Dziękuję za wasze 3 konferencje. Bardzo mi pomogły. Bóg zapłać.
@regamaamaa93194 жыл бұрын
już długo się zmagam z takimi problemami w obliczu dzieci, które odeszły od Kościoła- dziękuję za wsparcie...
@halinkagawlas67735 жыл бұрын
Wiele skorzystałam słuchając tej konferencji . Podziwiam, szanuję i bardzo dziękuję.
@noligray58288 ай бұрын
Ale fajnie sie Was slucha. Taki powiew swierzego powietrza w kosciele. Taki kosciol to ja rozumiem.
@igami22575 жыл бұрын
Dziękuje za ciekawą konferencję, wiele razy uśmiechałam się słuchając. Chociaż nie ze wszystkim się zgadzam w 100%. Wiadomo każdy ma prawo do swoich poglądów. Patrzę z perspektywy osoby która miała na odwrót, to ja jako nastolatka byłam wierząca i praktykująca a moje poglądy były uznawane w domu za nieżyciowe. Czasami i tak bywa. Co do konferencji to szanuje ogromną wiedzę i doświadczenie Pani Moniki i Marcina, jednak momentami wydawała mi się niespójna jeśli chodzi o zmuszanie dorosłych "dzieci" do czegoś. Przykład z paleniem w salonie 40latka który jeszcze mieszka z rodzicami. Dlaczego tutaj jest kwestia władzy? Na zasadzie to jest mój dom wiec masz się dostosować. A gdzie dogadanie się? Obie strony sa ważne skoro mieszkają w jednym domu, być może ten 40latek dokłada się do czynszu. Nie tylko rodzic z pozycji hierarchii. Można przecież rozmawiać. Podobno nawet małe dzieci chcą współpracować, nie trzeba wszystkiego narzucać siłą i władzą rodzicielską. Państwo Gajdowie są za wolnością ale tylko w kwestiach światopoglądu a w innych dziecko nawet dorosłe ma się podporządkować. A co jak to rodzic pali w domu i używa tego samego argumentu :"bo to jest moje mieszkanie"?Dziecko nie pa prawa do dyskusji co JEMU to robi? Przykład z mojego życia. Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie chodzi o pozwalanie na wszystko dzieciom tylko o to, że to są odrębni ludzie nie tylko w kwestiach światopoglądowych ale też w innych. I warto ich choćby wysłuchać i zastanowić się dlaczego coś robią inaczej. Podobał mi się przykład z kłamaniem, żeby zastanowić się dlaczego dziecko kłamie a nie tylko wyciągać konsekwencje. To temat rzeka trochę. Wiem ,że pewnie wiele osób się oburzy na mój komentarz. Bo nie patrzę na wychowanie bardzo tradycyjnie. Jestem bardziej za relacją ale nie partą na walce o władzę. Polecam książkę "Dobra relacja" Małgorzaty Musiał i jej bloga jeżeli kogoś zainteresowało moje podejście. Fajne są też książki z serii "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały i jak słuchac żeby do nas mówiły".
@teresalas97475 жыл бұрын
Piękna sukienka p Moniko Dziękuję za wasz trud i serca 💕
@danuta81985 жыл бұрын
Piękna sukienka 👗 Ale wolałam Monikę w krótkich włosach. 😏
@luna177425 жыл бұрын
bardzo ciekawa konferencja i cenna
@brycentristan73593 жыл бұрын
I dont mean to be offtopic but does any of you know a tool to log back into an Instagram account?? I stupidly lost my account password. I love any help you can offer me
@jayceonxander34133 жыл бұрын
@Brycen Tristan instablaster ;)
@brycentristan73593 жыл бұрын
@Jayceon Xander thanks so much for your reply. I got to the site thru google and Im in the hacking process atm. Seems to take quite some time so I will get back to you later when my account password hopefully is recovered.
@brycentristan73593 жыл бұрын
@Jayceon Xander it worked and I now got access to my account again. I am so happy! Thanks so much you really help me out!
@jayceonxander34133 жыл бұрын
@Brycen Tristan glad I could help xD
@annakot47245 жыл бұрын
Dziękuję dziękuję dziękuję
@ewelinal.2365 жыл бұрын
Bardzo cenne wskazówki 👏👍
@PrzyjacieleMiosciMiosiernej5 жыл бұрын
Po więcej zapraszamy na nasz kanał : kzbin.info/door/cpnpSy7tGVyUTEWmHlDakw?view_as=subscriber
@edytamayor16765 жыл бұрын
Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus.Mysle ze pani Monika chciala powiedziec,ze jesli dziecko mowi prawde to to juz jest dla niego sukces i trzeba mu pogratulowac.Wiec w sytuacji krytycznej mowimy mu np..sluchaj najwazniejsze dla ciebie i jesli dla ciebie to tez dla mnie jest to zebys mi powiedzial jak to naprawde bylo i obiecuje ci,ze nie wyciagne zadnych konsekwencji i szybko to zapomne..ale licze na ciebie zebys mowil mi jak jest a potem razem mozemy sie zastanowic jak temu zaradzic,zeby nasza relacja byla szczera.bo mowic prawde wyzwala sumienie...musimy pomagac naszym dzieciom zrozumiec ze to jest ulga..noi my rodzice nie klammy i nie manipulujmy swiadomoscia naszych dzieci...pozdrawiam
@mariabarteczko2725 Жыл бұрын
Noo to co UV😅
@ewa63435 жыл бұрын
Najlepsza ekipa Ryś i Gajdowie. Arcyciekawe :)
@marekmigas9437 Жыл бұрын
Niestety nawet Pan Jezus Miłosierny przekazywał Siostrze Faustynie przedsoborowe treści o potępieniu dusz wielu ludzi, w tym także tych prawdziwie dobrych, ale niewierzących. Czy mógł tak bardzo zmienić się po SV2?
@annanolbert51315 жыл бұрын
Bardzo ciekawa konferencia
@kinias225 жыл бұрын
Bardzo fajna konferencja, dzięki za wstawienie! Mam tylko jedno pytanie, w momencie kiedy jest mowa o sakramencie małżeństwa i nie przymuszaniu dwojga ludzi to podejmowania tej decyzji wbrew czasami ich woli. Raczej należy się starać pokazać pozytywne aspekty, plusy które wiążą się z czymś takim itd... Jak to się ma do chrztu dzieci? Dlaczego przymuszamy kogoś, kto na dodatek nie jest świadomy, do sakramentu chrztu?
@adamewazdrzewa42425 жыл бұрын
Celebrans: Prosząc o chrzest dla waszego dziecka, przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania go w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłowało Boga i bliźniego, jak nas nauczył Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku? Rodzice: Tak albo: Jesteśmy tego świadomi. Celebrans zwracając się do chrzestnych, pyta ich: A wy, drodzy chrzestni, czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tego dziecka w wypełnianiu ich obowiązku? Chrzestni: Jesteśmy gotowi. Przyjmijcie światło Chrystusa. Następnie przedstawiciel każdej rodziny (np. ojciec lub chrzestny), zapala świecę swego dziecka od paschału. Potem celebrans mówi: Podtrzymywanie tego światła powierza się wam, rodzice i chrzestni, aby wasze dzieci, oświecone przez Chrystusa, postępowały zawsze jak dzieci światłości, a trwając w wierze, mogły wyjść na spotkanie przychodzącego Pana razem z wszystkimi Świętymi w niebie..... Dziecko przynoszone do chrztu nie jest świadome sakramentu, dlatego to, rodzicom i chrzestnym powierzony zostaje obowiązek (!) wychowania dziecka "w wierze, którą wspólnie wyznaliśmy". To rodzice i chrzestni są odpowiedzialni za "podtrzymywanie tego światła"-wiary. Nikt nie podejmuje się odpowiedzialności za sakrament małżeństwa poza samymi małżonkami. Tak jak rodziców i chrzestnych pyta ksiądz: czy są świadomi tego obowiązku (wychować dzieci w wierze), tak pyta samych narzeczonych: czy chcecie świadomie...wstąpić w związek. Dzieci przymuszamy do wielu innych rzeczy (chodzenia do szkoły, sprzątania zabawek, mówienia "dziękuję" albo "przepraszam", czy mycia uszu i bierzemy odpowiedzialność za to).
@janekpajor31072 жыл бұрын
Nie zmuszać ... i indeksy i obecność obowiązkowa z rodzicami i jest na dodatkowym nabożeństwie i nie ma go na niedzielnej Mszy św. ...
@paulinakkk67724 жыл бұрын
A propo dorosłości i mieszkania z rodzicami. Niestety ale są bardzo cieżkie czasy jeśli chodzi o wynajecie badź kupno mieszkania :) to nie jest takie proste :)
@boryskarolewski60655 жыл бұрын
przecież to nie chodzi o "zmuszanie do małżeństwa", chodzi o nie tworzenie warunków do permanentnego życia w grzechu ciężkim. Manipulacja to najbardziej delikatne słowo jakie przychodzi mi do głowy.
@PrzyjacieleMiosciMiosiernej5 жыл бұрын
Ale dawanie sakramentów niewierzącym (nawet ochrzczonym niewierzącym) to "karmienie trupa". A przymus jest jedną z przesłanek nieważności sakramentu małżeństwa. W takim przypadku sytuacja osób żyjących bez ślubu się w ogóle nie zmienia - dalej nie są małżeństwem...
@3stefany5 жыл бұрын
Bóg dając człowiekowi wolną wolę ewidentnie stworzył mu "warunki do permanentnego życia w grzechu ciężkim". Ojciec Jezusa Chrystusa "zsyłając deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych" okazuje się - z tego co rozumiem - lewakiem i relatywistą moralnym. Bo gdyby np. każdego grzesznika bolały zęby albo oparszywiło mu owcę w zagrodzie - to wielu ludzi powstrzymałoby się od nieprawości, prawda?
@teresalas97475 жыл бұрын
Rodzice ponoszą odpowiedzialność za swoje dzieci 🚸 w każdym wymiarze również w kwestii przekazania wiary :-?
@PrzyjacieleMiosciMiosiernej5 жыл бұрын
Do czasu....
@teresalas97475 жыл бұрын
Przyjaciele Miłości Miłosiernej odpowiedzialność nie jest,, do czasu " jest na zawsze. Wpływ na dzieci jest ,, do czasu " pozdrawiam.
@PrzyjacieleMiosciMiosiernej5 жыл бұрын
@@teresalas9747 Jest raczej odwrotnie. Jeżeli zachowujemy autorytet, mamy nadal na nasze dzieci wpływ gdy są dorosłe (bo liczą się z naszym zdaniem ponieważ jesteśmy dla nich ważni). Ale dorosły człowiek odpowiada sam za siebie.
@krystynastoklosa237 Жыл бұрын
W Canada bierzmiwanie jest w szkole
@Nika-qr9of Жыл бұрын
W końcu ktoś odważnie mówi o nie zmuszaniu do obrzędów. I o też. O tzw.moralnosci katolickiej. Ile to krzywdy może przynieść takie wypaczone wzorce w sferze seksualności np.
@wojciechmotkowski4804 Жыл бұрын
Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary to należy iść ich śladem i się cieszyć.
@zofiatokar77244 жыл бұрын
10 przykazan Bozych od tego trzeba zaczac 0
@theender6645 жыл бұрын
jak bardzo nalegać na ślub, ŚLUB NIE JEST OBOWIĄZKOWY
@oswiecaczciemnoty36125 жыл бұрын
Zalegalizowali alkohol w dubaju czyżby to koniec dla kościoła i religii na całym świecie, znak czasów
@LUCY280085 жыл бұрын
Dorosłe dzieci mają prawo wyboru w każdej kwestii! Z kim śpią, w co wierzą, gdzie pracują. Tyle w temacie. O CZYM TU MOWA!!!!! MAŁŻEŃSTWO TO TEZ ŚLUB CYWILNY!!!!
@danuta81985 жыл бұрын
Dla wierzących nie. Stąd rozmowa.
@HannaH-xu8jt5 жыл бұрын
Lucja B "dorastajace" nie dorosłe. . a druga sprawa ze dorosłość nie polega na "robieniu co się chce". nie możesz robić co chcesz np. krzywdząc osoby trzecie. dojrzały człowiek nie jest nie tylko niezależny, jest wspolzalezny.
@LUCY280085 жыл бұрын
@@HannaH-xu8jt Każdy człowiek ma prawo wierzyć bądź NIEWIERZYC w Boga, czy to dziecko czy podrostek czy dorosły! !!!! To w średniowieczu zmuszano do wiary za nieobecność w kościele karano chłostą!
@LUCY280085 жыл бұрын
@@HannaH-xu8jt Nie poruszam tu kwestii krzywdzenia kogokolwiek....a krzywdą jest zmuszanie do udawania ze ma się inne poglądy, czyli do kłamstwa, pod groźbą jakiegoś odrzucenia choćby. ..
@HannaH-xu8jt5 жыл бұрын
Lucja B proponuje jednak żebyś z uwagą przesluchala powyższy materiał do którego się tu odnosimy. nie ma nic o zmuszaniu do wiary, wręcz przeciwnie.
@partyzantantyman41465 жыл бұрын
Słyszę jakaś hetezje
@PrzyjacieleMiosciMiosiernej5 жыл бұрын
???? Konretnie jakie?
@LordSielu5 жыл бұрын
46 minuta, że zbawienie jest poza Kościołem. W takim razie po co ewangelizować? Po co bronić wiary? Po co wymagać? Zamknijmy się w swoim domku aż nas lewactwo zaleje. Przecież św. Paweł też tak zrobił i reszta apostołów też... a nie... zaraz...
@boryskarolewski60655 жыл бұрын
To Kościół to jakaś tam organizacja(26 minuta) ?????
@PrzyjacieleMiosciMiosiernej5 жыл бұрын
Niestety czasem mamy taką mentalność. Kościół to więcej niż widzialna "organizacja" i jego granice są szerokie...
@weronikamaa28245 жыл бұрын
Dziwnie brzmi? Organizacja
@henrykasut94152 жыл бұрын
Ta konferencja bez treści tylko takie gdybanie nie moja bajka