Благодарим много за епизода. Много интересно съдържание, което ни кара да се замислим!
@neprimirimiteАй бұрын
Благодаря! Коe ти бе най-интереснo?
@magdalenanikolova2150Ай бұрын
Благодаря аз за времето и желанието и дай Боже животът да ни срещне!
@ГабриелаЖивкова-у8жАй бұрын
Много интересно и съдържателно! Страхотна Магдалена Николова! Изключително умна и вдъхновяваща 😊
@neprimirimiteАй бұрын
Благодаря, Габи! Коя ти бе най-интересната част?
@ГабриелаЖивкова-у8жАй бұрын
@@neprimirimiteЦелият епизод 😊 Адмирации!
@magdalenanikolova2150Ай бұрын
Благодаря за толкова милите думи!
@PetePlam-rq3viАй бұрын
Личи си, че Магдалена Николова е човек от практиката. Много от казусите ги разпознавам като свои и ми даде интересни гледни точки, за които не се бях замислил. Струва си да се чуе.
@magdalenanikolova2150Ай бұрын
Благодаря от сърце за обратната връзка!
@ventsislavstanchevАй бұрын
Слушайки епизода внимателно, бих искал да задам един конкретен въпрос на гостенката. Oписвайки себе си, заявява че има непримиримост към етикетирането на групи хора, както ѝ маркирането на негативни общи черти. Някъде след 09:20, самата тя поставя целокупния български народ в една обща, негативна графа. Би ми било интересно да чуя някакво обяснение? Също така ще добавя, че конкретиката в примерите е не по-малко важна от самия пример. Защото, говорейки за Насим Талеб, и споменавайки колко адаптивни били хлебарките спрямо човека, трябва да отбележим че разликата между човека и останалия биологичен вид е огромна, да не кажа че май е по-добре да търсим прилики. В тази връзка, и въобще в посока анализ на човешкото поведение, цели, смисъл, бих си позволил да препоръчам книгата на Ерих Фром -“ Да имаш или да бъдеш”.
@neprimirimiteАй бұрын
Благодаря за изразеното мнение, Венци!
@magdalenanikolova2150Ай бұрын
Има изследване за щастието в различните държави по света. Тези на първите позиции не са в оправдателен режим често, не се обвиняват едни други, няма толкова сравнение и респективно завист и търсене на точно онзи момент, който не харесва. България не е в първите места. Дори никак със своето 81 !!! Място. Говоря за статистика, а не за генерализации. Но, в един епизод няма как да съобщя всеки източник на това, което казвам :-) Благодаря за препоръката, чела съм я. Фром е от школата на Фройд, а аз съм се занимавала с психоанализа две години, преди да избера организационна психология. Бих препоръчала на свой ред книги от течението на обективизма.
@ventsislavstanchevАй бұрын
@@magdalenanikolova2150 Благодаря за отговора. Фром и Фройд са доста различни, но темата е толкова дълга, че на който му е интересно може сам да се зарови в произведенията им. Колкото до статистиката, социологическите проучвания са просто проучвания, те дават момента снимка по зададен критерии, който обикновено включва ограничен набор инструменти, въпроси и т.н.
@ventsislavstanchevАй бұрын
@@magdalenanikolova2150 Фройд и Фром са доста различни в попрището на Психологията, но темата е толкова дълга, че ако някой реши да задълбава, може да прочете трудовете им. Колкото до статистиката, тя е просто момента снимка на някакво проучване, което е базирано на определени въпроси и методи. Доколко въз основа на него може да генерализираме, е спорно да се каже, а най-пошлото при тия статистики е, че от тях практическа полза няма. Те са като вечерната емисия за времето. Някъде е валяло, усещането било за студ. Колко и къде е валяло, и кой какви прагове за усещане на студ има са неща, които никой не го вълнуват. Все пак, благодаря за отговора, очаквам препоръките за книги.