A Mars Terraformálása volt ez egyetlen a listáról, amivel eddig játszottam. Barátom feleségétől kapta az alapjátékot, annyira megszerették, hogy szép sorban megvették a kiegészítőket is. Nekem, akkor sikerült hozzájuk csatlakozni, amikor már csak a Hatalmi játszmák kiegészítő hiányzott a gyűjteményből. Játék előtt barátom küldött pár videót illetve közvetlenül a játék előtt a lényeget elmagyarázta (utána játék közben is ha kellett). Négyen játszottunk ő és a felesége már rutinos volt én és egy másik srác kezdő. Az első pár generációban az az érzésem volt atya ég itt mindenki jobb, mint én. A játék közepére már kezdtem átlátni, sőt a végén 3. lettem és a játékélmény számomra fantasztikus volt. 2-3 hét múlva újra asztalhoz ültünk immár 5-en és sikerült megnyernem. Ami a legszebb ebben a játékban, nem az volt a legjobb, hogy nyertem (sőt azt érzem nem is annyira lényeges), hanem az út: cég választás, kezdeti stratégia, melyen változtatni kell, reagálni kell mások lépésére, előre megtervezni a lépéseimet, amit valaki akaratlanul is keresztülhúzhat :), ha nem jönnek jó lapok sokszor segítenek a standard projektek. Nekem pici rp élményt is nyújt a játék, egy céget irányítva, mely minél nagyobb szeletet szeretne kihasítani a Mars terraformálásnak tortájából. Nagyon tetszik a játékban, hogy lehet a többi játékost/céget hátráltatni, de senki játékát nem lehet tönkretenni csak késleltetni a terveit. A mindennapi mókuskerék után számomra felüdülés és már alig várom a következő játékot, amit már a hatalmi játszmák kiegészítővel játszunk. A csatornátok pedig nagyon szuper sok játékbemutató után azt érzem játszanom kell azzal a játékkal :).
@Lilianne6935 жыл бұрын
Lovecraft rajongóként a játékboltban ráböktünk az Eldritch Horror című csodára. Ez volt az első társasjátékunk. Az első alkalommal végig a szabálykönyvet bújtuk, és kb 3-4 játék után jöttünk rá, hogy néhány dolgot eléggé félreértelmeztünk és végig magunkat szívattuk. Azóta már három eldert győztünk le, még Cthulhu van hátra. Számos játékóra van mögöttünk, de a nyerési arányunk így is a béka popója alatt van, ennek ellenére élvezzük és szeretjük :D Szerencsére nem adtuk fel, mikor végigolvastuk a két szabálykönyvet, úgy tűnik elég mazochisták vagyunk. Mindenesetre örülök, hogy nem vette a kedvünket és azóta jó néhány társast tudhatunk magunkénak. :)
@Richvirus155 жыл бұрын
Jó a videó, mint mindig Zoli. Egy dolgot tennék hozzá, amit én ajánlanék mindenkinek. Ha tetszik mondjuk a design egy játéknál, én mindig nézek trailer-t, review-t és játékmenet-videót, amikből azért kiderülhet hamar az átlag felhasználónak, hogy mennyire nehéz. Plusz ugye ezekből ha nem érti eredetileg, még meg is tudja tanulni. Múltkor azért négyen megszenvedtünk Az Arkham Horror harmadik kiadású angol verzióval úgy, hogy senki sem játszotta még, és én is csak annyi előnnyel indultam, hogy már egyszer olvastam a szabályt :D (majdnem jól játszottuk :D ) De mindenki eltökélt volt a témában ;)
@getheHU5 жыл бұрын
Mi a Trickerionnal jártunk így, ez volt az egyetlen KS amit támogattam, nagyon vártam, hogy megjöjjön, de egy játékot se tudtunk normálisan végigjátszani, mert nem értettük. Eltűnt a szekrényben két évre, most két hete elővettük, és tök könnyen megértettük és játszottunk. Közben eltelt egy csomó idő, és megtanultunk rengeteg játékot. :)
3 жыл бұрын
Ez egy nagyon fontos videó! Nagyon fontos tudni, hogy vannak olyan játékok, amiknél pont a komplexitás, a megvalósított modell összetettsége adja az élményt, annak, aki tényleg hajlandó ennek érdekében tanulni, van rá ideje, energiája, kitartása, lelkesedése. De nemcsak az összetett szabályú játékok ilyenek. Például a gónál, bridzsnél egyszerűbb szabályú játék kevés van. Mégis kell sok tucat, esetleg több száz tanuló parti, utána olvasás, tanulás, hogy az ember tényleg értsen is valamit abból, amit csinál, és élvezhesse a játék szépségét. Nekem például biztos nem valók az ilyen összetett játékok, én a családi kategória alját, maximum a közepét szeretem, mert most ennyi időm és energiám van. Volt amikor több volt, akkor bridzseztem, góztam, tarokkoztam (magas tarokk!), de azoknak megadtam a befektetést, amit kértek. Zárszó: nagyon fontos ez a videó, nagyon szívelje meg mindenki. Nagyon jó, hogy elmondtad!
@mitjatsszunk3 жыл бұрын
Nagyon köszönjük!:)
@CiniMiniis5 жыл бұрын
Nekem a Mars Terraformálása volt a belépő játékom. Azóta is kedvenc. Szerintem ez nagyon hozzáállás és lelkesedés kérdése
@mitjatsszunk5 жыл бұрын
David Mike Egyetértek, sokban függ ettől is.
@szakyster5 жыл бұрын
Azért ez inkább a kivétel, mint a szabály
@petervermes43845 жыл бұрын
Sziasztok! Nekem a nagy kedvencem a Puerto Rico jutott az eszembe, Amikor először játszottam, csak a setup és a szabály magyarázat volt kb másfél óra, de ha játszol vele, az első játék után érthető és jól játszható. Nagyon jó lett a videó, remélem jó sokan megnézik, mert nagyon fontos dolgokat mondtál el. Legyen szép estétek! Üdv: Peti
@payskin5 жыл бұрын
Abszolút ugyanez ugrott be! Egy vendégségben játszottam a német változatot, amit fénymásolt német szabálykönyv alapján magyaráztak, és egy szót alig értettünk belőle az elején, de ahogy elkezdtük (először nyílt körök mentén) játszani, egyszer csak leestek a tantuszok, és "kinyílt" a játék. Szoktuk mondani ezt a hülye kifejezést, hogy "a lehetőségek végtelen tárháza", de tényleg olyan élmény volt, hogy azonnal mindenki gondolkodni kezdett, hogy ha kezdünk újat, mit fog másképp csinálni, milyen taktikát fog követni. Sajnos ennek már vagy 8-10 éve, és hiába szereztem be egy példányt, bontatlanul áll évek óta -- nincs kivel játszani. A nehéz játékokhoz arra nyitott közösség is kell, és a család nem mindig alkalmas erre.
@zene60725 жыл бұрын
Nagyon jó a videó. Nem a tartalma ellen szólok, mert hibátlan. A Terra Mysticat és a Gaia Projectet és sok más azért nem látnok szívesen ilyen videóban, mert maga a játék, ha ki akarod aknázni nagyon bonyolult és Zoli minden szava igaz. Viszont a szabálykönyv nagyon jól van összerakva és ha a téma megfog akkor könnyen játszható. 3. társasunk volt és könnyen megértettük a szabályokat és örömmel játszottunk vele. Persze csak a felszínt kapargatjuk azóta is. De el lehet mondani, hogy van olyan társas amit nehéz megtanulni és játszani és van olyan amit nehéz profi szinten játszani. TM és GP szerintem pl ez a kategória. Lord of Hellas pl jóval egyszerűbb, de még az ötödik játéknál is a leírást bújtuk, mert megjegyezhetetlen, nem adja magát.
@mitjatsszunk5 жыл бұрын
Igen, teljesen egyetértek, a szabálykönyv is baromi fontos, ha az káoszos akkor nagy meló megtanulni egy játékot!
@juliusc0424 жыл бұрын
Egyet értek! A sakk szabálya peldaul még egyszerű is, mégis nehéz profi szinten játszani.
@zene60724 жыл бұрын
@@juliusc042 Azért a sakk szabálya nem mindenkinek egyszerű. Pl a sakkozni tud a M.O. lakosságának 50%-a, de ha megkérded mi az a rosálás, vagy hosszú és rövid rosálás már csak az 2% van képben. Ha azt megkérded milyen esetben üthetsz le egy parasztot úgy, hogy nem is áll azon a mezőn, az már csak 0,02% De persze ezek a szabályok is betanulhatóak, itt inkább az a veszélyes, hogy mindenki tudja a szabályokat, mindenki meg tud tanítani és közben nem is merik az összes szabályt. Ezer éve nem sakkoztam már azt se tudnám a vezér vagy a királynő áll a színén. Ne is mond el, mert nem érdekel, gyerekként szerettem, de a bemagolható nyitások tönkretették a játékot. Minél többet tudsz annál jobb vagy..és ez nem társas innentől, hanem verstanulás.
@juliusc0424 жыл бұрын
@@zene6072 Attol, hogy sokan nem ismerik (jol) a sakk szabalyait, attol meg egyszerüek. Van egy rossz hirem a vezer es a kiralynö az ugyanaz a figura! :) A bemagolando megnyitasokkal kapcsolatban nagyonis ertem, es erzem a problemadat. De a helyzet az, hogy nem az a nagy sakkozo, aki több vagy jobb megnyitast tud bemagolni. Ez maximum csak a belepö szint a nagy jatekosok akkor fogjak a padlot veled feltörölni, ahol mindez veget er, vagyis a közepjatekban es a vegjatekban.
@zene60724 жыл бұрын
@@juliusc042 És tényleg a vezér a királynő, már erre se emlékeztem.
@zoltanszabo21473 жыл бұрын
Nekünk pont a Korokon át volt az első játék a monopoly után. Ahogy a videóban is elhangzik; bementünk a boltba és ott volt előttünk, jól nézett ki és megvettük. 8-8 óra volt az első két játék de imádtuk! 🙂
@ajronmol5 жыл бұрын
Amikor mondtad, hogy a boltban nem nehézségi szint szerint vannak rendezve a játékok, végig a firkalandot és a gaia-t bámultam mögötted 🤣
@gyenta5 жыл бұрын
A Mars Terraformálásánál nálunk az jött be, hogy először az alapjátékkal játszottunk 4-5 partyt, majd 2-3 játékonként újítottuk be a kiegészítőket. Visszagondolva máshogy értelme sincs, mert már annyira összetett, hogy még így sem mindig veszünk számításba minden részét.
@ryek055 жыл бұрын
csalóka borító, nagyon komplex játék: Dungeon Lords / Dungeon Petz és a Cerebria
@mitjatsszunk5 жыл бұрын
Igen, azok is nagyon!
@martonantoni5755 жыл бұрын
Dungeon Petz már lassan egy éve várja a polcon, hogy egyszer rászánjuk az időt és megtanuljunk vele játszani..
@AingusOg5 жыл бұрын
A Mars terraformálása résszel nem értettem egyet. Ezt egy csomó alig-alig képzett kezdő vagy majdnem kezdő játékossal játszottam, és általában nincs gond. Igen, a szabály az sok, mert sokféle kártya van, sokféle lehetséges infóval itt meg ott. De a játék alapvetően nem komplex, sőt, egy nagyon kellemes folyású kis építkezés, kevés analízist kíván, kevés igazi komoly döntést. Ha valaki nem szereti, akkor szerintem biztos nem a komplexitása miatt. A Korokon áttal egyetértek, az egy nehéz játék. De hogy bármi puhaság lenne benne? A Korokon át az egy kőkemény agresszív zsarnok, minden oldalról nyomorgat. Ha nem tudod felhasználni a kékeket, korrupció. Ha nem tudsz időben kikapni egy jobb farmot, nem tudsz növekedni. Kártya is kellene meg építeznél is? Osszad be, van 4 akciód. És hiába mondja azt, hogy te egy egyedi birodalmat építesz, ez nincs így. Nincs olyan, hogy na most akkor én egy hadsereg központú birodalmat építek, ami majd mindent lealáz, mert ugyanúgy kell a mosolyka a lázadás miatt meg a tudomány, különben nem tudod lefejleszteni az egységeket. Békés kis tudomány alapú birodalmat fejlesztenél? Le fognak rohanni a végén. Úgyhogy egyszerűen minden kell, és ha kiszedik előled a jó csodákat meg a jó techeket, akkor szívsz mint a torkos borz.
@LightMagicAcademy4 жыл бұрын
Érdekes, hogy a Marsot is bevetted a felsorolásba, mert párommal már elsőre is nagyon élveztük mikor barátokkal játszottunk (meg is nyertem, hehe :) ). Pedig nem mondanám magunkat hardcore gamernek, legalábbis komplex játékok tekintetében. Mondjuk ez legalább biztató, hogy más felsorolt játékkal is érdemes lehet próbát tennünk.
@valcsy6665 жыл бұрын
Ezzel én is így voltam, hogy úúúgy társasjátékoznék, csak még én magam sem tudom, hogy mit... :D Nekem az is sokat segített a döntésben, hogy előtte youtube-on nézelődtem (és a Gremlin.hu oldalon), találtam játékismertetőket, ez alapján már könnyű volt határozni, hogy ez jó eséllyel tetszeni fog-e nekünk vagy sem. (Sok esetben a játékismertető döbbentett rá, hogy hú, ez még csöppet nehéz lenne így első körben nekünk...) Végül párommal így választottuk ki első lépésként a Carcassonne-t, játszottunk is már vele, és nem csalódtunk, tényleg hamar megtanulható és nagyon szórakoztató volt, azt kaptuk, amit vártunk. :) Szóval részünkről: nagyon tudom ajánlani a videók "bújását" vásárlás előtt a neten, és impulzusvásárlás helyett konkrét tervvel menni/rendelni. :)
@drpityulee5 жыл бұрын
nekem sajna ilyen élményem volt/van a Scythe-al kapcsolatban, olyanokkal játszottam, akiknek már volt egy pár parti benne. Volt 3 teruletem, a többiek meg már felosztották a térképet. azt sem tudtam, mit csinaljak. azóta sem ültem le hozzá.
@MyAmmonite2 жыл бұрын
Tök jó... én megvettem ebből 4-et, A Mars terraformálása már oké, megtanultam. A másik háromtól viszont már előre félek :D (Szellemek szigete, Nyugati királyság lovagjai, Terra Mystica)....
@mitjatsszunk2 жыл бұрын
Szerintem a Nyugati kr lovagjaival kezdd, aztán Szellemek és a Terrát hagynám utolsónak. ;) Ne félj, fantasztikus játékok! Hozzanak sok örömet neked!
@MyAmmonite2 жыл бұрын
@@mitjatsszunk Nos, így ennyi idő után jelentkezem ismét :D Nyugati királyság lovagjai nagyon nagy kedvenc lett éppúgy, mint a Terra Mystica (jelenleg talán ez a kettő most a No.1.). Szellemek szigetét viszont eladtam kipróbálás nélkül, nem vitt rá a lélek egy kooperatív játékra. Most a Korokon át következik, alig várom, hogy nekiüljünk végre :)
@Konkretka5 жыл бұрын
Számomra a Gaia elsősorban nem nehéz volt, hanem száraz. A Ny. K. Lovagjai jobban betalált. Lehet ezeket tanulni viszonylag gyorsan, főleg ha van a csapatban, aki már ismer hasonló jellegűeket. Az első játék nálunk úgyis mindig egy nyílt próbakör. Nem kell egyből jónak lenni mindenben, viszont fontos, hogy senki ne kedvetlenedjen el, ha amúgy tetszik neki a játék. Nekem évek kellettek míg Agricolában meg Cavernában végre legyőztem a feleségemet. :) Egy Uwe Rosenberg - Robin of Locksley bemutatót szívesen látnék tőletek, ha lesz rá lehetőségetek.
@simicsigacica5 жыл бұрын
“Olyan szűk, mint a bőrnadrág nyáron” :):):)
@davidvenyercsan84245 жыл бұрын
Nekem kapásból a Root jutott eszembe. Egyszer egy félig gyermekmegőrőzként funkcináló kávézóban játszottunk vele, és az egyik játékostárs ismerőse odajött a gyerkőceivel. Mondanom se kell a borító, a játékostáblák és az aranyos faelemek egyből felkeltették a gyerekek érdeklődését és azonnal jött az "Anyu vegyünk mi is egy ilyet" könyörgés, holott a Root az a játék, aminél 10 játék után is bőven tanuló fázisban van még az ember, és én pl. kifejezetten utálom tanítani, mert amint elkezdem mondani, hogy melyik frakció hogyan működik, kivétel nélkül mindenki elkezdi vakargatni a fejét, hogy ezt lehet inkább hagyjuk... Nem csak anyagi, de szellemi befektetést is igényel, de életreszóló játék lesz belőle, amint azonos szintre kerül a társaság és mindenki betéve ismeri már az összes frakciót. Hiába néz ki gyerekjátéknak, nagyon nem az. Erről jut eszembe, hogy csinálhatnátok egy olyan videót, amiben felsoroljátok azokat a játékokat, amiket ilyen vagy olyan ok miatt nem szerettek tanítani. :) Lenne pár jelöltem.
@mitjatsszunk5 жыл бұрын
Tök jó igen!! Ez az a jelenség. :) Jó ötlet, köszi!
@agnesszerafin84104 жыл бұрын
A Root-ot angolul próbáltátok vagy valahol magyarul is kapható?
@Necreon0213 жыл бұрын
@@agnesszerafin8410 Sajnos nem jelent meg magyarul.
@oppenheimerroberta74404 жыл бұрын
Hát nekem a Terra mysticaval sikerült elkezdenem az egész 'társasjáték-sztorit'. Szerintem is nagyon bonyolult játék, de annyi videó van youtubeon is, akik végigvezetnek konkrét játékokon. Ha valaki érdeklődik, ezekből simán meg tudja érteni.
@marvanyos2 жыл бұрын
Én így voltam a 7 csodával. Annyira szörnyű volt már magának a szabálynak az olvasása is. Egyáltalán nem kezdő gamerként, szerintem túl bonyolult, de lehet velem van a baj. Viszont nagyon boldog voltam, amikor eladtam. 😊
@szeszteragnes4 жыл бұрын
Mi így jártunk a Holtak tele társassal. :) Nem jutottunk el egyetlen játékug se. :/ De elraktuk a polcra, és titkon reménykedem benne, hogy még egyszer rákapunk majd. Esetleg lehetne egy bemutató róla. :) Annak nagyon örülnék, ha még nem volt.
@mitjatsszunk4 жыл бұрын
Megértem. :) Csináltunk róla régebben, itt van: kzbin.info/www/bejne/nJ-5gqZur9KqhrM
@vcsra45 жыл бұрын
Szia . Én kb. a kezdő játékos fölött vagyok egy hajszállal .Az egyik árúház kinál most társasjátékokat . A Kincses sziget az egyik a másik A tiltott sziget a harmadik a Colorado . Mi a véleményetek ezekről a játékokról ? Választ előre is köszönöm .
@beeezoli5 жыл бұрын
A tiltott sziget nagyon jó kooperatív játék, szerintem pont a kezdő játékos utáni szinten!!! Kicsit mini Pandemic. A háromból ezt javaslom.
@peternagy51585 жыл бұрын
A Tiltott szigetet javaslom! Eggyel "erősebb" verziója a Tiltott sivatag.
@vcsra45 жыл бұрын
Sziasztok megvettem a Tiltott szigetet . Köszönöm a válaszokat . Nagyon jó játék
@Bandibo879 ай бұрын
Gyakorlott játékos vagyok, nálam eddig a csúcs komplexitás a Szellemek szigete és a Frostpunk volt. (Elsőre még a Lords of Hellas se volt gyenge) Ezekhez képest a Mars Terraformálása, Terra Mystica vagy a kommentekben emlegetett Scythe könnyed kikapcsolódás. :)
@mbalazs3544 Жыл бұрын
0:32 a kontra produktív az hogy a legtöbb társas túl nehéz az átlag embernek, és képtelenek nemem valahogy könnyű cooperativat ajánlani :D próbáljuk ki ezt a Spirit islnad-od ojan szép és színes meg cuki csak nem lehet nehéz megtanítani a családnak és agyon verni jó emlékeket szerázásere......vagy it ez a csavargó dal csavargókkal kel szellemeket verni menyire lehet nehéz :D a válasz pedig az NAGYON NEHÉZ :D van rá társaság (és szeretem/szeretjük) de szeretnék már egy mókás könnyű cooperativ-at :D. Na ezért s jó hogy van ez a video.
@TZar25 Жыл бұрын
Hanabi :) Egyszerű kooperatív, belépő játéknak is jó. Szüleimnek az volt, de megszerették, azóta több mindent is játszunk. Mysterium 3+ főre, vagy a The Mind. Ez utóbbi ék egyszerű, de véletlen sem könnyű :D
@zsuzsannagyory21723 жыл бұрын
Köszi a videót! Érdekelne, hogy a Robinson Crusoe-val ill. a Szellemek szigetével összehasonlítva, az Eldritch horror mennyivel könnyebb vagy nehezebb? (Utóbbit próbáltuk már, előbbi kettőt nem.)
@Naridar87845 жыл бұрын
Ami szerintem gyakoribb kezdôcsapda a felsoroltaknál, azok a Root, az Everdell és a Fesztáv: az aranyos állatos tematika kevésbé figyelmeztet a komplexitásra, mint sok játék ezen a listán
@kisatom4 жыл бұрын
Fesztávhoz kellett videót néznünk, mert a leírás alapján nem vágtuk mi van, még a próbajátékkal sem :D Utána már egyébként jól belejöttünk, se perc alatt felkészítem az asztalt és nyomunk egy 40 perces meccset :D És érdemes hozzá alternatív szabályokat is nézni, mert a játék elején sokat segíthetnek hogy kicsit pörgősebb legyen.
@barotia4 жыл бұрын
Ezek közül egyiket sem mondanám különösen komplexnek, de a fesztáv nagyon kilóg a sorból :D
@kazurules5 жыл бұрын
Hehe :) emlékszem amikor húszonpáréves fejjel agyaltunk, hogy talán léteznek modern, felnőttebbeknek való társasjátékok - az egyetlen amit akkor találtunk itthon és kellően összetett volt az Agricola. Végül nagy keresgéléssel és kutatással rátaláltunk az egyik társasjáték boltra és milyen jól tettük, hogy több játékot is kipróbáltunk újonc fejjel és nem az Agricolával kezdtük az ismerkedést a Hotel és a Ghost Castle után 10 évvel :D Tényleg nagyon nem mindegy milyen az "első" találkozás, élmény, társaság! ;)
@drpityulee5 жыл бұрын
ami még szerintem elég haladó tipusú játék, Vlaada mester másik játéka a Mage Knight.
@mbalazs3544 Жыл бұрын
1:36 Így jártam a Tronok Harca társassal egy nap volt felállítani és megértei végül játszottunk :D a játék amúgy sajna pocsék, én nem butának érzem (föleg mer föleg nyertem) magam ha egy társsal rossz, boldognak mer ideje MEGSEMMISÍTŐT játszani vele :D (a jelzők jók más játékokhoz ami nem kel godadom annak aki kel a maradék kuka :D) nem ajánlok egyetlen tronok harca társast se senkinek mind pocsék cash grab tudom......mert legjobb let leselejtezve amit találtam és fél és egész órákat áldoztam a legtöbbnek utána nézve. Visszaélnek (a Tronok harcát gyártó cég) a márka névvel gátlástalanul.
@Mateking923 жыл бұрын
Én bevallom a Korokon átot másfél éve vettem meg és még egyszer nem játszottam vele, mert háromszor futottam neki a szabályoknak és sosem értem a végére :D Pedig ezt egy Mars terraformálása meg Trónok harca után... most rendeltem meg a Királyi pavilont meg a Terra Mysticat, szóval szegény még asszem csúszni fog pár hónapot...
@mitjatsszunk3 жыл бұрын
Teljesen érthető, nagyon nem egy játékosbarát, könnyen tanulható szabály. Kifejezetten nehéz kategória.
@barnabashorvath83885 жыл бұрын
Terveztek a nehéz játékok mellett egy egyszerű és nagyszerű játékokról szóló videót? Jó lenne biztos megnézném
@juliusc0424 жыл бұрын
Uhh, az jó lenne!
@balazsborbely88265 жыл бұрын
Csak két szót írok ide: Vital Lacerda :)
@mitjatsszunk5 жыл бұрын
Bizonyám! :)
@banditamas31905 жыл бұрын
A Scythe miert nincs itt? :)
@barotia4 жыл бұрын
Mert az nem egy bonyolult játék?
@Nox_Atra4 жыл бұрын
Én tapasztalt/veterán szerepjátékos vagyok, ahogy hallom ezek a játékok inkább ilyen DND feelinget adnak, lenne esélyem így is ezekkel játszani? :D Vagy teljesen más a kettő?
4 жыл бұрын
Grand Austria Hotel effekt. :)
@laurakrempf4 жыл бұрын
Én pontosan így éreztem magam a Roxforti csata megnézése után... valahogy magas nekem az a fajta játékmenet. Bár ugyan ez igaz a cluedora is, hiszen még sosem játszottam ilyen társasjátékokkal.
@gaborpatonai1215 жыл бұрын
Civilization?
@TazLeacher5 жыл бұрын
Erről kíváncsi lennék Zoli véleményére. Megnéznék egy hoszabb tesztet róla.
@juliusc0424 жыл бұрын
Söt Civilization vs Korokan at!
@tomisanta19983 жыл бұрын
A Bájos kis Bestiák mennyire számít "nehéz"-nek? Anya nem érti, pedig számomra egész egyszerűnek tűnt és ennél nem akarnám úgymond lejjebb adni a szintet ahol csak A-ból B-be eljutok dobó kocka segítségével (leegyszerűsítve). Bárkinek valami tanácsa azzal kapcsolatban, hogy miként tudnám segíteni nem csak a szüleimet hanem a nem épp tapasztalt társasjátékpartnereimet? Megvettem a Mars-ot, nem mertem eddig belevágni senkivel se. :'D
@mitjatsszunk3 жыл бұрын
Nehéznek nem számít de a szabályai trükkösen vannak megírva. Ha valaki tanítja, sokkal könnyebb megérteni. Szerintem az első Mars partidon csatlakozz be olyanokhoz akik màr jól ismerik és tudnak tanítani, segíteni neked. Hajrá!:)
@professzormozes89395 жыл бұрын
Itt egy kicsit úgy jön le, hogy egy komplex játék is jó lehet majd később, ha már van az embernek ismerete, és elég hivatkozni fogalmakat és attól majd már gyorsabban megérthető lesz. Ebben nyilván van igazság, de van ami még úgy is komplex és/vagy bonyolult, ha az ember minden fogalmat ismer. A másik meg az, hogy van a komplex, van a bonyolult, és van a fölöslegesen bonyolult. A másik meg az, hogy oké hogy megérted, de meg is jegyzed? Én szeretem a komplex játékokat, de nem a fölöslegesen bonyolultakat, legyen mély a játék, igényeljen komplex gondolkodást, de én az egyszerűséget és a nagyszerűséget szeretem. Ne kelljen a szabálykönyvet bújni állandóan, és azt sem szeretem, ha egy hónap múlva előveszem, akkor megint kelljen átrágni a szabályt, mégha gyorsan fel is lehet eleveníteni. Én merényletnek tartom, ha egy játék visszaél az ember idejével, főleg akkor, ha ugynazt az élményt egyszerűbben is meg tudná adni, vagy meg is tudja adni egy másik játék adott esetben. Kicsit az az érzésem, hogy van egy ilyen komplexitás fétis, ami valójában bonyolultság fétis, és ezt a dobozok pláne nem kommunikálják. Gondoljunk a sakkra, ami egyszerűen összefoglalható, mégis rettentően komplex, nem véltelen, hogy kiállta évszázadok vagy ezredek próbáját. Van ma olyan modern játék vajon, amit ezer év múlva is játszani fogunk? Kicsit az az érzésem, hogy azért is komplexesednek és specializálódnak részben a játékok, hogy elfedjék azt a hiányosságot, hogy vajon tényleg olyan jók-e? Egyszerűen soha nem fogunk velük annyit játszani, hogy kiderüljön, mert egy rétegműfaj marad.