A szóváltás a pápa és Napóleon között a koronázás előtt az egyik kedvenc jelenetem a filmből.
@nyulassybeatrix94653 жыл бұрын
kedvenc történelmi személyem Napóleon volt. Amit lehetett kiolvastam az életéről. Egy zseni volt. De árulók mindig voltak, vannak, és lesznek :( Köszönöm a feltöltést az összes részt már megnéztem, valóban nagyon jó feldolgozás és a kép is kitűnő :)
@faragoannamaria77642 жыл бұрын
Zseni...és diktátor!
@nyulassybeatrix19482 жыл бұрын
@@faragoannamaria7764 hadvezér, császár, és sorolhatnám mi minden volt még ..,
@faragoannamaria77642 жыл бұрын
@@nyulassybeatrix1948 Igen.Demokratából diktátor császár.Ez a lényeg. S az,hogy a háborúiban 10 millió(!) ember halt meg Európaszerte. Ebből 3 millió francia.
@viktorbudai23333 жыл бұрын
Nagy hiba volt Napóleontól, hogy nem élt azzal a lehetőséggel, hogy Lengyelországnak és Magyarországnak megadja a függetlenséget. E két ország meghosszabbíthatta volna Napóleon hatalmát sőt meg is menthették volna. Napóleon seregében 200 ezer lengyel harcolt az évekig húzódó harcok során, de 120 ezer viszont ellne harcolt, orosz, porosz vagy osztrák uniformisban. Ha létrehozza Lengyelországot 1807-ben vagy 1808-ban akkor a 320 ezres lengyel sereg mind mellette harcolt volna. Mi magyarok is 200 ezer katonával vettünk részt az évek során Napóleon legyőzésében ez a 200 ezer katona mellette is harcolhatott volna független államként 1805-ben vagy 1806-ban leválaszhatott volna minket az osztrákoktól Magyarország nélkül az osztrákok sem lettek volna annyira nagy legények. A lengyelek pedig a poroszok hátában és az oroszokkal szemben kitarthattak volna addig amíg a francia segítség megérkezik. Ferenc császár mozdulni sem nagyon mert volna a magyarokkal a hátában. Napóleonnak hallgatnia kellett volna az idősebb volt feleségére, hogy ne támadja meg Oroszországot. A hatékony stratégia az lett volna, hogy egy független Lengyelország akár egyszerre is fegyverben tarthatott volna 200 ezer katonát nos a határokon felvonuló 300 ezer orosz fölényben lett volna, de egy 100 ezres francia segélyhad elég lett volna a győzelemhez. A lengyeleknek és a franciáknak az egykori nagy lengyel területeket kellett volna csupán elfoglalniuk jelentősen gyengítve a cár élelmiszer és gazdasági bázisát nem beszélve az elvesztett több millió lakosról. El kellett volna foglalni Vilnát, Bresztet, Minszket, Szmolenszket és Délen Kijevet, kamenyecet és az ukrán sztyeppe egészét. Ezzel kb. 500 ezer km2-et kiszakítva Oroszországból min. 5-6 millió lakossal. Ez a két hiba a végén döntőnek bizonyult. A 100 ezres segély had is elég lett volna a 400 ezer helyett.
@Angyali2 жыл бұрын
Az udvarok alapján ítélte meg a népeket, beleértve a franciát is. Elvesztette az önkritikáját.
@andrasangyal50732 жыл бұрын
Ez egy kiváló ötlet amit leírsz. Ment a like. De az a baj hogy Napóleon francia volt ezért volt benne gög is....
@nope71202 жыл бұрын
Napóleon létrehozott egy lengyel államot(Duchy of Warsaw), a magyar állam pedig nem volt szükséges hisz hódoltatta Ausztriát.(bár az csak addig tartott ameddig az Napóleon nyerésre állt. ) sokkal nagyobb hiba volt maga ellen fordítani a spanyolokat.
@gyulabariczky5662 Жыл бұрын
A történelmi hűség kedvéért meg kell említeni, hogy 1809-ben a a Wagrami csata után Napóleon kiáltványt intézett a magyarokhoz, hogy szakadjanak el Ausztriától. A magyar arisztokrácia és a nemesség a forradalmárt látta Napóleonban és ezért "inszurrekciót", nemesi felkelést hirdetett Napóleon ellen. Ezért került sor 1809. június 14-én az un. Győri csatára, ahol Napóleon fogadott fia (Josephine fia), Beuharnais megalázó vereséget mért az inszurgens seregre. Magyarország elszalasztott egy történelmi pillanatot, Napóleon pedig tovább már nem szorgalmazta a magyar elszakadást, mivel Ferenc, osztrák császár fegyverszünetet, majd békét kért. Forrás: Fekete Sándor: Így élt Napóleon c. könyve.
@davidjanosbosnyak6371 Жыл бұрын
Amikor 1809-ben hadjáratot az osztrákok ellen Napoleon, akkor magyar nyelven is közzétett egy kiáltványt. Ebben a kiáltványban Napoleon igéretet tett a Magyar Királyság függetlenségének helyreállítására, amennyiben a magyarok felkelnek az osztrákok ellen. A magyar nemesség bár nem eredendően elvetendőnek gondolta az önálló magyar államiságot, zsigeri félelme volt attól, hogy itt is az történne mint a forradalmi Franciaországban. Mindemellett a napóleoni háborúk miatt olyan mértékű exportunk volt, hogy a földbirtokosok igazán prosperáltak, a céhek pedig második virágkorukat élték. Amik megvannak ma magyar kastélyok és nemesi kúriák, döntően ebből az időszakból származó bevételekből lettek. Tehát elköltötték és nem beforgatták a pénzt Igen, emiatt (is) volt tőkehiány, amire Széchenyi István gróf is panaszkodott. A másik fontos elem: ha melléjük is állunk, mi lett volna? Valószínűleg francia vazallus állammá válunk, mint a Bajor Királyság, de ami fontosabb: francia jogrendszer (Code Napoleon, Code Civil) és igazgatási rendszer került volna bevezetésre, nem szólva a jobbágyfelszabadítási kérdésről. A magyar nemesi önérzet ezt nem bírta volna lenyelni. Tehát a válasz: megkísérelte, de elutasítást nyert (épp mint Mária Terézia uralma kezdetén a porosz hasonló ajánlat).
@tamaserdelyi88684 жыл бұрын
Napóleon ruhástól fürdött,mint Zsak Fos! :-)
@Angyali3 жыл бұрын
"De ha majd a halál szagát orrontjuk, visszasírjuk a tyúkszarét." ;)
@andrasangyal50732 жыл бұрын
Úgyanaz játsza mindakettőt
@dancsati23able10 ай бұрын
Azért egy ilyen jó filmben,egy magyar színész is játszik,én örültem neki :) Már többször láttam az összes részt :)
@beatabodis58096 ай бұрын
Nem egy, hanem legalább tíz! Érdemes elolvasni a stáblistát. Szervét Tibor, Karácsony Zsolt, Pintér Tibor, Stohl András, Görög László, stb. Ez magyar produkció is, a Mafil része a készítőknek.
@istvanerhoffer19262 жыл бұрын
Szeretem az ilyen filmeket
@margitbodo95794 жыл бұрын
Köszönöm a feltöltést.
@lsari69484 жыл бұрын
Fouchet nagyon jo rendorfonok volt. Vidoquet vagy husz evig kovette. Talleyrand szinten oriasi tehetsegu politikus volt, joval tulelte Napoleont. Meg az 1830 as evekben is Miniszterelnok volt.
@royaldavid72193 жыл бұрын
Tény hogy sokáig voltak hatalmon. De sajnos ehhez rengeteget nyaliztak majd követtek el árulást. Mind a kettőt úgy hívják hogy a "kétszínűség és a köpönyeg forgatás mestere"
@lsari69483 жыл бұрын
@@royaldavid7219 You are right, they were great politicians. They knew when to push, when to retreat and when to kiss.
@Angyali3 жыл бұрын
@@lsari6948 Yes. Both the right hands and right asses.
@arpadneszombath67744 жыл бұрын
Nagyon jó , köszönöm !
@alinandreastef25754 жыл бұрын
Koszonom. Ezek a filmek
@alinandreastef25754 жыл бұрын
Itt kezdodik a Film szakma
@gyulaangyal4479 Жыл бұрын
Köszönöm!
@laszlojulis31154 жыл бұрын
Talleyrand cinikus flegmatizmusa nagyon nagy.
@lsari69484 жыл бұрын
Laszlo Julis, es a vilag egyik legjobb szinesze kapta a szerepet.
@ritafabian95604 жыл бұрын
@@lsari6948 Malkovich
@lsari69484 жыл бұрын
Napoleon festmenyeket rendez Sztalin pedig filmeket. Az egyik kepeket, a masik pedig mozgokepeket.
@AttilaCsabaBalogh-u6s9 ай бұрын
Nagyon jó film sorozat én is végignéztem ezt a részt. Főszereplő többek között Christian Clavier, Gerard Depardieu és John Malkovich valamint Stohl András is. Megvan nekem is DVD én. Jó lenne ha leadnak ezt a filmsorozatot az RTL en, a TV2 ön és a Duna Tv én is.
@beatabodis58096 ай бұрын
Érdemes tovább elolvasni a stáblistát. Szervét Tibor, Karácsony Zsolt, Pintér Tibor, Stohl András, Görög László, stb. Ez magyar produkció is, a Mafil része a készítőknek.
@1MBaer12 жыл бұрын
Egyszerűen zseniális ez afilm. Így van értelme újra feldolgozni egy régi témát . Ch. Clavier pedig zseniális. Vagy ezt már írtam?
@saroltasolyom60352 жыл бұрын
Napoleon es Josefin c. Film ARMAND ASSZANTE FŐSZEPLÉSÉVE
@saroltasolyom60352 жыл бұрын
H,
@balintdarnai1212 жыл бұрын
Igen, ő is kapott egy rövid szerepet!
@eh44072 жыл бұрын
Az ott Stohl? Tényleg.
@tiborszabo45083 жыл бұрын
Köszönjük
@SoTexDesign11 жыл бұрын
Ha megnézitek a stáblistát, még Szervét Tibor is rajta van :D
@beatabodis58096 ай бұрын
Érdemes elolvasni a stáblistát. Szervét Tibor, Karácsony Zsolt, Pintér Tibor, Stohl András, Görög László, stb. Ez magyar produkció is, a Mafil része a készítőknek.
@krisztinahalmos55924 жыл бұрын
Jo a film
@Kristalyviz12 жыл бұрын
sex a hazáért :D kemény
@krisztinahalmos55924 жыл бұрын
Sziasztok
@lsari69484 жыл бұрын
Szepen beszegelte az agyut a francia lovas. Az mar nem fog loni.
@lehela26124 жыл бұрын
Okés!
@jaguaraky40592 жыл бұрын
1:07:17 milyen peckesen jár a ló……
@AayanQ Жыл бұрын
There’s nothing we can do
@lsari69484 жыл бұрын
Napi negyven km nem semmi, az atkozott emleku szulejman hadserege csak 12 - 13 kilometert tudott menetelni es ezert nem tudta elfoglalni Becset.
@Angyali3 жыл бұрын
Kár.
@BorsosGabor20233 жыл бұрын
1:02:00
@editidareiner633711 ай бұрын
Ön talán katonai sratéga? 😮
@laszloszekely27284 жыл бұрын
,x
@gyulaugron33794 жыл бұрын
Napóleon a világtörténelem egyik legnagyobb tömeggyilkosa.
@varadilevel4 жыл бұрын
MOST ENGETEK KI EMBEREK KÖZZÉ?KI VOLT A TÖRTÉNELEM TANÁROD?
@robertnoir86054 жыл бұрын
Pont ezért szeretik bazmeg!
@edithuszka33244 жыл бұрын
@@varadilevel Ehez nem tanár kell, hanem józan belátás. Tömeggyilkos volt! Milliók haltak meg miatta.
@zsoltrapavi72503 жыл бұрын
A történelem legnagyobb és legmeghatározóbb alakjai mind-mind emberéletek árán jutottak a hatalomhoz. Valakinek kevesebb, valakinek több emberéletet követelt a hatalomhoz vezető út. Egyikük sem szent...legfeljebb nem vallják be ezeket a bűneiket. Mindig voltak emberek, akik képesek voltak gyilkolni a hatalomért. Legfeljebb másként beállítva a helyzetet pl.: régen a keresztények Isten nevében, vagy napjainkban a muszlimok Allah nevében.
@faragoannamaria77642 жыл бұрын
@@varadilevel A napoleoni háborúkban 10 millió európai, halt meg. Ebből 3 millió francia volt. Ez bizony tömeggyilkosság. Ráadásul zsarnok diktátorrá vált. Ezek a történelmi tények.