Én egy fél évig használtam ezt a Decathlonos viaszos kenceficét. Az elmondottak teljesen igazak: - nincs ráragadó por (száraz időben), - észrevehetően egyenletesebben, kisebb erőkifejtéssel fut a lánc, mint pl. a teflonos spray esetében, - előző nap fel kell tenni a láncra (ez gyorsan megy), és rögtön jól áttekerni a mechanizmust, hogy amennyire tud, eloszoljon a kencefice (azért eléggé befolydogál a résekbe, de biztos jobb a mártogatás...), - cserébe iszonyú drága, - A Soudal-t nézegetem, ha ugyanezt tudja, akkor inkább az lesz a nyerő, sokkal olcsóbb... - Előszöris megtanulom ezt a paraffin-, parafin olaj keverék fürdetést (én mindíg 2 láncot használok, és amíg az egyik ázik, tisztul, stb., addig a másik előkészítettet már fel is tettem... Nincs kapkodás...)
@SwoleDoge7 ай бұрын
Én Soudalt használom, teljesen elégedett vagyok vele. Obiban kb. 2500ft. Jó ár érték arány.
Жыл бұрын
Király videó lett, nagyon sok (számomra) új és hasznos infó volt benne. Én a Decathlon nedves időre ajánlott láncolajat használom, mert mindenféle időjárásban megyek napi sok órát. A viaszolás számomra nem hinném, hogy megfelelne, mert így is 2-3 naponta újra kenem a láncot, de ha ez a művelet órákat venne igénybe, az a karbantartási rutinomat erősen befolyásolná... :D
@peterkakas3432 Жыл бұрын
Használtam ilyet és Soudalt is montin, elsősorban száraz időben. A soudal jobb! Valahogy krémesebb a soudal viasz száradás után, jobban bent marad a láncban és tovább tart. A dekással kb 30-40 kili után már hangos volt a hajtás, a soudal plusz 10-20 kili. Outin is használtam mindkettőt de ott visszatértem az olajra mert max 90-100 kilit bírt a soudal is. A dekás kevesebbet.
@megazerok Жыл бұрын
Én a Soudalt használom, de mindig úgy, hogy végigcsepegtetem a görgőknél az egész láncot, aztán hajszárítóval megmelegítem. Szépen beleszivárog a csapokhoz.
@TheoreticalCyclist Жыл бұрын
Ez elég jó hack! Ki fogom próbálni.
@SwoleDoge7 ай бұрын
Hello! Én nem főzöm a láncot nekem az túl sok macera csak Soudalt használok. Teljesen megvagyok vele elégedve. 3 rétegben hordom fel de ezt a gyártó is írja. Két réteg között egy fél napot várok. Kb száraz időben 200km bír, de akkor már hallható hogy nincs elég kenés. Persze nem sok ez a 200 de cserébe nincs olajsár, és kvázi rá vagy kényszerülve a hajtás takarítására. Amit sima szappanos vízzel lehet. Meg spórolod a brigéciol árát. És mindig szép tiszta lesz a hajtásod.
@TheoreticalCyclist7 ай бұрын
A Soudalt most én is tesztelem. Tényleg jókat írnak róla. Annyi hogy én inkább két viaszfürdő közötti idő hosszabítására.
@andrasvarga5568 Жыл бұрын
Bele kell masszírozni a láncba. Szépen, szemenként végigcsepegtetni egy szakaszon, oldalirányban óvatosan meghajtogatni a lácot szemenként és láthatóan bemegy a helyére. Annyi a trükk, hogy a lánc lemezek éle és a görgő közötti résre kell a cseppeket adagolni (ha jól eltalálja az ember, az adagoló csőrével óvatosan megmozgatva is belegy. Pepecselős, de a tisztaság miatt megéri. Ilyenkor bírja 150-200km-t, vagy akár tovább is. Aztán forró vízzel egyszerűen kiöblíthető a láncból, majd ismétlés.
@mjancsi2378 Жыл бұрын
Szerintem túl van beszélve a téma, 2000-3000 kmt birnak ezek a láncok! Túl sok időt nem érdemes szórakozni vele! 9 és 10 sebességest is használok. Évi 1-2 láncot koptatok el! Minden túra után mosom aztán kenem egy száraz kencével! Nekem Motorex és Mucoff van.
@markifi Жыл бұрын
a dunawax 5456 es a dunawax 5860 kozul melyiket valasztanad? (olvadaspont 54-56, illetve 58-60 elvileg, tiszta paraffin viaszok, mol gyartja szazhalombattan) 1.6 mikronos ptfe porom mar van, de viaszt meg nem vettem. adam kerin (zero friction cycles) szerint a nepszeru hazi receptben tul sok a ptfe, 10 tomeg-szazalek (steven leffanue) helyett eleg 1-2 t% allitolag
@wattology9 ай бұрын
Nem oldják a viaszt a vízben, hanem egy emulziót csinálnak. Ezeknek a viasz emulzióknak két problémája van: 1. Nehezen jut be a láncszemek közé az anyag - ahogy mondod is 2. Ami be is megy, annak csak 40%-a viasz. Az első ellen az lehet a megoldás, ha úgy használod, hogy leveszed a láncot, beteszed egy zacskóba és ráöntöd ezt az anyagot. A másodikra nincs megoldás. Csak az lehet, ha olyan kenőanyagot veszel amiben több a viasz. Ez és az összes többi ilyen folyékony viaszt pontosan arra jó amire mondod is: két forró viaszolás közötti viasz pótlásra.
@RelakS__ Жыл бұрын
Na, én is vettem egy ilyet. Összehasonlítva a Squirttel jóval sűrűbbnek tűnik, viszont egy kis vízzel keverve hasonló állagú lett. Az is igaz, hogy ez egy csepp viasz és egy csepp víz keveréke volt. A 60-40% fura, majd megnézem a Squirt adatlapját, hogy mit ír. Waxot vízzel úgy keversz, hogy emulgeáló szert adsz hozzá, így tulajdonképpen mikroszkópikus viasz cseppek lebegnek a vízben. Közben megvan az adatlap. Ilyen-olyan viaszok (paraffin és hydrocarbon) 28-35%, víz 60-70%, emulgeáló szer 5%-nál több. Ez az összes Squirt variációra vonatkozik 2019-ben.
@RelakS__ Жыл бұрын
Ha nem gond, itt jelentgetek a cucc használatáról. Felvittem az első adagot a láncra, és a lapok közé könnyen és gyorsan beszivárgott. Kíváncsi leszek, hogy holnap 25km után milyen hangja lesz a láncnak. Kicsit mondjuk nem rendesen használom, mert kísérletezek, hogy ha nem szedjük ki a láncból a gyári kencét, akkor mi lesz. Ez a lánc már csörgött, szóval ideje volt kenni :) Honlap arra számítok, hogy fekete trutyi lesz a fehér viaszból. Prohardver bringás fórumán kilométereket beszélgettünk erről, oda képeket is raktam.
@RelakS__ Жыл бұрын
Mai jelentés :D Az ilyen csöpögtetős cuccot úgy kell alkalmazni, hogy a korábbi (gyári) kenéstől teljesen meg kell tisztítani (Brigéciol, benzin, direkt erre való oldószerek), majd a felszerelt láncra csepegtetni kell egy réteget, várni 5 percet, majd adni neki még egy réteget. Ahogy a tegnap említettem, ez a lánc nem lett letisztítva, épp csak 310km-t mentem a gyári kenéssel. Itt már nagyon csörgött szerencsétlen lánc rendesen. A Decathlonos cuccból egy vékony réteget kapott, és azonnal elhallgatott. 25km után talán egy kicsit jött vissza a hangjából, de messze nem volt olyan vészes, mint a kenés előtt. Ma is kapott egy réteget, szépen itta be a lánc. Mindenesetre ha elfogy, szerintem maradok a Squirt-nél. Olcsóbb is, a flakonja is használhatóbb.
@TheoreticalCyclist Жыл бұрын
@RelakS__ a viaszozás alapja hogy gyári olajat/zsírt nem hagyunk a láncon. Csont szárazra kell pucolni. Brigéciol és utána féktisztító.
@RelakS__ Жыл бұрын
@@TheoreticalCyclist Stimmel, csak gondoltam kipróbálom, hogy mi van akkor, ha nem takarítom le. Egyelőre nem sok érdekesség. Főzéssel is megviaszoltam egy új Shimano láncot tisztítás nélkül. A legnagyobb gondom szerintem az lett, hogy koszos lett a viasz, főleg a 200km utáni újrafőzéskor :D #forscience Amikor elkezdtem használni a Squirtet, akkor az összes láncomat benzinben szépen kimostam, ahogy a leírás is mondta. Amit nem vettem észre, hogy a viaszt nem kell időnként kimosni, mint az olajat, szóval pár alkalommal ez is megtörtént :D
@RelakS__ Жыл бұрын
Utolsó jelentés a cuccról: Először is, ha csak rácsepegtetem valami láncra, nekem is ugyanaz az ocsmányság az eredmény, mint a videón. Csak mindent összeken kb. Hajtáson rácsepegtetve, és párszor áthajtva a láncot viszont működik, a második kenés után a 25km-t hangtalanul végig bírta. Ennek ellenére maradok a Squirt-nél: 1: A Squirt olcsóbb ugyanannyi mennyiségre átszámolva (az e-bike-osból is a fél literes) 2: a Squirt szépen beszivárog mindenhova, kevesebbet kell a hajtáson masszírozni a láncot 3: a Decathlonos cuccnak valami rém ócska doboza van, olyan kemény, hogy alig bírom adagolni belőle, szó szerint marokra fogva nyomtam már tegnap 4: meg mernék esküdni, hogy rozsdul tőle a lánc. Másra nem tudom fogni a barna foltokat, mivel csak száraz időben tekerek. A Squirt is víz alapú cucc (ahogy fent írtam), ott ilyennel valahogy mégsem találkoztam. A kis teszt láncom is barnul, amin próbálgattam, hogy mennyire hajlandó/nem hajlandó beszivárogni a résekbe. Mindegy, most már elhasználom, ha megvettem :D Most jobban megnézve amúgy nekem a "másik verzió" van meg, a fehér tetejű D3.
@Viktor-ud4gg7 ай бұрын
Macerásabbnak tartom mint a főzést. Lánckopást sem mérem. Tapasztalatom az hogy egy kazetta 3-láncot bír. Vagyis a lánckeréksorhoz 3-láncot veszek, amit váltva használok. Ahogy mondtad egy videódban a kopott lánc eszi a kazettát. Egy kopott kazettán az új lánc nem fog jól futni.
@laszlobodnar6 Жыл бұрын
Nekem ez vált be: Viasz pelyhet feloldok sebbenzinben( újabban ptfe is megy bele), elkészítése max. 1 óra, (az üvegben néhányszor felrázom) nagyon szépen feloldódik. Amikor rácseppentem a láncszemekre lehet látni ahogy bekúszik a görgőkhöz. Természetesen ezt csak két kifőzés között használom. Egy tekerésem kb . 60 km, utána minden esetben átkenem, indulás elött ronggyal áttörlöm a láncot(1perc az egész).
@gyorgyfejer1373 Жыл бұрын
Szia! Nagyon érdekel a sebbenzines megoldásod! Kérdeznék, a lehet: 1) egyenletesen feloldódik a paraffin, vagy 'szétesik' nagyon apró mikro-pelyhekre (a pelyhek ülepednek, ha van rajta elég benzin) 2) Honnan szerzed a ptfe-t? 3) Paraffinolajat nem raksz bele?
@laszlobodnar6 Жыл бұрын
@@gyorgyfejer1373 Szia! 1, 50C° meleg vízbe teszek egy 300ml üveget így maga a paraffin is folyékony, ekkor teszem hozzá a benzint, összerázom alaposan. mikor kihül egy opálos elegyet kapok. Néha összerázom mikor eszembe jut... na meg használat elött. 2, Ali expresszről rendeltem. 3, Egyszer úgy csináltam, de nem láttam nagy különbséget.
@gyorgyfejer1373 Жыл бұрын
@@laszlobodnar6 Nagyon köszönöm a gyors választ! Gondolom, az mindegy, hogy sebbenzin, vagy folttisztító benzin... Vagy mégse...?
@laszlobodnar6 Жыл бұрын
@@gyorgyfejer1373 Szerintem mindegy.. de azt nem használtam.
@kacsa-csa6754 Жыл бұрын
láncot mivel érdemes megtisztítani ha gyors és jó eredményt akarok illetve tökéletes zsírtalanítást? mit ajánlotok?
@TheoreticalCyclist Жыл бұрын
Erre is mindenkinek megvan a saját "tuti receptje". Én a brigéciolos fürdő és utána a féktisztítós átmosás majd szárazra törlés receptjét használom.
@rcs2003 Жыл бұрын
Benzin.
@mjancsi2378 Жыл бұрын
Muc-off hajtás zsírtalanító! Neonzöld, pumpás! Keres rá, szerintem az a legjobb!
@kacsa-csa6754 Жыл бұрын
@@mjancsi2378 Az huncutul drága folyadék!🤣
@mjancsi2378 Жыл бұрын
@@kacsa-csa6754 akkor minek kérdezted? 🤷 Elmondtam mi a legjobb! Sok mindent használtam én is! Annyi amennyi.
@iskurpetr8393 Жыл бұрын
2 éve használom munkábajárásra, annyi az elönye hogy nem kell láncot törölni, meg nincsen cápafog a vádlin. De 30km után hangos a lánc, meg az esö tényleg para. Nem a szemek közepét kenem hanem a 2 szélén a hézagot (9 seb. olcsó láncnál ez hatalmas, nem úgy mint a videón...) Edzéshez másik biciklit és hagyományos kenést használok, azon nem gyözöm takarítani a dzsuvát minden alkalommal. Hezitálok rajta hogy azt is így kenjem, de az ki van téve sárnak.
@rodrigolaszlomeszaros4475 Жыл бұрын
A lényeg 7:10-nél van.
@gaborbenko4561 Жыл бұрын
Én UFO Drip-et használom. Igaz az árban a leghamarabb és tökéletesen belemegy a csapokhoz.
@TheoreticalCyclist Жыл бұрын
Az már a "versenytechnika" kategória👍
@pizsamavonflanel Жыл бұрын
Szerintem azért van különbség aközött hogy egy láncdarabra pöttyintesz pár cseppet és aközött hogy szépen végignyomod egy lánc teljes felületén miközben többször körbeforgatod a hajtáson. Esetleg még némi előmelegítés (forróvízbe pár percre betenném) segíthet a viszkozitásán.
@TheoreticalCyclist Жыл бұрын
Több módon is lett tesztelve. Végig kenve, több oldalán a láncnak, keresztbe váltva. A lánc görgőire csepegtetve kell felvinni, és a demonstráción is ez látszik.
@andras3847 Жыл бұрын
csak a Smoove!
@TheoreticalCyclist Жыл бұрын
ezeket a "csak a garmin" "csak az acél" "csak a karbon" "csak a ..." kijelentéseket addig fenntartásokkal kezelem míg mindent ki nem próbált az illető. Adjunk esélyt az újnak, másnak.
@zoliliszicsan1010 Жыл бұрын
Sok a duma. Az 5.percben meguntam ,így nem is tudtam meg végül milyen a termék. Na mindegy ,maradok a soudal-nál.
@TheoreticalCyclist Жыл бұрын
A videó hossza látható mielőtt elindítod. Mit vártál? 🤔