Kerékpár vásárlással kapcsolatban messze a leghasznosabb videó volt amit láttam az utóbbi időben! Pedig műszaki ember lévén próbáltam magam képbe helyezni, de így sem egyszerű, főleg a méretek és geometria tekintetében hallottam sok ellentmondó infót. Humorért küldöm + pont. Köszönöm a videót! Természetesen ment a like!
@gaborcsitari87752 жыл бұрын
Na végre valaki foglakozik azokkal is akik most szeretnének bringát venni . Tökéletes bemutató ! Köszi szépen .
@istvangrausz5642 жыл бұрын
10 évados rész szöveg, jó lett a szomszédok zenével. Az egész videó nagyon nagy segìtség! Érdekes videó.
@Helstad755 ай бұрын
Jó lett a videó, köszönöm az információkat! :)
@rihekopo42222 жыл бұрын
Nagyon hasznos csatorna! Koszonjuk!
@dubleb83342 жыл бұрын
Nagyon sokat segített ez a videó, túl vagyok az első felkészítős cangámon, soha többé triban. Mostmár tudom mit kell vennem és, hogy mi lesz kényelmes :) pacsi
@istvangrausz5647 ай бұрын
Jó videó a választás során! Na ez érthetően lett leadva, a hétköznapi kerósoknak is.
@BenedekNagy-m3v4 ай бұрын
Nagyon király videó lett
@andrasdanko23412 жыл бұрын
Köszönöm a az információt, épp ezért választottam még 2019 -Ben egy carbon Giant fastroad slr2 fitness bike-kot, ami nagyon komfort és megy mint az állom 😊
@balazsspisak61252 жыл бұрын
Azóta is az van? Milyen, meg vagy vele elégedve illetve hogyan mire használod írnál pár szót? Most tervezem a vásárlást
@mechcsut62802 жыл бұрын
A kéket kérném , küldöm a címet! 😎Meg mínusz 20 kilót😁Köszi az informatív videót , biztos sokak hasznára válik!
@AntonyAAries2 жыл бұрын
Ezt sokkal egyszerübben meg tudnám fogalmazni, ha nem tudod, hogy szükséged van-e a verseny/aero geometriara akkor biztosan nincs. Amit viszont még egy random mezei felhasználó is megérezhet a nyeregbe ültetve a két “egyforma” bringa között, az az áttétel tartomány. Egy Endurancera simán felkerül a 11-34es kazetta hátra, míg a versenyeken 11-30nál ritkán mennek feljebb a gyártók és elöl is megy ugyan így a variálás 50/34 és 52/36 között. Ez nem tünik nagy eltérésnek, de egy Mortirolo támadásnál már jól fog jönni mezei bringásunknak az a pár könnyebb fokozat.
@MozgasvilagHungary2 жыл бұрын
A tesztelésnek, kipróbálásnak éppen az a lényege, hogy megtapasztaljuk milyen lehetőségek léteznek. Ha valaki még soha nem próbált ki kétféle geot, nem fogja tudni eldönteni, melyik jobb számára. Tehát attól, hogy valamit nem ismer, még nem biztos hogy nem arra van szüksége. Mezei kerékpárosnál az áttételek sokkal később kerülnek fókuszba, mint a vázgeo, hisz a testhelyzet bármilyen terepen, már a felülés pillanatában érezteti hatását (két bringát összehasonlítva rögtön érezhető a különbség), de a fogszámok előnyeit/hátrányait csak szélsőséges helyzetben használjuk ki. Azt amúgy is könnyebb cserélni alkalomadtán. Ettől függetlenül az áttétel kérdés is napirenden van, a jövőben arról is tervezünk készíteni egy átfogó ismertetőt.
@STARKILLER70082 жыл бұрын
Nagyon informatív és közérthető, köszönjük! Várható hasonló minőségű videó, ami az alacsonyabb budgettal rendelkezőknek szól? :D
@MozgasvilagHungary2 жыл бұрын
Tulajdonképpen az elhangzottak budget- és márka-függetlenül érvényesek, kivéve azok, amelyek kifejezetten a felszereltségi szintekre vonatkoznak (bár annál is éppen arról van szó, hogy pénztárca függvénye alapján választunk).
@gergelyvaczi6858 ай бұрын
Szuper videó!! Én most tervezem egy Scultura 4000 megvásárlását, az érzelmek viszont nagyon húznak a Reacto felé, de kirpróbálni nem volt alkalmam. Tudnál egy videót csinálni arról is hogy a sima Scultura és a Reacto között mekkora a különbség?
@MozgasvilagHungary8 ай бұрын
Nyárra van beütemezve egy outi típusok részletesebb bemutató és abban is Merida bringákon keresztül fogunk szemléltetni pont. Ha nem SOS, abban választ találhatsz majd a kérdéseidre (persze ez inkább június magassága lesz). Addig is a Merida Concept Store-ban Scultura elvileg van tesztelhető.
@gabor40902 жыл бұрын
tetszett a videó, jól összerakott. DE! egy észrevétel; sárhányó minden bringán van, a sárvédő szokott opcionális lenni :)
@MozgasvilagHungary2 жыл бұрын
Hehe, időnként kapok egy ilyen megjegyzést... DE! Magyar értelmező kéziszótár, valamint gyermekkorom óta a környezetemben tapasztaltak alapján a sárhányó és sárvédő szinonimák. Gondolom tájegységenként lehet eltérés a szavak használatában. Már gondoltam rá hogy egyszer utánajárok ennek.
@attilaperlaki28342 жыл бұрын
@@MozgasvilagHungary ...😁 igen ez külhonban is ìgy van , oly annyira, hogy a szomszéd faluban egész más szavak vannak ugyanazon dolgokra mint nállunk, pedig csupán 6km vann hozzánk, ez avval is magyarázhatò, hogy az zömmel katòlikus a mienk zömmel református kõzzösség. ...viszont a szerbben is sárvédőként utalnak rá. ...de egy más megközelìtéssel arra a tárgyra hánnya a kerék a sarat az ùtròl. 🙃
@HSzabolcs28 Жыл бұрын
@@MozgasvilagHungary Ne foglalkozz vele! Mindenki tudja, hogy mi az a sárhányó! :))))))))) Régen kizárólag így hívtuk! :)
@laszlonagy91284 ай бұрын
Cross trekkingről váltanék aszfalton gyorsabbra, a terepezés enyhe mértékű lehetőségének meghagyásával. A gravel fele tendálok, ennél is van két opció a vázgeometriában ?
@MozgasvilagHungary4 ай бұрын
Hajjaj... sajnos a gravel ráadásul még komplikáltabb kérdés. Alapvetően az országúti endurance vázgeóval kezdődött a gravel kerékpárok népszerűsödése, de ma már ott is megtalálható a majdnem országúti bringa geotól a majdnem mtb geoig minden, a nagyon széles skálában változó kerékméretek és különböző csillapítási fokok is. A dolgot tovább nehezíti, hogy egyelőre gravel kerékpárnál még nem alakult ki az, hogy egyértelműen dedikálva (megmagyarázva) legyen a vázgeo, tehát marad a tesztek bújása. A témában mi ezeket a videókat készítettük már: kzbin.info/aero/PLm_zQAsO3xdCVe2cpmpxKUIk7tm6FvrJP Amúgy a gravel valóban nagyon jó választás, szóval ne tántorítson el a túl széles lehetőségek tárháza!
Szia! Csak kíváncsiságból, aki eddig crosstrekkinggel 25km/h átlag utazóval túrázott , mennyit tud gyorsulni kb egy ilyen komfort outival? A crosstrekking is hasonló árkategoria (budget?) 400k körül. Egy 30-32 lehet belőle?
@MozgasvilagHungary Жыл бұрын
Annyi simán benne van, igen. 30-35 átlagot megfelelő körülmények között kényelmesen lehet tartani. A vékonyabb gumi csodákra képes.
@robis.1256 Жыл бұрын
Azért a váltónál a Claris meg az elektromos között jó nagy szakadékot hagytál. :) Kicsit túlzás, vagy lenéző vagy is nem tudom hogy a Claris szett is ideális lehet 1 Balaton körre.
@MozgasvilagHungary Жыл бұрын
Nem teljesen értem, hogy mire célzol? Szerinted egy Claris-szettel nem lehet Balatont kerülni?
@peterdavid66452 жыл бұрын
Melyiket válasszam? Semelyiket, mert úgy sincs (Merida Reacto széria)
@akosnemeth55392 жыл бұрын
Sajnos ma már inkább attól függ, mi van készleten. :( Remélem, még idén megérkezik az új Scultura.
@MozgasvilagHungary2 жыл бұрын
Na igen, azzal számoltunk hogy ez a videó nem csak ma lesz aktuális és remélhetőleg normalizálódik majd az ellátási rendszer.
@balasimihaly25062 жыл бұрын
Csak watt vadász és profi szinten van értelme a verseny geometriának . Amatőr és Hobbi szinten teljesen felesleges főleg úgy hogy ezek az emberek 90% az alsó fogásba nem is közlekednek a géppel így az esetleges + is a bicikliben marad és még rosszul is érzed magad 😅
@MozgasvilagHungary2 жыл бұрын
Nem teljesen igaz ez, mert teljesen amatőr hozzáállással is szerethető a versenyzős geometria, ha bírja törzsizomzattal az ember. Én személy szerint jobban csípem a versenyzős geót, pedig nem vágyok komoly babérokra, egyszerűen úgy érzem jól magam, plusz vagyok annyira magabiztos a nyeregben, hogy ne legyen szükségem az extra komfortra.
@balasimihaly25062 жыл бұрын
Igen ez igaz hogy szerethető lehet és te is írod hogy te is szereted . Én arra akartam kihegyezni az egészet hogy egy hobbysta nem lesz attól gyorsabb mert verseny geos a biciklije , csak attól nem . Amúgy a videó igazi hiánypótló . Köszönjük 👏
@kiralyftab2 жыл бұрын
Volt mind a kettő geo. Endurance és Race geo is , csak más gyártmányba. Hoszabb túrákra , több napos kiruccanásokra használom. Semmi verseny , semmi "watt vadászat". Évente kb.: 6000 km. Mihály. Én speciál a race geonál maradtam , mert akár hiszed , akár nem nekem az a kényelmesebb. Endurance geonál annyira magas a bringa eleje hogy nekem valahogy nem kényelmes. Na de azért teszem hozzá hogy 20 év alatt nem is ültem más kategórián. Szóval nem biztos az hogy "Hobbi" célra mindenkinek az enduranc a kényelmes csupán azért mert arra van kitalálva. Ahogy a videóban is elhangzik , azt kell választani ami a kényelmesebb nem azt ami szebb és kézenfekvőbb .
@AtisfromBp2 жыл бұрын
Azért 2022-ben megtehetné a Shimi , hogy kivezeti már azt a vérciki Klári szettet..(Soranak kéne lennie alul, 10-es Tiagra utódként...) az alatta lévő kotványokról meg már nem is mondanék semmit.. A videó amúgy teljesen oké! ;)
@MozgasvilagHungary2 жыл бұрын
7köznapi városi, vagy alkalmi kirándulós/túrázós célra nekem megfelel Klárika is. Nyilván egy olyan bringa után (mint pl a videóban is van) nem annyira hepi az élmény, de nem mondanám, hogy vállalhatatlan kateg.
@zso2536 Жыл бұрын
Jol beallitva es karbantartva, bakker ket haverom bringajan is próbálva vált úgy a klári mint az en ultegram (talán előbb elallitodik). Bar hosszutavon masik bringamon egy Sora pl. meg sem közelíti (igaz mas évjárat is).
@magnat300 Жыл бұрын
Furcsa én évek óta nyúzok egy claris szettet és tökéletesen vált.. biztos van több jobb dehát kattintok dobja a sebességet azonnal mindenféle gond nélkül azt ennyi.. 4 év után pont most állítottam picit be mert talán nyúlt a bowden de azóta is patika..
@HSzabolcs28 Жыл бұрын
@@magnat300 Az én bringám (egy Mali Ironman) 23 éves, elöl 400-as, hátul 300-as Exage váltó van. Még mindig tökéletesek. :)
@dontknowbetternameatm Жыл бұрын
szerintem nincs olyan hogy kényelmes váz geometria.. az egész kényelem azon múlik, hogy milyen magasan vagy alacsonyabban van a kormány. ha magasabban van a kormány akkor egyenesebb lesz a hátam, ha alacsonyabban van a kormány akkor meg jobban előre leszek dőlve a kormányra. pár bicajt kipróbáltam az évek alatt, ez az egész vázgeometria egy nagy bullshit. Magasabb vs alacsonyabb a kormány, hoszabb - rövidebb stucni - csak ezen a két dolgon múlik az egész.
@MozgasvilagHungary Жыл бұрын
A kormány és a nyereg állításával valóban sokat lehet javítani a komforton, de a vázgeometria alapvetően határozza meg azt, hogy ezt milyen tartományon belül tehetjük meg. Teljesen igazad van, hogy alapvetően a kormány és nyereg egymáshoz való magasságában rejlik a titok (egy része), de egy versenygeós bringát nem tudsz már úgy átalakítani, mint egy endurance vázasat. Emellett a váz rezgéselnyelése, valamint a hajtáshatékonyság is eltérő lehet a vázak között és ez jelentős hatással van a komfortra. Való igaz, hogy a korszerű gyártási eljárásokkal a hatékony hajtás mellett is lehet komfortos (és fordítva), de a szélsőséges változatoknál még mindig érvényes az aranyszabály.
@attilaczira93704 ай бұрын
Sokféle ember van, van akinek ha ugyanazon a biciklin fél centivel elállítod a nyerget már alig tud vele biciklizni. Más meg azt se veszi észre, ha tanya-bike helyett hybrid van alatta. Engem, amíg nem térdelek bele a kormányba nem sok minden tud zavarni. Talán ha nyomja az ülés a heréimet az.