MPM DS II 12 14 Kw podawanie powietrza wtórnego przed palnikiem

  Рет қаралды 15,193

Marcin

Marcin

Күн бұрын

Пікірлер: 9
@marcin469
@marcin469 5 жыл бұрын
Po upływie kilku miesięcy użytkowania ( ciągłego palenia) widzę że dobrze jest pogrzebaczem przebić jeszcze kilka dziurek przed samym palnikiem ( od dołu) od strony popielnika po każdym rusztowaniu czy dołożeniu opału !!!
@186skoczek
@186skoczek 4 жыл бұрын
Wybacz ,ale mimo rysunku nadal nie rozumiem jak zrobić te otwory na PW... Z tego co widzę w palniku jest dodatkowa szamotka od strony zasypu ?
@jacekmsamsu9525
@jacekmsamsu9525 4 жыл бұрын
Witaj. Jak Ci to powietrze podawane na wlocie palnika działa, bo ja ostatnio sobie coś takiego zrobiłem i trochę rozczarowany tym jestem. Na niskich obrotach bywa z tym różnie - spala się detonacyjnie przez co palnik pracuje pulsacyjnie - potrafi z paleniska fukać i płomień w palniku zrywać ale jak po zaworach dostanie, to po mimo tego, że działa pulsacyjnie - idzie jak burza. Mam do tego powietrze z zewnątrz podawane, które świetnie działa, bo jak to powietrze zamknę, to czasami płomień zostaje zerwany i słychać w czasie regulacji reakcję płomienia - mimo, to pulsacji nie mogę się pozbyć bez względu na to jak bym to powietrze regulował. Do tego jak się trochę przepali, to dudnienia w palniku ustaje ale słychać, że się jara - zaglądam a tu błękitny płomień, co przez mały otwór nad wylotem palnika widzę. Mi nic po błękitnym dlatego, że jest go nie za wiele i kocioł przez to mi temperatury nie nabiera a czasami temperatura na kotle mi spada. Raz mi się tak zdarzyło - jak w palniku tornado było i mimo to, płomień żółty jakoś zerwało ale błękitny za to lał się jak z cebra i kocioł temperatury nabierał tylko, że nie trwało to zbyt długo. Przepalam - drewnem na max obrotach albo jak mam czas, to przed palnikiem drewno a reszta jak się trafi - na ruszcie warstwa drewna na czym masa niedrzewna, czasami wymieszana z drzazgami z pod pieńka. Mam to od niedawna i raczej się z tym męczę niż mi to radość sprawia dlatego się nad tym zastanawiam czy to rozwalić czy przerobić co może czy tak to właśnie ma działać czy jarać na wysokich obrotach może. U Ciebie jest tak samo - podobnie czy może inaczej - masz jakąś regulację do powietrza tego i co stanowi na rzecz tego, że to działa, bo że jest to wiadomo. Gdybyś znalazł chwilę na to i co skrobnął mi o tym - będę wdzięczny. Pozdrawiam.
@marcin469
@marcin469 4 жыл бұрын
Od 10 października 2019 roku do 10 lutego 2020 roku spaliłem 1600 kg paliwa ! To 400 kg na miesiąc !
@bograsz8134
@bograsz8134 5 жыл бұрын
Mam ten sam piec od ponad dwóch lat. Jestem zadowolony z niego bo nie dymi . Jedno co zrobiłem to w palniku na górnej krawędzi płytek szamotowych położyłem pojedynczy ruszt (żebro żeliwne) z pieca kaflowego (30 cm długości). Ale czy to coś daje to raczej wątpię . W tym roku palę klapkami dębowymi ( 25/8/3 cm). Węglem lepiej bo dłużej trzyma . Pozdrawiam.
@marcin469
@marcin469 5 жыл бұрын
Lepiej dołożyć jedną szamotkę w pionie zaraz za przegrodą tak żeby z tą na przeciwnej ściance było ok 3,5 -4 cm. A na górę mostek z płytki szamotowej 8,5 x 11.5 cm. A najlepiej zrobić jak w filmiku.Też robiłem kilkanaście przeróbek i zawsze coś nie pasowało. Wydaje się mi że ale najlepszy efekt jest właśnie teraz . Najlepiej zaglądnij na forum Info-ogrzewanie.pl
@jacekmsamsu9525
@jacekmsamsu9525 5 жыл бұрын
Witaj. Znaczy się co - wróciłeś do oryginalnego palnika, że niby kwadratowy nie okazał się lepszy. Jak to nowe przedpalnikowe PW oceniasz - do LPG zasady trochę temu brakuje. Wymiennik jest ładny - skutkiem czego takiego wyglądu jego się dopatrujesz. Dalej na Varmo śmigasz i kubka z woda używasz. Dlaczego z PW podawanego w palniku zrezygnowałeś. Wiele w tym układzie jest rzeczy, które tak ładnym wymiennikiem zaowocowały - jak sądzisz - co faktycznie w tym do takiego stanu doprowadziło. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie.
@marcin469
@marcin469 5 жыл бұрын
Witam . Wróciłem do oryginału ,ale PW podaję przed palnikiem. Prawie na każdym etapie palenia szamotki są czerwone a płomień bardzo jasny. Tęp. splin na poziomie 100-130 st. Jedynie jak większa ilość opału opadnie naraz to chwilkę puści dymka. Góra 3 min. Na kwadratowym też fajny płomień ale za duża tęp. spalin. Wymiennik musi być dobrze rozgrzany - musi być suchy. Dalej śmigam na varmo .Miałem inne paliwa ale żadne niema takiej mocy ,nawet te droższe . Kubek niby z nierdzewki a roztopił się po tygodniu . PW w palniku studzi go i to niesamowicie.Lepiej podać już rozgrzane przed sam palnik. Podpowiedział mi to kolega Piecuch Faktycznie lepiej palić dłużej se stałą tęp. niż krótko a intensywnie i kilka razy.
@jacekmsamsu9525
@jacekmsamsu9525 5 жыл бұрын
@@marcin469 Witaj. Dzięki za odpowiedź - sporo to tłumaczy i nowe światło rzuca na niektóre sprawy. Pozdrawiam.
Wymiana palnika w kotle MPM DS.
14:39
Rafał Miliczek
Рет қаралды 29 М.
Secret 4 Types Burners that Very Few People Know about Used Oil Stoves
11:36
Creative inventions LMTN
Рет қаралды 1 МЛН
Mpm 34Kw Ds Wood. Palę Samymi Trocinami.
14:04
MEBLON Paweł Szuba
Рет қаралды 3 М.
MPM DS 25 KW rozterki palenia drewnem cz. 4 Ochrona powrotu
22:05
MPM DS 25 KW Nareszcie sukces
15:06
Pablo z
Рет қаралды 12 М.
Stop Wasting Money on New Batteries! Restore Old AA Batteries Today!
18:17
Soldering with solid solders!
28:32
Всё Могём
Рет қаралды 317 М.
MPM ds 17-19 nowe ustawienie powietrza
4:03
maronka61
Рет қаралды 67 М.
Rozpalanie mpm 25kw
16:02
Piotr Ś
Рет қаралды 7 М.
piec mpm ds 17-19
10:01
maronka61
Рет қаралды 126 М.