Majitel je borec, boj s úřady je něco šíleného. Zákony opět pokulhávají za realitou.
@philipcooper82974 жыл бұрын
Je to tak, ale na druhou stranu se není čemu divit. Když se příslušné normy přijímaly, tak zákonodárce ani nenapadlo, že si zhruba 500 lidí v republice bude chtít někdy koupit starý mlýn, jednu část předělat na vodní elektrárnu a v druhé části bydlet.
@philipcooper82974 жыл бұрын
Pěkné, jeden z mála zelených projektů, které dávají smysl a libí se mi. Tak snad už jen zbývá popřát, aby bylo vždy dost vody na Váš mlýn.
4 жыл бұрын
Pán je velký borec, respekt ;) Přál bych mu, ať pořádně prší. Díky za pěkné video!
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Liberecká palírna děkujeme pěkně.
@romanfiser14 жыл бұрын
Znovu jasně ukázáno jak stát nadměrně zatěžuje a v zásadě neplní svou funkci. Držím palce. Video 1
@Hugofogo14 жыл бұрын
Nádhera, paráda....tak takovým úžasným věcem fandím, sám chci rekonstruovat starou francisku, ale s generátorem PMG, regulátorem a měničem. Také to připojím k fotovoltaice....!
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Hugo úžasné a obdobně inspirující!
@danielgago-sk4 жыл бұрын
Paráda. Toto treba propagovať. Len dúfam že voda bude. Máme pri nás dva potoky a ten pokles prietoku za 20 rokov je značný. Tam už v priemere snáď nie je ani polovica čo bývala.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Daniel Gago běhá z toho mráz po zádech, jak rychle vody ubývá.
@IzzyCooper4 жыл бұрын
Díky, to je dost zajímavý rozhovor :)
@danielbezak34024 жыл бұрын
Pán Mansfeld mal na začiatku silnú emočnu myšlienku. Takisto ako aj ja, keď som kupil starý mlyn. Dnes po rokoch prevádzkovania a výstavby niekolkých mve obdivujem takých ludí, ktorý sa do takých malých elektrárni pustia. Je to veeelmi vela roboty za málo dobroty. Preto je to hlavne otázka presvedčenia a hobby. Aby som z mojích elektrárni vyťažil maximum, tak som sa komplet prispôsobil elektrickému životnému štýlu. 100% elektrická inteligentná domácnosť, elektroauta, a ešte aj e-bajky. A to mám v záhrade 400kW Mve a na strechách 16OkW fve. Držím palce všetkým oduševneným ,,potučkárom,,. A ať se točí!
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Daniel Bezak děkuji pěkně za sdílení vlastních zkušeností.
@TheDownloader864 жыл бұрын
Super video, díky za něj ;). Pán je borec, tolik práce a boje s úřady, klobouk dolů. Škoda že mu nevyšly úřady více vstříc, ale tak to by u nás asi nikdo nečekal že...
@ElectroDad4 жыл бұрын
@TheDownloader86 děkujeme.
@milanbahna76334 жыл бұрын
super video !! tema vyborna, majitel hobby a odbornik zaroven. Vidno, ze ho to bavi a dokonca podla banky zistil, ze byva na hrade alebo v zamku :) Uz sa tesim na dalsie videa, naozaj vyborna kolekcia videii o temach na obnovitelnu energiu. Idem to rovno spropagovat na Li.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Milan Bahna díky moc za komentář a sdílení, Milan
@jandax14 жыл бұрын
Perfektní video, velice inspirativní. Děkuji
@ElectroDad4 жыл бұрын
@jandax1 děkuji pěkně, brzy bude pokračování příběhu Mansfeldových.
@drahomirhajduk13954 жыл бұрын
Skvělé a zajímavé téma. Tohle je jedna z EKO věcí, které mají smysl. Škoda té spousty úřední administrativy. Pánovi přeji do budoucna spoustu užitečné vody :-)
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Matej Nemček děkuji za názor. Potíž je v tom, že vodní elektrárny nelze na rozdíl od fotovoltaiky vůbec škálovat a globální oteplování nám průtoky řek spíše snižuje.
@jirikosek63834 жыл бұрын
Diky za super video. Tento projekt ma velky s smysl a uzitek. Ne solary na pude misto obili. A o te zlute rostlince radsi ani nemluvit. To je n e největší průser pro nasi zemi snad na 500 let.
@jirikosek63834 жыл бұрын
@pemailv hele u nas průmyslová zona a solar park. Tomu rikam pekna kravina. Asi tak. Pole ci louka to je jedno.
@jirikosek63834 жыл бұрын
@pemailv diky za koment ale zatim to nepotrebuji vedet.
@vaclavmatousek30072 жыл бұрын
Tak agrivoltaika ma zemědělskou výrobu moc neomezuje
@pavelk1364 жыл бұрын
Velky respekt pred panem a diky za zajimave video 🙂 skoda, ze stat dotuje stavbu penzionu a podobnych hlouposti a takoveto male a uzitecne projekty se majiteli nevrati prakticky nikdy
@pavelk1364 жыл бұрын
@pemailv Z toho ale vetsinu na solary predpokladam....ta vykupni cena 2,5kc mi jako zlodejina neprijde
@pavelk1364 жыл бұрын
@pemailv ja myslel jen tu vodni el.
@RichterPavel4 жыл бұрын
Velmi zajímavé! Díky
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Pavel Richter to jsem rád.
@honza55924 жыл бұрын
Pobavilo a poucilo dekuji. 👍
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Honza děkuji moc, Honzo, Patrone, a co pobavilo?
@honza55924 жыл бұрын
@@ElectroDad ten pan je od prirody ocividne bavic. 😁 4pylir meho duchodu. Administrativni zatez a boj s urady cele, vypichl bych na hrady a zamky hypoteky neposkytujeme 😂. Tesim se na dalsi video. 👍
@pavelsulc26174 жыл бұрын
Zdravím byl jste kousek od nás Lázně Bělohrad mohu potvrdit vody bylo po dva roky opravdu málo a letos to nevypadá o mnoho lépe ba naopak.Přesto držím palce a velký obdiv za boj s úředním šimlem ne každý na to má nervy.Tak ať se pánovi daří.
@kanalek67794 жыл бұрын
Zdravim,diky,ze tocite tato videa,je to peknym a nekomercnim dojmem prezentovano jako kladny pocin pro rodinu,reku ci jen tak pro minizivnost.Jelikoz sam jsem od EZ BRNO silnoproudar,fandim temto projektum,jen uredni siml,lidi,malo vody a drahota oprav skodi temto smysluplnym MVE. Preji zdravi,vodu a moc osobni snahy a odvahy s neprejicimi lidmi..Rendy elektric a BIOpharm, Svitavka u Boskovic :)
@ondrejmaslonka75634 жыл бұрын
Super zajímavé video. Panu Mansfeldovi fandím a přeji mu dostatek vody v potoku, aby mohla turbína pracovat nejlépe nonstop a v maximálním výkonu. Jinak mě to házení klacků pod nohy našimi úřady připadá bohužel jako standard...
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Ondrej Mašlonka děkuji pěkně za komentář.
@ondrejmaslonka75634 жыл бұрын
@pemailv máte pravdu, opraveno 😉
@romankminek444 жыл бұрын
super video držím palce
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Roman Kminek děkujeme.
@ahoyi5304 жыл бұрын
MVE mám rád. Dodal bych ke generátoru, že běží v otáčkách NADsynchronních , takže má skluz, ale kladný a čím větší je, tím více vyrobí. V pánově případě by to bylo 22kW při 760 otáčkách. Při synchronních otáčkách je to na nule. Koukám, že úřady "podporují čistou energii" tzn. vymýšlejí nesmysly asi všude po republice úplně stejně. Alespoň u MVE. Člověku nad tím hlava nebere.
@rafikokot4 жыл бұрын
Třífázový generátor připojený přímo do sítě běží vždy v synchronních otáčkách až do jeho maximálního výkonu, pak dojde k jeho přetočení.
@epsazava97194 жыл бұрын
rafikokot Nikoliv, zde osazený generátor je asynchronní stroj, de-facto obyčejný asynchronní motor přetáčený nad synchronní otáčky sítě. Vámi popisovaný stav platí pro synchronní (nebo permanentní) stroje.
@Mike-kr5dn4 жыл бұрын
Úřady se chovají ještě hůře u ostatních zdrojů. Zejména je nemožné uspět s projektem větrných elektráren, trvá to většinou minimálně 10 let, soudy, spory.
@DitisDiS3 жыл бұрын
Moc pěkné video
@ElectroDad3 жыл бұрын
děkuji, to jsem rád
@martinkrupka89344 жыл бұрын
Kolik úřadů a úředníků potřebujeme dnes k provozování MVE už víme. Zajímalo by mě,kolik se vyjadřovalo v roce 1530 ke stavbě budovy úředníků a kolik se jich vyjadřovalo v roce 1932 ke stavbě a montáži turbíny. Něco shnilého je v našem státě. Boj s úřady je naprosto absurdní, ať už chcete prodávat párek v rohlíku, nebo provozovat MVE. Bojím se tohoto systému v budoucnosti, neb úředníků a úřadů neustále přibývá. Super video.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@M Krupka ano, do státní a veřejné správy je třeba vrátit jednoduchost a selský rozum - jenže selský rozum se nám obecně v moderním parciálním světě vytrácí.
@martinstepynek60654 жыл бұрын
Super video pro mě velká neznáma 😀
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Martin Stepynek děkuji.
@oldrichschieferstein1754 жыл бұрын
Chtěl bych se s dovolením zeptat:.MVE nemá ochranu před plovoucími předměty v podobě šikmo uložené klády na hladině???
@ElectroDad4 жыл бұрын
To co "spadne" do 800 m dlouhého náhonu je potřeba vyčistit z česel. Jak je to řešeno na vstupu do náhonu je otázka na pana Mansfelda.
@jaroslavmansfeld94494 жыл бұрын
Jaroslav Mansfeld-Bohužel na vstupu do náhona není žádná bariera.
@Mike-kr5dn3 жыл бұрын
Kláda moc nepomůže, spíš hrubé česle, tedy trubky s rozestupy 40 cm. Zamezí ale pouze vstupu velkých klád. Klacíky a listí projdou.
@stepanstanek61844 жыл бұрын
Pokud je roční výnos 20 MWh, tak to je kolik turbína vyrobila na vlastní spotřebu + co dodá do sítě? Nebo je to jenom, co dodala do sítě? A ten bonus 2,5 Kč/kWh, to je za každou vyrobenou (tedy i na vlastní spotřebu) nebo jen na tu dodanou do sítě?
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Štěpán Staněk pochopil jsem to tak, že malá vodní elektrárna produkuje hrubý výnos, od kterého se odečítá (malá) systémová spotřeba elektrárny jako takové, zbytek je elektrřina na kterou se uplatňuje onen zelený bonus. Pak už je jedno kdo tu elektřinu spotřebuje, jestli sousedi v ulici, nebo rodina Mansfeldových.
@stepanstanek61844 жыл бұрын
Pokud to tak je, tak kdyby hypoteticky všechnu vyrobenou elektřinu spotřebovala rodina majitele, tak čím víc spotřebovává, tím víc peněz mu za to stát platí. Takže, když navýší spotřebu, protože chce třeba zatopit, tak v tu chvíli mu stat platí za to, že si doma topí. Chápu to správně?
@3d4tom4 жыл бұрын
@@stepanstanek6184 to by bylo dost vtipné a na naši zemi dost standardní uvažování úředníků...
@jaroslavmansfeld94494 жыл бұрын
@@ElectroDad Ano systém podpory je nastaven tak, že se odečte technologická spotřeba a na ostatní výrobu se uplatní zelený bonus.Ten se odečítá z ověřeného elektroměru a pravidelně se zůčtovává přes operátora trhu OTE. Rozdíl silové elektřiny mezi výrobou a tím co dodáme do sítě je ostatní spotřeba v místě výrobny.Z ostatní spotřeby se platí energetická daň každý měsíc. Nikde není napsáno kolik silovky musím dodat do sítě.Za silovku, kterou dodám do sítě dostáváme zaplaceno od obchodníka EON 1,08 Kč za kWh.Zelený bonus z MVE je dle ERÚ 2,6 Kč za kWh a z FVE je to asi 5,7 Kč za kWh.Podpora 13,-Kč byla z roku 2010 a naše FVE je z r 2012.
@albertlaurin54674 жыл бұрын
Dobrý den, líbí se mi vaše tvorba, konkrétně poslední video s panem Mansfeldem. Přemýšlím o podpoře z čistých zdrojů pro moji firmu. Konkrétně o MVE a FVE. Problém je, ze MVE, které se daji pořídit tak toho není zrovna moc na výběr nebo jsou v dalekých lokalitách nebo včetně velikých nemovitostí. Z toho důvodu přemýšlím o to, že bych pořídil FVE. A chtěl bych se vás zeptat, z toho důvodu, ze chci energii spotřebovat (neprodat) tak mě zajímá jaká technologie je účinnější? Jednoduše řečeno MVE vs. FVE investice x, návratnost +- 10 let, tak co vyrobí více proudu? Děkuji za odpověď vesele Velikonoce.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Albert Laurin domnívám se, že bude pro Vás patrně mnohem schůdnější cesta fotovoltaiky. Prosím oslovte 2-3 dodavatele FVE ve Vašem kraji ať Vám udělají na míru šitou nabídku v kontextu vašich střech a průběhu roční spotřeby a uvidíte jak to bude ekonomicky vycházet.
@pracovniucet81734 жыл бұрын
Úředník = člověk, co nic neumí a vymýšlí, jak komplikovat život těm, co něco umí, aby dokázal svou potřebnost. Každá vláda včetně Bureše navýšila počet úředníků, tak se nesmíme divit.
@tomasbrincil64484 жыл бұрын
Tatko, paradni video. Tak nejak jsem se bal, ze vsechna zajimava temata byla uz vycerpana a z kanalu se stane elektrosalon. Ale posledni videa jsem zhltnul v celku i pres jejich delku, hned jak jsem na ne narazil. Paradni prace!
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Tomáš Břinčil děkuji pěkně, zajímavých témat je v elektromobilitě i obnovitelných zdrojích mnoho.
@sova1814 жыл бұрын
9:02 Je vidět, že to není pro každého, pán je odborník svého oboru :-) Přeji ať to teče.
@epsazava97194 жыл бұрын
Parádní video - přesný popis anabáze “Rekonstrukce a provoz MVE”, musíte být nadšenec nebo bohatý mecenáš. Dimenzování na 90-ti denní vodu je poměrně optimistické. Měl bych dotaz - osazená turbína je dvojitě regulovaná? Děkuji, P.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Ep Sázava děkujeme za komentář. Otázka bude na @Jaroslav Mansfeld
@jaroslavmansfeld94494 жыл бұрын
Jaroslav Mansfeld-Ano,turbína má plnou regulaci a zpracuje vodu od cca 60litrů až do 1000 litrů za sekundu.V roce 2014 a 2015 jsme vyrobily přes 40 MWh a dnes jen 20 MWh-za rok-smůla.
@epsazava97194 жыл бұрын
Jaroslav Mansfeld děkuji a držím palec!
@filipbuzga63524 жыл бұрын
Mohl by jsi ještě natočit video o malé domácí větrné elektrárně, (rady, tipy apod.). Moc by mě to jako elektrikáře zajímalo. Nebo kombinace větrné a solární elektrárny s kombinací ukládání do baterií... . Díky
@filipbuzga63524 жыл бұрын
Myslím větrnou turbínu např. montáž na střechu
@jozefputirka11374 жыл бұрын
Ano, toto by aj mna zaujimalo...
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Filip Bužga pokud se mi naskytne příležitost tak video o domácí větrné elektrárně natočím moc rád.
@filipbuzga63524 жыл бұрын
@pemailv nedá se to naistalovat k dešťové vodě? Když voda poteče přes rynu do nádrže tak projde přes generátor...
@amperak4 жыл бұрын
Krásný, vždy jsem chtěl mít vodní elektrárnu... ale u nás je jen rovný potok kde voda spíš není.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@amperak a když to tímto tempem půjde dál, tak těch malých vodních elektráren, díky ubývání vody, moc životaschopných nezbude.
@3d4tom4 жыл бұрын
Ahoj amperaku, kdysi jsem přemýšlel aspoň o vodním kole(čku) poháněném hladinou vody na potůčku co jsme měli na pozemku, ale zmetek před sedmi lety zmizel úplně, přitom tam měl děda před 18 lety postavenou minihráz a nasazené ryby :( docela by mě zajímalo kam ta voda mizí nebo jestli ani nevzniká? :/
@amperak4 жыл бұрын
@@3d4tom bud ten potok lapou na sběr půitné vody, nebo klesla spodní voda a pramení jinde.
@amperak4 жыл бұрын
@@ElectroDad viděl bych cestu v dvou turbínách, menší a větší. na menší vodu jede malá turbína, na střední velká a na velkou oboje. jenže toto řešení by stálo nesmyslně moc peněz.
@amperak4 жыл бұрын
@pemailv ta nebude fungovat dobře
@jandulaj96823 жыл бұрын
Velice pěkné video, je vidět odvedený ohromný kus práce. Bohužel peripetie jež uvádí pan majitel mohou být pro většinu odrazující. A dovolím si poupravit malou technickou drobnost. Jedná se o asynchonní generátor s kotvou nakrátko, tedy nepracuje rozhodně při synchronních otáčkách nýbrž při nadsynchronních, tedy se záporným skluzem.
@romanvales8094 жыл бұрын
asi jiny levl respekt
@EliteHEAD4 жыл бұрын
Na hrady a zamky se hypoteky neposkytuji :D
@jansterba77444 жыл бұрын
Super video, obdivuji pracovitost a trpělivost pána s vyřízením povolení. Budete dávat video až bude mít ty automatizované česle ?
@amperak4 жыл бұрын
automatické česle jsou hydraulické na celou šíři, odkloní se, spustí dolů až na dno, pak se přitisknou k česlům a vytahují se nahoru a zároven se stále přitlačují. toto se opakuje několikrát za sebou, v třeba hodinových intervalech. Problém je led v zimě, kdy je sice dost vody, ale česle namrzají
@jaroslavmansfeld94494 жыл бұрын
Jaroslav Mansfeld .Pro ty ,kteří neznají způsob podpory obnovitelných zdrojů, tak zelený bonus na MVE z roku 2013 je historicky druhý nejvyšší a určuje ho ERÚ,dnes je to asi 2,60 za vyrobenou kWh bez tech.spotřeby. Bohužel jsem nemohl v r.2011 tušit že příjde větší sucho.Pro ty,kteří neznají princip asynchronního motoru tak turbína přetáčí motor za bodem zvratu a tím se stane z motoru generátor.Síť je tvrdá zátěž a nedovolí zvýšit frekvenci.Elektrické pole se točí synchronně a rotor drží v mírných nadotáčkách. Motor nemá skluz ale nepatrný přeběh.Nechtěl jsem to rozvádět technicky.V rozvaděči je frekvenční a kvadrantní ochrana, která hlídá, aby byl úhel toč pole vždy 120 stupňů a frekvence 50 Hz.Elektrárna způsobuje nepatrné přepětí , které je v normě.Pro místo kde bydlíme je elektrárna velmi užitečná protože stabilizuje síť a stahuje jalový výkon na svoji magnetizaci ze sítě.Když sousedé pustí nevykompenzovaný motor 5 kW tak způsobý krátkodobý pokles napětí a vytvoří jal.složku.Generátor se přibudí a snaží se dohnat pokles a přibuzením stáhne jal.složku.Ovšem v rámci své velikosti. Po spuštění si sousedé stěžovaly,že dodáváme špatnou elektřinu z vody a slunce.Měl jsem 14 dní monitoring Čezu a prošel jsem na výbornou.Blikání způsobuje vrchní vedení a přechodové odpory. Děkuji za komentáře.J.M.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Jaroslav Mansfeld mockrát děkuji za doplňující komentář a zejména pozvání u Vás v Ostroměři natáčet. Bylo mi ctí i potěšením.
@ahoyi5304 жыл бұрын
Pane Mansfelde, mohl bych se zeptat na ty induktivní cívky? Mám ve správě elektrárnu o zhruba stejné velikosti, ale startujeme ji jako čerpadlo. Motor musí jet do trojúhelníku, hvězda to neroztočí. Přípojka to dá, ale vyhazuje to podpěťovou ochranu. Chápu tedy, že tyhle cívky by měly eliminovat proudový náraz při spouštění elektrárny? A na koho se obrátit kdyžtak, aby nám s tím poradil více. Děkuji .
@jaroslavmansfeld94494 жыл бұрын
@@ahoyi530 Jaroslav Mansfeld Reaktivmí cívky mi dodal pan Čižínský s automatikou.Motor je samozřejmě do trojůhelníku a proudový náraz by byl cca 7x jmenovitý proud.Hl jistič je B63 což je 3-5x63,elektrárna je připojená přes B50 což je 3-5x50A .
@pirat.paulie4 жыл бұрын
Doháje, Ostroměř :D tam bydlí kamarádka Irča M. 😁 *Nechcete se pane podívat i na Hučák v Hradci 🏰 Králové?* 😸
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Pirát Paulie inspirativní počiny obnovitelných zdrojů energie zviditelním rád kdekoli v Česku či na Slovensku.
@pirat.paulie4 жыл бұрын
@pemailv To zní, jak kdyby si chtěl říct "pan premiér".
@vencavales3914 жыл бұрын
Fandím MVE a lidem s nimi spojenými. Přes to, si myslím že by se pán neměl pouštět do rozboru elektrické části, pokud mu nejsou jasné elementární záležitosti atd.
@ElectroDad4 жыл бұрын
?
@vencavales3914 жыл бұрын
@@ElectroDad Možná Vám dlužím odpověď. - fázování, generátor tohoto typu se k síti přece nefázuje. -synchronní provoz, asynchronní pohon nemůže pracovat v synchronním režimu jako generátor. Ergo, v obou režimech, bude vždy asynchronní. ( elementární ) Hříchů je mnohem víc :-) Nechci tady být za kritika dobré a ušlechtilé věci ( za splnění jistých podmínek ), jen jsem se prostě neudržel. Podotýkám, že NEJSEM ODBORNÍK na MVE jako takové. Jen asi chápu, elektrickou část. Pokud si budete chtít popovídat obsáhleji, udělám si čas na VencaVales@seznam.cz S pozdravem, V. Valeš
@zneuman21924 жыл бұрын
Bydlím kousek od Ostroměře a vůbec netuším, že tam je mlýn 😉 pan má docela přehled (mohu porovnat pracují na BPS) bohužel vím že v tomto kraji to je s vodou těžké a v létě to vidím bledě 😱 bohužel
@miroslavehn93254 жыл бұрын
22kW - mikrozdroj. Asynchornný generátor ide v nad synchronných otáčkach.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@miroslav ehn může být
@map001004 жыл бұрын
Návratnost cca 15 let, možná i více? To mi nepřijde moc zajištění na důchod. S tak mizernou vodou možná stálo za to osadit menším strojem a možná by se pán dostal na menší investici.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Pavel Mareš ano, z pohledu klesajících průtoků by se zdála vhodnější menší turbína. Po bitvě je každý generál - bylo by fér vzít v potaz předpoklady z jakých pan Mansfeld vycházel v roce 2011-12 když MVE plánoval a možnosti tehdejších dodavatelů.
@map001004 жыл бұрын
@@ElectroDad samozřejmě. Opravdu to je otázka, co v té době bylo možné a ani neznáme všechny další varianty řešení...
@kasy11344 жыл бұрын
TAké, mě to nepřipadá jako, žadné terno , navíc většinu té eletřiny protopí, když by si raději za ty peníze postavil moderní pasivní dům a k tomu elektromobil, tak je vysmátej , má moderní bydlení a moderní dopravu .
@sprorallysport4 жыл бұрын
Ale to preci neni zadne zajisteni na duchod... kdyz clovek trosku umi pocitat tak je to nula od nuly navratnost investice je obrovska... je to ale krasny konicek..... drzim panovi palce..... je to spis az tak pro jeho deti.....
@ElectroDad4 жыл бұрын
@spromotorsport ano, pokud započtete budoucí hodnotu peněz (ty 2,5 Kč se nenavyšují v čase o inflaci, která je v této době kvantitativního uvolňování = tisku peněz centrálními bankami, netriviální) tak je ekonomická návratnost skutečně dlouhá, plus je zde riziko ubývání vody a dnů v roce, kdy MVE jede. Morální a emoční návratnost je ale pro Mansfeldovi obrovská - smekám před nimi.
@martinnebola95864 жыл бұрын
Jelikoz prave o tomhle neco vim,tak ja osobne bych volil jinej tip. Cenove vyhodnejsi,lepsi instalace,nemusi se cistit bordel a stiha s nizsim prutokem. Pan ma nevyhodu dlouheho nahonu. Navic podle mne nainstaloval turbinu na silnej prutok aniz by mel na to zasobu vody - cimz se vlastne zpetne odpalil,takze stoji pul roku. V poslednich 6 letech se objevyli zajimavejsi vodni tipy elektraren s vysssim vykonem i pri nizkem prutoku. Navic si to muzete vyrobit sami nebo to udela nespecializovana firma,cimz se dostanete na jinou porizovaci cenu. Me osobne to zasobuje mne,bazen a jeste vyrobim asi pro 7 az 8 domacnosti. Chtel bych uvest,ze pokud si to nechate udelat na klic jak pan,tak nula od nuly pojde. Taktez se to nevyplati pokad dodavate primo do site. Dostanete prd. Vyplati se to - pokud pohanite primo svuj barak a prebitek davate do site. No a nejlepsi je to,pokad ma dum napriklad 5 bytovejch jednotek,dostavate najem a stihate to zasobovat...pak jste v uplne jinejch cislech. V pripade dodavani primo do site je to financne fakt moc spatne. Za mne - toto je Vas prvni ekologickej prispevek(slunecni panely, elektromobil ani elektrarny na biomasu ekologicke ani ekonomicke nejsou-je to jen financni bublina bez efektu).
@jaroslavmansfeld94494 жыл бұрын
Ano návratnost je pomalejší.Ekonomicky to dává smysl tak, že jsme daly investici za cca 2,5mega a spoustu vlastní práce a za odměnu nám výnos z obou elektráren splácí úvěr u stavební spořitelny. ...koupily jsme dům za 4,4 mega a zaplatíme ho technologií za 2,5 mega +nám zbyde silová elektřina kterou si můžeme nabít auto nebo využít v prádelně nebo doma.
@martinnebola95864 жыл бұрын
@pemailv Ano to jsem ja. Ja chapu,ze ty mas holej zadek,tak musis vse zesmesnovat,panc na vic nez pronajem a notebuk za par susnu nemas.....Jenze ja nevymyslim fantasmagorie,ale ty fantasmagorie normalne pouzivam- co se tyka meho statku s vice bytovejma jednotkama a s malou elektrarnickou - to beru jako zabespeceni na duchod. Navic vzdy to byl muj sen,tak jsem si ho splnil za hotove,protoze jsem jiz 14 let v zahranici... A co se tyka auta - porad na to jezdim combinovana spotreba - spotreba nafty 1 litr na 100km u oktavky. Nutno priznat,ze muj cil nebyla uspora,ale testovani co to udela s motorem s cilem zamontovat to do mejch veteranu. Duvod - vycisteni motoru po 500 km,taktez vyfukove soustavy,prodlouzena zivotnost motoru i vyfukove soustavy na trojnasobe - zaras lepsi chod motoru. Coz je u veteranu dulezite. Po celkovem provereni motoru u zkusebniho kusu na octavce,jsem s vysledkem spokojen a muzu to s klidnym svedomim dat do veteranu s duvodu mensiho opotrebeni motoru a vyfuku. Bonus - nema to skoro zadne emise...Vysledek predcil me ocekavani. S usporou jsem vubec nepocital. Vydelam dost,takze na pumpe tankuji,dokad to necvakne-plna nadrz-spotreba neni pro mne dulezita- avsak jsem prekvapen nizkou spotrebou a zhruba o 35 % zvetsenym vykonem vozu....coz je taktez prijemne. Chtel bych jen pripomenout,ze tato fantasmagorie je patent podany v USA s roku 1918 tusim...tedy hodne stara vec.
@tomasklvac29914 жыл бұрын
@pemailv jde to,sám vyrábím elektřinu elektrolyzou vody.spotreba je vyšší pokud jede pouze na vodik vykon 20 kw
@xaverfilip85064 жыл бұрын
Budoucnost je v obnovitelných zdrojích, fandím Vám. Stop jaderné energetice.
@edgeextended22664 жыл бұрын
Díky ní tu můžete šířit své bludy
@xaverfilip85064 жыл бұрын
@@edgeextended2266 Kdo nic v hlavě nemá, ten jen osočuje druhé, jako ten EDGE extented.
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Xaver Filip budoucnost by měla být opřena o obnovitelné zdroje energie. Za sebe jsem zároveň zastáncem toho, že malé, bezpečné jaderné elektrárny, které umí zpracovat vyhořelé palivo těch tradiční velkých jaderek ruského typu svoje místo do budoucna rovněž mají, jako stabilní nizkoemisní zdroj.
@xaverfilip85064 жыл бұрын
@@ElectroDad Jaderné udělaly víc škody, než užitku. Další rozvoj jaderné energetiky by bylo zbytečné dobrodružství.
@lukypac14 жыл бұрын
Milý Xavere Filip, šířit vyhraněné názory je jednodušší než pro to něco dělat. Tím něco dělat ale nemyslím chodit protestovat, to je pouze lenost a zakrývání vlastní neschopnosti. Až dokážete to co pán ve videu pak můžete dokázat že to myslíte vážně.
@filipbuzga63524 жыл бұрын
Fakt bych na tom střihání zapracoval... :-))
@jaroslavzapletal84904 жыл бұрын
Jde přece o ty informace, ne o pilování videa.
@vojtasks3 жыл бұрын
To je masakr, co tihle podnikatelé podstoupí kvůli tomu, aby si splnili svůj záměr. To je šílené papíry a šílené kecání s úřady. Se nedivim, že tady nic nevzkvétá.
@janpribyl2864 жыл бұрын
Kdo mu stavěl tu FVE? Něco takového bych zákazníkovi nepredal to bych se hambou propadl.
@jaroslavmansfeld94494 жыл бұрын
Stavěl jsem si to sám a střecha je prohnutá a má tvar do písmene C spodní řada se vešla celá ale na každé další ubývají dva centimetry.a problém komín.
@vojtechpalus6085 Жыл бұрын
Ale tie rúška😒😒😒
@ElectroDad Жыл бұрын
Točili jsme v době, kdy byly soušky povinné.
@peteruvacek15264 жыл бұрын
Nic moc
@ElectroDad4 жыл бұрын
@Peter Uváček máte na mysli svůj komentář?
@tomasklvac29914 жыл бұрын
Vzhledem k investici a výkonu elektrárny bude trvat dlouho než se zaplatí,použil bych vícelopatkovou turbínu pro lepší využití energie vody a lepší převod na stálý vykon aspoň 15kwh.energii navíc bych použil k výdělku a k zaplacení elektrárny.kdyz budeme počítat 0 kč/kwh využil bych velký přebytek elektřiny k těženi kryptoměn nebo prodej sousedům.