Moje ulubione utwory Chopina! Mój pierwszy kontakt z Polską

  Рет қаралды 6,876

Ignacy z Japonii

Ignacy z Japonii

3 жыл бұрын

Playlista (niektórych wykonań poszczególnych wykonawców nie udało mi się znaleźć): • Moje ulubione utwory C...
Wesprzyj mnie na Patreonie: / ignacyzjaponii
Albo bezpośrednio i jednorazowo: paypal.me/IgnacyzJaponii
Na YouTubie też można mnie wspierać:
/ @ignacyzjaponii
Moja muzyka jest dostępna na moim drugim kanale: / @sukimashikanaimusic7504
Oraz na platformach streamingowych takich jak Spotify, Tidal pod nazwą "Sukimashikanai".
Albumy można kupić w sklepie Bandcamp:
sukimashikanai.bandcamp.com/
Mój brat jest muzykiem i też prowadzi swój kanał:
/ @wahmarrr
Fanpage na Facebooku: / ignacyjaponia
Instagram: / ignacy_japonia

Пікірлер: 104
@joannalewandowska5516
@joannalewandowska5516 3 жыл бұрын
Jeśli będziesz w Polsce w październiku 2021 to załapiesz się na XVIII Konkurs Chopinowski.
@Gabionfineline
@Gabionfineline 3 жыл бұрын
Twój język polski jest wyjątkowy, naprawdę gratuluję. Jak potrafisz opisywać muzykę...💖
@fantasmagoria9570
@fantasmagoria9570 3 жыл бұрын
jak dobrze słyszeć, że ktoś jeszcze kocha poloneza fantazję! to mój ulubiony utwór chopina, sprawia wrażenie podsumowania życia kompozytora, zawiera mnóstwo ukrytych migawek z przeszłości. jesli jeszcze nie słuchaliście, to naprawdę zachęcam, dajcie szansę.
@miawallace1220
@miawallace1220 3 жыл бұрын
Dziękuję Panu bardzo za świetny materiał! Fryderyk Chopin jest mi bardzo bliski, ponieważ pochodzę z małej miejscowości w centralnej Polsce, gdzie młody Chopin spędzał wakacje. Jego duch wciąż jest tam żywy i krążą o nim legendy. Pozdrawiam serdecznie 🌼
@miawallace1220
@miawallace1220 3 жыл бұрын
@@mimi2578 Witaj Mimi 🌼 To nie 'Strzyżew' ale blisko. Antonim? 'Stanniki'? Polecam miłe miejsce, piękny park i pałac. Od dwóch dekad tam nie mieszkam, ale jest warte odwiedzenia choćby przejazdem! Polecam, pozdrawiam!!🌼
@miawallace1220
@miawallace1220 3 жыл бұрын
'Mała Mi' to ty?
@miawallace1220
@miawallace1220 3 жыл бұрын
@@mimi2578 W którymś kościele dzwoni, ale nie wiadomo w którym. Fryderyk spędził wakacje jeden raz mając 7lat u przyjaciół rodziny w dworku bogatych ziemian, obecnie znajdującym się w mieście Sanniki. Każdy miłośnik Chopina oprócz Żelazowej Woli, choć raz słyszał o tym miejscu. Super, że się interesujesz🌼 jest mi bardzo miło z Tobą pisać!!
@lubomirpetrowpahuta
@lubomirpetrowpahuta 3 жыл бұрын
Nie znam wszystkich utworów napisanych przez Chopina ale "coś" w nich jest na tyle wspólnego że nie znając można z dużym prawdopodobieństwem przypisać temu kompozytorowi.
@adamstepien2465
@adamstepien2465 3 жыл бұрын
Zdecydowanie też tak uważam, choć za bardzo muzyczny nie jestem
@elab.8072
@elab.8072 3 жыл бұрын
Pięknie opowiadasz o tych utworach. Jeśli jesteś we Wrocławiu, to możesz sobie zrobić zdjęcie przy wspaniałym pomniku Chopina w Parku Południowym. Chopin był 3 razy we Wrocławiu, a pomnik ma upamiętniać koncert, który tutaj dał podczas jednej z tych wizyt. W ogole bardzo ładny park. Polecam każdemu.
@Stanislaw93
@Stanislaw93 3 жыл бұрын
Twój język polski jest po prostu rewelacyjny. A miłość do Chopina... cóż, widać, że bije w Tobie Polskie serce ;)
@rawa5457
@rawa5457 3 жыл бұрын
Panie! Szczęka opada! Tak malowniczo i melodyjnie z nutą abstrakcji i do tego celnie używać polskich słów to nie każdy Polak nawet potrafi. Ignacy! Jesteś Wielki! :):):)
@Merigold100
@Merigold100 3 жыл бұрын
Ignacy my tez kochamy muzykę Chopina. I wpoiłam te miłość córce. Blechacz jest super.
@dagmaradjd5764
@dagmaradjd5764 3 жыл бұрын
☘️Dzieki Ignacy! ☘️ Tworczosc Chopina ukrywa w sobie tak wiele tresci, wiec nie dziwi, ze jest doceniany na calym swiecie..., a laczy sie bardzo z historia Polski... ☘️Dzieki, ze tak pieknie o tej niezwyklej muzyce mowisz. Pozdrawiam!☘️
@T.E.U.F.E.L
@T.E.U.F.E.L 3 жыл бұрын
Chopin spoko ziomek, zawsze słucham gdy sprzątam.
@sator666666
@sator666666 3 жыл бұрын
uspokaja po grzybo-braniu
@in.themix
@in.themix 3 жыл бұрын
super pozdrawiam
@anitrabn2110
@anitrabn2110 3 жыл бұрын
W Polsce Chopin jest popularny raczej tylko wśród osób, które lubią muzykę klasyczną - i też nie wśród wszystkich (niektórzy słuchają np. tylko muzyki symfonicznej). Pozostali Polacy mogą przypomnieć sobie o tym kompozytorze, gdy w Warszawie trwa akurat Konkurs Chopinowski - wówczas wzmianka może się pojawić w zwykłych wiadomościach (a nie tylko w "kulturalnych"). I w sumie to by było na tyle. ;-) Ale nie sądzę by znalazł się choć jeden dorosły Polak, który w ogóle nie wie kim był Chopin... Wśród tych, którzy lubią muzykę Chopina zdarzają się nawet osoby, które znają całą twórczość tego kompozytora na wyrywki. Ja do takich się nie zaliczam, ale cenię sobie tę muzykę i mam też swoje ulubione utwory. Tak jak Tobie bardzo podobają mi się wykonania Rafała Blechacza oraz Krystiana Zimermana (nawet posiadam właśnie tę płytę z 4 balladami, o której wspomniałeś!). :-D I również bardzo lubię sonatę wiolonczelową - ona jest rzadko grywana, bo partia fortepianu jest tu bardzo trudna (w końcu to Chopin) i przez to utwór jest chyba mniej znany niż pozostała twórczość tego kompozytora. W Polsce bardzo często można usłyszeć jakiś utwór Chopina na recitalach fortepianowych - ja to już nawet mam przesyt. ;-) O wiele bardziej mnie cieszy, gdy mogę usłyszeć na żywo utwór Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego czy Grażyny Bacewicz (o Julianie Fontanie już nie wspomnę, bo to się właściwie nie zdarza)... Ale oczywiście trudno nie uznawać Chopina za jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii. Dodatkowo jego muzyka potrafi magicznie schwycić za serce nawet kogoś, kto na co dzień nie słucha utworów tego typu. Można chyba powiedzieć, że te utwory są trudniejsze dla pianisty (nie każdy jest w stanie je zagrać) niż dla słuchacza (nie trzeba być znawcą, by je zrozumieć i pokochać). ;-)
@zencosuzuki8496
@zencosuzuki8496 3 жыл бұрын
Polacy generalnie wolą posłuchać łatwiejszej muzyki. Chopin to muzyka poważna, a nie każdy preferuje taki rodzaj muzyki. Niemniej to genialny artysta, choć jak to bywa z większością wirtuozów, o ich talencie i charyzmie najwięcej jest po ich śmierci. Niestety we Francji Chopin również nie miał łatwego życia, począwszy od niełatwej sytuacji ekonomicznej skończywszy na poważnych problemach zdrowotnych, które w młodym wieku zaprowadziły go do grobu. Konkursy chopinowskie to swoiste święto muzyki wybitnego kompozytora. Zachęcam, jeśli ktoś nie zna, do zapoznania się z pracą Adama Palmy, polskiego wirtuoza gitary/ jednego z moich ulubionych gitarzystów:)/, który przełożył Chopina na gitarę, vide,kzbin.info/www/bejne/fXuag4p6hsqJgqM.
@anitrabn2110
@anitrabn2110 3 жыл бұрын
@@zencosuzuki8496 W tym roku odbył się koncert (transmitowany online) z między innymi utworami Chopina wykonanymi na gitarze (a nawet dwóch). Widzę, że nadal jest dostępny: kzbin.info/www/bejne/fJC5amamibBsg6s
@zencosuzuki8496
@zencosuzuki8496 3 жыл бұрын
@@anitrabn2110 Dziękuję:)
@MICH4ELm
@MICH4ELm 3 жыл бұрын
Super 😀
@olasz2381
@olasz2381 3 жыл бұрын
Chopin nieodmiennie piękny jest. Twój wybór też. Mnie wzrusza Koncert Fortepianowy, zarówno e-moll jak i f-moll. Polecam obejrzenie Konkursu Chopinowskiego. To muzyczna uczta.
@monikamalaca6569
@monikamalaca6569 3 жыл бұрын
Cześć Ignacy! Bardzo mi imponujesz swoją polszczyzną. Wiem, że Japończycy bardzo lubią Chopina i bardzo do nich przemawia. Czyżby Japończycy dobrze rozumieli polską duszę? Nie wiem, ale jak słucham tego jak wielką estymą traktujesz Polskę i jak pięknie posługujesz się językiem polskim skłonna jestem uwierzyć w to, że tak właśnie jest. Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
@TienOk
@TienOk 3 жыл бұрын
Uwielbiam twój kanał i Japonię! Kto też 👍❤
@rymarkk
@rymarkk 3 жыл бұрын
Zgadzam się. Np. w przypadku brytyjskiej grupy Genesis - o której może słyszałeś - najbardziej znane są kawałki przebojowe trwające do 3, 4 minut, czyli tzw. radiowy format, nagrywane już po odejściu z grupy Petera Gabriela, gdy frontmenem (jakby to zabawnie nie brzmiało) został perkusista i wokalista zarazem Phil Collins. Natomiast najlepszym okresem dla Genesis był ten kiedy grali rocka progresywnego, a rej wodził właśnie Gabriel. Płyty składały się z kilku długich kawałków, przenikających się wzajemnie i stanowiących jedną spójną całość. Tzw. albumy koncepcyjne. Coś jak w przypadku innego znakomitego zespołu (dla mnie number one), a mianowicie Pink Floyd. Btw. polecam spróbować odsłuchać sobie wspomniane. Jeżeli chodzi o Genesis polecam na początek album Selling England by the Pound, a Pink Floyd poleciłbym na pierwszy ogień najsłynniejszą ich płytę pt. Dark side of the moon. Pozdrawiam.
@Merigold100
@Merigold100 3 жыл бұрын
Chopina słucham od 10 r życia.
@jankmita6541
@jankmita6541 3 жыл бұрын
Nie wiedziałem , że jesteś pianistą🎹
@aleksandragonera8515
@aleksandragonera8515 3 жыл бұрын
Brawo Ignacy! Pozdrawiam! Ciesze sie,ze Cie slysze,bo dawno nie ogladalam Twoich programow.
@GrzegorzTeperek
@GrzegorzTeperek 3 жыл бұрын
Ekstra! Czekam na więcej.
@bogdank4027
@bogdank4027 3 жыл бұрын
Szacuneczek Ignacy !
@gregory8298
@gregory8298 3 жыл бұрын
Miłego wieczoru
@piotrozimek591
@piotrozimek591 2 жыл бұрын
piekno nie zawsze jest szybko rozpoznawane. widac to szczegolnie w sztuce ( muzyke rozumiem jako sztuke ) ale i przyrodzie. slyszalem kiedys ze do wszystkiego trzeba dorosnac.j nalezysz do ludzi wyjatkowych moim zdaniem. dorastasz emocionalnie szybciej jak wiekrzosc z nas. to wspaniale. niektorzy nie pozyskali zrozumienia wyprzedzajac swiat.czego tobie nie zycze. trzymaj sie i dalej tak
@sawekkuchta2852
@sawekkuchta2852 3 жыл бұрын
Ja też lubię te utwory, które przedstawiłeś, a dodatkowo uwielbiam Etiudę c-moll Op. 10 nr 1. Wciąż brzmi niezwykle współcześnie i jest, jak dla mnie, fantastycznie, wręcz przebojowo, melodyjna - kzbin.info/www/bejne/rKPPq3qIorJ4i7M . Bardzo też lubię Preludium e-moll Op. 28 nr 4 - bo jest cudownie nastrojowe. Jest taki kultowy, dla mojego pokolenia, zespół SBB, którego jedna z płyt LP, zaczyna się od tego utworu. Gra go Józef Skrzek, multiinstrumentalista. To jedyny utwór Fryderyka Chopina, którego sam nauczyłem się grać na fortepianie. kzbin.info/www/bejne/gHW9kHeig8umjc0
@kemot25
@kemot25 2 жыл бұрын
w Polsce najbardziej rozpoznawalnym utworem Chopina jest etiuda rewolucyjna
@AnteroSecundus
@AnteroSecundus 3 жыл бұрын
Bardzo miło się ciebie słucha
@aleksandras8149
@aleksandras8149 3 жыл бұрын
Z chęcią zobaczyłambym odcinek o twoich ulubionych zespołach i artystach (nie koniecznie muzyka klasyczna). Chyba, że już o tym mówiłeś na kanale (jestem tu od niedawna). Pozdrawiam!
@krzysztofnowak7158
@krzysztofnowak7158 3 жыл бұрын
👍👍👍
@MK-ki8ks
@MK-ki8ks 3 жыл бұрын
Hej Ignacy, male sprostowanie: w jezyku polskim mowi sie : opus szescdziesiate pierwsze, a nie opus szescdziesiat jeden:) opus= wydanie, rodzaj nijaki. pozdrawiam
@lubomirpetrowpahuta
@lubomirpetrowpahuta 3 жыл бұрын
"Zdarza się, że niektórzy z nich odczytują zapis op. 28, op. 7, op. 64 albo opus 28, opus 7, opus 64 jako opus dwudziesty ósmy, opus siódmy, opus sześćdziesiąty czwarty, a więc tak jak gdyby forma opus była rodzaju męskiego. Tymczasem − wbrew temu, co można by sądzić po literach -us w słowie opus − jest ono rodzaju nijakiego, tym samym stojący po nim przymiotnik również musi przybrać tę postać rodzajową. A zatem jedynie poprawne odczytanie omawianych nazw utworów muzycznych może być jedno: opus dwudzieste ósme, opus siódme, opus sześćdziesiąte czwarte."
@anitrabn2110
@anitrabn2110 3 жыл бұрын
@@lubomirpetrowpahuta Opus to po prostu "dzieło", więc musimy odpowiedzieć na pytanie: które? Np. opus sześćdziesiąte piąte. Dla Ignacego załączam przykład (akurat z Konkursu Chopinowskiego), żeby nie musiał wierzyć na słowo: kzbin.info/www/bejne/hYivgnqsa7mXo7s :-)
@dominikaborowska5003
@dominikaborowska5003 3 жыл бұрын
No i nr 1 czyta się też normalnie - numer pierwszy 😁 widzę, że kolegi bracia w fachu czuwają, pozdrowienia!
@danieldaniels22
@danieldaniels22 3 жыл бұрын
Super. Czekałem na nowy odcinek. Jutro live ? 😊😊
@pliedtka
@pliedtka 3 жыл бұрын
Ignacy przyjedź w lato do Muzeum Chopina w Szafarni, wioski niedaleko Golubia-Dobrzynia gdzie jeździł Chopin na wakacje gdy był nastolatkiem, choć to już napewno nie taki sam wiejski klimat jak 200 lat temu. Nigdy nie uczyłem się grać na instrumentach, oprócz brzdękania na gitarze. Nie studiowałem muzyki klasycznej. Słucham od jakiegoś czasu klasycznej i jazzu bo reszta oprócz klasyków rocku, czy pop mi się znudziła, a poza tym jest felernie nagrana. Ale co do Chopina wiele zależy kto gra jego utwory i jak wielu uważam, że np wykonanie Ballad przez Zimermana jest bardzo dobre. Ale coś o Mazurkach które stanowią poniekąd specjalną część twórczości Chopina i są według mnie jednymi z najczęściej źle granymi utworami Chopina, szczególnie przez pianistów z Dalekiego Wschodu, którzy od dekady czy dwóch podbijają świat i Konkurs Chopinowski ;) Niestety jeśli ktoś w życiu nie słyszał Polskiej tradycyjnej muzyki ze wsi, jak np kapeli na Kujawach, to jest prawie murowane że jego wykonanie Mazurków będzie raczej żałosne. To jak ja bym kuchcił po Chińsku tylko z książki, nigdy w życiu nie jedząc w domu Chińczyka. Według mnie nie jest tak trudno zagrać Poloneza jak Mazurka, nawet dla bardzo dobrego pianisty. Pzdr.
@cats-stories
@cats-stories 3 жыл бұрын
Hello ja jestem kotek i tez słucham Chopina 😻
@adinew8920
@adinew8920 3 жыл бұрын
Dzieki....Pozdrawiam.....
@stanislawslusarczyk1262
@stanislawslusarczyk1262 3 жыл бұрын
Ciekawy jestem co myslisz o koncertach fortepianowychnr.1i2? Uwazam ze w wykonaniu Polish Festival Orchestra , Krystian Zimerman, (Deutsche Grammophon , 1999) to kanon! Tego nie wykonał, i nikt chyba juz nie wykona lepiej :) polecam Ci to wykonanie
@pliedtka
@pliedtka 3 жыл бұрын
Też mam te koncerty, spoko. Bardzo lubię sposób grania Zimermana, szczególnie Ballady. Ta ostatnia kojarzy mi się z Świtezianką.
@jacekkepa3524
@jacekkepa3524 3 жыл бұрын
Jestem od lat słuchaczem muzyki poważnej. Jednak Chopin kojarzy mi się z jednym zdarzeniem - kiedy w dawnym ZSRR lądowałem samolotem w burzy śnieżnej, kapitan włączył Marsz Żałobny Chopina. Ot, taki żarcik pilota. Od tego czasu - Chopin niekoniecznie. Jak zawsze pozdrawiam!!!
@kor_di
@kor_di 3 жыл бұрын
„Marsz Żałobny” jest bardzo znany równolegle z Nocturne Eb-Dur.
@aakuku760
@aakuku760 2 жыл бұрын
Ignacy, muzyka Chopina w dużej swej części wyrosła z pnia polskiej muzyki ludowej, którą chłonął kompozytor od dziecka. Jest ona żywa w niektórych regionach Polski do dzisiaj. Polecam fragment regelacji z festiwalu "Wszystkie mazurki świata" z roku szopenowakiego kzbin.info/www/bejne/laOlZpl7qZ6HhNk
@dawidkanderski5767
@dawidkanderski5767 3 жыл бұрын
Fajny materiał, dzięki!
@nataniel_ok
@nataniel_ok 3 жыл бұрын
ciekawe
@elab.8072
@elab.8072 3 жыл бұрын
Przy okazji: dzięki za piękne zdjęcia z Japonii z kwietnia. Tylko szkoda, że nie ma do nich opisów. I teraz nie wiem czy na ostatnim zdjęciu jest mięso z niedźwiedzia czy karma dla niedźwiedzi 😅 A może zamiast zdjęć z czerwca zrobiłbyś jakieś małe spotkanie dla patronów na żywo? Cudownie byłoby spotkać Cię osobiście.
@Cryona
@Cryona 3 жыл бұрын
Nie spodziewałam się takiego odcinka:) Dzięki za polecenie, chętnie posłucham czegoś bardziej niszowego, bo słucham w kółko Nocturne no 20 (Blechacz i Kim), oraz kilku polonezów :). Możesz powiedzieć kilka słów na temat stosunku Japończyków do Polskiego międzynarodowego konkursu Chopinowskiego? W tegorocznej edycji jest zakwalifikowanych aż 31 Japończyków, jestem ciekawa czy masz jakiegoś faworyta, czy któraś z tych osób jest znana w Japonii, jak Blechacz w Polsce ? a może powiedziałbyś kilka słów o PTNA? pozdrawiam z Podlasia :)
@agnieszkam5426
@agnieszkam5426 3 жыл бұрын
@grzesgeo6903
@grzesgeo6903 2 жыл бұрын
Najbardziej lubię Chopina "Etiuda Rewolucyjna" Etiuda c-moll op.10 nr 12. To jest etiuda napisana po upadku Powstania Listopadowego w odzyskaniu niepodległości...
@krzysztofkuczynski8907
@krzysztofkuczynski8907 3 жыл бұрын
Ciekaw jestem, co Pan Ignacy sądzi o muzyce swoich rodaków-kompozytorów, np. o twórczości Kosaku Yamady?
@goscnaforum6483
@goscnaforum6483 3 жыл бұрын
Matka Fryderyka Chopina,wywodząca się ze starego polskiego rodu Tekla Justyna Krzyżanowska ,grała na fortepianie-to po niej młody artysta odziedziczył talent. Twórczość Chopina ,choć błędnie utożsamiana z kulturą Francji,jest w rzeczywistości bardzo mocno związana z Polską; dostrzegamy w tej muzyce całe mnóstwo nawiązań zarówno do narodowych tańców polskich,romantyzmu Mickiewicza w Balladzie op 23 ,czy tragedii powstania Listopadowego (etiuda rewolucyjna) W wielu utworach jest wizualizowana natura i aura polskiej przyrody za pomocą mistrzostwskiego, wręcz impresjonistycznego wykonania ,wyrażając tym samym odczucia artysty w głębszym wymiarze. Polonezy ,zaś nawiązują do samej istoty bogactwa duchowego ,dziejowego i obyczajowego Polski.
@dominikaborowska5003
@dominikaborowska5003 3 жыл бұрын
Może dlatego nie bez powodu sporo było w zestawieniu ulubionych wykonań Koheia właśnie Polaków, którzy ewidentnie czują tę muzykę i to, co zawarte w niej głębiej. Ten polski smutek, którym naznaczona jest nasza historia.
@goscnaforum6483
@goscnaforum6483 3 жыл бұрын
Japończycy to ponoć najinteligentniejszy naród świata;dlatego też nie dziwi mnie ta niesamowita intuicja naszego Japońskiego przyjaciela. Szkoda tylko,że w zestawieniu brakuje Janusza Olejniczaka. Warto przytoczyć tu choćby pełne emocji ,uderzające słuchacza, preludium tzw"deszczowe",w jego wykonaniu . Muzyka Chopina tchnie po prostu słowiańską polska duszą oraz narodowym geniuszem.
@krystynakoppel9344
@krystynakoppel9344 3 жыл бұрын
Mówi Pan świetnie po polsku!!!! Podziwiam i pozdrawiam.
@leszekwolkowski9856
@leszekwolkowski9856 3 жыл бұрын
Malo kto to wie, ze Chopin sie orginalnie urodzil jako Fryderyk Franciszeczek Szopinski. Tak to bylo.
@lucynk-aqz-ska4118
@lucynk-aqz-ska4118 3 жыл бұрын
Jak mógł mieć na nazwisko Szopiński skoro jego ojciec był Francuzem?!
@leszekwolkowski9856
@leszekwolkowski9856 3 жыл бұрын
@@lucynk-aqz-ska4118 Tak, ojciec sie nazywal Francuz Fryder Szopinski i z tego co czytalem, ojca nazywali "Franio" jak byl maly. No i co z tego? O co chodzi? Nie rozumiem.
@primusnocturn
@primusnocturn 2 жыл бұрын
Ballada no 1 oraz scherzo no 1
@shshsbsbebdb1853
@shshsbsbebdb1853 3 жыл бұрын
Wydało mi się, że ma minecrafta na tapecie XDDD
@marti7732
@marti7732 3 жыл бұрын
A mam pytanie a jak przmiał polski gdy go nie umiałeś. Ponoć jest bardzo szeleszczący. Ja mam 13 lat i od urodzenia mieszkam w Polsce ale chcę bardzo nauczyć się angielskiego ale z miłości a nie jak niektórzy ,,bo by się przydał" i chciała bym język polski zapomnieć i żeby angielski był mi znany jak teraz polski że nawet w nim myślę i się nie zastanawiam nad układaniem zdań. I myślałam że Polska w rzadnym kraju nie jest popularna a w Japoni jednak chyba jest.💖❤😃
@Chorson
@Chorson 3 жыл бұрын
Troche gram poloneza as-dur
@twarozek1410
@twarozek1410 2 жыл бұрын
1:41
@adam1984pl
@adam1984pl 3 жыл бұрын
Znasz płyte Leszka możdżerka na temat CHopina.Z 1994 r.
@007Boksik
@007Boksik 3 жыл бұрын
0:57 Prawa autorskie do utworów Chopina wygasły 100 lat temu :)
@bogdank4027
@bogdank4027 3 жыл бұрын
Ale są prawa do wykonania
@alam5055
@alam5055 3 жыл бұрын
tak, ale nadal obowiązują prawa autorskie do konkretnych wykonań konkretnych pianistów. Żeby móc do woli rozpowszechniać to trzeba mieć albo zgodę właściciela praw autorskich konkretnego wykonania, albo nagrać swoje własne wykonanie
@TheCynicalAutist
@TheCynicalAutist 3 жыл бұрын
To w sumie mógłby znaleźć wersję MIDI do odtworzenia. Chyba wtedy nie byłoby praw autorskich, bo to tylko elektroniczną wersja kompozycji.
@utahdan231
@utahdan231 3 жыл бұрын
@@TheCynicalAutist to coś dla ciebie , a nie dla tych co cenią muzykę klasyczna.
@TheCynicalAutist
@TheCynicalAutist 3 жыл бұрын
@@utahdan231 Chodziło mi o to żeby taką wersje dać na filmie. A po za tym, może troche mniej chamstwa? Tylko dlatego że słuchasz klasycznej muzyki nie znaczy że jesteś lepszy.
@thief123ful
@thief123ful 3 жыл бұрын
Hej Ignacy, co tam u ciebie słychać ? Coś się pozmieniało w Japonii czy po staremu ?
@leviachan1329
@leviachan1329 3 жыл бұрын
Ciekawostka o „opusie” 😉 „W języku polskim wyraz opus odmienia się dziś jak rzeczowniki rodzaju męskiego: opus, opusu, opusowi, opusy, opusów, natomiast w wyrażeniach opus dziesiąte, opus dwudzieste pierwsze itp. zachował się - zgodny z rodzajem łacińskim - rodzaj nijaki tego rzeczownika.”
@zencosuzuki8496
@zencosuzuki8496 3 жыл бұрын
Jeden z moich ulubionych gitarzystów akustycznych:), Adam Palma, wirtuoz gitary, przełożył Chopina na gitarę. Proponuję zapoznać się z jego dziełem, vide kzbin.info/www/bejne/oZqQg2SkgtB-bKs
@ewanowak2068
@ewanowak2068 3 жыл бұрын
To jest fantastyczne 😃
@zencosuzuki8496
@zencosuzuki8496 3 жыл бұрын
@@ewanowak2068 Też tak uważam😃
@wojciechszymanowski
@wojciechszymanowski 3 жыл бұрын
Przecież tak starych utworów nie obejmują prawa autorskie.
@sereon7339
@sereon7339 3 жыл бұрын
Z twórczości Chopina najpardziej lubię kzbin.info/www/bejne/bpXcZKOnh6xqi6M , kzbin.info/www/bejne/rqWchIFtjpKtY6M, kzbin.info/www/bejne/jmG4e3iubrhkmLc&start_radio=1, kzbin.info/www/bejne/iGGypa2wgcSafpY inne też lubię ale już Moniuszki kzbin.info/www/bejne/naOWp2ysad2Webc ehhh mam różne zainteresowania muzyczne także z Japonii kzbin.info/www/bejne/gHW3oZKPhs6tp6c,kzbin.info/www/bejne/d4Ctn3iqaJ5kpLc i oczywiście kzbin.info/www/bejne/rZbSnI2td6-Ge9E ehh starczy bo ja tych fajnych z różnych części świata mam wiele:))))) będziesz chciał to podeśle ci :)))
@interproservice
@interproservice 2 жыл бұрын
Praw do Chopina juz nie ma.... to mozesz puszczac...
@teresabiernacka9287
@teresabiernacka9287 3 жыл бұрын
A ,,Rewolucyjną,,pan wspomniał?
@alaiks770
@alaiks770 3 жыл бұрын
Cieplo mi sie zrobilo na sercu, ze tak lubisz naszego Chopina. Zeby Twoj polski brzmial jeszcze bardziej poprawnie to op.= opracowanie i dlatego mowimy: (opracowanie) - szesdziesiate piate, dziesiate, dwunaste.....itd. Pozdrawiam serdecznie. Lubie Twoje filmiki i lubie Ciebie sluchac.
@kubam8983
@kubam8983 3 жыл бұрын
Trochę jak w Shigatsu wa kimi no uso
@marcinzywy9444
@marcinzywy9444 3 жыл бұрын
Oczywiście to inna liga, ale sprawdźcie utwór Deep Purple - April ;)
@paweandonisgawralidisdobrz2522
@paweandonisgawralidisdobrz2522 3 жыл бұрын
chyba prawa autorskie nie powinny być problemem dla utworów z przed wieków
@Chorson
@Chorson 3 жыл бұрын
Mam kilka utworow Chopina na swoim kanale
@xshathra4743
@xshathra4743 3 жыл бұрын
Mała korekta. Po polsku czytamy op. pięćdziesiąte drugie, bo jak zapewne wiesz, opus znaczy dzieło.
@kemot25
@kemot25 2 жыл бұрын
kto ma prawa autorskie do utworów Chopina?
@lenny5421
@lenny5421 3 жыл бұрын
アニメ
@suprk1604
@suprk1604 3 жыл бұрын
Zależy co rozumiesz przez "popularny". U nas nawet jak dzieci spytasz to widzą kto to.
@drPiotrNapieraa
@drPiotrNapieraa 3 жыл бұрын
rozumiem japońską miłość do Bacha, ale lubienia Chopina nie kumam u żadnej nacji. pozdrawiam!
@primusnocturn
@primusnocturn 2 жыл бұрын
Niestety spotykam się z ignorancją u rodaków jeśli chodzi o Chopina.
Symbole Japonii, które nie istnieją w japońskiej codzienności
14:37
Ignacy z Japonii
Рет қаралды 29 М.
10 momentów, w których czuję, że nauczyłem się polskiego
11:21
Ignacy z Japonii
Рет қаралды 25 М.
아이스크림으로 체감되는 요즘 물가
00:16
진영민yeongmin
Рет қаралды 60 МЛН
Clowns abuse children#Short #Officer Rabbit #angel
00:51
兔子警官
Рет қаралды 73 МЛН
Co mi smakuje z dań kuchni polskiej? Moje opinie po 7 latach!
30:01
Ignacy z Japonii
Рет қаралды 110 М.
Chopin "Heroic" Polonaise Op 53 in A flat major (Rafał Blechacz)
8:22
Teatro La Fenice
Рет қаралды 134 М.
Japonka, która KOCHA CHOPINA
10:26
Krzysztof Gonciarz
Рет қаралды 90 М.
One of the Greatest Speeches Ever | Steve Jobs
10:31
Motivation Ark
Рет қаралды 34 МЛН
Dlaczego Japończyk ma nazwisko i imię, a nie imię i nazwisko?
10:59
Ignacy z Japonii
Рет қаралды 27 М.
Co piszą w japońskim internecie na temat Polski? [Ignacy z Japonii #92]
8:42
Polskie słowa, które Japończycy mocno przekręcili
13:16
Ignacy z Japonii
Рет қаралды 85 М.
아이스크림으로 체감되는 요즘 물가
00:16
진영민yeongmin
Рет қаралды 60 МЛН