takie prezentacje są bardzo pomocne bardzo miło że wszystko jest tak dokładnie wytłumaczone
@ejekejowicz4822 жыл бұрын
Dziękuję bardzo mi się przydał ten film.
@MIZARtv2 жыл бұрын
Cieszymy się 😃
@zenonbambarya78443 жыл бұрын
Super! Extra prezentacja!
@Krisso3216 жыл бұрын
Fajnie wytłumaczone. Następny film prosiłbym o podłączeniu silnika hydraulicznego z dzielnikiem strumienia. Z góry dziękuje
@MIZARtv6 жыл бұрын
Prosimy o kontakt mailowy poradniki@mizar.com.pl w celu dokładnego ustalenia o jakie podłączenie chodzi.
@TVRolniK6 жыл бұрын
Powiem to jak brzmi nazwa pewnego filmu- Superprodukcja! Pozdrawiam oby więcej takich filmów!
@czedek893 жыл бұрын
Dzięki, świetny materiał
@StamweX6 жыл бұрын
Świetnie omówione. Pozdrawiam!
@metiu20023 жыл бұрын
Mam wątpliwości czy praca rozdzielacza drugiego podłączonego poprzez tuleję ciśnieniową będzie możliwa podczas przesterowania ciśnienia na którąś sekcję w rozdzielaczu pierwszym.
@MIZARtv3 жыл бұрын
dwa rozdzielacze połączone tuleją ciśnieniową (np 3 i 2 sekcyjny) zachowują się jak jeden rozdzielacz (np 5 sekcyjny), w przypadku 3 połączonych rozdzielaczy w ten sposób mogą pojawić się spadki ciśnienia na ostatnim w szeregu.
@kurak20104 жыл бұрын
Witam, mam pytanie czy zamiast Tulei ciśnieniowej drugi rozdzielacz można podłączyć trójnikiem przed pierwszym albo pod korek przy wejściu? Zakładam że oba rozdzielacze nie będą pracować jednocześnie.
@tom-j53504 жыл бұрын
witam a jeśli chcemy połączyć 3 rozdzielacze to tuleje stosujemy na pierwszym i drugim rozdzielaczu czy tylko na drugim
@tomaszkozlik68392 жыл бұрын
Czy te rozdzielacz będą działać tak jak oryginalne jeśli podłacze je w miejsca oryginalnych rozdzielacz RBS w ładowaczu cyklop T214??
@tomaszm35tm3 жыл бұрын
Świetne omówienie,ale mam pytanie czy jeżeli pompa ma wydajność np 40l, a używamy tylko tego pierwszego rozdzielacza to przy takim podłączeniu dwóch rozdzielaczy ta wydajność dzieli się na pół ,bo ta tuleja ciśnieniowa powoduje że olej idzie cały czas na wolny przepływ w drugim rozdzielaczu,dobrze to rozumiem? A czy można ten drugi rozdzielacz podłączyć bez pośrednio do powrotu pierwszego rozdzielacza? W tedy cała wydajność pompy idzie przez dwa rozdzielacze.Bardzo proszę o odpowiedź.bo planuje zrobić taką przeróbkę.pozdrawiam
@darekbrya6357 Жыл бұрын
Czy macie nagrany film z podłączeniem filtra hydraulicznego na zasilanie lub powrót które zastosowanie będzie lepsze
@MIZARtv Жыл бұрын
Nie mamy takiego materiału. Co do kwestii wyboru rodzaju filtra to w zasadzie jest to warunkowane co chcemy chronić w układzie - pompę czy odbiorniki. W przypadku np. podnośnika siłownik będzie bardziej odporny na zanieczyszczenia niż pompa wiec watro zastosować filtr ssawny. Jeżeli natomiast odbiornik (lub np. rozdzielacz) jest bardziej wrażliwy na zanieczyszczenia np. opiłki z pompy to wówczas lepiej wybrać filtr ciśnieniowy.
@alfamixi2 жыл бұрын
witam czy po odłączeniu drugiego rozdzielacza trzeba wykręcić tuleje ciśnieniową czy można przewód zaślepić zaczopować np gniazdem blokując przepływ ?( drugi rozdzielacz jest potrzebny okresowo
@witoldskrodzki50932 жыл бұрын
A czy można zamontować w jakimś urządzeniu na przykład łuparce do drewna rozdzielacz dwusekcyjny a używać tymczasowo tylko jednej sekcji?
@MIZARtv2 жыл бұрын
Oczywiście, należy jednak zabezpieczyć kanały wyjściowe z nieużywanej sekcji przed zanieczyszczeniami i przypadkowym jej uruchomieniem. Najlepiej zaślepić je korkami.
@witoldskrodzki50932 жыл бұрын
@@MIZARtv dziękuję za informację
@dominikwitczak23193 жыл бұрын
Witam mam pytanie. Posiadam rozdzielacz 4 sekcie Chodzi mi o zasilanie wciągarki lewo prawo aby zastosować sekcie na elektrozawory czy jest możliwość sterroeania dwoma sekcjiami jednocześnie i czy jest to bezpiecznczne
@pikas45 жыл бұрын
Witam , chciałem zadać pytanie o prawidłowe podłączenie tura do ciągnika t25. Pierwotnie zgodnie z zaleceniami sprzedawcy, zasilanie do rozdzielacza dwusekcyjnego Badestnost 40L poprowadzone było z sekcji tłoczącej kipra oryginalnego rozdzielacza, ponieważ ten posiada zawór bezpieczeństwa i nie pozwoli przeciążyć pompy nsz16, niestety to rozwiązanie okazało się kłopotliwe gdyż przy pełnym wychyleniu dźwigni łyżki (na chłodnym oleju) lub większym jej obciążeniu (wywrót jednym siłownikiem) dźwignia kipra w oryginalnym rozdzielaczu zbyt łatwo odbija wyłączając zasilanie , nie wiem czy to wina małego przepływu samych eurozłączy którymi podłączona jest łyżka tura czy też trzeba rozdzielić obciążenie łyżki jednak na dwa siłowniki (zarówno tuz jak i siłowniki tura podnoszą 600kg bez najmniejszego problemu), ale zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem będzie podłączenie rozdzielacza Badestnost bezpośrednio do pompy a następnie za pomocą tulei ciśnieniowej poprowadzić zasilanie do oryginalnego rozdzielacza… Martwi mnie tylko kwestia samego zabezpieczenia pompy bo przy takim podłączeniu i wychyleniu dźwigni w rozdzielaczu Badestnost może wzrosnąć nadmiernie ciśnienie w pompie. Czy jest słuszna obawa uszkodzenia pompy czy też takie rozwiązanie jest praktykowane, jeśli jest konieczne podłączenie dodatkowego zaworu czy możecie coś polecić ze swojej oferty ?
@MIZARtv5 жыл бұрын
Rozdzielacze Badestnos posiadają wbudowany zawór bezpieczeństwa więc nie ma potrzeby dokładania dodatkowego zaworu do układu. Oczywiście należy zadbać aby linia przelewowa (T) rozdzielacza była podłączona do zbiornika oleju.
@marbar89913 жыл бұрын
dzień dobry, czy pokazywany rozdzielacz jest rozdzielaczem proporcjonalnym? można nim sterować prędkość obrotową silnika hydraulicznego?
@ryss155 жыл бұрын
Witam. Moja pompa hydrauliczna w mini traktorku produkuje 60 bar cisnienia, czy musze uzyc tuleji cisnieniowej w pierwszym rozdzielaczu? Mam dwa rozdzielacze badenost podlaczone szeregowo. Nie chce oszczedzic tylko mam bardzo miejsca na ta tuleje.
@fafikf984 жыл бұрын
Jeżeli maksymalne ciśnienie to 60bar to nie powinno nic się stać. Ja u siebie dwa lata w c360 mam podłączone szeregowo bezpośrednio połączone, czyli tak jak na filmie przewód powrotny oleju który prowadzi do zbiornika bezpośrednio mam podłączony do drugiego rozdzielacza bez tuleji ciśnieniowej i nic złego się nie dzieje, jedyny minus że gdy mam coś na tylnym tuzie zaczepionego ciśnienie wzrasta że nie mogę opuścić tura gdyż Tur wywiera mniejsze ciśnienie niż tylny podnośnik, chyba że mam coś ciężkiego na turze to wtedy jest on wstanie przezwyciężyć ciśnienie wywarte przez tylny podnośnik. A c360 produkuje ciśnienie około 130bar. Trochę chaotycznie napisałem ale myślę że wiesz o co mi chodzi
@ryss154 жыл бұрын
@@fafikf98 tak zrozumiałem. Dzięki.
@fafikf984 жыл бұрын
@@ryss15 proszę bardzo
@green10624 жыл бұрын
@MIZAR.tv czyli jaki rozdzielacz zakupić aby zastąpić oryginalny w c330 aby sterować TUZ-em np. podczas orki. TUZ ma siłownik jednostronnego działania wiec rozdzielacz z sekcją nurnikowa z zatrzaskiem? Dzięki zatrzaskowi pług opadnie i przy ruszaniu będzie się zagłębiał i nie trzeba trzymać dźwigni.. Bo już sam nie wiem jaki powinien być..
@fafikf984 жыл бұрын
Najlepiej było by zastosować właśnie z sekcja nurnikową bo wtedy tuz by sobie pływał
@fireman-735 жыл бұрын
Witam serdecznie, czy może Pan objaśnić gdzie można się wpiąć aby wyprowadzić dwa dodatkowe gniazda hydrauliczne do podłączenia urządzenia z rozdzielaczem, mam na myśli łuparkę do drewna z siłownikiem dwustronnego działania. Tak aby to było niezależne od rozdzielacza błotnikowego i tego pod siedzeniem. Czy jest taka możliwość? Ciągnik to C330 m.
@MIZARtv5 жыл бұрын
Najbezpieczniej i chyba najprościej byłoby się wpiąć w przewód wyprowadzony do rozdzielacza za pomocą trójnika. Warto jednak pamiętać że takie rozwiązanie sprawi że nie będzie możliwe użytkowanie obu rozdzielaczy jednocześnie - ciśnienie oleju pójdzie tam gdzie będzie miało mniejszy opór.
@AGROGORAL_70.11 Жыл бұрын
Mam pytanie jak podłączyć dwa rozdzielacze żeby sterowały jednym siłownikiem z dwóch różnych miejsc to raz a dwa to w którym miejscu montować zawór dławiący żeby maszyna była swobodnie opuszczana a nie rzucana na ziemię i ile takich zaworów muszę mieć mając rozdzielacz 3 sekcyjny
@MIZARtv Жыл бұрын
Najprościej - pomiędzy rozdzielaczami a siłownikiem zamontować trójnik. Co do opadania to bardziej odpowiedni będzie zawór dławiąco zwrotny - w jedną stronę będzie ograniczał przepływ (opuszczanie) a w drugą będzie 100% przepustowości (podnoszenie). Najlepiej zamontować go pomiędzy trójnikiem z rozdzielaczy a siłownikiem.
@tomaszjacek60413 жыл бұрын
Witam w jaki sposób spowolnić opadanie ciężkiej maszyny
@tomekn9516 жыл бұрын
Mam problem. Zasilanie z rozdzielacza pod siedzeniem do rozdzielacza z jedną sekcja jest podlaczone przewodem m18 10 a powrót m22 13 tez do rozdzielacza. Mowa tu o c330. Wyraźnie słychać przy większych obrotach pompę. Czy jeżeli zamienilbym przewód m18 10 na m22 13 z rozdzielacza do rozdzielacza rozwiazaloby to problem? Czy winą jest powrót oleju nie do zbiornika tylko do rozdzielacza?
@wiertwir6014 жыл бұрын
Witam. Potrzebuję aby siłowniki wysuwały i chowały się powoli.Czy wystarczy w takim układzie zamontować zawór przydrożny między pompom a rozdzielaczem i pow rut z zaworu do zbiornika?Pozdrawiam
@MIZARtv4 жыл бұрын
Jeżeli dławienie przepływu miałoby być zrealizowane przed rozdzielaczem na linii zasilającej to tylko poprzez regulowany dzielnik strumienia z dodatkową linią powrotną. Zwykłe zawory dławiące należałoby zamontować za rozdzielaczem na obu liniach: zasilającej i powrotnej - wówczas można będzie ustawić różne prędkości dla obu stron ruchu.
@marcinpukaa83244 жыл бұрын
Jeżeli zastosujemy tuleje ciśnieniową w rozdzielaczu trzeba podłączyć spływ oleju?
@MIZARtv4 жыл бұрын
tak, należy go połączyć, ze spływem z drugiego rozdzielacza, lub bezpośrednio do zbiornika
@andrzejborkowski15253 жыл бұрын
A czy wielkość przepływu ma znaczenie w kolejnosci podlaczenia ?
@luklampa84383 жыл бұрын
Witam. Super filmik. Potrzebuje dołączyć dodatkowy rozdzielacz do rozdzielacza badestnost 2 sekcyjnego więc potrzebuje "specjalną tulejkę ciśnieniową" jak tą tulejkę znaleźć w waszym sklepie. Pozdrawiam
@pawewodarczyk33582 жыл бұрын
Czy po między pierwszym A drugim można założyć zawór aby zamknąć przwpływ do drugiego?
@tomaszmasowski50562 жыл бұрын
Witam jak sensownie połączyć pompę hydraulicznom z orbitrolem siłownikiem wspomagania dwukierunkowym z rozdzielaczem jednosekcyjnym i siłownikiem dwukierunkowym TUZ Pozdrawiam
@bambam-wi3mi5 жыл бұрын
mam takie pytanie,czy ten rozdzielacz można skonfigurować w taki sposób, żeby sekcja miała zatrzask i pozycje pływającą? tak jak to jest w ciągnikach t25
@MIZARtv5 жыл бұрын
oczywiście jest możliwość wymiany suwaków i kołpaków w tym rozdzielaczu które umożliwią działanie w zatrzasku i jako sekcja pływająca, aczkolwiek "pływanie" to nie będzie miało zastosowania przy pługach uprawowych
@green10624 жыл бұрын
@@MIZARtv czyli jaki rozdzielacz zakupić aby zastąpić oryginalny w c330 aby sterować TUZ-em np. podczas orki. TUZ ma siłownik jednostronnego działania wiec rozdzielacz z sekcją nurnikowa z zatrzaskiem? Dzięki zatrzaskowi pług opadnie i przy ruszaniu będzie się zagłębiał i nie trzeba trzymać dźwigni.. Bo już sam nie wiem jaki powinien być..
@MIZARtv4 жыл бұрын
@@green1062 najbardziej zbliżony działaniem będzie rozdzielacz z sekcją do siłowników jednostronnego działania, oraz zatrzaskiem ale w pozycji opuszczania
@green10624 жыл бұрын
Bo sekcją pływająca jest zbędna?
@green10624 жыл бұрын
@@MIZARtv i jeszcze ważne pytanie.. Czy długa jazda na zatrzasku nie przeszkadza w żaden sposób?
@klaudiuszsekuterski14336 жыл бұрын
Fajny filmik subek i łapeczka poleciała lubie wasz kanał pozdro
@Mat1988ify6 жыл бұрын
Super filmy, niby nic trudnego ale jeżeli nie ma się z tym styczności to robi się problem. Ja mam pytanie. Zrobiona koparka DIY, hydraulika nsz10,silnik 16KM benzyna, rozdzielacz 4 sekcje 40l. Jak przydławić siłownik od obrotu? czy dławiki np.bizon z przelotem 1.8mm zainstalowane na króćcach siłownika coś da? Chciałbym, zwolnić troszkę obr. Zastanawia mnie jedna sprawa mianowicie podczas kopania manometr pokazuje ciśnienie na poziomie 140-160bar ale przy "zablokowaniu" łyżki gdzie nie ma siły jej wyrwać manometr chwilowo pokazuje 200bar. Czy to prawdiłowe?
@MIZARtv6 жыл бұрын
Odnośnie ciśnienia - jest to jak najbardziej normalna sytuacja, ponieważ siłownik stawia opór a pompa pracuje to ciśnienie wzrasta. Dla bezpieczeństwa (żeby nie uszkodzić pompy) można przed rozdzielaczem zamontować zawór przelewowy który po przekroczeniu ciśnienia np 190 bar przekieruje olej do zbiornika, ustawienie tego zaworu zależy od max ciśnienia jakie zniesie pompa zwykle to 210-250bar. Co do obrotu - te dławiki powinny się sprawdzać. Żeby jednak mieć wpływ na szybkość (móc ją regulować) wskazane byłoby zastosować zawór dławiący, który przypomina zawór grzejnikowy np taki: sklep.mizar.com.pl/zawor-dlawiacy-3-8-bsp-wrfb-90-warynski-p-21846.html
@Mat1988ify6 жыл бұрын
Rozumiem że dwa takie zawory bym musiał zastosowac na 1 siłowniku?
@MIZARtv6 жыл бұрын
Jeżeli obrotem steruje jeden siłownik to na obu przewodach po jednym zaworze - oczywiście wskazane jest żeby były ustawione podobnie. Natomiast w przypadku gdy do obrotu wykorzystane są dwa to będzie zależało od sposobu ich podłączenia.
@Mat1988ify6 жыл бұрын
Dziękuje, jeszcze pozwole sobie o jeszcze jedno zapytanie.Pompa NSZ10 HYDROSILA, może Pan się orientuje czy można zamienić obroty? MIałem lewe, potrzebuje prawe ale nigdzie nie ma inf.czy można czy nie można.
@MIZARtv6 жыл бұрын
Jest to możliwe w wielu pompach zębatych - również i w NSZ10. W planach mamy odcinek poświęcony tej operacji, ponieważ mimo iż nie jest to trudne to jednak można zrobić to nieprawidłowo, czego skutkiem może być uszkodzenie pompy.
@luki24875 жыл бұрын
Mam pytanie Kupiłem rozdzielacz 2 sekcje 40l i jak się bo nie używa to dźwignie sztywnieja i pchają ciśnienie na gniazda i co id ze za tym ciągnik zdycha .założyłem rozdzielacze szerogowo czyli Dodatkowy od tura i do podnośnika czy to jest wina ze jest duże ciśnienie czy przez to ze nie ma wolnego spływu ? Proszę o pomoc
@MIZARtv5 жыл бұрын
Czy dodatkowy rozdzielacz jest wpięty w układ przed tym od podnośnika czy za nim?
@luki24875 жыл бұрын
@@MIZARtv tak
@luki24875 жыл бұрын
@@MIZARtvpompa Dodatkowy od tura i podnośnik
@dariuszpajak26714 жыл бұрын
podpowiesz mi jak rozebrac rozdzielacz sterowny linkami ?? z lewej strony mam linki idące do joysticka , z prawej po odkreceniu korpusa jest sprężyna . Co tam musze odkręcić żeby wyjac linke ??
@MIZARtv4 жыл бұрын
należy odkręcić kołpak od strony linki, wykręcić jej mocowanie z suwaka bądź wybić sworzeń mocowania i na koniec wykręcić pancerz linki z kołpaka
@bodo-z3939 Жыл бұрын
What is the name of the plug that comes to the N input?
@MIZARtv Жыл бұрын
tuleja ciśnieniowa
@bodo-z3939 Жыл бұрын
What language do you speak...???that I can't translate ..
Thank you very much..I didn't know what the piece looked like so I could buy it..👍👍🤝🤝
@darekleszczynski51762 жыл бұрын
Dlaczego cieknie mi plyn spod dźwigni przy rozdzielaczu co może być przyczyną?
@sklepmizar47172 жыл бұрын
Bardzo możliwe że zostało uszkodzone uszczelnienie a być może nawet suwak. Bez rozebrania i sprawdzenia wszystkich elementów trudno wyrokować w tym temacie.
@dargikowo10126 жыл бұрын
Jak podłączyć rozdzielacz hydrauliczny żeby działały dwie sekcje na raz ( podnoszę tura i składam łyżkę jednocześnie) czekam na pomoc Pozdrawiam Maciej
@MIZARtv6 жыл бұрын
Zasadniczo nie zależy to od podłączenia rozdzielacza a od sterowania nim. Jeżeli jest to rozdzielacz taki jak na materiale czyli na dźwignie to po protu obie dźwignie należy uruchamiać jednocześnie. Wygodniej byłoby to zrealizować w rozdzielaczu na linki który sterowany jest joystickiem. Wówczas jedna ręką wygodnie możemy jednocześnie uruchamiać obie sekcje.
@Rafa-iy3vz6 жыл бұрын
Czy taka tuleja ciśnieniowa jak na filmie pasuje również do rozdzielacza warynski ?
@MIZARtv5 жыл бұрын
Prezentowana tuleja ciśnieniowa jest uniwersalna - pasuje nie tylko do rozdzielaczy Badestnos, ważne aby sprawdzić jaki gwint powinna mieć tuleja ponieważ dla różnych przepustowości rozdzielaczy są różne "rozmiary" tulei.
@marcinm13285 жыл бұрын
@@MIZARtv witam mam pytanie o podłączenie tych rozdzielaczy. Jak olej płynie przez rozdzielacz 2sek nie używając sekcji to idzie na powrót i do zbiornika (wolny przepływ) to jakim cudem będzie działać drugi rozdzielacz podpięty pod N skoro ciśnienie ucieka do powrotu ? Tuleja ciśnieniowa będzie odbierać wolny przepływ na drugi rozdzielacz przez co nie będzie on działał w czasie używania sekcji z pierwszego rozdzielacza
@MIZARtv5 жыл бұрын
@@marcinm1328 sytuacja która opisujesz będzie miała miejsce w przypadku wkręcenia w złącze N zwykłego nypla. Tuleja ciśnieniowa jest specjalnie przedłużona aby mogła "dosięgnąć" kanału ciśnieniowego, oraz uszczelnienie na końcu aby skutecznie odciąć kanał ciśnieniowy od kanału zlewowego. W przypadku użycia obu rozdzielaczy jednocześnie będzie taki sam efekt jak w przypadku jednoczesnego uruchomienia dwóch sekcji w jednym rozdzielaczu.
@marcinm13285 жыл бұрын
@@MIZARtv czyli wystarczy podłączyć drugi rozdzielacz z wejściem powrotnym T i jest to samo. A mniej części
@MIZARtv5 жыл бұрын
@@marcinm1328 Gdyby było to samo nikt nie zawracałby sobie głowy tworzeniem dodatkowego przyłącza. Kanał N i T będą miały takie same działanie tylko w przypadku gdy w złącze N zostanie wkręcony nypel , jeżeli natomiast w to złącze wkręcimy tuleję ciśnieniową to kanał N i T zostaną rozdzielone. Jeżeli dysponujesz rozdzielaczem z wyjściem N to odkręć korek i spójrz do środka na układ kanałów względem siebie.
@piotrmatak35786 жыл бұрын
Panowie mam pytanko . Mając rozdzielacz o przepływie 80l zasilany pompa NSZ50 czyli wydajność około 70 litrow przy 1500 obr, chciałbym podlaczyc za pomocą tuleji ciśnieniowej drugi rozdzielacz tylko ze o przepływie 40L pytanie moje brzmi czy obejdzie się to bez dzielnika strumienia ? Czytając wasze komentarze pod filmem wywnioskowałem ze ewentualny nadmiar ciśnienia przeciśnie się powrotem w zbiornik przy tym Pierwszym rozdzielaczu i powinno wszystko hulać bez grzania się oleju , jeśli się mylę proszę sprostowanie . Pozdrawiam .
@MIZARtv6 жыл бұрын
Dzielnik strumienia jest niezbędny w przypadku gdy nie ma możliwości połączenia rozdzielaczy poprzez tuleję ciśnieniową (np producent nie przewidział takiej możliwości). W opisanym przypadku tuleja w zupełności wystarczy, nadmiar oleju będzie uciekał zawór bezpieczeństwa.
@piotrmatak35786 жыл бұрын
MIZAR.tv tzn jest możliwość połączenia rozdzielaczy tuleja cisnieniowa . Analizując Panska wypowiedz jeżeli połączę dodatkowy rozdzielacz tuleja cisnieniowa lecz o mniejszym przepływie to dzielnik jest mi zbędny ponieważ olej pójdzie do zbiornika poprzez zawór bezpieczeństwa tego pierwszego rozdzielacza i olej nie bd się zbytnio rozgrzewał ?
@piotrmatak35786 жыл бұрын
MIZAR.tv Dodam ze jeden rozdzielacz jest firmy Badestnos wiec ma wyjście na tuleje cisnieniowa a drugi ursusowski od Ursusa c360 dlatego pytam czy nadmiar oleju przeciśnie się przez ten pierwszy rozdzielacz . Bo raczej oryginalny rozdzielacz Ursusa c 360 nie przepuści przez siebie 70 litrow na minutę 😊
@sumek6666 жыл бұрын
W którym miejscu najlepiej wpiąć manometr? Na zasilaniu rozdzielacza? Poprzez zwykły trójnik?
@MIZARtv6 жыл бұрын
tak, wpiąć można się przez trójnik i złącze manometryczne, co do miejsca montażu to zależy czego ciśnienie chce się obserwować, jeśli chodzi o ciśnienie jakie daje pompa to przed rozdzielaczem,
@annapajak12924 жыл бұрын
Podłączyłem drugi rozdzielacz pod tur . Wyjście T zaslepilem korkiem pod wyjście N dałem tuleje i rozdzielacz. I jest problem bo pierwszy rozdzielacz nie działa zgrzyt coś w środku po wciśnięciu guzika ..czy to możliwe że nie ma drugiego powrotu i dlatego ?
@ukaszsadeckie4 жыл бұрын
Musisz mieć przewał z obydwuch osobno
@MariuszMieczkowski9 ай бұрын
😊
@domiszew51166 жыл бұрын
Super filmy, aż suba dałem. Mam kilka pytań: 1) czy zamiast węża łączącego rozdzielacze jest dostępna tuleja żeby rozdzielacze były obok siebie? 2) jest możliwość sterowania jednym siłownikiem po przez dwa rozdzielacze? Np: siłownik w przyczepie i sterowanie rozdzielaczem z tyłu przyczepy i z kabiny? Lub 2 przykład sterowanie przednim tuzem z kabiny podczas pracy i z pozycji tuza podczas podpinania narzędzi ????? Wiem że można podpiąć rozdzielacz elektryczny, ale czy mechanicznie po przez 2 rozdzielacz jest to możliwe?
@MIZARtv5 жыл бұрын
1) oczywiście mamy w ofercie tuleje ciśnieniowe, aczkolwiek oprócz tulei potrzebna będzie jeszcze jedna złączka np nypel - w zależności od wersji tulei 2) teoretycznie jest taka możliwość, należałoby podłączyć te rozdzielacze do siłownika za pomocą trójników. Jest to do zrobienia aczkolwiek pozostaje kwestia opłacalności, i ilości węzy jakie bądą potrzebne do zrealizowania układu.
@grzegorzr23675 жыл бұрын
Według mnie wejście i przelew powinny być chociaż na m22 żeby nie dusić pompy. Siłowniki m18 mogą być. Pozdrawiam
@MIZARtv5 жыл бұрын
W przypadku wydajniejszej pompy np 30-40l/min jak najbardziej zgadzamy się z Twoim podejściem Grzegorzu. Pompa wykorzystana w tym materiale ma wydajność ok 12l/min więc wskazane jest zastosowanie cieńszych węży i redukcji również na zasilaniu i przelewie.
@grzegorzr23675 жыл бұрын
@@MIZARtv Mam zamiar założyć trzy sekcyjny z dwoma pływającymi 80l do mtz82 96rok. Pompa ma wydajność ok 80l węże na zasilaniu i powrocie myślę dać z końcówkami m27 lub m30 a na siłownik i wyjścia m22. Jeżeli źle kombinuje proszę o korektę :) pozdrawiam
@MIZARtv5 жыл бұрын
@@grzegorzr2367 bardzo dobrze kombinujesz :D
@grzegorzr23675 жыл бұрын
Mam pytanko. W ktory otwór podpiąć zasilanie siłownika a w który powrot jeżeli rozdzielacz posiada sekcje pływająca ( ten bliżej dźwigni rozdzielacza)? Albo inaczej z której strony rozdzielacz podaję ciśnienie na siłownik, (którym korkiem) zamówiłem, czekam na paczkę, plan montarzu obmyslam :)
@MIZARtv5 жыл бұрын
@@grzegorzr2367 to zależy w która stronę przełączysz wajchę:) jeśli dźwignie odchylisz na zewnątrz rozdzielacza to ciśnienie zostanie skierowane na pierwszy otwór od strony dźwigni, jeśli odchylisz ją do środka rozdzielacza to ciśnienie zostanie skierowane na drugi z kolei otwór licząc od strony dźwigni.
@lol666ek4 жыл бұрын
A co się stanie gdy zamiast pod gniazdo T wkrecimy przewód w N czy pompa będzie cierpiec i rozdzielacz będzie wolniej pracował?
@MarekPaszek3 жыл бұрын
Rozwalisz rozdzielacz;)
@OKSZAelectric5 жыл бұрын
Witam. Ekstra prezentacja. Mam pytanie: zamierzam zamontować taki rozdzielacz i orbitrol. Jak podłączyć całość? Użyć tulei ? Pozdrawiam Jacek
@fafikf984 жыл бұрын
W tym przypadku użył był dzielnika strumienia
@OKSZAelectric4 жыл бұрын
@@fafikf98 tak też zrobiłem. Dzielnik strumienia załatwił sprawę.
@motywacjatoklucz23934 жыл бұрын
Ile taki zestaw kosztuje locznie ze zbiornikiem ?
@MIZARtv4 жыл бұрын
Prosimy o przesłanie zapytania o interesujące Pana elementy na kontakt@mizar.com.pl, przedstawimy szczegółowa ofertę.
@johndeere23006 жыл бұрын
witam ale jezeli ten pierwszy rozdzielacz bedzie na pracy to ten drugi nie bedzie działa prawda???
@paskibolo49796 жыл бұрын
oba mogą działać niezależnie od siebie, to podłączenie działa tak samo jak rozdzielenie strumienia przed pierwszym rozdzielaczem za pomocą np trójnika
@damiankubiak53936 жыл бұрын
Podłączenie za pomocą trojnika sprawi że zaden rozdzielacz dzialal nie będzie bo cisnienie będzie uciekalo w ten rozdzielacz który akurat uzywany nie jest
@paskibolo49796 жыл бұрын
Podłącz i sprawdź, możesz się zdziwić...
@damiankubiak53936 жыл бұрын
Nie muszę podlaczać bo wiem że działać prawidłowo nie będzie, aby prawidlowo działało to rozdzielacze nie powinny byc na zasilaniu połączone trojnikiem tylko dzielnikiem strumienia
@paskibolo49796 жыл бұрын
W kwestii dzielnika masz rację - jest bezpieczniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia działania obu rozdzielaczy naraz, Ale nie zgodzę się z twierdzeniem, że w przypadku zastosowania trójnika "cisnienie będzie uciekalo w ten rozdzielacz który akurat uzywany nie jest" . Każdy rozdzielacz ma (a właściwie powinien mieć) zawór przelewowy, przy zastosowaniu trójnika i nieużywaniu żadnego z rozdzielaczy, zawór któregoś z nich musi to ciśnienie puścić w powrót do zbiornika - jeśli mają ustawione podobne wartości ciśnienia to oba puszcza po trochu . W momencie uruchomienia któregoś z rozdzielaczy ciśnienie pójdzie w uruchomioną sekcję bo ta będzie mniejszym oporem niż zawory przelewowe obu rozdzielaczy. Jedynie przy uruchomieniu obu rozdzielaczy naraz ciśnienie pójdzie do tego rozdzielacza gdzie będzie miało mniejszy opór czyli np w przypadku dwóch siłowników obciążonych różnymi masami, najpierw zadziała ten z mniejszym obciążeniem.
@xbusterstv10714 жыл бұрын
Czy nie musi tutaj być jeszcze jakiegoś zabezpieczenia ciśnienia?
@MIZARtv4 жыл бұрын
Oczywiście, że w każdym układnie hydraulicznym powinno być zabezpieczenie przed zbyt wysokim ciśnieniem. W układzie przedstawionym w materiale taką rolę pełni zawór przelewowy w rozdzielaczu (widoczny po lewej stronie rozdzielaczy zabezpieczony czerwoną czapeczką).
@tomaszfityka43636 жыл бұрын
Super wytłumaczone, ale jak podłączyć do takiego rozdzielacza siłownik jednostronnego działania?
@MIZARtv6 жыл бұрын
Ten aspekt wyjaśnimy w kolejnych odcinkach :)
@ProximaZTS6 жыл бұрын
Chyba wystarczy powrót sekcji zmostkowac z T
@dawidus100 Жыл бұрын
To już wiem jak zbudować łuparke hydrauliczna do drewna
@piotrchmiel40516 жыл бұрын
Jak podpiąć siłowniki dwu stronne?
@fafikf984 жыл бұрын
Normalnie, pod jedna zaślepkę jeden wqz z siłownika pod druga drugi wąż z siłownika i tyle
@lolekzetor6 жыл бұрын
a co bedzie jak podłączy szeregowo rozdzielacze? tzn z powrotu pierwszego rozdzielacza zasili drugi rozdzielacz a dopiero od drugiego powrót do zbiornika? bo według mnie powinno to działać .
@MIZARtv6 жыл бұрын
Szeregowe łączenie jak najbardziej jest możliwe, jednak w przypadku gdy na pierwszym rozdzielaczu zostanie uruchomiona któraś sekcja to drugi rozdzielacz nie będzie zasilany.
@error86862 жыл бұрын
Witam.To w końcu mozna polaczyc powrót pierwszego na zasilanie drugiego i dopiero powrót do zbiornika?Bo raz Pan pisze że można .a pod innym takim samym pytaniem ze grozi to uszkodzeniem pierwszego rozdzielacza i w końcu nie wiem?W moim przypadku nie korzystalbym z dwóch rozdzielaczy jednocześnie.
@grzes992316 жыл бұрын
witam mam starą pompę jak mam sprawdzić z którą stronę ma się koło pasowe kręcić nie mam nic zaznaczone
@MIZARtv6 жыл бұрын
Tej tematyce - jak rozpoznać kierunek obrotów pompy - poświęcimy osobny odcinek. Tymczasem polecam lekturę naszego artykułu na ten temat: sklep.mizar.com.pl/pompa-lewa-czy-prawa-jak-to-sprawdzic-pm-151.html
@nirmo13992 жыл бұрын
szkoda że nie tłumaczy Pan jak dobrać do rozdzielacza pompę bo słyszałem że musi być odpowiedni przepływ. Ale może się mylę.
@sklepmizar47172 жыл бұрын
Zasada jest dosyć prosta, wydajność pompy nie powinna przekraczać przepustowości rozdzielacza. Jeśli np pompa ma wydajność 50l/min to mając do wyboru rozdzielacz 40 i 80 litrów zalecany jest ten większy.
@nirmo13992 жыл бұрын
@@sklepmizar4717 dziękuję proszę wybaczyć moje może banalne pytanie ale akurat w tej dziedzinie jestem zielony. Wiele wiem ale nie wszystko .Pozdrawiam.
@staszekpociask40942 жыл бұрын
Jak złożyć zatrzasksekcji pływającej
@MIZARtv2 жыл бұрын
Chodzi o to, że przy rozbieraniu się rozsypało?
@staszekpociask40942 жыл бұрын
@@MIZARtv tak
@MIZARtv2 жыл бұрын
@@staszekpociask4094 zatem powstaje pytanie czy zdarzyło się to w kontrolowanych warunkach i są wszystkie elementy, czy coś mogło zginąć np. w trawie?
@gelo4005 жыл бұрын
A jak podłączyć rozdzielacz z Sekcja nurnikowa ?
@MIZARtv5 жыл бұрын
Jeżeli rozdzielacz posiada sekcję do siłowników nurnikowych to jedno z wyjść na odbiornik w tej sekcji jest fabrycznie zaślepione korkiem. Siłownik należy podłączyć do drugiego wyjścia które zazwyczaj zabezpieczone jest plastikową zaślepką. Ze względu na różne rozwiązania suwaków do takich sekcji bywa, że zaślepione jest wyjście bliżej lub dalej dźwigni - nie należy tego zmieniać.
@jaromaro58186 жыл бұрын
A jak działa sekcja wolna pozdrawiam
@MIZARtv5 жыл бұрын
Prosimy rozwinąć pytanie, co Pan rozumie po pojęciem "wolna sekcja"
@jaromaro58185 жыл бұрын
@@MIZARtv chodzi o to czy jest możliwość bez stosowania dławika mniejszy siłownik przy dużym ciśnieniu chodził wolniej nie dławiąc pompy mam na myśli podnoszenie noża w łuparce do drewna pozdrawiam
@MIZARtv5 жыл бұрын
@@jaromaro5818 ciśnienie nie ma wpływu na szybkość działania siłownika, zależy to od wydajności pompy. Jeśli nie ma możliwości zmiany obrotów pompy (zwolnić) pozostaje jedynie zastosowanie dławienia. Istnieją również układy gdzie siłownik wysuwa się powoli a wraca szybko - nie wiem czy o taki właśnie efekt chodzi?
@jaromaro58185 жыл бұрын
@@MIZARtv Trochę źle to sprecyzowałem nie chce zmieniać wydajności pompy bo siłownik główny mi zwolni ale miałem nadzieję ze można coś w rozdzielaczu zrobić zmienić suwak czy coś dodam tylko że podnoszenie noża nie wymaga wielkiej sily chodzi tylko żeby nie działał tak agresywnie a można rozwinąć ten watek z silownikiem który wraca szybciej pozdro
@robertadamczyk76064 жыл бұрын
Literka P na rozdzielaczu to Pressure ( ciśnienie ) a nie Power
@GetPower126 жыл бұрын
Jak podłączyć dwa siłowniki do jednej sekcji?
@MIZARtv6 жыл бұрын
W przypadku podłączenia dwóch siłowników do jednej sekcji istnieją dwa rozwiązania: na zasilaniu i na powrocie rozdzielamy przewody trójnikami. Ewentualnie jeżeli istnieje ryzyko ze jeden z siłowników będzie mniej obciążony niż drugi to należy zastosować tzw. synchronizator czyli rodzaj dzielnika strumienia który bez względu na obciążenie na oba siłowniki poda takie samo ciśnienie.
@adriansosna86666 жыл бұрын
A pokażesz jak podłączyć dzielnik? Taki do 3 sekcji na jojstiku
@MIZARtv6 жыл бұрын
Pomyślimy :)
@anzeltomasz5216 жыл бұрын
A jak podłączyć drugi rozdzielacz jak niema wyjscia N
@MIZARtv6 жыл бұрын
W przypadku gdy rozdzielacz nie posiada złącza N, jedyna opcja to rozdzielanie linii ciśnieniowej za pomocą dzielnika strumienia. Dzielnik taki umożliwia - niezależnie od obciążenia - rozdzielenie strumienia oleju na mniej więcej równe dwa strumienie częściowe.
@jedrysekjarek5 жыл бұрын
Czy układ będzie prawidłowo działał jak podłącze rozdzielacz (N) z orbitrolem za pomocą tulei ciśnieniowej ???
@MIZARtv5 жыл бұрын
Teoretycznie powinno to działać, aczkolwiek lepszym rozwiązaniem byłoby zapewnić orbitrolowi stała dostawę oleju. Podłączenie poprzez tuleję może skutkować brakiem kierowania w momencie gdy rozdzielacz "zabierze" całość oleju. Bezpieczniej byłoby przed rozdzielaczem podzielić strumień za pomoc dzielnika strumienia na dwa niezależne zasilania.
@michumichu53069 ай бұрын
A gdzie tuleja ciśnieniowa eolny spływ
@maquinadefurapocosemiartes84904 жыл бұрын
Muito bom pena que não é português 🤔
@ivicazunic974 жыл бұрын
Please add english subtitles!!! We don't understand Polish language. Video is great, educational, but we don't understand. :(
@luko62313 жыл бұрын
Bratr Slovan chce anglické titulky🤣
@andrzej21106 жыл бұрын
Nie jest to gwint M18 tylko gwint drobnozwojny M18x15. Nominalnie M18x2,5 M18x1,5 najpopularniejszy?? Ja mam prawie wszędzie M22x1,5
@paskibolo49795 жыл бұрын
to że np. Ty nie jeździsz Passatem nie zmienia faktu, że jest to jeden z najpopularniejszych modeli w naszym kraju
@MIZARtv5 жыл бұрын
Andrzeju masz rację, że zabrakło uściślenia iż chodzi o skok 1,5. Jednak każdy kto miał choć trochę do czynienia z hydrauliką siłową wie, że w tej dziedzinie nie stosuje się gwintu M18x2,5. Odnośnie tego, że u Ciebie prawie wszędzie jest M22x1,5 - w większości starszych maszyn rzeczywiście dominuje ten rozmiar gwintu, ale jest to spowodowane wymaganą przepustowością. W prezentowanym rozdzielaczu na wyjściach mamy gwinty calowe 3/8" i z rodziny gwintów metrycznych zdecydowanie bliżej jest M18x1,5 niż M22x1,5 dlatego też ten pierwszy jest bardziej popularny choćby ze względu na mniejszy koszt węża DN10 (końcówki z gwintami np M18x1,5 lub 3/8") niż węża DN12 (końcówki z gwintami np M22x1,5 lub 1/2").
@dariuszpajak26716 жыл бұрын
Taki rozdzielacz ma na powrocie 50 bar a ja w ciagniku mam 150 co w tedy ?
@MIZARtv5 жыл бұрын
Na czym dokładnie polega problem? Powrót z rozdzielacza powinien być podłączony do zbiornika (skrzyni) w taki sposób aby olej bez problemu do niego wracał.
@marcinandryczka66896 жыл бұрын
A gdzie podłączyć zawór bezpieczeństwa w tym układzie ?
@kanako3396 жыл бұрын
Marcin Andryczka ten rozdzielacz posiada zawór bezpieczeństwa z prawej strony z takim koreczkiem czerwonym i nic do niego nie trzeba podłączać
@marcinandryczka66896 жыл бұрын
Kanako PL Dzieki . dla pewności -ten zawór odpowiada za ciśnienie w całym takim układzie?
@kanako3396 жыл бұрын
Marcin Andryczka tak w całym który jest obsługiwany przez w tym przypadku przez dwie sekcje zawór zabezpiecza obydwie sekcje i jest chyba fabrycznie ustawiony na 175bar przy czym obrót o 360º sroby na imbus nr6 odpowiada 30 barom wkrecając podnosi ciśnienie wykręcając obniża
@marcinandryczka66896 жыл бұрын
Kanako PL Dzieki raz jeszcze , chciałem się upewnić bo jestem w trakcie budowy takiego układu właśnie do ciągnika .
@karolz15926 жыл бұрын
Powitać a nie można się podłączyć bespośrednio za rozdzielacze
@grzes13ful6 жыл бұрын
z czym się podłączyć?
@miras76252 жыл бұрын
Nie wprowadzajcie w błąd widzów, jeżeli prducent rozdzielacza czy pompy zastosował wejścia lub wyjścia z sekcji rozmiar 1/2 lub 3/4 cala to takie przewody należy zakuć z takim rozmiarem , a nie stosować redukcje do rozmiaru m18 bo takie są najpopularniejsze w kraju, według prezentera filmu.
@MIZARtv2 жыл бұрын
Dziękujemy za uwagę, aczkolwiek tematem tego materiału jest prawidłowe podłączenie rozdzielacza w zakresie przeznaczenia złącz P oraz T co niestety bywa często mylone i jest źródłem awarii. Temat doboru przekroju przewodów oraz zakresu redukowania złącz z pewnością poruszymy w innym materiale.
@kumersanodiya20203 жыл бұрын
Hindi Mai batay
@stefanrozycki62073 жыл бұрын
Ta muzyka to na hu....
@darekleszczynski51762 жыл бұрын
Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę wstawić trójnik w zasilanie i wykorzystać ta samoą pompę do wspomagania dodam że jest to zasilanie do ładowacza.
@sklepmizar47172 жыл бұрын
Rozdzielenie strumienia zwykłym trójnikiem będzie skutkowało działaniem tylko jednego z podłączonych układów - tego który będzie stawiał mniejszy opór dla oleju.