Рет қаралды 14,452
Dette stod i VG 11.06.2001
SITAT:
Mette-Marit fager i bunad
FAGERNES (VG) Sånn skal det være. I går stilte Mette-Marit i rogalandsbunad da hun og kronprins Haakon besøkte Valdres Folkemuseum.
Dette skulle bestemor hørt - og bestefar sett, sa Valdres-forfatteren Olav Gullik Bø etter en danseoppvisning med lettkledde småjenter og popmusikk. Da brast det for Mette-Marit. Hun sprutet ut i latter. Den nesten voldsomme latterkulen smittet over på dem som satt rundt henne. En stund satt hele den «gilde forsamlingen» med latterdøra på vidt gap.
Både Mette-Marit og jeg har gledet oss til å komme hit. Men dette har overgått alle forventninger, sa Kronprinsen i sin tale i anledning hundreårsjubileet for museet.
I folkekaoset var det ikke mye paret rakk å formidle til mediekorpset.
Det har vært fantastisk. Helt utrolig, smilte Mette-Marit forsiktig i solskinnet før avreisen tilbake til Oslo.