To chyba najlepszy kanal tematyczny na KZbin, świetnie się slucha, każdego odcinka
@przec13r283 жыл бұрын
Trunk mi się z tobą nie zgodzić. Od kiedy natrafiłem na kanał z miejsca zasubskrybowalem i włączyłem powiadomienia....
@niewinnyskazaniec69173 жыл бұрын
Trudno, choć nie wiem czy Świat Wciąga-Wojciech Piestrak mu nie dorównuje. Polecam sprawdzić samemu
@krzysztofkrzysztof512511 ай бұрын
Bo to jest najlepszy kanał o przygodzie, nie tylko polskiej
@spokokana4453 жыл бұрын
Świetne, nagrywaj dalej, masz do tego talent!
@karol_13 жыл бұрын
Potwierdzam 😁
@terrekson3 жыл бұрын
.
@zofiawawrzecka82343 жыл бұрын
Jedyny kanał, na którym lajkuję wszystkie filmiki jakie obejrzę
@TeresaFurgal3 жыл бұрын
Zawsze lajkuję na dzień dobry ☺
@dariuszborysowski584310 күн бұрын
A widziałeś #hardcore Teaching?
@czarnylbn27053 жыл бұрын
Bardzo dobrze zrobione, merytoryczne filmy. To jest content, którego brakowało. Mam nadzieję że pozytywny odzew nas wszystkich w komentarzach zmotywuje Cię jeszcze bardziej do robienia tego co robisz bardzo dobrze 💪 pozdrowienia
@oliwierk3 жыл бұрын
Ciekawy film, od rana miałem przeczucie że dzisiaj wleci coś na kanał 😅
@magianatury3 жыл бұрын
Hehe😁 telepatia jak nic 😁 ...albo po prostu super zmysły 😉
@piotrmurdzek39623 жыл бұрын
Nikt: Osoby po 10sek w komentarzach pod filmem 14min: super, fajny film!!!
@PK-we6vk3 жыл бұрын
Nie da się ukryć, że mają rację.
@argongas35363 жыл бұрын
Ja bym tylko w miarę uzupełnienia wtrącił dwie rzeczy: 1) Orły i ogółem jastrzębiowate potrafią długo utrzymywać wzrok skupiony w jednym punkcie, a wtedy dochodzi do "zmęczenia" i oczy przestają odbierać wrażenia koloru, (człowiek może to z pewnym wysiłkiem też osiągnąć, trzeba dość długo wpatrywać się w jeden punkt nie mrugając). Biegnąca wtedy przez, dla ptaka, czarnobiałe pole mysz mocno rzuca się w oczy swoim płowym futrem. 2) Większość ptaków, i niektóre ssaki, (bodajże renifery), potrafią odbierać częstotliwość bliskiego UV, co znów daje dużą przewagę, bo np. mocznik w świetle nadfiołkowym, (ultrafiolecie), świeci. Daje to znów sporą przewagę, bo mocz jako taki może wyschnąć, (woda odparuje), ale mocznik zostawi wyraźny nadfiołkowy ślad. Z drugiej strony z tego co wiem, to futro wilka w UV też wyraźnie się odróżnia od otaczającego śniegu, przez to renifer szybciej dostrzeże nadchodzącą watahę.
@aberrationknives21163 жыл бұрын
Z punktu widzenia innych zwierząt to my możemy mieć nadnaturalne zdolności i zbierać informację o świecie w niedostępny dla nich sposób. Nie myślę od razu o smartfonach ani nawet o piśmie ale o zdolności budowania złożonych myśli i o mowie. Każdy ma swoje super moce.
@zbirtracza30483 жыл бұрын
ALe To jEsT ParANoRmALnE
@Zagrozg3 жыл бұрын
Powiew świeżości na ytb :) więcej!
@renatastoj24823 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek, o wielu zmysłach zwierząt nie słyszałam. Nagrywa Pan wspaniałe i interesujące filmy. Dziękuję ślicznie i pozdrawiam serdecznie, życzę miłego dnia.
@wladyslawbartoszek51083 жыл бұрын
Super, potrafisz zainteresowac i ciekawie opowiadasz, pozdrawiam
@adamszymanski64493 жыл бұрын
Nie dość, że jest to ciekawy materiał, to pytanie zawarte w tytule prowokuje fajną dyskusję. Pozdrawiam.
@magianatury3 жыл бұрын
Dzięki 🙂👍 pozdro
@zgrit222 жыл бұрын
Prawdziwie niesamowita ta magia natury ;D
@krystynakucaa36902 жыл бұрын
To cud natury stworzony przez Boga.
@duch_lasu3 жыл бұрын
Super się to oglądało. Zwłaszcza gdy chętnie poszedł bym do lasu a siedzę w domu z covidem.
@magianatury3 жыл бұрын
Szybkiego powrotu do zdrowia!
@duch_lasu3 жыл бұрын
@@magianatury Dziękuję
@tadeuszkopec2568 Жыл бұрын
Bardzo polecam ten kanał . Zwierzęta są cudowne i ten kanał dobrze to przekazuje .
@spokokana4453 жыл бұрын
Musimy także pamiętać, że w biologii według systematyki ludzie też należą do królestwa zwierząt, a naszą super mocą jest genialnie rozwinięty mózg.
@magianatury3 жыл бұрын
Dokładnie. Żyrafa ma nad wyraz rozwiniętą szyją, a człowiek potężny mózg.
@spokokana4453 жыл бұрын
@@magianatury Abstrakcyjne myślenie podobne ludzkiego wbrew pozorom mają ośmiornice, które szukają w swoim środowisku skorupy żółwia i chowają się w niej. To sprawia że ośmiornica to 6 najinteligentniejszy zwierzak świata. A może na kanale magia akwarystyki jakiś film o ośmiornicach?
@magianatury3 жыл бұрын
@@spokokana445 Generalnie ludzkie zdolnosci umysłowe różnią się od zwierzęcych tylko kwestią stopnia. To wszystko jest u zwierząt ale nie tak rozwinięte jak u nas, no może poza religią.
@emvogueiwogole49893 жыл бұрын
Ewenementem wymykającym się trochę systematyce są śluzowce. Pomimo swej prostej budowy są zdolne do pokonania labiryntu, ich zdolność do odnajdywania najkrótszej ścieżki przewyższa komputery. (wiki.en)
@magianatury3 жыл бұрын
@@emvogueiwogole4989 Tak, bardzo ciekawe stworzenia. Za mądre jak na tak prostą budowę. Dziwne.
@kamilkraszewski9013 жыл бұрын
Fajny artykuł był chyba w "Nature" gdzie opisywano psy które poprzez węch potrafią wykryć drzewa cytrusowe zaatakowane przez choroby grzybowe.
@panchrabaszcz49673 жыл бұрын
Bardzo ciekawy film !
@pati68573 жыл бұрын
Extra 👍 bardzo ciekawy film 👍👍. Oglądnęłam i wysłuchałam z przyjemnością 😊. Pozdrawiam serdecznie 🖐️🌞🍀😎
@magianatury3 жыл бұрын
Dziękuję 🙂👍 również pozdrawiam.
@sebastianhostynski3 жыл бұрын
Super
@bulbulinabulbulina61472 жыл бұрын
Świetne,jak zawsze.
@jannowak54793 жыл бұрын
Zupełnie nie rozumiem dlaczego ktoś dał łapkę w dół. Pomimo kontrowersyjnego tytułu program jest ciekawy. Chyba że te osoby spodziewały się magicznych wyjaśnień,a tutaj zonk.
@mateuszwojdak45533 жыл бұрын
Uwielbiam ten kanał, komentarz dla statystyk
@aquariumminiatures31393 жыл бұрын
Poruszyłeś bardzo ciekawy temat☺ Jako dzieciak miałam kilka zwierzaków i sama byłam tym obiektem, do którego dochodziły fale telepatyczne wysyłane do mnie przez zwierzęta. Marzyłam o zostaniu badaczem w tej dziedzinie. Jednak w Polsce takie badania, studia nad tą tematyką są lekceważenie a wręcz wyśmiewane. Aby prowadzić takie badania - trzeba studiować w Stanach albo w Moskwie. I tam pisać oracę magisterską, doktorat,...A to kosztuje... Pamiętam jak kuzynistwo drwiło ze mnie, jakobym chciała " wróżyć z kuli"... Paranormalne zdolności to bardzo interesująca dziedzina, którą człowiek POWINIEN POZNAĆ. Bardzo ciekawą sprawą jest tzw.telepatia mentalna (jako dziecko przeprowadzałam eksperymenty z koleżankami), którą stosuje "Anna od zwierząt" z naszymi młodszymi braćmi ☺ Fenomen ten jest badany naukowo (nie w Polsce, bo to "śmiechu warte")- można to zobaczyć na YT. Coś niesamowitego!!!!! Sama uczę się tej telepatii, coś mi tam wychodzi, ale bardzo daleko mi od tej fenomenalnej Anny. Gdybyśmy umieli się komunikować w ten sposób ze zwierzętami, moglibyśmy dalej stosować ową metodę do przedstawicieli obcych cywilizacji... Chociaż oni to już stosują z nami... Ale to my moglibyśmy być inicjatorami... Ciekawą sprawą jest też aura otaczająca każdą żywą istotę. To pole elektomagnetyczne. Zwierzęta to widzą i wiedzą z kim mają do czynienia - z dobrym czy ze złym człowiekiem. Zwierzęta czytają też w polu morfologicznym. Są tam zapisane informacje. Ciekawa sprawa...
@magianatury3 жыл бұрын
Ja pamiętam konsternację na studiach gdy jedna pani profesor powiedziała nam na zajeciach o tematyce biologicznej, że ona od dawna widzi aury u ludzi. Wszyscy zaniemówili, a opinie na jej temat były potem podzielone. Ciekawy temat, ale skoro ptaki mają komórki w siatkówce oka, ktore wykrywają pole elekromagnetyczne to i u ludzi staje się to bardziej prawdopodobne.
@saitotokugawa65093 жыл бұрын
@@magianatury da się nauczyć widzieć aurę, czasem mi się to udaje łatwo nie jest 😌
@TomaszLee3 жыл бұрын
Nie jest prawdą że w Polsce nie da się studiować podobnych tematów, trzeba tylko chcieć. Najlepszy przykład to dr Maciej Trojan - polecam jego wykłady na youtube - nie dość, że ma olbrzymią wiedzę z zakresu psychologii zwierząt (popartą wieloletnimi badaniami prowadzonymi w Polsce) to w dodatku ma dar ciekawego opowiadania. Nie ma czegoś takiego jak telepatia, nawet jeżeli zwierzę ma nieprawdopodobnie czuły detektor elektromagnetyzmu (np. gołębie) , który zakładając (co jest czystym SF) wbrew prawom fizyki mógłby odsiać szumy otoczenia od naszych fal EEG, to zwierzak nie posiada ludzkiej wersji myślenia abstrakcyjnego, więc interpretacja naszych myśli jest niemożliwa. Zwierzęta posiadają swoje wersje przetwarzania abstrakcji i od wieków z tego korzystamy - na tym polega uczenie zwierzaków. Np. nauczyłem mojego psiaka zatrzymywać się na krawężnikach, ale jestem pewien, że robi to ponieważ za każdym razem dostaje smaczną nagrodę, a nie dlatego że czyta mi w myślach czy rozumie, że wbieganie na drogę jest niebezpieczne.
@StoneWoP3 жыл бұрын
Zdziwiłbym się gdyby pseudonauka w stylu telepatia, nie byłaby wyśmiewana, chociaż dzisiaj to już nie różnie bywa. Najlepszym przykładem są ludzie ze stopniami naukowymi czy chociaż wykształceniem wyższym, przychylający się do różnej maści "magicznych" choć romantycznych - bzdur.
@TomaszLee3 жыл бұрын
@@StoneWoP Nie ma nic złego w naukowcu, który dopuszcza istnienie np. telepatii i prowadzi badania w takim temacie - o ile zachowuje rzetelność i obiektywizm przy ocenie materiału zgromadzonego w trakcie badań...
@regiusregius50793 жыл бұрын
Cześć, bardzo ciekawy odcinek. Pozdrawiam serdecznie. Siemanko. : )
@ariadna34273 жыл бұрын
Te paranormalne zdolności to mądrość Boża , którą będziemy zgłębiac przez całe nasze istnienie. Bardzo miło się Ciebie słucha , pozdrawiam.
@dawidd80543 жыл бұрын
Super, więcej takich informacji z Archiwum X
@dz4siu_1533 жыл бұрын
Ciekawy film oby więcej takich filmów
@paweslabosz61402 жыл бұрын
Ciekawy I pouczający film
@lukaszbialecki20433 жыл бұрын
Po kolejnym świetnym materiale daję suba czekam na więcej i pozdrawiam.
@PK-we6vk3 жыл бұрын
Świetny odcinek jak zawsze. Mam sugestie na materiał: fauna Australii / Kazuary / tygrys tazmański
@magianatury3 жыл бұрын
Dzięki 🙂 o zwierzetach świata będzie, Australia na pewno, ale najpierw chciałbym wyczerpać polską faunę.
@PK-we6vk3 жыл бұрын
@@magianatury Dobry pomysł, wszystko po kolei :)
@sennajawie27843 жыл бұрын
Piękny odcinek.
@kapi_g3 жыл бұрын
Świetny film, pozdrawiam!
@krystynamilosz74863 жыл бұрын
Ciekawe odcinki wiedzy nigdy nie jest zaduzo ..dzieki
@wojciechradecki89677 ай бұрын
Jesteś kolego niesamowity!
@takitamkrzychu7273 жыл бұрын
Jak zwykle świetny film. Pozdrawiam :)
@kyrtapo943 жыл бұрын
Super, kawał dobrej roboty!
@radosawwolny3852 жыл бұрын
Co do gołębi - zrobiono też eksperyment z pudełkiem z ołowiu, które miało tłumić pole magnetyczne, ptak i tak wrócił bez problemu do domu. Podejrzewa się, że skubane, poza polem magnetycznym wyczuwają też infradźwięki - źródło "rzecz o ptakach"
@pawellucewicz52313 жыл бұрын
odcinek jak zawsze super lapka leci
@carlkinglewis3 жыл бұрын
Świetny Odcinek Pozdrawiam Serdecznie.
@pawekrolikowski13193 жыл бұрын
Ciekawy odcinek z przyjemnością obejrzałem. Pozdrawiam
@magianatury3 жыл бұрын
Dziękuję. Pozdrawiam
@arczik0153 жыл бұрын
Super film, pozdrawiam ekipę, doba robota 👍
@zbigniewstadnik45173 жыл бұрын
Nie widziałem tego wcześniej ale widać po tym filmie żyłkę przyrodnika. To pójście w kierunku magii przyrody to bardzo dobra decyzja. Nietoperze to dobry wstęp do większego materiału na temat zwierząt nocnych. Widzę że niedługo będzie 50 tys. subskrybentów Pozdro
@magianatury3 жыл бұрын
Tak, jest żyłka przyrodnika :) Z nocnych stworzeń w planach mam film o nietoperzach wampirach :)
@zbigniewstadnik45173 жыл бұрын
@@magianatury Akwarystyka to fajna wprawka łatwiej ogarnąć, ale i liczba tematów ograniczona. Przyroda dostarcza ich sama wystarczy się tylko rozglądnąć szczególnie teraz wiosną. Osobiście zająłem się identyfikowaniem odgłosów ptaków przy pomocy programu z Google Play. Jest tam też program do identyfikowania odgłosów nietoperzy ale trzeba do niego jakiś specjalistyczny mikrofon. Pomysł na nietoperze wampiry na pewno chwyci.
@arekpl3893 жыл бұрын
No kolejny odcinek bomba
@skorupa_strupa3 жыл бұрын
Dzięki! Super filmik :) Szczególnie ciekawy jest ten chłopiec z echolokacją
@mikelendarg98102 жыл бұрын
Dziękuje za materiał.
@szczekanikav76323 жыл бұрын
Ja myślę że ludzie też mają instynkt pozwalający przewidzieć jakąś sytuacje, tylko że nie mamy tego tak wyostrzonego jak u zwierząt a poza tym wiele ludzi kieruje się rozsądkiem a nie tym co im intuicja pod powiada i myślę że wiele ludzi się ze mną zgodzi.
@zbirtracza30483 жыл бұрын
Dokładnie. Ale debile, którzy nie znają wytłumaczenia jakiegoś zjawiska wymyślają sobie jakieś zabobony, bo to prostsze niż poszukanie rzetelnych informacji.
@SiwaTRK Жыл бұрын
Ja też zawsze wyłapuje latające nietoperze :) wielu ludzi właśnie pyta, a skąd wiem i jak je słyszę. Mówię, że nauczył mnie tata i staram się ludzi nauczyć i czasem się udaje :)
@teresaulman4362 Жыл бұрын
Fajnie Cię słuchać. Dzięki
@Dragon-vp3nd3 жыл бұрын
Super film😃😃😃😃
@dzierzu903 жыл бұрын
Świetny materiał aż kliknąłem suba pozdrawiam 😁👍
@maciejszymanski23863 жыл бұрын
Kot patrzący z napięciem na pustą ścianę i nagle prychający ze zjeżoną sierścią... Jakby ducha zobaczył. Ja myślę, że po prostu koty wiedzą, że jesteśmy zabobonni i w ten sposób robią z nas balona, przy okazji mając niezły ubaw.
@krystynakucaa36902 жыл бұрын
Raczej koty naprawdę widzą duchy z zaświatów, mają taki zmysł którego my nie mamy .
@Wojtenio3 жыл бұрын
Jak do dobrze że nauka służy do popularyzacji wiedzy.
@inciax60203 жыл бұрын
Uwielbiam twoje filmy wielkie dzięki za to co robisz.
@darkness65543 жыл бұрын
Świetny film!!! Aż nie wiem co powiedzieć, więc powiem tylko to: Pozdrawiam ;D
@TomaszLee3 жыл бұрын
6:40 Z ustawianiem się psów w linii N-S to miejska legenda, przez jakiś czas obserwowałem mojego i znaczenie ma układ terenu. Pies przy załatwianiu się jest w słabej pozycji do walki, więc instynktownie stara się osłonić swoje plecy - dlatego ustawia się tyłem do budynków, ogrodzeń itp. Jeżeli ma zaufanie do właściciela (można poznać po tym, że w trakcie załatwiania się patrzy w naszym kierunku) to zwyczajnie robi swoje bez specjalnej taktyki w wyborze kierunku. 8:25 Słabo było szukane. Wiadomo gdzie i jak ptaki mają położony detektor elektromagnetyzmu - mieści się on za lewym okiem. Jak działa - nie dotarłem do szczegółów, ale znalazłem opisy eksperymentów z zakrywaniem gołębiom oczu, okazało się że przy ekranowaniu lewego oka tracą one orientację - zasłanianie prawego nie powodowało żadnych zmian w zachowaniu. 14:10 Wyobrażenie sobie echolokacji jest równocześnie trudne i trywialne, zależy jaką ma się zdolność do abstrakcji. Nasze widzenie to detekcja fal elektromagnetycznych z zakresu ~370...730 nm skonfrontowana z doświadczeniami danego człowieka - tak naprawdę nie widzimy świata, tylko obrazy które mózg nam wyświetla (polecam poczytanie czym jest pareidolia). Echolokacja jest zapewne (zgaduję, nigdy nie byłem delfinem czy batmanem) taką samą, automatyczną i pozaświadomą, projekcją bodźców.
@epys91573 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał. Wleciał sub! Jeśli jesteśmy przy super zmysłach, wspomnisz kiedyś o zwierzęciu o nazwie Rawka Błazen i jego niewiarygodnych oczach. Podobno jest w stanie dostrzec kolory, których my nie jesteśmy.
@sarmatapl44883 жыл бұрын
Bardzo przyjemny materiał
@o_o34873 жыл бұрын
Proponuje odcinek na temat osmiornic. Poczytaj na temat ich "wzroku"(o ile dobrze kojarze odczytuja otoczenie i kolory przy pomocy macek albo cos w ten desen, nie jestem pewny, bo czytalem dawno), edytowaniu DNA, zachowaniach spolecznych, ulozeniu mozgu, ktory pozwala na oddzielna prace kazdej macki, czy tez eksperymemtach na osmiornicach, bo bylo wiele ciekawych
@kasiatatarczak5503 жыл бұрын
Fajny film.
@wojteksnieg86183 жыл бұрын
Pozdro z Łódź, film kozak tak dalej
@tuningomanJAk5593 жыл бұрын
Doskonale słucha się twoich gawęd. Tak trzymać
@teresadepczynska40162 жыл бұрын
Wspaniale opowiedziane 👍
@mv3k7343 жыл бұрын
świetny film jak zawsze
@joannaczamara70152 жыл бұрын
Bbbb v vbbbb
@joannaczamara70152 жыл бұрын
Bbvbbbbv
@ernestkamyczek3 жыл бұрын
Super 😃
@ksiazezbajki9813 жыл бұрын
Najlepszy kanał na yt pozdro mordo
@mariuszhermann37452 жыл бұрын
Ja czasem podpity też używałem echolokacji zanim fotokomórka zaświeciła żarówkę
@zbyniurumek32352 жыл бұрын
Kiedy chodziłem do podstawówki to miałem takiego kota który zawsze wiedział kiedy wracam do domu. Wysiadałem z autobusu ok 1km od domu i wtedy on siadał na słupku przy furtce, a babcia po tym poznawała że za kilka minut będę w domu. A przecież w różne dni kończyłem o różnych porach, w dodatku czasem nas zwalniali z lekcji, albo po szkole najpierw szedłem do kumpla, więc wracałem później, a kot i tak zawsze wiedział kiedy wracam. :)
@teresaulman4362 Жыл бұрын
Mój kot też wychodził mi na spotkanie gdy wracałam ze szkoły podstawowej
@Indygoangel6963 жыл бұрын
Uwielbiam ❤️
@czexa2k1993 жыл бұрын
Kozak film Może zrobisz kiedyś o papugach , gołąbkach diamentowych itp.
@matim5343 жыл бұрын
Niesamowity film.
@TheDaroo Жыл бұрын
To fakt! 👍
@dzikland23183 жыл бұрын
Super materiał
@izabela25013 жыл бұрын
Wow tego nie wiedziałam
@maniekmaniek10933 жыл бұрын
Czytałem że kaszalot czuje (dzięki echolokacji) organizmy znajdujące sie około 16 kilometrów dalej.
@patricius15092 жыл бұрын
Swietny odcinek. Duzo sie dowiedzialem, niestety kednak na fenomen szpakow i ławic ryb nie odpowiedziałeś, a to jest najbardziej interesujące pytanie. Jak one poruszają się jak jeden organizm ?
@rap_babcia_lala79433 жыл бұрын
Mega odcinek! Super słuchać o zwierzakach!
@zielonyumysl3 жыл бұрын
Nie wiem jak inni, ale mi rozwala głowę jak słyszę nietoperza.
@magianatury3 жыл бұрын
To fakt, że te dźwięki to trochę takie szpilki wbijane w głowę 😉 większość ludzi w ogóle tego nie słyszy, więc nie wiem co lepsze 😉
@yes-ec8dg3 жыл бұрын
@@magianatury No potwierdzam, na spływach kajakowych ten dźwięk jest trochę jak z horroru :P
@malinowysowik3 жыл бұрын
A ja uwielbiam głos nietoperza jest bardzo przyjemny .
@yes-ec8dg3 жыл бұрын
@@malinowysowik kzbin.info/www/bejne/eaSWhWqErKuMedE jak kto woli
@malinowysowik3 жыл бұрын
@@yes-ec8dg boski ;D dziękuję
@karolnowakowski3778 Жыл бұрын
że też ludzie nie maja zmysłu do oszustów politycznych
@DzikPol Жыл бұрын
Mają ale nie chcą wierzyć w prawdę jakieś 10% naszych rodaków mają tego świadomość....
@Sebastian_Zet_3 жыл бұрын
superrrrrrrrrrr
@renektonwarwick2025 Жыл бұрын
Puścisz coś o gołębiach w Polsce? Serio mnie ciekawią ^^
@karolinajaskiewicz14093 жыл бұрын
Zwierzęta widzą znacznie więcej niż ludzie, psy czy koty. Ja mam trzy koty i nie mam, co do tego żadnych wątpliwości 😉
@talusn94053 жыл бұрын
Człowiek to także zwierzę. W nomenklaturze zoologicznej zwierzęta (łac. animalia, gr. ζῷα) klasyfikowane są jako takson w randze królestwa (regnum). Takson ten obejmuje wszystkie gatunki zwierząt, w tym również człowieka (Homo sapiens).
@karolinajaskiewicz14093 жыл бұрын
@@talusn9405 tak dzielimy z gorylami 98% DNA, ale nasze zmysły nie są tak wyostrzone jak u innych gatunków
@NygussMusic3 жыл бұрын
Kot tak, miskę i spanie 😂😂
@piotrekpiotr10912 жыл бұрын
Dobry film
@kartrok30723 жыл бұрын
psy i koty czują węchem i słyszą lepiej. Potrafią nawet wyczuć zapach nowotworu. Ale zwykle niewiele z tym robią(?). Niektóre psy wcześnie wiedzą o burzy z gradem i ostrzegają, zdecydowanie nie wszystkie. Podobno pies jest w stanie usłyszeć gwizdek z wielu kilometrów. Wszystko w tym układzie go ogłusza i przeciąża, np. dezodorant. Ptaki wszystkie mają dobry wzrok, ale nie skoncentrowane, czy przestraszone mogą uderzyć w okno bez firanki. Nauczyły się latać wzdłuż nowych jezdni ludzi, to w ogóle fenomen- wiedzą kiedy i gdzie lecieć. Na pewno dużą rolę odgrywa węch, ale i orientacja u psa. Gdy zbliża się oczekiwany gość, absolutnie rzadki pies informuje, ponad 50 metrów. Ale dziwne jest zachowanie kota. Np. wychodzi się wieczorem na schody, a on dokładnie w tym momencie wchodzi po schodach na spotkanie. No i niezbyt dobre w praktyce jest informowanie przez psa o kocie, czy innym psie. Jakby to był tygrys.
@elizapszczolkowska7695Ай бұрын
Komentarz 👍👍👍
@fenekku333 жыл бұрын
Kocham ten kanal Moze nagral bys cos o fenkach lub ogolnie o zwierzetach pustynnych? Bardzo bym chciala posluchac na ten temat💕
@norbert20023 жыл бұрын
Polecam panu zobaczyć film na kanale baldtv o polach morficznych ziemi.
@TheElbros3 жыл бұрын
Już jest na YT filmik o tym. BaldTV nagrał to kilka lat temu
@koddavinci51702 жыл бұрын
Hihi. W starym domu mam wyjete okno na strychu i zajebiscie wieczorem popatrzeć jak nietoperki wylatuja. Czesto wieczorem to obserwuje jak w locie chrabaszcza łapie i tylko skorupa czy skrzydła spadaja na ziemie,
@Rysiek_0.7_na_raz3 жыл бұрын
Pies mojego wujka często przychodził pod brame gdy ten wracał do domu z pracy. Nie mógł go usłyszeć, ponieważ tak na moje oko przychodził pod brame gdy ten miał do domu jakieś 20-25km. Nauczyć się o której ma podejść też nie mógł, bo wujek zwykle w delegacji pracował daleko od domu i wracał a to po tygodniu, a to po dwóch, a to po miesiącu... Kiedyś oglądałem program w którym była podobna historia, ale gdy zamontowali kamere to się okazało, że pies w tamtym przypadku bardzo często przychodził do okna gdy właścicielki nie było i ostatecznie tamten przypadek podważono.
@pirotessc1811 Жыл бұрын
To jest całkiem normalne akurat, że mamy przytępione wszystkie zmysły, bo z biegiem pokoleń tak bardzo zmieniał się nasz tryb życia. Chore osoby to inny temat trochę, ale mamy do czynienia z wyostrzeniem zmysłów innych, gdy jeden lub więcej przestaje działać i to też jest jak w świecie zwierząt.
@yes-ec8dg3 жыл бұрын
Czasem to chciałbym zamienić się miejscami z na przykład orłem 😁 A można wiedzieć ile czasu zajmuje dziennie Ci praca nad 1 filmem? Biorąc pod uwagę profesjonalizm wydaje mi się że długo ;) Wiedzieliście że raz na kilka tysięcy ludzi potrafi z zamkniętymi oczami i zatkanymi uszami wykryć dzięki dotykowi czy ktoś np. za nimi stoi? - poprzez drgania odbierane przez stopy
@pojemnik13373 жыл бұрын
Nagrasz jeszcze kiedyś spływ kajakowy ?
@wojzab7531 Жыл бұрын
Dobre
@ewaszot12433 жыл бұрын
Jak u mnie od pokoleń nietoperze żyją pod dachówkami to nauczenie się ich dźwięku jest super proste ale tylko że ich dźwięki słyszy się co wieczór zwłaszcza latem
@bezastoowa41573 жыл бұрын
Zawsze mnie ciekawiło ile kolorów nie jesteśmy w stanie zobaczyć mamy tylko 3 pigmenty w oku ile jest kolorów których nie widzimy Czyli tak naprawdę nasze zęby mogą być czarne czy ciemne mimo że dla nas są białe
@StoneWoP3 жыл бұрын
Już spieszę z odpowiedzią: kolory, których nie widzimy to całe pasmo gamma, rentgenowskie, ultrafioletowe, podczerwone, mikrofalowe i radiowe. To co nazywamy kolorami to tylko zakres długości fal od 380 do 750 nm długości.
@dymekzgdyni3 жыл бұрын
Pomysł na odcinek - ewolucja psa i jak człowiek krzyżował psy żeby otrzymać taką różnorodność ras,
@kapi5662 Жыл бұрын
Była kiedyś sprawa jednego z hospicjów, jeśli dobrze pamiętam w USA, gdzie kot przychodził do podopiecznych na kilka dni przed ich śmiercią przez lekarze wiedzieli kto będzie, mówiąc kolokwialnie, "następny"
@tolotylion2 жыл бұрын
Mózg i dany narząd daje konkretne umiejętności węch np niedźwiedzia jest dobry, kichawe ma potężna ale tez ma rozwinięty obszar mózgu odpowiadający za węch, czy sama echolokacja takie delfiny maja dodatkowy płat mózgu odpowiedzialny za to. Ewolucja za to odpowiada, ludzkie dłonie to majstersztyk przyrody, skąd się wzięły a dlatego ze człowiek myślał i ich używał przez tysiące lat. Nic, zupełnie nic nie dzieje się bez przyczyny...