Én ministráns vagyok ès nagyon tetszik a youtube csatornája
@irenamoravcik60315 жыл бұрын
Kedves Atya! A mai Misevlog számomra nagyon tanulságos, hogy hogyan imádkozzunk az atyáért mikor a Szent beszédet mondja. És szeretném megkérdezni kedves atya miért tartanak gyertyát az evangélium hirdetésekor? És azt csak nagyobb ünnepek alkalmával szükséges? Kérem ha lehet válaszoljon erre a kérdésemre. Dicsértessék a Jézus Krisztus!
@kovacs.z5 жыл бұрын
Az evangélium fényességére mutat rá a két gyertya. A figyelmet egyúttal a felolvasott részre irányítja. Mindig lehetséges forma, ha van kellő mennyiségű felkészült ember, de különösen ajánlott vasárnaponként és ünnepnapokon.
5 жыл бұрын
Erre a kérdésre külön is kitértünk a kérdés-válasz videók első részében: kzbin.info/www/bejne/r5-vh519pNZ_fsk
@sandorsersenyi44995 жыл бұрын
Van mit tanulnom.(Tájékozatlan vagyok.Azért van még esélyem,ezt remélem.)
@attilaszabo73235 жыл бұрын
Kedves Kornél atya! Említi itt az evangélium felolvasása előtti 3 kis kereszt rajzolását a HOMLOKRA, AJAKRA, SZÍVRE. (1:30-1:43-ig) Szeretném megkérdezni, hogy miért nem mondjuk ki közösen a hozzá tartozó könyörgést, mivel a hívek között elterjedt az, hogy ez a 3 keresztrajzolás azt jelenti, hogy: DICSŐSÉG, NEKED, ISTENÜNK. ?! Pedig 21 évvel ezelőtt nagy örömmel fogadtam én is az értelmezését, amikor is egy szentmisén a pap ezeket mondta hangosan: "Add Uram hogy ELMÉMMEL felfogjam, AJKAIMMAL hirdessem és örökre a SZÍVEMBE zárjam a te szent evangéliumodat!" Annyira szívembe hasított ennek értelme szerinti jelentősége, hogy rögtön megjegyeztem és azóta el is imádkozom ezt az evangélium előtt. Én fontosnak gondolom, hogy értelmemmel is tudjam mit és miért teszünk az Isten színe előtt, amikor valamit éppen, akkor, ott teszünk! Tehát lehetne ezt, egy fontos tudatosítás céljából, közösen elmondott könyörgéssé tenni? Talán tudatosabban vésné a szívébe minden megkeresztelt hívőnek, hogy nem csak befogadni vagyunk jelen, hanem engedjük a szívünkbe vésődni Isten szent üzenetét, hogy teljesíteni tudjuk a küldetést, amit Ő ad hozzá, hogy ajkainkkal hirdessük és megvalljuk, amikor éppen szükséges.
@NikolettAladics5 жыл бұрын
Diakónus civilben (tehát nem liturgikus keretek között) is viselheti a kollárét?
4 жыл бұрын
Kedves Attila! Ha ismerjük egy mozdulat, gesztus jelentését, nem szükséges azt hangosan kimondani. Ha két ember kezet fog egymással, nem mondják hozzá, hogy „kézfogás”. Jó esetben a hívek helyesen tudják a magukra rajzolt három kis kereszt jelentését. A „Dicsőség Neked, Istenünk” imával pedig azért dicsőítjük Istent, mert az evangéliumban szól hozzánk.
4 жыл бұрын
Kedves Nikolett! Igen.
5 жыл бұрын
Kedves Kornél atya! Én feliratkoztam, s mégsem kapom meg az értesítéseket. Mi lehet az oka? Nagyon jó és köszönjük ezt a sorozatot. Nagyon nagy szükség volt rá! :)
@kovacsgabor93275 жыл бұрын
Van egy kis csengő jelzés a feliratkozás gomb mellett. Azt a kis harangot kell benyomni, és csak azután tudja megkapni az értesítéseket! 🙂
@puppiravasz3 жыл бұрын
A nícea-konsatantinápolyi hitvallást mink énekelni szoktuk a templomban.
@katalinmohr26005 жыл бұрын
Kedves Atya! Miért "Sziasztok" a köszönése? Mi, katolikusok "Dicsértessék"kel köszönünk. Miért nem ezt tanítja? Kérem, válaszoljon.
5 жыл бұрын
Kedves Katalin! Köszönöm kérdését. Ez a sorozat nem csak katolikusoknak szól, ezért van e mindenki által elfogadott hétköznapi köszönési forma. Amúgy teljesen egyetértek, hogy a katolikus köszönés a Dicsértessék a Jézus Krisztus! - Mindörökké! Ámen!
@katalinmohr26005 жыл бұрын
@ Köszönöm. Tudom, hogy ez nem csak a katolikusoknak szól, éppen ezért kellene ezt is tanítani. Egyébként nagyon tetszik a vlog, gratulálok. Köszönettel és imával Katalin.
@laszloportik-dobos55435 жыл бұрын
Mi katolikusok tudjuk mi a helyes köszönés. A videók viszont “kezdôknek” szól. Gondolom az atya nekik készíti videóit. Nekem tetszik ahogy tanít.