Zítra mě ta sranda přejde, poprvé se bude orbitkou vařit v pozici. Jsem zvědavý, jak moc dobře se přípravářům povede trubky sesadit a naheftovat aby byly bez spáry.
@Nasetraktory.3 ай бұрын
@@magicontrol No to je dost zásadní. Ani nefoukáš argon dovnitř asi to není do jaderné elektrárny 🙂
@magicontrol3 ай бұрын
@@Nasetraktory. Jak to že nefoukám na kořen? Proč myslíš že tam je ten redukčák s dvěma průtokoměry 1:29 ? Na ochraně kořene naopak trvám, i když je zadavatel proti (lépe mi to svařuje). Naopak foukám tolik, až se redukčák rosí 🙂
@Nasetraktory.3 ай бұрын
@@magicontrol tvl já nevím kam jsem hleděl no jasnačka. Někdo dává ještě na druhém konci zátku s hadičkou a tu dá do vody, aby tam byl malý přetlak a vizuální kontrola. Ono tam je stejně maličko mezera u těch svařovaných dílů, tak to stejně trochu uniká. No zkrátka na ochranu kořene se vyfuní víc argonu jak na samotný hořák.
@magicontrol3 ай бұрын
@@Nasetraktory. Ano přesně, správný přetlak uvnitř určuje sklenice s vodou. Když má svařovaná figura třeba 6 svarů, tak na začátku dovnitř valíš klidně 15litrů, jak se potom jednotlivé svary uzavírají, tak musíš furt ubírat, až skončíš třeba jen na 5litrech. Vždy když to začne bublat, tak se musí ubrat. Než jsem tento systém bublání začal používat, tak se mi stalo, že mi velký přetlak v trubce vyfoukl svar ven a byla tam díra 🙂
@Nasetraktory.3 ай бұрын
Zkus dat před telefon normální černé sklo pro svářecí kuklu, aby bylo vidět tavnou lázeň, nebo zrovna starou kuklu aby se ti neroztavil, přeca od toho tigu to sálá jak kamna.