Nagyon jól elmondták, hogy mit és mivel kell megcsinálni. Én ezen pont túl vagyok: Mellesleg a 60 éves piros tégla két sor közötti fugasorba 12-es furatok 12 centinként, stb szuper! (ment is a like a videóra) Szépen ki is száradtak a falak kb 1 év alatt, tökéletesen meg vagyok elégedve! Kivéve néhány helyen! Ugyanis mint kiderült ott, azokon a helyeken valószínűleg a tégla olyan sok sót szívott magába, hogy ha picit a belső pára magasabb, akkor azonnal kioldja a téglából a sót és újra salétromos a fal. A megoldás a tégla csere lenne, ott ahol újra salétromos lett. A 40 folyóméterből kb 3 méter hosszan. De az is lehet, hogy azon szakaszon nem volt elég sok paszta a furatokban... Persze már ki van festve, beköltözve, stb.
@gaborkovacs6137 Жыл бұрын
Üdv. Ez a módszer 50cm kőfalnál is működik? Helyenként nekünk is vizesedik valószínűleg sérült a régi vízszigetelés. Ha alkalmazható ez a módszer akkor mindkét oldalról kell furatokat készíteni? Köszönöm a segítséget
@JoeEmszi2 ай бұрын
Ez engem is érdekelne.
@SVÉpületTechnikaАй бұрын
Amennyiben tervezésre, kivitelezésre, vagy csak részletesebb információra van szükséged penész, Légtechnika, hő- és vízszigetelés kapcsán, keress minket bátran. Üdv SV ÉpületTechnika csapata.
@Legolandere Жыл бұрын
Üdvözletem! Èn azt szeretnèm megtudni, hogy a Deumidificante vakolat felkenèse után mennyi száradási, várakozási idő kell a vakolóhabarcs felkenèse előtt? Köszönöm
@gabormolnar4312 Жыл бұрын
A falban található nedvesség és a helyiség hőmérséklete valamint páratartalma befolyásolja.
@JánosApaiАй бұрын
Én egy rövid szakaszon végeztem el és ....... Kérdezték a boltban mi a véleményem a termékről? Mondom a mennyiséghez képest rohadt drága.
@tokmag23184 ай бұрын
ha betonalapu a hazatok akkor vizzaro vakolattal vakoljatok vissza az also 10centit ha nincs beton akkor a fal vastagsaga szivja fel a vizet oda meg mi kellunk utolagos vizszigetelessel ilyen egyszeru
@danielnemeth3816 Жыл бұрын
Mi történik ha nem találom 1-2 ponton a fugavonalat és téglába furok?
@gabormolnar4312 Жыл бұрын
A téglában is szétszívódik, kifejti ott is a hatását.
@weedzeeehs Жыл бұрын
Segítséget szeretnék kérni hátha valakinek is hasonló problémája van.Tehát van egy nappali és annak a fala ami egyvonalban van a szomszéd falával.A falból kb. 4 napja egy igen erőteljes talán salétromos szag terjeng a falból .Már mindent megpróbáltunk ,extra takarítás penész spray a falra.A szomszédnál nem jelentkeztek a problémák .Mi lehet a gond mitől lehet ez az irdalmatlan kibírhatatlan szag?Van köze a videóban látottakhoz?Nem vagyok szakember és nem is nagyon értem ezeket a dolgokat .Kérlek benneteket valaki aki tudd adna egy pár tippet.Előre is köszönöm!
@janosmeszaros7649 ай бұрын
Nekem kohósalak tégla van ami 24 centi magas a lábazat és az első téglasor ahol a régi szurkos vízszigetelő van ott megfurjam vagy 24 centinél van az első habarcs? Az màr elég magas nem éppen 5-8 centi
@szroland083 жыл бұрын
Üdvözlöm! Vert fal, illetve vályogfalnál is alkalmazható a technika?
@Moru0073 жыл бұрын
Szia Roland. Az injektálás eredményességéről megoszlanak a vélemények. Nekem az a tapasztalatom, hogy mivel a vályog nem homogén, és senki nem tudja, milyen üregek lehetnek a 60-80 cm vastag falban, ezért kérdéses a hatékony vízszigetelés. Ha ez a réteg elöregszik, egy-egy helyen fog az a sok nedvesség feltörni. A vízzáró réteg alatti vályog károsodni fog a víztől és sókiválástól. Szétmarják a sók a vályogtéglákat és elporladnak, hosszú évek alatt. Nekem az a tapasztalatom, hogy a vizesedő vályognál csak akkor érhető el tartós eredmény, ha a vízpára szabad útját biztosítjuk a padlón és a falon keresztül egyaránt.
@philip33ful3 жыл бұрын
@@Moru007 elnézést hogy ide írok,mondana rá 1-2 példát hogy hogyan lehetne ezt ki vitelezni vályog háznál?
@23kagi3 жыл бұрын
Vályog az engem is érdekelne,hogyan lehetne kivitelezni a vizesedest :( !?
@repulomokusgonosz62673 жыл бұрын
@@philip33ful Ahogy Moru is írta, vályog esetén tilos a falra olyan anyagokat felvinni, amelyek nem engedik át a nedvességet. Ilyen a cementes habarcs, gipsz (stb). Ma már kapható jó minőségű vályog vakolat és, ahogy a filmben is látható, légáteresztő glett. Ha valaki már elkövette korábban azt, hogy a vályogfalat felvakolta, leglettelte (esetleg még be is hálózta) nem megfelelő anyaggal, akkor amíg nem késő, addig le kell verni a vakolatot a vályogig legalább 1 m magasságban, de legjobb a fal teljes magasságában, és újra kell vakolni vályogvakolattal. Tapasztalatom szerint, de ebben nem vagyok szakértő, a vályogház belsejének burkolata is jó ha légáteresztő anyagból van, mivel a fal azon keresztül is ad le nedvességet. Ilyen pl. a hajópadló (vagy a sár :) ). Hajópadlót is célszerű olyan anyaggal kezelni, amely átengedi a nedvességet (pl. narancsolaj faápoló, ami nem olcsó, viszont drága. És jó :) ). Ugyanez érvényes a fal külső oldalára is, azaz nem szabad vízzáró vakolatot, színezést felhordani. A vályognak ugyanis le kell adnia a talajból feszívott nedvességet. Arra is vigyázni kell, hogy a fal ne kapjon közvetlen nedvességet sem kívülről sem a házon belülről, azaz az esőtől és a csőtöréstől is meg kell védeni. Ha már odáig fajult a dolog, hogy megrogyott a vályogfal a túloztt nedvességtől (pl. a helytelen vakolattól, vagy valamilyen ázástól), akkor az már komolyabb dolog. Legrosszabb esetben az egész falat ki kell cserélni. Ilyet már csináltam, de részleges javítást még nem.
@philip33ful3 жыл бұрын
@@repulomokusgonosz6267 köszönöm a válaszát!
@zssz6798 Жыл бұрын
Vert falaknál is működik ez a termèk?
@gabormolnar4312 Жыл бұрын
Hivatalosan nem ehhez lett fejlesztve, de visszajelzések jók, működik ott is.
@endrebandy Жыл бұрын
40 éves betonház alsó szintjén van lakásom, ami alatt nincs pince. Sajnos valahogy kívülről a sok eső miatt aláázott és nálam mindenütt nedvesek a falak is és az aljzat is. (parketta, és frissen beépített padlóburkolás is. Van erre megoldás?
@gabormolnar4312 Жыл бұрын
A csapadékvíz élvezetését kellene első körben megoldani.
@kristoftinelly Жыл бұрын
Bár nem olcsó a Mapei, cserébe szinte mindenre van megoldásuk, szakszerű útmutatással.
@gyorgyterbocs82863 жыл бұрын
Sajna nálunk is a szigetelés hiányos,..valaha kátrány papir volt,..az már elillant,..beton alap,..1 m,ig tégla majd vályog fal,..honnan érdemes indulni?? mindjárt az alap,..és az első tégla sor közt,..vagy 1 sorral feljebb,..kivülről csinálnám,..elég a külső vakolatot,..kb fél m,,ig leszedni???
@MAPEIHungary2 жыл бұрын
Heló! Kérlek vedd fel a kapcsolatot a szaktanácsadónkkal, ha szeretnél választ kapni a műszaki kérdéseidre. Központi szaktanácsadó: +36 23 501 674 (7:00-tól - 15:20-ig hívható), szaktanacs@mapei.hu
@tundekiss43442 жыл бұрын
Szia. Sikerult megoldani a problemat?
@kristofkovacs103 Жыл бұрын
Engem is érdekelne a dolog, sikerült megoldani?
@hajnalkacziszer10212 жыл бұрын
Sziasztok, ha a ház a szomszéd oldalról felvan töltve földdel kb 50 cm-ig, akkor ha ezt megcsináljuk belülről, kívülről meg rárakunk egy párazáró fóliát esetleg tőzeggyapotot akkor a probléma megoldódik?
@miklosfulop99912 жыл бұрын
Kívül érdemes a föld-töltést visszabontani, Dörken lemezzel elválasztani,ahol kell, ott homlokzati kőzetgyapot szigeteléssel (és minden egyéb hozzávaló legyen, pl. a ragasztó, glett...
@Kolbászoskifli Жыл бұрын
Tőzeggyapot? :D
@SVÉpületTechnikaАй бұрын
Amennyiben tervezésre, kivitelezésre, vagy csak részletesebb információra van szükséged penész, Légtechnika, hő- és vízszigetelés kapcsán, keress minket bátran. Üdv SV ÉpületTechnika csapata.
@zoltanpataki18352 жыл бұрын
Üdv betonban is működik az anyag?
@tolzsfogas22952 жыл бұрын
Esetleg vízüveget beletenni??
@dushk0 Жыл бұрын
Ha utólagosan kell alkalmazni, az a kérdés mennyire van átidva az anyag és mennyi a helye a diffúziónak - ugyanis az ilyen injektálás a vizet "követi" - ugyanaz az oszmózis juttatja tovább mint ami a talajvizet. Most hogy van e alkalmasabb speckós anyag... kereső-böngésző... Pincehelység falaira alkalmazható mindenféle szárító és vízzáró szanáló vakolat, ill dombornyomott textillel ellátott lemez amely vakolható (csak kell alá víz elvezetés is, ill megemelt szellőztetett padló, de szerintem az első lépés a kellemetlen - körbeásni kívülről és dombornyomott fólia + drén, aztán esetleg szanáló vakolat belülről (ha nagyon rossz). Később kiásni ujra, vízszigetelést elvégezni kívülről, EPS (nem XPS) hőszigetelés, és az hegyé lehet diffúziós fólia, de mindenképpen dombornyomott fólia a végén. Könnyű jól szigetelő anyaggal érdemes ömleszteni a szárításkor (liapor, uveghab), aztán lehet az is olyan jó lesz, hogy végül ott is marad ;)
@lajosszanto3139 Жыл бұрын
@@dushk0 Szia! XPS hőszigetelés miért nem? Miért EPS?
@gdocs1307 Жыл бұрын
Mi a neve ennek a nedvesség elvezető módszernek?
@dominikvincze7675 Жыл бұрын
Asszem injekciós vagy mi
@profailM4rC1HUNАй бұрын
injektálás
@universalshop53843 жыл бұрын
Ez igen
@KRoyalE10 Жыл бұрын
12 centinként benyomkodott 12 mm-es motyó nem hinném,hogy ér bármit is.
@bakancslista1.09510 ай бұрын
nagyon is sokat ér. nézd meg ezt ha kételkedsz: kzbin.info/www/bejne/oJyxZnSVp8lriMk
@sztruharrobert24 күн бұрын
Minek ide szakember... 😂
@eltevedtronin93262 ай бұрын
Ezek a páraáteresztő anyagok vályogházhoz is jók? Vagy ahhoz inkább mást?
@sza4404 ай бұрын
Sok sok pénzért,egy baromság,,😂😮
@Joe38ishАй бұрын
Egyetértek. De javasolj hasonlo jó eredmenyt hozó terméket, de olcsót, olcsobbat . Köszi
@agostonpasztor62642 жыл бұрын
Maszk nélkül. Gratulálok.
@CsongorReisz2 жыл бұрын
Már nincs covid! :)
@estpresszo87562 жыл бұрын
@@CsongorReisz klór
@huskotabago Жыл бұрын
A 12-es fúrót is rézsútosan tolja be, nem pedig a fugák közé, szóval... Ráadásul nem ártana bemutató videó esetén egy minta falszakaszt keresztmetszetében átvágni vízszintesen, hogy megnézhessük, hogy tulajdonképpen hogyan változtatja meg a furatolt rész síkjában az anyagszerkezetet. Utána pedig prezentálni, hogy arra az átvágott felületre vizet öntünk, hogy lássuk, tényleg zárja e a vizet, nem csak a vakolatrész a vízzáró, amit felviszünk kb 50 cm magasságban...