Nekem is pont ilyen paneleim vannak,de én vettem hozzá termosztàtokat. Minden helyiségben van külön.Szeretem.
@adamhuszti56672 жыл бұрын
Nagyon jó és tanulságos videó ! Köszönjük !
@elektromosfutesek2 жыл бұрын
Örülök neki, ez lenne a cél! :)
@emesepellach69722 жыл бұрын
Jártam ilyen családi házban, ahol csak infra fűtés volt a plafonon, termosztáttal. A kiépítési ktg-e nem volt több, mint egy kondenzációs kazáné 28m magas kéménybéleléssel, ugyanakkora alapterületre. Tehát ha új beruházásról van szó, akkor nem volt drágább. A ház le volt szigetelve, új ablakokkal, a rezsuje akkor (emelés előtt) ugyanannyiba került mint amennyibe a cirkós rendszeré lett volna. Ugyanakkor hihetetlenül kellemes érzés volt, mintha tényleg finom, meleg, nem égető napsütés lett volna felettünk. Igen, mert a napsütés 1979-ben még nem égetett, csak nagyon kellemesen sütött, és melegített. Emlékszem rá.
@21szazalek2 жыл бұрын
Ilyen infrapaneleket használunk.Tényleg baromi jó és nagyon tudom ajánlani.Ilyen fűtési rendszert ott érdemes elsősorban használni,ahol már tele van rottyantva a tető napelemekkel.A nagy légtérbe pedig nagyon ajánlott a klímás fűtés.
@balintricsi3 жыл бұрын
Fekrakásra pro tipp, maszkolószalaggal leragasztod a konzolt átlóba is bodsz 2-3 csíkot bejelölöd hova akarod a konzolon a csavart és átragasztod a felületre :)
@gergo702 жыл бұрын
már nem emlékszem melyik gyártótól vettem festményes infrapanelt, ök adtak hozzá egy papír sablont, megjelölve a fúrási pontokat. Az 5 perc alatt fenn volt a falon :)
@fanatikbitcoin529111 ай бұрын
50m2 kifutesehez hany panel kell, amit egy klimaval kifutok?
@gyumolcs9Ай бұрын
Sziasztok! Tanácsot kérnék tőletek! Egy olyan helyre költöztünk párommal, ahol csak elektromos fűtés van, viszont abból 3 féle is: 2 légkondi, két nagyobb infra panel, és vagy 5 elektromos panel is. A lakás 53 nm, csúsztatott zsalus, és nincs szigetelés rajta szerintem. Szerintetek mivel és hogyan fűtsünk? A segítséget előre is köszönöm!
@EFazy Жыл бұрын
Vitatkoznék a 7 perc körül tett kijelentéssel... a klímás (elektromos) fűtés sokkal jobb tud lenni! Ez sose lesz jobb (fogyasztásban) mint a tesco-s 5000 Ft-os kis hősugárzó, mert ami villamos energia bemegy, az kb ki is jön belőle, azaz 1:1 felhasználjuk az energiát... Ezzel szemben egy hőszivattyús megoldás, legyen erre dedikált, vagy egy hűtő/fűtő split klíma, a külső hőmréséklet függvényébe 2-3x-os jóságot tud, azaz 1kW befektetett villamos energiáért lehet 3kW hőenergiám...
@mihalyturanyi663411 ай бұрын
Ott Pont!👌
@istvanracz16223 жыл бұрын
Köszi, nagyon hasznos videó👍
@elektromosfutesek3 жыл бұрын
Nincs mit, örülök, ha tetszik, ez a cél ezzel! ;)
@ferencjanikovits68342 жыл бұрын
Fontos h először egy nagyobb kiadás, utána az élettartama végéig (kb.30 év) nincs engedélyezési, javítási, tisztítási költsége. Ami még fontos, ha vkinek nem jön be akár 1 év múlva is árában tudja eladni.
@giovannifumatorre21403 жыл бұрын
Szuper video!!!!Milyen mikrofont hasznalsz???
@elektromosfutesek3 жыл бұрын
Köszönöm! Egy nagyon alap Trust márkájú mikrofon.
@Bronx943 жыл бұрын
Helló! Nagyon tetszett a videó! Azt szeretném kérdezni hogy a infravörös kerámia test Jobbik mint az infrapanel vagy mi a különbség?
@elektromosfutesek3 жыл бұрын
Valószínűleg pl a Teploceramic fűtőtestjeire gondol, lényegében nagyon hasonlóak felépítésben és hőérzetben is az Infrapanelhez képest. Igazán nagy különbség nincs, a fűtési elv ugyanaz, és a teljesítmények is hasonlóan alakulnak. A külső borítás más, az egyiknél kerámia/márvány, a másiknál karbon alapú.
@aadaam3 жыл бұрын
Helló, infrapanelből (szerintem) elég kevesebb wattos is ugyanannak a hőhatásnak az eléréséhez és akkor már ugyanott vagyunk árban, sőt a villany hálózatot is kevésbé terheli, nem kell akkorára bővíteni. Pl egy 700 wattos infrapanel hőhatásra kb ott van, mint egy 1250 wattos fűtőpanel ami a levegőt fűti (szerintem).
@elektromosfutesek3 жыл бұрын
Üdv! Ez részben van így, de nem a teljesítmény miatt. Egy adott helyiség teljesítményigénye mindegy miből, de szükséges. Ha valahova kell 1200W-os fali konvekciós fűtőpanel, akkor Infrás sugárzó fűtésből is annyi kell. A dolog ott lehet előnyös, hogy amire te is utaltál, más a hőérzet egy infránál és így pl termosztátos vezérlés esetén elég talán kevesebb hőfokot is beállítani rajta, így lehet takarékosabb. De infra esetében a hőérzet kihasználása miatt fontos pl tényleg az elhelyezés. A bekerülési költség kivétel nélkül magasabb infrapanel esetében, de felhasználás függő, hogy lehet akár egyértelműen jobb döntés is, mint egy fűtőpanel. Jól írtad, jó a logika, csak más oldalról lehet igaz.
@aadaam3 жыл бұрын
@@elektromosfutesek köszönöm a választ.
@elektromosfutesek3 жыл бұрын
@Taylor Norman Van kb. 20-30 olyan prémium típus az elektromos fűtésen belül, ami szintén jó lehet, ez mindig az ügyfél igényeitől és az energetikától függ. Szerencsére van sok megoldás, nem csak 2-3 féle. :) Tükör infrapanel valójában van, kb 5-6 éve érkeztek be az országba elsőként, a legújabbak már okostükrök, amelyek pár információt mutatnak is a felületükön.
@csabit113 Жыл бұрын
@Taylor Norman Az energiamegmaradás törvénye meg smafu?
@fanatikbitcoin529111 ай бұрын
a klimas futeshez hozzaszolva: 3,5-es comfort x-szel siman kifutunk egy 50m2-es nappalit 2.9 belmagassaggal.
@molnarlehel6738 Жыл бұрын
Kedves Gábor! Örültem, hogy rátaláltam erre a videódra, nagyon tetszett. Nekünk infrapanel fűtésünk van a nappalinkban. Termosztáttal szabályozzuk, de egyszer a termosztát szinte meggyulladt. Vettünk egy új termosztátot, hívtunk egy villanyszerelőt, aki a termosztát elé beszerelt egy relét is. Azt tapasztaltam, hogy a termosztát nem mindig kapcsolta ki a relét, és egyszer nagyon felmelegedett a lakást Azóta nem merem a termosztátra "hagyni" a lakást, ha elmegyek teljesen lekapcsolom a fűtést. Kérdésem, hogy a relével, vagy a termosztáttal lehet baj? Most szeretnénk egy Wifi-s termosztátot, de a beszerelés előtt a relét is ki kellene cserélni? Kinéztem egy Nest 3. generációs termosztátot és azt szeretném beszereltetni. Vajon az infrapaneleket megbírja ez a termosztát? Több kérdést tettem föl és ha tud kérném válaszoljon: Köszönettel: Lehel
@elektromosfutesek Жыл бұрын
Kedves Lehel! Köszönöm, és a termosztátra reflektálva fontos, hogy a Nest-et árusítóval mindenképp konzultáljon erről és kérjen szakvéleményt a kereskedőtől. Egy jó termosztátos vezérlésre nyugodtan ott lehet hagyni a lakást, szóval a termosztáttal biztosan gond van. Nem szükséges, de érdemes a relét is kicserélni. Bár 1, vagy néhány Infrapanelt (összteljesítménytől függően) egyébként akár relé nélkül is elvezérelhet egy termosztát magában. Jellemzően 3500W-ig.
@monikabobak7651 Жыл бұрын
Sajnos nekem állítólag Norvég infrapanelem van.2007 es. 4 db van a szoba plaponjàn 18nm es a szoba. Sajnos nekem túl sok àramot fogyaszt. Most jött ki 93000ft villanyszàmlàm. Az MVM nem tudott mit mondani. Létezik hogy ettől az infrapaneltől igen magas az àram?
@gyuszus59803 жыл бұрын
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy lambéria burkolatú falon javasolt az infrapanel üzemeletetése?
@elektromosfutesek3 жыл бұрын
Igen, lehet fa burkolatra is felhelyezni. A fűtőtest hátulján lévő gyári konzol (ami a videóban is látszik), a faltól/mennyezettől eltartja a panelt 8-10 mm-re. De lehet ettől több is, ha valaki alkalmazza a hozzá kapható rögzítő sínt, az eltart 3 cm-t is. De csak az elülső-külső felülete melegszik fel 110 C fokra, és bár átmelegszik a fűtőtest, a hátulja nem ennyire. Egy gyulladási hőmérséklet messze van ettől, az legalább 200 fok fa esetében.
@janoslukucz217411 ай бұрын
Az infrapanel fűtésre is lehet igényelni kedvezményes villanyórát?
@elektromosfutesek11 ай бұрын
Sajnos nem, hivatalosan H-tarifával nem működtethető.
@janoslukucz217411 ай бұрын
Köszönöm,és még azt szeretném kérdezni,hogy az infra fűtés ugyan olyan gazdaságos mint a klímával való fűtés?
@elektromosfutesek9 ай бұрын
Az SCOP értéke a klímának jobb, de ez felhasználástól és még több dologtól függ. Pl infrapanellel a hőérzet sokkal jobb lesz, ha jól van elhelyezve. Nagyon különböző a két dolog. Pont az ilyen választás előtt érdemes elektromos fűtéssel foglalkozó szakemberrel beszélni, mert a épülettől, az egyéni igényekig bármi fontos lehet.
@krisztiankovacs3577 Жыл бұрын
ÜDV!! Olyan kérdésem lenne, hogy az infrafűtőfilm mennyire használható padlófűtés vagy mennyezeti fűtésnél, máshol árulják ugyanúgy mint a "szőnyeget", panel jobb megoldás...? 🙄🤨 Köszönöm!! , Krisztián.
@elektromosfutesek Жыл бұрын
Üdv! Jó a kérdés, a fűtőfilm téma ingoványos ma már, mert lassan csak az árulja, aki csak azzal foglalkozik. Ő meg nyilván ajánlja. Tőlem is beszerezhető, de csak, ha valaki nagyon ragaszkodik hozzá, mert minden szempontból rosszabb megoldás a fűtőszőnyegtől. Mennyezet vagy falfűtésnek kamu, ugyanis a valós infrafűtéshez semmi köze. Csak valami okos kitalálta 15 éve, és ráragadt a név. Az egy film-szerű padlófűtés, amivel elég sok villanyszerelés van, és érintésvédelmileg sem a legjobb. Majd talán lesz róla valamikor videó. Lényegében a fűtőszőnyeg mindenben jobb. A fali fűtőpanel szintén, ott még kivitelezés sincs, de nehezebben összehasonlítható egy padlófűtéssel.
@krisztiankovacs3577 Жыл бұрын
@@elektromosfutesek Érthető, köszönöm, akkor az is csak a padlót melegíti, nem a tárgyakat, csak megtévesztő a neve. Olyan kérdésem lenne, hogy hidegburkolat alá közvetlen ragasztóba egyelőre szigegteletlen vályogház beton alatt van 6cm eps, milyen teljesítményű szőnyeget érdemes lerakni? Meg az egyik szobába még gondolkodom laminált padló alá is. Akkor a mennyezetre az infrpanel ajánlott mindenképp? Egyelőre kiegészítésnek lenne, majd későbbiekben talán fő fűtéként... KÖSZÖNÖM!
@expamandro2 жыл бұрын
Most elektromos infra padlőfűtéssel fűtjük a 100m2-e családi házunkat kiváló szigeteléssel. 3500kwh/ év lett a fűtés elhasznált energia. Ez azért nem olyan rossz :) Bár most magasabb lesz a számla de igyekszünk napelemet feltenni.
@brigittaburai39443 жыл бұрын
Szia, Egy 24 ora alatt, hany oran keresztul lehet mukodtetni az infrapanelt? Mondjuk ha idokapcsoval mukodtetem, 2-3 ora utan kikapcsol....utana 2 orat pihen, majd ujra bekapcsol 2-3 orara...stb...ezt hanyszor lehet ihy mumodtetni? Koszonom a valaszt
@elektromosfutesek3 жыл бұрын
Szia, lényegében bármeddig, mivel gyárilag túlmelegedésgátlóval van ellátva. Kb, mint egy vasaló esetében. Tehát felmelegszik a fűtőtest bekapcsolás után 100 fokra kb, és utána az úgy is marad. Akár 4-5 órára is, vagy többre, így ez az időkapcsolós vezérlés nem gond. ;) Az, hogy 2-3 óránként ki-be kapcsol a fűtőtest, nem gond...lényegében erre van kitalálva.
@brigittaburai39443 жыл бұрын
@@elektromosfutesek koszonom a gyors valaszt 😊
@gaboredes93152 жыл бұрын
Mi van olyan esetben ha ülnek az asztalnál? Fejem felgyullad a lábam az asztal "árnyékában" lefagy? Étteremben a teraszon kb 2 méterre lévő "csirkekeltető" a fej felett, a fejem már izzott, de csak ott volt melegem....
@elektromosfutesek2 жыл бұрын
Ez sokszor jellemző a sugárzó elven működő fűtőtesteknél, ahol az elhelyezés nagyon fontos.
@rodmanheinz98611 ай бұрын
Mennyezetre ha felrakom a vezetek mennyire birja a hőt?
@elektromosfutesek11 ай бұрын
Semmi gond nem lesz vele, 95%-ban mindig mennyezetre kerülnek az infrapanelek. A vezeték a hátuljából ered, és az annyira nem meleg.
@laszlovarfoldi33282 жыл бұрын
Nem esett szó a fenntartási költségekről. Felújítás után negyedik éve infrapanel fűti a lakást (65m2, 3.4m belmagasság) állandó 20Cfok hőmérsékletre állítva a termosztát, és ha hosszantartó hideg időjárás van (0 --10C) között, bizony 40.000ft feletti számlát is kaptam korábban. Az idei tél eddigi szakaszában a legmagasabb fűtésszámlám 31.000ft. volt. Szóval egyáltalán nem olcsó fűtésmód! A róla elmondottakkal azonban maradéktalanul egyetértek!
@elektromosfutesek2 жыл бұрын
A fenntartási költségekről egyszerű okok miatt nem esik szó, és inkorrekt is lenne belemenni egy videóban, mivel mindenkinek eltérő az épületfizikája, ami nagyon komolyan befolyásolja a rezsit. És további szubjektív szempontok szintén, mint környezet, külső hőmérséklet, felhasználási mód, beállított hőmérséklet, stb. Ezek miatt nincsenek konkrét számok, mert ami 1 emberre igaz, a másik ezerre már nem lesz az. Az immár 10 éves tapasztalatokból tudunk kiindulni, amelyek abszolút pozitívak.
@k.o.t.o.n.2 жыл бұрын
@@elektromosfutesek ez csak egy kiegészítő megoldás, ahogy az elelktromos fűtőpanel is , főnek hőszivattyű vagy inverter hlima vagy gázm mellék padlófűtés, elektromos panel infrAPANEL
@elektromosfutesek2 жыл бұрын
@@k.o.t.o.n. Mivel vannak országok, főleg északon, ahol csak ezekkel fűtenek, vagy hegyekben, így természetesen nem csak kiegészítésnek jók ezek, a termosztátos fűtőpanelek pedig pláne. ;) Ezekre már van sok éves jó tapasztalat.
@Piit72 жыл бұрын
@@elektromosfutesek Hello! Mit ajánlanál egy ~5m2 fürdőszoba fűtésére? Infrafűtős tükröt néztem 360W-os teljesítménnyel és egy 500W körüli teljesítményű törölközőszárítót. Ez szerinted elég lenne? Tégla fal (1 fal külső fal 2m hosszú), új 3as üvegezésű nyílászárók, ~2,7m belmagasság. A ház (86m2 tetőtér beépítéssel) többi részében infra fűtőfólia menne padlófűtésnek laminált parketta alá + a tetőre kb. 5000-5500Wp teljesítményű napelem. Van még 2 kisebb helyiség ~2(előtér) és 2,2m2 (wc), oda egyikbe szintén 360W infratükört, másikba meg talán plafonra infrapanelt tennék kis teljesítménnyel. Falon egy norvég panel helyet foglalna.
@elektromosfutesek2 жыл бұрын
@@Piit7 Kedves Péter! A fürdőbe ez az összesen 860W 5m2-re még rossz épületfizika esetén is elég lehet. Ha szigetelt az épület, akkor egészen biztosan bőven elég. (Vannak hőigény számításos videóim, esetlegesen nézzen bele egyikbe, másikba, hátha segít). Annyit még megjegyeznék, hogy a fűtőfilm (amit tévesen hívnak infrának) helyett egyértelműen a fűtőszőnyeg az ajánlott ma már padlófűtésnek.
@anikolabat67772 жыл бұрын
Kérdezni szeretnék ha lehet. 130 m2 egyszintes ház átlag 20m2 helységekkel jelenleg gáz fütés, melyik elektromos fütési rendszer lenne a megoldás? Mit tud az infrafütés ilyen légköbméteren
@elektromosfutesek2 жыл бұрын
Kedves Anikó! Ez még további számolást igényel, mert szükségesek még egyéb épületfizikai adatok. Amennyiben a fűtés a lényeg, akkor pl elektromos fali típusok, pl norvég Adax, stb. . Ezekben már van beépítve termosztát és vezérlés, és jobb ár/érték arányúak jelenleg, mint egy infrapanel. Itt megtalál sok típust: www.futesotthon.hu Ha pontos számokra és teljesítmény igényre is kíváncsi, akkor kérem írjon e-mailt az ajanlat@futesotthon.hu címre, és adja meg az épületfizikai adatokat. (Belmagasság, falazat).
@karvak14922 ай бұрын
00:40
@fanatikbitcoin529111 ай бұрын
ha jartal a Balkanon, lathattad, hogy minden tele van okadva a legolcsobb klimakkal. Szerinted a montenegroiak, meg a horvatok evi 2x karbantartatjak? Inkabb meg 2 evente sem! 10 eve klimazunk, de szerelo meg nem latta sem az uzletemben, sem az otthoniakat, pedig telen nyaron mennek. A sprayt evente en is be tudom fujni nekik. Itt kicsit ferditettel az elromlassal!
@gergo001232 жыл бұрын
Annyira lennék kíváncsi, hogy egy infrapanel mennyire temperálja a falakat? Tehát pl. felrakom a szoba plafonjának a közepére, akkor alatta szorja szét a sugarakat és kellemes, de amúgy mennyire képes a levegőt is egy bizonyos fokon, mondjuk 20-21 fokon tartani? A legfontosabb a falak lennének, hiszen ezeken nálunk megjelent a penész. A párára van megoldásunk, de a hideg falra nem. Szóval, tudná az infrapanel melegen tartani a falakat úgy, hogy nem oda néz, vagy inkább nézegessünk norvég panelokat?
@elektromosfutesek2 жыл бұрын
Szia! Ilyen elhelyezés esetében a falakat nem fogja átmelegíteni. A 21 fokot képes elérni a szoba hőmérséklete abban az esetben, ha az infrapanel termosztáttal van vezérelve és jól van méretezve, azaz megvan a szükséges teljesítmény az épületfizika függvényében. A penész miatt inkább norvég panel a javasolt, olyan, aminek hátul van a kivezető nyílása és közvetlenül a falnál halad felfelé a meleg levegő. Pl Adax Eco, Adax Neo.
@utonevcsaladnev535611 ай бұрын
Azért szerintem ágy fölé nem kellene tenni, mert mi van ha leesik? Pláne gyerekágy fölé. Tudom nem tud leesni... A csillár se ... De egyébként jó a video.
@elektromosfutesek11 ай бұрын
Köszönöm! És igen, nem tud leesni, ha a 4 tipli/csavar megfelelően van rögzítve. Ez nyilván fontos.
@karolyandras3 жыл бұрын
Azért egy igen fontos dologról legelőszőr kell beszélni: szigeteletlen házba ne is gondolkozzon a tulaj ezzel a méregdrága beruházással! Egy ismerősömet akartam lebeszélni, de fafej létére 6kW-nyi panelt rakatott fel!!! A lábuk lefagy!!!
@elektromosfutesek3 жыл бұрын
Természetesen az épületfizika és a hőigény számítás az alapja az egésznek, van az a helyzet, ahova nem ajánlott se egyik, se másik megoldás sajnos. De ez számítást igényel és több körülménytől is függ. Sugárzó fűtésnél pedig az elhelyezés nagyon fontos, hogy senki lába ne fagyjon le! :)
@belamiezaszar58783 жыл бұрын
Így van, rosszul szigetelt házban semmilyen elektromos fűtés nem jó. Nem azért mert rossz dolog lenne az elektromosság, csak szimplán túl nagy a ház energiaigénye. Ha 30-40kw energiát kell fűtésre fordítani azt nyilván célszerűbb az olcsóbb gázból előállítani. Olyan ez mint az autóknál a dízel vs elektromos. Ha valaki sokat megy autópályán, nagy sebességgel, ahol már sok energia (30-40kw) kell a légellenállás leküzdéséhez, akkor azt célszerűbb gázolajból előállítani. Csodák nincsenek, csak félrevezető reklámok és nem túl tájékozott emberek. Viszont ez a videó nagyon korrekt lett, remélem lesz még ilyen edukáló jellegű tartalom. :) Ja és az infrapanel elképesztően jó cucc, ha az ember arra használja amire való! ;)
@elektromosfutesek3 жыл бұрын
@@belamiezaszar5878 Így van, és köszönöm a visszajelzést, ezért van a csatornán minden héten új videó, tehát van több ilyen tartalmam...:)
@steve_video2 жыл бұрын
@@belamiezaszar5878 "az olcsóbb gázból előállítani" Ilyen az amikor egy komment rosszul öregedik :) Egyébként ez már 11 hónapja is kérdőjeles volt, egy H tarifás höszivattyú a régi áron is a gázfűtés alatti áron tudott meleget gyártani, mára meg ugye...
@belamiezaszar58782 жыл бұрын
@@steve_video így van. Durva, hogy az eddig 3x-4x olcsóbb gáz mára drágább lett mint az áram (legalábbis jelenleg, Magyarországon), a hatásfokról nem is beszélve. Remélem nem fogunk egy év múlva múlt időben beszélni a H és B tarifáról is...
@karoly73512 жыл бұрын
A leg rosszab fűtés az elektromos fűtűpanel .Egy 30 négyzetméteres szobába volt elektromos fűtőpanelünk 45 ezer ft volt egy hónap villanyszámlája csak a panel .Ebbe a szobába felkerült egy 3,5kw gree amber grey azóta 15-16 ezer ft a villanyszámla h tarifa nélkül.Én semmiféle keppen nem ajálanám az elektromos fűtőpanelt és infrapanelt fő fűtésnek még napelemell se éri meg.És még ha ezzel fűtünk ezektől nyáron nem hűlik le a lakás .
@elektromosfutesek2 жыл бұрын
Kedves Károly! Csak azért nem törlöm a bejegyzését, hogy jó példa legyen a butaságra...Fontos, hogy nem kívánom a csatornát Facebook-ossá tenni, és így elkerülve a hozzászólások között a logikátlan és felesleges dolgokat. De! Ha valakinek egy ekkora helyiségre ilyen a számlája, az kizárólag néhány dologból adódhat: 1. Szörnyen rossz az épületfizika, ahova egyébként sem ajánlott az elektromos fűtés, mert ilyen számokból származtatható, hogy itt bizony szimplán csak az átlagostól is több órát működött a készülék. 2. Rossz felhasználás, ilyen is előfordul. 3. Túlfűtött a készülék, azaz rosszul működött. Bár nem írta le, milyen fűtőkészülékről van szó, mert az se mindegy. Sok különbség lehet elektromos és elektromos fűtési megoldás között. De a legfontosabb, ami miatt butaság és felesleges leírni bárkinek a saját számláját, hogy nincs két ugyanolyan épületfizika, felhasználás, stb. Mindenkire más vonatkozik, ezért kell az elején szakemberhez fordulni, hogy az ilyen számlákat megelőzzük. Minden jót!
@csabit1132 жыл бұрын
@@elektromosfutesek Meg kell, hogy védjem Károlyt. Egy épület hőszükséglete adott, az nem mindegy, hogy ezt a hőenergiát mivel viszed be a házba. Amint írta hőszivattyúval kb. 1/3-a a bevitt elektromos energia ára.
@dezsodelbel594311 ай бұрын
Mi benne az "INFRA"? Az infralámpa azért infralámpa, mert infravörös fényt bocsát ki! Egy "sugárzás" az azért nem nevezhető "infrá"-nak! De ez csak elnevezésbeli probléma! Ez gyakorlatilag "csak" hőpanel, nem infrapanel! Ettől még ad meleget ami végülis a célja!
@andrasturi-andrew-38053 жыл бұрын
Sajnos a legrosszabb fűtés megoldás az infra. Leviszi nagyon az ember rezgését. Ugyan így karos az infra szauna is. Elektromos panel ami jobb. Az infra pancserság!
@pgizo2 жыл бұрын
A Nap is süt, sugároz, mint a fene. Sztem neked napernyőre kell beruházni. Na meg alufóliára, sisaknak.
@nyoooooo2 жыл бұрын
Miféle rezgését? Azt hittem csak a kocsonya rezeg mikor a t-rex elmegy mellette.
@zoltanbiro63882 жыл бұрын
Nekem úgy levitte a rezgésemet, hogy lehűltem -13 fokra
@nyoooooo2 жыл бұрын
@@zoltanbiro6388 Azt mondják hogy a mikrohullámú-sütő fel tudja vinni a rezgésszintedet ha lecsökken :3
@Jack-Carver10 ай бұрын
@@nyoooooo Mindennek van rezgése, tárgynak sőt embernek is. Ez lehet pozitív rezgés és negatív is