Νίκη Βόλου - Ηρακλής 4-0 Football League Play Off 14η Αγ. {1/6/2014}

Рет қаралды 71,693

magnesianews

Күн бұрын

Στην ιστορική σημερινή ημέρα, στο γεμάτο από περισσότερους από 13.000 φίλους της ομάδος, γράφτηκε ο επίλογος της σεζόν για την ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ομάδα της Football League 2013-2014, τη Νίκη Βόλου. Ούτε η βροχή χάλασε τη φιέστα των «κυανόλευκων»... Ο αγώνας με τον Ηρακλή που τελείωσε με 4-0 πέρασε σε δεύτερη μοίρα, ...αφού κρίθηκε πριν καν ξεκινήσει.... Ο Τζιώρας άνοιξε το σκορ στο 39ο δευτερόλεπτο, ο Ανιέτε πέτυχε στη συνέχεια χατ τρικ με γκολ στο 11', στο 57' και 64'.
Το ματς ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο καθώς πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, στο 39ο δευτερόλεπτο, ο Χρήστος Τζιώρας σκόραρε, ύστερα από ωραία κάθετη πάσα του Μανουσάκη. Πέτυχε το 18ο προσωπικό του τέρμα στο φετινό πρωτάθλημα και τον ...ζήλεψε ο Ανιέτε που λίγο αργότερα, στο 11ο λεπτό, σημείωσε την ίδια επίδοση. Ο Μανουσάκης ήταν ξανά ο δημιουργός με κάθετη πάσα στο χώρο του κέντρου και ο Ισπανός έφυγε μόνος του προς τη μεγάλη περιοχή. Απέναντι από τον Χουάντερσον, έσκεψε την μπάλα και πέτυχε ένα γκολ αντάξιο της μεγάλης του αξίας.
Οι Ανιέτε στο 24', Ισαάκ στο 30', Μανουσάκης στο 39' έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ, ενώ στο 39' ο Τσιλιανίδης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης στον Μπιτσάκο.
Στο δεύτερο ημίχρονο, αφού ο Μανουσάκης έχασε άλλη μία καλή φάση για να σκοράρει, το πέτυχε ο Ανιέτε στο 57ο λεπτό με ψύχραιμο σουτ στην κλειστή γωνία του Χουάντερσον και λίγο αργότερα, στο 64' ο Ισπανός ηγέτης των «κυανόλευκων» πέτυχε το 4-0, δίνοντας ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στη θριαμβευτική νίκη. Σούταρε από τη μικρή περιοχή, η μπάλα χτύπησε πρώτα στο δοκάρι, μετά στα πόδια του τερματοφύλακα του «Γηραιού» και κατέληξε στα δίχτυα.
Μετά το 4-0, το ματς ...χαλάρωσε ακόμη περισσότερο και στην ουσία οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων περίμεναν να περάσει το ημίωρο για να σφυρίξει ο Μήτσιος τη λήξη της συνάντησης. Τα πανηγύρια στον πάγκο της Νίκης ξεκίνησαν περίπου ένα τέταρτο πριν το 90' και συνεχίστηκαν με αμείωτο ρυθμό, με τους παίκτες να γίνονται ένα με τον κόσμο και να κάνουν το γύρο του θριάμβου.

Пікірлер: 57
@user-np5pm3sq4u
@user-np5pm3sq4u Жыл бұрын
Αισίως 9 χρόνια φτάσαμε για το θαύμα εκείνη την χρονιά κάνεις δεν θα το ξεχάσει
@ntk1998-
@ntk1998- 10 жыл бұрын
συχγαριτιρια στην νικη βολου για το παιχνιδη που εκανε και για τον λαο της που με ξετρελανε καλη επιτυχια στην α εθνικη (απο εναν ιωνικος νικαιας -3-)
@1998sakis
@1998sakis 10 жыл бұрын
Αλλοι θα κανουν διακοπες και αλλοι θα παιζουν μπαραζ με τη Ξανθη για να ανεβουν χαχαχα αντε γεια αυστριακα
@soniesmadafakas5072
@soniesmadafakas5072 10 жыл бұрын
ΑΝΑΒΕΙΚΑΤΕ ΚΑΛΕΕ?
@antidoping7391
@antidoping7391 5 жыл бұрын
και πως ρε παιδια αυτη η ομαδα ανεβηκε και οχι απλα επεσε κατηγορια.. αλλα και δεν αγωνιστηκε; οποίος ξερει τον λογο ας αναφερθει