Przerażające jest to jak szybko podjęto pieniądze. Dzięki za ten materiał.
@urielhilzer45476 жыл бұрын
okazja ich ujawnia - Boguslaw Wolniewicz
@kamil1186 жыл бұрын
prawdopodobnie jakieś boty przeszukujące twittera
@szachgr436 жыл бұрын
niektorzy mogli dla beki cos zamowic sprawdzic czy przejdzie. no i przeszlo :)
@Sharimsejn6 жыл бұрын
Kolega powyżej jest kurwa głupi jak but xd W innych krajach nie ma złodziei oczywiście, tylko w Polsce haha
@laural67956 жыл бұрын
For Land Niemców w złodziejstwie nikt nie pobije! 😂
6 жыл бұрын
Nas również okradli po filmie gdzie chwalimy się wygraną przedpłaconą kartą. U nas ktoś musiał się napracować, żeby zdobyć dane z karty ale też nie potrzebował dużo czasu. Jedna osoba oddała pieniądze gdy zrobiliśmy o tym film i przepraszała nas z lewego konta na facebooku.
@123londononline6 жыл бұрын
Bez Kanału a ja płaciłam online że swojego komputera w pewnym momencie wyskoczył komunikat potwierdź dane karty ja potwierdziłam i na drugi dzień patrzę zapłacona transakcja za laptopa transakcja w czasie realizacji i kilka innych płatności w sklepie w Afryce. Szybka reakcja z bankiem i wszystko cofnięte blokada karty i pełny zwrot.
@Silver0Crow6 жыл бұрын
olga nie czaję, jakiś wirus na kompie?
@123londononline6 жыл бұрын
chyba na stronie sklepu ...płaciłam paypal i przed zalogowaniem do paylap wyskoczył komunikat.
@gkrtps9076 жыл бұрын
olga takim złodziejom tylko zajebać w morde
@Geralt12HW6 жыл бұрын
Ehh ludzie to są tak zwane "reklamy". Nie wpisuje się w żadnym takim miejscu.
@WojciechZdziejowski6 жыл бұрын
Dzięki za test. Mbank zadziałał bardzo sprawnie w socjalach, choć może byc to spowodowane słowami kluczowymi. Tak szybki telefon z suportu mnie zaskoczył. W ogole śmieszna sprawa, bo mówią by pinu nie pisac na karcie a wszystko do transakcji jest napisane na karcie.
@wkurnikumnieniema6 жыл бұрын
Ale mając PIN możesz jeszcze szybciej wypłacić kasę z byle bankomatu.
@koman99236 жыл бұрын
Pin służy do transakcji kartą fizycznie, w necie kod CVC jest takim "PINem". A bank zadziałał tak szybko ze względu na wcześniejszy kontakt do nich, normalnie dopóki nie będzie kilkunastu prób, czy też dojścia do limitu czy transakcji podejrzanych (zazwyczaj za granicą) to nie będą blokować karty raczej
@chuckydoll18676 жыл бұрын
Czy można sprawdzić kto dokonał zakupu w Amazonie przedstawiając im szczegóły sprawy? Pewnie tak. Ten ktoś posłużył się nie swoją kartą, więc jakieś konsekwencje powinien ponieść.
@kkzz236 жыл бұрын
Dokladnie
@macius_zdm68336 жыл бұрын
Ale on nie chce może?
@QlitzUp6 жыл бұрын
Numer płatności przypisany do numeru zamówienia. Zamówienie gdzieś musi przyjść czyt. wpisany adres i dane ;)
@MariuSzzz6 жыл бұрын
O tym samym pomyślałem.
@5552-y1d6 жыл бұрын
pewnie maja lewe konta
@michagrabowski14196 жыл бұрын
Czyli ta autoryzacja SMS nie jest do końca bezpieczna, bo są jeszcze transakcje przy których nie dostaje się dodatkowego SMSa.
@opvcky6 жыл бұрын
Michał Grabowski Od lat wiadome. Na takim PS Store przez PC przychodzi kod, na PS4 już nie
@ehmali53646 жыл бұрын
3D działa na polskich serwisach tylko praktycznie.
@RolesHZ6 жыл бұрын
Bardzo fajny pomysł. Propsuje
@zurabkirakosyan44304 жыл бұрын
Gshshs
@doomer654.3 жыл бұрын
Nom
@laynesawyer16403 жыл бұрын
i realize it's kinda off topic but does anyone know of a good place to stream new movies online ?
@pikas46 жыл бұрын
Problem jest gorszy kiedy transakcje wykonywane są za granicą. Koledze zeskanowali kartę jak był na wycieczce w Grecji a po powrocie do Warszawy i mimo zastrzeżenia karty jeszcze przez tydzień spływały transakcje z różnych krajów , zawsze to wyglądało tak że przychodziła transakcja na 0 usd i po kilku dniach pojawiało się dopiero zadłużenie. Całe szczęście że bank zwrócił zadłużenie od chwili zgłoszenia ale i tak było to kilka tysięcy złotych.
@nieslodze6 жыл бұрын
Na bank wszystkie transakcje zrobił Kuźniar :) #seretykuzniara
@kemorrdw6 жыл бұрын
ale chociaż dał lajka :D
@skakanabosaka89446 жыл бұрын
nie on, bo nie było Walmartu
@888waldi6 жыл бұрын
Na stacjach benzynowych i w sklepach nad kasami są kamery to wszystko się nagrywa . Więc wystarczy być pracownikiem ochrony , skopiować dysk na pendraiwa i zwolnić się po tygodniu bo ilość kart na jednej kasie to 20 na godzinę , a w skali np tesko kas jest 15 przynajmniej. Będąc pracownikiem kiosku z gazetami też karty się podaje do czytnika który jest za ladą. Najskuteczniej to ustawić limit na karcie dobowy na 200 zł i zaprenumerować powiadomienie smsem o wykonaniu transakcji. Kupowanie oprogramowania kartą kredytową może po roku skutkować automatycznym zakupem abonamentu na kolejny rok.
@MaurycyRogowiecki6 жыл бұрын
"Wsystko sie naglywa" tak? I niby jak ty sobie to wyobrażasz? 1 - Kamera nie zdąży nagrać karty wyraźnie kiedy przykładasz ją do terminala tylko na chwilę 2 - Kamera typu "dome" jest do szerokich ujęć a żeby nagrać numerek to musiała by mieć mocny zoom a tego typu kamery go nie mają 3 - Nie każdy pracownik ochrony ma dostęp do monitoringu a już na pewno nie tak żeby bezczelnie zgrać zapis z kamery na pendriva bo porządny system monitoringu loguje aktywność użytkowników 4 - Przeciętny chłopek roztropek pracujący w kiosku żeby co-nieco zarobić nie będzie robił wałka z RFID skanerem bo nawet nie wie co to jest a nawet jakby wiedział to nigdy nie wie ile można wyskubać z danej karty bo nie wie jak ustawiono limity a ryzykuje dużo więcej bo na pewno pójdzie do pierdla
@racoon43926 жыл бұрын
ide se karte taśmą poobklejać... serio
@blazejstanisz6 жыл бұрын
Niektórzy sugerują, żeby kod CVC zapisać sobie gdzieś oddzielnie lub zapamiętać a potem zdrapać go z karty. W takim przypadku transakcje kartą będzie dało się realizować jedynie payPassem na max 50zł transakcja. Transakcje w necie nie będą możliwe.
@thedeekow6 жыл бұрын
podglądanie danych z kart to jeszcze nic, taśma nic Ci nie da! Bo "zawodowi złodzieje" potrafią skopiować karty swoimi przerobionymi maszynkami niczym płatność bliżeniowa w sklepie. Dlatego ja polecam specjalne plastiki na karty które blokują tego typu sygnały. Czyli jadać przykładowym autobusem nikt nas nie kradnie tego typu maszynkami
@bartoszcojest17926 жыл бұрын
Dokładnie, ja miałem coś takiego że z konta mi niby na gry z Francji, Niemczech znikało co miesiąc 100-200zł
@dawidstolarski68236 жыл бұрын
To nie są nawet "specjalne maszynki" wystarczy telefon z apką, która zczytuje dane z karty za pomocą NFC. Wtedy zostaje tylko CVC jako ostatnia linia oporu, bo dużo kart wciąż nie ma nawet 3d-secure. A te "specjalne maszynki" ponoć potrafią nabijać do 50pln, jako transakcja bez pinu - więc te plastiki blokujące sygnały też wydają się być koniecznością.
@mamixxd85516 жыл бұрын
Na transakcje zbliżeniowe itp. można w każdej chwili ustawić limit, ja ustawiam bodajże na 5 albo 10zł, a gdy wychodzę do sklepu po większe zakupy to po prostu podbijam limit.
@sephriopl41296 жыл бұрын
Strach wyjmować karte z portfela. Raz miałem sytuacje że ktoś celował telefonem w moją karte w sklepie gdy płaciłem-nie wyglądało to normalnie i dało do myślenia. Chip na karcie odbije sie przez portfel więc to jedyny sposób by bezpiecznie zapłacić
@wolbashi6 жыл бұрын
o ile nie masz w portfelu innych kart zbliżeniowych, np. bilet miejski ;)
@pawelbociarski6 жыл бұрын
Akcja fajna i bardzo pouczająca.
@Marynarzx6 жыл бұрын
Bardzo mądry przekaz. pozdrawiam
@szefuncio22316 жыл бұрын
Co w tym jest mądrego? XD
@piotrkluska88366 жыл бұрын
Dobrze, już rozeznałem temat w mBanku, mianowicie nie wszystkie sklepy w tym prawdopodobnie Amazon godzą się na zainstalowanie wtyczek które wymagają dodatkowej autoryzacji transakcji tak powiedziała mi pani z mBanku i nie jest to zależne od nich(banku) tylko od sklepów/firm, dlatego proponuję wszystkim którzy mają tam konto i chcą płacić kartą o każdorazowe ustawianie limitów w aplikacji, tzn chcesz zapłacić wejdź w apkę ustaw limit, zapłać, ponownie się zaloguj i wyzeruj limit, instrukcje jak ustawić limit można otrzymać od telekonsultanta. W przypadku choćby jednej próby kradzieży blokujcie i wymieniajcie kartę.
@Lech22456 жыл бұрын
Ty to mnie nie przestajesz zaskakiwać pomysłami :)
@kryniekkryniek49046 жыл бұрын
Podziwiam tych co go zdoili, dzieki temu filmikowi sa sławni, szkoda ze nie ma danych tych zlodziejaszkow
@NaszePomorze6 жыл бұрын
Dlaczego nie zgłosiłeś kradzieży pieniędzy? Przecież Ciebie zwyczajnie okradli, nie powinno być miejsca na pobłażanie w stosunku do złodziei. Nie ważne, że "okazja czyni złodzieja". Złodziej to złodziej.
@mzflighter69056 жыл бұрын
haha, myślisz że policja by się zainteresowała ?
@CZARNYEU6 жыл бұрын
Ale Amazon może zablokować konto złodzieja
@piotrmatuszewski31736 жыл бұрын
To ich obowiązek!
@M4NI3Q6 жыл бұрын
Nasze Pomorze Właśnie, przecież Amazon może łatwo dojść kto to kupił i tak samo gdzie wysłali przesyłkę...
@NaszePomorze6 жыл бұрын
Oczywiście, że może, ale co skoro okradziony tego nie zgłasza? Powinno to być ścigane "z urzędu" przez bank.
@zabaziomalka6 жыл бұрын
To jest przerażające, że tak wielkie sklepy internetowe nie wprowadziły dwustopniowej weryfikacji! Mój przykład - zamawiałam w dużym, międzynarodowym sklepie koszulkę zespołu. Płatność kartą debetową, wpisany numer karty, kod CVC i nie dostałam żadnego powiadomienia na SMS. Sprawdziłam historię transakcji, z konta pobrana kwota za zakup koszulki. Robiłam zakupy bez rejestracji i pojęcia nie mam, gdzie mogły trafić moje dane. Dlatego jeśli już musimy kupować w takim sklepie, to kupujmy za pobraniem, przesyłka będzie droższa, ale nasz spokój jest bezcenny.
@yukinoryu6 жыл бұрын
Nie zaklejaj CVV. Tylko go wyszoruj nożem / cyrklem aby za Chiny Ludowe nie dało się nic z tego odczytać ;-) sam tak robię z każda kartą, a portfel mam z blokada RFID.
@przemekunak72966 жыл бұрын
Addamus CVV to juz fikcja, wystarczy tylko nr karty. np: amazon
@yukinoryu6 жыл бұрын
Mam nadzieję, że tylko Amazon jest w bankach akceptowany bez CVV i 3D Secure...
@IIErdo6 жыл бұрын
CVV musi być wymagane...
@przemekunak72966 жыл бұрын
Erdo temat zbadalem, jesli placisz angielska karta debetowa np. na amzonie uk lub usa to jest wymagy cvv, gdy polska to wystarczy tylko nr. karty i tyle. zamawialem z bratem pokrowiec na tel. z amazon usa.
@turbodzambojetrecordstm59726 жыл бұрын
Addamus Czy jeśli wyszoruje ten numer to kartą da radę jeszcze wypłacić coś jeszcze z bankomatu?
@puchan19696 жыл бұрын
To nie jest kradzież tylko zakup na kartę. Zamiast zakupów na Amazon można kupić obstawienie na ruletce 50/50 i cieszyć się gotówką. Mi tak kiedyś 5 koła wyczyścili w miesiąc. Na szczęście bank kasę zwrócił bo chyba to była jakaś szersza akcja a hazardem zajmował się automat. Tak wydedukowałem bo kolejne pobierane sumy z karty były zawsze dwa razy mniejsze od poprzednich i tak do np. 45zł50gr i od nowa z najwyższej... Co ciekawe nigdy przed tym nie zajmowałem się jakimiś gierkami w necie, obstawianiem itp. ale sporo kupowałem przez internet właśnie kartą. Dziś już tylko Paypal i żadne płacenie bezpośrednio nawet w dużych renomowanych sklepach. Swoją drogą bank musi kasę oddać kiedy ktoś odczyta nam nasze dane (nie ma znaczenia w jaki sposób) bo to jego karta, jego wynalazek i jego.... odpowiedzialność. Niech sobie lepiej zabezpieczą te swoje wynalazki.
@dangtg76156 жыл бұрын
puchan1969 paypal masz polaczony z karta czy przelewasz siano na konto paypal?
@LukasTVprank6 жыл бұрын
Świetny materiał!
@tytaniczny42656 жыл бұрын
LukasTV ty tu?
@daniel_ostryy56996 жыл бұрын
to samochcialem napisac xD
@iN1ko6 жыл бұрын
W przeciwieństwie do szamba, które ty upubliczniasz na swoim gówno-kanale.
@minecraftederman44996 жыл бұрын
LukasTV T kogos karta
@Tubylcaa6 жыл бұрын
twoje są też kozackie!
@dupakropkaosiem6 жыл бұрын
2018 rok mamy, samochody latają w kosmos, a jako metody płatności nadal używa się czegoś, co nie ma żadnych zabezpieczeń.
@devilishgriiin6 жыл бұрын
Swoją drogą rzucił mi się komentarz dotyczący podpisu na karcie. Nie wiem jak Wam, ale mi w całym moim życiu zdarzyło się by przyjmujący pieniądze weryfikował czy widnieje stosowny podpis na karcie tylko raz. Płace kartą co dzień i nikt nie kwestionuje tego, że nie jest podpisana. Ba... Nawet tożsamości nikt nigdy nie sprawdza, a tylko zbliżyć, *pik* i następny. Tak samo jest jak płacisz kartą i nie ma "mobilnego" terminalu i wymaga to stracenia karty z oczu. Kpina jest dla przykładu na naszych płatnych autostradach gdzie trzeba stracić kartę z oczu by mieć jakąkolwiek możliwość zapłaty nią za przejazd. Jakby ktoś chciał robić wałek na kartach to serio polecam się tam zatrudnić i macie dostęp do nich jak w raju.
@mateuszzimon82166 жыл бұрын
U mnie w castoramie za każdym razem jak płacone jest kartą, nigdy nie trać karty z oczu - przecież to jest dewiza posiadania karty, tak samo nie zostawiaj telefonu bez nadzoru
@antonipaliwoda2636 жыл бұрын
Policja zabrała mi kiedyś Dowód Rejestracyjny do jakiejś sprawy. Samochód stał pod kamerami pod blokiem na parkingu.Któregoś dnia idę rano, tablice rejestracyjne są .Wracam po południu Tablic rejestracyjnych nie ma. Poszedłem do Administracji sprawdzić monitoring kto mi buchnął tablice rej.Patrzę i widzę jak tablice ściąga dozorca z mojego bloku wraz z dyżurnym żulikiem.Zabezpieczyłem monitoring dla Policji gdyby ktoś chciał w złej sprawie użyć moje tablice. Po rozmowie z dozorcą dlaczego odkręcił tablice - jest nagrany na monitoringu. Ten odparł że nie ma z tym nic wspólnego i nie będzie ze mną rozmawiał.Zgłosiłem sprawę na Policji - a co by było gdyby założono tablice na inny samochód biorący udział w przestępstwie ? Po miesiącu idę na Policję dowiaduję się Co ustalono ,czy przesłuchano podejrzanych i obejrzano monitoring .I co Policjantka (bura suka) mówi że .... nie wykryto sprawców kradzieży ! Mówię jej przecież zabezpieczyłem monitoring i wskazałem kto i co.I żądam wglądu w Akta Sprawy. I tu następuje Odmowa .Zero dyskusji ,a wgląd tylko za zezwoleniem Komendanta Głównego Policji. I wtedy dopiero załapałem że chodziło o pretekst aby mnie zamknąć i zrobić rewizję mieszkania właśnie z powodu wykorzystania Tablic Rejestracyjnych w przestępczych celach. A żulik i dozorca byli i są płatnymi informatorami Policji. Minęło parę lat żulik kręci się nadal po okolicy ,dozorcę jakiś czas później przeniesiono gdzie indziej - chyba służbowo. A był taki miły i usłużny.Ale jego żona nadal pracuje w pobliskim sklepie.
@agatakrypczyk8226 жыл бұрын
Wyglądało na akcje, a okazało się inaczej. Brawo Maćku! 😄 Niech ten vlog służy i uświadamia.
@MisikowatyPL6 жыл бұрын
co ma uświadamiać ze mBank nie ma zabezpieczeń... haha miałem konto u nich i brak słow..
@asdasd-nu9ig Жыл бұрын
@@MisikowatyPL teraz już ma.... bez potwierdzenia na aplikacji nic nie zrobisz
@spqninjapl6 жыл бұрын
Podobała Mi się reakcja mediów społecznościowych oraz banku. FB zablokował konto w razie przypadku, gdy miały by pojawiać się kolejne fotki z kartami i właściciel by tracił coraz to więcej. Super materiał Warto wiedzieć jak to wszystko działa w takiej konfiguracji. Dobra robota.
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
Dziękuję :)
@OjciecGamingPL6 жыл бұрын
7:44 i troszkę dalej, kobieta jęczy w tle ? :D Wibrator w ruch? :D
@elo-fz8rx6 жыл бұрын
XD
@spooney63886 жыл бұрын
Dobre
@BeziMorZio6 жыл бұрын
Xd
@szajtrynagacha33625 жыл бұрын
MI SIĘ WYDAJE ZE TO KOTEK BYŁ XD
@damiannosko26096 жыл бұрын
Z tego co pamiętam istnieje takie coś jak PayBack w każdym z banków kiedy pieniądze są użyte jak w przypadku tej karty, gdzie nie dokonałeś zakupu, Towar nie jest zgodny z opisem itp, gdzie bank musi zweryfikować cały proces, tzn ktoś zakupił produkt na Amazonie, ale musiał także użyć danych przesyłki czyli udostępnił swoje dane - w tym dane adresowe, gdzie policja powinna otrzymać w try miga dane delikwenta. To co zrobiłeś to ciekawy pomysł, ale teraz oby nie istniało inne nieciekawe zagrożenie, jak rozpoczęcie procesu monthly payment - który kończy się stworzeniem otwartego konta, a po miesiącu wystawieniem rachunku na dane konto/numer. Pozdrawiam trafiłem tutaj przypadkiem ale ciekawość wzięła góre!
@cybulskipaw6 жыл бұрын
Nw jak można życzyć temu kto użył tej karty aby mu to dobrze działało... Oby sb tym czymś zrobił jakąś krzywdę :o złodziej to złodziej, nie ważne czy pieniądze z prowokacji czy nie.
@AliRastafa6 жыл бұрын
każda transakcja kartą poprzez internet jest ubezpieczona. oznacza to, że w przypadku gdy ktoś ukradnie dane karty, oszuka przy zakupie za pomocą karty (dostarczy inny towar) itd... to można złożyć reklamacje i otrzymać zwrot środków.
@Bumper2106 жыл бұрын
Te wideo ma szansę na stanie się viralem z tytułem "Udostępnił zdjęcia karty, to co się stało zaskoczy każdego! (Not clickbait)"
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
"...nie uwierzysz co się stało 5 minut później" :-)
@TeodorSobczak6 жыл бұрын
Wspaniały film! Widziałem już na facebooku zdjęcia paszportów i kart kredytowych. Bardzo się cieszę, że ktoś podnosi świadomość o bezpieczeństwie w internetach. Za takie działania wszystkie szanujące się banki powinny Ci pomnik postawić!
@eWiewior6 жыл бұрын
Na początku października stałem się ofiarą takiej kradzieży. W moim przypadku nigdzie nie podawałem danych karty czy też nie upubliczniałem jej zdjęć. Prawdopodobni została gdzieś zeskanowana czy coś. Ale do brzegu. To że uciekają mi pieniążki z konta zauważyłem zupełnie przypadkowo logując się na swoje konto żeby zrobić przelew. Co kilka sekund pojawiały się transakcje na jakieś niewielkie stałe kwoty w walucie INR (rupie indyjskie). Nikt z banku do mnie nie zadzwonił więc prawdopodobnie nawet tego nie monitorowali albo uznali że przeplatające się transakcje raz z polski w naszej walucie, a raz z Amsterdamu (do tego doszedłem później jak udałem się do placówki banku) w rupiach indyjskich to normalka. Przecież każdy może się teleportować. Wracając do momentu jak zauważyłem pojawiające się transakcje. Zadzwoniłem do banku. Oczywiście odpowiednio długo słuchając muzyczki doczekałem się na konsultanta któremu jednak bardzo szybko udało się zablokować kartę i powstrzymać kolejne płatności. Cała kradzież trwała niecałą dobę. Zaczęło się jednego dnia wieczorem, a następnego dnia w południe zauważyłem nieprawidłowości. Nie straciłem dużo kasy (całe szczęście) bo raptem niecałe 150PLN. Odpowiednio wcześnie udało mi się zareagowałem. Niestety potem trzeba wszystko odkręcać z bankiem. Nową kartę już otrzymałem ale reklamacja nie została rozpatrzona do dnia dzisiejszego (czyli już trzy tygodnie).
@januszwalkowicz5706 жыл бұрын
Jak można tak bezczelnie okradać i tak brać nie swoje ludzie to perfidny gatunek dramat normalnie jestem w szoku
@kazik-m13k6 жыл бұрын
o kurde przypadkiem na to trafiłem ale chętnie zobaczył bym więcej materiałów tego typu bo jestem ciekaw jak szybko ludzie potrafia wykorzystac okazje
@igletotv98133 жыл бұрын
Nie w każdy banku taka akcja by przeszła. Niedawno robiłem zakupy na portalu aukcyjnym i płaciłem kartą debetową PKO BP, by potwierdzić transakcje musiałem podać kod z SMS-a i jeszcze wpisać kod PIN jaki używam w terminalach w sklepie stacjonarnym.
@calmdownmyheart6 жыл бұрын
Ok, fajna akcja ale nie znalazłam tu odpowiedzi na pytanie o samą kradzież środków z konta. Amazon przecież otrzymał dane kogoś kto zrobił tą transakcje, czy jest opcja, żeby zgłosić się do ich i jakoś ją zablokować? I czemu nie zgłosić takiej kradzieży na policję? Wiem, że kwota nieduża ale chodzi o sam fakt.
@czestnylubas5346 жыл бұрын
teraz weszła taka zmiana prawna, że kwoty poniżej 500zł nie są traktowane jako kradzież, którą warto ścigać ze strony policji
@ZWIREKiMUCHOMOREK6 жыл бұрын
teraz? Zawsze była taka ustawa, że poniżej pewnej kwoty możesz co najwyżej kogoś prywatnie do sądu zaprosić bo urząd się tym nie zajmuje.
@TheGGrzebyk6 жыл бұрын
Koledzy widzę nie wiedzą a sieją głupoty jak to zwykle bywa, w internecie oszustwo/kradzież itd. jest traktowana jako przestępstwo już nawet od 1 grosza. To o czym mówicie to kradzież fizyczna.
@HavocEPLL6 жыл бұрын
Grzebyk Każde oszustwo jest przestepstwem nie tylko to internetowe. Nawet kiedy w markecie na arbuza za 3.50 nakleicie cene 3zl. Za oszustwo w przeciwienstwie do kradziezy grozi od pół roku do 8 lat.
@bartoszkav6 жыл бұрын
Policja nic nie zrobi bo nie maja umow z pewnymi krajami, a na wlasna reke nei wszystko idzie znalezc. Mi zrobil ktos zakupy na amazonie i nie ma sladu ani zamowienia ani nic. Ale przeciez kazdy zakup ma jakis adres wysylki
@bernardsolo58746 жыл бұрын
W każdym sklepie masz monitoring,ochrona ma możliwość podejżenia zarówno danych kart i wpisywanych pinów ,wszystko jest na kamerach włącznie z użytkownikiem, plus monitoring z parkingu czyli rejestracje auta właściciela karty.
@pietreksz6 жыл бұрын
Na karcie jest napis: Not Valid unless signed" - skoro niepodpisana to nie powinna działać i bank powinien zwrócić "skreadzione" pieniądze bo użytkownik może się tłumaczyć, że skoro nie podpisał, to nie powinna działac :D
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
a ponieważ takich i podobnych "opinii" i wiedzy z internetu jest mnóstwo, to właśnie tym bardziej chciałem zrobić ten eksperyment
@faber4a6 жыл бұрын
zapewne gdzieś małym druczkiem jest że dotyczy bezpośredniej płatności kartą, nie internetowej :)
@Cyryl...whatever6 жыл бұрын
Zauważcie, ze teraz w kasach nie biorą do ręki waszych kart jak to kiedyś było - sami teraz wkłądacie je często do doku (by wpisać PIN lub zbliżacie do czytnika) i nikt nie sprawdza czy to wasza karta, nie mówiąc już czy podpisana.
@Martin-gd6fy6 жыл бұрын
czasami biorą i kasjerka może zapamiętać dane z karty i trzeba zastrzegać
@dasher1136 жыл бұрын
Taka sytuacja to czysta głupota użytkownika, ale fajnie że zrobiłeś taką akcję. Ja opowiem o swoich, dużo gorszych doświadczeniach, które na szczęście zakończyły się szczęśliwie. Częstym przykładem płatności (czasami też wymuszanej przez stronę) w internecie jest podanie wszystkich danych swojej karty, a następnie "podpięcie" jej do konta. W moim przypadku zostałem okradziony właśnie przez podpięcie karty do strony Airbnb, gdzie ktoś włamał mi się na konto Airbnb i po prostu zrealizował jakieś "wymyślone" rezerwacje na łączną kwotę 7500 zł. Na szczęscie po kontakcie z Airbnb udało mi się całość pieniędzy odzyskać.
@kemorrdw6 жыл бұрын
Ciekawe dlaczego Facebook zdjąL post tylko z prywatnego konta,może ktoś zgłosił ?
@it-diagnostyka8596 жыл бұрын
szkoda, że mBank wcześniej wiedział, co ciekawe by tak naprawdę zrobili, czy był by w ogóle telefon. Na facebook zdjęcia widzieli jedynie znajomi a jeśli nie to i tak największe prawdopodobieństwo jest, że ktoś ze znajomych podjął pierwsze kroki transakcji.
@ArekGmurczykfotografslubny6 жыл бұрын
Świetna akcja Maciek! Nie wątpiłem w Ciebie nawet pół sekundy ;)
@remithefox15986 жыл бұрын
Potwierdzam, może ktoś dzięki takiej akcji zabezpieczy się przed kradzieżą większych sum niż te półtorej stówki. MP3ka z Amazon'a też całkiem fajna ;)
@kubala77006 жыл бұрын
Też tak miałem przez zapisane dane mojej karty na ebay. Polecam wam zgłaszać zgubioną kartę i ją wymieniać co jakis czas , Pozdrawiam. Transakcja była na G2a ktoś kupił kase do Counter Strika za 50 euro. Zablokowałem karte od razu i napisałem do G2A i mi oddali kase. Pozdrawiam
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
Dzięki za komentarz - no właśnie, oprócz banku warto pisać też do konkretnych sklepów - myślę, że w wielu przypadkach może to być skuteczne.
@CZARNYEU6 жыл бұрын
Co do teleobiektywu przed Lidlem, to trochę mało prawdopodobne, ale już nagranie danych karty w kolejce przed kasą jak najbardziej przy dzisiejszych kamerach możliwe
@muka74136 жыл бұрын
CZARNYEU na kamerach np mediaexpert mozna bez problemu odczytac wiadomosc na telefonie klienta
@kamilsakowski63976 жыл бұрын
W Anglii to idziesz do banku zglaszasz mowisz co sie stalo i ile przepadlo . I Bank przywraca Ci pieniadze na konto a pozniej szuka poprzez Police , albo ubezpieczenie z koryta podaje. I przelewy ida 2 minuty w nocy do innego banku standardowe a nie jak w Polshicie
@marcinanahin17966 жыл бұрын
dlatego w necie kupujemy BLIK'iem a w sklepach, marketach APPLE PAY'em ;)
@tvn24dlatepychbaranowibiom256 жыл бұрын
Tak Rysiu ! Przechodziliśmy z tragarzami i z teleobiektywem ! Przypadkiem . Byłeś nieostrożny.
@kacperszewczyk14696 жыл бұрын
Zauważyliście w jakiej formie piszą ludzie? Jak TYLKO wyczują że ktoś zrobił coś głupiego, to nagle włącza się tryb JESTEM BOGIEM A TY ROBALEM I CI TO POKAŻE! Od razu ta wyniosłość i ą ę obrotniaki ^^
@chcialbyswiedziec37946 жыл бұрын
Jest to wrecz komiczne
@4ester7046 жыл бұрын
Trzeba uważać. Kiedyś paru ludzi tez trafilo do sieci. W rezultacie dzis w Stanach Zjednoczonych masa osób jest okradana i w ogóle odpierdala się wiele, wiele przestępstw.
@Le_Kret6 жыл бұрын
Sytuacja trochę przypomina akcje, która miała miejsce na kanale Szafy… MocnyVlog niechcący opublikował numer swojej dziewczyny… Niestety zbagatelizowali to, przez co trolle atakowały ich całą noc… No nie wiadomo kto jest wśród naSzych Widzów… Pozdrawiam
@tomask.85686 жыл бұрын
bo MocnyVlog to pajac
@Le_Kret6 жыл бұрын
Slazak Katowice tylko po co takie nieładne słowa? Nie lubisz to nie lubisz… Ale po co się tym dzielisz?
@bk-qd3hr6 жыл бұрын
Tylko, że to była jego wina, a oskarżył za to wszystkich widzów, że się nie spodziewał jakich ma widzów. A później wszyscy go w komentarzach przepraszali, ładnie wykorzystuje swój autorytet...
@Dharma_Eye6 жыл бұрын
Dopowiedz Se to że ktoś posiada twój numer nie daję mu prawa do wydzwaniania po nocy dla zabawy. Też byłbyś oburzony i oczekiwał przeprosin
@bk-qd3hr6 жыл бұрын
Celnik Ja przede wszystkim jako osoba publiczna starałbym się nie dopuszczać do wycieku takich informacji - a Szafa sam udostępnił tę informację. Czy można było się spodziewać, że wśród kilkudziesięciotysięcznej widowni znajdzie się chociaż kilka nawet statystycznie psychopatów? I jakby ktoś się tak do mnie dodzwaniał to bym jego pociągnął do odpowiedzialności, a nie zwalał winę na swoich widzów, bo to akurat nie ich wina. Najbardziej winny - Szafa i osoby dzwoniące, Całkowicie niewinni - widzowie, którzy mu jeszcze łaskawie dupę podlizują. I normalnie nie dyskutuję o takich durnotach, bo nieprzyjemność Kasandry była mniej bolesna, niż wdawanie się teraz w bezsensowną dyskusję. Ten kto tego nie zauważa ma mentalność niższości nad tym panem, który uważa siebie za pępek świata i któremu wszystko wolno, a wszelkie jego błędy spływają na publiczność, która je ułaskawia.
@pawelszczepanski62446 жыл бұрын
Niewiele trzeba do nieszczęścia. Nosiłem swoją kartę do pracy, by na przerwach płacić w kantynie za obiady. Robiłem też zakupy na ebay w domu. Albo ktoś mi grzebał w worku i wyciągnął kartę z portfela, po czym spisał dane, albo ktoś przechwycił moje dane w Internecie, w każdym razie zostałem okradziony na £2000. Na takie rzeczy trzeba naprawdę uważać..
@KikoPL6 жыл бұрын
Już mi ten vibrator doszedł ;D dzięki, działa świetnie :)
@devel84606 жыл бұрын
Kiko żebyś ty przypadkiem nie doszedł...
@rastamysz21376 жыл бұрын
co?
@KarolZielinski6 жыл бұрын
Bardzo dobra akcja prowokacja. Oby choć jedna osoba po obejrzeniu tego filmu zastanowiła się dwa razy zanim opublikuje swój numer karty w sieci
@zeber296 жыл бұрын
A dziekuje, dobrze sluzyla mi Twoja kasa :D kupilem sobie dmuchana lale xD A tak serio, powinienes zglosic to mimo wszystko na policje, nie powinienes bagatelizowac sprawy, pomimo iz byla to prowokacja. I nagrac kolejny film o tym jak dziala policja w takich sprawach :) pozdrowka
@arek4316 жыл бұрын
jest to mała szkoda więc będą to mieli gdzieś. Wiem bo mnie wydymali kiedyś na 200żł
@Smugglerr1236 жыл бұрын
Też okradli Ci kartę?
@zeber296 жыл бұрын
Degi Ale zlodziej to zlodziej ... Twoja wypowiedz mozna przypisac wedlug tej logiki, do tlumaczenia gwalciciela, ze to wina atrakcyjnej kobiety, ze ubrala miniowke i go przez to sprowokowala...
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
Wiesz, że są miejsca na świecie, że pozostawienie portfela na podłodze w galerii wcale nie oznacza, że od razu ktoś wyda znajdujące się w nim pieniądze :) Normalnym odruchem jest szukanie właściciela, nienormalnym (i mam wrażenie, że społecznie akceptowalnym) jest wydanie tych pieniędzy bo „znalezione nie kradzione“
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
A kto tutaj idzie na policję? Ja nie zamierzałem. Swoją drogą sprawdź konsekwencje prawne takiej sytuacji: znajdujesz portfel, na drugi dzień robisz zakupy znalezionymi pieniędzmi lub kartą i nagrywa Cię monitoring... :)
@Dixi946 жыл бұрын
Kiedyś moja narzeczona przez przypadek zdj karty wstawiła na instagrama bo była w tle obrazu co robiła zdjęcia.. Po 10 minutach z mojego konta 40 razy dostawałem sms że źle kod został użyty, nim zdążyłem zadzwonić do banku to ukradli mi 1000zł na jakieś zagraniczne strony przelane pieniądze. Wiec uważajcie ludzie co robicie naprawdę troche myślenia nie kosztuje a możecie stracić sporo.
@isaberry78456 жыл бұрын
Świetny materiał, nie mam pojęcia jaka była by moja reakcja na widok takiej prowokacji :) Daje do myślenia!
@debiannet6 жыл бұрын
W Irlandii to jest standard ze klient przez telefon podaje dane karty jak chce cos kupic online, jak odmawiam przyjecia danych to ludzie sa zaskoczeni "dlaczego" 80% irlandczykow bez problemu poda wszysykie dane przez tel.
@jelfa816 жыл бұрын
czytając zamieszczone w filmie reakcje ludzi na posta stwierdzam że kultura społeczna sięgnęła 7 dna mułu wszystkie posty na pograniczu hejtu lub co najmniej szyderstwa, nic rzetelnego, żadnej próby merytorycznego wyjaśnienia w czym problem, a przecież nie każdy musi wiedzieć że druga strona karty to taka tajemnica. A gościu od odliczana to już chyba szczyt żenady.
@szaka93956 жыл бұрын
sam fakt ze te dane znajduja sie na karcie to zart. Moze jeszcze pin nadrukuja.
@sirada48516 жыл бұрын
Myślę że przydał by się dalszy ciąg - sprawdzenie transakcji i kontakt ze sklepami które to zakceptowały !
@opvcky6 жыл бұрын
Ja na swojej karcie, na odwrocie zdarłem kluczem ten kod CVV. Mam go tylko w głowie, easy rozwiązanie.
@mateuszwisniewski45766 жыл бұрын
Dobre 🖐
@Martin-gd6fy6 жыл бұрын
czasami nie jest wymagany, kasjerka zapamięta numer i dane i jest w d...
@4ester7046 жыл бұрын
Trzeba uważać. Kiedyś paru ludzi tez trafilo do sieci. W rezultacie dzis w Stanach Zjednoczonych masa ludzi jest okradana i w ogóle odpierdala się wiele więcej przestępstw
@GenStarscream6 жыл бұрын
Nie jestem ekspertem w dziedzinie kart płatniczych, ale.... czemu tak właściwie tak niewiele trzeba, żeby wykonać transakcję taką kartą, zawsze mnie to zastanawiało. To już do głupiej gry przeglądarkowej jest dużo trudniej się zalogować niż do oszczędności życia, jak dla mnie patolka, no chyba, że są jakieś ku temu powody.
@bk-qd3hr6 жыл бұрын
Zebedeusz Zostawię komentarz, bo sam jestem ciekawy
@kacpi606 жыл бұрын
Zapewne po to, żeby ułatwić użytkowanie karty każdemu. Po to zostały wprowadzone płatności zbliżeniowe, do 50 zł bez podania pin, dlatego też można na niektórych platformach płacić bez podania kodu CVV/CVC. Jeśli chodzi o argument z dostaniem się do oszczędności życia, to już kwestia tego, jak podejdziesz do swoich kont bankowych. Raczej nie powinno trzymać się wszystkich pieniędzy na koncie do którego podpięta jest karta, tak jak nie nosi się wszystkich swoich pieniędzy w gotówce przy sobie. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z innych kont, może wirtualnych, które nie mają podpiętej do siebie karty, a transakcje możesz wykonywać tylko w obrębie swoich kont wewnątrz banku.
@bk-qd3hr6 жыл бұрын
Kacper Fleszar "Zapewne po to, żeby ułatwić użytkowanie karty KAŻDEMU" - a ja myślałem, że chodzi o to żeby nie dopuścić do używania mojej karty przez każdego :p
@GenStarscream6 жыл бұрын
No dobra, tylko płatność zbliżeniowo do 50zł, powyzej potrzebujesz pinu. Na karcie kredytowej tak jakby masz wypisany numer pin z tyłu. I to, ze pewne sklepy nie wymagają kodu cvv/cvc też jest durne, bo to tak jakby jakiś sklep uznal, że omija limity przy platnosciach zblizeniowych i bez problemu mozesz zaplacic za samochow zblizeniowo
@Tusz986 жыл бұрын
G
@jakubsarnowski90506 жыл бұрын
Ciekawe, ile czasu zajęłoby podjęcie przez bank jakichkolwiek kroków mających na celu ukrócenie procederu wobec kont/numerów kart, które nie znajdują się na liście szybkiego reagowania. Oczywiście i tu musi istnieć podział na równych i równiejszych.
@szymon7xx76 жыл бұрын
Tacy znajomi że żaden nie zadzwoni tylko piszą... AAA no tak bo tylko "wirtualni" znajomi ...
@remithefox15986 жыл бұрын
Odkąd wiem jak działają transakcje kartą przez internet i jakie dane wystarczą do autoryzacji mam malutką naklejkę na kodzie CVV na rewersie karty dodatkowo zabezpieczoną kawałkiem taśmy klejącej (bankomaty nie mają z tym problemów) i ustawiony limit transakcji internetowych na 0zł (karta powiązana z kontem rozliczeniowym). Do transakcji przez internet używam wyłącznie karty wirtualnej (karty której numer i kod CVV dostaję na stronie banku). Saldo konta do płatności internetowych jest zwykle zerowe, bez możliwości debetu, a jak coś na nim jest dłużej niż 10 minut, to po to, żeby Spotify mógł automatycznie pobrać opłatę. Tutaj trzeba uważać też z tego powodu, że dane karty mogą wyciec z konta np. po przez włamanie do większego serwisu, który posiada takie dane do realizacji płatności (np. steam/uber/spotify). Dodatkowo na koncie rozliczeniowym nie przechowuję większych kwot, jeśli nie mam zamiaru ich wydać w ciągu max kilku godzin (wydatki takie jak kupno samochodu lub telefonu). Do większych kwot służy mi konto oszczędnościowe, a w razie potrzeby mogę szybko przelać środki z konta oszczędnościowego używając telefonu. Myślę, że taki sposób zabezpieczenia moich pieniędzy jest wystarczający, a gdybym miał kilkadziesiąt tys. zł rozważyłbym zdywersyfikowanie ich na konta w różnych bankach, ponieważ duże pieniądze bardziej kuszą i ktoś mógłby np. spróbować włamać się na moje konto w bankowości internetowej. Wszystkim polecam zabezpieczenie się w taki sposób. Praktycznie jedyną niedogodnością na jaką się natknąłem przy takim sposobie zabezpieczenia było to, że Uberowi musiałem podać jedną kartę do autoryzacji i druga do płatności (nie ma problemów z pobraniem pieniędzy z karty wirtualnej, ale chce użyć jej do autoryzacji) i po każdym przejeździe dostaję komunikat, że nie udało się obciążyć mojej karty rozliczeniowej (zerowy limit dla transakcji internetowych) i reguluję to używają wirtualnej.
@whyshouldidothatnow6 жыл бұрын
A telefon masz zabezpieczony w odpowiednim stopniu w kontekście obsługi konta przez aplikację?
@gucinx6 жыл бұрын
płatność 0,59 USD chyba ktos na Aliekspres zakupy chciał zrobic :D
@rafifernandez79696 жыл бұрын
Jestem tzw. "starej daty" i w ogóle uznaję wyłącznie gotówkę a jej nadmiar inwestuję w nieruchomości i złoto. Pominę oczywisty fakt iż nie ma żadnego banku na świecie, który da mi chociaż 5 % tego co zarobię na w/w. Konto niestety muszę posiadać, ale mam zablokowane kompletnie wszystko.. nie mam karty, nie mam możliwości płacenia i jedynie wypłacam gotówkę za pomocą dowodu osobistego w placówce banku. AMEN
@george.brzeczyszczykiewicz6 жыл бұрын
@Rafał Fernandez, masz tylko jedną "drobną niedogodność": nigdzie i niczym nie polecisz. Cała branża lotnicza jest dla Ciebie totalnie niedostępna.
@tytus016 жыл бұрын
Kolejny test, wrzuć skan dowodu do sieci.
@MichalT6 жыл бұрын
Na takie dane można brać szybkie pożyczki tzw "chwilówki". Co ciekawe w opuszczonej szkole Almamer w Warszawie było pełno takich danych...
@tytus016 жыл бұрын
Wiem o tym dlatego dałem takie wyzwanie.
@scarl_xrd83376 жыл бұрын
to już zbyt hardkorowe
@hugolowon116 жыл бұрын
do chwilowek musisz miec konto bankowe z tymi samymi danymi jak w dowodzie :)
@ukaszszczesniak75936 жыл бұрын
dowód w placówce też wystarczy ;)
@marekn13343 жыл бұрын
Maciek nie reklamój więcej tego banku, tylko szkoda ,że 500k nabrało się na tą reklamę.
@NIEN0RMALNY6 жыл бұрын
mi w grudniu ktoś podwędził numery karty albo skopiował ją przy bankomacie i ktoś się nią posłużył w USA XD mBank od kopa zablokował mi ją i wysłał sms dzięki czemu moje środki zostały ocalone :) mBank jest w miarę bezpieczny :)
@Fioletowooki6 жыл бұрын
pozdrawiam pracownika mbanku!
@unclezygi82206 жыл бұрын
atbi beliar Tylko ci sie wydaje ze ktos posluzyl sie twoja karta w USA ...ten ktos mogl siedziec obok ciebie na krzesle...wystarczylo ze mial mikser adresow IP . Miejsce fizyczne znajdowania sie komputera a oprogramowanie podajace gdzie on niby jest to dwa inne swiaty. Czytalem tu wpisy i smiac mi sie chcialo ze wystarczy na amazonie spytac i wszystkiego sie dowiesz kto pod jaki adres cos kupil. Bzdury po pierwsze ustawa o danych osobowych na to nie pozwala , po drugie jako adres mozna podac dowolne miejsce z ktorego ma byc dalej wyslane w swiat. A na samym koncu ktos kto zakosil komus pieniadze czy towar nie idzie sam je odebrac a robi to słup za paczke tanich fajek. O kodzie kreskowym na paczkach nie wspomne wszystko leci niestety przez komputery kazdy scan itp ...nie robi tego jeden czlowiek a ogromna ekipa ktora nawet nie wie jak jest wielka bo jeden drugiego nigdy na oczy nie widzial. Prawda jest taka ze musi kapac jak z destylatora zeby sie mogli wszyscy napic...a pic im sie chce jak w zniwa. Pozdro
@adrianadriano90036 жыл бұрын
Zejdź na ziemię. Nikt za 130zl nie będzie się pierdzielic w taki sposób. Gdyby to była większa suma to proceder mógłby tak wyglądać.
@unclezygi82206 жыл бұрын
Adrian Adriano w moim wpisie nie podawalem zadnej sumy nawet gdyby to byl jeden cent , razy ilestam to w koncu nakapie...nie martw sie. Podobnie wygladalo to z telefonami komorkowymi w PL nie bylo zadnych a tylko papiery krazyly tam i spowrotem ... ale co ja tam wiem...
@aleksandra46096 жыл бұрын
Super materiał! Można by zrobić prowokacje jeszcze innych banków a to by pomogło wybrać bank wielu osobom.
@KogiSyl6 жыл бұрын
@Mediafun - skontaktuj się z Amazon, podaj datę, godzinę, numer transakcji i dowiedz się kto i co kupił :D Wątpię żeby ktoś w 5 minut zdążył założyć fejkowe konto Amazon więc trop raczej będzie trafny (nie wspominając że może nawet uzyskasz adres cwaniaka :P ) Przepisy bankowe przepisami bankowymi, ale to była kradzież i Amazon ma obowiązek współpracować (jeśli nie z Tobą, to z Policją). Poza tym, możesz się skontaktować z Allegro w sprawie tych nie udanych transakcji i się dowiedzieć kto jeszcze z Twoich znajomych próbował Cię uratować przed nadmiernym bogactwem :P To były próby kradzieży i Allegro też powinno współpracować :P
@opvcky6 жыл бұрын
Sylvo Totem Dał to na swoje social media, to mogli być jego widzowie czy losowe osoby które trafiły na post
@chopinrapu36986 жыл бұрын
Otóż taki ktoś, mógł mieć już założone konto fejkowe więc nie musiał się spieszyć w 5 minut. Co do adresu przesyłki... Widzę że większość komentujących tutaj zapomina o tym że istnieje coś takiego jak paczkomat. Wcale nie trzeba podawać swojego adresu.
@george.brzeczyszczykiewicz6 жыл бұрын
@Sylvo Totem, Amazon? Allegro? Współpraca z policją??? Chyba żartujesz - przecież to mafijne firmy nie tyle współpracujące z mafiami, ale będącymi ich integralną częścią.
@TechManiacHD6 жыл бұрын
Dobry motyw xD Znam gościa, KZbinra któremu zwinięto kilka tysięcy $ - gdzieś tam w jednym filmiku mu się karta przewinęła a przy montażu się śpieszył i nawet nie wyłapał :) ba...
@JacobJulyMetalDetecting6 жыл бұрын
Leci sub. Świetny pomysł 😋😎
@gregoryhouse71406 жыл бұрын
Apple przy przypisywaniu karty do konta pobiera 8 pln, po kilku dniach zwracają, jest to właśnie zabezpieczenie czy konto jest autentyczne.
@przemekmielczarski7866 жыл бұрын
5 minut.... to i tak długo.... najszybszy znany mi przypadek (osobiście ) to 8300 zł w 2min. 14 sek.
@meras15496 жыл бұрын
Super materiał. Trzeba ludzi uświadamiać że z tyłu karty jest tak na prawdę PIN. Kod CVV należy zamazać permanentem w dniu otrzymania karty a zakupy w necie robimy z użyciem karty pre-paid lub wirtualnej. Gratuluję odwagi i pomysłu. Szacun.
@mariuszzo6 жыл бұрын
Połowa z tych wielce "zaniepokojonych" pewnie by pierwsza się połasiła na pieniądze. Była też okazja do publicznego wyśmiania drugiej osoby. Szkoda gadać.
@dannythedarkwolf6 жыл бұрын
Świetny Odcinek. Ten film pokazuje że nie powinno się zdj. Karty Kredytowej. A jak się to robi to się powinno zamazywać. Dane ważne. Podpis, kod CV, Numer karty data ważności i inne rzeczy jakie znadują się na Karcie. Sub leci i pozdrawiam
@skakanabosaka89446 жыл бұрын
czekamy teraz na akcję zostawienia otwartego mieszkania albo samochodu z kluczykiem w stacyjce! oczywiście o akcji wcześniej żeby wiedziała Policja :) :) będzie coś takiego??? poza tym czytając komentarze dochodzę do wniosku, że większość ludzi nie powinna mieć konta w banku - cytując klasyka "chłop to u nas ciemny jest".
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
wiesz, że nie o to chodziło w tej akcji... ale trzeba obejrzeć ze zrozumieniem, nie tylko czytając tytuł
@skakanabosaka89446 жыл бұрын
Czytaj ze zrozumieniem. Ja czekam na akcję zostawienia mieszkania lub samochodu na tej samej zasadzie - sprawdzenia czy ktoś mnie okradnie. Może namierzysz jakąś dziuplę przy okazji?
@LaronePL6 жыл бұрын
W tej sytuacji ciekawe było głównie to jak zareaguje bank, jak zadziałają zabezpieczenia i obsługa.
@skakanabosaka89446 жыл бұрын
i myślisz, że banki informują jak działają zabezpieczenia? Chyba żeby przestępcy wiedzieli jak je ominąć :)
@LaronePL6 жыл бұрын
Hmm, źle się wyraziłem. Bardziej chodziło mi o to, jak szybko i w jaki sposób bank zareaguje po udostępnieniu przez ich klienta danych karty w internecie (no i na filmiku wyszło, że zareagowali całkiem sprawnie - zadzwonili, kartę zablokowali, choć trochę kasy już z niej zeszło). Ciekawe, czy zareagowali na podstawie postów w mediach społecznościowych, czy z powodu licznych transakcji.
@Pixellof6 жыл бұрын
Ostatnie 4 cyfry numeru karty zawsze są widoczne przy każdej płatności kartą, albo jej przypisaniu do konta. Nawet na potwierdzeniu zapłaty w sklepie masz widoczne właśnie te 4 cyfry. Jak już chcesz zakleić to zaklej przede wszystkim wcześniejsze numery, najlepiej tak, żeby nie szło ich odczytać przez wypukłości.
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
Pamiętajcie żeby przeczytać również wpis na blogu (link w opisie) - tam wyjaśniam podaję więcej danych.
@RybskiMati6 жыл бұрын
Takie tam przekierowanie z baitowego filmiku ruchu na bloga :D Ale sama akcja bardzo mi sie podoba i moze nie jednego uchroni od podobnej sytuacji.
@przemek89636 жыл бұрын
Dziwię się że komuś udało się coś kupić za 146 PLN bez potwierdzenia sms ?
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
Tylu ludzi się zdziwiło, ale jest to możliwe.
@Grek1216 жыл бұрын
Czyli wystarczy wysłać pytanie do sklepów w których zostały zakupione towary na jaki adres zostały wysłane, i wiadomo kto robił darmowe zakupy. Plusik za pomysł :)
@krzysztofj20596 жыл бұрын
Mediafun polecam FB Krzysiek Jakubiak . Pozdrawiam M Bank przy okazji i ich dzial marketingu oraz dział prawny. Pogrzeb będzie jaśniej ... ach te oksy morony.
@MrOtomanek6 жыл бұрын
Super mega eksperyment. Mnie nie dziwi że na tyle milionów osób na internecie tak szybko doszło do transakcji. Nie zapominajmy o tym że przed komputerem nie siedzą tylko nasi znajomi, ale hackerzy i właśnie takie osoby ;) Pozdrawiam :)
@cyberxavi34156 жыл бұрын
Giveaway dla aktywnych uuuu
@jkaszewski6 жыл бұрын
Bardzo ciekawa akcja :) Ciekawe czy jakieś konsekwencje mogą być wyciągnięte w stosunku do "złodziei", nawet mimo publikacji danych.
@JakubSlusarek6 жыл бұрын
Dlaczego transakcja bez podania kodu z sms-a doszła do skutku?
@tomask.85686 жыл бұрын
nie wszystkie strony korzystaja z 3dsecure
@grously6 жыл бұрын
Ale masz przecież ustawienie na koncie żeby każda transakcja potwierdzana była kodem sms.
@faber4a6 жыл бұрын
To tak nie działa, niestety ja do dnia dzisiejszego nie rozumiem sposobu zabezpieczania kart kredytowych, zwykłe karty bankomatowe od początku są bezpieczniejsze. 3d secure czy jakiekolwiek inne zabezpieczenia to tylko dodatkowa usługa, ale nie obowiązkowa. To po twojej stronie jest odpowiedzialność czy skorzystasz z pośrednika który oferuje tą usługę czy nie. Większość kart kredytowych nie oferuje nawet osobistej regulacji limitów. Jak to się mówi to jest karta kredytowa, kredyt jest primo.
@piotrkluska88366 жыл бұрын
Jan Kowalski to co przedstawia vloger to jest karta debetowa czyli zwykła bankomatowa.
@brednypacyfik6 жыл бұрын
Piotr Kluska debetowa a kredytowa wyglądają tak samo, różnią się tylko sposobem wydawania pieniędzy
@Kasia-Kempinguje.KazikTV6 жыл бұрын
Przyznam że bardzo ciekawy materiał - dał nam dużo do myślenia zważywszy na fakt że podróżujemy sporo kamperem.
@MrVampirrrLestat6 жыл бұрын
Zostawilem specjalnie 100zl na parkingu. No jakie bylo moje zdziwienie ze po 10 min ktos to zabrał. Ni niemożliwe . Zarzutka uważać!
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
Inaczej zrób - jeśli na parkingu znajdziesz kartę, zrób na nią zakupy (i sprawdź od razu pod jaki paragraf wskakujesz)
@ArcadianCatharsis6 жыл бұрын
Aha straciłeś stówe brawo
@Kordian-x3r6 жыл бұрын
Teraz każda akcja, gdzie pokaże się jakąkolwiek firmę, uznaje się, za sponsorowaną, jak tak dalej pójdzie, to nawet picie piwa będzie sponsorowane i będzie trzeba taśmą zakleić, aby loga nie było widać, ludzie to się już chyba na mózgi pozamieniali z chrząszczami xD Ale ja bym zrobił na Twoim miejscu raczej porównanie. To znaczy, że założyłbym konta w wielu bankach i na każdej miał 100-200zł i opublikował każdą z nich. Ciekawy jestem kto najszybciej by zareagował, i który bank byłby bardziej oblegany :D
@patrykturski6 жыл бұрын
Fajne prowo :D Ale w sumie akcja banku w miarę szybka
@BWKlol-music6 жыл бұрын
Bo do nich zadzwonił dzień wcześniej i poinformował? lol.
@internetexplorer80046 жыл бұрын
Cześć Turpat
@nikodempiec7126 жыл бұрын
Dodawaj borbobowi filmy tfu.
@Czapokx6 жыл бұрын
Łapka w dół automatycznie za Twoją akcję z boxdelem 😊
@frescoo48246 жыл бұрын
Turpat to światło
@bratek016 жыл бұрын
Bank nie zablokował karty, bo pojawiła się w mediach społecznościowych, ale dlatego, że w bardzo podobnym czasie odnotowali transakcje z odległych od siebie geograficznie miejsc.
@Nieom6 жыл бұрын
Nie, no akcja sponsorowana bez dwóch zdań! Ale filmik fajny. No i te wyciągi z konta by się przydały, bo ciekawsze jest to ile będzie prób użycia karty np, przez najbliższy tydzień, miesiąc.
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
mówię wyraźnie i piszę, że akcja nie jest sponsorowana - jakby był to bym to wyraźnie oznaczył bo jaki jest sens ukrywać (no chyba, że ktoś pierwszy tydzień odkrywa blogi, YT i to jak to funkcjonuje). Zerknij na opis w filmie - tam jest link do bloga gdzie podaję ile było prób użycia karty - szczegółowego raportu z kwotami i godzinami bank niestety mi nie udostępni.
@skakanabosaka89446 жыл бұрын
od kiedy to na wyciągu jest informacja o nieudanych transakcjach?
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
zerknij na bloga zanim będziesz się wymądrzać w komentarzu, bo wyraźnie tam napisałem, skąd mam informacje
@dannysmith51786 жыл бұрын
Mediafun jezeli nie sponsorowana to nie powinienes pokazywac ani wymieniac nazwy banku
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
To ja już wiem co na swoim kanale powinienem. To jest bardzo prosta zasada - jeśli akcja jest sponsorowana to twórca dostaje za to pieniądze a klient (bank) może (ale nie musi) mieć wpływ na kształt publikacji. Bez pokazywania nazwy to masz mercedesa w m jak miłość z nałożoną skarpetą na znaczek. :)
@adrianokucz6 жыл бұрын
Fajne i potrzebne bo ja już zakrywam numery na karcie. PS. Pamiętajcie o Peypass jadąc w autobusie wsiada gościu z "laptopem"(specjalne wzmocnione urządzenie jak terminal płatniczy) włączy program i ściąga po 50 zł od każdego. Warto kupić specjalną koszulkę na kartę. Pozdrawiam.
@archibaldkupiec31356 жыл бұрын
Mocno schizofreniczne podejście, bardzo niskie prawdopodobieństwo.
@bankspl95766 жыл бұрын
Jak ja bym chętnie tym ludziom spojrzał w twarz i napluł za to ze bez skrupułów próbują sobie coś kupić za cudze pieniądze
@bulbunator30006 жыл бұрын
Za swoją głupotę powinno się odpowiadać samemu
@ArkadiuszNarowski6 жыл бұрын
Wszystkie posty były publiczne, więc można śledzić (poza oczywistym tagiem dodanym do takiej fotki) botami wpisy z mediów społecznościowych, zawierające określony typ zdjęć czy słów, ale strzelam, że to ktoś z twittera. Konsultant z banku powiedział, że transakcja doszła do skutku i zostaje reklamacja. Czy kontaktowałeś się może z tymi firmami, gdzie ktoś skutecznie zrobił zakupy? Ciekawi mnie jak oni reagują na takie zgłoszenia (coś robią czy odsyłają do banku). Elektronika sugeruje fizyczny przedmiot, chyba, że kupiono coś wirtualnego. Jeżeli zakup wymaga wysyłki, to może dałoby się to jeszcze powstrzymać? Ja numery na karcie zakleiłem już dawno, ale widywałem przypadki, że ktoś miał na swojej zapisany nawet pin.
@b0fhpl6 жыл бұрын
Ma 3d-secure, ale nie musi podawać kodu przy płatności, ma 200 zł na koncie (YT), a traci 300 zł (blog)... serio, ktoś to łyknął ?
@blogmediafunpl6 жыл бұрын
Tyle ludzi myśli, ze 3d secure chrońi :) W sumie dlaczego i na czym miałbym ściemniać? Vlog był nagrywany na żywo, blog pisałem jak wszystko podliczyłem
@endenemo6 жыл бұрын
JEŻELI SKLEP nie korzysta z 3-d secure to płatność ściągnie bez twojego dodatkowego potwierdzania.
@antkiem6 жыл бұрын
Dzięki; 39,5 lat i przegapiłem sprawę :))).
@MrNovy836 жыл бұрын
WOSP i znikajace pieniadze... przypadek? Nie sądzę
@yukinoryu6 жыл бұрын
Sayagin666 WOŚP z tego co mi wiadomo jest bardzo przejrzysty jak chodzi o przychody i wydatki. Ale lepiej cisnąć bekę z zasłyszanych faktów...
@MrNovy836 жыл бұрын
Addamus zasłyszane "fakty" to chyba te o maybachu... tranzakcje wosp,złotego melona,mrowki calej i jeszcze jakies tam firmy corki sa super przejrzyste... ;) taaa... sprawdz najpierw jak jest i pozniej sie wypowiadaj ok?
@cytrynowy_melon66046 жыл бұрын
Sayagin666 To ty sprawdź, bo WOŚP publikuje raporty, natomiast firmy Rydzyka nie mają w zwyczaju tego typu informacji ujawniać. Przydałoby się chociaż wiedzieć ile tych samochodów otrzymał od bezdomnego :)
@MrNovy836 жыл бұрын
Tom Wheeler no owsiak jakos nie chcial wykonac wyroku sadu itd. ps. co mnie rydzyk? ani brat ani sfat. rydzyk nie zarabia na chorych dzieciach... ps. rozliczen wosp nie widziales na oczy wiec nie filozuj ;)
@somerandomnigga45086 жыл бұрын
Sayagin666 XD
@HardcoreEvenement6 жыл бұрын
Znając 'zaradność' i pazerność Kuźniara... to już wiadomo, kto najszybciej zareagował i Cię okradł :)