Naprawa uzupełniona o pomiary to jest TO na co czekałem! Oby tak zawsze było bo będzie to prawdziwy katalog wiedzy dla potomnych - obiektywnie i fachowo. Super!
@Krizz20004 жыл бұрын
Bardzo cenię Pana filmy za to, że na koniec recenzja brzmienia jest zgodna z rzeczywistością...
@slawekpolski26554 жыл бұрын
filmik od RS i już weekend zaczyna się wspaniale
@leszekalbin40974 жыл бұрын
"Kolejny raz legenda Technics legła w gruzach"Brawo za odwagę!😂👍
@korikatero8879 Жыл бұрын
Legenda odżyła radość w dupę ten dobry kto długo dobry
@dlugi9918 ай бұрын
A kto powiedział, że Mcdonald jest dobry?
@marekrawluk4 жыл бұрын
W stopniu mocy dla jednego kanału mamy 10! kondensatorów, w wąskich lokalnych i szerszych globalnych sprzężeniach zwrotnych - to po ponad 40 latach nie ma prawa zachować swoich parametrów. W takiej konstrukcji sprawdzam każdy z tych kondensatorów. Poza tym nie zauważyłem (przeoczyłem?) sprawdzenia prądu spoczynkowego stopnia mocy (VR401,402) Dla tak starego egzemplarza trzeba sprawdzić też sprzężenie cieplne termistorów stabilizujących z tranzystorami mocy, na chłodnym wzmacniaczu i na gorącym. Te dwa zagadnienia w takiej konstrukcji mają zasadnicze znaczenie. Technics podaje parametry bardzo uczciwie, i nie może się zdarzyć sytuacja, że tak prosty i łatwo mierzalny parametr jak pasmo przenoszenia, szum, TIM, THD wykracza poza specyfikację. To dzisiaj te parametry są lekceważone na rzecz eterycznych opisów "wyważonej średnicy", "neutralnych sybilantów", "przygruntowego wręcz basu". W latach '70 parametry mierzono, w każdym dobrym, niezależnym teście wychwytywano najmniejsze odstępstwa. Ale konstrukcja niestety jest do bólu "tranzystorowa '70" i zgadzam się, że przy spełnieniu specyfilkacji technicznej mamy jeszcze trochę niuansów brzmieniowych które da się współcześnie wyłapać, i subiektywnie (odsłuch) i obiektywnie.
@pakorabako45154 күн бұрын
Ciesze sie ze ktos na reszcie wie wiecej od Reduktora .!!
@Dq41544 жыл бұрын
Dziękuję za przypomnienie Techniksa marzenie tamtych lat. Zostałem na starociu - wzmacniacz Densen DM10 i CD Copland CDA 289 i kolumny Infinity Cappa 7. Ale nostalgia do Techniksa została.
@tomaszm24484 жыл бұрын
To bardzo dobra konfiguracja, warto zapomnieć o Technicsie. Moim zdaniem nie ma porównania.
@Dq41544 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za miłą opinię o moim zestawie. Serdecznie pozdrawiam miłośnika dobrego sprzętu do słuchania muzyki.
@leszekmynarczyk48674 жыл бұрын
Swego czasu widywało się tego typu wzmacniacze jako wyposażenie nadawczych ośrodków RTV (w Polsce ZRiT TP). Były montowane wraz z tunerami w rackach 19 calowych i służyły po prostu do monitoringu. Ze względu na kubaturę oraz panujący często w tych pomieszczeniach hałas (wentylatory itd.) jakość odsłuchu nie była najważniejsza, czego nie można było powiedzieć o mocy. Serdecznie pozdrawiam Pana Krzysztofa i wszystkich Jego fanów. ;-)
@vintagehifi56794 жыл бұрын
Panie Krzysztofie nareszcie piątek, i znowu uczta dla oka, ucha, oraz powiększenie umiejętności w zakresie naprawy sprzętu audio. Dzięki za filmik, pozdrawiam z Podkarpacia!
@danielbogucki82624 жыл бұрын
Złote lata Technicsa to chyba jednak nie `70 tylko `80 i `90... Ale ogólnie to nie był sprzęt niezwykły. W Polsce narobił szumu, bo przy szmelcu u nas produkowanym był złapaniem Boga za nogi. Tyle lat zmarnowaliśmy w dziedzinie audio. Ten najweselszy barak mógłby być jeszcze weselszy...
@GM2000core4 жыл бұрын
Co może być lepszego od wolnego piątku? odp.: Wolny piątek z Reduktorem Szumu, tym bardziej, w odcinek był bardzo ciekawy. Pozdrawiam!
@januszelektryk33184 жыл бұрын
Widać u pana sentyment do Technicsa i bardzo fajnie
@Karamba...3 жыл бұрын
Szacun Panie za robotę
@DamianSzczepaniak4 жыл бұрын
Żeby tak precyzyjnie opisywać brzmienie wzmacniacza trzeba mieć słuch muzyczny.Jak zwykle bardzo dobry film ,będę zaskoczony jeśli kiedyś RS nakręci nieprzydatny materiał bo ludzie przywykli do profesjonalnego podejścia do naprawy sprzętu.
@Bokciu4 жыл бұрын
Przez wiele lat byłem fanem tej marki. W latach 90tych przez moje ręce przeszło sporo "klocków" Technicsa i nie widziałem świata poza nimi. Gdy w 2003 roku posłuchałem przez czysty przypadek NADa, wywaliłem wszystko i kupiłem wzmacniacz oraz CD tej firmy. Do dzisiaj zachodzę w głowę jak mogłem zachwycać się jałowym i wypranym brzmieniem Technicsa.
@tomityshka44494 жыл бұрын
Posłuchaj sobie mcintosh to będziesz chciał pozbyć się Nad-a tyle tylko że mcintosh cenowo dochodzi do 100000 zl. Ja miałem okazję posłuchać ostatnio w sklepie mcintosh ma 8900 podpięty pod sonus faber olimpica 3.
@jerryl66344 жыл бұрын
Mogłeś się zachwycać. Przy ocenie czegoś, zawsze ważny jest kontekst. W PL w latach 80tych i jeszcze na początku 90tych Technics to było coś! Dlaczego? Bo w zestawieniu z produktami krajowymi (i tak trudno dostepnymi) był po prostu lepszy. Bo trzeba było na niego uciułać dolary (lub bony Pekao) - jak się je zdobywało pominę nie o tym mowa. Z Pewexu był i tyle, a ten chyba nic innego jeżeli chodzi o klocki audio nie sprzedawał. Ponadto słuch się "wyrabia", wymagania rosna. Zastanów się czy pomijając sentymenty i "stylówę" chciałbyś jeździć autem z tamtych lat?
@Kacper-fp1ok4 жыл бұрын
SUPER FILM
@patryk43234 жыл бұрын
Ja kocham mój technics su 7600 😀😀
@andyboa81074 жыл бұрын
Mocno wyglądający wzmacniacz zazwyczaj nie brzmi mocno. Wielkie gały, przełączniki pomijania zmiany barwy, ogólnie czołg. "Zrobiłem" Technicsa SU-3500, wymiana wszystkich kondensatorów łącznie z 2x22000uF bodajze, wszystko poniżej 2uF na film, czyszczenie oczywiście, drobne naprawy. Efekt, nędznie brzmiący wzmacniacz. Jakikolwiek 10 lat starszy, tj. z przełomu lat 60ych/70ych amplituner Sony/Yamahy/Akai może przysłowiowe kółka wokół niego kręcić, obiektywnie zero głębokiego, ciasnego basu wydobędziesz z post-1975 czołgu vintage Technicsa (i nie tylko Technicsa, JVC, Sharp, Hitachi, Onkyo, przynajmniej te po 1975 roku). Dodatkowo, to co kosument nie zauważy, jest dobrane jak najtaniej, np. jakość przełączników, czy płytek drukowanych, nieuzasadnione poza obniżeniem kosztów zastosowanie układów scalonych. Liczy się wielka gała do głóśnosci, przełączniki do pominięcia barwy, złocenia na gniazdkach, bo to przecież świadczy o audiofilskim charakterze! Tylko dokupić drogie kable :) Ale i tak zaraz ktoś powie, a Muldorfów użyłeś? :)
@korikatero8879 Жыл бұрын
Jakbyś o tym basie zrozumiale napisał byłoby fajnie
@Thomasso20074 жыл бұрын
Nawet dla mnie, jako zwykłego laika, słucha się tych odcinków "serwisowych" supermiodnie :) Co prawda nie kumam jakichś 70% przekazu, ale to nic. Chętnie przywróciłbym do stanu używalności dwa moje sprzęty Pioneera (amplituner SX-750 i wzmacniacz SA-6500 Mk II), ale nie znam nikogo w moim rejonie kto z takim sercem nimi by się zajął :(
@Jarodoli4 жыл бұрын
37:15 stromość zboczy nie ma żadnego związku z częstotliwością testowego przebiegu prostokątnego - 3.15 kHz. Taką samą stromość zaobserwujemy zarówno dla 3.15 kHz, jak i dla 7 kHz, 1.234 kHz czy każdej innej. Obniżona stromość zboczy wynika z ograniczonego pasma wzmacniacza, który zachowuje się jak filtr.
@rafalszabelski66314 жыл бұрын
Bardzo wysoka półka, ja mam 60%tylko twojej wiedzy, też bardzo to lubię 😍😋😎
@marcinkotowski37334 жыл бұрын
Ciekawy dla mnie odcinek. Mam wzmacniacz Technics SU-7700K z tamtych czasów, trochę już trzeszczy na balansie lewego i prawego kanału, oraz podczas kręcenia potencjometrem od głośności, (potencjometr działa na zasadzie, takiej jak ten w modelu z tego filmu) i czasami gubi sygnał na poszczególne kanały wyjsciowe na głośniki, - na "długich" przełącznikach od magnetofonu, oraz od stereo / mono i załącznikach kanałów wyjściowych dla kolumn "main" i "remote", czasami też od przełączników wybierających pozostałe kanały wejsciowe, aux, phono, tuner. Ciekawi mnie też jak i na jakiej zasadzie ten wzmacniacz współpracuje z eqalizerem. Jakie ma dokładnie parametry. Niestety mało jest informacji w sieci na temat tego konkretnego modelu SU-7700K, a bardzo mnie ciekawi ten model. Aktualnie podłączone są do niego kolumny podłogowe Tonsil TON 200 - na przód i na tył dołączane są inne małe Tonsile - 60 W, 8 ohm, ale model mi nieznany, załączane dodatkowo, tylko gdy nie słucham zbyt mocno głośno muzyki, max ok 40 - 45 % wysterowania potencjomotru, (nie wiem, czy to jest dobra konfiguracja). Tonsil TON 200 też mnie bardzo ciekawią. Fajnie by było poznać historię i opinię o seri Tonsili TON 200, TON 400 i Zeus.
@autostop66Ай бұрын
To jest ten sam przypadek który reprezentuje Yamaha AX-930. Na papierze rewelacja wszystko jest tak jak powinno być. A brzmi bardzo przeciętnie
@andrzejwisniewski73584 жыл бұрын
Sprzęt z wysokiej półki ale pajączki nic się tym nie przejmują :) Świetny odcinek pokazujący hi-technologię (technics`a) lat 70.
@blessed7474 жыл бұрын
Test TIM
@mmrrbbllaacckk Жыл бұрын
Siemanko :) A właśnie wykopałem identyczny wzmacniaczyk ;) I niestety trzeszczy i pierdzi pewnie będzie to samo jak w tym z w/w materiału ;) Tranzystory są ok ale zacznę od elektrolitów ;) Pozdrówy :)
@tenkowal4 жыл бұрын
Wydaje mi się, że ostatni pomiar z generatorem nie jest ani trochę wiarygodny. Sygnał prostokątny 3,15 kHz z dobrego generatora zawiera bardzo szerokie spektrum harmonicznych. Wzmacniacz ma ograniczone pasmo przenoszenia i siłą rzeczy musi te kilkunaste harmoniczne uciąć. Sygnał obserwowany na wyjściu jest moim zdaniem w pełni normalny - wynika z samego pasma przenoszenia wzmacniacza. Z tego, co widzę, składowa 15 kHz wciąż "jeździ" ze stałą amplitudą po zniekształconym prostokącie 3,15 kHz. Nie wnikałem w budowę filtrów, które w tym eksperymencie zostały pominięte - ale jestem pewien, że ich zadaniem jest między innymi obcięcie pasma sygnału do pasma słyszalnego w sposób bezstratny dla harmonicznych sygnału prostokątnego mieszczących się w tym zakresie. Moim zdaniem należy z obu sygnałów (wejściowy oraz wyjściowy) wykonać na oscyloskopie FFT i spojrzeć, co się zmienia, a w szczególności - co się pojawia. Wypadałoby też zbudować ten filtr zgodnie z metodą pomiaru (niestety, po opisie nie zdołałem znaleźć procedury pomiaru) i zobaczyć, czy będzie mieć to wpływ.
@tenkowal4 жыл бұрын
Zrobiłem też prosty test z budową filtru CR pierwszego stopnia* i wprowadziłem taki sam sygnał - prostokąt 3,15 kHz zmodulowany AM sinusoidą 15kHz (głębokość modulacji 20%). Również widać zaoblenia na zboczach sygnału! W każdym razie zobaczenie zniekształcenia IMD na poziomie 0,2% jest praktycznie niemożliwe, jedynie analiza FFT mogłaby wyłonić taki sygnał, choć większość oscyloskopów nie posiada wystarczającej rozdzielczości (8-bit + interpolacja, zobaczenie czegoś na tak niskim poziomie może być najzwyczajniej niemożliwe). *Podejrzewam, że we wzmacniaczu górna granica jest wyznaczona przez szereg filtrów i w efekcie jest to filtr wyższego stopnia.
@maciejmarciniak69154 жыл бұрын
Ja się wtedy urodziłem!!!! To był chyba kosmos. W stanie wojennych słuchałem jubilata....
@piotrkuranty85124 жыл бұрын
W końcu naprawa Reduktora
@blackIwaterIpark4 жыл бұрын
Ciekawi mnie, czy to, że ten wzmacniacz jest ''po przejściach'' (chodzi mi o to, że był już poddawany naprawom), nie powoduje tego, że ma on takie, a nie inne parametry - i gra on tak, jak gra? Może model fabrycznie nowy grałby całkiem inaczej? Jak myślicie?
@tomekkruger4 жыл бұрын
Czym uzasadnisz to, że wzmacniacz po jakieś tam naprawie wcześniej może inaczej grać? Układ zgodny ze schematem, elementy w większości oryginalne, tylko kilka kondensatorów innych. A może nowy przekaźnik zmienił brzmienie? Nie. Po prostu ten wzmacniacz tak gra. Końcówka mocy jest tradycyjna do bólu. Para różnicowa z rezystorem na emiterze i kolektorach, stopień napięciowy, tranzystor prądu spoczynkowego i układ darlingtona. Trochę zabezpieczeń przed wzbudzaniem się i wszystko. Tyle widać na fragmencie schematu w filmie. Natomiast TA7136 wielu użytkowników wzmacniaczy, gdzie jest on zamontowany, wymienia go na nowe niskoszumne opampy. Trzeba zastosować odpowiednią przejściówkę i można użyć jakiegoś burrbrowna. Ten TA7136 to taki uA741 (w przenośni, czyli do wzmacniacza bym go nie wstawił, ale nawet 741 jest w strukturze bardziej skomplikowany niż Toshiba). W latach '70 THD na poziomie 0,1% z opampu było do przyjęcia. Przyglądając się schematowi zastępczemu widać, że to prymitywny wzmacniacz operacyjny. Datascheet tej Toshiby w sieci znajdziesz. Nie sądzę, jednak, że to obwód barwy dźwięku tak wpływa na brzmienie. Była mowa o zauważalnych zniekształceniach TIM, to one w znacznym stopniu wpływają na brzmienie. Co to jest znajdziesz w Wikipedii. Tranzystory są nieliniowe, wzmacniając sygnał dodają zniekształceń. Intermodulacyjne to takie powstałe w wyniku miksu dwóch częstotliwości, stąd RS użył dwóch przebiegów: 3,15kHz i 10 kHz o ile mnie pamięć nie myli. Zaokrąglanie brzegów prostokąta może świadczyć o małej szybkości wzmacniacza, którego cechą może być brzmienie zamulone i syczące. Gdyby się pokazało duże dzwonienie w narożnikach prostokąta to oznaczałoby słabą stabilność wzmacniacza. Wracając do naprawy, gdyby elementy pasywne odbiegały w swoich parametrach poza tolerancję (więcej niż 20-30%) to mogłyby nieznacznie zmienić brzmienie np.: 20kHz obniżyć o 1dB, ale słuchacz raczej tego nie zauważy. Czyszczenie przełączników nie ma wpływu na barwę brzmienia, a jedynie na czyste przekazywane sygnału ze źródła, mam tu na myśli beztrzaskowe, bezszumowe granie.
@blackIwaterIpark4 жыл бұрын
@@tomekkruger : pewnie Cię trochę rozczaruję, ale nie jestem elektronikiem i patrzę na to wszystko pod kątem wyłącznie teoretycznym - ot, po prostu pojawiło mi się pytanie: gdyby zdobyć taki fabrycznie nowy wzmacniacz Technicsa (wiem, wiem - to w 100% niemożliwe!) i porównać te jego zniekształcenia TIM z takim naprawianym modelem. Ciekawe, czy te przebiegi prostokątne, różniły by się od siebie? Pozdrawiam. :)
@tomekkruger4 жыл бұрын
@@blackIwaterIpark No odpowiedziałem Ci już nawet na to pytanie. Zniekształcenia wynikają z konstrukcji, klasy pracy wzmacniacza, głębokości sprzężenia zwrotnego, użytych tranzystorów i ich charakterystyk itd. Wymieniając elektrolity, rezystory nie zmieniasz brzmienia, o ile zmieścisz się w tolerancji elementów z wartościami podanymi w DTR. No dobra, może wymieniając węglówki na metalizowane lekko zmniejszysz szumy, ale brzmienia nie. To mity, że foliówki zmieniają brzmienie, po prostu są bardziej stabilne w czasie. Wracając do tego o co pytasz na wstępie odpowiadam jak następuje: wymieniając elementy bierne nie zmienisz brzmienia w takim stopniu, że spadnie o 3 - 4 klasy niżej. Po prostu ten wzmacniacz zaprojektowany jest jak nasza Fonica WS303, Diora WS354, Radmor 5102. Brakuje mu co nie co, dlatego gra jak gra. Osobiście nie lubię wzmacniaczy Technicsa, mają oni dobre CD i magnetofony, gramofony. Ale nie lubię "bo tak", tylko po analizie kilkunastu wzmacniaczy, z którymi miałem do czynienia oceniam, że nie są to jakieś wybitne, przemyślane konstrukcje. To już Sony ich wyprzedza, choć wzmacniaczy Sony też nie darzę jakąś sympatią.
@szeszelek9394 Жыл бұрын
@@tomekkruger reduktor słucha tego sprzętu na nowych głośnikach i się dziwi że tak gra
@nocnymarek76452 жыл бұрын
Jak napraeianie ssmolotu. Szacun.
@mrWGrzegorz4 жыл бұрын
Pryskanie styków jest jak perfumowanie nieumytego ciała.
@polam124 жыл бұрын
Też się bałem napaćkanego wnętrza w tych latach, ale Matsushita to Matsushita i jednak demontaż i montaż tego wzmacniacza to bardzo prosta i przyjemna praca.
@Kleebis664 жыл бұрын
Witam. Czemu nie było (chyba) na pańskim kanale marki Duall?
@siewcap4 жыл бұрын
To spawarka nie wzmacniacz 💪👍
@SYN-flood4 жыл бұрын
🤣👏
@marcin07574 жыл бұрын
Taki efekt dźwięku przyklejonego do głośników to miały sprzęty produkowane w PRL. Tak pamiętam unitra fonica.
@zodiak8654 жыл бұрын
Piękny przepiękny ......
@jareklotzАй бұрын
Mała uwaga. Płyta czołowa nie jest gruba bez powodu. Te urządzenia były przeznaczone do montażu w szafach rack. Takie rozwiązania stosowano np w kinach lub innych "niedomowych" miejscach. Podobne rozwiązania można znaleźć w wielu wzmacniaczach z tamtych lat. Płyta czołowa to element konstrukcyjno nośny. Pozdrawiam.
@rkkiler132 жыл бұрын
poproszę o taki test na lampach (TIM)
@maciejmarciniak69154 жыл бұрын
Reduktor ocemia w skali Świata. Ok. Facet jest super. Ale ja odnoszę ten sprzęt do naszej komuny. To był dla nas kosmos.
@briann23994 жыл бұрын
Jak dla kogo .Mam sporo sprzętu i na przykład postawiłbym skrzynkę wódki albo piwa temu kto były w stanie rozróżnić w ślepym teście czy w danej chwili gra Radmor 5102 czy też na przykład Luxman R600 czy R800 (konstrukcje z tego samego okresu).Przeglądając wyniki pomiarów starego japońskiego sprzętu nie sposób nie zauważyć że wiele parametrów to zwykła ściema.
@maro155513 жыл бұрын
Kiedyś dawno temu jakieś 15 lat już pewnie będzie znalazłem taki wzmacniacz wywożąc stary sprzęt na śmietnisko starej elektroniki. Zabrałem go do domu i tak sobie leżał przez te wszystkie lata, ostatnio spróbowałem czy działa i o dziwo gra tylko wszystko trzeszczy niemiłosiernie. Jestem ciekaw czy ReduktoSzumu podjąłby się przywrócenia go do pełnej sprawności i czy jest to opłacalne.Zastanawia mnie też czy omówiony tutaj dźwięk raczej przeciętny który wydobywa się z tego wzmacniacza może być inny co do konkretnej sztuki. Ciekawi mnie też jak wyglądałoby porównanie parametrów obu wzmacniaczy.
@grendelek4 жыл бұрын
Czyli regulator głośności jest drabinką rezystorową?
@wojciechzymbi31143 жыл бұрын
W jaki sposób można panu dostarczyć sprzęt do sprawdzenia a przy okazji do opowiedzenia jego historii
@steraf4 жыл бұрын
Czy to jest obudowa do szaf 19" ? Nie sugeruje to czasem zastosowań "mini estradowych" np. do knajp, pubów, kin?
@panDyletant4 жыл бұрын
"Sybilanty"... Panie Krzysztofie! Uprzejmie sugeruję opracowanie felietonu na temat tych parametrów, którymi operują audiofile. To może zainspirować kolejnych adeptów tej sztuki słuchania. Pozdrawiam
@NygussMusic4 жыл бұрын
Jakimi terminami operuja audiofile?
@rafalszabelski66314 жыл бұрын
Przekaźnik zalanczania także miałem z tym myk 😅🙄 wszystko musiałem wyciąć
@rafalszabelski66314 жыл бұрын
2,3, sekundy nie jest źle 😎
@RafSorTV4 жыл бұрын
Super😊
@MalawijaSMITH4 жыл бұрын
No i jeb, cena wzmacniacza z 1k zł do 300 ;)
@need4speed114 жыл бұрын
300??? panie co tak drogo?? w Pasztecie mi głośniki lepij grajo, daje stówkę i dobijamy trargu.
@piwojasne4 жыл бұрын
Ale jaka pro obudowa do pracy w szafach rackowych !!!!!
@marekwaczynski3894 Жыл бұрын
Proste pytanie o smarowanie mechanicznych przełączników (hebelki i podobne) czyszczenie w Argentum 2 złapałem ale to smarowanie zabezpieczające. Czy wazelina lub silikonowy smar to rzeczywiście efektywna metoda czy lepiej jakieś gotowe preparaty typu Kontakt czy cokolwiek innego.
@Wlad19274 жыл бұрын
Czy pamięta Pan książkę Feszczuka "Wzmacniacze tranzystorowe" ale wydanie z lat 80 tych? Tam we wkładce ze schematami był najwyższy lub jeden z najjwyższych modeli Techniksa nie pamiętam modelu SUV 9600 (mogę się mylić). Chyba to była konstrukcja dzielona. Ten tutaj jest słaby po prostu, a tamten to po prostu kosmos układowy. Piszę o tym bo Feszczuk specjalnie powołał się na ten wzmacniacz mówiąc o zniekształceniach TIM . Autor pisze o SR powyżej 100V/us.
@robert69594 жыл бұрын
To teraz czas na najwyższe modele Sharp czyli Optonica
@dominikgoorski92344 жыл бұрын
Optonica mam uszkodzona sm4646
@robert69594 жыл бұрын
@@dominikgoorski9234 a co jej dolega pisz na prv
@dominikgoorski92344 жыл бұрын
@@robert6959Niestety pali bezpieczniki przy trafię na jednym kanale możliwe że to przez nieoryginalny przekaźnik, nóżki pasują a inaczej są zalanczene
@pokrec4 жыл бұрын
Jakbyś jakąś małą tarczkę filcową założył na dremela i tym płynem delikatnie, ostrożnie jechał - może czyszczenie szłoby znacznie szybciej?
@RicoElectrico4 жыл бұрын
Być może dobra by była gąbka z pianki melaminowej "magic eraser".
@Wlad19274 жыл бұрын
Reasumując ten który Pan naprawiał nie wygląda na wysoką półkę ani układowo ani specjalnie wykonaniem. Tylko obudowa nawiązuje do najwyższych modeli jej front
@piwex694 жыл бұрын
"Lewo" - "Dobrze" ;)
@thephper4 жыл бұрын
Jakiś śmieszny tłumacz. Powinno być left, right :)
@fuertesan4 жыл бұрын
Jak wyglądają w środku i jak działają takie urządzenia jak na Przykład: Sony BDV - EF200 I jak pana zdaniem one brzmią 😐 Wiem, to nie Hi-Fi ale byłoby ciekawe takie porównanie 😀
@KMJ884 жыл бұрын
Witam czy mogl by sie pan wypowiedziec o PIoneer Sc Lx82
@dardar74453 жыл бұрын
Ten wzmacniacz działa jak działa ponieważ nie jest do końca naprawiony. Należy mu poświęcić więcej pracy. Kolega Kudłaty będzie musiał oddać wzmacniacz do profesjonalnego serwisu aby dokończyć dzieło. Aby wzmacniacz osiągnął oryginalne parametry.
@bylukabmx4 жыл бұрын
Reduktorze co polecisz na zacinanie płyt w odtwarzaczu SL-PJ45 ewentualnie jaki zamiennik lasera o ile taki istnieje.
@romlen_src4 жыл бұрын
Co to za utwór w 32 minucie 23 sek?
@rachunkowosc4754 жыл бұрын
Przy pomiaru mocy wzmacniacza pewnie sygnał na wejściu jest ustalony przez Reduktora na takim samym poziomie. I rodzi mi się w głowie próżna ciekawość, a mianowicie, przy tych pomiarach w którym miejscu osiąga przy odkręcaniu wzmocnienia maksymalną moc... 50%... 90%? Czy zdarzyło się podać większy sygnał na wejściu, aby osiągnąć max mocy (oczywiście tej niezniekształconej)?
@Andrzej-y7z5e27 күн бұрын
Ponimo mocno średniego dźwięku Technics odniósł wielką popularność
@machinestube31004 жыл бұрын
Co sądzicie o końcówce mocy kenwood MA 300 bop nie mogę znaleźć opinii na jej temat i ogólnie to jakieś tylko wzmianki widziałem , że plastikowa wieża i szajs itp . Dziś skończyłem naprawę i po próbach stwierdzam , że brzmi nienajgorzej i nie ma efektyuprzyklejenia dźwięku do głośników takie jest wrażenie przestrzenności dźwięku .
@arkey18074 жыл бұрын
Focusrite Scarlett 2i2 to świetny interface, jest tylko jeden problem. Jak podłączyć niesymetryczne wyjście ze wzmacniacza do symetrycznego wejścia Focusrite Scarlett ?
@arkey18074 жыл бұрын
I jest odpowiedź. Wystarczyło poczytać instrukcję obsługi ... Zainteresowanych informuję, że do gniazda XLR należy podłączyć wtyk Jack 6,3mm mono oraz włączyć przycisk INST (jak podłączenie gitary).
@jakubkijak26444 жыл бұрын
@@arkey1807 INST + wysoki poziom sygnału ze wzmacniacza = jeden wielki przester. Ma być LINE. A do wejścia symetrycznego można bez problemu podawać sygnały niesymetryczne, zadziała to dokładnie tak samo, jakby wejście było niesymetryczne
@maciekczechura31084 жыл бұрын
anaprowiołeś wkiej PANASONIXA ?
@krzysztofwaleska4 жыл бұрын
Aż trudno uwierzyć, że w czasie pomiarów ten wzmacniacz był technicznie sprawny. Może warto byłoby trochę jeszcze przy nim ,,podłubać'''? Przecież wyznaczanie charakterystyki amplitudowo-częstotliwościowej wzmacniacza to coś, co w latach projektowania tego urządzenia było dobrze opanowane. Co do końcowych pomiarów: ja na oscyloskopie widzę sinus nałożony na prostokąt. Zaden z tych dwóch przebiegów nie jest modulowany drugim. To jest prosta suma dwóch przebiegów o różnych kształtach. Gdyby puścić na wejście sam prostokąt, to na wyjściu byłoby podobnie, po prostu przy ~3kHz widać wpływa pasma przenoszenia. Swoją drogą, ciekawe jaki % osób oglądających to opanowało w podstawowym stopniu oscyloskop, generator, vco czy modulator kwadraturowy.
@Jarodoli4 жыл бұрын
Jednakowoż generator pracuje w trybie modulacji AM i jak widać sygnał prostokątny jest w istocie tak modulowany. Oscylogram jak najbardziej odpowiada sygnałowi prostokątnemu zmodulowanemu amplitudowo sygnałem sinusoidalnym z modulacją 20%. Pytanie na końcu Twojego komentarza jest jak najbardziej zasadne (powinno być zakończone pytajnikiem).
@Bucefal764 жыл бұрын
Ten filtr dla wysokich na 20Khz to dla nietoperzy ...
@dawidtram9364 жыл бұрын
Witam, czy ktoś może pomóc. W starym wzmacniaczu padły elektrolity w zasilaniu ale małe 1uF, 10uF, miałem tylko wimy foliowe i wstawiłem je zamiast elektrolitow. Czy można tak zrobić? Napięcie takie samo.
@rosenote24624 жыл бұрын
Zalecam użyć jakiegoś programu do rejestrowania ekranu, bo nagrywanie ekranu kamerą wygląda trochę amatorsko z mojej strony mogę polecić OBS.
@kazikkulih4 жыл бұрын
To nie jest kanał gamingowy jakbyś nie zauważył
@TNTMatiStudio4 жыл бұрын
@@kazikkulih co ma kanał "gamingowy" do tego?
@zeneksmetana53244 жыл бұрын
@@kazikkulih mi też to nie przeszkadza
@zzycianawsi93794 жыл бұрын
Witam . Mam kilka pytań . Liczę na odpowiedź kogoś kto ma o tym pojęcie. A więc mam 6 głośników 12 cali w obudowie zamkniętej . Chciałbym przerobić ją na taką z bass reflexem i o to pytanie jak zrobić ten bass reflex jeden duży czy od każdego głośnika osobny wychodzący w jeden duży kanał i jak połączyć głośniki mam szeregowo i nie wiem czy to dobrze
@tomekkruger4 жыл бұрын
Najpierw policz nową obudowę, jej rezonans, dobroć i potem myśl o b-r, bo to też trzeba obliczyć. Jak ? O tym w stosownych podręcznikach Krajewskiego, Witorta i innych. Obudowa close ma inną pojemność niż b-r, z reguły większą. Jeśli będziesz robić w tej samej obudowie dziurę, to system będzie miał ogromne zniekształcenia na basie. Dlaczego tak odpowiadam? Nie podałeś nawet podstawowych danych do projektu.
@krzysztofnowicki46314 жыл бұрын
Witam.
@audio_surgery99584 жыл бұрын
Ten wzmacniacz brzmi rewelacyjnie..., Tulko trzeba go dobrze zrobić...
@TNTMatiStudio4 жыл бұрын
To znaczy?
@korikatero8879 Жыл бұрын
Wlaśnie
@Pjoter14 жыл бұрын
Co to za program do testowania parametrów karty dźwiękowej? chyba był o tym odcinek ale nie mogę znaleźć który.
@tomaszm24484 жыл бұрын
RightMark
@FixiTStream4 жыл бұрын
Miałem taki przypadek ktoś zlutowal styki przekaźnika i nastąpiło boom ...☄️💥🔥
@Oximoners4 жыл бұрын
Zastanawia mnie, jaki wpływ na parametry wzmacniacza ma starzenie się elementów. Czy jest możliwe, że to jest przyczyną tak kiepskich parametrów? Nawet najlepszy serwis nie sprawdza wszystkich elementów. Może jakiś odcinek na ten temat?
@sebastianbort85124 жыл бұрын
Poza kondesatorami jeszcze rezystory i cewki sie starzeja, zmieniajac swoje parametry.
@Oximoners4 жыл бұрын
@@sebastianbort8512 otóż to, wymienia się głównie kondensatory
@darqdarek86264 жыл бұрын
Uważam że może być na rzeczy, że czas zrobił swoje. Nie wierzę w tak kiepskie parametry w dniu wyprodukowania tego modelu.
@korikatero8879 Жыл бұрын
@@darqdarek8626 dokładnie
@pawetokarski74294 жыл бұрын
Odcinek ciekawy. Ale szkoda, że legenda upadła. Nawiasem mówiąc skorzystałem z Pana wskazówek dot. siatki basu. Działa świetnie. Pozdrawiam!
@MALAHOR183 жыл бұрын
Sam sprzęt wygląda rasowo prosto jak wyciągnięty z jakiejś instalacji wojskowej brakuje mu tylko wskaźników wychyłowych i takiego charakterystycznego zielonego podświetlenia.
@apol8084 жыл бұрын
Proponuje zrobić zrzutkę na kartę dźwiękowa do komputera jestem w stanie pare groszy wpłacić i pewno nie jedna osoba zrobi to samo :-) pozdrawiam bardzo serdecznie
@riesling57714 жыл бұрын
Moja żona czyście srebra rodowe pastą do zębów, ale nie smaruje silikonem i musi powtarzać co jakiś czas.
@need4speed114 жыл бұрын
Kobity jak nie mają co robić to im głupoty do głowy przychodzą takie jak zakupy itp. nie mów jej o smarowaniu ;P
@TNTMatiStudio4 жыл бұрын
Jak zrobić taki test swojej karty dźwiękowej jak w 28 minucie?
@JackieAudio4 жыл бұрын
Poczytaj o programie RMAA. Wystarczy zapiąć wyjście karty dzwiękowej na jej wejście i postępować zgodnie z wytycznymi RMAA.
@Oximoners4 жыл бұрын
Na kanale jest cały odcinek na temat pomiarów
@Apacz9604 жыл бұрын
Czy nie jest lepiej czyścić przełączniki w myjce ultradźwiękowej z alkoholem izopropylowym? Pytam, bo tak robię i to działa, ale może na krótką metę?
@ReduktorSzumu4 жыл бұрын
Nie lepiej.
@marekwojcik98144 жыл бұрын
Test z sygnałem prostokątnym jest bez sensu. Żaden wzmacniacz tego nie przejdzie, bo to nie jest 3,5 kHZ, tylko tam są wyższe harmoniczne, które znacznie przekraczające nie tylko 20 kHz, ale pewnie i 100 kHZ.
@leszekzachara64824 жыл бұрын
To, był fajny trwały sprzęt.Dużo wytrzymywał na imprezach.Jako audiofilski beznadziejny.Podobnie grały polskie wsh.
@marekroszkiewicz35244 жыл бұрын
Może to nie jest najlepszy sprzęt ale Technics ma to coś
@mariangratka45064 жыл бұрын
31:40 a czy nie zaszło to odwrócenie fazy w kolumnach lub "wcześniej"? Przedziwne. W tej klasie sprzętu takie cuda?
@sebastiantr64184 жыл бұрын
Dla mnie Technicsy przereklamowane są. Mój kolega miał amplituner i mój ws432 grał lepiej. Innemu koledze zamieniłem spalony STK w Technicsie modułami Mosfet z AVT i był zachwycony jak to gra.
@HolaLala-jt1ji4 ай бұрын
Gdyby mógł Pan opowiedzieć troszeczkę o gramofonie ,,fonomaster 76,,...😊 POZDRAWIAM SERDECZNIE...❤❤❤❤
@zodiak8654 жыл бұрын
Szkoda że ma podobnego wzornictwa współczesny np. Nad ,Harman Kardon czy parę innych dobrze grających wzmacniaczy .
@kasiakasia59504 жыл бұрын
Ależ oczywiście że jest , nawet lepsze, chociażby Audio Reseaerch.
@thephper4 жыл бұрын
coś mi tu nie pasuje. 73W oddawane a 750 pobieranych? 73W to za mało na taki klocek. Wielkie radiatory i wielkie trafo zasilacza. Chyba 73W to pomyłka.
@malleusmaleficarum92484 жыл бұрын
Pobór mocy (katalogowy) dla tego wzmacniacza to 180 W.
@thephper4 жыл бұрын
@@malleusmaleficarum9248 7:12 "Pobór mocy to max 700W". Czyli to jest pomyłka. Panie Krzysztofie :)
@malleusmaleficarum92484 жыл бұрын
@@thephper NATO mi wygląda. 700W mogłoby być przy klasie A ale i tego nie jestem pewny.
@Oximoners4 жыл бұрын
Mam technisca z tamtych lat, pracuje w klasie A i według katalogu przy 50W RMS na 8 ohm może pobrać nawet 450W. Kiedyś aż sprawdzę z ciekawości
@jakubkijak26444 жыл бұрын
@@thephper te 750W to jest maksimum, prawdopodobnie podczas włączania wzmacniacza przy rozładowanych kondensatorach w zasilaczu
@marointruz4 жыл бұрын
Jak widać nie wszystko co się świeci jest złotem. Troszkę szkoda , bo lubię stare sprzęt, a Technics czterdzieści lat temu był synonimem jakości.....
@lucp85764 жыл бұрын
Uhu, chyba już ciężko będzie wołać 1600 :D
@iron40554 жыл бұрын
pozdro dla kudłatego
@323bod4 жыл бұрын
Kanał "lewo" i kanał "dobrze"?
@sebastianbort85124 жыл бұрын
You're right :D
@323bod4 жыл бұрын
@@ojciec-Pij0 opisy jakości sygnału też zabawne, "ubogi".
@mtma23534 жыл бұрын
trochę może się czepiam no ale to że "ludzie słyszą jak to gra" to bardziej Bogu dzięki a nie "niestety" i chwała takim ludziom przez co ceny relatywnie niskie tego akurat wzmacniacza. :) Dla takich ludzi warto RS robić ja z racji wieku no tu już "niestety" uzasadnione, wiele nie słyszę z tego co za młodu i gdyby nie takie informacje i opis brzmienia ... ja sobie mogę tylko dobrego opisu brzmienia z przyjemnością posłuchać bo samo brzmienie dla mnie już do samodzielnej oceny coraz mniej osiągalne.
@alan_s_7374 жыл бұрын
Capxon jedne z najgorszych kondensatorów świata i najtańszy chińczyk. 90% najtańszych zasilaczy komputerowych je posiada, po około 3 latach wysychają i zamieniają się w rezystor, w kilkunastu komputerach już tak miałem.
@rav25684 жыл бұрын
Albo kondy jun fu 😂
@alan_s_7374 жыл бұрын
@@rav2568 oh to jest chyba jeszcze gorsze
@sebastianbort85124 жыл бұрын
Ten miernik kondensatorow wydaje straszne dla uszow dzwieki
@rumerssorc7994 жыл бұрын
Pytanie który Technics brzmi w ogóle dobrze??
@korikatero8879 Жыл бұрын
Ojjj ktory nie stać Cię raczej Jednakże nawet Pan prowadzący RS zafascynowany TECHNICSEM
@tomaszdzieglewicz32154 жыл бұрын
Porównujac do mojego wzmacniacza Aiwa aa 8700 (1978-79) to szału nie ma. Szczegolnie patrzac na preamp gramofonowy, a i parametry w wiekszosci ma lepsze . A pamietam reduktor mowił iz Aiwa produkowała slaby sprzet.
@wlodasban4664 жыл бұрын
Miałem....ale faktycznie poza sporą mocą nie prezentował nic wielkiego.yamaha a1060 która mam do dziś niestety pozamiatała 8600...
@gregorkowalski15894 жыл бұрын
Właśnie można było wyczyść A teraz na elektryczne śmieci do krajów 3 ciego świata