Zsengellér Gábor az egyik legjobb szakmai oktató akivel életem során találkoztam, elképesztő türelemmel és a szakma szeretetével, hozzáértésével, jó kedélyű személyiségével tanítja mindazokat akik szeretnék elsajátítani a villanyszerelést. Akik az oktatása alatt nem tanulják meg legalább az alapokat, azok az életre is képtelenek, ez bátran állíthatom. Mellette azt hiszem azok is megszeretik a szakmát akik kevésbé tehetségesek/ rutinosak. Őszintén remélem hogy oktatási képességeit még több tíz éven keresztül gyakorolhatja és kezei alól rengeteg kiváló szakember kerül majd ki. Annyi szakmai segítséget és tudást köszönhetek neki, amit soha nem fogok tudni meghálálni. Őszintén köszönöm és hálás vagyok azért, hogy Ő volt a gyakorlati oktatóm.
@gyulakovacs92113 жыл бұрын
Én még rosta táblán szerelvényeztem. Szép egyenesen, ill. 90°-ban kellett élvezeti a vezetékeket. :) Ez szép és jó. Mindenkit érdekel ez a szakterület, az elektromosság "szeretete" :). Én így éreztem 15 évesen. De a valóság nem ez. Ásni, vésni kell! A dobról kábelt tekerni nem gyerekjáték. Egy motorkapcsolást nem ilyen egyszerűen fognak bekötni. A villany szerelés többnyire kőkemény fizikai munka. Nem abból fog állni, h három drótot be kell kötni. Az elődök és a kókletek hibáit kell vajd többnyire kijavítani. Ui: ne fejmagasságba és 30cm-re a földtől véssetek :) :).
@polgarattila99 Жыл бұрын
Fázisceruza nem csavarhúzó..., ha annak is néz ki...
@jrpeterhorvath2 жыл бұрын
Én is azon szerencsések egyike vagyok aki Gábornál tanult. 🙏 Ezeknek a tanulói táblák kialakításában is sikerült résztvenni. 👍
@officialrunecraft49853 жыл бұрын
Így könnyebb tanulni mint ahogy mi tanultuk hogy az egész panelt neked kell összeszerelni és nincsenek elméleti alkatrészek aztán csak nézel hogy mizu :D
@sandorvilmos99143 жыл бұрын
Engem Gábor tanított.😊 Remek tanár.
@gabrieltoth5542 жыл бұрын
Hát pont az a sz@r ebben,hogy itt nem tanul meg mást,csak sorkapcsokat bekötni,ami valljuk be nem a szakma csúcsa.Az sokkal jobb volt régebben,amikor magát az alkatrészt "drótoztuk".Suli után kb.15 évig dolgoztam a szakmában.Az elején kérdezték a nagy öregek,hogy értek-e a rajzhoz.Nem csak,hogy értek hozzá,de még nyákot is tudok tervezni (mondtam). Esetleg motor jobbra-balra forgás,meg ilyen dolgok.Itt semmit nem tanulnak szerintem.
@draskojozsi2 жыл бұрын
Ez az OSB paneles mit hol kössek át nem villanyszerelés. Az oktatási módszer egyáltalán nem a valós vezetékezésre épül. Itt össze "szinezi" a tanuló, aztán boldog, hogy világít a lámpa, forog a motor. Kiváncsi lennék, ha a tanuló megkapná a szükséges alkatrészeket egy dobozban, valamint az áramutas rajzot, mihez kezdene. Én bármikor összehuzaloznám a forgásirányváltó kapcsolást rajz nélkül. Extraként még a csillag- háromszög kapcsolást is. Negyven három éve kezdtem a szakmát. Most egy gépgyártással foglalkozó csoportban tervezem, és építem a gépek PLC vezérlését. Sok sikert a tanulóknak. Azt azért jegyezze meg mindenki, hogy a feszültség alatt lévő vezeték ugyan olyan látszatra mint a feszültségmentes, csak más a fogása.
@balazstotfalusi7845 Жыл бұрын
A H-hidat és a csillag-deltát nekünk 14 éves korunkban tanították. A PLC-t meg negyedikben. 35 éve az még kicsit macerásabb volt, mert meg kellett tanulni az assemblerhez hasonló programozási nyelvét, majd egy kézi eszközzel bepötyögni a programot a PLC-be. Nem egy agysebészet. Egy átlagos villanyszerelőnek ezeket nem is kell tudnia. Itt Hollandiában van egy szigorúan betartatott jogosultsági-felelősségi hierarchia. A villanyszerelőnek pontosan követnie kell a dokumentációt. Ha hibát talál, jelenti, majd a megfelelő személy ellenőrzi és kijavítja a hibákat a rajzban. Ezután lehet szerelni. A tanítást valahol el kell kezdeni. Egy ilyen gyorstalpalóhoz teljesen jók ezek a panelek. A többit pedig a gyárakban megtanulják. Ez Hollandiában is így megy. Megjön a mókus Afrikából csónakkal, megtábláztatják, kikerül egy gyárba ahol megtanulja, hogy ott mi a szokás. A probléma akkor van, mikor átkerül egy másik helyre ahol mindent másképp csinálnak. Ilyenkor csak néz, mint szabolcsi gyerek Amszterdamban, hogy minden másképp van mint a falujában.
@CartoonAi-uh4tg6 ай бұрын
@@balazstotfalusi7845 megjön a mókus sírok :DD
@laszlomurvai24373 жыл бұрын
Üdvözlet. Hol lehet ezt a villanyszerelő képzést elvégezni? Nagyon szinvonalas oktatást végeznek.. Köszönöm..
@ferencjakatics5715Ай бұрын
Okj-s villanyszerelő oktat?😊
@JusztinZakar14 күн бұрын
😊
@Polonyi283 жыл бұрын
A villanyszerelő nem tévedhet, de ha téved szikrázik föstől, vagy valakit meg is rázhat az áram.
@adamsindler5323 жыл бұрын
Annò mi is ìgy tanultuk de a valòságban sokkal nehezebb főleg ha emeletes hàzròl van szò bàr én leginkàbb a hegesztőtrafòkhoz értek
@attilatoth83934 ай бұрын
Ez a tábla egy vicc. Még egy kötődoboz sincs rajta.
@pallaipeter16113 жыл бұрын
Nekem ez így fura tanítási módszer, jobb ha minden vezeték látható, mi hova megy, fekete kék sárga, ez így .... nem tudom na
@Keshisyan3 жыл бұрын
Egyetértek, amatőr laikusként nem viszi előre a dolog megértését hogy minden előre be van kötve és megfelelően kell párosítani mert a való életben nem igy lesz, hanem ténylegesen be kell mindent kötni, de gondolom akik itt tanulnak ismerik màr ezeket s ez a szinkódolásos paletta csak a gyakorló és vizsga feladatok miatt ilyen.
@kristoflakatos86233 жыл бұрын
Teljesen egyetértek én is!
@EFazy3 жыл бұрын
Nappali tagozaton az untakozó fiatalok közül tuti lenne/van olyan, aki poénból a kivezetéseket felcseréli... elég csak kettőt, és máris borul egy feladat, mire rájössz... Persze oktatni, és a "kiinduló állapotot" visszaállítani így viszont sokkal egyszerűbb... Az biztos, hogy némi tapasztalattal a hátam mögött zsigerből azt érzem, hogy szedjem szét, és kössem be előről az egészet... az biztos, amit ott én rakok össze :)
@attilatoth83934 ай бұрын
@@EFazy Ez a tábla gáz, még a fizikai kapcsolatpokat sem látja a tanuló teljesen. Arra jó, hogy olcsóbb legyen a képzés mert még vezeték is alig kell hozzá.
@attilatoth83934 ай бұрын
Ez az oktatótábla úgy gáz ahogy van. Az sem értem miért a fő áramkörrel kezdenek a tanulók. Ezen max. a logikai részét tanulják meg - úgy-ahogy - még egy kalapsín sincs, egy bármilyen relé sincs. Ezmiez?
@gyuregabor32613 жыл бұрын
T. Béli úr, ez a műsora is kitűnő. A villanyszerelés már csak ilyen, de nem mindegy hogyan milyen színű vezetéket hova kötnek be ha nincs rajz. A földi laikusnak csak van a fejében hogy ne piszkáld a konnektort mert az áram megráz, azt se tudják hogy egy zárlatos készüléket hogyan érintsenek meg! De persze dumálni azt tudnak, vagyis papolnak csak.
@ubul86163 жыл бұрын
Nem izgalmas videó. De hát a villanyszerelés ilyen. Ha benne vagy és érted is, akkor oké. De hát nézőként...
@EFazy3 жыл бұрын
Csak trollkodom: Feszültség alatt szerelve az lett volna :D
@petyaur9 күн бұрын
@@EFazy Megvan arra is a korrekt előíráshalmaz, amit betartva eléggé veszélytelen. Vannak szituációk, amikor nem opció áramszünetesdit játszani, ott ezeket napi rutinként alkalmazzák, és nem játszik senki senki életével.