Szuper összefoglaló! Egy valamit viszont szerintem nem hangsúlyoztál ki eléggé, mégpedig, hogy az előhíváshoz a Hívás + Scan, vagy hívás + papírkép árát vetted. Amit hobbistaként is érdemes megfontolni, egy filmscanner vásárlása. Használtan egész jó áron lehet kapni scannereket és kb 10 adag laboros nagy scan árából van egy saját scannered, onnantól akár a családi negákat is tudod digitalizálni, illetve ezesetben máris 1500-2000Ft lesz csak egy film hívása, így hosszabb távon vissza tud jönni az ára (főleg, ha esetleg szolgáltatásként vállalsz emlékmentést).
@gaalkristof.studio4 сағат бұрын
Igazad van, említettem, de nem hangsúlyoztam eléggé, hogy ez csak scan. Igen én is gondolkozom egy saját scanneren, olcsóbb is hosszútávon és nem a labor presetje szerint megy. Köszönöm, örülök, hogy tetszett.😊
@MsJambrik2 күн бұрын
A mikrofont a mobilok evolúciájához tudnám hasonlítani. kezdetben nagyok voltak utána törekedtek,hogy minél kiebbek legyenek majd újra meg nőttek. Ha csak egy kis mikroportot tartasz a kezedben,nem eldugva van a ruházatodon,egyfajta "fontosat akarok mondani" jelképe lett. Köszi a videót, értékes infókat tartalmazott.
@gaalkristof.studio2 күн бұрын
Igen van benne valami, bár az is igaz, hogy belesűrítik a teljes elektornikát és akkumlátort egy kis dobozba és attól lett nagyobb. De arra nem gondoltam, hogy ez akar lenni az üzenete, hogy kézben tartják és teljesen igazad lehet. 😀
@VajaiPapó5 сағат бұрын
Hali! Mondom a 2000-es évek árait . Egy tekercs nem professzionális színes nyersanyag 400-as-ig emlékeim szerint olyan 650 Ft volt. A sima negatív hívás az 500 Ft/ tekercs körül mozgott. Ha mindent kértél akkor egy 36 kockás nega feldolgozása 1200-1560-ig terjedt attól függően hogy a 36-ból mennyi volt értékelhető kocka. Mivel visszajáró voltál még a csomag sokszor tartalmazott egy 450 Ft-os ajándék filmet is. Ez egy rendes laboros ár, mert ekkor már megjelentek a nagy drogériák, akik szintén vállaltak hívást ennek az árnak a töredékéért. Tudok olyanról, és nem is kevesen csinálták, hogy úgy spóroltak az amatőr hobbisták ( ők azok akik alig veszik elő a gépet ) , hogy egy 36-os filmre ráment egy egész évi fotózandó anyag. Annyiból tényleg jó volt ez a korszak, hogy az ember megtanult gondolkodva kattingatni. Futottam bele olyan problémába viszont, hogy mikor a Zenit 12 XP-m megadta magát, a fényképezőgép műszerész nem hitte el a hiba okát amit mondtam. Szerencsétlen vasat 10 éven át nyúztam, 3x lett benne redőnyzár cserélve. A gépek 80%-a még az elsőre sem ér oda, nem hogy a harmadikat is megkapja. Na a lényeg, hogy a fénykapunál a fényzáró réteg lett kikopva a hátlap állandó ki-be mozgatása okán és ott a tűnek a hegyének a keresztmetszetén tört be a fény a gépbe, hatalmas károkat okozva. Ő ráfogta, hogy a laborban feszegették a filmpatront.
@Blackwolf91474 сағат бұрын
A saját scannert már írták és tovább olcsósítható a dolog ha otthon magadnak hívod elő a filmet,persze ez csak akkor igaz ha sokat fotózol(havi egy tekercsnél nem játszik). Mivel filmre fotózni már subkultúra(érzek benne némi sznobizmust)a laborok is igen megritkultak,van ahol több hétre vállalják a hívást. Én még fotóztam diára annó,más világ volt mikor vetítővel nézted a képeket amiket nem hasonlítanék egy telefonos fotóhoz. De a legnagyobb különbség abban van,hogy jelenleg elárasztanak a képek,mindenhonnan ömlik ránk a látvány,anno a tv-ben meg magazinokban láttunk képeket,nem azt mondom,hogy immunissá válunk a vizuális ingerekre de tompulunk az biztos.Az analóg fényképezés lassabb,megfontoltabb folyamat,többet ad.Ha tehetném csak filmre fotóznék és nem azért mert most nagyon divatos lett,hanem mert más érzés mikor le nyomod a gombot és nem látod azonnal az lcd-n az eredményt.
@pappgyula25412 күн бұрын
Kedves Kristóf! Köszönöm az összefoglalót! Gondoltam arra én is,, hogy kiszámolom mennyibe kerül ez a hobbi manapság de te megtetted helyettem. Szerintem az is érdekes még, hogy ez un. fullfrém kategória. Tehát érdemes a digitális képkészítés oldalon ehhez hasonlítani az árakat. Mire gondolok? Lehet a telefonnal ingyen fotózni de az elkészült kép korántsem fullfrém kategória.
@gaalkristof.studio2 күн бұрын
Örülök, hogy tetszett a videó! Igen az is egy érdekes téma, vagy még a középformátumra való fotózás és annak a költségei. Sajnos az drágább ennél. 😀
@pitthe76766 сағат бұрын
Hát full frame nem lesz az igaz de ha nem értesz a fotózáshoz akkor nem csak telefonnal bármivel baszhatod.Telefonnal is lehet nagyon jó képeket csinálni és még csak a legdrágább telefon sem kell hozzá és minőségre sem lesz szar jó tudom ez csak telefon de a fényképezőgép.... Bármivel lehet jó képeket csinálni ami alkalmas rá meg van hozzá kis tudás és látásmód.Én az utóbbi időben ha fotóztam telefonnal tettem kicsit alább hagyott a fényképezőgépes mániám.
@VajaiPapó5 сағат бұрын
Helló! Hogy full-e az a frém jelen pillanatban lényegtelen. Akkor lényeges, ha óriásposzterek nyomtatása a cél. Házi hobbizás esetén elvethető a különbség. Saját szemeimmel láttam nem egyszer, hogy szoc. médiás oldalakról leszedett képeket szeretnének előhívatni az ügyfelek a laborban. Ma már mind a két technológia megfér egymás mellett.
@pappgyula25415 сағат бұрын
@@VajaiPapó Olvasd el kérlek még egyszer a bejegyzésem már ha arra szándékoztál válaszolni. Az összehasonlítás alapja a bekerülési költség. Én azt mondom, hogy az analóg kép nem mobiltelefon kategória mert teljes képmezős a 24x36mm -es film.
@VajaiPapó4 сағат бұрын
@@pappgyula2541 Oké... Rendben van. Kishazánk egyik fotós nagyágyúja is használ már mobiltelefont fotók készítésére és nem panaszkodik azért mert nem fullos a képmezeje. Gondolom akkor a telefonnal készült képeknek is elég nagy lehet a határnagyítása ha az ember tudja is mit hogyan, és nem úgy készít képeket vele, ahogy azok a telók kijöttek a gyárból. ( gyári beállítás )