Magistrala PCI [RS Elektronika]

  Рет қаралды 46,363

RS Elektronika

RS Elektronika

Күн бұрын

Пікірлер: 104
@PiotrCh91
@PiotrCh91 11 ай бұрын
Z odcinków tego typu na kanale najbardziej lubię część historyczną, cieszę się, że temat jest wykładany od samych zalążków. Pozdrawiam 🙂
@DariuszNawrat
@DariuszNawrat 11 ай бұрын
Warto zwrócić uwagę na pewien ważny aspekt tu nie poruszony. PCI było jako magistrala sterowane przez mostek północny, który z kolei wpięty był do CPU. Dziś mostka północnego nie ma, a sterowanie 1 gniazdem PCI-E zostało przeniesione do CPU. Stąd pominięto ograniczenie przepustowości mostka północnego. Dodatkowo CPU Intela sa tak zrobione, że pierwsze złącze PCI-E jest przeznaczone dla kart GPU, bezpośrednio podłączone pod CPU, co daje dodatkowy wzrost wydajności, gdyż pomija się mostek południowy(tak samo jak RAM). Mostek południowy także jest włączony pod CPU poprzez DMI, ale tworzy bufor, do którego podpięte sa inne gniazda PCI-E oraz inne peryferia jak SATA, USB, M.2, Thunderbolt, jeśli jest na płycie, itd. To widać w menedżerze urządzeń , kiedy zmieni się widok na drabinkę. Niektóre urządzenia przechodzą przez mostek południowy, który ma przepustowość 32GB/s lub w nowych wersjach nawet 64GB/s. Zmiana działania z PCI na PCI-E miała charakter bardzo daleko idący. A sposób transmisji danych z CPU do poszczególnych elementów systemu został zmieniony na wydajniejszy. Jesli dobrze pamiętam taki układ bez mostka północnego miały AMD Athlony 64 20 lat temu.
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji 11 ай бұрын
👍
@rafalorafalo4807
@rafalorafalo4807 11 ай бұрын
Zgadza się. Przy czym brakuje jeszcze informacji, że PCI-e bezpośrednio podłączone pod CPU jest z reguły jedną generację szybsze od PCI-e podłączonych przez mostek. Tak jest np. na płytach z gnioazdem AM4 pod AMD Ryzen. PCI-e x16 oraz M.2 dla NVMe z CPU jest generacji 3 (lub 4 w nowszych). A pozostałe PCI-e są wyprowadzone z mostka (czipsetu) i są gen. 2. (lub 3 w nowszych jak np. B550).
@DariuszNawrat
@DariuszNawrat 11 ай бұрын
@@rafalorafalo4807 Mając płytę z chipsetem Intel Z390, czyli starsza, mamy i tak szybkość ograniczona procesorem i jego wersją PCI-e. Ale tak. Tutaj racja. Testowałem swego czasu szybkość startu systemu z dysku ssd m.2. Dysk był wpięty bezpośrednio do CPU przez adapter m.2-PCI-e. Podpinalem ja do płyty z CPU serii 4 Core i5 system lądował się szybciej na gnieździe 1 niz na 3 wpietym pod mistek południowy. Dla płyt z procesorem z serii 9 i wyższych różnicy nie ma. Szybkość ładowania systemu jest ts sama. Widać skok wydajnościowy DMI i PCI-e.
@Sevard85
@Sevard85 11 ай бұрын
@@rafalorafalo4807 to akurat nie jest reguła. Część chipsetów nakłada ograniczenia na ilość i typ linii PCIe z chipsetu, ale i producenci płyt potrafią tu szukać oszczędności. I jak w tańszych płytach rzeczywiście często dodatkowe sloty PCIe z mostka są często jedną generację do tyłu, tak w tych droższych już nie zawsze. Natomiast trzeba też pamiętać, że największym ograniczeniem jest tu połączenie między CPU i mostkiem, które sprawia, że w większości przypadków pełnej przepustowości i tak nie da się wykorzystać.
@DariuszNawrat
@DariuszNawrat 10 ай бұрын
@@ja-nn7he Tak jak pisał @rafalorafalo4807. Wszystko zalezy od producenta i jego kombinacji przy oszczędzaniu na płycie i chipsecie. Nigdy nie kupowałem najtańszych płyt, wieć ciezko jest mi powiedzieć jak to jest w tym wypadku.
@arivaldarivald3212
@arivaldarivald3212 11 ай бұрын
Komunikacja równoległa poległa chyba w każdym type magistrali. Np. PATA vs SATA. Powód jest prosty: transmisja równoległa wymaga synchronizacji wszystkich linii. Przy transmisji szeregowej łatwiej dostosować się do jakości łącza, np zwolnić troszkę albo korygować dane jeśli mamy bity korekcji.
@STABO700
@STABO700 11 ай бұрын
bardzo Panu dziękuje za odcinek i wiedzę!
@NANO-SERWIS.MAREK-DASZKE
@NANO-SERWIS.MAREK-DASZKE 11 ай бұрын
Szacunek za wspomnienie o VLB. Pozdrawiam
@sekretyit
@sekretyit 11 ай бұрын
Fantastyczny materiał. Słucha się jak ciekawe opowiadanie.
@mbnqpl
@mbnqpl 11 ай бұрын
Super odcinek, więcej proszę ❤ pomimo tego, że większość i tak wiem to fajnie się o tym słucha, po polsku.
@TzOk
@TzOk 11 ай бұрын
2:15 8-bitowa ISA w czasach IBM-PC nie była nazywana ISA, ta nazwa została wprowadzona (znacznie) później. Pierwotna nazwa to PC bus (8-bit) i AT bus (16-bit).
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji 11 ай бұрын
👍 Masz dobrą pamięć!
@s3rverius
@s3rverius 11 ай бұрын
@@Informatykwakcji Czego to człowiek nie napisze, aby zaistnieć w internetach... 🤣
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji 11 ай бұрын
@@s3rverius Coś nieprawidłowo kolega napisał?
@TymexComputing
@TymexComputing 11 ай бұрын
12:00 - nawet jeśli mamy x16 i wszystkie piny to karta/PLX nadal może wynegocjować np. tylko x8 albo i xMniej jeśli tylko uzna to za stosowne. 14:00 - oprócz M.2 jest jeszcze U.2 - standard ofiarowany od della SFF-8639 (U kropka 2 nie mylić z zespołem U2) - dyski wyglądają jak SAS ale mają "fizycznie" trochę wiecej pinów a tak poza tym są zupełnie inne, wtykane 2,5" ale zbliżone do M.2 .
@tomekpiatek88
@tomekpiatek88 26 күн бұрын
świetnie wytłumaczone, nawet dla laika takiego jak ja.
@Pawelzgda2
@Pawelzgda2 11 ай бұрын
Bardzo mi dobrze artykuł trafił. Montowałem do starego komputera kartę sieciową na PCI. Na płycie głównej nie działała prawdopodobnie z powody korozji styków w gnidzie na MB.
@e8root
@e8root 11 ай бұрын
Wszystko fajnie ale nie było nic powiedziane o ważnej dla komputerów PC wersji magistrali PCI - Accelerated Graphics Port czyli tak zwane AGP
@grzesiekbochen
@grzesiekbochen 11 ай бұрын
przestępnie wytłumaczone, laik zrozumie, a profesionalista doceni
@marekchudy8893
@marekchudy8893 11 ай бұрын
Dziękuję I pozdrawiam
@Tech_and_IT
@Tech_and_IT 11 ай бұрын
też poproszę o uzupełnienie o gniazdo AGP dla kart graficznych.
@flashback473
@flashback473 11 ай бұрын
Super robota jak zawsze :D
@compaqchemlab
@compaqchemlab 11 ай бұрын
W sumie, to zabrakło mi w tym odcinku informacji o Vendor, SSID, Claas i Device class itp. Kiedyś chciałem PCI zaimplementować na FPGA, to mi bokiem to wyszło. Technologia dnia wczorajszego, a dostęp do pełnej dokumentacji technicznej, projektowej jest zwyczajnie TAJNY.
@awesomegraczgie2131
@awesomegraczgie2131 11 ай бұрын
Ach wspomnienia 1 klasy technika informatyka :D
@mateuszqqq4316
@mateuszqqq4316 11 ай бұрын
Zapomniałeś o AGP, które było szybciej od PCI-E
@RSElektronika
@RSElektronika 11 ай бұрын
Nie zapomniałem.
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji 11 ай бұрын
🥇🏆🍾💪🔥 Mega ciekawy temat! I mega fajnie zrobiony sam film! Ostatnio trochę rzadziej tu zaglądam, bo brak na wszystko czasu, ale podziwiam! Dobra robota!
@rafas6665
@rafas6665 11 ай бұрын
Super odcinek. Dzięki.
@LillyWokulska
@LillyWokulska 10 ай бұрын
Super film = )
@antinevon75
@antinevon75 11 ай бұрын
Świetny odcinek.
@johnymnemonic4657
@johnymnemonic4657 11 ай бұрын
Co do transmisji równoległej dochodzą koszty.Trzeba więcej tych ścieżek wyprodukować.Transmisja szeregowa to kilka ścieżek.Przykład dyski IDE,gdzie była potrzebna chyba 48 żyłowa taśma,a cienki port SATA,gdzie jest 8 przewodów i można zrobić cieńkie taśmy transmisyjne.
@TheKUBAGTA4
@TheKUBAGTA4 11 ай бұрын
Bardzo fajny film, ale GPU podłącza się pod pierwszy slot nie dlatego, że zazwyczaj jest wzmocniony a dlatego, że jest "podpięty" bezpośrednio pod CPU podczas gdy pozostałe są podpięte pod chipset, co może odrobinę zmniejszyć ich wydajność, zwiększyć opóźnienia coś tam, coś tam. Podobnie z gniazdami M.2, jedno jest podpięte pod CPU, pozostałe pod chipset
@tescowiec
@tescowiec 11 ай бұрын
dokładnie, nowsze CPU mają bezpośrednio podpięte 20 linii do pierwszych slotów PCIe(x16) i M.2(x4) reszta złącz PCIe/M.2 jest poprowadzonych do chipsetu płyty głównej, no chyba że mówimy o płytach serwerowych, tam sytuacja się odwraca i większość linii PCIe jest obsługiwanych bezpośrednio przez procesory
@TheKUBAGTA4
@TheKUBAGTA4 11 ай бұрын
@@tescowiec można tutaj dołączyć jeszcze procesory Threadripper, które też mają ogromną ilość linii PCIe
@mirek190
@mirek190 11 ай бұрын
Ryzeny z seri 7000 mają 24 linie PCI express
@MariuszHD
@MariuszHD 9 ай бұрын
Super ciekawe materiały, a tak mało subskrypcji 😢
@dominomon7117
@dominomon7117 11 ай бұрын
a można prosić odcinek o diodach tunelowych, doczego sie je wykorzystuje
@Dave-bp6ju
@Dave-bp6ju 11 ай бұрын
PCI i PCI Express wspólną mają chyba tylko nazwę - przede wszystkim PCIe nie jest magistralą, tylko łączem punkt-punkt. Karty x4 i x8 są bardzo popularnym formatem dla kart sieciowych szybszych niż 10-20Gbps, które potrafią wymagać transferów znacznie większych niż jedna linia PCIe nawet 4.0.
@no_more_free_nicks
@no_more_free_nicks 11 ай бұрын
4:28 - faktycznie, przypomniałeś mi że kiedyś były zworki i coś się tam grzebało, ale już nie pamiętam po co :D
@arturf209
@arturf209 10 ай бұрын
Większość z nas kojarzy pojęcie „pary różnicowe” ale może jakiś dedykowany materiał? Skąd to się wzięło? Jak jest stosowane i gdzie? Użycie we własnych projektach z przykładami
@egg138
@egg138 11 ай бұрын
A no słyszałem, że ukończono pracę nad dokumentacją PCI-E 6.0. Mam na swojej płycie 5.0, a nawet jeszcze nie ma takich kart graficznych o tym standardzie. W tej generacji GPU, AMD i Nvidia jedą na standardzie 4.0.
@Heliimat
@Heliimat 11 ай бұрын
Dzięki
@mobikgtf
@mobikgtf 11 ай бұрын
Ciekawy film.
@Sevard85
@Sevard85 11 ай бұрын
Co do podwojeń przepustowości w kolejnych generacjach PCIe, to nie do końca dane są poprawne. Z generacji 2 na 3 ten mnożnik był nieco mniejszy i jest wspomniane, że mamy tam niecały 1 GB/s. I dla x1 to mniej więcej w zaokrągleniu się zgadza, ale dla x16 jest już rozjazd. Np. PCIe 5.0 x16 ma przepustowość 63 GB/s, a szósta będzie miała 121 GB/s, więc różnica jest już zauważalna.
@Piorun1
@Piorun1 11 ай бұрын
super odcinek
@nefarious_0969
@nefarious_0969 11 ай бұрын
19:05 Kątem oka patrząc to myślałem ze to jakiś epicki pociąg na futurystycznej stacji.
@allall1987
@allall1987 10 ай бұрын
teraz coś o starym AGP ^^
@mariuszbrynkiewicz7038
@mariuszbrynkiewicz7038 11 ай бұрын
Do czego jest używany Jtag w PCIE? Czy procesor dynamicznie może coś programować w urządzeniu rozszerzeń?
@MrGadget1301
@MrGadget1301 11 ай бұрын
JTAG to nie tylko programowanie, ale także debugowanie, ale skoro pytasz o programowanie to tak. Np karty graficzne posiadają swoje własne oprogramowanie mikroukładowe nie tylko we własnym, biosie. I przez ten port można je aktualizować
@witold6678
@witold6678 11 ай бұрын
Warto dodać że od którejś generacji (nie pamiętam której) pierwsze i jako jedyne gniazdo od góry PCI-E x16 łączy się bezpośrednio z procesorem a reszta gniazd w dół przez chipset płyty głównej.
@---qq9gs
@---qq9gs 11 ай бұрын
super, mógłbyś wrzucać co jakiś czas coś ala taką Ciekawostkę komputerową, czekałbym na AGP, RAM, SATA i pewnie kilka innych, pozdrawiam
@no_more_free_nicks
@no_more_free_nicks 11 ай бұрын
Aż ściągnąłem obudowę z kompa by zobaczyć jake są gniazda pcie, ale potem zrozumiałem że trzeba zajrzeć do specyfikacji a tam 2x 16slot x 16 lanes, 2x 16 slot x 8 lanes, 1x 1 lane, 3x M.2 PCIe x4 czyli w sumie 61 linii, a procesor ma 64 linie.
@pawik744
@pawik744 11 ай бұрын
Pytanie do speców: od czego zależy generacja PCI-Ex: od chipsetu płyty, procesora czy innej zależności ???
@Nr.1Pan_Staszek
@Nr.1Pan_Staszek 11 ай бұрын
Kciuk do góry 👉👍👍🏻👍🏼👍🏽👍🏾👍🏿👍🏾👍🏽👍🏼👍🏻👍👈 ❕❗🤴🏻🤴🏽🤴🏿
@tiemanowo
@tiemanowo 11 ай бұрын
12:20 zastanawia mnie to że niektóre gniazda mają właśnie z boku taki ząbek jakby miało się tam coś zaczepiać. Ciekawe jaki to był pomysł na to ponieważ nie spotkałem się z kartami które by to wykorzystywały.
@andrzej4512
@andrzej4512 11 ай бұрын
Karty graficzne miały specjalny zatrzask z języczkiem który sam się zamykał ale do wyjęcia należało ten języczek wcisnąć.
@tiemanowo
@tiemanowo 11 ай бұрын
@@andrzej4512 Mam wrażenie że ty piszesz o zatrzasku na końcu złącza a mi nie o koniec złącza chodziło tylko krawędź boczną.
@Micha-dx2xw
@Micha-dx2xw 11 ай бұрын
Były płyty w których złącza ISA (oraz inne) były białe. Wyglądają wyjątkowo w stosunku do reszty płyt głównych.
@szmit8
@szmit8 11 ай бұрын
👍🏻👍🏻
@zadzwon112
@zadzwon112 11 ай бұрын
A ja potrzebuję Firewire do podłączenia historycznego sprzętu video i ni hu hu to zrobić w obecnym PCecie.
@mariuszsaassa414
@mariuszsaassa414 11 ай бұрын
a jak działa maszyna do lotto ? mógłbyś zrobic odcinek taki albo napisać jak ?
@grzegorz3495
@grzegorz3495 11 ай бұрын
można się cofnąć do czasów studiów :)
@arturkonik7671
@arturkonik7671 11 ай бұрын
Mam w komputerze złacza ISA. Wsadzam tam kartę muzyczną, a pod nią głośnik 😊
@Smokmen98
@Smokmen98 11 ай бұрын
Zabrakło bardzo ważnej informacji o wstecznej kompatybilności. Kartę pci3.0 można wsadzić w starsze jaki i nowsze złącze
@TzOk
@TzOk 11 ай бұрын
1:18 ...a to (DEC Rainbow) akurat nie jest PC ;) choć DOSa uruchomić może.
@andreasjohansen1658
@andreasjohansen1658 11 ай бұрын
Bardzo ciekawa magistrala. Ostatnio chciałem sobie wykorzystać kartę wifi z laptopa, ale jak zobaczyłem że jest ona na PCIe 124 (chyba) piny to zrezygnowałem :/
@PaulusLapkov
@PaulusLapkov 11 ай бұрын
👏👏👏👍✌
@annamaria-pv1fw
@annamaria-pv1fw 11 ай бұрын
Thx
@johnymnemonic4657
@johnymnemonic4657 11 ай бұрын
Dochodziła jeszcze najprostsza karta graficzna,żeby komputer coś wyświetlał.Przez pewien czas było AGP.PCI miało zapewnić szybkość i Plug and Play.
@Kanga1974
@Kanga1974 11 ай бұрын
Wyprodukowano w gniewie?
@micha3502
@micha3502 11 ай бұрын
Ci co grali w gry pamiętają że w czasach zanim pojawiło się PCI Express królowało AGP 8x 2GB/s
@GourangaPL
@GourangaPL 11 ай бұрын
znaczy że te małe gniazda pod dyski M.2 NVMe to też PCI?
@e8root
@e8root 11 ай бұрын
PCIe 4x czyli express. Można tak naprawdę kupić przelotkę aby z portu M.2 zrobić pełne PCIe. Różnie bywa z kompatybilnością takiego rozwiązania ale ogólnie się da.
@Momentvm
@Momentvm 11 ай бұрын
Tak. NVMe to rozszerzenie magistrali PCIe, to specyfikacja interfejsu dla dysków półprzewodnikowych. Dzięki temu nie potrzeba osobnych sterowników do takich dysków w porównaniu do innych urządzeń podłączanych na PCIe. M.2 natomiast to fizyczne złącze mogące przenosić zarówno PCIe, jak i SATA, czy też I2C, UART a nawet Audio (PCM)
@Dave-bp6ju
@Dave-bp6ju 11 ай бұрын
M.2 to fizyczne złącze, które może zapewniać elektryczne połączenie zarówno SATA jak i do 4 linii PCIe (ale nie PCI).
@Dave-bp6ju
@Dave-bp6ju 11 ай бұрын
@@Momentvm NVMe to protokół (czyli coś jak "język"), nie złącze.
@JohnKpl
@JohnKpl 11 ай бұрын
A jak wygląda AGP na tle PCI?
@peterfonon3088
@peterfonon3088 11 ай бұрын
PCI już jednak nie działa w nowych komputerach...
@marektrepka8515
@marektrepka8515 11 ай бұрын
warto może rozwinąć temat LVDS...
@VibelyMusicRecords
@VibelyMusicRecords 11 ай бұрын
Dawaj o AGP
@agamotyka3363
@agamotyka3363 11 ай бұрын
Film nr 256. Czyli mamy dość okrągły numer filmu.
@kito2687
@kito2687 11 ай бұрын
@GK-iw3hi
@GK-iw3hi 11 ай бұрын
Szkoda ze nie opisales pakietów, trainowania magistrali itd.
@SP9HKA
@SP9HKA 11 ай бұрын
GTX 690 w kolekcji, szanuję. Bo kart dwuprocesorowych się już nie robi.
@GulczTech
@GulczTech 11 ай бұрын
Mam dwie :) fajna opcja na grzejnik w sli
@TymexComputing
@TymexComputing 11 ай бұрын
Były 186 286 ale było też 196 i 296 :)
11 ай бұрын
Brakuje EISA, dla kompletu.
@bartek3619
@bartek3619 11 ай бұрын
Dzień dobry. Szanuję pańską pracę i oglądam prawie wszystkie pana filmy na tym kanale i od tego chciałbym zacząć. Wielki szacunek dla pańskiej pracy, wiedzy oraz umiejętności jej przekazania. Tutaj jednak chciałbym zgłosić drobną sugestię. O ile do warstwy merytorycznej nie mam żadnych zastrzeżeń, to chętnie zobaczyłbym nowe, odświeżone intro albo usłyszał w tle inne przerywniki dźwiękowe, a i nowa paleta barw z inaczej zrobionymi slajdami by nie zaszkodziła. Rozumiem w pełni, że pańscy widzowie to również starsi elektronicy pamiętający jeszcze Unitrę oraz diody germanowe, a zmiany są dla nich czymś nieprzyjemnym, jednakże odświeżenie warstwy wizualnej i dźwiękowej zrobiłoby dobrą robotę dla pańskiego kanału i przyciągnęłoby więcej młodych odbiorców, którzy dopiero zagłębiają się w świat elektroniki. Szczególnie że przez całą serię pańskich filmów na tym kanale to właśnie efekty dźwiękowe oraz przejścia między ujęciami były i są dla mnie jedynym mankamentem. Poza tym kłaniam się i smacznej kawusi życzę.
@Andrzej_Krajewski
@Andrzej_Krajewski 11 ай бұрын
MADE IN ANGER (: (:
@over-kill8778
@over-kill8778 11 ай бұрын
#249
@RROOBBWWAANN
@RROOBBWWAANN 11 ай бұрын
Muzyka za głośno. Do połowy materiału.
@SilverWolfPL
@SilverWolfPL 10 ай бұрын
Pamiętam jak na studiach przeglądałem dokumentację PCI. Kilkaset stron, także wyczerpanie tematu jednym filmem jest niemożliwe. Małą anegdota - technicznie rzecz biorąc PCI Express to nie magistrala ponieważ kanały komunikacyjne przypisane dla urządzeń są oddzielone, a nie współdzielone (jak w PCI) - nazwa po prostu została w użyciu po poprzednim rozwiązaniu.
@HirekYT
@HirekYT 11 ай бұрын
13:25 weź nie strasz
@JurcioCudowny-ll6lv
@JurcioCudowny-ll6lv 11 ай бұрын
KICHACZ WYKŁADOWCA
@duzaliteraf7373
@duzaliteraf7373 11 ай бұрын
1 sekundę temu Brak wyświetleń Brak komentarzy Brak polubień Pierwszy
@TymexComputing
@TymexComputing 11 ай бұрын
Bogaty temat :)
@BRX_2137
@BRX_2137 11 ай бұрын
W zasadzie to dopóki nie zajmujemy się profesjonalnym wykorzystaniem PC to większość ludzi nie zauważy różnicy. Nawet RTX4090 działa stabilnie na PCIe 2.0 x8 i PCIe 1.1 x16. Więc wprowadzanie wyższych generacji uważam za niepotrzebne podwyższanie cen płyt głównych. Tak naprawdę liczy się chyba nawet bardzie liczba linii niż ich przepustowość. I dlatego stare tanie płyty AMD są dobrą opcją na złożenie taniego i wydajnego PC. Tania X370 + 5800X3D i macie nadal bardzo wydajny zestaw na nawet RTX 4080. Dodam jeszcze że paradoksalnie to zbyt mała przepustowość szkodzi bardziej słabym karto, zwłaszcza tym które mają mało vRAMu.
@timiko4
@timiko4 11 ай бұрын
no nie wiem czy stracenie z 20% na średniej wydajności to tam super z tym 1.1 xD
@Lumperator
@Lumperator 11 ай бұрын
Zabrakło ciekawostki o porcie AGP
@marekchudy8893
@marekchudy8893 11 ай бұрын
Dziękuję i pozdrawiam
@Cyklonus
@Cyklonus 8 ай бұрын
👍👍
Right to repair - rozmowa z Jankiem [RS Elektronika] #248
1:22:04
RS Elektronika
Рет қаралды 37 М.
Nośniki danych [RS Elektronika] #180
23:20
RS Elektronika
Рет қаралды 69 М.
I thought one thing and the truth is something else 😂
00:34
عائلة ابو رعد Abo Raad family
Рет қаралды 14 МЛН
ТВОИ РОДИТЕЛИ И ЧЕЛОВЕК ПАУК 😂#shorts
00:59
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 7 МЛН
HDMI [RS Elektronika] #203
22:19
RS Elektronika
Рет қаралды 74 М.
Jak zbudowana jest PŁYTA GŁÓWNA?
12:27
Tek Testers
Рет қаралды 29 М.
Problemy z basem - odc.40 [Reduktor Szumu]
11:57
ReduktorSzumu
Рет қаралды 355 М.
Jak działają rejestratory lotnicze? [RS Elektronika] #237
18:04
RS Elektronika
Рет қаралды 64 М.
Nasi tu byli, czyli Cambridge Audio A-500 #Reduktor Szumu #318
26:46
Jak przepustowość PCI-EXPRESS wpływa na WYDAJNOŚĆ?
10:32
Test chińskich wzmacniaczy [RS Elektronika] #149
29:57
RS Elektronika
Рет қаралды 387 М.
Jak działa dysk twardy? [RS Elektronika] #165
27:04
RS Elektronika
Рет қаралды 141 М.
🖥️ Co to znaczy komputer 8-bitowy? (RG#275)
17:39
RetroGralnia
Рет қаралды 90 М.
Czy potrzebna Ci karta dźwiękowa?
13:25
moreleTV
Рет қаралды 71 М.