Монтаж сонячних панелей, який може вас вбити!

  Рет қаралды 14,711

GreenPowerTalk

GreenPowerTalk

Күн бұрын

Пікірлер: 265
@ЄвгенПритула
@ЄвгенПритула 3 ай бұрын
Давно про це думав, особливо коли високовольтні масиви. Тепер знатиму точно. Дякую!
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Дякую!
@СаняПупкин-ь3ж
@СаняПупкин-ь3ж 3 ай бұрын
Дякую, за вашу роботу та інформацію, яку можна використовити в майбутній побудові СЕС!
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Дякую!
@ВаняОлійник-р5э
@ВаняОлійник-р5э Ай бұрын
Дякую за інформацію. Планую монтувати у себе сам, то тепер обовʼязково зроблю заземлення.
@leonidsolomaha4407
@leonidsolomaha4407 3 ай бұрын
Дякую вам за інформацію буду також захоплювати.
@zorianaprus1468
@zorianaprus1468 2 ай бұрын
Дуже вдячна за інформацію про заземлення!Хочу впровадити систему сон.панелей для будинку,переглядала різні відео з встановлення ,та от ваше відео дуже важливий момент для інсталяції,то ж буде при нагоді !
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 2 ай бұрын
Дякую!
@MrMalochkin
@MrMalochkin 3 ай бұрын
Весільні фотографи 😁 ох вони Бруса налюбили. Заземления робив також, дуже не безпечно без цого. В мене мултиметр показав тристо з гаком так і інвертор показуе.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Він сміливо досить заявив про це. Налюбили дуже багатьох, дуже мало хто має сміливість про це так сказати.
@fanmax2942
@fanmax2942 2 ай бұрын
Вся напруга від гібридного інвертора,там потрібно шукати проблему
@ВасильПавлюк-ю4ч
@ВасильПавлюк-ю4ч 3 ай бұрын
У мене є заземлення, монтували своїми силами. Син замовив в Китаї заземляючі підкладки під панелі (вони трохи інакші, ніж показані в ролику, бо мають не отвір, а боковий виріз для зручнішого монтажу. Зубчиків ці підкладки мають більше), а знайомі інсталятори про таке навіть не чули. Між рядами панелей є заземляюча перемичка, а провід заземлення протягнутий разом із сонячними кабелями. На двох станціях є окремий заземляючий контур, на третій заземлення підключено до загального контура.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Ну от власне. Не чули, не бачили і ніколи не робили. Ви зробили вірно
@romanr2058
@romanr2058 3 ай бұрын
Дуже цікава тема. Проте заземлення рамок панелей не завжди однозначно рекомендується в інструкції інверторів. Наприклад для Deye: To avoid any malfunc�on, do not connect any PV modules with possible current leakage to the inverter. For example, grounded PV modules will cause current leakage to the inverter. When using PV modules, please ensure the PV+ & PV- of solar panel is not connected to the system ground bar.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Ви плутаєте заземлення рами панелей і мінусового кабеля. Бачу розумієте англійську. То вам кудись сюди наприклад diysolarforum.com/threads/confused-about-grounding-array.39406/
@romanr2058
@romanr2058 3 ай бұрын
Дякую за посилання. Там багато інфи. Ніколи б не подумав, що хтось планує заземляти негативний провідник в колі постійного струму. А рамки панелей, бажано заземлити.
@vkubiv
@vkubiv 3 ай бұрын
Дякую! Це дуже важлива інформація
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Дякую!
@yogasagar..sagarpuri..6616
@yogasagar..sagarpuri..6616 3 ай бұрын
Дякую дуже!!!
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Дякую!
@gagabu
@gagabu 3 ай бұрын
Зробіть, будь ласка, відео з розбором, як правильно робити заземлення панелей і які є нюанси.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
То хіба запрошений гість. Тема велика і об'ємна
@vitaliikhrystenko8710
@vitaliikhrystenko8710 3 ай бұрын
В Україні про заземлення майже всі забули. Може це тому, що в багатоповерхівках радянського періоду вирішили провести економію на дротах. Може зірки так розташовані. Може ... багато причин. Але слово "заземлення" використовується українцями вкрай мало. Автору дуже великий респект
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
На жаль, так. Дякую!
@OhmJunkie
@OhmJunkie 3 ай бұрын
В багатоповерхівках рядянського періоду заземлення не потрібно було) там не було що заземляти, гарно можна було відслідкувати це по потенціалі пристроїв)) Це зараз коли потенціали на землі зовсім інші, все заземляється, це вже необхідно, або по максимуму все ізолювати від землі (що на порядки дорожче)
@legendarniyMichail
@legendarniyMichail 3 ай бұрын
Собирал сам на самодельных креплениях с резиновыми проставками. Потом соеденил алюминиевыми полосками с помощью алюминиевых клепок панели между собой и железным каркасом на крыше. Затем у стенки дома сварил дровник и приварил его к каркасу на крыше. Между дровником и железным сварным забором приварил перемычку, и сам забор заземлил на уголок забитый у выгребной ямы. Никоем образом нисоветую делать так же, просто сделал сам для себя там где сложно найти подходящие компоненты и где постоянно сталкиваюсь с нездоровой критикой из разряда «делать тебе нечего» и «это не работает».
@OneHourNotice
@OneHourNotice 3 ай бұрын
Робив сам, заземлення зробив, але чисто символічне. Вважаю, що додатковий блискавкозахист на даху набагато важливіше, але його не маю через брак коштів.
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
думаю навіть купити полосу металлу 2 см і прикріпити на дах, уже буде якась користь. ну звісно і вкопати в землю в трьох точках
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Тема блискавозахисту - окрема. Залежить так само від багатьох факторів
@homo_sapiens4949
@homo_sapiens4949 Ай бұрын
Читал европейскую статистику - установка панелей не повышает частоту попадания молнии в здание.
@medobir6038
@medobir6038 3 ай бұрын
Наземна конструкція ,алюміній..10панелей. Геошуруп. Мультиметром,щупом перевіряю на "коротке" між алюмінієвим обідком панелі та алюмінієвим профілем конструкції стола поближче до геошурупа-контакт відсутній! І тільки в місцях панелі де виробником зазначено для "землі" в середині отвору є контакт і можливо його побачити мультиметром. На алюмінієвих конструкціях потужна оксидна плівка(ну принаймні в мене). Обов"язково буду заземлять!
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
так. плівка у всіх, дякую!
@Lazydnb
@Lazydnb 3 ай бұрын
Вона(плівка) потужна на анодованому алюмінію, так роблять, щоб менше було корозії.
@ВасильПавлюк-ю4ч
@ВасильПавлюк-ю4ч 3 ай бұрын
Саме для того є спеціальні підкладки, які пробиваюсь оксидну плівку.
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
я теж думав що через алюмінієві кріплення ж має до рами панелі йти контакт на заземлення. а виявилось що з 20 вольт так іде тільки 5. тому через ті отвори для заземлення теж заземляв
@ximiks2340
@ximiks2340 3 ай бұрын
Я монтував сам і кинув заземлення до кожної планки монтажу 16 мм2 кабелем правда звичайним не захищеним від ультрафіолету.Потім при монтажі самих панелей кидав заземляючи кабель до планки монтажу на самих панелях зачищав місце під кріплення заземлення, бо воно пофарбоване закріплював нержавіючим болтом з гайкою під шайби з обох сторін. ДОПУСТИВ ДВІ ПОМИЛКИ ЯКІ ДОВЕДЕТЬСЯ З ЧАСОМ ПЕРЕРОБЛЯТИ, ПЕРША ЦЕ ВЗЯВ ЗВИЧАЙНИЙ КАБЕЛЬ ЖОВТО ЗЕЛЕНИЙ ЯКИЙ НЕ СТІЙКИЙ ДО УЛЬТРАФІОЛЕТУ, І ДРУГЕ ЦЕ КОЛИ З'ЄДНУВАВ ДВА КОНТУРИ НА ПРОТИПОЛОЖНІЙ СТОРОНІ ДАХУ КАБЕЛЬ КИНУВ ПРОСТО ЧЕРЕЗ КОНЬОК ДАХУ І В ЦЬОМУ МІСЦІ ВІН ВІДКРИТИ ДО НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
гадаю гофри для такого випадку було б достаньо.
@ВасильПавлюк-ю4ч
@ВасильПавлюк-ю4ч 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalkАле чорної гофри, вона стійка до ультрафіолету
@nicknick3093
@nicknick3093 Ай бұрын
Заземлення взагалі можна виконати неізольованим дротом. Головне щоб його механічно не пошкодили. Ви написали що використали 16 мм2 і то величезний запас міцності. На заводах прокладають зазамленя полосою, або катанкою 8 мм діаметром. Головне щоб місце контакту не окислювалось. Бачив таку проблему коли залуджували багатожильний провід кислотою вона проникала під ізоляцію. Через декілька років мідь під дією кислоти та вологи перетворилась на порошок.
@trublin
@trublin 3 ай бұрын
Дякую за попередження, зроблю заземлення. Може є рекомендація з чого воно має бути?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Краще звернутись до спеціалістів. Мідь, зважати на анодовану плівку на панелях
@SlavicOliyar
@SlavicOliyar 3 ай бұрын
Только если у вас есть заземление панелей/конструкции, то надо делать грозозащиту горизонтальную, иначе ваша металлическая конструкция, обладая потенциалом равным "0" будет притягивать все грозы к себе, хотя раньше они могли ударить в ближайшее дерево. Без заземления конечно никуда, но тогда без грозозащиты у вас загорятся не панели, а инвертор как минимум (горючих материалов там особо нет, но владельцам дей придется опять раскошелиться, как и владельцам китайских инверторов)
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
а незаземлена може мати потенціал, який ще більше притягує блискавки. Треба робити якісне заземлення а перед інвертором ставити ПЗІП, чули про таке?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
механізм набагато складніший. Вже отримав пару цікавих дискусій ).
@stepanmordukoff3142
@stepanmordukoff3142 3 ай бұрын
Мене дивують в Ютубі рекламні ролики по встановленню СЕС і ДБЖ. Я працював в Европі і знаю, що за собою тягне пошкодження хоча б якесь майна, здоров'я чи життя замовника!!! Навіть не хочу перелічувати: від штрафів з конфіскацією до тюремних термінів. А тут "весільні фотографи" заправляють від інсталяторів до влади! В мене шок!😮
@ЕвгенийАбрикосов-щ1у
@ЕвгенийАбрикосов-щ1у 3 ай бұрын
До таких "інсталяторів" і в Україні посиплються позови до суду - ми через це ще пройдемо
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
а як вам продажа б\у шних літєвих аккумів від електро мобілів і саме веселе уе встановлення без плат бмс з активним захистом
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
там все гірше. Вже позови починаються, а починають рити - там вже і позови, і ТОВ зареєстрована невідомо на кого. А в багатьох навіть договору не має нормального.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
це жахливо (
@Vitalijvodavar
@Vitalijvodavar 3 ай бұрын
Я установил панели на крышу из профнастила. Заземлял каждую планку на которой ложились панели. Но не заземлял конкретно каждую панель. Так нормально, или все же нужно на каждую панель отдельно провод к планке?. Ведь корпус панели алюминий, и прижим алюминий, только планка оцинкованная?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Так вже хоч щось, але на панелях анодований шар, який має високий опір
@yogasagar..sagarpuri..6616
@yogasagar..sagarpuri..6616 3 ай бұрын
І ще раз дякую. Підкажіть будь ласка - То як в домашніх умовах подолати анодований алюміній панелі? Шукати такі підкладки? Чи прокласти алюмінієвий дріт як на стовпах без ізоляції - прикрутивши його бовтом (з хомутом з алюмінію) до кожної панелі у той отвір?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Або проколоти плівку або так, до отворів.
@yogasagar..sagarpuri..6616
@yogasagar..sagarpuri..6616 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk дякую!
@yogasagar..sagarpuri..6616
@yogasagar..sagarpuri..6616 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk дякую
@ВладБеца-т8э
@ВладБеца-т8э Ай бұрын
Доброго дня, в мене PowMR 3,2 кВт, панелі зібрані на 3 кВт 300 В, після заземлення панелів вимикається загальне УЗО на вході, получається що фаза з мережі проходить через транзистори на панелі й в землю більше 30 мА, чи довго проживе так мій гібридник?
@homo_sapiens4949
@homo_sapiens4949 Ай бұрын
Потому что на вводе не ставят узо в 30мА. Особенно в частном доме, где часть электрики выходит наружу (освещение, уличные розетки). 30 ставят на санузлы. Поменяйте входное на 100мА.
@AlexWhiteUA
@AlexWhiteUA 3 ай бұрын
В мене навіс над машиною із панелей. Не заземленый, так як закріплений на дерев'яному каркасі. Колись мив панелі і стояв на залізні драбині. Коли торкався голым пузом то щіпало дуже суттєво. І це при тому що в мене низьковольтна система близько 70 вольт. Так само і інвертор. Інвертор я заземлив і ac/dc spd встановив. А пенелі не буду. Напруга низька боятись нічого. Я боюсь блискавки. При заземленні панелей вірогідність враження зростає в рази. Звісно заземляти треба але при заземленні панелей потрібен окремий громоотвод.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
а можете привести посилання, на наукову роботу, чи правила, де пише, що заземлення притягує блискавку?
@AlexWhiteUA
@AlexWhiteUA 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk Є документальні фільми часів СССР. В них згідно досліджень виявили що розряд блискавки влучає в масивний металевий обєкт який заземлений. Чим більша його площа тим вища ймовірність влучання. Чому тоді блискавка б'є в громовідведення будинку а не в сусіднє дерево. kzbin.info/www/bejne/enmQoZKjf9WSbKMsi=0FkfWTtiIvyNXo_z
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
є статистика влучання блискавки, 0,2 на м2, така цифра здається була. І так, 100%, чим більше будівля, тим більше шансів що в неї потрапить блискавка.
@BestVaper
@BestVaper 3 ай бұрын
У мене заземлені, на рахунок заземлення ще з часів роботи на одному з заводів, де кожна одиниця обладнання була заземлена, і кожен рік приїзжав інспектор перевіряв прибором показники щоб заземлення відповідало нормі, тому для себе обираю заземлювати обладнання і мережу, не такі вже великі затрати на фоні всього іншого щоб нехувати власною безпекою...
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Вибір дуже вірний, Дякую!
@ВасильПавлюк-ю4ч
@ВасильПавлюк-ю4ч 3 ай бұрын
Мегометром міряють опір ізоляції. Опір заземлення вимірюється мостовим омметром, був такий МО-62
@ІванПобиван-щ2ч
@ІванПобиван-щ2ч 3 ай бұрын
Який повинен бути опір заземлення?
@АлексейКайрод
@АлексейКайрод 3 ай бұрын
Якщо блискавкозахист не робити, то під'єднання землі від панелей на загальний контур заземлення будинку це погана ідея? Мої монтажники кажуть що так правильно і достатньо. Інвертори та, відповідно, уся мережа будинку буде на одному контурі. Система заземлення ТТ.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
радять зробити окремий контур, по можливості. Бо можуть бути нюанси.
@колянлисенко-ч9т
@колянлисенко-ч9т 3 ай бұрын
Окреме заземлення тільки по лінії панелей потрібне підскажіть
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
заземляти треба все. окреме заземлення бажано на панелі
@elalex9817
@elalex9817 3 ай бұрын
​@@GreenPowerTalk: Ніяких окремих заземлень. ПУЕ 1.7.59...Заземлювальні пристрої електроустановок будівель і споруд і заземлювальні пристрої для їх блискавкозахисту, як правило, мають бути спільними.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 2 ай бұрын
а що там про заземлення панелей пише?
@kiever
@kiever Ай бұрын
​@@GreenPowerTalkякщо блискавка вдарить в ваше окреме заземлення 100кА, то на іншому заземленні, що буде ну хай 20 м від першого ви так само відчуєте цей розряд, що спалить все без ПЗІП
@elalex9817
@elalex9817 Ай бұрын
@@GreenPowerTalk : Не бачив в ПУЕ нічого про сонячні панелі.
@stopwarua7263
@stopwarua7263 3 ай бұрын
Все зависит от инвертора, в многих инверторах пишут что заземленные панели могут нанести вред инвертору, если инвертор заземлен то в большенсте на панели не приходит напряжение, вот узип с заземлением нужно обезательно ставить, и на мнверторе должно быть свое заземление.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Ви плутаєте заземлення корпусу панелі і мінусового кабеля
@andriik6788
@andriik6788 3 ай бұрын
Я не зовсім зрозумів с точки зору електрики - яким чином при пошкодженні сонячної панелі весь дах буде під напругою? Сонячна панель - це батарейка. Напруга є між її полюсами. Припустимо що один з полюсів замкнуло на дах - и ми взялися за дах рукою. Але щоб нас вдарило - треба щоб струм пішов крізь наше тело до іншого полюсу. Тобто, за нього треба взятися другою рукою. Ну так, теоретично це можливо - якщо необережно возитись з пошкодженною батареєю. Але ж це не "весь дах під напругою" - це все одно що сказати, торкнувшись стіни будинка клемою аккума "весь будинок під напругою".
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
спитайте тих, кого на практиці вже лупить струмом
@homo_sapiens4949
@homo_sapiens4949 Ай бұрын
Вас ударит током, когда вы решите их помыть или, что чаще, в сильный дождь, когда проснётесь стены дома или водостока.
@17MrWolf
@17MrWolf 27 күн бұрын
Шукав цей коментар бо ліньки було друкувати теж саме 👍
@vitaliyvasylak3493
@vitaliyvasylak3493 16 күн бұрын
👍🙄😰
@airjt
@airjt 3 ай бұрын
Цікаво, а як бути на RV чи авто причепі з встановленою сонячною системою?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 2 ай бұрын
Читати правила електробезпеки для автомобілів
@MS-cr4hi
@MS-cr4hi 3 ай бұрын
Якщо провід заземлення виноситься на дах, зростає вірогідність що в нього будуть бити блискавки. Про це дізнався з інструкцій виробників ПЗІП (УЗИП). У такому випадку дах треба вже оснащувати системою блискавкозахисту.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
В іноземних джерелах пише що це зменшує або не збільшує ймовірність потрапляння блискавки
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
думаю це логічно. уже ж тоді є купа залізяк які мають контакт з землею. тому теж думаю громовідвід це просто мастхев. він в будь якому випадку не завадить
@MS-cr4hi
@MS-cr4hi 3 ай бұрын
@@amarso9118 Коли робиться система блискавкозахисту будинку, вона активно впливає на заземлення будинку, бо імпульсні розряди від блискавок, які "зливаються" у землю і вимірюються у мільйонах вольт можуть через землю перетікати до системи заземлення. І тоді в електромережі будинку вже треба ставити розгалужену систему ПЗІП рівня Т1, Т2 та Т3. Тобто, встановлюючи блискавкозахист за $2-3 тис (саме стільки він коштує), треба ще $500-700 добавляти на модернізацію заземлення будинку, щоб захистити електрообладнання від проникаючої дії імпульсів від блискавок. Блискавкозахист притягує до себе блискавки і збільшує частоту попадання саме у Ваш будинок + потребує дорого і розумно спроектованого захисту електрики.
@homo_sapiens4949
@homo_sapiens4949 Ай бұрын
​@@GreenPowerTalkподтверждаю
@homo_sapiens4949
@homo_sapiens4949 Ай бұрын
​@@amarso9118ну, вопрос религии. Без громоотвода дом молнию может и не притянул бы вообще, ведь он, по сути, как магнит. А вот выдержит ли ваш громотводов с десяток тысяч ампер и что попутно вспыхнет, когда по нему будет идти такой ток - вопрос риторический
@ЕвгенийАбрикосов-щ1у
@ЕвгенийАбрикосов-щ1у 3 ай бұрын
"Навіть весільні фотографи" 🤣 Це Ви про Віталю?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Так. І навіть перше відео мене більше обурило. Там де наклейки і різнонаправлені панелі в один стрінг
@Teplodomnetua
@Teplodomnetua 3 ай бұрын
​@@GreenPowerTalkпроте на фейсбуці він зайнятий до грудня)
@ЕвгенийАбрикосов-щ1у
@ЕвгенийАбрикосов-щ1у 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk 😁так це ж і є "невидімі хмари", його ноухау.
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
@@ЕвгенийАбрикосов-щ1у теж з цього відео дивувався. і там же аккуми ще мабуть досить дорого коштували, а таку лажу зліпили
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
насправді вони існують. Я заміряв приладом ) Але за тих умов розбіжність 5%, не більше. А ось двосторонні на дах, для більшої генерації, так само таке собі. Хоча є певні переваги.
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
Встановив 5 панелей на стіну. На другий день. Почув якесь дивне гудіння між панеллю і кріпленням. Поліз по металевій драбині перевіряти. Коли доторкнувся до корпусу відчув відносно не великий струм. Перевірив мультиметром. З кожної панелі видавало 5-25 вольт постійного струму. Але вони між собою не з'єднувались тому струм був не великий. Поки стіна не намокне чи ще щось. Зробив заземлення. Все стало ок і спокійніше. Тепер не б'є струмом і при великому сонці і малій завантаженності. Ще заземлений інвертор і всі на окремих заземленнях. Інвертор теж місцями на землю давав аж 80вольт постійного. Весела штука
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Так. Там є цілий перелік, чому саме треба так робити. Я вибрав головне. Гудіння - втому числі. дякую!
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
а ну і ще з аліка чекаю коробку захисту від грози. З узіпом, плавким запобіжником і автоматом. І теж буду кріпити десь ближче до панелей на вулиці він ніби вологозахищений. Фірми Томзон вийшов 1500 грн . У нас такі уже продають за 2500
@vrm6415
@vrm6415 3 ай бұрын
Гудіння? Цікаво, а як постійний струм з панелей може гудіти? Мені здається, що потенціал на панелях із за вашого інвертора, високочастотні інвертори не мають гальванічної розв'язки і дають потенціал на панелі
@АлександрИзотов-й4к
@АлександрИзотов-й4к 3 ай бұрын
👻💀клоуны
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
@@АлександрИзотов-й4к чим обосноване таке судження і взагалі до чого воно?
@Sokolets-Anatoliy
@Sokolets-Anatoliy 3 ай бұрын
Я заземлив і підкладки положив. Сам будував і запускав в єксплуатацію.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
а хто вас на це навів?
@Sokolets-Anatoliy
@Sokolets-Anatoliy 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk в 2019 в знайомого стояла станція , вивчів всі нюанси і вперед, освіту маю. Проблема з мережею це на вулиці дві станції а рес не зробив нічого , кожні пів року визиваю відгорають то ноль на підстанції то скрутки на фазних проводах. Раніше я цю лінію обслуговував.
@АндрійКавчук
@АндрійКавчук 3 ай бұрын
Панелі на даху. Заземлив згідно інструкції по встановленні від виробника. Заземлений каркас заземляючий контакт до кожного елементу окремо плюс контакт йде до кожної панелі. В щитку заземлено мінусовий провідник так говорить робити виробник longi . Та встановлені обмежувачі імпульсних перенапруг. Що можите сказати за заземлення мінусового контакту ? Десь чули за те аби хтось з виробників радив так робити ?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
По заземленню мінуса - треба уважно читати документацію до вашого інвертора. Це в цілому все
@Оріон71
@Оріон71 3 ай бұрын
Обов'язково буду заземляти.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Чудово, дякую!
@TheRaznoboy
@TheRaznoboy 3 ай бұрын
А у Вам є відео,як правильно потрібно робити заземлення панелей на даху?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
ні. нема
@yogasagar..sagarpuri..6616
@yogasagar..sagarpuri..6616 3 ай бұрын
Сертифікат відповідності встановленого обладнання --- хіба для малої домашньої сес до 10 кВ --- потрібні якісь сертифікати на панелі інвертор , на що ще? І пункт виділений черврним - взагалі щось жорстке для домашньої сес... скажіть будь ласка з якого акту ця цитата (перелік) Дякую Вам дуже.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
це якщо продавати в мережу. То не всі області так, але їм дали права таке вимагати.
@yogasagar..sagarpuri..6616
@yogasagar..sagarpuri..6616 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk дякую вам за відповідь. Хочу поставити маленьку СЕС 5 -7 кв. І до зеленого тарифу спробувати. Тому з острахом побачив ці пункти. А місцевий Рем і того не знає начальник не зміг нічого відповісти. Як буде ближче до підключення то будуть щодо усього дзвонити в область. І до речі - Як ви згадуєте - отаке от у нас стимулювання міні енерго виробництва.. :(((
@pilotm31
@pilotm31 3 ай бұрын
А якщо в домі немає заземлення допускається використання занулення?
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
я думаю відсотків на 80 впевнений що не варто. Наприклад з інвертора з заземлення я заміряв і йшов струм15-80 вольт постійного струму. З панелей також. То ж мабуть не варто щоб постійний струм якось зустрічався з змінним. і взагалі радять їх заземлювати окремим контурами. все що пов'язане з панелями і домашня мережа. Навіть банально якщо вдруг блискавка лупане. то так більше шансів що у всю домашню мережу залетить. Колись в гуртожитку локальна мережа між компами йшла по вуличній стіні між вікнами і у знайомого в неї попала блискавка. згоріло кілька роутерів, монітор і блок живлення пк. Але повезло що нічого більше
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
ні. треба робити власне якісне заземлення
@pilotm31
@pilotm31 3 ай бұрын
Дякую, буду думати де шукати гроші щоб на девʼятиповерхівку завести на дах заземлення.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
уу. там на дах хіба не виходить окремо заземлення??
@pilotm31
@pilotm31 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk наче як нема такого. Старі 9-поверхівки совкові...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 3 ай бұрын
ну то просто треба ставити правильний грозозахист і на дахові і на наземні станції. і все працюватиме як і заземлення в тому числі. стандарти вони ж не просто так пишуться... але мене зокрема інсталатор попереджав, що вони цього не роблять, але наполегливо рекомендують. а також порадили що треба робити саме вкупі з грозозахистом, що я і зробив, практично одразу ж після запуску станції.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Так. Додатково із грозозахистом безперечно краще.
@homo_sapiens4949
@homo_sapiens4949 Ай бұрын
Заземление не от молнии, а от удара током от самой панели.
@AndrueUkr
@AndrueUkr 3 ай бұрын
Я би ще рекомендував на дах ставити rapid shutdown. Бо якщо загориться не дай Боже. Доречі коли питав у монтажників, чи ставлять вони- найпоширеніша відповідь "А шо це? ")))
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Кажуть є негативний досвід його використання. дуже багато пожеж було через нього.
@ruwasp
@ruwasp 3 ай бұрын
Цікаво, а бойлери і пральні машинки у всіх заземлені? Пишіть в кометарях!
@vkubiv
@vkubiv 3 ай бұрын
На орендованих кавартирах мене не раз щипало струмом від не заземленої пралки. А було б пошкодження ізоляції, могло б і вбити
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
В СРСР взагалі заземлення не було! Давайте так робити далі! Собі я зробив і УЗО на вологі приміщення стоїть меншого номіналу. Кожен сам визначає вартість свого життя та родини.
@Teplodomnetua
@Teplodomnetua 3 ай бұрын
​@@GreenPowerTalk не по номіналу а по струму витікання треба. Там де 30 мА написано. То малось на увазі?
@ярославостроушко
@ярославостроушко 3 ай бұрын
З заземленням зрозуміло. Дякую. А як щодо захисту від блискавок ? Потрібно ? Обов'язково ? Не чув в жодному ролику...
@Teplodomnetua
@Teplodomnetua 3 ай бұрын
@@ярославостроушко блискавозахист це в цілому для будинку. Ще в деяких країнах обов'язково при підключенні фем треба уникати індукційної петлі
@F35T
@F35T 3 ай бұрын
Дякую, за відео. Планую зєднати панелі між собою через алюмінієві шини, а нижній ряд сіпом до профіля.
@ruslanlevchuk2454
@ruslanlevchuk2454 3 ай бұрын
А чим загрожує встановлення панелей без ізолюючих прокладок на монтажні профілі? Чи можна у випадку такого монтажу заземлити лише профілі, на яких панелі встановлені? Чи все ж краще кожну панель приєднати до шини заземлення окремо?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
На панелях анодований шар, який є сильним діелектриком. В місцях позначених заземлення його не має.
@ДмитроСесь
@ДмитроСесь 3 ай бұрын
Встановив панелі на дах. На оцинкований профіль. Поки 2 панелі. Обидва профілі підключив до заземлення. У нас локально не знайшов якихось спеціальних кріплень що заземлення прямо на панелі підключати.
@elalex9817
@elalex9817 3 ай бұрын
Над панелями повинен бути блискавкоприймач.
@informalap
@informalap 3 ай бұрын
Коли панелі лежали на даху,заземленя робив. Навіть трикутник закопав під це діло,бо не було. Зараз все на землі і зробив звичайне як на фото у відео.
@vvv-v13
@vvv-v13 3 ай бұрын
є, сам ставив панелі
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Ви молодець. В когось бачили чи самостійно?
@vvv-v13
@vvv-v13 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk десь на ютубі бачив що треба
@vrm6415
@vrm6415 3 ай бұрын
Так, може це і правильно, але як ви думаєте куди попаде блискавка при заземлених панелях? Привильно, у ваші панелі, так вони перетворюються разом з вашим інвертором і іншим дорогим обладнанням у громовідвід. Я не фахівець, це лише моя думка як власника невеличкої власної сес: якщо ви заземляєте панелі, то тоді вам треба робити якісний громовідвід. Поправте мене якщо я не правий. Друге, якщо в вважаєте, що окисна плівка на алюмінієвій рамці панелі такий серйозний "ізолятор", що кожну панель треба окремо заземляти, то чого ви боїтеся ураження струмом, раз панелі вкриті окисною плівкою? В мене особисто 3 поля 1 на господарській будівлі, та по 1 на східному та західному схилі даху будинку. Після вашого відео поле на господарській будівлі планую заземлити, точніше гадаю, що достатньо заземлення самого каркасу на якому встановлені панелі. Інші поля мають напругу до 100 вольт, тому заземлювати не планую.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Так так, а громовідвід притягує блискавки. Для протікання напруги того опору недостатньо. Вибір за вами
@homo_sapiens4949
@homo_sapiens4949 Ай бұрын
Я тоже думал, что панели будут что-то притягивать. Но умные люди пояснили, что притягивает статический заряд и от вашего заземления он не сильно поменяется. Да, если молния попадёт в трубу или конек крыши, то очень вероятно она пойдет по заземлению панелей и может все на своём пути. Но вероятность это такая же, как и в доме без панелей. А потом прочитал европейские исследования, которые не выявили повышения частоты ударов молнии в дома с панелями.
@ЮрийОлейниченко-в1й
@ЮрийОлейниченко-в1й 3 ай бұрын
Правда.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Дякую!
@ОлегСавяк
@ОлегСавяк 3 ай бұрын
Металевий дах(профнастил), на профільних рейках стоять панелі з заземленням.... Але тепер думаю, а чи вірно воно зроблено😮
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Панелі із заземленням чи панелі, а заземлення на рейках?
@ОлегСавяк
@ОлегСавяк 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk ось в тому то й питання, на дах не лазив. Але що земля є - вже добре )))
@ОлегКарнаух-и4ш
@ОлегКарнаух-и4ш 3 ай бұрын
Стоит станция на четырех крышах, ставила Атмосфера, Земля обошлась в 400$ но все конструкции и крыши заземлены
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
вони ведуть курси інсталяторів. Був би здивований, якщо б сказали навпаки. дякую!
@yevgenzt4322
@yevgenzt4322 3 ай бұрын
Рад за Вас....400 долларов из вашей земли должна бить нефть...чистая...белая...ивано-франковская
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
ви гадаєте, життя коштує дешевше?
@yevgenzt4322
@yevgenzt4322 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk шановний) було питання чи є у вас заземлення. Відповідь. Є. Заземлення тт. Будинку. Заземлення інвертору із зануленням. Заземлення фотополя окремо. Заземлення захисту кожного стрінгу. Та заземлення із зануленням для генератора. Але ЖОДНОГО ЗА 400 БАКСІВ. Атмосфера - треба мати совість))))
@ОлегКарнаух-и4ш
@ОлегКарнаух-и4ш 3 ай бұрын
@@yevgenzt4322а сколько должна стоить заводская система заземления на 20 метров в глубь, да ее только два часа вбивали чтоб добиться нужного сопротивления
@simdashua
@simdashua 2 ай бұрын
В мене на даху, але станція ще не повністю готова. Планую робити окреме заземлення...
@vovagarasimchuk2952
@vovagarasimchuk2952 3 ай бұрын
Так на даху, мені навіть не казали про це заземлення😢
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
На жаль, ви далеко не самі. Дякую!
@vovagarasimchuk2952
@vovagarasimchuk2952 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk чесно вже давніше задумався знайти фірму для перевірки своєї СЕС,але тут як завжди то війна робота і так далі…
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
гадаю, ближчим часом з цим будуть проблеми. А загалом - треба
@annkolos7585
@annkolos7585 3 ай бұрын
бо всюди де пахнуть швидкі , дурні гроші працюють фатографи, які навіть не чули , що всі дахи з металевим покриттям повинні бути заземлені, а не тільки СЕС.....
@юриймележик
@юриймележик 3 ай бұрын
Все верно на раме панели есть значок заземления,
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
є. але в наземках його майже ніхто не бачить. Всі звикли не помічати і пішли на дахи.
@ИмяФамилия-ф8о7у
@ИмяФамилия-ф8о7у Ай бұрын
Мене турбує от яке питання, маючи 2 поверховий дерев'яний будинок з 4 скатним дахом і відсутнім громовідводом, на скільки я сбільшу шанс попадання блискавки розмістивши там 5кВт панелей та наскільки ця вірогідність зміниться якщо громовідвід буде встановлено ( а це ще +3м до 10метрів у коньку)? Хто розуміється в цих питаннях порадьте що краще: Панелі на дах Панелі і громовідвід на дах Панелі на землю
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk Ай бұрын
Якщо є можливість поставити панелі на землю - ставте на землю
@ИмяФамилия-ф8о7у
@ИмяФамилия-ф8о7у Ай бұрын
@@GreenPowerTalk Дякую!
@колянлисенко-ч9т
@колянлисенко-ч9т 3 ай бұрын
Я в електромонтажні 20 років але з недільну вивчаю а тут фотограф з броварів
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
на жаль так.
@user-joystick333
@user-joystick333 3 ай бұрын
Ви дещо забули сказати на сонячних нанелях постійний струм якщоо не помиляюсь. Потрапити під напругу постійного струму чи змінного не безпечно але постійний струм небезпечніший.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Взагалі кажуть навпаки. Але це несуттєво. Не треба потрапляти під напругу взагалі.
@UW5EHC
@UW5EHC 3 ай бұрын
Встановив на землі. Планую додатково з'єднати рамки між собою і кинути на конструкцію
@FBT3
@FBT3 3 ай бұрын
Сперва заземляют рамки, а потом жалуются на резкое падение КПД панелей и узнают на себе, что такое PID-эффект)
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
"Коли чув дзвін" Another way to prevent and mitigate PID is to use proper grounding techniques that are important in the installation of PV modules to ensure the safety of the system and minimize the risk of PID. І купуйте правильні інвертори ))
@FBT3
@FBT3 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk 1) Интересная агитка без пруфов) Какие это "правильные методы заземления", если PID возникает, в данном случае, из-за разности потенциалов рамки и ячейки? Физически невозможно заземлить рамку и не получить разницу потенциалов с ячейками, бороться с этим можно только качеством изготовления панелей, либо блоками, которые ночью держат панели под напряжением обратной полярности, либо инверторами с такой схемотехникой, где нужно заземлять минус) 2) Я Вас удивлю, но бОльшая часть СЭС это 3-7 кВт для личного пользования, а не сетевые 10+ кВт поля для сжигания налогов граждан через зелёный тариф и нытьём, что бедненьких отключают и они с 30 кВт системой сидят и без денег, и без света) А самые популярные инверторы в этих автономных системах - копии Вольтроника, типа PowMR и кучи других, либо Дея. Так что совет всем выкинуть свои инверторы (к которым даже в инструкции написано не заземлять рамки) и купить условный Хуавей/Омрон с определённой схемотехникой, либо блоком восстановления, мягко говоря инфантильный))
@user-roman_yarish
@user-roman_yarish 3 ай бұрын
Доброго здоров'я всім. У мене наземна конструкція з чорного металу,деякі стійки забиті в зелю на 1,5 метра,таке можна вважати що заземлення правильне?
@ЕвгенийАбрикосов-щ1у
@ЕвгенийАбрикосов-щ1у 3 ай бұрын
Треба вимірювати контакт панелей з цією конструкцією, бо андовані рамки панелей можуть не давати контакту алюмінію з панелей до чормету
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
@@ЕвгенийАбрикосов-щ1у підтверджую. я думав що буде контакт і спочатку заземлив через залізну основу яка тримала панелі. а виявилось, що так виходило лише десь 30-70 відсотків від того струму що міряв з того отвора для заземлення. можна звісно царапати рамку там де контачить з кріпленням. але всеодно погано контачило
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
ні. не можна
@simonsmotocat2774
@simonsmotocat2774 3 ай бұрын
В большинстве частных домов заземления нет как такового вообще, вместо этого - зануление. Если его нет в доме, никто не будет рыть яму и вбивать колья на участке. Если оно есть в доме, конечно, это не проблема. Но если нет, делать никто не будет.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
я робив. Інакше це все фігня
@simonsmotocat2774
@simonsmotocat2774 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk там работы на пару дней, причём, не самой лёгкой и приятной. Сравнимой по трудоёмкости с монтажом панелей. Только ценник на неё в несколько раз меньше. Поэтому если заземления в доме нет, 99% инсталляторов делать его не будут.
@elalex9817
@elalex9817 3 ай бұрын
Заземление делается за час и бесплатно - одним штырем 1-2м внутри дома, прямо под распредщитком, через пол.
@simonsmotocat2774
@simonsmotocat2774 3 ай бұрын
@@elalex9817 это как повезёт. Если будет достаточно низкое сопротивление, можно и одним штырём обойтись, но так бывает редко. У меня их пришлось забить штук 20. И закопать во дворе.
@dimmonua
@dimmonua 3 ай бұрын
На даху, заземлення підєднано до тих горизонтальних направляючих. Встановлювала компанія, яка цим займається. Сказали що так ок. А я вже засумнівався.
@AlexWhiteUA
@AlexWhiteUA 3 ай бұрын
@@dimmonua правильно заземляти цільним моножильним кабелем всі панелі між собою.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Залежить, як саме панелі поєднані із направляючими
@dimmonua
@dimmonua 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk Алюмінієвими тримачами, тобто контакт є. Горизонтальні направляючі (різних полос) з'єднані між собою перемичками. Тобто всі направляючі під'єднані до кабелю землі. То це ок?
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
вважається, що просто покласти - не працює. Анодований шар заважає.
@wbsssv
@wbsssv 3 ай бұрын
Інсталятор робив заземлення. Вимірювали опір існуючого заземлення
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Супер! Дякую!
@user-gt45
@user-gt45 3 ай бұрын
Дякую. Ставив самостійно. Не знав про важливість заземлення. Наступного тижня встановлю.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Це корисно з цілого раду причин, я назвав лише одну, тому так, ви на вірному шляху.
@devilua6656
@devilua6656 3 ай бұрын
СП встановленні на даху. Заземлення є , щоправда без пластинок з шипами. Просто заземленні всі профіля на яких встановлено СП
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Вже краще, але шипи дуже рекомендовано
@stargr19
@stargr19 3 ай бұрын
В мене РЕМ, не приймав станцію поки не було заземлення.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Панелей чи інвертора?
@степанданилюк-с2я
@степанданилюк-с2я 3 ай бұрын
Так на даху. І і , заземлення не має
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Дякую!
@burdiburdios9994
@burdiburdios9994 Ай бұрын
Как на шиферной крыше прибитой к деревянному каркасу может пробить и убить человека, да если пробьет на корпус панель 30В как она убьет человека, а если типа последовательно и первая с последней пробьют, то замкнут и все, бред какой то!
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk Ай бұрын
а сонячна панель калькулятора взагалі не б'ється струмом. І шо?
@burdiburdios9994
@burdiburdios9994 Ай бұрын
@@GreenPowerTalk ну эта мера больше доя заработка чем для реальности!
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk Ай бұрын
почитайте інші коментарі. Там кого вдарило вже відписались.
@gadgad6775
@gadgad6775 3 ай бұрын
Какое там заземление если у нас почти везде нету этого провода в щитовой.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
В квартирі ви не поставте багато. Це мова про будинки.
@gadgad6775
@gadgad6775 3 ай бұрын
@@GreenPowerTalk нуууу это весьма спорное утверждение. если сторона расположения наружной стены дома позволяет то можно на пару кВт нацеплять панелей
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
@@gadgad6775 ну якщо уже хтось полізе монтувати на стіну багатоповерхівки, то навряд це буде на 20ому поверсі. а з 7ого чи навіть 5ого можна кинути по зовнішній стіні якийсь провід і забити пару залізяк внизу в землю. зробивши те заземлення. ще якщо уж панелей буде багато то ще радять встановлювати грозозахист з узіпоп
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
тоді робите окреме заземлення. Спускаєте до низу.
@CarpathiansTV
@CarpathiansTV 3 ай бұрын
Заземлив майже одразу, після запуску станції дах почав битись легким током, після заземлення все нормально
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Ви вчасно зреагували. Дякую!
@МихайлоМ-н7э
@МихайлоМ-н7э 3 ай бұрын
Зробив заземлення направляючих алюмінієвих профілів до яких кріпиться панелі. Самі панелі не заземляв. Інвертор заземлений
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Краще ніж нічого
@M.Makarenko
@M.Makarenko 3 ай бұрын
Якщо система автономна, то не вдарить струмом якщо торкнутися пошкодженої панелі без заземлення.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
можливо не вдарить. Скріншот для автономної також приводжу. Заземляти потрібно всі.
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
Маю надію що захист від блискавки ви встановили. Узіп з запобіжниками
@МиколаКиричок
@МиколаКиричок 3 ай бұрын
Мідний дріт, до алюмінієвих конструкцій ( згідно фото), то це те саме що заземлення колись не стане
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Я розумію, про що ви. Є декілька варіантів виконання, і вони жорстко прописані в правилах прийому для кожної країни. Чому саме так і на скільки років вистачить - дійсно питання.
@oleksandrdemianenko2691
@oleksandrdemianenko2691 3 ай бұрын
там мідний дріт через гвинт з нержавійки. буде працювати
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
дякую!
@anker7593
@anker7593 3 ай бұрын
Для того щоб вдарило струмом потрібно одночасно мати контакт з двома різними потенціалами. Якщо панель пошкоджена то який потенціал буду на даху? От цікаво, да? Два потенціала там не може бути тому що одразу відбудеться коротке замкнення. Який потенціал між пошкодженою не заземленою панеллю та землею? Ніякого. Відео про те як автор прогуляв фізику в школі😂
@UW5EHC
@UW5EHC 3 ай бұрын
Задайте це,коли спробуєте ополоснути панельки зі шланги водою
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
ви мабуть самі фізику прогулювали. Чого тоді вас струмом лупане якщо ви візьметесь за фазний провід мережі 220пальцем? може тому що людина якраз і є тим другим потенціалом і на себе може прийняти. Але якщо просто взятись за фазу. то швидше за все що не вб'є струмом. але от якщо при цьому триматись за металеві труби батареї чи водопроводу і опір буде проходити через дві руки і через сердце. то є дуже великі шанси що воно може зупинитись. Те саме і з панелями на даху. одне діло коли вона одна там на 100 ват тоді мабуть ролі не грає. але якщо їх 7 штук і суммарний вольтаж виходить за 250 вольт. от тоді може знатно лупанути
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Достатньо торкнутись або мінуса або землі. І при великій напрузі, багато матеріалів мають достатню провідність, щоб ви вже нікого не вчили фізиці.
@anker7593
@anker7593 3 ай бұрын
@@amarso9118 ящо ти не знав то расказую. В будці 10кв/0.4 заземлено нульовий вивід вторинної обмотки трансформатора. Тому земля є одним із потенціалів і тому тебе вдарить якщо взятись за фазу. От тобі загадка. Якщо після твого лічильника поставити трансфоматор 230/230. Буде тебе бити струмом якщо візьмеш в руку один з дротів вторинної обмотки?😂
@REZOLUTIONER
@REZOLUTIONER 3 ай бұрын
в мене дах з шиферу, тому пoxep абсолютно.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
колись, при обслуговуванні, може стати не похер. Але, це ваша особиста справа. Я звертаюсь до тих, кому не похер.
@РусланАндрійчук-э2о
@РусланАндрійчук-э2о 3 ай бұрын
Наверно крутой шифер если при дожде не мокнет . -)
@REZOLUTIONER
@REZOLUTIONER 3 ай бұрын
@@РусланАндрійчук-э2о ну і толку що він мокне. Який дурак буде в дощ по даху лазити.
@Terminaleto
@Terminaleto 3 ай бұрын
Він пʼяний? 😮
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Ні, а шо?
@yurcchello
@yurcchello 3 ай бұрын
сонячні панелі на даху будинка. будинок стоїть на землі. виходить будинок і панелі заземлені. навіщо ще щось вигадувати?
@igorazarnov6239
@igorazarnov6239 3 ай бұрын
😂
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
Оце то ви розвеселили))) А ми тоді взагалі всі на планеті Земля. чого струм сам в хату не заходить. в інших будинках він же є))
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
і дійсно. дурня якась.
@user-roman_yarish
@user-roman_yarish 3 ай бұрын
Але манелі між собою не зазамляв окремо
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Ні, то не вважається правильним заземленням. Там і бетон є, і анодований шар на панелях.
@ВикторЛесик-е8ш
@ВикторЛесик-е8ш 3 ай бұрын
Сказали "а", то кажіть вже й "б", а саме де знайти/купити відповідні зажими для підключення РЕ-провідника до сонячних панелей. Бо я їх бачу у відео скажемо іспанських інсталляторів, а знайти в Україні самостійно не зміг. До речі судячи зі слів ваших іспанських колег там теж далеко не всі заземлюють сонячні панелі. І відмазка якась тупа - немає сонячного дроду жовто-зеленого кольору, а оболонка звичайного тупо розлізеться за пару років. Я залюбки під'єднаю Ре-провідник до своїх панелей дротом будь-якого кольору а на горищі одягну його вже у термоусадку жовто-зелену.
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Зажим з Польского магазину. Я не інсталятор, тому ви не за адресою.
@РусланАндрійчук-э2о
@РусланАндрійчук-э2о 3 ай бұрын
+
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
Дякую!
@oksanakra
@oksanakra 3 ай бұрын
На освобождённых территориях Крыма Донбасса Запорожья Херсона электричество есть всегда 0.84-1.1 рублей за кВт👍 Присоединяйтесь👋
@ВасильПавлюк-ю4ч
@ВасильПавлюк-ю4ч 3 ай бұрын
Що ти 3,14zдиш тут?
@oksanakra
@oksanakra 3 ай бұрын
@@ВасильПавлюк-ю4ч честное слово 👋
@oksanakra
@oksanakra 3 ай бұрын
@@ВасильПавлюк-ю4ч правду говорю👋
@amarso9118
@amarso9118 3 ай бұрын
а в Мариуполе рашисты уничтожили 200тысяч + жителей мирного населения, к чему присоединяться к трупам? когда 500кг бомбы скидывали месяцами на жилые кварталы из которых никого не евакуировали и люди месяцами с голоду умирали без еды воды и отопления и надежды на возможность выжить. В Аду им горет и всем тем кто это поддерживает. Вон уже даже природа сама вам наводнения делает и за Херсон тоже и за Каховскую ГЕС
@GreenPowerTalk
@GreenPowerTalk 3 ай бұрын
ПНХ
@sanasam3833
@sanasam3833 3 ай бұрын
Покажи як правильно
🇺🇦грієм бойлер від сонячної 🟠 панелі
14:58
Ice Cream or Surprise Trip Around the World?
00:31
Hungry FAM
Рет қаралды 13 МЛН
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 🙈⚽️
00:46
Celine Dept
Рет қаралды 96 МЛН
Більше сотні вітряків своїми руками!
20:57
Вісник Богодухівщини
Рет қаралды 84 М.
Как делают солнечные панели?
16:10
GreenPowerTalk
Рет қаралды 19 М.
КАКОЕ СОЕДИНЕНИЕ ПРОВОДОВ ЛУЧШЕ? #энерголикбез
23:11
Александр Мальков
Рет қаралды 945 М.
Прощание с TN C S из-за счетчиков
21:34
Константин Иванов
Рет қаралды 569 М.