Гарна робота. Як завжди лайк і дякую за показ нутрощів. Це дуже корисно. Дякую.
@SEO_peremoga2 ай бұрын
У мене теж такий mazava plc 10, акумулятори lifepo4, режим за книжкою в04, і. При цьому за таблицею в інструкції сказано, номінальна напруга 12.8в, макс напруга заряду 14.4в. Зараз інвертор відключений, немає потреби, акб заряджені до максимуму (чи ні?) по 13.5в, на екрані вольтаж відображається і пише, що загальний заряд двох батарей 73%, в чому прикол? Акб у спокійному стані мають бути 14.4в чи що?
@SCOLTNEWSfree2 ай бұрын
Вітаю. Буду вдячний за відповідь, можливо Ви знаєте, як зменшити писк цього балансиру? 😢
@porterlv2 ай бұрын
Спробуйте його вимкнути. :) Теоретично, можна залити епоксидкою.
@ZlukaBobr11 ай бұрын
...в нього завдання - відняти у зоможного та віддати бідному😂😂😂 От дядко чарівник, що не принесуть усе зробе, так інколи дещо непідається але то щоб не зпалитись що магія поза Хогвардцем 😂😂😂 а взагалі то автор і справді добрий чарівник👍
@porterlv11 ай бұрын
На жаль, далеко не все і не завжди вдається відремонтувати. Особливо зараз, коли часу мало а несуть після 3-го мастра чи самостійно добите :( Щось не ремонтується по причині відсутності знань/документації/деталей а щось через недоцільність фінансову.
@fanmax29422 ай бұрын
В нього завдання заробити на бідному
@taraspavlyk4932 Жыл бұрын
Я на початку відео злякався, що Ви собі купили "гелІЄві" акуми до інвертора!))) Потім відлягло, як почув, що то клієнта балансир!)
@porterlv Жыл бұрын
Я нє, я геєві акуми шукаю. Кажуть, довговічні, балансуються симетрично :)
@taraspavlyk4932 Жыл бұрын
@@porterlv ))))) Я недавно 8шт геєвих соток по 1000грн на лом віддав. Аж 2 роки простояли)). Клієнту розказали, що 20 років пахатимуть))). Саме смішне, що зараз літій в 2 раза дешевший свинцю. Навіть в Польщу їхати не треба. Хлопці на олх нульцеві по 11КВт за 29000 грн продають. Лиш бмс вчепити. Якраз на столі розложив). Завтра бмс-ами фаршируватиму).
@slavastaniUA Жыл бұрын
суперово !
@alikola4356 Жыл бұрын
урааа, буду знати куди не доведи господь прийдеться присилати😉
@porterlv Жыл бұрын
Добре. Тільки спаліть щось цікаве а не інвертор. :0
@ПавелС-ш8м Жыл бұрын
@@porterlv залитый эпоксидной смолой инвертор))))
@danilponuzko906813 күн бұрын
Добрий.А підскажіть будласка чого він перестав бачити акб і вольтаж дісплеї світется. Заранее дякую
@porterlv13 күн бұрын
Може, щось трапилось?
@danilponuzko906810 күн бұрын
Був зажав дві кнопки щоб підрегулювати на нему напругу покою. І все перестав показувать.
@danilponuzko906810 күн бұрын
Ремонт візметесь?
@marik07 Жыл бұрын
Нажаль такі відео мало корисні для України, нам потрібні більш інформативні відео. Я підозрюю що у відео ви використали метод ЛБЖ пошуку КЗ. Є інший метод який я сам винайшов тоді коли займався ремонтом. підключаємо тестер в режим вимірювання опору і гріємо феном або паяльником запчастини, та запчастина яка в КЗ буде міняти опір якщо на неї подути феном або торкнутися паяльником. Також такий метод дозволяє визначити звязки різних бга і нетільки кмпонентів, Включаємо тестер в режим прозвонки діода червоний щуп на землю а чорний на лінію наприклад це дата юсб порта. Тестер показує падіння напруги 0.5 Вольта це напруга яка падає на діоді порта в хабі наприклад, тоді гріємо хаб феном 50 гр. достатньо і бачимо що падіння напруги активно опускається до 0.4 і нище. Робимо висновок що усб йдуть в хаб, також робимо висновок що обриву дата лінії немає і сама лінія ціла. Таким методом можна перевірити: Ця шимка це живлення відяхи, чи проца, чи може живлення хаба, а може це живлення відеоядра на проці або хаба в комбайні. Можна перевірити чи є фізичні звязки між контролерами особливо актуально бга де не має доступу тестером перевірити. В 90 відсотках контролерів на портах є захисні діоди характерстики яких залежать від температури. Ми той діод і прозвонюємо червоний щуп на землю а чорний на лінію. далі гріємо контролер.
@porterlv Жыл бұрын
"Я сам винайшов" звучить так гордо! Останні 50 років доволі важко щось самому винайти, бо уже майже все винайдено до нас ;)
@marik07 Жыл бұрын
@@porterlv Я не виключаю що можливо хтось теж здогадався до такого методу перевірки. Я написав що винайшов тому що ніде на просторах інтернету небачив використання даного методу. І сам здогадався до такої методики перевірки. Тепер мої думки про відео яке я вважаю просто рекламою автора. Пришліть мені роботу по нові пошті бо я о так то можу. Для України зараз дуже важливо викладати відео яке більш детальне і більше несе користі в такі важливі науці як електроніка. Чому так? Раніше були форуми РФ на яких були Українці вони їх розвивали писавши різні статті і допомагали іншим майстрам і радіолюбителям. Зараз нам заблокували доступ до форумів так є ВПН але він не завжди працює і неохотно на домени RU. заходити через ВПН чи без нього, по причині війни. А це означає що потрібно розвивати свої форуми такі як: ноутбук1, влаб, радіокот і тому подібні. Відео також нам потрібні не менше форумів. Тому краще викладати змістовні відео які принесуть максимум користі Україні, а не витратять час впусту. Це важливо для розвитку України і розвитку такої надважливої галузі як електроніка.
@volodymyrzakolodyazhny Жыл бұрын
@@marik07є іноземні англомовні форуми. Не впевнений, що українські будуть сильно розвиватися (зараз) - народу (професіоналів електронщиків чи DIY) малувато, плю електроніка (чи інтерес до неї) занепадає в світі теж. Плюс, молодь мало ходить на форуми.
@porterlv Жыл бұрын
Не згоден. Відео - це для дітей і домогосподарок більше. Воно не замінить повноцінного форуму. Відео не замінить схеми чи даташиту. Те, що нема повноцінного україномовного технічного форуму - реальна біда :( І за останні роки нічого не змінилось. Бо це не так просто, це дорого і довго... Зате на форумі можна спілкуватись з "колегами по цеху" а не вислуховувати стогнання халявщиків про потрачений час на перегляд і як їм треба. На форумі інформація каталогізавана, обговорена а при потребі і скрита від загалу. На форумі атмосфера взаємодопомоги, щоб щось взяти - треба і щось дати. А тут появляються халявщики з претензіями, котрі вважають, що їм хтось щось винен.
@marik07 Жыл бұрын
@@porterlv Візьмемо до прикладу такого блогера як Дядько Максим який після 14 року одразу перейшов на Українську мову таким чином одразу злив недружніх громадян РФ а ті хто позитивно ставився до України вивчили Українську по його відео (громадяни РФ). Сам автор зробив величезний вклад в галузь металообробки в Україні. Показав і відремонтував сотні станків, зробив себе в професії за яку в основному платили: з круглого зроби кругле за чекушку.
@UA_Power Жыл бұрын
В даному випадку третій тип активного балансира - трансформаторний, його робота відрізняється від просто індуктивного, там всі трансформатори поєднані загальними однаковими обмотками, коли один із виходів качає то напруга розходиться по всім трансформаторам одразу а потім уже кожен канал слідкує чи вмикати йому транзистори як випрямлячі щоб скинути енергію з трансформатора в батарею чи теж качнути струм в трансформатори, мабуть відслідковують амплітуду імпульсів на обмотках і порівнюють з своєю батареєю раз нема зв'язку по напругам між двома модулями.
@porterlv Жыл бұрын
Цікаво. Десь описано більш детально?
@UA_Power Жыл бұрын
@@porterlv ні, роздивлявся подібну плату, по другому воно з таким включенням працювати мабуть не може.
@porterlv Жыл бұрын
От і я нічого більше ніж на картинках в ролику не найшов. А якщо воно таки просто як дросель? А доп обмотки для паралелення - просто варіант об'єднання дроселів рознесених балансирів?
@UA_Power Жыл бұрын
@@porterlv Тоді чого іх два на дві банки, на дві банки потрібен тільки один дросель для вирівнювання потенціалів. Ще бачив трансформаторні балансири на 4-8 банок, там був один тор з купою обмоток на кожну банку, думаю принцип той самий, тут окремі обмотки включені паралельно об'єднують всі транси в один.
@porterlv Жыл бұрын
Хто ж зна... То хіба тре було змальовувати схему і вникати у принцип роботи.
@OlehRA Жыл бұрын
У нас чувак із Кропивницького на теслу зібрав свою батарею і проїхав 1000 км ) Він давно займається збільшенням батарей на електромобілі
@porterlv Жыл бұрын
То завдяки активним балансирам? :) А я в молодості фіру з сіном піднімав!
@OlehRA Жыл бұрын
@@porterlv яким органом? 💪🏻💪🏻💪🏻
@porterlv Жыл бұрын
Частиною опорно - рухового апарату, руками. Але, те що я її піднімав, ще не значить, що успішно підняв. ;) Ото думаю, щось схоже з тим АКБ на 1000 км. ;)
@OlehRA Жыл бұрын
@@porterlv але канал можу порадити, можливо зацікавить )
@taraspavlyk4932 Жыл бұрын
А я в молодості таврію за зад піднімав. Мій друг (150кг) підняв, от і я піднімлю (при своїх 65 кг))). Тепер через дурну голову маю хвору спину. Але час вже не верну((.
@Overanor2 ай бұрын
чому не існує балансирів 2х24В?
@porterlv2 ай бұрын
Бо у таких нема потреби/попиту.
@Overanor2 ай бұрын
@@porterlv у мене є потреба)
@porterlv2 ай бұрын
Яка структура і тип ваших АКБ?
@Overanor2 ай бұрын
@@porterlvзвичайний lifepo4 24v 100аг, 8 комірок з бмс
@porterlv2 ай бұрын
То нащо вам 2*24? Поставте 16S BMS. Або не ставте між ними нічого. Адже, якщо БМС кожно зробить свою справу - то розбалансу і не буде між окремими АКБ. В ідеалі БМС має бути одна. бо в гірляндах є нюанс... Згадайте відео про "Таємниця китайської гірлянди", де в 220 вмикаються лампочки на 6 - 12 вольт але при перегоранні одної на ній 220В. Отак ваша гірлянда з АКБ з окремими БМС, як одна відключиться - інші можуть перегоріти від перенапруги.
@Mareman11 Жыл бұрын
Китайський картонний гробік) Зразу цікаво
@MVF2023 Жыл бұрын
Ну добре а вчому була проблема чи то надсекретна інформація якщо так то я відписуюсь
@romansyrotynskyy Жыл бұрын
Ну це як фокусника запитувати в чому секрет його фокусу)
@porterlv Жыл бұрын
@user-oo5ng4uo6j то ви вже чи тільки потім? Не забудьте тільки! @romansyrotynskyy та нема ніяких фокусів і таємниць, любий майстер то знає і вміє. Однак, не ставлю собі за ціль давати готові рішення безмозглим халявщикам. Моя ціль зацікавити і пояснити базові принципи потенціним майбутнім майстрам а не позбавити колег роботи чи знецінити їх працю.
@porterlv Жыл бұрын
Яка журба... Думаєте, треба з тим зав'язувати? Чи робити так як треба? А як треба? А кому треба? Ви хочете мені розказати, як мені треба? Чи ви хочете щоб було як треба вам?
@valdumarchik Жыл бұрын
Вангую все таки знайшов глиняний іншого кольору!
@porterlv Жыл бұрын
На колір і смак усі фломастери різні :)
@Blackened-h7n Жыл бұрын
Цікавий пристрій. Дякую, що показали нутрощі. Але вартувало б таки краще розібрались в предметі, перш ніж розказувати небилиці. 1. Це не те саме що й BMS. Тут всього лиш одна функція, згідно з назвою. Більше того, призначена для роботи зі з'єднаними батареями напругою від 7 до 18 Вольт, а не окремими комірками. BMS - комплкексна система з набором функцій для контролю як за загальними параметрами батареї, так і окремих елементів, в т.ч. і їх балансуванням 2. Максимальний заявлений струм - саме балансувальний, так як пристрій підключається паралельно батареям, а не в розрив і в свою чергу не має силових ключів, розрахованих на пропускання і комутацію зарядного/розрядного струмів. 3. То не парадокс і не маркетинговий хід. Пристрій універсальний в певному діапазоні напруг(7-18 Вольт). В налаштуваннях достпні 5 режимів з різними верхніми порогами, по дефолту - 14.8В для свинцево-кислотної батареї. А потрібно це для того, щоб контролер знав коли йому зупинитись для запобігання перезаряду, а також для орієнтовного відображення % зарядженості. От якби вони виготовили 5 фізично однакових пристроїв, але з різними прошивками на різні типи хімії без можливості їх зміни, ото б був маркетинг чистої води. 4. Замість того, щоб шкрабати наклейки, невірно називати модель у заголовку відео, та генерувати нісенітниці, загуглили б інфу і мануал саме по PLC-10. Співставивши інформацію із результатів пошуку з тим, що написано на етикетці, стає зрозуміло, що це оновлена та єдина актуальна модель. Очевидно також, що вона прийшла на замін старій PLE-10, яка давно знята з виробництва і по якій практично відсутня інфа. Можна припустити, що старіша модель розрахована була тільки на 12В свинцеві батареї. Це все пояснює наявність наклейки поверх принту на коробці - використання вже наявних упаковок для реалізації нових моделей.
@porterlv Жыл бұрын
Власне BMS (бетері мененджмент систем) - загальна назва групи пристроїв призначених для обслуговування АКБ з тим чи іншим функціоналом. Дякую що доїпалися. :) Про модель - реально допер тільки після зауваження. В попихах упустив з виду. А решту -дякую за думку, спробую не забути.
@Blackened-h7n Жыл бұрын
@@porterlv Не вартує дякувати за те, чого не робив;) Доіпалися - так це Ви до наклейки. Я ж висловив обгрунтовані зауваження стосовно теми і змісту викладеного вами відеоматеріалу. Це зовсім не одне і теж. Система(що виконує більше однієї функції, на практиці 3 та більше) та одна, окремо реалізована функція - теж не одне й те саме. На таке в народі кажуть: "Порівняв той з пальцем".
@porterlv Жыл бұрын
Розказав що знав, як вмів і як вважав за потрібне. Думку вашу почув, однак іх (думок) сьогодні багато і всі знають як мені треба робити. Я не претендую на істину, повідомлення з слушними зауваженнями, поправками чи критикою не чіпаю. Однак, я мені нав'язливо розказують що їм треба і як мені робити - то мені простіше забанити ніж кожному окремо пояснювати свої цілі, позиції і погляди.
@volodymyrzakolodyazhny Жыл бұрын
@@porterlv Як правило, все ж, (зараз) BMS-ки мають функціюнал переважно (і в першу чергу) захисний (на прикладі LiFePo4). Буває, присутній вбудований - але не активний а пасивний балансир, тобто, досить слабкий. SmartBMS-ки з вбудованим потужним активним балансиром можна порахувати на двох пальцях однієї руки.
@volodymyrzakolodyazhny Жыл бұрын
Фактично, так як типові BMS-ки мають лише функцію захисту - то вони б мали називатися BPS - Battery Protection System. Термін BMS - натякає на ширший функціонал, ніж чисто захист, і тому іноді трохи вводить в оману.
@dmaraptor Жыл бұрын
Так нічого не сказали про те в чому була проблема.
@porterlv Жыл бұрын
Як це не сказав?! А коротке по живленню проца?
@dmaraptor Жыл бұрын
@@porterlv ну коротке, так. А що була причина короткого не сказали.
@porterlv Жыл бұрын
Ні, не сказав.
@antonmorozov567 Жыл бұрын
так що було? Так і не сказали
@porterlv Жыл бұрын
Ви не уважні, чітко озвучував що було - коротке по живленню проца.
@vladmag5163 Жыл бұрын
@@porterlv До чого тут понти? Звісно проц не міняв, десь отдельний шим чи лінейник з обьвязкою ригнув?
@porterlv Жыл бұрын
Просто не люблю туповатих халявщиків котрі самі нічо не можуть піднімають сморід, що "потратив час" а готового рішення (яку і де деталь і на що міняти) йому не показали. Я не маю на меті плодити тупих халявщиків для ремонту по солюшках з інтернету.
@YasnuiSokil Жыл бұрын
Чесно кажучи, я не зовсім розумію логіку застосування цього пристрою. Ось поклали його в щиток на DIN-рейку, заживили. А далі? Звідки беруться акумулятори? Нащо їх балансувати окремо, якщо є зарядне? Змоделюйте будь-ласка мені робочу ситуацію.
@porterlv Жыл бұрын
Акумулятори беруться на базарі чи в магазині, для потужнього інвертора їх підключають послідовно (так задану потужність можна отримати при меншому струмі, так менші втрати). Для прикладу інвертори бувають на 24, 36, 48, 96 вольт і більше і формуються вони збірками 12-ти вольтовок чи навіть 3.7 вольтових АКБ. Ото, щоб не ставити 100500 зарядних, їх теж заряджають одною зарядкою. Але АКБ мають певний розкид параметрів, котрий з часом вилазить боком. Ото балансири той розкид компенсують та зменшують його прогресування з часом.
@YasnuiSokil Жыл бұрын
@@porterlv Все одно не дуже зрозуміло. Збірки акумуляторів зазвичай мають BMS. Але я не про те. От є два акума, від яких заживлено інвертор. Коли руцями їх треба підключати до балансира? Час від часу? Які це проміжки?
@porterlv Жыл бұрын
Якщо мова про літієподібні - так, кожен АКБ має свій БМС (в кращому випадку з балансиром). А якщо таких АКБ декілька включені послідовно? На збірку з її розбалансом уже балансира нема. Ото такі як навідео ставлять. І він уже банагсуєя декілька окремих АКБ в послідовному підключенні. Підключений балансир ПОСТІЙНО. А в роботу вступає за потреби, коли/якщо появляється розбаланс.
@YasnuiSokil Жыл бұрын
@@porterlv А, постійно. Тоді все більш-менш зрозуміло. Дякую за відповідь. Хоча, конфліктів при зарядці ніколи не буває? Зарядні різні бувають, мають по-різному реагувати, коли на акумах додаткові ємності/індуктивності з'являються?
@porterlv Жыл бұрын
Ні, конфліктів не буває (якщо обладнання справне і вірно підібране/налаштоване).
@AndrewShevchuk Жыл бұрын
У ньому є перемикання режиму індикації, під різні типи АКБ. На коробці зазначені, які саме.
@porterlv Жыл бұрын
І шо і шо?
@AndrewShevchuk Жыл бұрын
@@porterlv Ви сказали, що перелік типів АКБ - це маркетинговий хід.
@porterlv Жыл бұрын
Ні, я сказав, що заявлення окремих типів АКБ у підтримуку - є маркуетинговий хід, бо йому байдуже який тип акб еквалізувати. Йому задається напруга а далі він робить її однаковою на усіх ланках, не залежно від хімії.
@taraspavlyk4932 Жыл бұрын
Інфа корисна. Так люди побачать що там в середині і кожен зробить для себе висновок "брати чи ні". Не раз купував розхвалену річ, а коли розбирав- бачив що то фуфа((. То, як китайський підсилювач (і не лише). Закрита коробка за 100$ і заявленою потужністю 2*300Вт. І, як на зло, жоден відгук на алі не містить фото і марки вихідної мікрухи. Чи розміру бж. Я вже не кажу про зняті реальні характеристики.
@porterlv Жыл бұрын
Всім не вгодиш. Тай не стараюсь. Хоча, не залежно, подякував чи послав - думка почута, мо десь колись якось вплине. Лиш варто розуміти, що у мене є свої цілі, до котрих іду. А те, що хочеться комусь - уже другорядне.
@erroos Жыл бұрын
Написав вам питаннячко на пошту, можете подивитись, бумласка?
@leonidprokopovych Жыл бұрын
Як це все одно які батареї балансувати?! Пан помиляється, насправді напруга елемента грає важливу роль, балансир не може балансувати коли йому заманеться. Насправді все дуже просто, якщо подумати, але ж ми тут не даємо готових рішень :P
@porterlv Жыл бұрын
Активний балансує коли є розбаланс, якщо він мізерний чи його нема то й струму не буде. і балансувати нвчого. Чи не так?
@leonidprokopovych Жыл бұрын
@@porterlv Так то так, але не зовсім так. Недарма в розумних балансирах є свої налаштування і взаємодія з BMS. Далі промовчу, бо готові рішення - для слабаків, а ми ж не такі 😜
@porterlv Жыл бұрын
Я про фізичні процеси а не про тонкощі керування. В тім, пісюнами мірятись не планую.
@romansyrotynskyy Жыл бұрын
За "здоймити" лайк не додивляючись))
@porterlv Жыл бұрын
Тіко вважєйте, жиби на сукісь не пішло. :)
@MVF2023 Жыл бұрын
А сутність цього відео яка втратити ча на перегляд ? Тоді кроще щось коресне зробити
@porterlv Жыл бұрын
Я зробив (зремонтував) доволі корисну річ. Власник навіть десь тут дякував. Але вам то, схоже, дошкуляє :)
@MVF2023 Жыл бұрын
@@porterlv ні яхотів би дивитись україномовний контент який несе якусь ціль (щось навчити ) а не просто даремну трату часу часу
@porterlv Жыл бұрын
Я не проти, дивіться. Хіба вам хтось боронить? Як вам тут не цікаво - можете роздивитись назад :)
@imupowqk Жыл бұрын
Ніколи не розумів закиди в коментарях, робить не те, робіть се, кому воно цікаве та ін. Не сподобалось - влепіли дізлайк та пішли витрачати час з користю. А що робити з тими дізлайками, автор й без вас розбереться.
@porterlv Жыл бұрын
Справа навіть не у тім, бо висловити думку і побажання чи хотілки корисно. Усе залежить як це зробити. Бо одних хочеться послати під 3 чорти а іншим сказати "подумаю, що можна зробити" або "пробачте такого не планується".
@НиколайЛобачев-ц5ж Жыл бұрын
купил такой на али, поработал 1 мес. сначала перестал реагировать на кнопки, потом все батареи 0в.
@porterlv Жыл бұрын
Китай непередбачуваний... Комусь везе а хтось попадає, чи відразу чи через місяць...