Мої фаворити сучасної української літератури/Ad Profundis

  Рет қаралды 11,220

Вишневий Цвіт

Вишневий Цвіт

4 жыл бұрын

Розповідаю про своїх улюблених сучасних українських авторів та їх твори.
Допис про це в моєму інстаграмі: / by-jfyinoi0
Рубрика Ad Profundis: кожного місяця нова тема, цікаві факти, дослідження, спільні обговорення і, звісно, подарунки! Анонс рубрики тут: • Анонс рубрики Ad Profu...
Беріть участь і вигравайте роман Володимира Рафеєнка "Мондеґрін" bit.ly/2IpvvCb від Видавництва Meridian Czernowitz.
Умови участі:
1. До 29 червня прочитайте будь-яку книгу сучасного українського автора.
2. Поділіться своїм відгуком у соцмережах (Facebook, Instagram, KZbin) використовуючи хештег #adProfundis_ukrlit і згадайте про організаторів (наприклад, "Спільні читання з Вишневим Цвітом")
3. В коментарях до цього відео залишіть посилання на свій відгук.
4. Приходьте на прямий ефір 1 липня 0 17.00 і дізнавайтеся ім'я переможця!
Написати мені можна сюди:
liudadmytruk@gmail.com
Де мене знайти:
INSTAGRAM: / vyshnevyjcvit
FACEBOOK: / liudadmytruk
Telegram: t.me/vyshnevyjcvit
GOODREADS: Люда Дмитрук goo.gl/gc6V7b

Пікірлер: 49
@user-of8nc5vf6u
@user-of8nc5vf6u 3 жыл бұрын
Дякую за огляд. Було б класно, якби під відео був список. Або світлини книжок у відео.
@user-ti1bi6nj7o
@user-ti1bi6nj7o Ай бұрын
Андрухович,Жадан,Чех,Софія Андрухович,Іздрик❤❤❤,дуже багато!
@user-hv2br9es2g
@user-hv2br9es2g 4 жыл бұрын
Дякую за Вашу просвітницьку і цікаву роботу !
@user-ey2kn6ul5y
@user-ey2kn6ul5y 2 жыл бұрын
Дякую за ваше відео, воно було дуже містким та цікавим. Мою увагу привернула трилогія Володимира Аренєва "Порох із драконових кісток" та "Дитя песиголовців". Ці твори є відображенням бойових дій на сході, зараз ця тема також є не менш актуальною. Загалом, мені теж дуже імпонує те, що за останній час у нашій країні розвивається багатожанрова література, з'являються нові та цікаві книжки
@user-ym1dz2wz6f
@user-ym1dz2wz6f 2 жыл бұрын
Мені сподобалась розповідь, про твір Андруховича «12 обручів». Зацікавило тим, що він пише біографію іншого поета Богдана-Ігоря Антонича та розповідає про його життя, тільки трішки з іншої сторони, яку ніхто не бачив. Я вважаю це дуже сміливо та дуже хочу поцікавитись цим твором.
@user-wn5cm4eb4l
@user-wn5cm4eb4l 2 жыл бұрын
Дякую за відеоматеріал, дуже інформаційний.Мені сподобалась розповідь, про твір Андруховича "Дванадцять обручів". Цікаво, що автор (Андрухович ) пише про незвичайну біографію другого поета Антонича ,та не звеличує його.Я вважаю, що в ближайший час я прочитаю цей роман Андруховича "Дванадцять обручів".
@nataliyaf7817
@nataliyaf7817 4 жыл бұрын
Дякую! Дуже сподобався огляд.
@arianagrande8554
@arianagrande8554 2 жыл бұрын
Мене зацікавив роман Сергія Сингаївського « Дорога на Асмару»Це роман, який заснований на реальних подіях і напевно цим він привернув мою увагу. Розповідається про автора , який будучи військовим перекладачем у 1984-1987 роках в Ефіопії під час війни за незалежність Еритреї. Це історія кохання у далекій країні серед голоду та війни. Неодмінно прочитаю!
@user-he7yf5ns9q
@user-he7yf5ns9q 9 ай бұрын
Випадково натрапила на це відео і просто зачарувалася. Я тернополянка, тож не можу натішитися, як ти, серце, гарно і рідно щебечеш. А як людина, яка все свідоме життя займалася українською і світовою літературою (літературною компаративістикою), розумію, що вже можу спокійно вмерти, бо тепер не так я про них розказую, як мені розказують, та ще й з такими сяючими розумними оченятами. Жартую - вмирати не конче. Я свого часу починала з Андруховича, смаки поділяю, з оцінками погоджуюся. Успіхів тобі, сонечко.
@user-je9sl4xh8y
@user-je9sl4xh8y 2 жыл бұрын
Зацікавив роман Юлії Ілюхи “Східний синдром”. Мені цікаво прочитати ,як письменниця розповідає про війну і про те, якими люди повертаються з війни , і як не можуть злитися в звичне життя. Найближчим часом я обов’язково прочитаю цей роман, який є актуальний до сьогодні .
@user-xx9go9pb3p
@user-xx9go9pb3p 2 жыл бұрын
Дуже гарно розповідаєш. Найбільш мене зацікавив Андрухович. Мабуть прочитаю його творіння. Як унікально, він пише біографію Антоновича, але більш поглиблену та критичну. Антонич був проти надміру вузького, спрощеного і примітивного розуміння патріотизму. Він писав про Богдана-Ігоря Антонича і Львів та про те, чи може належати до Розстріляного відродження письменник, який ніколи розстріляним не був. Я дуже цим зацікавилась, тому пішла дізнаватися більше...
@user-ti1bi6nj7o
@user-ti1bi6nj7o Ай бұрын
Коханці Юстиції рекомендую❤
@user-bn1lu5lg3e
@user-bn1lu5lg3e 3 жыл бұрын
Дякую за відео. Багатьох імен я взагалі не чула, хоча сучукрліт читаю достатньо немало. Матолінець обожнюю, Арєнєва хочу спробувати. Ще мені подобається Дара Корній, Володимир Лис, Марічка Крижанівська, її роман "Тіні", Дорж Бату (я відношу його до української літератури, бо хоч він і не українець за національністю, але пише українською), Ілларіон Павлюк та його "Білий попіл". Багато у нас класного є)
@user-xp4gc6bk4t
@user-xp4gc6bk4t 2 жыл бұрын
Найбільше мене зацікавив роман Юрія Андруховича "12 обручів чистилища..." . Мені сподобалося те, що автор не ідеалізує Антонича, як це любить робити більшість прихильників. Я думаю, що найближчим часом я прочитаю цей роман, тому що хочу сама поринути у цю "репродукцію" образу Богдана-Ігоря Антонича.
@nikk0308
@nikk0308 2 жыл бұрын
Мене зацікавив роман письменниці Оксани Забужко "Музей покинутих секретів", а саме масштабність цього твору та зв'язки між різними місцями та різними, так би мовити, часами. Звучить доволі складно, але в той же час не менш цікаво)
@user-jz5ui6cl5x
@user-jz5ui6cl5x 4 жыл бұрын
В захваті! Дякую за ці чарівні мандрівки світом укрліт!На 80% смаки збігаються: Андрухович та Бу-Ба-БУ як відкриття укр літри ,улюблена Забужко з її фєєричною атомною енергією та широким інтелектуально-філософським виміром, особливо її есеїстика та публіцистика . ''Notre Dame D’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій'' -колись зробила революцію в моєму культурному світі: я вперше відкрила для себе Україну Філософську--те, чого мені не вистачало, це важливий етап в моєму відчутті України. "Польові дослідженя"-це був вибух для мене , і "Музей" -найпотужніший твір укр. літри, під'єднав до нервової системи України як сполучення електрошнурів, до Українського Космосу -широкомасштабної мережі досвідів, різних типів трагедій, наративів, смислів, мрій , секретів --там пульсує усе' (Завдяки Забужко відкрила для себе Єрговича ,просто дійсно письменника моєї групи крові, який вразив та тримає міцно мене, резонує з усіма моїми пошуками шляхами почуттями як казала Забужко "я прочитую в ньому себе" ) Неповторний філософський космос Тараса Прохасько, Жадан як нерв сучасності, особливо моя улюблена збірка “Життя Марії “(найважливіші поетичні тексти про війну ) Рафєєнко--як найбільше моє відкриття останніх років, нам так не вистачало такої оптики! "Мондегрін" , де автор намагається віднайти себе в укр. Космосі та Довгі часи)рекомендую його усім Особлива чутливість Катерини Калитко ,також подобається як вона мислить слідкую за всіма її інтерв’ю--зріла відповідальна чутливість до оточуючого світу. Та Вишуканий Іздрик Вразила проза Ірина Цілик "Червоні на чорному сліди"---настільки глибоко людяна --такий щемкий реалізм просто потужний гуманізм. Нажаль, пропустила в продажу омріяну "Дорогу на Асмару" Ще одне моє відкриття--поетка з Донецька Ія Ківа (глибока фіософська поезія подобається її світогляд) .ІяКіва: "батько чи мати вилітають з вологих очей пожовклими фотографіями /після чергової трагедії ми лоскочемо вітер паперовими крилами як українські бусли /подовгу лежимо в урвищах катаючи солоні грудки землі в ротах зашитих нитками болю /годуємо гіркі води історії підземним молоком замовчування /ось метро їздить моїми судинами рятуючи вигуки пасажирів не проявлених у плівці часу /схлипи заліза б’ються о горло побрязкуючи між зубами крихкими їхніми пломбами" --Філософська рефлексія над нашими травмами. Дякую за Ваші огляди --це така розкіш! Бажаю Вам ще глибшого виміру різнокольорового книжкового щастя та втілення всіх найпрекрасніших мрій!
@user-wf1zb4qq3g
@user-wf1zb4qq3g 2 жыл бұрын
Мене зацікавив роман Юрія Андруховича " Дванадцять обручів" . Автор розповідає про альтернативну та незвичайну біографію Богдана Ігоря-Антонича, зображуючи його божевільним. Я прочитаю цей роман, він мене дуже зацікавив , тому що цікаво побачити ,як Андрухович показав іншого та незвичайного Антонича
@user-gu6nd3vn2j
@user-gu6nd3vn2j 2 жыл бұрын
За Вашою розповіддю мене зацікавив твір Ірени Карпи "Піца Гімалаї", тому я хочу найближчим часом винайняти момент, щоб прочитати його. Сподобалося мені, що роман про мандри, ще й в гори, саме як я люблю, і розповідає про духовне підняття героїні, цікаво дізнатися чи варто було їй здійснювати цю подорож
@international7280
@international7280 2 жыл бұрын
Дякую за підбірку. Всі твори дуже цікаві, але найбільше зачепив за описом роман Сергія Сингаївського "дорога на Асмару". Я дуже люблю історичні твори та документалки, особливо новітньої історії, і про допомогу радянських солдат в Африці я чув, але докладніше нічого не знаю. То ж с цієї сторони мене привабив саме цей роман. Але й з іншого боку, на мій погляд, потрапляння нашої людини в одну з найбідніших країн африки - це вже дуже цікава подія.
@igorgoliney9494
@igorgoliney9494 4 жыл бұрын
Дякую за це відео після дощика в четвер.
@vyshnevyjcvit
@vyshnevyjcvit 4 жыл бұрын
Прошу))
@user-cj7jj4mm8i
@user-cj7jj4mm8i 4 жыл бұрын
Поки десь на 80% смаки закупівлі книг не співпадають, як і читання авторів. Але дуже люблю такі огляди, конструктивно і цікаво. Готую себе до Прохаська, відчуваю, що це моє.
@vyshnevyjcvit
@vyshnevyjcvit 4 жыл бұрын
Так ж навіть цікавіше, я теж дивлюся багато оглядачів, з якими маю різні смаки, але можу почути щось цікаве про книги, які б і до рук не взяла))) А кого ти з українських авторів читаєш? Чи більше все-таки перекладну літературу любиш?
@user-cj7jj4mm8i
@user-cj7jj4mm8i 4 жыл бұрын
@@vyshnevyjcvit Читав з сучасних дійсно мало. Але відзначив би Ярослава Мельника. Це така глиба. На мою думку, філософська глибина просто захмарна, як Орвелл, Гакслі :)
@garikpetrushok2154
@garikpetrushok2154 4 жыл бұрын
Дуже цікавий рейтинг! Погоджуюся щодо Забужко, вона для мене номер один у нашій літературі. Теж люблю Андруховича, і "КЮ" сподобалися дуже навіть. Із молодих люблю Цілик, Чеха. Зовсім не моє - це Прохасько, Богдана Матіяш, Маріанна Кіяновська (аж захотілося написати відгук про "не моїх" авторів). Натомість у списку улюбленців - Макс Кідрук, його творчість - окреме явище.
@user-mm5uj6pv5q
@user-mm5uj6pv5q 2 жыл бұрын
Зацікавив роман Оксани Забужко "Музей покинутих секретів" самим тим ,що це історична сага, де через призму життя родини можливо побачити історію країни більш ніж за 60 років.Роман який змушує тебе розмірковувати ,як час в який живе людина впливає на її погляди.
@mariamarchenko6654
@mariamarchenko6654 4 жыл бұрын
За що й люблю Жадана так це за його реалізм, за те, що він зображує реальне життя реальних людей, а не якихось там класичних героїв.Навіть не знаю, ви така ніжна особа, наркотики, алкоголь і секс ніби якісь уявні страшні створіння, як Духи Різдва) це все завжди було довкола нас і буде, саме на це ми закриваємо очі, думаючи, що це норма життя, а тим часом більшість жінок і дітей в Україні потерпають від домашнього насильства, наприклад. Як на мене, то найшедевральніший письменник сучасності в Україні - це Лесь Подерев'янський, єдиний, хто показує цей світ, як він є, особливо діалоги, просто безцінні!
@user-gc6tz1rl6r
@user-gc6tz1rl6r Жыл бұрын
О, Лесь наш Подерв'янський - це супер явище в нашій сучасній літературі, унікальний, єдиний, неповторний, вільний.
@user-yi5iy4ff4o
@user-yi5iy4ff4o 3 жыл бұрын
Мій топ 5 5Марк Лівін 4 Сергій Жадан 3 Макс Кідрук 2 Макс Кідрук 1 Кідрук Максим.
@anhelinahapotii3542
@anhelinahapotii3542 2 жыл бұрын
Після перегляду відео мою увагу привернули твори Андруховича "Рекреації", "Московіада" та "Перверзія". Мене зацікавив карнавально-бурлескний стиль з відповідним гумором, тому, я думаю, це буде гарний досвід і нові пункти у списку улюблених книжок.
@user-ti1bi6nj7o
@user-ti1bi6nj7o Ай бұрын
Радіо ніч,Коханці Юстиції, Таємниця ❤❤❤
@user-gn7jw7ui9x
@user-gn7jw7ui9x 3 жыл бұрын
ого,так швидко та чітко розмовляєте,ніби ведете репортаж)
@vaanzi5831
@vaanzi5831 4 жыл бұрын
Люблю історії де є хоч трішки фантастики (ще люблю ті, які на реальних подіях), тому список трішки не мій) Але цікаво глянути на чиїсь вподобання. Арєнєв взагалі файний популяризатор фантастики. А ще завдяки ньому в нас видають деяку дуже класну перекладну фантастику. З укр-фантастики раджу познайомитися з "Стожаром" (фентезі) Ярини Каторож і "Корінням всесвіту" (нф) Деканя. А ще є "Острів Сильвестра" Лиса. Але тут такий собі мікс містики і магічного реалізму. Єдиний мінус, що вона читається за раз. Дуже маленька книга.
@user-to9fk6nc1q
@user-to9fk6nc1q 4 жыл бұрын
Ранній Андрухович дуже подобався, фактично він був одним з тих, з кого починав знайомство з сучукрлітом. Але пізніше він, суто моє суб'єктивне враження, розлінувався. Зокрема "Лексикон інтимних міст" виглядала скоріше як прояв небажання працювати над сюжетом. Купив її, але так і не дочитав. А перші, як Перверзії чи Дванядцять обручів, Московіада, звісно ж, були кльові.
@akm-429
@akm-429 3 жыл бұрын
Що скажете про творчість Макса Кідрука?
@user-dl4le6lj5i
@user-dl4le6lj5i 4 жыл бұрын
Цікава добірка.На жаль,з багатьма авторами не знайома. А як Вам М.Матіос?Я читала тільки Солодку Дарусю. Але так мене цей твір вразив.Цікава Ваша думка.
@vyshnevyjcvit
@vyshnevyjcvit 4 жыл бұрын
Дякую! Матіос читала вже давно, але багато - мені подобалася її "Солодка Даруся" та "Нація", а потім все стало трохи одноманітне. Особливо розчарував "Щоденник страченої" - якась штучна вийшла історія(
@yarynahodakiv531
@yarynahodakiv531 4 жыл бұрын
Життя Марії :)
@vyshnevyjcvit
@vyshnevyjcvit 4 жыл бұрын
Уже аж потім згадала, бо в голові крутилися різні варіації зі словом Марія, окрім правильної)))
@user-nb7wq8iu3y
@user-nb7wq8iu3y Жыл бұрын
Який саме уривок ви брали для прози???
@user-yj1pp9ot6c
@user-yj1pp9ot6c Жыл бұрын
Цікавий огляд.Але вибачте ,є дуже багато людей які за станом зору не можуть багато читати.Єдиний вихід аудіокниги.Але будьмо відвертими їх дуже мало.Зайди в пошук тобі сотнями лізе все руськоязичне((( Потрібно думати більше про українського слухача ,особливо зараз.Дякую
@user-yr6kw1os9j
@user-yr6kw1os9j Жыл бұрын
Я, я я я . Мінімум про твори.
@RosavaDo
@RosavaDo 4 жыл бұрын
Відчуваю, що у добірці фантастики несправедливо пропущена Світлана Тараторіна ;)
@real_dobrutskiy
@real_dobrutskiy 4 жыл бұрын
Дійсно, чудовий роман!
@user-oh1ef6fe9j
@user-oh1ef6fe9j 4 жыл бұрын
Вишневий цвiт, вас слухати неможливо, через оте "Е".
@uliaart4028
@uliaart4028 3 жыл бұрын
Так не слухате
@mimischenko6321
@mimischenko6321 3 жыл бұрын
А як вам люко лашкар та валерій маркус його сліди на дорозі
@Helga-bh1qq
@Helga-bh1qq 2 жыл бұрын
я навіть не помітила о.о заслухалася живою інформацією.
Історична правда в деталях: Народний Котляревський
31:26
1 класс vs 11 класс (рисунок)
00:37
БЕРТ
Рет қаралды 4,5 МЛН
Useful Gadget for Smart Parents 🌟
00:29
Meow-some! Reacts
Рет қаралды 9 МЛН
Що іноземці говорять про українську мову
13:23
BBC News Україна
Рет қаралды 115 М.
1 класс vs 11 класс (рисунок)
00:37
БЕРТ
Рет қаралды 4,5 МЛН