Köszönöm a beszélgetést! Sok visszaigazolást kaptam az izomlázzal kapcsolatban, pl. hagyjunk időt a regenerálódásra, mert nem feltétlenül kell *rádolgozni".
@S.L.04 ай бұрын
Ha izomláz nem lenne nem is edzenék !! Imádom !!
@tinab.93274 ай бұрын
Kifejezetten imádtam, minden tesióra után középiskolás koromban a combomban levő izomlázakat. És az utána levő rádolgozást is (lépcsőmászást másodikra). Tovább nem is nosztalgiázom! (De jó, hogy ezt a területet kutatják!)
@mihalysovago89374 ай бұрын
Ennyi ö a e o nyökögést már régen hallottam. Szerintem soha mem edzett semmit.Nekem szerencsém volt Mészáros Lacival - aki a világ legjobb fekvenyomója- 2 évig edzeni. Ami nem más mint kemény edzés. Nem tudom miről nyökög a pali az izomlázról már 1 órája.
@zb10654 ай бұрын
Hagyni kéne, hogy befejezze a mondandóját, és akkor folyamatosabb lenne a kommunikációja. Ha állandóan megszakítják, nehéz tartania a "fonalat". Szerintem ..
@janosszegedi25393 ай бұрын
35:46 és a céklalé?
@sandorkiraly72142 ай бұрын
Megy-léről beszél a videóban, de az a pektin lesz szerintem, ami a vörös színét adja. Azt tudom, hogy a céklában lévő pektin, ami a színét adja, rák kezelésben azért használják, mert kiderült, hogy növeli a sejtek oxigénfelvételét, és a degenerált rákos sejteknél is, néha elérhető, hogy azok meggyógyulnak. De a rákot főleg, az állandóan magas stresszhormon, a kortizonszint idézi elő (Selye Jánosról is beszél a videóban), mivel immun-depresszáns hatása van. A gyulladásoknál, idegeskedéseknél, mindig magas a kortizonszint, és gyengül az immunrendszer. A fájdalom visszajelzés szignálját intézi el a kortizon, ami az agyban jelzi a fájdalom helyét. Hasznos a kortizon, mert, hogy ha megsérülsz, akkor a fájdalomtól nem kapsz sokkot, tehát a túlélésünkben nagy szerepe van a kortizonnak, de a folyamatosan magas szintje, gyengíti az immunrendszert, és állítólag az agy teljes szerkezete degenerálódik/átalakul tőle, ha a magas kortizonszint miatt nem tudod állandóan kipihenni magad alváskor, vagy/és mindig későn fekszik le az ember. A cékla szerintem azért is sokkal jobb a megy-lénél, mivel a földben van (gumós növény), és rengeteg olyan hasznos dolog van benne amire szükségünk van. Pld. szelén, szilícium, mangán stb. Ezek a fás terméseknél nincsenek, mivel ezek az anyagok a gyökéren nem tudnak felszívódni a fa termésébe.
@taomahNEGEV4 ай бұрын
Az izomláz kiváló jele annak, hogy sikerült pontosan a megcélzott izmot kellően megdolgoztatni, növekedési/erősödési ingert kiváltani. Fontos, hogy kövesse táplálás és pihentetés. Most akkor az izomláz=izomerő és izomtömeg növekedés vagy pedig = gyengülés?
@nellifinta23394 ай бұрын
A tengeri halakon kîvül a permetszerek, chemtraillal való nehézfém mérgezések is hozzàsegîtik a higany és egyéb nehéz fémek szervezetbe bekerülését.
@csabaviglasi17704 ай бұрын
Ja, az új technológia, gogszra rímmel.😊
@zb10654 ай бұрын
Ez a műsor szakembereknek készült? Ui. kb. a felét értettem meg, pedig diákkoromban (igaz, régecskén volt...), szerettem, és jó voltam biológiából. Pl. most sem egészen világos, hogy mi a túró az az excentrikus meg koncentrikus mozgás. Ha majd ráérek, megpróbálom kigooglizni.
@sandorkiraly72142 ай бұрын
Az excentrikus, húzás-nyomás, (excenter), de ahogy mondta is az orvos, hogy testmozgásban egyik sincs, a másik nélkül. Feküdj rá egy rázópadra, egy bika erős masszírozó padra, akkor koncentrikus, masszírozós, izzom-mozgást kapsz. Szétlazítja az összes, bekeményedett, letapadt, megsérült, izmot, ideget. Ha sokáig és rendszeresen, és mélyen masszíroz, akkor olyan puha, és laza, és könnyű lesz az izmod, mint a baba popsija, és úgy érzed, hogy újjászülettél. És rájössz, hogy tulajdonképpen minden keményebb izommunkával, letapad, és bekeményedik egy bizonyos mennyiségű ideg, és izom. Nem véletlen, hogy az élsportolók mindegyike az edzés után, a masszőrnél fejezi be az edzést. Az orvos nagyon nagy gógyi az interjúban, ha nem a legnagyobb ezen a téren. Persze a tenisz miatt (teniszkönyök), neki is koleszterinben, és kalciumban, be van tapadva a könyökébe, a rengeteg izom, és ideg, és azt szétmasszírozni, hogy ne fájjon állandóan, és egyáltalán, hogy használni tudja még az életben, nem gyerekjáték.
@bodyengineering.sitges5 күн бұрын
koncentrikus fázis: amikor az izom összehúzódik, például a mellizom fekvenyomásnál amikor felfelé nyomod a súlyt. excentrikus fázis: amikor az izom terhelés alatt nyúlik, például a mellizom fekvenyomásnál, amikor engeded lefelé a súlyt (legalábbis abban az esetben, ha nem hagyod, hogy a súly a felső pontról simán szabadesésben térjen vissza a mellkasodra 😅).
@vince56014 ай бұрын
Nálam csak teljesen új izom megdolgozásánál jön létre izomláz
@janosbujdoso519529 күн бұрын
Esetleg a ketogén étrendnél nem működik ez máshogy? Miivel ott az izom zsírt használ nem pedig cukrot.
@bodyengineering.sitges5 күн бұрын
Az összes sejt (és így az izomsejtek) végső üzemanyaga, az ATP, az ugyanaz mind a keto, mind a nem keto diéta esetén.
@agnesvarga54612 ай бұрын
Erdekes volt, de nagyon zavaró a sok ö...aaa...eee...😢
@egyresztmasreszt42924 ай бұрын
Nem értek egyet
@erikadudas41073 ай бұрын
A riporter maradjon riporter. Állandóan közbeszól, borzasztó. Nem ő az előadó
@Giduka91654 ай бұрын
Minek szól a riporter állandóan közbe???Tegye fel a kérdést és várja végig a szakember válaszát! Nagyon buta ,okoskodik folyton....