2013 óta van napelemes rendszerem, elég úttörő voltam még akkor, először csak 8 db napelem volt fent, apránként bővítettem, most már 30 db 245W os panel van, déli tetőn, és 50 db régi 50W os vékony réteg napelem (2.5Kw) nyugati tetőn. Már a 30 db panelnél (7.35Kw) önellátó voltam , fűtés tekintetében is. (140 m2 régi de szigetelt családi ház, hőszivattyúval, padló és radiátor fűtés 34 fokos vízzel, és + 2db klímával, persze a radiátorok csak temperálnak, de jó nagyok túl méretezettek) Nekem megérte ez a beruházás. Viszonylag olcsón hoztam ki, magam építettem, az inverter 12Kw os az első 8 db utáni napelem, nagy része használt beszerzés volt. Az 50w os panelek nevetséges árban voltak.A tartó szerkezet is nagyon jó áras volt.(Ebből még 100 db -ot felteszek majd, úgy hogy egyben ez lesz a tető fedés is a garázson) Előtte fagázas kazánnal fűtöttem, de drága lett a fa, és munkaigényes a kezelése, ezért már csak vész tartalékban van, nem használom. Még -12 -15 fokban is elboldogult a az olcsó Kínai Meeting Md 30 hőszivattyú és a 2db 3.5Kw os Gree u-crown klíma. Ezek a klímák-30 ig bírják.
@laszloblue3611 Жыл бұрын
Akku pakkod is van? Én most arra gyűjtők rá. Fogyasztó alig van, egyenlőre borult időben is elég egy db 420W panel. Birtok alján, a pincébe építem, hűtő, kávéfőző, és kerti gépek akku töltése a prioritás. De lassan egy kis faházat is tud fűteni C/20-al. 😊
@aronp.32603 жыл бұрын
Hasznos, érdekes videó volt. Köszönöm 👍
@jozsefnebrandt32662 жыл бұрын
Koszonom szepen a reszletes tajekoztatast!!😀 Nyilvan lesznek meg kerdeseim, eloszor azonban at kell gondoljam mi az, amit egy ilyen rendszer kiepitesevel szeretnek uzemeltetni valamint a bekerulesi ktsg. hogyan akakul ?!….. Hany ev utan terulne meg…..
@Autosnavi2 жыл бұрын
Érdemes megnézni a jelenlegi (eddigi) villanyszámlákat havi és évi kiadás tekintetében, és ezek alapján már látható lesz, hogy milyen méretű rendszer látná el az ingatlant. Ezt a kapott értéket érdemes egy 20%-al magasabbra venni, és a beépítendő inverterből is érdemes a pillanatnyilag szükségesnél nagyobb teljesítményűt választani, a későbbi esetleges bővítési lehetőség végett. A megtérülés nagyon relatív több tényezőtől is függ, de kiszámolhatja a bekerülési költség és a jelenleg fizetett villanyszámla adatok alapján. Ha magas a jelenlegi számlája, akkor az új rezsi támogatási rendszer alapján jóval gyorsabb lesz a megtérülése egy ilyen rendszernek.
Mondta a videóban, hogy évszakoktól függően másképp termel a rendszer. Ha tavasszal vagy ősszel esetleg télen esős borús vagy sötét az idő, akkor nem termel semmit, nyáron meg nagyon? Mia tapasztalat ezzel kapcsolatban?
@Autosnavi4 жыл бұрын
A napelem rendszer termelése valóban változó, de nagyjából március és október vége között hozza a legmagasabb napi termelést. A bemutatott jelenleg max 5,4kWh-s rendszer napsütéses időben átlag napi 30-40kW termelést tud teljesíteni, míg borús időben ez 5-15kW közé tehető, tehát már szűrt fény esetén is működik a rendszer, de nyilván kisebb termelést biztosít. Télen amennyiben hó fedi a napelem táblát és vékony rétegű a beérkező napfény beindítja a rendszert és leolvasztja a vékony havat. A vastag hóréteget azonban manuálisan kell eltávolítanunk, vagy itt valóban az elolvadásig nem termel a rendszer semmit. Összességében elmondható, hogy a nyári időszámítás alapján tavasz és ősz között, amíg a nap magasan jár a termelés maximális lehet, míg az őszi téli időszakban visszaesik, mivel jellemzően a kevesebb napos óra és a nap is alacsonyabban jár, de nem nullázódik!
@laszlototh93824 жыл бұрын
@@Autosnavi köszönöm a választ
@csabacs87572 жыл бұрын
érdekes videó de nem 100% minden benne.
@Autosnavi2 жыл бұрын
Hát közel két év alatt azért változott néhány dolog.😉