Kiedy będzie film z osadzania stolarki okiennej na styrodurze?
@lmao012 ай бұрын
Widać właściciel bardzo energeryczny i zadowolony ze swojego majsterkowania. 👍
@TomaszZylkaPV2 ай бұрын
Najwazniejsze to pozytywne myślenie
@Michalbb19842 ай бұрын
Jaki macie pomysł na zastapienie kotłowni węglowe na osiedle 10 bloków 220 mieszkań?
@rafalbzz2 ай бұрын
Granulat z opon. U mnie sprawdza sie już 5 lat. I za darmo.
@cezaryczech38172 ай бұрын
Bez inwestycyjne można przejść na brykiet z drewna. Myślę, że przy niestabilnym prawie unijnym należy wchodzić w jakąś zintegrowana podukcję ciepła i bufory/magazyny ciepła przy korzystaniu z energii elektrycznej.
@KroPars-o7o2 ай бұрын
1. Znacząco poprawić izolację, zamontować wentylację grawitacyjną z wymiennikiem ciepła. 2. Postawić elektrociepłownię na trawę/siano/liście.
@stangrze20522 ай бұрын
super tylko nikt nie wspomina o kosztach wykonanie takiej instalacji,i kiedy sie zwruci,bo napewno nie szybko za kilka lat znowu bedzie trzeba zainwestowac na wymiane zuzytych elementów.
@TomaszZylkaPV2 ай бұрын
Bez problemu się zwróciło jak tylko ma się trochę chęci kzbin.info/www/bejne/nYvCl3mpe7p0oK8si=ecGW26qkpEVhpPAN
@kapitanpszczoa87142 ай бұрын
Ile razy musisz się wysrać do porcelany zanim się zwróci🤔?Takie pierdolenie mnie zawsze bawi, kiedy się zwróci
@TomaszZylkaPV2 ай бұрын
@@kapitanpszczoa8714 Niestety tej mentalnośći nie przeskoczysz
@alabama465919 күн бұрын
niema takiej opcji cena energii w Europie tylko będzie rosła mimo coraz większej produkcji z OZE trzeba zachęcić Europejczyków do brania kolejnych dotacji do walki z drogą energią zielony ład działa
@piotrlesniak16912 ай бұрын
Nagraj film z Panem Markiem z regulacji uruchomienia wentylacji wyporowe, i jego ciekawych rozwiązań:)
@iZZiinstalacje2 ай бұрын
Pogadam z Markiem, może się zgodzi 😉
@Piontas2 ай бұрын
Witam i pozdrawiam serdecznie 🙂🙃
@TomaszZylkaPV2 ай бұрын
Witam 🙂
@wicja_s10332 ай бұрын
Czy 20kWh baterii w zimie wystarczy na 48h ogrzewania domu prądem przy temp -5 powierzchnia 180m2 średnioocieplony 2 kondygnacje?
@leszekpoczekaj98192 ай бұрын
Nie
@TomaszZylkaPV2 ай бұрын
@@wicja_s1033 Nikt ci na to nie odpowie nie znając stopnia naładowania baterii i obciążenia
@RafałFatyga2 ай бұрын
U mnie PC przez dobę zje 30 kWh na 200 M2 jak budynek wygrzany jest. Tak więc zapomnieć można o ogrzaniu 48 h z 20 kw energii elektrycznej.
@cezaryczech38172 ай бұрын
20kWh zakumulowane w baterii elektrycznej. W buforze wodnym o pojemności 1000l wody można zakumulowac około 45 kWh, przy delta T 40*C. Tyle, że energia elektryczna jest uniwersalna w zastosowaniu, natomiast energia ciepłna już nie.
@quercusogrody-wycinkadrzew92042 ай бұрын
Ty nie masz pojecia o czym mówisz. Jakie trakcyjne w autach elektrycznych? Elektryki stoją na lit ionie, a trakcyjne aku masz w wózkach widłowych.
@TomaszZylkaPV2 ай бұрын
@@quercusogrody-wycinkadrzew9204 Bateria trakcyjna czli główne zasilanie. Wózki widłowe nie mają monopolu na tą nazwę
@quercusogrody-wycinkadrzew92042 ай бұрын
@@TomaszZylkaPV czy poza tobą używa ktokolwiek takiej nomenklatury odnosnie aku? Pytam bo się nie spotkałem.
@piolat892 ай бұрын
Trakcyjna to inaczej napędowa, jakoś te samochody elektryczne muszą na tym jezdzic.
@dziupla20002 ай бұрын
12:14 dziadek chyba tone w bagażniku wozi bo dupa łądnie podniesiona xD
@TomaszZylkaPV2 ай бұрын
Siemanko. Ja już zapomniałem kiedy to było 🙂
@adamwisniewski27232 ай бұрын
Niech nie sra na rury bo wiecej sprzatania.😊
@_Slawek_2 ай бұрын
Deye jest super sprzętem, ale do off gridu bym się bał gdyż to inwerter on-gridowy, nie chcę nic mówić ale się też za takich wezmą gdyż to jest teraz nagminne
@quercusogrody-wycinkadrzew92042 ай бұрын
?
@appalachianmoonshiner70842 ай бұрын
Masz rację nic nie mów bo pojęcia nie masz
@_Slawek_2 ай бұрын
@@appalachianmoonshiner7084 ja wiem swoje Ty swoje, zrobisz jak uważasz
@Maszyny-do-recyklingu2 ай бұрын
Tomek jak ogarniasz temat Legionelli w 45 stopniach ma idealne warunki do rozwoju. Prawie tona wody do bardzo duży zład, na pewno nie masz pełnej wymiany CWU. Ja staram się utrzymywać 55 C w mojej instalacji co by się ten syf nie rozmnażał. Nie rozważałeś ciśnieniowego kolektora słonecznego np. 2 x 200 litrów. Na twoje potrzeby by był super w razie braku pogody można go dogrzewać grzałką ze słońca - ja tak robię. Cenowo wyszło by to chyba taniej niż zbiorniki i instalacja HP osobno. Odpada temat pompki, sterownika, gotowania wody itp.
@TomaszZylkaPV2 ай бұрын
Najważniejsze to ciągły przepływ I podział na zbiornik ciepły i zimny. Teraz jeszcze wspomaga to wszystko miedziana wezownica. Dodatko CWU jest ze studni to legionella nie ma skąd się wziąć za bardzo.
@adamwisniewski27232 ай бұрын
Za sranie na 3 instalacje mega łapa w górę😂
@robertwojcik89852 ай бұрын
Panie niechciał bym takiego bałaganu
@wilhelmvonkox2 ай бұрын
Pokaż swoją elegacką, schludną i tanią instalację
@sergiejsergieh2 ай бұрын
nie sztuką jest wywalić $$ i mieć piekną instalacje. Sztuką jest zrobić działającą, niskim kosztem instalacje.A tu wcale nie jest źle..
@cezaryczech38172 ай бұрын
Na zarzut , że bałagan na biurku to bałagan w glowie, Einstein odpowiedział, że w takim razie wspólczuje tym co mają pusto na biurku.
@jarpen32 ай бұрын
Odgrzewany kotlet
@quercusogrody-wycinkadrzew92042 ай бұрын
Cale podworko w panelach. Trochę bez sensu
@TomaszZylkaPV2 ай бұрын
@@quercusogrody-wycinkadrzew9204 To nie rób tak
@md9021Ай бұрын
widać że ten gość ma coś z głową i nie potrafi rozsądnie myśleć
@MrZiemwit2 ай бұрын
nie no bez sensu totalni, pompa ciepla za grosze grzeje od wiosny do jesieni wode, za grosze, a jak ktos ma ongrida to w ogole za darmo, jesli solary bylyby ekstra tanie i nie zajmowaly miejsca to bym je dal na poludnie i uzywal w zime a w lato przykryl dywanem hehe a powaznie wyrzucilbym to do kosza i dolozyl paneli
@Maszyny-do-recyklingu2 ай бұрын
Pompa ciepła zużywa energię, solary ją produkują. Układ solarny ma ogromny sens, wytwarza duża ilość energii praktycznie za darmo. Moim zdaniem najlepiej jest mieć i jedno i drugie. W moim budynku instalację PV uzupełnia układ solarny i to jest doskonałe rozwiązanie. Solary skutecznie podgrzewają wodę dla prądu można znaleźć masę innych zastosowań.
@MrZiemwit2 ай бұрын
@@Maszyny-do-recyklingu wytwarza go wtedy kiedy go nie chce, po co mi tyle ciepla CWU w lato tego sie przejsc nie da wiec wlasnie trzeba wydac kase na bufory po 1000l jaki sens a jak przychodzi zima to prawie nic nie grzeja owszem miec wiecej to lepiej ale pamietaj ze znowu komlikujemy instalacje, zabieramy metry ktore za darmo nie sa ja od marca do wrzesnia place 30kwh miesiecznie za CWU no to sa grosze i nie bede dla nich robil solarow jakby dzialalby w zime to co innego chyba ze wlasnie robic wielka instalacje solarow na zime i na lato zakrywac bo tego ciepla nie idzie spozytkowac
@Maszyny-do-recyklingu2 ай бұрын
@@MrZiemwit kolektor ciśnieniowy solarny wytwarza ciepło od marca do końca października jak świeci słońce czyli wtedy kiedy go potrzebuje. Przy twoim zużyciu wystarczy kolektor ciśnieniowy 100 litrów w cenie około 2000 zł. Jest w nim wszystko czego potrzebujesz rury HP, zbiornik nierdzewny i wszystkie zawory - podpinasz tylko dwie rurki jak do PC. Taki solar może nie mieć podłączenia do energii elektrycznej ponieważ jej nie potrzebuje. Jego powierzchnia to jakieś 3 m2 i stoi na gruncie. Solar Tomka wytworzy około 30 kW w ciągu jednego dnia. Grzejąc wodę od 15 do 45C zakładam sprawność 100 %. Przeliczając to na złotówki to jakieś 35 PLN dziennie. Tutaj rządzi zużycie !! Zakładając COP 3 zużywasz około 90 kW miesięcznie. Jeżeli ktoś ma dużą rodzinę albo lubi korzystać z darmowej ciepłej wody to takie pobory są dla niego nierealne. Miej na uwadze, że za rogiem czai się ETS2. Czasy taniej energii odchodzą w zapomnienie. Nie da się z drogiego prądu produkować taniego ciepła. Solary nie produkują w zimie zbyt wiele energii przy takich rozwiązaniach. Oczywiście są domy słoneczne które posiadają ogromne zbiorniki np. 10.000 l i wtedy solary mogą służyć do ogrzewania budynku ale to są wyjątki. Ja nie dam się przekonać, że jest coś lepszego niż darmowa energia (PV i solar). Ten nadmiar o którym wspomina Tomek, to bezpłatny darmowy prysznic bez ograniczeń ( woda ze studni, ciepło ze słońca) Wyjąłem kalkulator z najdalszej szuflady, dokładnie to przeliczyłem i to się opłaca. Bohater filmu też chyba potrafi łączyć kropki, gdyby solary się nie opłacały pogonił by je na portalu ogłoszeniowym.
@MrZiemwit2 ай бұрын
@@Maszyny-do-recyklingu no ale zrozum te 2000zl to dzisiaj jest 6-8 paneli 400W ktore robia ci prad, ustawiasz harmonogram na dzienne grzanie CWU i nie placisz nic a tak naprade majac pompe i panele w ogole nie placisz w cieplem miesiace za cokolwiek a za 5k mozesz sobie zrobic 10kwh magazyn samodzielnie nie ma darmowych prysznicy, metr sciekow u mnie kosztuje 15zl, sr anie jest drozsze od samej wody bohater kanalu ma kanal jak kazdy na youtubie w celu monetyzacji, zarabiania a nie charytatywnie, z kanalu tomka ja nie zrobilbym nic bo nie pokazuje krok po kroku jak cokolwiek zrobic pokazuje swoja piwnice z czego nic nie wynika sa inne kanaly ktore pokazuja mniej wiecej jak cos samemu zrobic, bohater filmu musi cos robic zeby byl ruch izzi tez nie kreci juz nic naprawde ciekawe sa odwiedziny po raz setny tych samych ludzi i te same technologia, to juz pan paruszewski potrafi sprzedac taniej niz izzi ale i on odwala fikolki z bledami majac pompe, majac panele wolalbym przepic te 2000zl albo dolozyc do magazyni niz stawiac solary a jak juz naprawe chcialbym oszczedzac to zajalbym sie prawdziwym problemem czyli CO zimowe i tu wolalbym dolozyc najtanszy kominek z plaszczem zeby grzac duzy bufor
@Maszyny-do-recyklingu2 ай бұрын
@@MrZiemwit Strasznie długie to twoje zdanie, ale podejmę wyzwanie. No dobra załóżmy, że kupisz panel po 250 PLN za 400 W. Wszystko fajnie ale to są tylko panele. Do tego dochodzi sterownik PV, który tani nie jest, konstrukcja PV, zabezpieczenia, zbiornik CWU fajnie jak by był z nierdzewy bo stalowe wytrzymują obecnie tyle co gwarancja. Sam zbiornik to pewno 2 K, do tego dochodzi grzałka. Wszystko to po to aby mieć sprawność w porywach 20 % gdzie solar daje dużo więcej. Twoje 8 paneli zajmie też dużo więcej miejsca niż kolektor ciśnieniowy. Dołóżmy to tego tanią PC i z 2 K zbliżamy się do 10 K na grzanie CWU - zwrot inwestycji przy twoim zużyciu to tylko 28 lat. Zakładam, że ludzie którzy mają wodę CWU ze studni nie mają opomiarowanej kanalizacji bo nikt czegoś takiego nie stosuje tw. prysznic jest za darmo - ciepły prysznic. Szczerze pasuje mi to co robi Tomek, pokazuje pomysł a nie sposób wykonania. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie podłączyć PV, złożyć magazynu czy chociaż instalacji CWU to tego u niego nie znajdziesz. To co robi Tomek to jego cyrk jego małpy, czasami pewne rzeczy wydawały mi się u niego niebezpieczne ale to on jest dyrektorem tej objazdowej atrakcji. Coś zawali to sam będzie to musiał naprawić, moim zdaniem dobry układ. Głupotą byłoby dawać amatorom instruktaż, podłączenia instalacji skrajnie niebezpiecznych. Kto miał by wziąć ryzyko za szkody powstałe po błędnym wykonaniu instalacji. Prąd DC jest niebezpieczny, magazyny są niebezpieczne, zwykły bojler może przerodzić się w coś strasznego jeżeli nie panujesz nad ciśnieniem które się tam wytwarza. Tomek jest po drugiej stronie monety do marketingu. Jeżeli coś z YT mu skapnie to fajnie, należy mu się. Otwarcie kanału na YT zajmuje 10 minut każdy może to zrobić i pokazać, że jest lepszy niż on. "majac panele wolalbym przepic te 2000zl " heh , a dlaczego tu nie ma klamek ? Ja tam wolę za to ciepłą wodę. Bez odbioru.