De örülök a CSOK bővítésnek...kár, hogy szingli vagyok és még gyerekem sincs... :(
@molnartomesz6 жыл бұрын
beszélgessünk ;) :P
@Sjudit846 жыл бұрын
Muhaha
@Sjudit846 жыл бұрын
Na tessék, hirtelen mindenki milyen önfeláldozó lett :D
@adamsmithfly6 жыл бұрын
Köszönet a videóért! Jól sikerült. Kérdésem az lenne hogy befektetés céljából ingatlanokat hogy érdemes venni? Mint magánszemély, cég stb. Úgy gondolom hogy 1-3 ingatlant Magyarországon jobb magánszemélyként venni, viszont afölött már jobb céget alapítani. Hosszú távú kiadás Pozitív Cash Flow a cél (FIRE és BRRRR ha ismered a kifejezést)
@Moneyvlog6 жыл бұрын
Kedves adamsmithfly! Őszinte leszek ezen még így nem gondolkoztam. Nyilván azt tudjuk, hogy ha az embernek van 1-2 kiadott ingatlanja, akkor azok után általában mennyire adózik tisztán, és mennyire van bejelentve :P Nagy tételben ezt már nyilván nem lehet csinálni, de adózási szempontból úgy tudom magánemberként csak 15% SZJA-t, vállalkozóként 27% ÁFÁ-t, 9% TAO-t, 15% SZJA-t, és 14% EHO-t kell fizetni. Habár cégként a lakással kapcsolatos költségek elszámolhatóak, nem hiszem, hogy ez kompenzálna ennyi plusz költséget. De ezt most csak így hirtelen gondolom. Miért gondolod, hogy jobb lehet céget alapítani?
@adamsmithfly6 жыл бұрын
Moneyvlog köszönöm a válaszod! Hasonlóan gondolom. Cégként ahogy írtad költségeket el lehet számolni szerintem könyvelőtől is függ hogy mit tud kihozni belőle. Az első pár ingatlant úgy gondoltam hogy magánszemélyként kell venni utána cégként mert az új felmerülő ad-hoc költségek ott jobban elszámolhatók. Ami még érdekes lehet hogy a cég tulajdonos neve könnyen átírható míg ingatlan átruházás több költséggel jár. Tehát ha hosszú távon 50-60-100 évben gondolkodunk akkor a cég talán jobb.
@Moneyvlog6 жыл бұрын
adamsmithfly az öröklés témaköre jogos! Sok ingatlan esetén nem mindegy hogy az hagyatéki eljárás tárgyát képzi-e. Köszönöm :)
@keysersoze71226 жыл бұрын
Sok mindentől függ hogyan éri meg...Milyen vállalkozási formát választasz, ahhoz milyen számviteli és adózási módot....stb. Milyen ingatlanokról van szó, mekkora az értékük, mekkora a bevételed...stb. Annak függvényében adózol amilyen vállalkozásban és adózási rendben ténykedsz. Bérbeadás tárgyi mentességet biztosít (de ha vki áfa alany szeretne lenne, arra is van lehetőség, ez opcionális). Társas vállalkozás esetén van TAO (és osztalék adó ha ki akarod venni a lóvét ami asszem 10%, illetve egy ügyvezető is kell, akinek a járulékait fizeted, ami kb 70e Ft havonta), egyéni váll esetén hasonló mint a mgsz, szóval azért vállalkozás esetén sem tragikus a helyzet adóügyileg. Igazából ki van ez találva, nagyjából ugyanúgy jössz ki mindkét esetben. Legnagyobb különbség, hogy egyéni cég, kft..stb esetén külön jogi személyiséggel rendelkező gazdálkodói szervezet jön létre, mely újabb finanszírozási forrásokat nyithat meg (hitel, pályázat...stb). Jah, igen! És magányszemélyként is lehet választani a költségelős verziót, szal ott is elszámolhatók a költségek (csak Géza bácsi és Julcsi néni marhára nem szeret számlákat gyűjtögetni és könyvelőhöz járni, ezért inkább a 90%-s adóalapot választja...már ha ad egyáltalán számlát).
@ratavuliure49286 жыл бұрын
Befektetési alaphoz kötött nyugdijbiztositás-ról vélemény ? részvény alapok USA, Ázyia, Europa, alap kombó
@Moneyvlog6 жыл бұрын
Kedves Mindenek Atyja Egyetlen! Én egy kimondottan jó dolognak tartom, viszont gondosan utána kell járni, hogy melyik biztosítónál csinálod, mert nagyon sok drága termék van belőle a piacon. De ha van 15-20 éved még a nyugdíjig, akkor egy nagyon jó konstrukció lehet.
@ratavuliure49286 жыл бұрын
@@Moneyvlog Hát még 35+ van :) a jelenlegi 65-ig amíg a biztosítás tart de ki tudja akkora menyi lesz a korhatár.
@Moneyvlog6 жыл бұрын
Akkor szerintem nem rossz konstrukció, ráadásul ezekben a szerződésekben a lejárati kor mindig a megkötésekor érvényben lévő nyugdíjkorhatár. Tehát hiába emelik a jövőben a mostani 65 évet, a nyugdíjbiztosítás akkor is 65 éves korodban jár le :)
@attilajuhasz2066 жыл бұрын
Szia! Arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményed az autónyeremény betétkönyvekről mint befektetési lehetőségről? Válaszodat-vagy egy erről szóló videót-előre is köszönöm!
@Moneyvlog6 жыл бұрын
Kedves Attila! Az autó nyereménybetét egy elég fura termék. Ugye tudni kell, hogy hozama nincs, viszont az értékéből sem veszít. Igazából a banknak az éri meg, hogy használhatja a pénzed ameddig nála van. Olyan esetekben, amikor csak 1-2-3 hónapra kell nélkülözni a pénzt, és nem cél, hogy hozamot termeljen (de az igen, hogy ne legyen kevesebb mint amennyit beraktál), akkor lehet egy alternatíva. Autót nyerni minimális esélyed van vele, de próba szerencse :D