Ja sam na keto ishrani i intermittement fastingu od 16-18 sati dnevno već godinama... Ali ova Mracinska špek dijeta ima još bolja i logicnija pravila, krenut ću sada s tim. Tj odlučila sam na tjedan dana prvo isprobati carnivor, čisto iz znatiželje i promjene, i da vidim kako ću se osjećati na njemu. Uglavnom, jako zanimljiv intervju i sugovornik, bio mi je gust sve slušati. 👏👍
@MMimi-mg4qt2 жыл бұрын
Potpisujem, probala, radi. Ne jesti između večere i sledećeg obroka bar 15 sati (vremenom se može uvećavati to vreme) donosi odlične rezultate, uz bolji osećaj, gubi se I 200g dnevno na težini.
@janezblond53352 жыл бұрын
Takvo je i moje iskustvo. Kad sam pao u tešku šećernu bolest na nekoj tačci organizam SAM je blokirao unošenje glukoze u ćelije. Tad sam gubio i po pola kile dnevno u prve dane. Tek kasnije sam saznao, da je zdrav gubitak težine dnevno 100 do najviše 200 grama. A sve što je više i brže, nije u redu!
@marina2mar2 жыл бұрын
Dobro da se i kod nas počelo pričati o tome, uglavnom ima na engleskom na KZbin-u a starijim ljudima nije lako razumljivo pogotovo ako je stručna terminologija. Super emisija! 👏🏻
@ninopavkovic93822 жыл бұрын
Važna tema! Covid je kamilica spram fast food-u.
@marijanabilic92462 жыл бұрын
Bravo...na jednostavan nacin ,- sve receno🍀💚🍀 samo da poneko i cuje i prihvati😎🤭
@dejanmarinkovic38172 жыл бұрын
Pripadam grupi ljudi koji su logičari, gospodin svojim izlaganjem baš prikazuje čistu logiku pristupu problema gojaznosti i logično objašnjava sistem dva spremnika. Svaka pohvala za izlaganje i Veliki pozdrav voditelju.
@domagojklupac48732 жыл бұрын
U ovom slučaju se treba prikazivat ljudska fiziologija a ne logika.
@dejanmarinkovic38172 жыл бұрын
@@domagojklupac4873 Potpuno se slažem sa Vašom tezom o fizionomiji ali zakoni u samom telu su na bazi čiste logike, inače da nema logike u radu našeg telela bili bi jedan asihroni entitet koji nema nikakvu svrhu.
@domagojklupac48732 жыл бұрын
@@dejanmarinkovic3817 tako je, al postoji problem. Neke stvari kojr naizgled izgledaju logicno ne funcioniraju tako, jer u bilo kojem procesu sudjeluju desetci različitih faktora. I ako se gleda samo 1 ili 2 moze se doci do krivoga zakljucka.
@domagojklupac48732 жыл бұрын
Ajoj do 27:35 imao sam jako veliko postovanje za to što govori o lošem istraživanju na kojem se temelje neke današnje smjernice vezane za prehranu. Ali ovo da inzulin ne smije biti prisutan kada zelimo sagorijevati masti svo to poštovanje je palo u vodu( cak i kada je voditelj pitao "Zašto?" odgovor je bio "takvi smo")...jer su i proteini inzulinogenicni , pogotovo oni s velikom kolicinom leucina.
@tomislavjakovljevic19222 жыл бұрын
Gospodin je i tu u pravu osim u jednom slučaju;ako je osoba zdrava,onda ste vi u pravu.Radi se o inzulinskoj rezistenciji.Mene osobno je mučila.Kad sam čuo za nju primjenio sam baš ovakvu dijetu i skinuo 70 kila i izlječio desetak bolesti.
@domagojklupac48732 жыл бұрын
@@tomislavjakovljevic1922 i sa jednim primjerom vam mogu dokazati da nijr u pravu. Ako ja trosim dnevno 2000 kalorija (samo primjer) i jedem iskljucivo 1000 kalorija cistog secera dnevno rasporedenih u recimo 10 obroka. Svaki obrok po 100 kaloroja. Po teoriji od gospodina ja nebi izgubio grama masnog tkiva jer bi stalno dizao inzulin cistim secerom i to 10 puta dnevno. A u stvarnosti bi svaki dan gubio kile. Protiv zakona termodinamike se NE MOZE.
@domagojklupac48732 жыл бұрын
@@tomislavjakovljevic1922 ne zelim biti bezobrazan ali i vi i gospodin bi trebali procitati vise o ljudskoj fiziologiji i biokemiji da u potpusnoti razumijete procese u tijelu. Oni nisu "crno bijeli"uz jedan proces prate ga jos desetak drugih. Samo pogledajte prijmere negativne i pozitivne povratne sprege u bilo kojem procesu ljudskog tijela. Ja proucavam fiziologiju i biokemiju vec 8 godina i frustira me kada se ovako slozeni procesi prikazuju na jednostavan i krivi način.
@tomislavjakovljevic19222 жыл бұрын
@@domagojklupac4873 u pravu ste ako je osoba zdrava a većina debelih nije.Vi možda ako jedete 1000 kal šečera dnevno a teba vam 2000 neće vam biti ništa osim što ćete smršaviti ali u mnogim slučajevima nije tako..Uzmite šečernog bolesnika na inzulinskoj terepiji i ukinite mu UH i pasti će u komu prije nego što će početi gubiti masne naslage a možete mu dati više od 2000 cal masti
@domagojklupac48732 жыл бұрын
@@tomislavjakovljevic1922 mozak me boli nakon sto sam procitao vas odgovor. Nisam jasno rekao pa cu sada. Gubljenje viska kilograma je jasno povezano sa poboljšavanjem senzitivnosti na inzulin neovisno o dijeti koja se koristo da se postigne deficit. Ako meni ne vjerujete mozda ćete vjerovati hrpi znanstvenih radova na tu temu. Samo odete na google schollar ili puba med.
@kuznecra2 жыл бұрын
Da. 👍💛🙏💛
@damiranis28582 жыл бұрын
Bilo koji industrijski šečer nikako nije zdrav, ali molim vas nemojte nikako brkati odnosno stavljati voče u istu košaru s šečerom. Sirovo voće i povrće je ono što naše organe čini zdravim. Masti nisu dugoročno riješenje jer previše opterečuju jetru, gušteraću i nadbubrežne žljezde. Najgora kombinacija su masni slatkiši.
@ninopavkovic93822 жыл бұрын
Voće je zdravo samo ako nije preslatko. Bobičasto voće je dobro i preporučljivo. Doista se pokazalo da je fruktoza štetnija od kolača. Vidi na KZbinu Dr Sten Ekberg
@janezblond53352 жыл бұрын
Iznosim svoje iskustvo, zbog kojeg sam sa 62 god sa 127 kg došao na 98 boreći se protiv opasne šećerne bolesti tip 2 sa 21 dana privremene slijepoće krajem jula i početkom avgusta 2017. Prirodni šećer u manjim količinama nije jako štetan (med, voće). I čak ne diže razinu glukoze u krvi. Mada me tako nisu učili na endokrinološkoj klinici. Treba znati da je kod mene počelo sa čak 35 mmol/L glukoze. Voćke i med sadrže i druge hranjive sastojke a ne samo šećer. Ne važi npr Banana= samo šećer! Bitni su vlakna (fibres), vitamini itd. Svega toga industrijsko prerađeni šećer nema. I on nije hranjiv, zato imamo osećaj da nam treba još i još. Pored toga glukoza prouzrokuje ovisnost, koja je čak jačja od one koju stvaraju alkohol i droge. Fruktoza, koje ima u stolnom kristalnom šećeru 50%, je slađa od glukoze, ne stvara ovisnost, ali je volimo jesti zbog očekivanja ugode, koju stvara ovisnost od glukoze. Ali fruktoza je ipak opasnija od glukoze, jer se pretvara u tjelesne masnoće (visceralna masnoća) i stvara masne obloge u trbuhu (velik stomak) krvožilnom sustavu. Pored toga fruktoza ne zaustavlja apetit, te tako ne možemo da stanemo ni kad je pojedemo puno. Masnoće koje pojedemo nisu jednake onima, koje nastaju iz šećera fruktoze unetog u naš organizam. Prirodne masnoće u maslinovom, bundevinom hladno stiskanom ulju, orasima, lešnjacima, bademima, pistacijama , avokadu te životinjske u maslacu, čvarcima, zaseki, slanini, mesu, punomasnim sirevima nisu opasne i ne opterećuju jetru. Ako ih jedemo bez kruha, vrlo brzo smo siti, zbog toga jer provociraju hormon grelin, koji zaustavlja apetit. A višak pojedenih masnoća se izluči mokraćom. Jetru opterećuje sečer, pogotovo fruktoza i kombinacija fruktoze s alkoholom! Npr pizza i pivo. Ili krafna sa kokakolom sto je kombinacija šećera i industrijski prerađene transgene hidrogenizirane masnoće kakve su u napolitankama, keksima i drugim industrijski pripremljenim kolačima. Ne znam, dali se uopšte može kupiti 100% ind prerađena fruktoza, jer nije komercijalna jer ne stvara ovisnost. Zato je ona uvijek zajedno sa glukozom u omjeru 50:50, kao što je šećer za domaćinstva. Pa prema tome nema smisla tvrditi, da je fruktoza opasnija po zdtavlje od kolača, a u kolačima (i čokoladi) ima preko 50% fruktoze, a tu je i škrob, koji već za žvakanja u ustima prelazi u šećer. Pored toga u kolačima kao u svakom kruhu je i gluten, koji zajedno s ta 2 šećera stvara štetu u organizmu. Ne može se direktno usporediti čistu fruktozu iz kukuruznog sirupa sa čistom fruktozom. Niti je fruktoza u voću ili medu jednaka onoj iz kukuruznog sirupa. Kukuruz je tretiran mnogim škropivima pa prema tome pun otrova...pozdrav i podrška svima koji prate ovaj kanal....
@ninopavkovic93822 жыл бұрын
@@janezblond5335 How can you personally judge Scott Ritter, who has an impressive biography and has payed a high price for being honest in his former tasks? Almost the entire American political establishment has been proved as liars according to the Iraq and Afghanistan and Syria and Libya wars. Please tell me who says the truth in the political business and the media business. Prof Maersheimer and Prof Cohen (RIP) are two outstanding academic scientists who supports the statements of Scott Ritter. Those are man of honour which I trust by intuition, for my own knowledge about geo-political interactions are way more humble than those of the mentioned gentleman. All human knowledge is just theory. The evolution by Darwin, the Big bang, the religions, the science, the entire materialistic world view, you name it. My way of life is: be like a thief: take the good stuff and leave the rest.
@mabajaki55552 жыл бұрын
@@ninopavkovic9382 pratim i ja dr Eckberga, super je, a i njegova videa.
@olgapavlovic68912 жыл бұрын
@@ninopavkovic9382 q
@krisveli82982 жыл бұрын
Znam podrska...
@marijalovric18822 жыл бұрын
Gospodine Mišak, ako Vam bude zanimljivo, možete li dovesti stručnjake koji bi objasnili zašto je nekad najtopliji deo dana (leti) bio između 12 i 13 h, a danas je to pomereno na par sati kasnije. Hvala
@danijelakocijancic70682 жыл бұрын
A ako nemaš jetra?
@reneadonaldcobain69332 жыл бұрын
Ovo je stvarno p.s. imam zadnju zelju prije smrti da mi repriziras sibirsku exploziju,mozes li kresimire meni za ljubav ?
@okmijun2 жыл бұрын
Gugl> Time-of-Day-Dependent Dietary Fat Consumption Influences Multiple Cardiometabolic Syndrome Parameters in Mice Gugl> Metabolic Inflexibility: When Mitochondrial Indecision Leads to Metabolic Gridlock jutub> Do NOT Mix FATS AND CARBS Together for Weight Loss (the #1 rule) 1. masti i ugljeni hidrati ne idu zajedno, NIKAKO, mitohondrija radi ILI na jednom ILI na drugom gorivu! kao auto na plin i benzin, ali zajedno NIKAKO! 2. UJUTRU jedi masti! za ručak ugljene hidrate a za večeru BELANČEVINE, i masti onako da ima, tek da se nadje... i miran si......naravno, i ujutru i uveče i u podne jedeš sve ali NAJVIŠE masti za doručak, pa ugljenih hidrata za ručak, pa belančevina za večeru, zapravo za večeru vrlo malo ili nimalo ugljenih hidrata, i masti tek da ima...a zeleniš neki i belančevina najviše...
@ninopavkovic93822 жыл бұрын
Dosta je izbaciti kruh i svo pecivo iz prehrane, također tjesteninu.
@szenkanovak80092 жыл бұрын
Kako lazu ljude uhhh cilj im je da svi sto pre riknemo
@domagojklupac48732 жыл бұрын
Ne! Cilj im je sto vise zaradit na glupim, neobrazovanim i zadrtim ljudima.
@milangazepov1 Жыл бұрын
U pravu ste, lažu ljude. Samo vi nastavite da jedete šećere.
@vlatkopopovski26852 жыл бұрын
PRVA BIOREGULACIJA Trigliceridi u krvi ispod 0,6 mmol/L (50 mg/dL). Vitamin D (kalcifediol): 140-240 ng/mL (350-600 nmol/L), prema potrebi više, uz mjere opreza i pо protokolu. Paratireoidni hormon (PTH intact) 5-25 pg/ml (0,5-2,5 pmol/L), ako je potrebno oko donje granice. Ljubav za više oksitocin hormona.
@vlatkopopovski26852 жыл бұрын
If I were to explain in one sentence a ten year study and experience of health and bioregulation, I would say this: “My version of Ketogenic diet (LCHF), skipping meals (Intermittent fasting), Dr. Coimbra vitamin D protocol, hugging all days long and the reference values of biomarkers as given in my book "The First Bioregulation" in Macedonian. If this is applied, there will be no bad health effect of the virus, neither cancer, diabetes, autoimmune nor neurodegenerative diseases.
@sumskiduh10512 жыл бұрын
Može li mi netko reći ime gosta? Hvala.
@berthrandclark4135 Жыл бұрын
Ako biste posluali prve dvije minute culi biste.
@gabit488 ай бұрын
Gost se zove Stjepan Čunčić. Neshvatljivo mi je da ime gosta nije navedeno u tekstualnom opisu videa.
@Georgia.8882 жыл бұрын
MESOOOOOO
@dorapongratz52262 жыл бұрын
Bravo,još stari ljudi su rekli, klin se klinom izbija
@domagojklupac48732 жыл бұрын
Tako je. Ako jedeš 65-75% masti trošit ćeš te masti koje pojedeš. A ne glukozu.
@katarinadrobnjak49102 жыл бұрын
Трошићеш наталижене масноће, настале уносом угљених хидрата и шећера. Са 5,5 кг свињске масти, сланине, путера, пуномасних сирева, скинула 22,5 кг за Три месеца
@domagojklupac48732 жыл бұрын
@@katarinadrobnjak4910 Ne. Na pocetku "natalozene ugljikohidrate" to jest GLIKOGEN ces potrosit, to je istina, i izgubit ces vodu jer 1 gram ugljikohidrata veze za sebe 3 grama vode. A natalozenu masnocu ce covjek jedino gubit ako je u kalorijskom deficitu (zakoni termodinamike vrijede za sve, jeli mi ugljikohidrate ili ne) Ili ako uzima nedozvoljene supstance kao 2,4 di-nitrofenol koji bi uzrokovao curenje protona iz mitohodnrija. I da šećeri su ugljikohidrati samo da znate.... :)
@gordanajovanovska9549 Жыл бұрын
@@katarinadrobnjak4910 respekt 😮
@blazenkarajic56442 жыл бұрын
Bolje da su njih dvojica pročitali par knjiga od prof. Arnolda Ehreta pa bi drugu priču pričali o mastima. Taj gospodin je sam sebe izliječio od teške bolesti bubrega, prelaskom na sirovu hranu, zrelo voće i zelenolisno povrće.
@gordonpi86742 жыл бұрын
Kreso je puno mladji ovde, ovo mora da je snimljeno od 2010 do 2012.
@Georgia.8882 жыл бұрын
Moguce???? Doktori ne dozvoljavaju ni ulje od Masline......
@antesmolcic43547 ай бұрын
Probao, radi, al je zajebano.
@domagojklupac48732 жыл бұрын
Opet debilizam o autofagiji. Najvažniji pokretač autofagije nije post, autofagija se pojacava kad se posti ali to nije glavni pokretač. Ona se pojacava i kada se vjezba a i kada je tijelo u kalorijskom deficitu. Neke vrste raka se mogu potaknuti autofagijom. A i tijelo nema "vise energije zbog autofagije" nego je "aktiviran" fight or flight mode, zbog povecane razine kortizola.
@katarinadrobnjak49102 жыл бұрын
Дебилизам? Нешто сте дебело пропустили! Три године на аутофагији и кето режиму и никада здравија и са више енергије! 55 година!
@multilingua77572 жыл бұрын
najzad glas razuma .imate pravo
@AB-zh1xd2 жыл бұрын
da, u praviu ste, najzdravije se dobro najesti i otici u teretanu ili makar sat joginga.
@domagojklupac48732 жыл бұрын
@@AB-zh1xd nisam to rekao
@vrana37442 жыл бұрын
@@domagojklupac4873 Ako i niste, gospodin je u pravu. Oduvijek dobro jedem i puno radim kako umno, tako i fizički. Nikad ni grama viška, a hvala Bogu, i zdravlje mi je u 65-oj godini izvrsno.
@mirjanazivkovic22232 жыл бұрын
Vjerski fanatici,sto ti je to trebalo da kazes? Vrijedjas ljude druge vjere.
@muazdizdarevic34412 жыл бұрын
Tesko im priznati da su religije preporucivale i naredjivale post daleko prije nego su oni otkrili njegovo djelovanje.