Fajny film opowiedzenie co i jak, poproszę o wideo o temacie nasłuchu statków czy lotnictwa, a niue tylko odbiornikami sdr a fajnie by było odbiornikami globalnymi czy nawet skanerami..
@ExploratorSpektrum Жыл бұрын
Jak dysponujesz odbiornikiem globalnym lub skanerem to sprawa sprowadza się do dobrej anteny i wiedzy na jakiej częstotliwości można się spodziewać jakich sygałów. Postaram się w kolejnym filmie o paru ciekawostkach opowiedzieć.
@ilfilmsofficialchannel8085 Жыл бұрын
@@ExploratorSpektrum Super dziękuje pana kanał to naprawdę spora wiedza..
@ArturZagaj-Izraelita10 ай бұрын
13:53 dlatego nie mam przyjaciół?
@ExploratorSpektrum10 ай бұрын
Blaise Pascal też chyba nie miał ich zbyt wielu, być może dlatego, że umysłem przerastał wielu sobie współczesnych.
@MultiKomentator Жыл бұрын
A jak ktoś bedzie podsłuchiwał służby przez obcy SDR w internecie? Kto bedzie winny - właściciel SDR czy użytkownik?
@ExploratorSpektrum Жыл бұрын
Ja twierdzę, że w Polsce podsłuch sygnałów służb wszelakich nie jest karany. Karane jest deszyfrowanie przekazu, oraz wykorzystywanie pozyskanych informacji nawet, jeśli były nadane bez szyfrowania. W szczególności ich rozpowszechnianie. W tej sytuacji udostępnianie swojego SDRa w internecie może zostać podciągnięte pod rozpowszechnianie, dlatego zakresy "służbowe" jednak bym odfiltrował. Swoją drogą ciekawy przypadek pod względem prawnym.
@krzysztofklosowicz81274 ай бұрын
@@ExploratorSpektrum nalezy rozróżniać podsuch i rozpowszechnianie pro publico. Dwie różne kwalifikacje czynności... To tak jak nagrywanie wizerunku i ewentualne publikowanie. Nie jest to do końca trafna analogia, bo nie można mówić o wizerunku a o samej informacji, co stwarza dla informacji większe pole do eksploracji treści niż dla wizerunku, bo mamy rodo.
@ExploratorSpektrum4 ай бұрын
@@krzysztofklosowicz8127 Ja odróżniam nasłuch (odbiór dowolnych sygnałów) od podsłuchu (celowego przełamywania zabezpieczeń), a osobną kwestią jest wykorzystywanie tak zdobytych informacji (można ją zachować dla siebie, ewentualnie wykorzystać dla własnych celów lub korzyści). Zawodowi pozyskiwacze informacji nasłuch klasyfikują jako OSINT, a podsłuch jako SIGINT. Za OSINT raczej nikogo nie ukarano, za SIGINT jak najbardziej, ale niezależnie od metody w każdym przypadku trzeba było udowodnić wykorzystanie zdobytej informacji dla celów niezgodnych z przeznaczeniem. Przykładowo samo namierzanie źródeł pochodzenia sygnałów, ich charakteru, czasu występowania (zaliczane do OSINT, bo nie wymaga przełamywania zabezpieczeń) pozwala zebrać całkiem sporo informacji możliwych do wykorzystania w niecnych celach, nie jest jednak samo w sobie karane podobnie, jak wciąż jeszcze nie jest karane fotografowanie i filmowanie z miejsc publicznych obiektów infrastruktury krytycznej - choć to się akurat może niedługo zmienić (ale jeszcze w momencie pisania komentarza się nie zmieniło).
@krzysztofklosowicz81274 ай бұрын
@@ExploratorSpektrum Bardzo trafne i rzeczowo. Dziękuje i pozdrawiam.
@marcus2381 Жыл бұрын
👍👌
@krzysztofklosowicz81275 ай бұрын
8:22 skoro kolego NIE ma konkretnych a priori przepisów zabraniających, to nie twórz FIKCJI na bazie jakiś WEWNĘTRZNYCH policyjnych zapisów, które sobie możesz....schowac kolego. Prawo to kodeksy i dzienniki ustaw a nie okólniki jakis bajarzy w PO :) 8:31 w kwestii srania do paczkomatu to sie kolego mylisz, bo są na to prtzepisy o zachowaniu porządku publicznego, zachowaniu nieobyczajnym i uszkodzeniu menia prywatnego. Doucz sie nieuku...i mam nadzieję,że taki typek jak ty to naprawde jednak w PO nie pracuje, bo to yłoby dośc smutne..brak wiedzy i domniemania. A fe !!!
@Guregoru14 ай бұрын
To, że bagieta czegoś nie znalazł nie oznacza, że to nie istnieje. Art 267 par. 3 KK
@krzysztofklosowicz81274 ай бұрын
@@Guregoru1 Art 267 par.1 Nie masz pojęcia nawet co cytujesz. Pogadaj z jakimś prawnikiem, to Ci to wyłoży i przedstawi niuanse, bo sprawa na pozór skomplikowana jest dośc prosta. Informacja musi byc chroniona w jakikolwiek sposób elektroniczny,aby mówic o uzyskiwaniu do niej dostepu nieuprawnionego. Jak ktos rozgłasza w eter pro publico cokolwiek, to słuchac może każdy. Dlatego też w związku z tym,że były próby oszukiwania ludzi i kierowania spraw do sądu, to sąd wyrażał się jasno,że informacja pro publico nie jest chroniona. Z tego tez względu obecnie przeszło wiele służb na transmisję szyfrowaną site-to-site,albo przez proxy serwery poprzez inne pośrednie systemy. Podjedź do chłopaków z CBA, to Ci wyjaśnią co i jak...i pozdrów .
@Nikodem692 Жыл бұрын
Bagiet pier... a ta cala instytucja pracujaca nadal w analogu... to jest dopiero zart!