Üdv mindenkinek,munkával kapcsolatos elérhetőség jinmester@freemail.hu
Пікірлер: 373
@attilacsaszar22625 күн бұрын
A híres Mc Isti féle odarúgás 7:02 😂 Jók a videóid👍👏🙂
@laszlovegh63107 ай бұрын
Imre, én úgy gondolom annak a cégnek a képviselőjének, be kéne mutatni hol van ez leírva. Addig csak beszél a levegőbe. Ne hagyjátok ennyibe!
@79tooma537 ай бұрын
+ ha ez normális szerintük akkor + környezetvédelmi adót kellene a gyárral kifizettetni a sok morzsalék miatt amit egyébként kifizetett a vevővel tehát a szigetelési mutató is változik kicsit ha vékonyabb lesz a szigetelés.
@jozsefpetkes17 ай бұрын
adó + 11 cm szigetelést adjon a 10 cm helyett 16 a 15 helyett. stb.
@lilanglilang50537 ай бұрын
@@jozsefpetkes1 Nem!!! Adjon 10 cm-et de minőségit!!! Másnak megy????? Nekik nem??? Akkor el lehet ballagni... Nem kell szart árulni.
@HemiBiriba6 ай бұрын
@@lilanglilang5053 Nem kell szart venni. Ezért kell ellenőrizni mindent, mielőtt megvennéd.
@Flegeton7 ай бұрын
Írjad meg nyugodtan a gyártót. Nem hitelrontás, hisz ők is megmondták, hogy jó ez így.
@norbertsavrnoh44197 ай бұрын
Pontosan jó lenne tudni ha vásárolni szeretne az ember akkor melyiket semmi esetre se. Ui bassza meg az anyját a gyártó telibe 10x
@KopÁcs-r5x7 ай бұрын
Azt gondolom mindenki tudja, aki kicsit is jobban benne van a szigetelő anyagok be építésében forgalmazásában, hogy melyik gyártórol van szó. Körültekintőnek kell lenni. Ha te szerzed be a szigetelő anyagot mint megrendelő, vagy magadnak építed be, akkor faggasd ki a forgalmazót, vagy ha van lehetőséged ellenőrizd a termék minőségét, illetve kérdezz meg egy szakmabelit mit ajánl aktuálisan. Ez vonatkozik minden építőipari anyagra, nem csak a szigetelő anyagokra. Sajnos a mai "céhes" gyors technológia, a megnövekedett gyártási költségek és a minél nagyobb profit összessége határozza meg a piacot és a termékek minőségét.
@IIIEOMIII7 ай бұрын
Igazad van!
@krisztiancserhati7 ай бұрын
@@norbertsavrnoh4419 Masterplast ránézésre :D
@tamaskenyo25317 ай бұрын
Ha a tábla hasa (púpja) kifelé néz, akkor a púpot a fal felé nyomva csökken a görbültség. Kell csiszolni így is! Segítene, ha a gyártó jelölné, hogy melyik a külső oldal. Így egyenként kell ellenőrizni a táblákat.
@volgybirtok79977 ай бұрын
amennyiben a gyártó szerint ez így jó akkor nyugodtan nevezd meg.....vásárlás előtt állok jó lenne tudni kit ne válasszak, fel a fejjel csak előre!
@joanyadhatan6 ай бұрын
így van
@tormasijeno7 ай бұрын
Hasonló minőségű anyagba már mi is szaladtunk bele. Mi is átcsiszoltuk az egész felületet. 150 cm alumínium H kartecsnivel húztam be első soron az egészet. Az szépen eltüntette a belemarásokat. Láttam egy Lengyel videót. Ott a szakember 2 méteres vizimérték élére felcsavarozta a fém eps csiszoló lemezeit. Sarok csiszolóval 2 cm csíkokra felvágta, és a csíkokkat lemez csavarral rögzítette a vízmértékre. Azzal csiszolta át az egész felületet. Maga az ötlet tetszik, de sajnáltam még rá elhasználni egy jó vízmértéket.
@tamasasztalos82737 ай бұрын
Szia Imi! Sajnos azt kell mondjam igaza volt. Ezt egy gyártói adatlapon találtam: Méretpontosság: Vastagság: ± 1 mm / szabvány: T2. Hosszúság: ± 2 mm / szabvány: L2. Szélesség: ± 2 mm / szabvány: W2. Derékszögűség: ± 2 mm / szabvány: S2. Síklapúság: ± 5 mm / szabvány: P3. és ugyan ez van több gyártó termékei között is! Gyakorlatilag 4 nagy gyártót néztem meg.
@imresebestyen33357 ай бұрын
Köszönöm,hogy megnézted,hát akkor ez van :) Marad a csiszolás :)
@martonsc22267 ай бұрын
igen, ez van, csak sok gyártó nem gyárt ilyen szart. az, hogy van 100 darabban 3-4 ilyen kajla, mindegy, majd berakja az ember valahova. Az, hogy 100 darabból 60 ilyen szar, na az a nem mindegy. 10 évvel ezelőtt tudtak normálisat gyártani, most meg ide hozzák a selejtet.
@jozsefpetkes17 ай бұрын
hagyjuk már hidegburolatnál is sokszor a gyártó rá írja lehet méretben 4mm sajnos egyszer találkoztam is ilyennel kuka.... hiába védik be magukat a gyártók , nyilvánossá kell tenni igen ez olcsó de ilyen ....
@sandorhogye14777 ай бұрын
@@imresebestyen3335 Szia Imre én inkább fordítva raktam volna a lapokat kevesebb munka por stb csiszoló használat ,pár zsák ragasztó miatt!
@davidlabadi-kovacs26777 ай бұрын
@@imresebestyen3335 szia Messengeren írtam kb egy hónapja ház ügyben. Még kb két hónap macera mire megvesszük....90nm vakolat le verés, újra vakolás, szoba glett és festés lenne.
Az ilyet úgy szoktam rakni, hogy a középen pupos része legyen kívül, és azonnal megy középre egy dűbel, amit addig kell beütni, hogy egyenesre húzza, így kössön meg a ragasztó. Amúgy meg a fehér szigetelés jobb szinte mindenben, igaz, 10 helyett 12 centi kell, de még úgy is olcsóbb, és nincs szívás, nincs hőtágulás.
@sambalabambumm7 ай бұрын
A grafitos elonye, hogy a meleg ellen jobban szigetel. Viszont vigyazni kell meg ne egjen, jelolve van melyik a kulso oldal. Viszont csiszolja az aki akarja a kornyezetet szennyezni szvsz a tobb ragaszto erosebb
@attilakovacs25386 ай бұрын
@@sambalabambumm Na, egy újabb városi legenda, vagy teljes félretájékozottság. Nincs olyan, hogy meleg ellen jobban szigetel.A grafitos minden ellen jobban szigetel, de amíg 20-22%-kal jobban szigetel, addig 35-40%-kal drágább - szóval egyszerű paraszt logikával látható, hogy nem éri meg, csak olyan helyre, ahol nincs elég hely (szomszéd felől, gázcső alatt, ablakkávához - bár ez utóbbihoz ugye inkább XPS-t szokás). A hőszigetelő anyag a külső és belső hőmérsékletkülönbség alapján gátolja úgymond a hőráramlást, a hungarocell táblának rohadt mindegy, melyik oldalán van +30 C, és melyiken -10 C, A lényeg, hogy itt 40 C hőfokkülönbség van, ez az adat és a tábla vastagsága határozza meg, hogy mennyi hő áramlik (leegyszerűsítettem, hogy ne menjünk bele teljesen a fizikába). Ilyenkor a hungarocellnek az is (szinte) mindegy, hogy nem +30 és -10 van, hanem +20 és -20, a két oldala között ismét 40 C a hőfokkülönbség, ugyanúgy véd (vagyis szigetel), mint előző példában. Az meg, hogy melyik oldalán van meleg, és melyiken hideg(ebb), na hát az a hungarocell táblának tök mindegy.... Ez egyszerű fizika. Nem is gondoltam volna, hogy ez nem egyértelmű. Amit lehagytam, hogy természetesen az, hogy a fal anyaga is szigetel, tehát azt is bele kell számítani, és még van 2-3 dolog (pl. a hőszigetelő anyag hőszigetelő képessége, nem mindegy, hogy fehér, grafitos, XPS vagy PIR vagy PUR tábla például, vagy éppen kőzetgyapot), ami kihat az egészre, de a példát nagyon leegyszerűsítve a fentiek tények.
@videomindenkinek7 ай бұрын
Ezèrt kell kőzetgyapotot használni!
@peterdollenstein78077 ай бұрын
Én zsiráffal úgy csiszolok, hogy rá teszem a falra és akkor indítom. És a falon tartva állítom le. Szerintem így kisebb az esélye a bele marásnak. És egy poszvó a java apró polisztirolt le is szedi a falról, és persze a földön is jóval kevesebb lesz belőle. 😊 További jó munkát. 🙂
@macguiver746 ай бұрын
Ezt egy festő tudja, aki napi szinten használja. Minden szerszámot meg kell tanulni használni, elsőre. Az más dolog, hogy porszívó nélkül nem célszerű használni, de itt ez most egy kényszerű megoldás lehetett.
@gaborlakatos72667 ай бұрын
Jujj.Ez azért durva. Nesze neked környezetvédelem, merthogy a csiszoláskor keletkező műanyag por nagy része a földbe kerül, porszívó ide vagy oda....
@jozsefpetkes17 ай бұрын
ezért szoktam én is minimalizálni a csiszolást. De a másik, le kell csiszolni, oké, de a gyártó 11 cm szigetelést fog adni, hogy meglegyen a 10 cm ?
@iammate7 ай бұрын
Ilyenkor gondolkodom el, hogy lehet itt kuzdeni a mikromuanyag ellen…. Brutal hogy ezekkel a szar EPS szigetelesekkel mennyi muanyag kerul a termeszetbe, utana meg az elelmiszer korforgasba, majd a szervezetbe es folyamatos gyulladasokat okozva bennunk marad az a fos. Az ilyen gyartotol jobb nem venni semmit… ezt ra irhatnak a csomagolasra is akkor ha rendbe van.
@HemiBiriba6 ай бұрын
@@jozsefpetkes1 Ja, ha ilyen géppel csiszolod, az lehúzhat vagy fél centit is róla.
@gyorgyerr8306 ай бұрын
Vagy inkább a tüdődbe, meg mindenhova, mint a mikroműanyagok😂
@joanyadhatan6 ай бұрын
@@jozsefpetkes1 a gyártó szerint "jop faja maty" (avagy ahogy a régi orosz közmondás tartja, szarni bele)
@furfarag137 ай бұрын
Én nem vagyok szakmabeli,de én is találkoztam ennél még görbébb lapokkal is,először félreraktam őket,de mikor már vagy tíz db is volt akkor gondolkoztam mi legyen velük,először fél táblának használtam belőle,de úgy sem az igazi,aztán nyáron jött az ötlet-hajlítsuk meg! Jó meleg volt két szélét alá támasztottam,középen megsúlyoztam 8-10 kg nehezékkel és egy vagy két napot kiraktam a napra és igen egyenesedett!Szinte teljesen jó lett!De tudom ezt egy szakember nem fogja csinálni. a másik amivel találkoztam,hogy nem voltak 90 fokosak a sarkok.Nem értettem miért nagyok a táblák közti hézagok holott tökéletesen vízszintes a sor-hát ezért.Annyit tudtam vele csinálni,hogy összeforgattam a táblákat úgy hogy a legkisebb legyen a hézag köztük.Én biztosan nem csiszolnám telibe,néha kézzel egy két kisebb felületet csiszoltam,de hullott szállt a polisztirol morzsa,a legkisebb fuvallat is elviszi,nagyon gáz meló.Igazi környezetszennyező művelet.
@trojan85507 ай бұрын
Max annyit csinálhatsz, hogy megosztod a kollégák és a jövendő ügyfeleid között, hogy kerüljék a gyártónak a termékeit.
@Darex9397 ай бұрын
így igaz. egyébként én videoba is simán bemondtam volna a cég nevet.
@WindTechInsights6 ай бұрын
Ez nem igazan okos tanacs... konnyen a birosagon vegezheti valaki aki igy tesz, karteritest fizetve. Egy minosegugyi problemat a kovetelemenyek vs. valosag osszehasnlitasaval kell kezelni. Ha minosegi kifogas esete fennall, a gyarto koteles kicserelni a termeket a jogszabalyoknak megfelelo idon belul...
@joanyadhatan6 ай бұрын
@@WindTechInsights szépen fölmondtad az elméletet bro. ha a videót megnézted, akkor a videóssal együtt üdvözlünk a való világban! vagy van elég zsetonod beperelni egy multimilliárdos nemzetközi céget? ha igen, ne felejtsd el végigvideózni az egész folyamatot, hogy mi is tanulhassunk belőle!
@gaborjancsin81927 ай бұрын
Jól kipattintottad magad! Gratulálok!
@szilardtakacs29257 ай бұрын
Szia! Jó rég nem írtam már kommentet neked. :) A szezon időszakba a legtöbb gyártónál előfordul, hogy görbe a lap, mivel nincs elég idő a pihentetésre mielőtt méretre vágják, és a vágási hő hatására, illetve a foliázás végett deformálódik a lap. A gyengébb gyártóknál a méretre vágással is komoly probléma van sokszor. A telibe csiszolás pedig alapból előírás a jobb tapadás végett, polisztirol teteje uv hatástól rocsolódik néhány nap után. Én a zsiráfot elengedném, komoly gödröket lehet vele csinálni.....nagyon régi tapasztalat. A dűbel amit használsz se hőhíd mentes , be kellene marni, ami nem divat itthon. Az optimális hőhídmentesség végett körpogácsákkal kellene a dűbelek helyét beragasztani, de a tulajdonosok az ár végett ezt általában elengedik, pedig nem kevés százalékot tud javítani. A precízebb csapatok az olcsóbb verziót használják, ragasztóhab, purhab a lyukak kifújásásra. Ez után csiszolják telibe a felületet, ez után élvédőzés, hálózás, én minden esetbe másodoltatok is, az egyenleteseb felületért. De szakija válogatja, hogy mi fér bele a költségvetésbe. Az esteleges félre értések elkerülése végett, nem minősítésként írtam, szerintem kifejezetten szépen dolgozol! További szép napot! :)
@jakabbuga51387 ай бұрын
Szokta használni Imi a nikecel pogácsát
@PSityu8777 ай бұрын
szia. Imi most is használta a pogácsákat. Az volt a fehér szinű!
@martonsc22267 ай бұрын
neméppen, megkérdeztem a gyártót, ők azt mondták, ha síkba van, akkor a reflektet nem kell megcsiszolni. Csak hát, ugye, amit szállítanak, az rohadtul nincs síkban.
@bicskeyd7 ай бұрын
Szia. Én Festés,glettelés miatt elég sokat használtam zsiráfot és hozzá FLEX automata szűrőtisztítós (kb 10 másodpercenként egy membrán veri le a port a szűrőről) porszívót. A saját házamon is kíváncsiságból megcsiszoltam a grafitos eps-t de 120-as koronggal. Síkot nem igazán lehet vele létrehozni, mert ha pl egy púp van ami kisebb mint a csiszoló korong akkor a púp körül is csiszol nem csak ott ahol kell. Az EPS-t szerintem úgy lehetne síkra csiszolni ha majdnem 1 négyzetméteres rétegelt lemezre ráragasztanánk csiszolólapot. Úgy a homorú részekből nem vinne csak a púpokból.
@szabotamas7 ай бұрын
Nekem a 20 centis Austrotherm Grafit Reflex is hasonlóan görbe volt. Nem is sikerült megcsinálni szépen, hiába volt kézzel végigcsiszolva. Egy Mapei-os videóban futólag említették, hogy a helytelen tárolás is okozhatja a táblák meggörbülését. Arra már nem tértek ki, hogy milyen a helyes tárolás. Nálam betonplaccon, naptól védett helyen, fektetve voltak egymásra rakva kb. 4 hónapig. Sajnos leszállítás után nem ellenőriztem az egyenességüket, mert nem gondoltam, hogy lehetnek akár görbék is. A fuvaros is tönkretett pár táblát mikor hevederrel jól lefogatta a kupacot, persze sarokvédő nélkül. Mondta, hogy 10 éve fuvaroz, eddig ez sose volt gond. :)
@zoltanbiro63887 ай бұрын
10 éve fuvaroz és 30 éve nem gondolkodik
@maczosek017 ай бұрын
Köszönjük a videót!
@laszlolakatos95787 ай бұрын
Én a gyártóval csiszoltatnám meg , mutassa meg hogy kell . Ki fogja ezt ki fizetni ezt az agy halál ötletet. Gratulálok a gyártónak !!!
7 ай бұрын
Egy oldalt csináljon végig ez az okos képviselő!
@bikecube42897 ай бұрын
Szia Imi! A levegőfújód milyen márka? Szerszámok, porszívó kifújására akarok venni. Arra alkalmas szerinted? Kompresszort ezért nem igazán vennék.
@imresebestyen33357 ай бұрын
Pont én is erre gondoltam :) Okoskodni mindenki tud,de mikor a 30 fokba neki kell állni telibe csiszolni,szerintem már mást mondana!
@imresebestyen33357 ай бұрын
@@bikecube4289 Szia ez makita ,ingen jó a szerszámok kifújására.
@bikecube42897 ай бұрын
@@imresebestyen3335 Köszi! Megnezem majd akkor.
@istvanjuhasz92417 ай бұрын
@@bikecube4289 Van akkus is. Imádom. Szív is, fúj is. Gumicsónakot is pikk pakk.
@danielnemeth38167 ай бұрын
Kösd rá legközelebb porszívóra mester ugyanilyen stanleyvel dolgoztam gyönyörűen elszívja nem te nyeled. Gyártó nevet a népnek véletlenül se vegyünk ilyet.
@AnnamariaValentovics7 ай бұрын
Szia kedves Imre légyszíves írd meg a gyártó nevét mert szeptember szeretnék szigetelni és nem szeretnék ilyesmi anyagot vásárolni ! Köszönöm a videót! Nagyon szeretem nézni a munkáidat !😂🎉🎉🎉🎉🎉❤
@dkarel7 ай бұрын
Hát Imi ! Kitartást!
@papplaszlo7877 ай бұрын
Tuti hogy nem csiszolnám le,inkább fordítva raknám és kihúznám ragival mert így plusz munka,idő és nagy szívó!A tulaj vegyen 1 pár zsák ragasztót,olcsobb,gyorsabb és kényelmesebb!Kitartást és minden jót!
@ficere10887 ай бұрын
Magyar hozzáállás , és ezt még le is írod !!!! Gratula , neked a szakmához semmi közöd !!!!!! Pancser !!!!
@An4rcho87 ай бұрын
Kevesebb idő, ezáltal kevesebb pénz is, mivel a szaki ideje drágább a néhány zsák ragasztónál és nem utolsó sorban kevesebb szemét. Szóval akkor mi a lófaszért ne lenne jó így? @@ficere1088
@andrasgs7 ай бұрын
Selejtet gyártanak! A csiszolás árát és a csiszológép árát ki kell fizettetni a gyártóval! És nem beszélve a rengeteg hulladékrór amit csak ott fújdogál a szél!! Oda kellene állítani a gyártó képviselőjét is mikor csiszoljátok a falat! Nemtudom mit szólna?....
@imresebestyen33357 ай бұрын
Pontosan bennem is ez fogalmazódott meg!Köszi a kommentet :)
@SunaHamik7 ай бұрын
Megfordult a fejemben, hogy mi lenne ha ragasztás elött lenne csiszolva a lap. Egy asztalra felragasztani csiszkapapirt, és a táblát felfektetve szerintem még akár jó is lehet. 🙂
@belafodor9657 ай бұрын
És ezt ki fizeti meg ? Csak kérdés,?
@TheMillersman7 ай бұрын
Ilyen nincs ...3 évig nyomtam , mostanság akarom újra kezdeni és a legszarabb nem volt kiflis.ergi most felbaszunk asztalosnak és majd vastagolni fogjuk???
@kallogabor63457 ай бұрын
Vagy vastagabbat adjanak ennyiért, vagy a vékonyabb árában. Ez lehetne egy korrektebb hozzáállás a gyártótól, ha már ilyen a termékük.
@zsuzsaveresegyhazy28957 ай бұрын
Bátyám házára is grafitos szigetelés került, képzeld el, hogy lehetett hallani ahogy ropog télen, tavaszra a melegebb időre megjelentek a repedések a házon mindenhol ahol a szigetelés szélei voltak stb… a nagy hidegben a grafitos szigetelés összetöpörödött… rendesen kotyog a falon a szigetelés… soha többé grafitost és mindent kezdhet elölről bátyám… szomorú… és szakmában jártas ember
@pitthe76767 ай бұрын
Ilyen is megtörténhet?Ez azért durva.
@norbertnagy-pal43417 ай бұрын
Szia Természetesen normális a ragasztó tapadását is segíti . Panelépületek szigetelésénél kötelező elvárás volt tőlünk . A munkavédelmi sisakra húz harisnyát így nem megy a szemedbe
@andsaa46427 ай бұрын
Semmi gond nyugodtan tedd közzé, hogy melyik ez a gyártó, hiszen megengedett, a gyártó is azt mondta semmi gond hát akkor tedd közzé. Én a helyedben nem csiszolnák semmit.
@vmzjm87 ай бұрын
Nálam a 12-es úgy nézett ki, hogy 11,5 - 12,7cm között mindenféle vastagságú tábla megtalálható volt. Nem volt olyan bála amiben egyforma vastagok lettek volna. Very Nice
@martonsc22267 ай бұрын
a vastagság nem gond, a gond akkor van, ha nem sík a felület, hanem domború, homorú, vagy lehajlik az egyik sarka
@Enkeli3447 ай бұрын
Jó lesz ez csak a nap ne süssön , ne legyen súrló fèny . 🤣🤣🤣 Amúgy lehetne csiszolni csak felragasztàs előtt valamivel sikba csiszolni a tàbkàkat. Ha màr muszàly! ❤
@laszlofekete83897 ай бұрын
Örülök hogy jobban vagy már. Majd h léccel kell húzni a ragasztót 😂😂😂
@undergroundticket7 ай бұрын
Elvileg előírás a telibe csiszolás, gáz meló, de muszáj! Én lombszívóval szívom fel utána a dzsuvát, elfogathatóan fel is rántja! Nagyon jók a videóid! Régóta nézlek! További sok sikert kívánok! 🙂
@anti75307 ай бұрын
Nem előírás
@norbertkriston58467 ай бұрын
Szia Imi, ugyanezt a grafitost raktam 15ösben, szét szívtam vele magam, rommá kellett csiszolni sajnos. Nyugodtan írd le a márkát, hogy ne szívják be az emberek, talán ösztönözné a gyártót, hogy normális lapot készítsen.
@iggiB7 ай бұрын
Szerintem austrotherm. Én 250 es eps t raktam fel és szuper görbék voltak. Egész hazat csiszoltam .De szép lett.
@jozsefpetkes17 ай бұрын
@@iggiBhát még a 10 cm ... abban volt olyan tábla ,hogy közel két cm hasa volt... én félbe vágtam mind 50x50 lapok lettek ...
@peterkiss20287 ай бұрын
Sajnos nem fogja! Itt a főnökséget ez nem érdekli! Tapasztalat! Ott dolgoztam!😄
@ricsimegmondo31137 ай бұрын
Austroterm 15 ős nálunk is szar volt
@lzsolti7 ай бұрын
Szia , a tied milyen márka volt ? Én is épp nézegetem a grafitost de a horror ára mellett ha ilyen minőséget adnak akkor az felejtős lesz. 🤯
@belatoth41707 ай бұрын
Örülök annak, hogy gyógyulsz, de csak óvatosan. Amúgy nem normális ennyit csiszolni. A gyártó nem hajlandó benyelni, vagy nem tud egyáltalán minőségben jóra cserélni. A fiomabb papír is viszi, de nem mar bele.
@Crusi19627 ай бұрын
Teljes mértékben egyetértek a felháborodásoddal !
@zoltanberkes85597 ай бұрын
Én még életemben nem láttam görbe polisztirol táblát. Ez most vagy a grafitos tábla sajátossága vagy spórolás a gyártási folyamatban, vagy a kettő együtt.
@erikszorg6 ай бұрын
Amikor nem tudunk tökéleteset gyártani, akkor elnevezzük azt toleranciának. Ez egy ilyen ország
@WindTechInsights6 ай бұрын
A gyartasi tolerancia a vilag osszes termekenel fennall...A csiszolasnak is amit az ur csinal van egy flattness toleranciaja, semmi sem tokeletes. Nem orszag fuggo, ez alap mernoki problema.
@LaciSupreme7 ай бұрын
Hát barátom, amióta elkészítetted azt a megalázó dübelezős videót a segédmunkás cimborádról, azóta eléggé rád jár a rúd, úgy látom. Remélem, minél előbb meglátod az összefüggéseket.
Teljesen igazad van, fél centis "tűrés" az a vicc kategória! Arra lennék kiváncsi, hogy mit mond a gyártó a csiszolás során keletkező apró szemcsékre? Ha 100m2-t 0,5 cm vastagon becsiszolsz akkor keletkezik kb 0,5 m3 cucc! Ha jól tudom a hungarocell / polisztirol veszélyes hulladéknak számít... Örülök, hogy már ilyen jó a lábad!
@2012krisz7 ай бұрын
Silány anyag minőség. Meg magyaráznak mindent. Nikecelt használtam, abba ilyen nem volt.
@milancsalodi82287 ай бұрын
majd egyszer nézd meg reggel árnyékba a lapot mert mi is így jártunk már több munkánál is mert az erős napsütés és a meleg meghúzza a táblát és azt is javasolják hogy +25 fok felett ne dolgozzunk vele
@carolinareaper12325 ай бұрын
Szia Imi! Szerinted trapéz lemez tetőt(garázson) mivel érdemes szigetelni? köszi
@Gyanrodnas25 күн бұрын
Én azt a megoldást láttam, hogy nikecel vágóval hátulról bevágdosták a táblát és úgy könnyen pozicionálták síkra.
@robertwolf80897 ай бұрын
A szigeteléshez nem értek, viszont! Ha a termékparaméterek között nincsen ilyen tűréshatár és a felrakási technológia leírásában szem szerepel az egyenetlenségek kezelése olyan formán, ahogy a képviselő mondta, akkor ez nem fogadható el, ki kell cserélnie a terméket. Azért olyanok ezek a lapok, amilyenek, hogy javításra ne legyen szükség. Csiszolással a szigetelés azon a részen vékonyabb lesz, a termékparaméterek azon a ponton már mások lesznek. Próbálkozik a képviselő, hívd fel a céget és mondd el, hogy nem értesz egyet, ragaszkodsz a termékcseréhez. Hivatkozhatsz a többletköltségekre, amiről a videóban beszélsz és a termékleírás nem tartalmaz.
@szabolcslengyel97457 ай бұрын
Azért grafitos cucc csiszolásánál vegyél fel egy maszkot! Annyi jó videót láttam már tőled, kár lenne Érted, meg a tüdődért! 😉 Amúgy meg független (!!!) szakértőt kellett volna hívni!
@tar007ful7 ай бұрын
Kézzel szokták csiszolni. Géppel még nem is láttam 😮
@gyorgynemeth44847 ай бұрын
Valóban, azonban a kézi csiszolásnál a táblaszélek szintkülönbségét csiszolják ki. Miután ezzel különböző glettelt, vakolt, festett csiszolására van lehetőség, logikusnak tűnik, hogy a megfelelő csiszoló anyaggal síkabb felület alakítható ki vele, mint más módokon.
@kripliricsi74197 ай бұрын
❤Szia szerintem előre megyünk nem hátra , vagy mégis most merre is . Esetleg asztalon vezető sínél meg húzva , nikecel vágóval ? ( Melegitő szállal ) akkor igaz veszthetsz 0,6 0,7 cm-tert de sík a felűlet amit fel raksz . Kiváncsi vagyok te hogy gondolod :) legyen szép napod és le a kalappal a munkáságod előtt
@gaborszabolcs-laszlo70397 ай бұрын
Udv, en a sajat hazam atcsiszoltam 40 cm atmeroju koronggal P40 papirral szerintem sokkal jobb csiszolva, jobban tapad a ragacs.
@Enkeli3447 ай бұрын
Én ha nagyon ezt kellene csinálni. Akkor még felragasztás előtt csiszolnám sikba egy asztalon vagy bárhol. Ott még tudsz vizmérővel perfektül nézni egy vonalat. Mondjuk hosszabb idő is. De a hulladékot is jobban össze tudom takarítani. Bár ami fent van azt már cseszhetem ja
@loar903226 күн бұрын
Szakiellenőrt kérdezd meg!
@lajosharsanyi4 ай бұрын
Felháborító, hogy a gyártó így áll hozzá. Ami a hangnemet illeti: szerintem nagymértékben kultúrált, korrekt, a gyártó cseppet sem szolgált rá. A tulaj helyében megkérdeztem volna a jogszabályt / szabványt, ami ezt elfogadja , csak azért, hogy a fogyasztóvédelemtől is kaphassak róla tájékoztatást, mert a gyártó szerintem megkárosított. Kíváncsi lettem volna a képviselő fejére közben...
@ZoltanLanyi6 ай бұрын
Ha a gyarto szerint elfogadott, akkor a gyarto fogja lecsiszolni? Illetve a tobb ragasztoanyagot kifizetni? Rohej.
@kissszilveszter50356 ай бұрын
Szia. Lenne egy olyan kérdésem,hogy tégala falzaton a vakolat meszelve van . El kell e távolítani a festéket vagy van valami tapadó híd?
@tamasszabo-sq5zh7 ай бұрын
Szia, mi is jártunk igy ,a grafitost gyártás után pihentetni kell,hogy ne vetemedjen. Valószínűleg ezt gyorsan kiszorták eladásra pörögjön a biznisz,meg nagy a kereslet,azért ez gusztustalan a gyártótól....
@Bodo_Richard7 ай бұрын
Lehet, hogy hulyeseg, de en azt csinalnam, hogy a homoru oldalt raknam a fal felé, a domborut felém es a lapot kozépen mindenkeppen lefogatnam. Igy ki lehet huzni sikra szerintem. (Nem vagyok szakember) De hogy még a mérete se stimmeljen ... Ha jol gondolom, ez nem is az olcsó fajta ...
@ferencbaranyi15296 ай бұрын
Mivel nem olcsó a termék így elvárható lenne, hogy ne fél centi legyen valamiben 1 méteren... Mondjuk ki őszintén: Selejtes. + Mivel még csiszolás is kell rá, úgy a termék ára lényegesen drágább is.
@balazsrohonczi3456 ай бұрын
Én ezzel problémával a Fibrostir 100-as XPS nél találkoztam, jóval nagyobb meghajlással!! Semennyi sem lenne megengedett, ezek harmad osztályú termékek első osztály árszinten.
@pifoeko45807 ай бұрын
Ettől hogy lesz egyenes? Autófényezőnek tanultam ha excenteres csiszológéppel akartam volna valamit síkba csiszolni az lett volna az utolsó napom.
@PMester0247 ай бұрын
Nem mikron-okról beszélünk mint az autófényezésnél. A centis hibákból a csiszológép fél centiset csinál, a fél centisből a ragasztóval csinálsz egy mm-es hibát, a mm-es hibát a végén a homlokzatszínezés elviszi. De hát ideális esetben a hőszig tábla hibái mm-esek és nem kell 3x annyi időt energiát rászánni hogy a végeredmény jó legyen.
@gyorgynemeth44847 ай бұрын
Akkor talán az autófényezésnél kellene maradni. Ez a gép kifejezetten falcsiszolásra van kitalálva.
@attilahavasi69876 ай бұрын
Öljètek egymàst xD
@pfezol7 ай бұрын
teljesen elfogadható és legközelebb nem kell tőlük anyagot venni.
@laszlokecskes38622 ай бұрын
Biztos, hogy nem hagynám annyiba. Veszek 20 centi vastag szigetelést, de a végére marad 19-19.5cm meg ha az egyik kisebb a másik nagyobb akkor hogy jön ki a négyzetméter ár stb. Jó, nyilván ez most nevetségesen hangzik, de akkor is. Ha van annak a képviselőnek a kocsiba vízmérték erre a célra, akkor készítsen be egy csiszolót is 😅 Kiváncsi lennék SzakiEllenőr véleményére
@vargaviktor30217 ай бұрын
Szerintem nem a magyar képviseletét kell megkeresni hanem az anya céget e-mailen. Még lehet hogy ingyen adnak anyagot. Ez egyébbként selejt csak túl akartak adni rajta a "pénz". Én a helyedben tovább mennék és a gyártó nevét is bemondanám, mert nem állítasz valótlan. Hajrá!! 😊
@gergely38517 ай бұрын
Szia Imi együtt tudok érezni a burkoló anyagoknál ugyan ez van elkurvult a gyártás persze drágáért eladják és görbe meg egy termék családon belűl a világos és sötét lap között van két miliméter eltérés és persze a gyártó szerint ez tűréshatáron belűl van te meg csinálj belőle csodát😎😂
@krisztiankiss21247 ай бұрын
Cserépnél is van így. Saját szakmám: Járműalkatrésznél is van úgy hogy nekem kell befejezni a gyártást...Kezd elkurvulni a világ a kib@szott profitéhség miatt.
@mariannaszabo79787 ай бұрын
A francot normális ez a gépi csiszolás.
@styopaprince32835 ай бұрын
Én megkérdeztem ugyanezt a Baumit céget és azt mondták,hogy minimum 3 hónap pihentetési idő kell a gyártástól számítva és csak után lehet használatba venni!!!
@WindTechInsights6 ай бұрын
Ha minosegugyi problema gyanuja all fenn, akkor egyszeruen el kell kerni a szabvany szamat, vagy a termek adatlapjat amin ez fel van tuntetve, addig nem lehet nyilatkozni errol a problemarol. LEhet hogy igaza van a gyartonak, lehet hogy nincs. Azutan ha ez meg van, akkor lehet reklamalni, kicserelni az arut, gyokerokot keresni (tarolas? gyartasi hiba? akarmi)
@pombio2 ай бұрын
Nem vagyok szakember. Azonban itt a you tubon láttam egy szakmabeli videót amiben arra hívták fel a figyelmet, hogy TELIBE kell csiszolni a szigetelést, mert az biztosítja a megfelelő tapadást a külső réteghez. Azt a csiszológépet egyébként én elfelejteném, még el se kezdte a csiszolást én már attól tartottam, hogy belemar a szigetelésbe. Amúgy, nem tudom, hogy a félcentis görbület mennyire sok. Mondjuk, hogy a többi méret se stimmel, biztos, hogy én visszavinném a cuccot - szabvány ide, vagy oda.
@JózsefHatvani-f7r5 ай бұрын
Szia! Szigeteléssel kapcsolatban kérdeznék.Van egy 10x10 es kockaház aminél az egyik oldalon terasz lett régebben építve,egy síkban a beltérrel,nagy gondot fog okozni hogy itt nem tudok a lábatatra szigetelni?
@laca02016 ай бұрын
Szia Imi egy kérdésem lenne, mégpedig, hogy a házunk lábazata egy negatív lábazat azaz a vakolat a falon túllóg a lábazat síkján. Ez kb 2 cm es különbség. Ezt szeretném síkba hozni a fallal és arra gondoltam, hogy 1 cm es xps lappal csinálnám meg. Viszont mivel az 1 cm elég vékony így szerintem a dübelezés nem megoldható vagy legfeljebb beütő dübel, csak az később lehet, hogy látszana a festék vagy vakolat alatt. Kérdésem az lenne, hogy ha dübel nélkül csinálnám csak ragasztóval, akkor leválna a lábazatról egy idő után vagy tartana sokáig? A lábazat magassága 50 cm ez a legmagasabb pontja. Ja és sima beton lábazat nincsen rajta szigetelés. Köszi a választ előre is.
@szabolcsszabo81727 ай бұрын
Napsütés miatt nem vetemedhetett meg esetleg tárolás közben? Amúgy HIVATALOSAN nem lehet hogy tényleg kell(ene) csiszolni csak senki nem csinálja ha egyenesek a lapok? Csak kérdezem, hogy nagykönyv szerint hogyan kellene.
@robertoogustavo42537 ай бұрын
Ennek a gyártónak a hőszigetelő anyagait nem kell használni az a megoldás,amúgy sejtem melyik az a gyártó aki ilyen szart ad el ,én is meg szo ptam már az ilyen görbe lapokkal és érdekes hogy más gyártó tud egyenes lapokat készíteni
@GG-tj4tl7 ай бұрын
Helló! Melyik gyártó?
@istvanmarik50296 ай бұрын
Szia,az a kérdésem,tárcsák nélkül nem lett volna könnyebb megcsiszolni a szigetelőt?
@marvensounds45926 ай бұрын
Szerény véleményem szerint a plusz munka + idõ+ szennyezés ára nagyjából fedi azt a néhány doboz ragasztót és ámen. ✌️
@marvensounds45926 ай бұрын
+ áram költség... a gyártó nevének pedig a kezdõ és az utólsó betûjét azért megemlíteném csak, hogy érezzék a törõdést... 😎
@Rimartin20096 ай бұрын
Ez jó ötlet, szerintem egészséges a műanyag port belélegezni xD
@TopTrendingHungary7 ай бұрын
Ez nem jogszabály, hanem termék specifikáció, ami lehet egy adott szabvány által előírt specifikáció. Minden terméket specifikációk szerint gyártanak le, ezeket fel is tüntetik általában Pl maximális elhajlás. Ha nem tetszik az elhajlás tűrése, válassz olyan terméket, amelyben szigorúbbak a tűrések. Ha a gyártó sok reklamációt kap, válaszként szigorítanak ezeken a határértékeken.
@csabit1137 ай бұрын
Nálam ez tipikusan a hogyan javítsd más elcseszését kategória. Nekem anno egy térkőgyártó mondta, hogy mennyi eltérés fér bele mm-ben, illetve majd a nagyobbakat kővágó koronggal kell méretre igazítanom, mintha az olyan könnyű lenne 6 raklap térkő esetében. Végül leraktuk, okádék lett, mai napig ezt nézem. Egy idő után elengedi az ember az ilyen dolgokat, mert nem tud mit csinálni, mivel mindenre van magyarázat az eladó/gyártó részéről sajnos. Perre meg senkinek nincs kedve menni évekig, illetve annak is a költségeit állni.
@salzburg3507 ай бұрын
Nem normális. Hiszen 20 éve ezek voltak a leg pontosabb anyagok, vastagság derékszög....
@ferenclosonczi63316 ай бұрын
Szia Imre, egy kérdésem lenne az aktuális szigetelési áráról hozzávetőleges mire számíthat az ember.
@andraskovacs90587 ай бұрын
Ez a munka is ugyanolyan gyorsan el fog telni, mint a többi, csak a duzzogás és a rosszkedv az, ami hosszúvá teszi. Vigyél be egy rádiót és élvezd az életet :) + fél nap ami alatt lecsiszolod az egészet, le kell nyelni azt jön a másik meló, az meg milyen jó lesz, hogy nem kell csiszolgatni.
@imresebestyen33357 ай бұрын
Igazad van ,köszi a pozitív kommentet :)
@Mianeve27 ай бұрын
3:28 másodpercnèl látni a hátèrben mikikèt!! Hogyhogy újra ott dolgozik?
@petyaur7 ай бұрын
Lement a hús ára :)
@imresebestyen33357 ай бұрын
Jaja előkeveredett a kis drága,de úgy döntöttem nem csinálok vele videót már mert nem valami stabil,egyszer jön,egyszer nem.
@Mianeve27 ай бұрын
@@imresebestyen3335 Köszönöm a válaszod!! Sok sikert kívánok neked.
@92Freedoms7 ай бұрын
Üdv! Valaki itt esetleg meg tudja mondani, hogy egy új építésű háznál mi okozhat recsegő hangot a hőszigetelésnél? Acélszerkezetes könnyűszerkezetes ház, 2023ban lett befejezve, és ha kisüt a nap reggelente recseg-ropog a szigetelés, illetve napközben is ritkábban, illetve este mikor megy le a nap. Kivitelező a tetőre gondolt (sötét betoncserép, a homlokzat pedig kb fehér) ami igazából recseghet a hőtágulás végett, jogosan, de nem vagyok biztos teljesen a hang forrásában. Amit látok visszanézve a képeket, hogy a dűbelezés úgy történt, hogy laponként 6 db mind középen, a lapok között nincs egy se, pedig bárhol keresem a dűbelezés módját sose találok ilyen elosztású rajzot. Előre is köszönöm!
@gaborszarvas34827 ай бұрын
Valószínű a vázszerkezetet kívűlről osb-vel burkolták és csak csavarozással van rögzítve a szigetelés. Ha lenne a hungarocell és az osb között egy fólia akkor nem lenne recsegés. Nem értek nagyon hozzá, 30 éve csinálom. :)
@zsolttelekes65096 ай бұрын
A gyártónak jó. De a tőbbletmunkát kifizeti? Lehet nem volt eleget pihentetve mielőtt felvágták.
@q2edq3d7 ай бұрын
Hát, nála aki a hőszigetelést, színezést csinálta, mondta, hogy nem gond ha én veszem az anyagokat. Ő viszont ad egy listát a beszerzendő anyagokról (márka, típus, mennyiség) és csak akkor vállalja, ha mindenből pontosan azt veszem meg. És hasonlókra panaszkodott (miszerint van ezernyi más márka, amellyel sok rossz tapasztalatuk volt), sok utómunkát igényelnek az egyenetlenség miatt. Pedig ennek már vagy 20 éve...
@bogdanjanos65487 ай бұрын
Van 2 alternatíva ,mit kell variálni amit a megrendelő akar ,azt csináld.
@ferencbalazs89997 ай бұрын
Én is ideges vagyok! Szeptember elején esetleg lesz időpont szív ultrahang vizsgálatra 😢😢😢
@vargalenard72517 ай бұрын
Rugd le a gyártót de előtte azt a képviselőt😂😂😂
@imresebestyen33357 ай бұрын
🤣 Azt kelett volna!
@CzipCzere7 ай бұрын
Fizettesd ki a csiszólást! Ez így nem oké! Környezet szennyező, ráadásul egészségkárósító, minimum egy maszkot szemüveget kellene felvenned!
@Erisen.7 ай бұрын
Draszvujtyesz. Miért nem mondtad a gyártó okostóbiás képviselőjének hogy a phaszodban lehet fél centi görbület de a táblában nem.
@janosboldizsar80257 ай бұрын
Meg vagyok lepődve,hogy te még csak most szembesültél ezzel. Gyártótól függetlenül rosszak a táblák főleg az XPS. Ezért nálunk már alap lett, hogy mindig telibe csiszolunk. Annyi, hogy mi 60as vászont használunk és lassabb fordulatot és kisebb az esélye,hogy belekap.
@turorudixxl6 ай бұрын
Szia, azt szeretnem kerdezni , hogy ebbe a nyari 40+ fokos forrosagban lehet-e homlokzatot vakolni ? Mire kell vigyazni, h a minoseg rendben legyen ?
@zsoltkiss80645 ай бұрын
Szia Imre. Szerintem ha becsiszolod a falat még lyukasabb lesz mint ha felraknád, kitóltenéd ragasztóval. Az épületen melyik az a pont amihez becsiszolod az épületet! Szerintem a csiszolás nagyon felesleges dolog!!! Persze van mikor r kell, de inkább a ragasztóval játszok a rakásnál.
@attiladiosi46036 ай бұрын
Sztem a forgó rugást kipróbálhattad volna a képviselő arcán 😃 Egyébként először mutassa meg ahol ez le van írva, utána pedig ami már 6mm vagy annál nagyobb azt vegye vissza!
@jozsefbarath71612 ай бұрын
nem, nem elfogadható. Csak az a helyzet hogy Európában nem veszik meg a selejtet, ezért idehordja a selejtet eladni. Hidd el nem csak ő, akit lehet behúznak. ez ma Magyarisztán. :)
@digidroid81236 ай бұрын
fél centin megy a sírás? a hungarocell alá megy a ragasztó, rá szintén ragasztó, nem lehet úgy elsimítani a ragasztót a külső részén, hogy ez ne látszódjon meg? olyan sok ragasztó kellene pluszban? azt hittem a cím és a bekezdés alapján hogy 5-8 centis görbülete van. azt hiszem erről nagyobb bajok is vannak az életben. engedjük el és lépjünk tovább, szerintem!
@styopaprince32835 ай бұрын
Egyébként,mi mindig telibe csiszoljuk és körkörösen,próbáld ki megéri,senki nem szereti,de kapsz egy egységes felületet,azon már nem múljon,olyan sok időt nem veszítessz vele hidd el!
@kalmanbukovszkij82936 ай бұрын
Én tudok egy megoldást, ami nagyon egyszerű és hamar megoldja a problémát. Benzin + gyufa.