Bardzo wartościowy podcast, uwielbiam słuchać Pana Roberta 🙂
@menedzerplus10 ай бұрын
Dziękuję w imieniu swoim i mojego Rozmówcy. 🙇♂️ Uważam, że to jedna z najważniejszych rozmów w archiwum Menedżera.
@Daveron9 ай бұрын
Wywiady i podcasty z Panem Robertem Rutkowskim to prawdziwa skarbnica wiedzy. Z całego serca zazdroszczę każdemu, kto ma z tak mądrym i doświadczonym człowiekiem styczność w życiu prywatnym i jestem dozgonnie wdzięczny, za dzielenie się swoją wiedzą w przestrzeni internetowej. Życzę każdemu zdrowia.
@menedzerplus9 ай бұрын
Sam sobie zazdroszczę tej rozmowy. 😉 I ja też życzę Ci zdrowia i dziękuję za Twój komentarz, @Daveron!
@benedyktczydziesty43997 ай бұрын
Niestety, ale nie jest to skarbnica...
@KarolinaMalina19 ай бұрын
Pan Robert to super gość i świetny specjalista❤
@menedzerplus9 ай бұрын
Zgadzam się z absolutnie każdym słowem w Twoim komentarzu! 🙋♂ Od siebie dodam jeszcze, że to kapitalny rozmówca i jeden z najlepszych fachowców w swojej dziedzinie. Bardzo dobrze wspominam ten odcinek. Cieszę się, że mimo upływu czasu to wydanie podcastu nie straciło na aktualności - nic a nic!
@adelawiencko413610 ай бұрын
Praca staje się robotą wtedy kiedy zupełnie tracimy satysfakcje z wykonywanych obowiązków. Przychodzenie do pracy staje się przykrą koniecznością, jesteśmy mniej skłonni do tego, żeby identyfikować się z tym co robimy zawodowo i męczymy się pod ciężarem monotonii. Kolejnym aspektem mogą być negatywne skutki dla relacji międzyludzkich w miejscu pracy - brak poczucia sensu, niska motywacja, nieuczciwe zachowania, brak autentyczności w relacji z innymi współpracownikami. Wyobrażam sobie, że nawet w ''złej pracy'' ludzie czują, że jadą na jednym wózku i rozumieją się, podczas gdy w robocie chciało by się zapomnieć zarówno o miejscu pracy jak i ludziach widywanych w nim. Dodatkowo: praca jest robotą, kiedy pijemy w niej dobrą, smaczną kawę i nam nie smakuje :)
@menedzerplus10 ай бұрын
W punkt! Bardzo dziękuję Ci za ten komentarz 🙇♂️
@adelawiencko413610 ай бұрын
@@menedzerplus Czy wyniki konkursu zostały już ogłoszone?
@ulawaszkiewicz81696 ай бұрын
Cudowny wywiad …. Czuję zachwyt i wdzięczność, że mogę tego wysłuchać 🥰🙏 wspaniali jesteście ! Prowadzący zadaje boskie mądre trafne pytania ! Geniusz tak prowadzi rozmowę i geniusz tak rozmawia ….🙏
@menedzerplus6 ай бұрын
Bardzo Ci dziękuję, Ula! Cieszę się, że znalazłaś w tej rozmowie coś wartościowego dla siebie.
@paulinapolak209310 ай бұрын
Generalnie pierwsza myśl jest taka, że pracę to się lubi, a roboty się nie lubi. Ale to zbyt duże uproszczenie. Tym bardziej, że jak się słucha tego podkastu, to ma się zgoła inne wrażenie. Że ta praca jest źródłem przyjemności i dlatego się od niej uzależniamy. Że o pracy się myśli nawet w czasie prywatnym, a współpracowników zastępuje swoją rodziną. Bardzo to ciekawe. Ja - odpowiadając na zadane pytanie - powiedziałabym, że robota kojarzy się z pracą fizyczną. Kiedy coś mamy "odbębnić". Ja osobiście, mówię "robota", wtedy kiedy machinalnie wykonuję czyjeś polecenia, kiedy mam ograniczone pole do własnej inicjatywy, inwencji w ramach tego co robię. Praca jest wtedy kiedy ja tworzę finalne działo pod którym mogę się podpisać, a robota, kiedy ktoś wykonuje swoje zadanie moimi rękami bez jakiejkolwiek mojej ingerencji w produkt końcowy.
@menedzerplus7 ай бұрын
Dzięki za komentarz! Chyba masz rację: rozróżnienie między "pracą" a "robotą" jest szalenie ważne. Praca to coś, co daje nam satysfakcję, pozwala tworzyć i czuć się spełnionym. Robotę robimy mechanicznie, często bez większego zaangażowania i inicjatywy. Kiedy myślimy o pracy jako o źródle przyjemności, łatwo się od niej uzależnić, ale kiedy czujemy, że tylko "odbębniamy" zadania, trudno o prawdziwą satysfakcję. Musimy się temu kiedyś mocniej w Menedżerze przyjrzeć. Pozdrawiam zwinnie!
@jaszczomp10478 ай бұрын
Jezeli nasza praca to cos co lubimy, to nasze hobby, to to juz nie jest praca, to sa podstawy filozofii. Ten wywod o bananie rano i zonie dietetyku to mozna zalamac rece. dziekuje za wrzutke
@menedzerplus7 ай бұрын
Też dziękuję! Pozdrawiam zwinnie!
@krulpdg6 ай бұрын
podstawy czego? ;p
@michabaszczak69996 ай бұрын
Praca moze stac sie robota, gdy sprowadzeni jestesmy/dajemy sie sprowadzic do funkcji robotow. Wykonujemy nasze zadania robotycznie.
@menedzerplus6 ай бұрын
No właśnie. Automatyzm jest bardzo wygodny, ale bywa zwodny. Kiedy zaczynamy po prostu „klepać” kolejne taski bez jakiegokolwiek namysłu nad tym, co robimy, coś jest nie tak....
@LamaFamily-sh9td5 ай бұрын
Trudno złapać punkt graniczny między uzależnieniem od pracy a jasno postawionym sobie celem życiowym, którego nie da się zrealizować bez danej sumy pieniędzy. Prowadzenie firmy często wymaga tego pracoholizmu, zwłaszcza gdy się dopiero zaczyna i nie ma się pieniędzy na pracowników oraz nikt Cię nie zna. Biznes jest jak zawodowy sport - nie da się powiedzieć sportowcowi, że ma odpuszczać treningi, a przecież - uczciwie mówiąc - sport na pewnym poziomie ma coraz mniej ze zdrowiem wspólnego :)
@emilianowak26625 ай бұрын
wiesz jeżeli ktoś stawia sobie jakiś cel i przyciśnie w danym momencie to zakłada, że jest to chwilowe, ma to być jakiś etap, natomiast pracoholizm często coś nam załatwia, czyli rozładowuje emocje, chociaż ta praca nie musiałaby być wykonana w danym momencie
@menedzerplus5 ай бұрын
W punk. Dzięki za ten komentarz!
@annaanna67527 ай бұрын
Zwykły pracownik też bardzo często nie ma kogo spytać. Czasem się przekwalifikowuje na dziedzinę, gdzie może sam się dowiadywać i douczać. I jak już nauczy się na swoich błędach to widzi, że może tylko działać na własną rękę. Bo i tak musiał sobie sam radzić.
@menedzerplus7 ай бұрын
Cóż, takie sytuacje nie należą do rzadkości :/ Walczymy o to, by było ich mniej - choćby rozmowami takimi jak ta. Dziękuję, że słuchasz. Pozdrawiam Cię zwinnie!
@aniawieczorkiewicz81938 ай бұрын
Witam serdecznie. Myślę więc jeśli czlowiek żyję zycie a nie pracą nigdy nie pozna co to robota 😅
@amarelosendon5 ай бұрын
Wszystko jest mądre, wszystko chłonę, ale z jednym się nie potrafię zgodzić - zasada IF - niejedzenie powoduje autofagię - w tym czasie organizm oczyszcza się że złogów, zdegenerowanych, chorych komórek. Dr Ewa Dąbrowska wiele razy powtarzała, że śniadanie można zjeść o 10.00, 11.00. Kiedy poczujesz głód ( organizm daje znać, że jest gotowy ).
@menedzerplus5 ай бұрын
Brzmi bardzo rozsądnie. Porzuć proszę materiał, na który się powołujesz. Chciałby dowiedzieć się więcej. Dziękuję i pozdrawiam!
@marcin31369 ай бұрын
Nie radzić sobie z samym nim sensu stricto, tylko skupić się na własnym poziomie świadomości... Ja mogę dzisiaj powiedzieć, że nic nie będę robił przez miesiąc i pójdę karmić gołębie i niczego nie będzie mi brakowało (i to jest tutaj kluczem- jak to możliwe? Czary-mary i nie ma na to certyfikatów :) Tylko jaki to ma sens? Praca/ nauka (jakieś uzależnienie od nich; one- same w sobie - są, paradoksalnie, dobre) stają się problemem, tylko przy niskiej świadomości oraz zewnątrz sterowności (kuń prowadzi jeźdźca). Ale to inny poziom rozkminy. Ogólnie, na niższym poziomie świadomości, to ma rację, że to słaby pomysł i trzeba sobie z tym poradzić... To są kwestie tylko podobne, ale nie tożsame. Inny mianownik ;)
@menedzerplus7 ай бұрын
Faktycznie, temat świadomości i jej poziomu jest bardzo istotny w kontekście radzenia sobie z różnymi życiowymi wyzwaniami . Faktycznie - praca i nauka same w sobie nie są problemem, lecz to nasza relacja do nich i nasz poziom świadomości mogą powodować trudności. Każdy z nas ma swoje unikalne ścieżki rozwoju i kluczowe jest, aby znaleźć równowagę, która pozwala nam cieszyć się życiem i jednocześnie rozwijać się na poziomie osobistym. Certyfikaty i formalne potwierdzenia mogą być ważne w niektórych kontekstach, ale prawdziwe zmiany często zachodzą wewnątrz nas, bez potrzeby zewnętrznych potwierdzeń. Dzięki, że poświęciłeś chwilę na skomentowanie tego odcinka. Mam nadzieję, że kolejne także przypadną Ci do gustu. Pozdrawiam zwinnie!
@marcin31367 ай бұрын
@@menedzerplus apropos- wiesz gdzie jest największy problem u większości SM/ AC? Właśnie w dwóch kwestiach: - z filozofii "przekłamana świadomość" - z psychologii "nieświadoma niekompetencja" - z psychologii/ psychoterapii "niewłaściwa struktura 'ja'/ Ego/ persona" To praca u podstaw... (po weryfikacji "wartości bazowych" jest sens ją zaczynać, bo za prostowanie "kręgosłupów moralnych", to ja się nie zabieram, bo jakoś to utopia, a cudotwórcą- niestety- nie jestem). Miłego! :) *Może wpadnę (jak się coś nawinie istotnego i realnego do omówienia, czyli "w zasięgu"), ale zmniejszam już aktywność na YT, więc nie obiecuję. Ahoj! :D
@ala44528 ай бұрын
Wybiegnijmy boso na łąkę rano. Minie przymus workingu.
@menedzerplus7 ай бұрын
Rozwiniesz?
@ArturSzczypek7 ай бұрын
Były szef mnie wyleczył z pracoholizmu. Dawałem z siebie 100% jak się okazało za „dziękuję” jak moja praca nie przynosiła odpowiednich pieniędzy to położyłem papier. Skończył się pracoholizm
@menedzerplus7 ай бұрын
Ciekawa lekcja dla lidera. Chyba, że na koniec żadnej rozmowy lub refleksji nie było...
@JoannaSzałańska-d8t7 ай бұрын
Js ze swoim pracodawcą mam dość jasny układ, im więcej firma zarobi tym więcej zarobią jej pracownicy. Trzeba to komunikować wprost.
@ArturSzczypek7 ай бұрын
@@menedzerplus było tylko jedno pytanie „Co możemy dla Ciebie zrobić, żeby Cię zatrzymać”?
@METAmeta_x2649 ай бұрын
Podkast bardzo sztuczny na wejściu. Rozmowy jeszcze nie przesłuchałem, ale do końca przesłucham i zamieszczę edit do mojego komentarza.
@menedzerplus7 ай бұрын
Dzięki za komentarz. No to czekam :)
@jaso42528 ай бұрын
Fziekuje
@menedzerplus7 ай бұрын
Też dziękuję - w imieniu swoim i mojego gościa :) Pozdrawiam zwinnie!
@pedroloco-r9y9 ай бұрын
❤
@menedzerplus7 ай бұрын
🙇♂️
@zbigniewpajeczak35468 ай бұрын
ja sprawdzam maile dopiero jak dziecko na urlopie uśnie - czy tez jestem oszustem urlopowym? ;)
@menedzerplus7 ай бұрын
Chyba nie masz się czego obawiać ;)
@benedyktczydziesty43997 ай бұрын
Nie, ponieważ ten termin ukuł pan Rutkowski w celu wciskania ludziom bajek 👍.