Моє прохання до дітей!!! Напиши свою думку, що ж робити…

  Рет қаралды 14,220

Сергій Ткаченко

Сергій Ткаченко

Жыл бұрын

Пікірлер: 447
@Karinusuki
@Karinusuki Жыл бұрын
Пропоную клонувати Сергія Ткаченка як педагога до кожної школи України
@scholart8631
@scholart8631 Жыл бұрын
Серій єдиний та не ділимий :)
@semposhtaryk3141
@semposhtaryk3141 Жыл бұрын
1 не ділиться
@Shaurmaster
@Shaurmaster Жыл бұрын
Быть таким же харизматичным как и ты, когда смотришь тебя сразу все становится понятно, просто круто и с улыбкой
@OlegKudlay
@OlegKudlay Жыл бұрын
Доречі, дуже влучно. Контроль уваги рівня Бог. За все моє життя, викладачів, що так вміли контролювати увагу, можу порахувати на пальцях однієї руки. ...Жах, бо їх було 4 за всі роки навчання, від школи до університету.
@va1r347
@va1r347 Жыл бұрын
Думаю треба вчитися по моделі Колбa. Якщо коротко: ---- )Колись жив, та не тужив такий вчений як: [Колб]. Він розробив спеціальну модель навчаня , яка побудованя на 4-ої ітераціях. 1) Виконати завдання незнаючи теорій(просто суха практика) 2) Подивитися на результат(зрозуміти що ти страдаєш .....) 3) Вивчити теорію 4) Успішно виконати завдання. Чому треба вчитися саме по цій моделі? 1) Негативний досвід(як правило) краще запам`ятовується ніж позитивний. + ми вчимося на помилках. 2) Можна забути про криву забування. 3) Інформація краще буде засвоюватися(це і так зрозуміло) P.S Я вивчив c# i 3d саме по цій моделі, тому знаю про що кажу) Приймаю конструктивну критику в коментах.
@moon5769
@moon5769 Жыл бұрын
От що думаю я. Я пам'ятаю себе в 5 класі як дитину, яка не бачила перспективи в навчанні, не знала що їй потріно вчити і як правильно розуміти вивчене. Набагато цікавіше було гратися на шкільному подвір'ї. Більшість уроків ми просто просиджували, вичікуючи перерву. А в цей час на математиці ми вивчали дроби. Дроби - це те, з чим працювати доведеться до 11 класу і на геометрії, і на алгебрі. І я взагалі не розумів що таке ці дроби. На контрольній я списував, мені допомагав вчитель або я просто за зразком із зошита виконував задачі. Здебільшого я на уроках не шумів і мені ставили за це норм оцінки. Була якась ілюзія розуміння, хоч дещо елементарне я таки знав. Більш-менш відповідальним і свідомим я став тільки в 10 класі (кожен розвивається по-різному). Я реально почав вивчати математику в 10 класі. Коли я пробував, мені важко було розв'язати примітивне рівняння, я не знав що таке степінь, як розкривати дужки тощо. А все тому, що колись я не хотів вчити основи. А ці основи вчителі пояснюють дуже вижкими для розуміння дітей словами. А людина боїться невідомого і просто відгороджується від цього стресу. Я вважаю, що немає дітей, яким важко дається математика бо вони від природи гуманітарії. Скоріш за все, діти просто не готові до вивчення математики, коли їм 10-11 років. Куди там дітям розуміти теореми, складені бородатими дядьками які самі над ними багато думали. В цей період краще працювати над формуванням світогляду дитини, навчити їх мислити, а не просто тримати їх в класі 45 хв імітуючи навчання. Так, елементарщину потрібо вчити, але і пояснювати потрібно по-простому, а не за визначеннями з підручника, який склав 50-ти річний професор. Я б набагато краще розумів якби мені пояснювали так: "Ось є велике число, а над ним маленьке число. Це меленьке число показує, скільки разів потрібно велике число помножити само на себе". Таке б зрозуміли навіть ті, кому ця математика не цікава взагалі. Ну а як вирішити цю проблему, я не знаю. Дякую за увагу!💚
@dailyhistory5507
@dailyhistory5507 Жыл бұрын
Ситуація як у мене. Якось я перестав вчити математику з 5-6 класу, бо це було нудно. Основні правила алгебри та геометрії пропустив мимо вух і оцінки поступово з 10 скочувались до 7, потім до 6. Мені так не хотілось навіть починати в цьому всьому розбиратись, що до класу 11 я, можна сказати, не вчився взагалі. Пройшла половина 11 класу і я згадав що треба ж якось здати ЗНО, тому по старим знайомствам вийшли на репетитора, що колись була вчителькою моєї мами. Так ось: у неї чудовий індивідуальний підхід, і не зважаючи на те що я був до того часу нулем в математиці, за пів року вона навчила мене більшості тем. Я навіть і подумати не міг, що колись буду знати як розв'язувати тригонометрію або логарифми, а все виявилося простіше ніж я думав. До навчання у неї я розраховував хоч якось набрати на ЗНО 130 балів, але сьогодні склав мультитест на 162 бали. За пів року це для мене неабиякий прогрес, бо я зацікавився математикою і перестав її боятись. Висновок: перші враження від реальної математики дуже важливі, і треба щоб вчитель міг пояснити тему якомога доступніше, примітивно, адже за купою розумних слів, що написані в підручниках, криються прості принципи.
@redmanone3724
@redmanone3724 Жыл бұрын
Гарно розписано, з усім згоден. Вам би статті писати.
@moon5769
@moon5769 Жыл бұрын
@@redmanone3724 дякую)
@user-lq2hu7zx9o
@user-lq2hu7zx9o Жыл бұрын
Особисто я до 6-7 класу вивчала математику дуже швидко, для мене вона була легкою і цікавою, потім з 8 класу вже пішли проблеми тому, що вчителі спішили і мені було вже не цікаво, бо я збивалася і нічого не розуміла. Навчання та інтерес дитини дуже сильно залежить від вчителя, яких би років дитина не була, що 7 років, а що і 18. У мене є зараз хімія, я навчалася в 9 віч на віч з вчителькою, вона мене дуже зацікавила і я все все розуміла, потім я перейшла на заняття сумісні з класом, з того моменту мені знову стало не цікаво. У першій черзі, спочатку навчального навчання усе залежить від вчителів!
@nazarmaksymiuk2855
@nazarmaksymiuk2855 Жыл бұрын
Щоб учень щось знав має бути належний професіоналізм у вчителів)) ну і звісно ж, саме бажання учня, яке можна отримати заохочивши його)
@lil_fritch
@lil_fritch Жыл бұрын
До вивчення математики складно заохочити. Учень почне вчити тоді, коли зрозуміє важливість математики в своєму житі. А для більшості математика потрібна тільки для того, щоб здати ЗНО. Тому починають вчити в 10-11 класі, або взагалі не починають, бо ЗНО не головне))
@wolfwrong8370
@wolfwrong8370 Жыл бұрын
а для цього потрібно збільнувати зарплати вчителям, покращувати умови і робити акцент на освіті в країні, бо саме молодому поколінню піднімати Україну з ями Совка
@Andrey-fw5ug
@Andrey-fw5ug Жыл бұрын
Винні тільки одні діти, які не мають бажання вчитися , я та сама дитина яка вважала себе гуманітарієм і думала що математика це повне гімно і я в ній нічого не розумію. Однак одного дня я вирішив пройти заради себе ЗНО з математики за 2021 рік. Результат був дуже поганим, 116 балів, і після цього я вирішив дивитися ваш плейліст по МУЛЬТІтесту аби дізнатися для себе щось нове і розпочати вивчення математики. Для мене було дивом коли я з легкістю почав виконувати вправи і розуміти всякі правила, які для мене вважались важкими. Все діло в мотивації і того, що учень хоче, якщо йому без різниці яка в нього оцінка, не потрібно заставляти його аби щось робив, це буде помилка яку він запам'ятає назавжди
@alesya9142
@alesya9142 Жыл бұрын
А я ще висловлю таку думку: В основному 1-4 клас всі розважаються, і не вивчають елементарних речей, як склад числа і таблицю множення до автоматизму (іноді золотять ручку вчителю, і воно виходить більш-менш). І коли у 5-ому класі немає цього вчителя і знань немає елементарних, то виходить трєш. Бо ти не можеш пояснити, щось складніше, якщо дитина на пальцях вираховує 5+2. А це робота батьків, бо вчитель не може вивчити таблицю до автоматизму. На це потрібні систематичні повторення вдома. До поки воно глибоко не заляже в голову. А не розуміючи простого ти не зможеш навчити більш складного. Або батьки, дідусі, бабусі, репетитори повинні шліфувати просте.
@artemuch2247
@artemuch2247 Жыл бұрын
Я вважаю , що це проблема не у дітей , а у дорослих , які не доглядають за потоком знань та інформації ... Потрібно спілкуватись з дитиною !
@neriday2672
@neriday2672 Жыл бұрын
На мій погляд, те, як працює освіта в основному не є правильним. Тобто що я маю на увазі, країнам світу, дійсно (в основному) залежить на тому, щоб їхні громадяни були освіченими, і вони ~ніби~ щось з цим пробують робити, і в погоні за цим, навалюють все більше і більше матеріалу для навчання. Мені здається це не правильним, тому що наше навчання виглядає так: "- ось дивись ось це працює так і так, і от так це треба робити". А на питання по типу "- навіщо мені це", "-як я це потім зможу використати в своєму майбутньому життю" і в принципі "чому я маю тратити на це щось свій час", вчителі дають відповідь: "- Нууууу тому що це у нас по програмі", або "нуууу бо у вас це буде на екзамені і ви його повинні здати". В цьому і є проблема. У нас не цінять знання - у нас цінять оцінки. Через це, люди і починають списувати та переставати бути заінтересованими в предметі. Ми приходимо в перший клас і нам зразу кажуть: ось, сьогодні ми будемо це вчити, учень питає "- а чому ми це будемо вчити?" і вчитель відповідає: "- бо в 4 класі у вас екзамен, на котрому ви повинні будете вирішувати такі завдання", потім після 4 класу нам кажуть, що ми повинні щось вчити, бо в 9 класі екзамени, після 9, що у нас в 11 і так. цілий. час. У нас не хочуть пробити цікавість до предмету, звісно ж якщо ти не розумієш навіщо тобі це вчити і ти в цьому не бачиш якогось сенсу, то тобі буде скучно це вчити, а тим що навалюють все більше і більше матеріалу, ніяк не допомагає, лишень відбиває бажання вчитися ще більше. А тим більше, коли ти малий не розумієш якусь тему, а тобі потрібно з кожним роком розв'язувати ще складніші і складніші задачі пов'язанні з тою котрою ти навіть зараз не розумієш. Я не кажу, що не потрібно додавати складний матеріал до навчання, просто кардинально інакше його подавати. _____________________________________________________________________________________________________ (комент получився великий, тому розділив його. Зайдіть в комент комента та читайте далі :D --> )
@neriday2672
@neriday2672 Жыл бұрын
(2 продовження) ... Тобто. В перших класах школи, навчання має бути як мені здається мінімум, і максимум проби зацікавлення учнів в предмети. Вчителі початкових класів повинні бути харизматичними та приділяти кожному, повторю кожному учню максимально уваги, щоб кооожний зрозумів фундамент фундаменту (так, я прекрасно розумію, що це дуже і дуже не проста задача, тим більше коли в класі по 40 дітей + деякі невиховані і мішають іншим, ну але все ж таки) Головна задача, це щоб в перших класах діти не починали ненавидіти школу, а відносились ну хоча б нейтрально, щоб вони не йшли сюди як в пекло і не пробуючи зрозуміти матеріал, просто відсиджували штани в школі і лишень і чекали того, щоб піти до дому. В першому класі потрібно дуже добре та детально пояснити учневі навіщо йому вчитися (на простих прикладах, поскільки він не переживає поки що за роботу і т.д.) треба, щоб в перших класах був відносно не важкий матеріал, щоб діти зразу бачили, що в них все получається, і можливо навіть щоб у них самих появилася ініціатива вчитися навіть дома. На мій погляд дуже і дуже мало часу дається на саму "філозофію навчання", тобто абстрактне пояснення навіщо щось вчити, на максимально простих прикладах, і тільки коли діти вже заінтересовані, розуміють навіщо їм це вчити, і у самих появляється бажання вчитися, тоді вже полегеньки починати переходити від простого матеріалу до більш важкого.
@neriday2672
@neriday2672 Жыл бұрын
(3 продовження) ... Тобто на приклад: Перші уроки математики повинні виглядати цікаво та поясненням, навіщо дітям ця математика взагалі здалась. В них в голові там тік-ток дивитися, чи щось в цьому роді, а ви незаінтересованих дітей будете пробувати чомусь навчити, потрібно казати, щось по типу, ось ми почнемо з додавання, знаєте чому, діти? давайте представимо, що вам батьки кажуть назбирати 10 яблук з поля, і тоді вони вам куплять вашу улюблену шоколадку. Яблука розкидані, і у вас мало часу. Ви будете збирати яблука і збирати, але як ж ви дізнаєтесь коли ви назбираєте 10? а що якщо ви назбираєте більше 10? получається ви працювали більше чим могли працювати, і могли получити вашу улюблену шоколадку набагато скоріше. Власне для цього і потрібне додавання. (потрібно наочно показувати саме їм вигоду і прямо зараз в даний час, щоб вони прям зараз подумали, "а блін, дійсно, я би хотів це знати") Потім множення, от уявимо діти, що вам потрібно назбирати 30 яблук, але яблука тепер розкидані не по одному по полі, а по 5 штук. і тепер ви можете збирати кількість яблуків набагато скоріше! Але ж дивіться вам рахувати додаванням яблук буде дуже довго, ви ж не хочете робити свою роботу довго? ви ж хочете її робити скоріше, правда? ви ж хотіли би поїсти свою шоколадку якомога швидше, чи не так? От для цього потрібне множення, ви берете якесь число (в нашому випадку 5) і множите його кількість тих "куп яблуків" які ви збирали, тепер ви миттєво можете вираховувати кількість найдених яблук, тепер ми миттєво можете получити свою шоколадку! і т.д. і т.д. потрібно пояснювати, що більшість математики, це просто те що ми вже знаємо, просто шлях виконати це набагато скоріше, ви ж не хочете тратити багато часу на математику, правда, діти? тому ми сьогодні будемо вчити нову тему, за допомогою котрої замість того щоб прописувати цілий листок а4 з розв'язуванням задачі ви потратите один рядок! і таким шляхом на мій погляд потрібно би було навчати (я це все пишу спонтанно, думки трохи переплетені, надіюсь сам сенс свого дуже довгого коментаря я все таки доніс :) Всі приклади - прикладові, не сприймайте їх серйозно, це лише приклади щоб донести мою думку, в реальній практиці, приклади потрібно використовувати більш обдумані.) Раз ви дочитали аж сюди, то все таки дякую за ваш час, розписався я звісно не погано, якщо є якісь питання можете їх задати, ну і можете лайкнути комент, щоб його побачили більше людей, я старався, ну і любіть маму, мийте руки з милом, пака :]
@Xomyak_Watafaque
@Xomyak_Watafaque Жыл бұрын
Вот таких людей як ти, і як ще там був "Happy dragon" між комментами треба давати в міністерство освіти, і міняти все повністю. Тому що те що є зараз це совковський ледве працюючий аппарат, тримающийся на соплях. Коли навіть відмінники ненавидять школу дивно чути щось типу "вот зараз діти не образовані взагалі". Палає.
@scholart8631
@scholart8631 Жыл бұрын
Необхідно перестати вбивати в голови дітям конкретні алгоритми по розв'язуванню задач, замість цього розвиваючи у них здібності до їх вирішення. При цьому слід пояснювати дітям, що математика - це не щось відірване від життя, а цілком прикладна наука, при використанні якої можна вирішувати практичні задачі в повсякденному житті, та розвивати це вміння у дітей, знову ж таки, не нав'язуючи їм при цьому готові рішення. Ніякі інтерактивні методи не допоможуть тобі, якщо ти не розумієш, де можна використати набуті знання; стиснута інформація не відклається в пам'яті так, як того б хотілося. Для всього потрібен певний контекст і те, що буде об'єднувати цю інформацію з іншою, при цьому утворюючи зв'язки.
@kukenkvaken2353
@kukenkvaken2353 Жыл бұрын
Хороша думка
@user-xy8fu6vt5x
@user-xy8fu6vt5x Жыл бұрын
Тешо забють в голову нічо непоможе людина повинна не робити по алгоритму як робот а знати і адаптуватися до ситуації. Якщо будуть вбивати одне й те саме ти дитина виросте овощом.
@galina2061
@galina2061 Жыл бұрын
Математика це і є алгоритми . Пробудіться .
@galina2061
@galina2061 Жыл бұрын
@@kukenkvaken2353 не хороша . Математика це і є алгоритми. Задачу яку він озвучив також вирішується по алгоритму . Одне позначається х інше додати або відняти якусь цифру . Все .
@user-xy8fu6vt5x
@user-xy8fu6vt5x Жыл бұрын
@@galina2061 в любій програмі а бо скріптові також є алгоритм але його можна побудувати різними способами
@OlegKudlay
@OlegKudlay Жыл бұрын
Все ж дуже круто, що ти спілкуєшся з дітьми на такі теми. Це розкішний прийом.
@juliju2073
@juliju2073 Жыл бұрын
Ви підняли дуже болючу тему. Наважусь висловити свою думку, хоч "мене і не питали" - я вже давно не учень. Та безпосередньо мала відношення до викладання, бачила ту всю кухню зсередини. Далі буде моя думка та спостереження. Виключно з того, що бачила та знаю у загальноосвітніх закладах. Якщо не права, то буде скоріш втішно. Найперше, де є проблема - престиж професії вчителя. Кажу про загальноосвітні школи, бо лише про них знаю. То оцей престиж планомірно та нудно знищується. З усіх сторін. І по заробінтій платі в першу чергу, і по правам які має вчитель. А він, несподівано, прав не має, є лише обов"язки. Зате в учнів прав - ого і трошки. Плюс трабли з неадекватною освітньою програмою і таким самим неадекватним начальством від районо до директорів (за виключенням дуже нечастих випадків). От і маємо. Вчителю мають право ви...нести мозок усі. Від завучів з клімаксом до яжмамок з яжпапками. А ще діти, це окрема тема. Відповідальність, яку несе вчитель за життя, здоров"я і навчання учня абсолютно не відповідає заробітній платні, яку ці вчителі отримують. Тому, не в образу вчителям, лишаються або вчителі від Бога, фанатики своєї професії та кайфують від неї, як от пан Сергій, або ті, кому йти нікуди, вони допрацьовують просто свій стаж. Перших, звісно, набагато менше. Адекватні молоді люди, які приходять в школу, з неї тікають дуже скоро. Якщо вони, знов таки, не в першій категорії. То як незамотивована людина може зацікавити інших? Другий момент, які важелі впливу має вчитель? Педагогіка, психологія, це все дуже класно. Але не тоді, коли, повторюсь, учень має лише права, а вчитель - лише обов"язки. СМІ та соціальні мережі, вчать нас, що школа - дно, вчитель винен апріорі у неоднозначних випадках. Це ще до мінусу мотивації в учня. Яжмамка\яжпапка, яких не мало, вдома ще додатково дають зрозуміти, що учень в будь якому випадку - молодець, а вчитель.. ну таке. От і маємо, що школа часто дуже послаблює вимоги, аби ти тільки здав і валив уже. І основну свою функцію, навчитись вчитися, вона не виконує. Звісно, хімія, фізика, і ще достобіса предметів в дорослому житті не потрібні. Ви, діти, в тому праві. Та формування нових зв"язків між нейронами не відбувається, от у чому проблема. Ну й університети спуску давати не будуть, привіт гроші на репетиторів. Звісно, це ще не згадуючи випадків, коли вчитель реально неадекват, а дитина дійсно розумна. Таке теж є. Тільки чомусь школа не може найняти іншого, бо, несподівано, черги на місце немає. Більш того, хабарництво, як десь розписали, також ще існує, на диво. Показові страти відвертають увагу від тих, хто дере по справжньому. Тобто діти тому не зарадять, на жаль. Держава в першу чергу має подбати щодо престижу та захисту прав працівників, щоб була врешті решт нормальна конкуренція. Але чи зацікавлена вона в цьому? Країні потрібні заводи, була колись така реклама. Пробачте за негатив. Разом з тим, дуже втішно спостерігати, яке в нас молоде покоління. Попри все - класне, розумне, для вас не має меж і кордонів. Дуже боляче, що на вашу юність випала війна, вона зробила вас дорослими занадто рано. Та зважаючи на це, ви дуже круті, у вас все вийде. Окрема подяка пану Сергію за Вашу працю, у Вас є чому повчитись.
@raivin7172
@raivin7172 Жыл бұрын
Знижується? Куди ще нижче?
@juliju2073
@juliju2073 Жыл бұрын
@@raivin7172 на жаль чи на щастя, є куди. Сподіваюсь, все таки дна не досягнемо.
@logika_kg_nicopol8531
@logika_kg_nicopol8531 Жыл бұрын
Підписуюсь під кожним словом, особливо про молодь, що тікає зі шкіл :) Мені 20, пропацював рік в ЗОШ і паралельно з цим 2 роки у школі програмування(для малечі). Врешті-решт втік. Здебільшого через зарплатню, але й структура освіти(яка не хоче змінюватись на місцевому рівні) теж вплинула. P. S. Хоча з дітьми мені подобається працювати(маю надію, що їм зі мною теж :) )
@juliju2073
@juliju2073 Жыл бұрын
@@logika_kg_nicopol8531 Як казав Андрій Данилко, він же Верка Сердючка в одному старенькому виступі 90х "Работа с детками.. не дай бог работа с детками, изнас.. ют и спасибо не скажут". Не знаю, наскільки ютуб пропускає подібні вирази, та я повністю згодна.. всі без винятку знайомі вчителі теж. Щиро тішуся за молодих людей, яким з того вдається вирватись, вам потім будь яка робота буде раєм. Хотілося б, звісно, щоб хоча б у приватних структурах було ліпше. Бажаю Вам знайти саме ту роботу, яка Вам буде подобатись. Хто зна, може війна все таки перелаштує діючу систему освіти у кращий бік. Принаймні, сподіватимемось на це.
@Diana-nt9wg
@Diana-nt9wg Жыл бұрын
Сергію, подивіться на концепцію освіти. Діти,малі, які хочуть гратися та рухатися, доросліші, які хочуть спілкуватися та дізнаватись щось нове та корисне ОСОБИСТО для себе, змушені сидіти пів дня в школі, потім пів дня за домашнім. Уроки не підлаштовані під індивідуальні особливості учнів, та що там, концепція школи суперечить базовим принципам біології, оскільки сидячий спосіб життя призводить до погіршення фіз здоров'я, іноді, вчителі кричать на дітей, що погіршує психологічний стан, та і в цілому закривати дитину в клітці ніколи не було і не буде гарною ідеєю.
@frankIin4930
@frankIin4930 Жыл бұрын
Что бы ученик полюбил математику , учитель математики обязан полюбить свою работу . У меня в 1 семестре 10 класса была типичная математичка , которую я , честно не мог терпеть , за каждую мелочь она ставила двойку , и хоть до этого я по математике получал свою заслуженную десятку стабильно за год ,и был лучшим в классе ( в прошлой школе), то тут я получил за первый семестр шестёрку , я уже думал носить святую воду в класс , что бы она больше не появлялась у меня в классе . В итоге на второй семестр нам поставили второго учителя-молодая девушка , она недавно после пединститута , и она старалась что бы мы учили математику , и может даже полюбили её , более простая подача ( даже с учётом того , что она вроде как меньше знает),идёшь на встречу -оба довольны- и ты учишься , и она не вынуждена быть строгой ради результата . В 11 классе у нас был уже третий учитель - женщина ,добрая, до этого была доцентом кафедры выш мата . И именно она преподавала так ,что хотелось учиться , во время дистанционки за 4 месяца я на все уроки в суме пришёл меньше раз, чем на математику (хотя мог и на неё забить ), но это единственный учитель математики(которого я встречал ) , который имеет довольно большой стаж работы , и не прогнулся под систему , в которой учитель работает ради зарплаты (хоть и мизерной), а не ради того, что бы дать знания . Да,может в некоторых моментах она давала поблажку , но НМТ я спокойно написал на 192 по математике , если бы был самый первый учитель все эти 2 года - я бы возненавидел математику, и не факт что написал бы даже на 170 . Если учитель сделает так , что ученик полюбит предмет -это будет в 100 раз эффективней , чем в том случае, если учитель будет насильно учить его математике . Когда человек занимается тем , чем любит -для него это будет не долгом перед кем-то, а просто хорошее времяпровождение , и 45 минут урока быстрее пролетят , и он получит больше знаний, и хороших емоций . Так что сейчас вопрос не к ученикам больше , а к учителям .
@juliju2073
@juliju2073 Жыл бұрын
В этом и проблема. Учитель ОБЯЗАН полюбить свою работу. К сожалению, пока в педагогический продолжают поступать, потому что не смогли в другие и пока уровень зп невменяемый, учитывая степень нагрузки, свою работу будут любить только фанатики или наивные студенты. И тех и тех мало. Замкнутый круг. Здоровой конкуренции нет (я про обычные школы, не лицеи). В одной из школ Киева на замену математики спокойно записывали учителя физкультуры, примерно пол года, потому что желающих поработать просто нет. В итоге, к сожалению, страдают дети. И тут по принципу "выживет сильнейший". Кто сам себя возьмет в руки, тот и победил. Синусы-косинусы пусть в жизни никогда не пригодятся, если не нравится. А вот навык самостоятельно добывать информацию, узнавать новое и применять это новое порой абсолютно нестандартно - действительно ценен.
@user-zi2rn7gu3s
@user-zi2rn7gu3s Жыл бұрын
Колись давно, на математику виділялось 6 годин на тиждень, потім 5, а тепер у базовій школі 4, а у старшій 3. Відповідь майже очевидна, але є ще дещо. Нещодавно, я провів опитування у одній спільноті вчителів математики. Питання полягало в тому, чи доводять вони теореми і формули при поясненні нового матеріалу, та чи розв'язують на уроках задачі на доведення (опитування були різні, результати однакові). МЕНШЕ ОДНОГО ВІДСОТКА хоча б щось доводять, і пояснюють що звідки взялось. Так от, математика, суть якої полягає в тому, що дали формулу і роби з нею що хочеш, це не математика.
@illia_dmytryk_style2221
@illia_dmytryk_style2221 Жыл бұрын
Це геніально просто! Все, що потрібно зробити, це навчити дітей працювати та планувати роботу самостійно, а не так, що це роблять вже за них. То є фундамент, від якого потрібно відштовхуватися. У мене є вагомі причини так вважати, і я впевнений у своїх твердженнях на 100%. Нехай це візьмуть за аксіому при подальших догадках, я свою справу виконав.
@dmytrk
@dmytrk Жыл бұрын
як на мене, тут проблема у самій системі освіти. Варто запитати, ось чому у приватних закладах освіти є ось ця якість? Бо там і вчителі мають гідну зарплатню, що дає їм мотивацію ділитись знаннями, причому не просто з методички, а від серця. Відповідно є підхід до учнів, і вони легко освоюють концепти (не теми).
@dmytrk
@dmytrk Жыл бұрын
Я вчився у звичайній школі. Проте, мене, наприклад, дуже зацікавила хімія, і я вловив концепти самостійно
@dmytrk
@dmytrk Жыл бұрын
Тим не менш, щодо матану, в мене не було такої мотивації. Чогось не вистачало. Воно мені здавалось нереально нудним.
@dmytrk
@dmytrk Жыл бұрын
А ось коли я почав цікавитись інформатикою, то до мене дійшло, що було не так з цим всім. Не вистачало подання матеріалу у стилі дослідження, вирішення проблеми (exploration, problem solving).
@dmytrk
@dmytrk Жыл бұрын
Порівняйте з грою в Minecraft. Чому його так цікаво грати? Бо світ Майнкрафту настільки складний, невідомий, красивий, що його хочеться безкінечно досліджувати: "А що, якщо я зроблю такий-то механізм? Як генерується цей світ? Як скрафтити цей предмет?"
@user-ju1gx9dd6m
@user-ju1gx9dd6m Жыл бұрын
Сергію , дуже вам дякую !Ви крутий вчитель, дякую вам за ваші уроки!Склала математику на 30/30 , мені дуже багато в чому допомогли ваші відео☺️хоча я готувалась з нуля до математики за 3 місяці )(трішки не в тему, але не могла не подякувати)
@p3katya
@p3katya Жыл бұрын
На мою думку багато чого залежить від контролю вчителів, та розуміння учнем відповідальності за своє відношення до навчання. Всі роблять свою роботу, а у ставлення, думок та проблем учнів ніхто не заглиблюється
@annazayka0
@annazayka0 3 ай бұрын
Це дуже важке питання . Можливо, проблема полягає в подачі матеріалу . Інформація в підручниках подається так важко , закручено з "заумними" словами і просто нудно . Але , ще багато залежить від вчителя . Буває після цікавого уроку , і підручник читати не треба , бо вчитель сам , як підручник. Я закінчую школу в своєму селі , тут дуже цінять , тих хто тягнеться до знань . Тому уваги мені вистачає, можливо завдяки цьому та своїм зусиллям , я таки зможу успішно скласти мультитест.
@volodymyr861
@volodymyr861 Жыл бұрын
Сергію, проблема в освіті дійсно існує, ви праві. Таких заряджених вчителів як ви дуже мало, перед вами велике випробування, адже саме такі вчителі можуть показати дітям що математика ( та й інші предмети) це насправді не нудьга а цікава і корисна штука! Особисто я напередодні нмт дивився ваші відео і це допомогло менше нервувати і бути на піднесеному настрої! Проблема у школі що я бачив серед своїх друзів-однокласників чому вони не любили матем, це тому що у нас була наступна ситуація: ми проходимио якусь тему, з класу її розуміє 2-3 відмінники і все, здали самостійні (завалили) і поїхали далі, адже час вчити наступну тему і це як доміно, не зрозумів первісну - тоді інтеграл для учня це китайська грамота. Пам'ятаю як пояснював однокласникам стереометрію бо їм було складно, а вчитель не міг і не сильно хотів приділяти цьому більше уваги, тому вийшло що обидві сторони не були зацікавлені у знаннях(( P.S. Дещо від себе: я був відверто здивований коли побачив як ви на такому ентузіазмі ведете канал і не вигоріли, я думаю саме ця суперсила може розігнати нашу освіту! Удачі тим хто ще не здав НМТ!
@d_herasymchuk
@d_herasymchuk Жыл бұрын
Мені дуже допомогло, що в молодшій школі (я вчилась у Криму, до речі), вчителька вимагала щоб ми виходячи до дошки, мали пояснювати кожну дію. І вчитель теж, відповідно, розповідав і пояснював усе що робить. Приїхавши до Києва, я з дивом побачила, що тут все вирішують мовчки, відповідно я стала найкращою в класі, бо можливо, однокласники зовсім не розуміли математику. Хоча у минулій школі, в Криму, я була не найсильніша з цієї науки.
@L0MASTERUA
@L0MASTERUA Жыл бұрын
Я вважаю, що потрібно ще раз розділити математику на звичайну і типу професійну як це було зроблено раніше, але більш глобально бо насправді багато кому і не знадобиться щось більше за теперішню програму 5-6 класу. Загалом проблема нашої освіти в тому, що в нас все завчають для ЗНО з математикою так не виходе, з іншими предметами краще типу історії чи географії, спитайте минулорічного випускника школи, я певен багато питань на які він міг відповісти минулого року він завалить, тому що ми не знаємо а заучуємо на ЗНО
@dmytrk
@dmytrk Жыл бұрын
Погоджуюсь. І ще найважливіше - що дитина може не знати, ким вона хоче стати в майбутньому і це нормально.
@natashav.3340
@natashav.3340 Жыл бұрын
Я не дитина.Але мені дуже цікаві ваші думки .Особливо з тим про що ви говорите в цьому відео я погоджуюсь на всі сто. І теж про це постійно думаю, адже якість знань дійсно падає і катастрофічно.Гадаю цьому є причиною сукупність факторів .Для прикладу візьму мою доньку- в школі вчилася з "трійки на четвірку".Після школи пішла в коледж, який майже "проспала".Але ближче до 20-ти років "мізки" встали на місце і стало цікаво вчитися і з'явилося осмислене розуміння для чого це потрібно,чудово склала ЗНО , вступила на бюджет до інституту, який закінчила з відзнакою.Зараз вступила на магістратуру теж на бюджет і так відбулося у багатьох моїх знайомих.Навчання це кропіткий процес, який вимагає праці, праці і ще раз праці.Адже розуміти математику дано не кожному.А діти не розуміють у своєму віці навіщо це треба, щоб прикладати до цього стільки зусиль.Ще один важливий фактор - це особистість вчителя ( у мене нема претензій до вчителів загалом) але іноді викладають ну дуже !!! нудно, а для дітей це важливо.Також це загальне ставлення суспільства до вчителів, до науки , до освіти .В суспільстві культивуються інші речі, а діти це зчитують на підсвідомому рівні.Тому працбвати треба всім і на всіх рівнях.Дякую за ваші відео.Мені 47 і з задоволенням вчуся математиці.
@shaleni4
@shaleni4 Жыл бұрын
Проблема у тому ,що багато хто просто не хоче вчитися . Дитині не пояснюють навіщо їй потрібно знати математику ,фізику ,хімію ,літературу ,історію . Їй просто кажуть вчи ,аби була в тебе добра оцінка . А те що математика є основою більшості наук і професій мало хто каже , те що якщо ти не вчиш фізику і хімію ,то твій світ буде сповнений магії і чудес . А твоя фантазія і духовний світ буде сірим і порожнім без літератури . В нас просто неправильно підносять навчання , із нього роблять образ важкого непотрібного тягаря . Я вважаю ,що навчання потрібно робити більш наближеним до тих умов у яких буде перебувати людина , але при цьому мати підтримку вчителя та право на помилки , бо через те що наше навчання схоже на просте заливання води у бочку , то і виходять такі бочки ,які не знають що їм робить далі в житті .
@user-ru9ry6pf2s
@user-ru9ry6pf2s Жыл бұрын
Кожен фрукт має свій термін дозрівання.Хто зрозуміє сьогодні,хто -завтра,а хто в майбутьньому житті.
@pavelalehin9495
@pavelalehin9495 Жыл бұрын
у мене є чудовий досвід навчання у італійському ліцеї у профільному класі з матаматики та фізики. загалом у школах в них дуже низький рівень, але цей ліцей щось неймовірне. По-перше, вони навчаються у школі загалом 13 років. тобто у них фізично більше часу на вивчення усіх дисциплін. також вважаю, що це плюс, оскільки в тебе більше часу зрозуміти ким ти хочеш стати. по-друге, в них 6-7 уроків по 55 хвилин на кожен. в них залишається час не просто начитися чомусь, а ще й пожартувати, поговорити з вчителем, що я вважаю теж дуже важливим, оскільки з'являеться атмосфера розуміння між вчителем та учнем. по-третє, в них загалом десь 7 дисциплін, які є щось типу блоками. наприклад, "природничі науки" до якого входять хімія та біологія. я вважаю, що це дозволяє не перенапружувати учнів, та поступово вкладати їм знання до голови, а не закидувати туди усе що попало та змішувати цу усе у кашу, завдяки чому це все забудеться через 2 тижні
@user-wm1lm8of2w
@user-wm1lm8of2w Жыл бұрын
Математика для мене це цифри, а алгебра і геометрія це формули. А ваш приклад, це логіка. 45 це 20 на 25, тут 1с і є відповідь. Просто не всі можуть в складні формули, і взагалі обчислювати незрозумілі символи які майже не використаєш у житті. Я наприклад в цілому математику знаю на 5-6, але в логіку з числами, я буду кращий за людей які у групі знають алгебру на 10-11. Тому я вважаю, що деякі( як і я) просто не можуть прийняти те що треба працювати з чимось окрім цифр. Якісь там косінуси, сінуси, логарифми і тд. Можливо якщо відкинути мою неприязнь то я зможу вчити на 8-9, але мені це просто противно. Таж література буде більш цікава, або економіка( бо там зрозумілі закони, які можна відслідкувати в реальному світі, який кожний день тебе оточує)
@OlegKudlay
@OlegKudlay Жыл бұрын
05:05 - Пане Сергій, шановний. Іноземна мова з дитинства, наприклад - це питання до самих батьків, як і розвиток навичок мислення. Це я кажу, бо маю власний приклад. Далі ви й сами знаєте, що питання у мотивації дітей. Дитина з самого початку починає розмовляти 2-3 мовами і до 4 років їх починає розділяти за умовами застосування.
@illusion_bloodhail
@illusion_bloodhail Жыл бұрын
Я вважаю що це проблема батьків, які просто напросто не займаються своєю дитиною, не цікавляться її освітою і тд.
@honey_spoon
@honey_spoon Жыл бұрын
Для мене сучасне навчання дiтей це загадка. Поки з дитиною вчу сама - все добре, як тiльки перестаю, ходить в школу, робить домашки, середнi оцiнки, а в головi нуль. Навiть взяти музичну школу, в школi вчить твiр мiсяць, критика i незадоволення дитиною на кожному уроцi i перед екзаменом вчителька менi каже що дитина неготова до виступу, а з репетитором з iндивiдуальним пiдходом i без зайвоï критики за 3 заняття по годинi той самий твiр готовий. Пiсля школи каже це менi непотрiбно не хочу грати, пiсля репетитора каже що грати цiкаво, сама просить сходить на заняття. Репетиторы це класно, але де ж скiльки грошей набрати. Для себе прийняла рiшення вибрати основнi профiлюючi предмети i знайти нормальних репетиторiв за нормальну цiну. Поки що це план, лишилося як омога швидше реалiзувати. Але найголовнiша проблема - це мотивацiя дитини, якщо репетитор може замотивувати, то дитина готова працювати, а якщо мотивацiï нема, то результату небуде.
@lockwood3902
@lockwood3902 Жыл бұрын
Я взагалі вважаю себе достатньо розумною, хоча в деяким моментах туплю, але в порівнянні з більшість знаю аж багато. І з математики і з інших предметів. Вчусь у ліцеї. Тут таких розумниця як я багато, і він не один. Зараз ми в 11му, але білою заздрістю заздрили старшим, які вони розумні і взагалі круті, все можуть вирішити і все розв'язати і взагалі там інтелект 130+. Я думаю, справа з освітою не така вже й погана, хоча по масі не суджу. Мені тільки на користь якщо більшість випускників не можуть вирішити таку задачу, конкурсні бали, самі розумієте. Коротше нормас все, є діти які туплять.
@assscold
@assscold Жыл бұрын
Потрібно вводити банальну логіку, де дітям би ситуативно пояснювали застосування тих чи інших формул на практиці. Математика повинна заохочувати дітей до розв'язання тих чи інших ситуацій, а ситуації відповідно, повинні вписуватись в контекст сучасного розвитку суспільства. Також потрібно розподіляти дітей на різні групи, щодо здібностей до окремих предметів. Не повинно бути сформованих класів, уроки мають бути як лекції в універі (але обов'язкові до відвідування), тобто, наскільки ти себе проявив в тому чи іншому предметі, таку групу ти і будеш відвідувати. А для заохочення до прогресу, потрібно надавати здібним дітям різноманітні призи, наприклад сертифікат на відвідування цікавих місць або міні подорожі))) 🇺🇦🧠🇺🇦🧠🇺🇦🧠🇺🇦🧠🇺🇦🧠🇺🇦🧠🇺🇦
@Pi_Fagor
@Pi_Fagor Жыл бұрын
Доречі в приватних школах є уроки логіки. Але в ПРИВАТНИХ!!!
@robot_3001
@robot_3001 Жыл бұрын
@@Pi_Fagor я знаю приклад як в державній школі вели пару класів(десь 5-7 клас) логіку, але нажаль це просто додаткові уроки математики
@diomgis
@diomgis Жыл бұрын
Категорично проти розподілення на групи щодо «здібностей». Можливо тільки для старших класів, коли потрібно готуватися до ЗНО і вирішити, що будеш здавати. Але ні у якому разі не для молодших чи середніх. У такомі віці вони ще не розуміють, що їм подобається, дається, а що - ні. Ви просто обріжете дітям вибір і вб‘єте мотивацію, аля «в тебе це погано виходить, мабуть ніколи й не вийде, отож навіть не намагайся». Власний приклад, адже я тільки в старшій школі зрозуміла, що мені цікаво, і я дуже вдячна, що мене не «розподілили» згідно схильностям. Особиста думка, але раджу прийняти до уваги, бо це важливо.
@assscold
@assscold Жыл бұрын
@@diomgis враховуючи, що технології в наш час стрімко розвиваються, можна буде провести діагностику швидкості обробки даних в півкулях мозку. Відповідно до цього, буде зроблений певний висновок щодо потенціалу спрямування енергії на ті вміння, які відповідають сильній стороні однієї із півкуль. Тут проблема не в підході науковців, а в батьків, які зазвичай омежки і думати про виховування особистості навіть не збираються: "Як Бозя дасть, так і буде, моє дитятко...". Ось в чому проблема - безвольність дорослих через особисті травми минулого, що спрямовані на "відігравання" над своїми чадами🥲
@user-xn2vi9fh8t
@user-xn2vi9fh8t Жыл бұрын
@@Pi_Fagor В мене є моя теорема як вирішувати завдання стереометрію. Допустим: Прямокутний трикутник із катетами 9 см і 12 см обертається навколо більшого катета (див. рисунок). Визначте площу повної поверхні отриманого тіла обертання. Я просто множу дві цифрі друг на друга (9 і 12) і додаю 100, потім ушукаю самий похожий результат. Завжди працює
@user-rf1dr5pi8k
@user-rf1dr5pi8k Жыл бұрын
готувалася до дпа у 2017 році по вашим відосам і завдяки рекомендаціям ютуба натрапила на ваш відос і я згадала роки підготовки :))) зараз освіта не є важливим на даний момент у світі а наші критерії оцінювання взагалі є якимось насиллям для дітей яке їх травмує. зараз є важливим виховання навичок якими ви володіїте до професійного рівня та їх застосування, а якщо вам потрібна освіта то можна поступити в наступному році. наша шкільна освіта базується на ідеї важливості зно, що якщо не здаси то ти є невдахою. це не так. зараз важлива самоосвіта. інтернет це скарбничка інформації, і все залежить від вашого бажання навчатись чогось новому. не вдалося в одному, вдасця в іншому. бережіть себе і своїх рідних, ніколи не забувайте що ви є найближча людина до себе, вірьте в себе і все буде так як ви хочете. Слава Україні!
@user-bv4ew2fu6s
@user-bv4ew2fu6s Жыл бұрын
Дуже багато залежить від вчителів. Наприклад у мене в школі були різні вчителі, в одних я дуже швидко відповідала та правильно. А це тому що зі мною не розмовляли тою самою розумною мовою, адже я хворіла, і намагалась сама проходити навчання, що дуже дуже проблемною темою. Коли є з'явилась інша вчителька, вона єдине що робила, просто казала, їй було всерівно, що діти різні, та сприймають також по різному, тому питала лише тих, хто розумів. І це ще м'яко сказати капець. Тільки тоді, як я пішла в коледж, я відчула досить велику різницю. В коледжі вчителі пояснюють досить зрозумілою мовою, якщо казати лише про мене. Є можливість що вчителям всерівно як казати, тільки щоб пройшла тема, для відмітки що вони це проходили. Поки я в коледжі, мені подруга найкраща, вона відмінниця, багато чого розповідає про вчителів. По прикладу, в них з'явилася новенька викладачка з української мови, і вона настільки добре спілкується з дітьми, що провести урок з креативністю це не проблема. Крім того, завжди шукає підхід до різних форм проведення уроку, і це з тим що вона молода і тільки-тільки вийшла з свого навчального закладу на роботу. Хотілося б також, щоб в школах була якась креативність, коли пояснюєш тему, і в додаток ще й вмикаєте креативність, так досить легко запам'ятати тему. Тому що зазвичай ділять навпаки, хочеться щоб уроки пошвидше закінчилися, тому що скучно. Також хотілося б щоб крім навчання в школі, діти могли переключатися на якийсь квести та свята (не просто шкільні свята, де всі такі офіційні). Як я помітила, зазвичай такі яскраві свята роблять лише для дітей які навчаються в молодшій школі. В старшій ж школі все дуже сіро. Буває якось заходила в молодшу школу, і те що я там бачила, відчуття ніби потрапила в перший клас. Були клубки, гарна велика ялинка, багато святкових прикрас. Повертаючись, було дуже сіро та сумно, тож навпаки захоплення навчанням зникало. Тепер про квести та навчання, є різні діти, та різно ставляться до уроків, ж такі що змушують мне щось робити до третьої ночі, а які розслаблено та спокійно вчаться, є ж такі що взагалі не стараються, особливо в старших класах. Ось подібні заходи допоможуть відволіктися від контрольних та навчання. Є можливість що це допоможе додати цікавість, мотивацію до навчання розуміючи що завжди будуть якісь подібні заходи, музеї, танці, або ж квести. Я рада що є такі люди як ви 🌹
@fackfack838
@fackfack838 Жыл бұрын
Грамотний розподіл занять і тем,пояснення на речах, звичних для нас і тих, які ми зможемо зрозуміти,замість формул і теорії,необхідна практика (фізика,хімія і біологія особливо),більш сучасне і цікаве для дітей піднесення інформації (у кожного віку і групи учнів це все різне),якщо дитина не розуміє,пояснити ще більш простими словами,дуже важливий зв'язок між учнями і вчителями(кажу з свого досвіду. вчителі,уроки яких я не розуміла,вони були мені не цікаві, або трапилась якась неприємна ситуація між мною і вчителем відбивають повне бажання навчатися у цієї людини),також необхідно давати меньше домашніх завдань (7-8 уроків на день і кожен дає виконати вправи,прочитати,написати,знайти інформацію про щось , і кожен кричить ,що його предмет найважливіший(особливо мистецтво і подібні предмети), викликати зацікавленість дітей вчителем (знову ж кажу з власного досвіду,коли людина розповідає зрозуміло для молоді і спілкується з ними на рівних,використовуючи ті самі "сленгові" слова ,які діти зрозуміють краще,ніж тексти з підручників),зміна формату написання завдань у цих самих підручниках. я з року в рік зливалася з тою проблемою,що читаючи підручник, я не розуміла про що йде мова(не допомагало навіть перечитування параграфу по декілька разів),цікаві факти і використання тих чи інших знань в повсякденному житті
@user-yb4dr2rd5r
@user-yb4dr2rd5r Жыл бұрын
Я вважаю, що не треба робити якісь екзамени обов'язковими. Тоді дитина буде вчити те що їй потрібно у майбутньому а не те що обов'язково буде на екзаменах
@jjrussia_idinah5792
@jjrussia_idinah5792 Жыл бұрын
Мені здається що потрібно міняти нашу програму яка базується на тому що певну тему потрібно пройти за певний час, бо розраховують що учні зрозуміють теорему Піфагора ( для прикладу) за 3 уроки, коли на це насправді потрібно 5-6 бо всім потрібен різний час щоб справді зрозуміти і добре вирішувати задачі на цю тему. Вчителі дуже часто якщо не завжди закривають очі на те що половина учнів не зрозуміли тему або зрозуміли погано, і починають вже наступну не закінчивши з попередньою бо як кажуть самі вчителі "По програмі у нас наступна тема, тому немає часу розбирати минулу". В цьому і проблема, навчання у нас іде на час, а не на розуміння. Забагато тем і замало часу. Думаю якби зменшили кількість тем які повинні вивчити учні за рік тим самим додавши більше часу цю прогалину в навчальному процесі можна було б змінити. Так тоді б навчання було б не 11 класів а 12-13 але це не важливо адже тоді учні були б справді навченні а не дурні
@volodimirbalitskiy4049
@volodimirbalitskiy4049 Жыл бұрын
Скажу по собі, до 9 класу включно, добре +- знав математику. Поступив в коледж тут дистанційне, не було контролю і забив болт на цю математику не на 100%, але багато. А от коли почалась війна, змінили викладача і пізно, але почав щось робити ну як умів. Не хочу звинувачувати педагогів, але дійсно багато залежить від подачі і як ставиться до навчання, бо якщо йому пофіг, то і учням теж до сраки. .......
@Olivia_hodunko
@Olivia_hodunko 5 ай бұрын
Побільше норм вчителів таких як ви , особисто мені математика в голову не лізе , я не розумію чому , ваші уроки подивилася і трохи шось докумекала , а в школі не дуже й хочуть пояснювати , бо часу мало а тем багато;( я ні одної теми не зрозуміла за 10 клас від свого вчителя, а ваші уроки дивлюся то розумію , прихожу в школу на урок все нічо незнаю 😂
@illya__8427
@illya__8427 Жыл бұрын
Якщо говорити там де я навчався і думаю це не тільки в нас є така проблема,що дітей не примушували вчити.Маю на увазі те,що навіть,якщо ти не вчив того матеріалу все одно міг десь щось списати і все 7 в тебе могло виходити.Хоч це і небагато але враховуючи те що ти нічого не робиш більшість і нехтіли чогось кращого
@yotopsl8408
@yotopsl8408 Жыл бұрын
Реформування системи навчання, проводити уроки не так душно, взяти приклад з наших західних сусідів. Наприклад як у чехів, абсолютно така ж сама програма, але мені як учню якось менш душно, що я маю на увазі: вчителя інші в них інший підхід до вивчення матеріалу, якісь він більш веселий, не завалюють дз і матеріалом, і за гарні оцінки є винагорода, тобто у учня є мотивація навчатися. Плюс це безкоштовні репетитори, тобто ти можеш після школи до абсолютно любого вчителя, підійти сказати я вот це не зрозумів і тобі гарно протягом 45хв пояснить. Принципи в нас усе під рукою, просто подивитися як у інших і брати з них приклад, головне бажання міністерства освіти.
@fckptn4291
@fckptn4291 Жыл бұрын
Потрібно змінити систему оцінювання. В мене зовсім пропало бажання вчити математику в школі коли вчителька почала занижувати оцінки за контрольні та самостійні роботи боячись що я здам ЗНО гірше і до неї прийдуть злі дяді і почнуть сварити
@jgahahjahx5460
@jgahahjahx5460 Жыл бұрын
Як би всі вчителі були як ви наша освіта була б на вищому рівні. © Ви найкращі 👍🏻
@a1mw3ll79
@a1mw3ll79 Жыл бұрын
Просто із за того що вони думають що вони гуманітарії, вони навіть не спробують подумати. А задачать ДУЖЕ ЛЕГКА, і потрібно просто взять найбільше число яке можна поділити на 5,щоб воно не було більшим за 45, та щоб у Толі було на 5 меньше. Виходить 25 і 20
@romanbuchko2323
@romanbuchko2323 Жыл бұрын
Питання у тому, чи потрібна всім дітям однакова освіта взагалі. Комусь достатньо 5 класів, комусь 9 з головою, бо дальше не йде, та й не треба їм то. Не заставиш, а полуницю комусь рвати треба. Якщо дійсно треба підняти освіту в країні, то тут треба брати досвід Китаю/ Кореї. Підйом о 6 00 ранку і навчання до 17-18 00. Далі домашнє до 24 00 і сон. І так всі роки навчання. А останні 2 роки перед екзаменом ще інтенсивніше. Якщо не склав на хороший результат фінальний тест, йдеш на малооплачувану професію, добре склав - йдеш, як всі нормальні люди працювати в офісі. Маєш золоту медаль на IMO/IPhO/... - нормально, керуватимеш тими, хто в офісі. Ще в ідеалі вставити систему соціального рейтингу. За такого освіченість населення просто взлетить до небес, відповідно будуть світлі уми, які генеруватимуть прибуткові ідеї. Інше питання, чи потрібно нам таке суспільство, коли простіше керувати дибілами, ніж конкурувати з геніями.
@dmytrk
@dmytrk Жыл бұрын
Дисципліна - осьо і воно. Нам є чому вчитись у них🤔
@wiperart5792
@wiperart5792 Жыл бұрын
@@dmytrk тоталитаризм и страх , а мне нравится ваш подход , он такой советский )) .
@dmytrk
@dmytrk Жыл бұрын
@@wiperart5792 дисципліна і совок необов'язково утотожнювати. Особисто я проти, щоб дітей весь день заставляли вчитись, але дисципліна - це така штука, що покращує життя, зокрема самодисципліна. Для прикладу: ну важко тобі дається той матан, ну не можеш прям, а вивчити хочеш - то не кидаєш це все, а шукаєш спосіб, який тобі підійде, аналізуєш свої помилки і продовжуєш
@dmytrk
@dmytrk Жыл бұрын
@@wiperart5792 тим паче, що у совку це лише подавалось у вигляді красивої упаковки, всередині якої жахливі речі
@wiperart5792
@wiperart5792 Жыл бұрын
@@dmytrk одно дело дисциплина , а другое дело северная Корея . Если бы я учился в такой школе , я бы сразу упал в анархию или попытался пойти против системы . Потому более чем мне и сейчас система нравиться в наших странах , хочешь учи , не хочешь плати деньги , все справедливо .
@LytvynRoman
@LytvynRoman Жыл бұрын
На мою думку школа і не повинна нас вчити чомусь окрім того, як вичитися і допомагати, якщо самі щось вивчити не змогли. Проблема як раз в тому, що нас тупо вчать як робити ті чи інші завдання, а коли справа доходить вирішення таких задач як ваша з яблуками, то у більшість починає згадувати подібну задачу, подібний алгоритм якого не існує, більшість хоч і знає як писати та вирішувати рівняння, але алгоритм не каже, що "х" це порівну яблука Олі і Колі, а 40 це те число після дорівнює, і тому тільки ті, хто вміють вчитися і розуміють не тільки що працює, а також ЯК воно працює можуть допетрати що ваша задаче це всього лиш x+x+5=40, але всі можуть це розв'язати за алгоритмом) Тож все що потрібно в початковій-середній школі - навчити нас вчитися та розуміти математику, а не лише тупенько вчити алгоритми... Додаток: пишу це як учень який в школі вчив алгебру на 7, геометрію на 10, а зараз живучі за кордоном, вивчився сам на 9 з алгебри і 11 з геометрії 😁.
@user-tb3of9qs6w
@user-tb3of9qs6w Жыл бұрын
Главное чтобы учитель понимал шутки, сам шутил, и вообще общался с классом как с друзьями
@sosochek206
@sosochek206 Жыл бұрын
Мені здається що потрібно більше прикладів для математики, не просто це і це буде це, а більше пояснень чи зрозумілих прикладів на чомусь реальному. Буває що слухаєш вчителя а він ніби прийшов на урок щоб просто розв'язувати свої рівняння для себе а не для учнів
@RelKier_is_jdude
@RelKier_is_jdude Жыл бұрын
Відповідь у Толі 20 у Олі 25, для перевірки я використав досить неочкувану річ, розділення загонів в покроковій стратегії: набрав сорок п'ять бійців і розділив на дві групи ¯\_(ツ)_/¯
@redmanone3724
@redmanone3724 Жыл бұрын
За безкоштовну освіту люди платять значний відсоток від свого окладу, тому поки не зміниться законодавство, школи будуть безкоштовними. *Хочу запропонувати вам ідею:* Ви можете створити кілька варіантів курсів (збірок відеоуроків), де ви, в залежності від часу який лишився до ЗНО, будете розказувати максимально компактно всю математику. Чим коротший курс, наприклад, тим менше він буде коштувати, але і деталей і важливої інформації в ньому буде менше. До прикладу, в найкоротшому курсі (~ 1 день на проходження), буде 5-6 відео з поясненням найчастіших тем на зно. В середньому курсі (~ тиждень на проходження) буде 15 відео, з тими ж темами, але більш обширно розказаними. У курсі "Максимум" (до місяця на проходження) буде 30 відео з повним курсом математики. Ви можете продавати їх на спеціальних інтернет майданчиках, за ціною 60грн, 45грн і 30грн відповідно. Я привів приклад, ви можете зробити щось подібне. А на цьому каналі продовжувати публікувати такий короткий розважальний контент, іноді рекламуючи свої курси.
@nagibator-ni4fq
@nagibator-ni4fq Жыл бұрын
Слухай, так, здається, всі необхідні відео вже є на каналі. Я, коли вивчав в школі похідну, не зовсім розумів, нащо вона. Потім знайшов канал Сергія, і тут мені докладно пояснили, як похідна пов'язана з тренуванням (хто зрозумів, той зрозумів). З того часу я, що не загуглю в рамках шкільної програми, то все є на цьому чудовому каналі. Я це до чого. Можливо, варто просто погрупувати відео по темам і по класам, як у закордонних вчителів блогерів?
@redmanone3724
@redmanone3724 Жыл бұрын
@@nagibator-ni4fq в відео було питання платної освіти, то я і порекомендував.
@user-yj9wj7lz9m
@user-yj9wj7lz9m Жыл бұрын
Все залежить від бажання учня. Яким би професійним не був вчитель, він не зможе контролювати учнів дома. Як кажуть: "школа навчає вчитись". Якщо учні не зацікавлені у вивчені математики - то вони її не вивчать навіть з професором наук. Єдиний вихід (на мою думку) - це зробити цей предмет цікавим для всіх, пов'язувати теми з побутом, адже у більшості учнів виникає питання "а нахера мені косинуси синуси і всяка байда, якщо я йду у ВУЗ, де не буде вишмату"( Я в цьому році закінчив 11 клас.)
@slovinzrytel4317
@slovinzrytel4317 Жыл бұрын
Я думаю що проблема в тому, що в школі просто показують теореми, формули і все. А щоб розв'язати складні задачі треба вміти логічно між собою співставити отримані знання. Наприклад, в мене на уроках геометрії вчителька може показати всі найпоширеніші типи задач і способи як їх покроково розв'язувати. І мої однокласники з легкістю розв'язують такі ж задачі, але з іншим формулюванням і числами. А коли з'являється задача в якій треба поєднати два відомих способи розв'язання, або в якій має бути зовсім інший хід думок, то мої однокласники не знають як її розв'язати, хоч знають всі потрібні формули. Думаю що в школах треба не так грузити дітей купою формул тригонометрії, які непонятно для чого можуть знадобитися будь-якій людині, а більше вчити логічному мисленню. Ще можна показувати практичне використання математики, щоб було цікавіше.
@nagibator-ni4fq
@nagibator-ni4fq Жыл бұрын
Як казала (та й каже) наша вчителька з математики (дякую їй, вона знищила в нас людей та створила математиків)): "Поверніть матриці в 10 клас, і тоді подивимось, як всі затанцюють." До речі, Серію, ви не хочете зробити пару відео про матриці? І ще одна пропозиція: Погрупуйте, будь ласка, відео у плейлисти за роками і темами, бо, коли заходиш у розділ "Плейлисти", то одразу такий: "еее, а де все?"
@user-it4dx7iz8s
@user-it4dx7iz8s Жыл бұрын
Я училась 9 лет в одной сельской школе и потом ещё 2 года в другой (в этом году выпустилась, нмт математику на 142 написала). В математике я не ноль, а двойка.Хоть что-то знаю.Могу решить простые задачи, посчитать что-то простое, задачи по квадрату, треугольнику, кругу и другим простым фигурам решаю, но с калькулятором т.к. разучилась сложное считать . До 8 класса ситуация была иначе. Написать кр на 10-11 особо не сложно было(алгебра, геометрия, физика). Учительница строгая была, но человек, а не математичка. И объясняла нам все максимально доступно. (На данный момент ей около 57). Вроде, в 8м классе по алгебре у нас из такого серьёзного были корень и рівняння квадратне/біквадратне. А вот по геометрии появились мои ненавистные синусы косинусы. Их я вообще не поняла и ясен пень мне эта тема не понравилась. А потом этих говнюков и в алгебру всунули (вообще до сих не понимаю зачем соотношение сторон треугольника в уравнения какие-то пихать). Потом они меня преследовали довольно часто в других темах и у меня пропало желание учить это все. За 3 года забыла элементарные дроби даже. А перед нмт села учить заново забытое так ничего не поняла. Хотя, раньше понимала. Теперь перенесёмся в более недавние времена. 2021 году я решила помочь мальчику с задачей 4го класса. И тут я выпала вообще. В мое время в 4 классе вообще только легкотня была. А тут соотношения + задача на движение 2х тел была и ещё это соотношение надо было как-то изменить, чтобы какое-то условие задачи выполнялось (я смутно помню ту задачу, простите). Мы такое в 5 или 6 классе учили. Зачем это в 4 ?! 1-4 класс это же вообще дети маленькие и глуповатые иногда. Вывод: слишком рано серьезности заставляют учить (так даже учителя говорят). Ну а с физикой и химией сильно многословной не буду. Это такие науки, что надо максимально много увидеть своими глазами. Как то самое эл. кольцо работает, как происходят реакции. В моей школе из оборудования было несколько старых приборов, немножко химикатов (очень немножко) и воображение.
@AligardoDFraer
@AligardoDFraer Жыл бұрын
Я був двіїчником з математики до 9 класу, в десятому я зрозумів одну тему. І показав вчительці, що я її знаю. Після цього я почав вивчати математику і здав нмт майже на 200. Тож, на мою думку, дітям потрібен стимул. Накшталт, оцінки в 12 балів, або демонстрації, що вчитель зацікавлений у Вас.
@user-it4dx7iz8s
@user-it4dx7iz8s Жыл бұрын
Оцінка в 12 балів не такий вже і стимул для будь-якого учня, нажаль з неї толку мало
@AligardoDFraer
@AligardoDFraer Жыл бұрын
@@user-it4dx7iz8s діло не в оцінці, а в тому. Що вчитель тебе похвалив, те що саме в тебе вийшло отримати такий високий бал. Що ти не порожнє місце
@illia_dmytryk_style2221
@illia_dmytryk_style2221 Жыл бұрын
@@AligardoDFraer, ти дуже далеко. Хвалити за знання та досягнення не можна! Це ядро перфекціонізму та проблем з мисленням на кшталт депресії! Хвалити потрібно за наполегливість, терплячість, уважність. Ну і, звичайно, тобі захотілося вчити математику через те, що вчитель підкреслив твою геніальність та здібності, а не результат, будьте уважними, друзі
@AligardoDFraer
@AligardoDFraer Жыл бұрын
@@illia_dmytryk_style2221 в мене відсутні усі якості які Ви назвали. Тим не менш, я швидко розумію тему на уроці. І якби у школі не було оцінювання, то так, підкреслення сильних сторін дитини було б пріоритетнішим. Але в цьому випадку, саме оцінка стала стимулом. Тому що я вважав, що її неможливо отримати, точно не мені. А тут мій світ рухнув. Саме тому, я вважаю, що в нинішній ситуації продемонструвати знання у вигляді гарної оцінки є добрим стимулом.
@AligardoDFraer
@AligardoDFraer Жыл бұрын
@@illia_dmytryk_style2221 а що до тієї ситуації. Це було цікаво: В день, коли вона видавала контрольну/самостійну роботу у моїй не було оцінки. Я пішов запитати, що сталося. На що вона відповіла мені що забула й там перевірила. На її диво(я побачив по обличчю, це було зовсім не стандартний вираз) в мене вийшло все вірно і вона мовчки з кумедним обличчям поставила мені 12. Жодного слова, не потрібно було, щоб я зрозумів, що щось можу.
@robot_3001
@robot_3001 Жыл бұрын
Дітей заставлять вчитися тільки самі діти. На мою думку треба навчання робити "модним" і класним у очах інших, а не таке що батьки заплатять за контракт. А потім всі дивуються чого нашу освіту не визнають за кордоном..
@wiperart5792
@wiperart5792 Жыл бұрын
Так проблема не в контракте , а в халатности преподавателей , коррупции которая внедрена в систему , ну и раздолбая студента , который ничего не хочет знать . Ой я же забыл про систему образования , которая не меняется , десятилетиями . А какая практика крутая , иногда её нету и человек прийдя только с теорией, вообще никому ненужен , т.к нету опыта работы и нужно обучать . Помимо всего , вот зачем филологу учить +JS , а они учат , зачем медику учить социологию , а они учат . Не говоря уже о кривой системе НМТ , где софт недопилили , помимо этого что кто-то может списать , сюда лезут много льготников , почему нельзя сделать только определённое количество , я хз . Помимо льготников лезут " папа , мама , с гос. должностями " и что самое забавное , их детки спокойно получают диплом . 2 раза моя одногрупница в свое время пришла на пары , зато закончила на 4-5 по 5 бальной системе. То что образование заграницей не котируется , ну так Украина сама по себе небыла никому интересная , вот только благодаря войне , много кто сможет поступить . Хотя хз у меня международный диплом и я мог ехать работать в Германию 🗿 , ну нас и здесь неплохо кормят. Вообще на эту тему много можно сказать минусов , ну а толку .
@user-en3sp4kg1q
@user-en3sp4kg1q Жыл бұрын
Діти не будуть вчитися до тих пір поки не буде престижу вчителя - це перше, друге - поки батькам буде наплювати на знання дітей. Багато хто з батьків дітям відкрито тлумачать навіщо слухати вчителя, щось там вчити, адже якщо в батьків не буде грошей то дитина ні до якого вузу не вступить, а якщо будуть гроші то і так все буде креш. Контракт заплатять і диплом отримає. Роботи однаково не має. Ось вам думка народу. Звичайно це не стосується адекватних батьків і їх дітей. Вибачте, якщо когось образила.
@your-solutions1336
@your-solutions1336 Жыл бұрын
Мені 27, я займаюсь бізнесом в ІТ. Прийшов до математики по такій схемі: Шахи (мізки почали працювати неординарно)- Python(зацікавив штучний інтелект, програмування як хоббі) - алгебра(розвязую формули кодом). Дітям цікаво те чим вони зможуть користуватися саме зараз
@Vlad_CR
@Vlad_CR Жыл бұрын
Думка школяра. Відправити на пенсію 70,80-річних вчителів 🥲 Дуже скучно пояснюють, не справляються з великою кількістю дітей, надзвичайно агресивні, під час онлайн уроків не вміють виводити на екран запис (як записується все сказане) , діти не можуть нічого побачити (тому залишається тільки слухати і надіятись на те , що ти правильно все записав, а якщо зв'язок переривається, то і зовсім приклади й задачі йдуть коту під хвіст). Проте тоді треба збільшити зарплати для вчителів, щоб молоді професіонали (зі здоровими нервовими клітинами) з сучасними методами пояснення матеріалу йшли на роботу вчителя, бо зараз в багатьох ця професія асоціюється з професією прибиральника по заробітній платі. (В моїй школі взагалі недостача математиків, тому цю роль беруть на себе навіть вчителі інформатики :/) + Багатьох дітей вчать люди, що жили ще в радянському союзі 😐 Хороший викладач повинен зацікавити дитину , інакше предмет стає нудним і страшним. 50% знань залежить саме від вчителя і його вміння зацікавити й донести потрібний матеріал до слухачів. З хорошими вчителями (і високими зарплатами для них) не требуло б навіть вводити математику обов'язковим предметом , оскільки у всіх і так був би високий рівень знань. Цей хід від нашого міністерства тільки ускладнює життя для тих же гуманітаріїв.
@shewa1052
@shewa1052 Жыл бұрын
Згідний з тобою бро
@Hterben292
@Hterben292 Жыл бұрын
Згоден
@AligardoDFraer
@AligardoDFraer Жыл бұрын
Це не від віку залежить, а від вчителя. Там скоріш зарплату підвищити треба, щоб молодь шла
@OlegKudlay
@OlegKudlay Жыл бұрын
А коли все відбувається у класі, а вчителю 30-40? Стосовно он-лайну, то там багато питань до технічного устаткування та обраних платформ та їх сек'юрності.
@skat9060
@skat9060 Жыл бұрын
Зараз "молоді професіонали" - це в більшості випадків, ті люди, які закінчили Пед, за гаражами. І нічого не знають та не вміють. На відміну від ти людей які здобували освіту в "радянському союзі", і навчають вас у школах.
@helensmyrnova888
@helensmyrnova888 Жыл бұрын
Думаю, що математика особливо після 6 класу далека від життя. Тому діти не розуміють навіщо вона потрібна в такому великому обсязі. Тому діти після 6 класу забувають як здійснювати розрахунки з дробами. Пропозиція: більше життєвих задач!
@userkanevidoma
@userkanevidoma Жыл бұрын
Ну, можливо, я не маю рації, але моя думка така, що хто захоче, той і з поганого пояснення щось винесе. Я ненавиділа математику (і досі трохи проскакує), але коли зрозуміла, що на нмт - це щось обов’язкове, то взяла себе в руки і просто почала вчити. Так само було і в школі. Я не любила її, але не випадала з неї. Я слухала вчительку, я робила сама домашку і розбиралась над чимось незрозумілим. Я не мала і не маю такого поняття «не хочу», коли ця справа стосується «треба». Так, я не дуже лізла в складні завдання (через що і мала середню оцінку 8 з неї), але саму основу я розуміла. Але що як справді проблема в учителі? Що як вони нудні й нецікаві? Ну, я мала неймовірного вчителя з історії, який вкладався в цей предмет і розповідав все так цікаво, що я рот нерідко відкривала. І що ви думаєте? Більшість історію все одно не читала, не розгортала підручник і не слухала. Чи він незрозуміло розповідав? Ні. Чи нудно? Теж ні. Просто це «непотрібно» і «не хочу». Не вистачало суворості? Була не менш цікава, але сувора вчителька географії, де розповідались ще важливіші речі. Чи хтось щось читав і готувався до уроків? Ні. Тому проблема не у вчителях, а в розбещеності дітей. Їм подобається нічого не робити й шукати країнах - от і вся проблема
@darynahordych
@darynahordych Жыл бұрын
Я вважаю, що проблема ще в тому, що сама освітня програма обмежує можливості учнів. Звичайно, на приклад, в моїй школі НУШ це вже п'ятикласники, але я хочу згадати про свій досвід. Що я розумію зараз, це те, що раніше я нічого не розуміла. По-перше, я не розуміла навіщо, по-друге для мене реально тяжко зрозуміти те, що не має сенсу. Але сенс був і він з'явився лише пізніше. Тобто навіть ті слова, що потім воно вам знадобиться не допоможуть учню змусити в 10-12 років вчити все підряд, і як на мене науку потрібно спочатку поясни в загальному значенні, а не спочатку вчимося додавати, потім й до дробів доходимо, а потім з'являються квадратні рівняння. І тільки згодом тобі кажуть, що за допомогою них ти можеш розв'язувати задачі. Тай взагалі, якщо й в геометрії пояснити, що кожне означення про різні види чотирикутників не просто правила, а пояснюють фігуру, то це б допомогло в розумінні (це саме те, що я помітила в своєму освоєнні матеріалу). Тобто загалом, я хочу сказати, що наша система йде за покроковими поясненнями, які не допоможуть дитині самій дійти до чогось геніального, а також наше навчання це просто вивчайте, що вчитель викладає. А що вчитель викладає? Також ви згадали про школи-інтернати і тд., де йде поглиблене навчання(?). Я навчаюся в сільському ліцей і, звичайно, рівень викладання не найкращий. Можливо, я б розуміла, що я до 8 класу вивчала з української та англійської мов , інформатики, якби в мене були кращі вчителі. Та я вважаю, що якби система не починала мучити дітей так рано, а розпочинала навіть елементарне пізніше, то це вже б дало кращий ефект, чим існування на уроках та заучування. Тому що сама я помітила, що я реально могла освоювати матеріал лише десь з 13 років. Можливо мені допомоги попередні роки навчання, та я вважаю, що є й кращі варіанти.
@user-og4dw9vk3w
@user-og4dw9vk3w Жыл бұрын
Пане Сергій ти сам сказав "Освіта вона і в Африці освіта". Згадай як ти в школі вчився. Чи всі вчителі могли цікаво і доступно подати матеріал? Коли матеріал подавався цікаво, як би вчитися мені не хотілось, я все рівно з відкритим ротом сидів і слухав вчителя. Відповідно щось і вчив. Тому щоб діти вчилися потрібно у вас, вчителів, питати що для цього потрібно. Потрібно сучасне технічне забезпечення шкіл. Бо як учити будь-яку мову програмування коли в школі 1000 учнів, а в класі інформатики 7 комп'ютерів? Чи як вивчити англійську коли її тобі викладає вчитель якому не цікаво займатися з дітьми. Можливо потрібно підняти заробітну плату вчителям хоча б до 750-1500 євро в місяць? Наприклад 750 євро зарплата і 750 євро за позакласні заняття (гуртки).
@user-qf8ip7xh5s
@user-qf8ip7xh5s Жыл бұрын
Вчився я в звичайній сільскій школі посеред степу широкого, де в закутках з 1963 року ще нічого не змінилось. Освіта звісно не тягне, середній зно бал випускників школи в межах 145-155, але безкоштовна і просто вона є(хоч за це дякую) Але, попри становище, в мене був рекрасний викладач з математики, і математику я любив більше за гроші (сподіваюсь, і надалі любитиму). Та за останні два роки у школі я зрозумів, що недостатньо просто мати гарних вчителів з основних предметів. Коли ти маєш змогу "зіскочити" з історіі, чи біологіі, прогуляти літературу або географію - що заважає не прогулювати й інші, окрім власного бажання вчити ті предмети, і власне, совісті? Та попри бажання знань, усвідомлення, що десь щось можна пропустити\недовчити\списати і тобі за це нічного не буде - не дає покою навіть коли сидиш на улюблених уроках. Гадаю, багато хто саме таким чином втратив бажання вчитись. Закінчив з середнім балом в 10,5 і моя настанова для тих хто вчится - робіть помилки. Як у домашній роботі так і на контрольних. Страх помилитися + бажання перевіритись або щось десь піддивитись-списати = завал. Тотальний при чому. Без гдз та калькулятора жити звісно вам ніхто не забороняє, але візьміть до уваги, що краще спочатку виконати УВЕСЬ об'єм поставлених задач, а вже потім звірятись з довідковими матеріалами, калькуляторами, гдз, однокласниками. Робота над помилками вчить краще ніж уникнення помилок - це елементарно, але не одразу стає очевидно.
@Kerrigan-pd4um
@Kerrigan-pd4um Жыл бұрын
1. Треба спростити програму! Бо кожен урок - нова тема, і в такому темпі попереднє не засвоїв, а вже нове, і все плутається. 2. Краще було б, якби ввели більше саме життєвих задач, їх можна ще легше уявити, мені б то дуже допомогло. Більшість не порахує навіть скільки їм плитки треба закупити для ванної кімнати.
@user-gd2xb1si8m
@user-gd2xb1si8m Жыл бұрын
На мою думку , щоб покращити якість навчання необхідно анулюаати бутафорію з оцінками , тобто зробити так , щоб 1 )взагалі оцінок не було , адже більшості важливі лише оцінки ( більшою мірою дуті ) , а не знання , також я вважаю 2) треба прибирати совєтчину в освіті ( ніяких тупих заходів по типу концерт до якогось дня , лише навчання ) Тобто зробити так : хто хоче вчитися , той буде вчитися ЛИШЕ ДЛЯ ЗНАНЬ , ЩО ЗНАДОБЛЯТЬСЯ КОНКРЕТНО ЙОМУ Й ПРИ ЦЬОМУ ВІН РОЗУМІЄ НАЩО ВІН ВЧИШСЯ а також 3) Ми живемо в час капіталізму , де інформація має важливе значення і при цьому в один момент все може змінитися ( до прикладу китайський вірус , що зіпсував багатьом людям стабільний бізнес) тому я вважаю , що третє і найважливіше це привчити дітей до того , що треба вчитися все життя , адже не знаєш , що коли пригодится , а то в нас як : всі розумники у всіх чуть не 13 , отстрілялися в шкілі і думають все життя пройдено , можна ніх..я не дєлати , нізашо не думати , потім вкалувати за 8000 , обіймати посаду " зам по ніх..ям " ( яку я теж скоріш за все отримаю ) , получить нещастя у виді китайського вірусу ( насправді мається на увазі будь-який форс мажор , що кардинально змінює життя ) та й зостатися без роботи Мораль : треба не стільки вчити людей складносурядним реченням , скільки вчити людей А) вчитися Б) розуміти/осмислювати , що ти робиш і навіщо
@NikitaRykov-uj1dw
@NikitaRykov-uj1dw Жыл бұрын
Ця яма формувалася дуже довго. На мою думку діти не виновні в цьому. Ковід почав це (на мою думку), а війна завершує. Якщо ми будемо реалістами, хоча якісна освіта може бути дістанційною (онлайн репетитор, бажання дитини та інщі фактори маюсь співпасти щоб вона була дійсно якісною), безкоштовної шкільної дистанційної гарної освіти у екстримальних умовах не може бути. Діти пропустили велику частину шкільного курсу. Для інших предметів це не дуже критично (Наприклад історія, тобі не треба знати історію древнього єгипту щоб зрозуміти історію США 1930х років). З математикою таке не спрацює: Як не змагайся зрозуміти степені, але без знань множення ти не зможеш.
@galina2061
@galina2061 Жыл бұрын
Коли я вчилася,навіть не не було моди на репетитори . І я закінчила школа на все 5 ( пятибальна система) . Так є діти,які важко сприймають,але дехто просто тупо не вчить все. Природній відбір" ніхто не відміняв . Все одно будуть ті,що вчаться добре решту хай "мастять" собі голову . 😁
@master_meloman
@master_meloman Жыл бұрын
Я два роки тому закінчив школу. Зараз я на другому курсі педагогічної спеціальності. Я вважаю, що цю проблему створюють по перше вчителі, так це складно, але вчитель повинен кожного учня зацікавити предметом та ще мені здається що деякі учні не можуть навчатись через складний вік ну 7-11 клас ідеально підпадає під цей вік та їх потрібно ще більше зацікавлювати. Всі розуміють, що у дітей теж є проблеми, діти теж страждають дуже і через карантини і через війну і через своїх однолітків і через переформування себе як особистості. І є у них періоди, коли вони н просто не можуть навчатись... Програма не враховує, що ти може сидиш на заняттях ображений на когось і зовсім не сприймаєш матеріал, та і самі діти не розуміють, що шлях самореалізації вихід з багатьох проблем. Ось... Я якось так вважаю
@anastasiiakolomiiets7022
@anastasiiakolomiiets7022 Жыл бұрын
З 1 по 4 клас зі мною мама займалась, вона "втовкмачувала" знання в мою голову, тому що в школі я ловила гави і не була зацікавленою. Ми з нею вирішували ВЕЛИЧЕЗНУ купу прикладів та тестових завданнь, часто були в мене істерики, через те, що я втомлювалась і не могла більше вирішувати завдання, а сиділи ми до пізна, особливо напередодні контрольних. Хоч методи навчання були не зовсім "гуманні" в мами, але я всю цю основу/базу математики пам'ятаю ще досі( перейшла в 10 клас). Але починаючи з 5 класу мама перестала зі мною так інтенсивно займатись, але в школі була строга вчителька, яка не дала мені сильно спуститись. Ця вчителька в нас була до середини 1 семестра 7 класу. (Для розуміння в 4 класі моя оцінка з математики - 11б, а в 6 - 9б). Потім до нас прийшла молода вчителька, пояснювала матеріал на 8/10, але не сильно турбувалась про те чи здамо ми чи ні. Пробула вона в нас аж до кінця першого семестру восьмого класу. До кінця 8 класу в нас вели зауч(вона ж вчителька зарубіжної) і біологічка, інколи уроків не було і ми сиділи байдикували, інколи наша класна керівничка вела на них укр мову. В дев'ятому класі нам дали вчительку, яка раніше викладала в університеті. Вона нам завжди казала як все робиться за стандартами університета, хоч ми їй і казали, що ми зараз в школі, в неї була відмазка " ви сейчас научєтєсь так, а патом вам прийдьотся перестраіваться і будєт очєнь сложно". Також вона завжди занижувала оцінки, основні причини поганої оцінки: 1) ну я увєрєна что єто не ти решала; 2)ход рєшєнія задачі не такою как я вам показивало; -яка, в біса, різниця, як я розв'язала цю задачу? 3) ну і што, што здєсь всьо правільно, єто же всего одно заданіє; - і ставила 10 балів. Так ще й, щоб ви розуміли весь ідіотизм ситуації вона на третьому чи четвертому уроці назвала наш клас бидлом і сказала, що ми їй хамим, але ми просто просили її ще раз пояснити нам тему, а вона відмовилась зі словами "надо било слишать мєня, когда я вам расказивала". Іце все було перед екзаменами. А коли почалась війна, навчання в нас почалось лише в кінці березня- на початку квітня, весь час до початку навчання адміністрація школи мовчала. Коли почалось навчання математичка на кожен урок кидала 6+ номерів, не давала належного фідбеку і не пояснювала помилки, в нас не було онлайн уроків, а коли діло доходило до тестів на сайті на урок, я мало з глузду не з'їхала, тому що в нас була здається година різниці в часі, в класрумі вона писала НААРИКЛАД: дата здачі завтра до 13.00, але тест закривався в цей же день( точно час не скажу бо сама змогла здати лише 4 тести). Ми їй пояснювали в чаті, що вона має підлаштуватись під український час, так як більшість учнів зараз в Україні, але всеодно лишались винними ми, бо ми погані учні. Якщо коротко про інші предмети, то онлайн стабільно в нас був один предмет - англійська, два рази на тиждень, на це урок стабільно приходило два учня із 29, кілька разів доєлнувались інші мої однокласники. Два рази була зарубіжна. Урок російської мови( вона в нас з 5 класу, веде та ж вчителька з зарубіжної) замінили розвитком мовленя, який був один раз онлайн, а потім вона просто кидала дз в класрум. Всі інші вчителі просто кидали дз і тести в класрум або вайбер. Проо яку освіту взагалі йдеться?
@anastasiiakolomiiets7022
@anastasiiakolomiiets7022 Жыл бұрын
вибачте, якщо десь є помилки в словах чи не так роставлені розділові знаки, я не перечитувала текст
@shiro693
@shiro693 Жыл бұрын
У нас так фізик з університету, здається, прийшов. Він просто тупо розповідав матеріал, як лекцію. Жодної зацікавленості в учнів він так не викликав. Хоча попередня вчителька, хоч і не мала пед освіти, але пояснювала все чудово. Її хотілося слухати або хоча б не заважати проведенню урока.
@lwn9493
@lwn9493 Жыл бұрын
Я думаю что это все проблема в подходе к детям учителями У меня был очень хороший учитель математики, именно по этому я стал понимать, вникать, и даже любить математику
@joknaim654
@joknaim654 Жыл бұрын
в мене була вчителька в школі (я з смт) , так от вона просто елементарно знімала бали якщо ти не там де потрібно ставив крапку з комою ,я любив і розумів математику ,тому в мене з цим проблем не було ,але вона робила удар не на розвязування задачі , а на оформлення , і через це діти почали ненавидіти цей предмет , і я їх дуже розумію , потім я поступив в ПНТЛОБМ ,і для мене було шоком ,що там вчителям байдуже на оформлення ,якщо всі діти зрозуміли як розвязувати дану задачу , ми навіть не доробляли її до кінця ,я мовчу що на оформлення всім було байдуже , і так ,мій товариш мав ідентичну любов до математики як і я ,але я склав на 180 ,а він на 160 (я міг скласти і краще ,але почав готуватись до нмт в день здачі;)),тому на мою думку якби були такі методи навчання як в моєму ліцеї ,то середній рівень знань з математики був би набагато вищим.Бурдейна найкраща❤.Томашпільська школа , іди в слід за кораблем*мацква*
@user-sf6sh5lp7o
@user-sf6sh5lp7o Жыл бұрын
у меня есть отличные учителя (математика), и учителя, которые положили болт на детей, так как те не хотят учиться. Так, за это учебный год на химию, биологию и географию почти не приходили учителя (примерно 1-2 раза в месяц мы их видели). По матеше же учитель хороший, очень похож по поведению на вас) Химию я очень любил, но увы, абсолютно не знаю что было в 10-11 классе, так как не хотел и не мог изучать самостоятельно дома ВСЕ школьные предметы. Проблема, как по мне, в том, что нам намеренно занижают уровень образования, так как умные люди сейчас не нужны. Под словом "умный" я подразумеваю не то, что человек образованный, а то, что такой человек старается сделать пользу для себя и общества. "Глупые" же люди стремятся сделать какую-то глупость (тавтология 😅), даже не извлекая для себя выгоды, или даже вредя самому себе! Насколько я заметил по самому себе и насколько я могу мыслить из собственных наблюдений, опыта и знаний, процесс обучения как бы "прокачивает" человека, хотя повторяюсь, что образованный - не значит "умный", да и я могу ошибаться. Тем не менее, образованный человек может обладать знаниями, которые помогут ему выйти из этого условного состояния, осознать своё положение, да и в процессе обучения башка у этого человека явно не простаивает, человек "учится учиться". Короче говоря, если бы власти хотели выростить годное поколение - они бы этим занялись. В данный момент им это не нужно (и не до этого если честно), из-за чего мы прожинаем плоды в виде низкого уровня образования, да и большого количества не очень смышлёных ребят.
@Oleksandr9665
@Oleksandr9665 Жыл бұрын
Образованный в первую очередь это тот, кто смотрит на мир и видит одновременно намного больше вещей и в состоянии проанализировать ситуации и следом вынести свой вердикт. Тупой же будет слушать псевдообразованных, не задумываясь о последствиях и причино-следственнях связях. Поверьте, если бы каждый человек был образованным в плане вышенаписанного, то мы бы продвинулись намного дальше. Ну а сейчас имеем войны какие-то непонятные и даже имеем тех, кто поддерживает её и радуется смертям(с двух сторон)
@NazGR
@NazGR Жыл бұрын
На мою скромну думку, основна проблема в освіті, яка була в мене ще не так давно, це прикладний аспект. Наприклад я вивчив як перемножити між собою 2 матриці, але не розумів для чого вого потрібно. І доволі швидко забув звісно. Якби мені хтось пояснив, що матриці активно використовують для опису зміни простору і можна порахувати як зміниться вектор з допомогою цього, і що це використовується в робототехніці (наприклад), то запам'ятати це було б легше. Зараз часто стикаюсь з прогалинами в математиці і заповнюю їх самостійно, але починаю з мотивацінйого моменту, як це використовується і нащо воно мені особисто треба. Але це мій рецепт, і не факт що спрацює для кожного.
@Pi_Fagor
@Pi_Fagor Жыл бұрын
А ви в 1-му класі добре розуміли навіщо ви вчите букви?
@maaly808gxd
@maaly808gxd Жыл бұрын
@@Pi_Fagor особисто я - так. для того, щоб читати. нам це пояснювали у школі та вдома. з приводу математики ж ні
@Latsyuha
@Latsyuha Жыл бұрын
Мені не вистачало мотивації бо я не розумів для чого всі ці абстрактні формули. Якби перед вивченням теми учням розповідали як ці знання можна буде застосувати в реальному житті, наприклад, як вирахувати градус самогону або під яким кутом вдарити по м'ячу щоб забити в дев'ятку
@user-lw6iq3eg8b
@user-lw6iq3eg8b Жыл бұрын
Не знаю чи це мені так пощастило зі школою та вчителями, але я за 9 років навчання не зіткнувся з проблемою навчання. В мене завжди була тяга до цього. І вони( вчителі) мені в цьому допомогали. Тому є два фактори на мою думку, які впливають на початкову та старшу освіту: 1. Гарний викладач, який і роз'яснить, і допоможе в разі якщо щось не ясно. 2. Звичайно ж дитина: якщо вона не хоче вчитись, то й навчити її не можливо. Скільки ти її чи його не вчи або не давай знань і практики, вона ніколи це не запам'ятає. І я це бачив саме в своєму класі.
@ririkowww
@ririkowww Жыл бұрын
Я вчуся в одинадцятому класі, у ліцеї в маленькому промисловому містечку. Не можу сказати, що в нас погані вчителі, погана програма, або ще щось. В нас дуже класний вчительський колектив, тому що багато хто з них непогано викладає свій предмет. Але річ у тім, що більша частина українців перебувають на дистанційному навчанні ще з 2020 року (перший карантин, потім другий, а потім ще й війна). Ну, а ми усі розуміємо, як відбувається "навчання", коли перед учнем є Інтернет, але не має самого вчителя... Не буду зараз виставляти себе приміром для всіх, тому що я й сама постійно списувала. Але, все ж таки, дистанційне навчання, як на мою думку, послаблює хватку учнів, тому що завжди можна списати. Інше питання, коли людина намагається сама чомусь навчатися, тому що розуміє, що, як ви й сказали, навчання в школах зараз практично не існує. Я 90% часу навчаюся сама, тому що я в своєму темпі готуюся до нмт, повторно проходжу шкільні теми (до мене погано доходить с першого разу, тому я передивляюся записи уроків декілька разів) та інше. Але постає інша проблема - відсутність самоорганізації та лінь. Дуже складно змушувати себе сидіти по 5 годин над дз та екзаменами, хоча ти й сам розумієш, що це потрібно лише тобі... Коротше кажучи, потрібно просто дочекатися, коли ми знов зможемо ходити до нормальної школи, щоб потім вводити якісь освітні реформи, які врятують освіту в Україні.
@user-gc2ui6rc1g
@user-gc2ui6rc1g Жыл бұрын
На мою думку самі вчителі не мотивовані давати якісну освіту)
@Irina77785
@Irina77785 Жыл бұрын
Під час підвищення кваліфікації в одному з ППО був скандал: вчителі скаржилися, що їх змушують рішати контрольні роботи. Вони самі не рішають. Починати з вчителів.
@captaincactus9724
@captaincactus9724 Жыл бұрын
Відео клас , особливо під модулем
@lordmajor4082
@lordmajor4082 Жыл бұрын
АХХАХАХАХАХАХАХАХАХ
@Fox_-ql8di
@Fox_-ql8di Жыл бұрын
Цікавість -- ось що загороджує дітей від навчання! Дітям просто не цікаво це все вчити, хоч це і легко. Їх треба зацікавити чимось на уроці або давати призи. Наприклад: за кожне правильне вирішане рівняння на дошці буде даватіся зірка (вчитель повинен контролювати що б учень не списав) а в кінці неділі підраховують и дають призи трьом кращим учням.
@user-cg9oj8fb4u
@user-cg9oj8fb4u Жыл бұрын
Дитина, 7 клас, постійно запитує де їй у житті може знадобитися вивчення тієї чи іншої теми. Не лише математики. Коли пояснюєш - вчить, вникає. Коли ні - зазубрила, здала, забула. На мою думку, у нас теорія відірвана від життя. Чому, коли вивчається тема числа π, зовсім не пояснюється де можна застосувати його, наприклад, у будівництві. Мотивація щось вивчати з'явиться тоді, коли ви поясните дітям навіщо це вивчати, де ці знання стануть у пригоді.
@gabrielgabbi2361
@gabrielgabbi2361 Жыл бұрын
У школах є тільки пародія на освіту. Щодо хімії, фізики - це шось, що ти списуєш постійно, бо ніхто нормально не пояснює (а якшо пояснює, то дуже нецікаво) З математикою цікавіша ситуація, адже це все-таки основних предмет, як не як маєш шарити. говорячи про мій досвід, мені було нудно на уроках, дуже й дуже нудно. Починаючи з 7 класу я почала зівати на алгебрі, а згодом і на геометрії, відповідно нічого не розуміла, формули скорочення для мене були всі на одне лице, а виносити мінус за дужки це взагалі якась магія була (чесно кажучи, я не знала, що так можна робити) Кожен урок я пробувала шось вирішувати по зразках (але толку з того), на контрольних старалась списати. Але під кінець уроку найбільше моє бажання було, щоб той урок закінчився. І так 4 роки (до 11 класу) Алгоритм навчання приблизно такий: 1)стараєшся шось зрозуміти перші 10 хв уроку 2)розумієш, що нічого не розумієш, що прозівала вже дуже багато, і через це нереально сприймати новий матеріал 3)думаєш шось типу: "а, дома розберусь якось" та чекаєш кінця уроку. (спойлер: дома не розбираєшся) Я не знаю, чесно, що з цим робити, спростити матеріал, може, або виділяти більше часу на один і той самий матеріал (щоб всі зрозуміли) або нормально пояснювати, або шо, я чесно немає жодного уявлення
@IvanovEugen
@IvanovEugen Жыл бұрын
Будувати нормальну атмосферу в школі, де вчитель поважає учнів та захищений від них, щоб банально мати хоч якісь важелі, а не так, що воно тупе, бухе і агресивне, а вчитель не має права його викинути з класу, бо несе відповідальність за кожного учня. Мотивувати вчителів працювати у державних школах, з адекватною зарплатою. Не закидати купою писанини, за якою вже немає часу та сил на самих дітей. Переглянути програму. У нас намагаються робити унікумів, а це хєрня, а не підхід. Слід робити загальну "науку" з базою математики, фізики, хімії і в середніх та старших класах вже давати дітям самостійний вибір, щоб вони вирішували, що саме вивчати поглиблено, а що поверхнево.
@polariska
@polariska Жыл бұрын
Треба, щоб вчитель придиляв увагу до КОЖНОГО учня, а не тільки до тих, хто щось знає завдяки репетитору
@angelina3751
@angelina3751 Жыл бұрын
Абсолютно згідна, увага сфокусована лише на тих хто дуже добре знає математику, а інші діти якщо щось запитають і знову не зрозуміють не матимуть змоги розібратись без репетитора в матеріалі.
@assscold
@assscold Жыл бұрын
Для того, щоб вчитель приділяв увагу всім учням, в класі має бути 10-15 дітей, а не 30. А також зарплатня має мотивувати викладача, бо працювати за їжу в наш час ніхто не хоче)
@comboshow8490
@comboshow8490 Жыл бұрын
@@assscold чтобы уменьшить количество учеников в каждом классе в 2 раза - надо увеличить количество школ в 2 раза. А где взять на это деньги?
@Pi_Fagor
@Pi_Fagor Жыл бұрын
@@comboshow8490 во-во!
@user-mb5ee3nb6c
@user-mb5ee3nb6c Жыл бұрын
@@comboshow8490 но при этом же есть частные школы, где в классах до 10-15 детей, и учитель каждому уделяет должное количество внимания. а в обычных школах нужна мотивация для учителей. если вв и правда думаете, что нет денег для этого, то вы очень ошибаетесь. просто цель иная - вырастить баранов. и так почти во всем мире.
@Kris-dg7bv
@Kris-dg7bv Жыл бұрын
Так скільки яблук у Толі?
@rinqql9042
@rinqql9042 Жыл бұрын
Проблема не тільки в системі або вчителях, а також і в самих дітях. Діти реально стають все лінивіші і лінивіші, вони не готові вчити предмет, вони не готові на це витрачати час, бо їм "впадлу". "Ого, 3 номера по алгебрі, це ж так багато, я не хочу робити, спишу з гдз пук пук пук" це звичайний школяр зараз. У дітей рельно зникає бажання хоть щось робити, вони втикають в телефон по 6-8 годин, діти не зацмаються спортом, не маєть хоббі, взагалі не мають інтересів(я кажу не про всіх, а про більшість). Це проблема не просто освіти, а проблема нашої реальності та майбутнього.
@ukrainianhandembroiderywit344
@ukrainianhandembroiderywit344 Жыл бұрын
Я думаю, варто ввести в шкільну програму такий предмет як логіка. Це одне. Інше - думаю, треба удосконалювати методику. Поменше теорії, побільше практики. Але без перенасичення інформацією. І менша кількість дітей у класі. Як це є на уроках англійської.
@Laddos3110
@Laddos3110 Жыл бұрын
Добрий день, пане Сергію. В мене виникла одна проблема. За вашою порадою написав заяву до дитбудинку. Але мені відповіли відмовою через те, що дуже малий конкурсний бал. Куди мені тепер звертатись? Буду чекати ваших вказівок, бо я зараз живу на вулиці і грошей залишилось максимум на 3 дні
@nameless7375
@nameless7375 Жыл бұрын
Ну перш за все треба щоб батьки привчили в легків формі вчитися дитину.Аж потім треба вирішувати економічні проблеми в самій країні.Це вирішиться тоді скоріше всього і вчителям і на школам виділять більше коштів що теж підвищить так скажем вчительський дух і так далі.Одна проблема тягну другу тому і ніхто не знає як покращити все. Для справки мені 15 років і я закінчив 9 клас і йду в ліцей.За ці роки я побачив деяку халатність з боку вчителів но це скоріше всього їм просто задовбало вчити дітей.
@markiyanK525
@markiyanK525 Жыл бұрын
Школа, в першу чергу, повинна дати вміння вчитись, повинна дати усвідомлення, що знання - світло, незнання - темрява. Особисто я дуже люблю історію і не люблю математику, але зараз для істориків дуже мало перспектив для подальшого розвитку, тому діти змушені, ламаючи себе, йти на ту спеціальність, яка надалі принесе більше грошей. Вважаю, що насильно змушувати дітей вчити математику непотрібно, від цього кількість людей з ЯКІСНОЮ технічною освітою не зросте, а вот кількість людей з ЯКІСНОЮ гуманітарною освітою точно знизиться.
@kutararrar
@kutararrar 10 ай бұрын
Трохи пізно, але мені подобалося йти на уроки. Коли мало людей приходило, бо тоді вчителі підходили до кожного та задавали питання. Думаю зменшити кількість дітей на клас. До 15, а не 30 - 40 осіб.
@sofiarublevska7115
@sofiarublevska7115 Жыл бұрын
Мене ще напрягає, як викладають англійську мову у школах. Дай бог Шоб вчитель сам умів розмовляти англійською, але щоб він розмовляв англійською з дітьми- це щось таке неймовірне буде. Я провчилася три тижні в німецькій школі, і в них англійську мову прямо знають ВСІ. І у всіх питаєш: «А де ж ти так навчився?» ,відповідь: «У школі». На уроках дуже багато завдань на говоріння на різні теми, а не просто «зробіть ,діти ,якусь вправку (скатайте з гдз) я зараз повернусь»
@x1rexone
@x1rexone Жыл бұрын
Учнів багато, шкіл мало Вчителів похилого віку багато, а молодих, ті що не в телефоні сидять, та питання у кінці параграфу читають мало Вчитель це одна з найголовніших професій Й на одного вчителя класти 300 учнів якось забагато Бо не всюди один вчитель веде один предмет )
@elektrik_shemotehnik
@elektrik_shemotehnik Жыл бұрын
По скляних елементах будинку зрозуміло, коли знімався цей ролик))))
@user-fc2xl2fc1k
@user-fc2xl2fc1k Жыл бұрын
Я думаю, що математику треба викладати і пояснювати так, щоб все це сходилося, ставило логічний порядок, а не просто правила, бо типу так має бути! І тоді якщо так пояснювати, діти будуть розуміти математику, і зможуть її використовувати у реальному житті!
@iii7451
@iii7451 Жыл бұрын
Реально так і є. В освіті є великі прогалини, я сам це зрозумів із свого досвіду.😢
@IIIA_KO
@IIIA_KO Жыл бұрын
Щодо мене, то у мене бажання вчитися різко відпало в 5 класі, коли до нашої школи набрали дітей з іншої, де максимум 4 класи. Тобто, перевели дітей з іншого району у наступний клас в уже в мою школу. То, коротше, це був 100%-вий бидло контингент, який не давав спокою цілій школі протягом 5 років, поки вони всі не розбіглися по своїм ПТУ, де вони, скоріше за все, тероризували вже інших людей. 10-11 класи стали найкращою ерою школьного життя, бо там зібралися діти, що дійсно хотіли щось вчити та знати, і у вчителів виникало бажання нас таких вчити. Так от в чому суть: діти в школах мають самі обирати напрямок того, чого вони хочуть навчатися. Наприклад, фізика/математика або хімія/біологія чи філологія. Це все для того, щоб у дітей було бажання вчитися, а не зубрити 20 книжок з різних предметів, бо так треба і це обов'язково
@VladMarchenko-dt5es
@VladMarchenko-dt5es Жыл бұрын
На мою думку, потрібно ввести предмет Логіка. В молодшій школі нам на уроці давали банальні життєві задачі, також були задачі з математичною складовою, по типу розставляння знаків між цифрами, щоб вийшов правильний результат. Задачі по типу на озері росли лілії й кожень день їх ставало у двічі більше, скільки дній потрібно, щоб виросло 512 лілій. Доречі задача про Олю й Толю дуже легка й банальна, якщо говорять на скількись більше, то це стількиж, скільки й у другого, але ще + декілька. Якщо прям по математичному то в нас виходить х(Толя) + х+5(Оля + різниця) = 45, п`ять переносимо міняючи знак, а х-и додаємо, звіздси 2х=40, х=20. Підставимо в вираз 20(Толя) + 20+5 (Оля+різниця) = 45
@zoomthestormofhate7191
@zoomthestormofhate7191 9 ай бұрын
Проблема в тому, що матиматика на тому рівні на якому її вивчають в школі потрібна тільки для того щоб здати ЗНО.
Логарифми! Що це? Дуже доступно
16:12
Сергій Ткаченко
Рет қаралды 118 М.
Money Vs Knowledge , Help Victor🤑😢
00:28
FANTOM Pro
Рет қаралды 13 МЛН
Is That Lipstick On His Neck??
00:13
Polar
Рет қаралды 7 МЛН
Awesome device for automatic lens cleaning! #funny
00:28
SMOL WOW
Рет қаралды 12 МЛН
Не рискуй!
4:15
Рособрнадзор
Рет қаралды 3,6 МЛН
Поширена ПОМИЛКА в математиці №1.
4:03
Сергій Ткаченко
Рет қаралды 3,1 М.
В кабінетах - ОЛЕГ ЛЯШКО - 06.07.2013
19:58
5 канал
Рет қаралды 301 М.
ВСД ПАНИЧЕСКИЕ АТАКИ-ВЫХОД ЕСТЬ |МОЯ ИСТОРИЯ
31:46
Зайцев Никита psihologvteme
Рет қаралды 10 М.
Money Vs Knowledge , Help Victor🤑😢
00:28
FANTOM Pro
Рет қаралды 13 МЛН