Назва “Україна”: як з’явилась, що означає і чи потрібна “Русь” | Ярослав Грицак | БЕЗ БРОМУ

  Рет қаралды 132,546

Локальна історія

Локальна історія

2 жыл бұрын

Чи має історичне підґрунтя ідея про перейменування на “Україну-Русь”? Професор Ярослав Грицак розповідає про те, як формувався конструкт української нації.
Хто вперше назвав себе “українцем”? Чи існувала єдина давньоруська мова? Яка різниця між Малою і Великою Руссю? Як русини Галичини стали українцями? У 78-му випуску #безброму.
Текстова версія розмови на нашому сайті - localhistory.org.ua/videos/be...

Пікірлер: 862
@triariustriarius2950
@triariustriarius2950 Жыл бұрын
Років двадцять слідкую за діяльністю Грицака. Моя думка , він в своїх конструктах робить концептуальну помилку ( він не поміняв своєї думки в умовах війни). Він вважає що примирення України і Росії можливе в принципі при виконанні певних умов! А я вважаю ,що це фатальна помилка! Тільки дезінтеграція Росії ,розпад на 2 десятка країн, ввдведення російського етносу на маргінес може врятувати Україну і зрештою світ!
@olyaolya2356
@olyaolya2356 10 ай бұрын
Абсолютно вірне зауваження !
@Nothingfailz
@Nothingfailz 10 ай бұрын
@@olyaolya2356 точно
@user-iy4sm6ze7h
@user-iy4sm6ze7h 9 ай бұрын
Повністю підтримую!
@user-ux9hv6zo8o
@user-ux9hv6zo8o 8 ай бұрын
але навiть пiсля розпаду монархiчноii Росiii, там переродился на РРФСР ( СРСР)
@user-ux9hv6zo8o
@user-ux9hv6zo8o 8 ай бұрын
США та Евросоюз мере Тане постачати зброю, тодi взагалi буде копець Украiiiнi.
@lyubovkashchuk6265
@lyubovkashchuk6265 8 ай бұрын
Років 20 назад їхала в електричці до мами. Їхало шестеро жінок в купе. Вели різні розмови. Біля мене жіночка сиділа мовчки.. Через деякий час, вона нахиляється до мого вуха і запитує - українською! Якою мовою ми всі говоримо. Я думала, що вона жартує, але вона сказала, що з західної України, але не може зрозуміти, якою мовою говоримо ми. А ми всі були з Полтавщини! Ось так буває...
@liubovkudlachyk7681
@liubovkudlachyk7681 5 күн бұрын
Не знаю ,як говорили на Полтавщині , 20 років тому, проте три роки тому довелось побувати на Полтавщині , мова русифікована, так на 60%. Тому не дивно що жіночка із західної України не розуміла , тому що в них знову ж таки багатенько слів від поляків , від чехів , від угорців .
@user-oz4pw2jt7v
@user-oz4pw2jt7v 3 күн бұрын
Експерти Київського міжнародного інституту соціології, встановили, що майже 21,7 % українців розмовляє СУРЖИКОМ , і це жителі центральних і східних областей України. Згадайте " кролики - это не только ценный мех... " і вам одразу стане зрозуміло, чому вас не зрозуміла Украінка з Західної України ( хоч даю гаранію, що вона прекрасно знає російську, польську і чеську мову!) і чому так сміються росіяни, коли чують смішну (для них) перекручену російську мову (українсько- російський суржик)
@vladimirvlasov5576
@vladimirvlasov5576 Күн бұрын
Буває, але з недотумкуватими людьми...Бо ці діалекти настільки Схожі, що немає проблем в розумінні...
@user-oz4pw2jt7v
@user-oz4pw2jt7v Күн бұрын
@@vladimirvlasov5576 Так, але не треба тоді цей суржик, над яким так сміються мАцковіти, називати Українською мовою!
@user-ob9zd6qp3s
@user-ob9zd6qp3s 2 жыл бұрын
Нажаль пан Грицак закомплексований на Радянській спадщені історії України і цим служе на руку ПУТІНУ. СЛАВА УКРАЇНІ-РУСЬ! ГЕРОЯМ СЛАВА!СМЕРТЬ ВОРОГАМ! УКРАЇНА--РУСЬ БУЛА, Є І БУДЕ!
@iosif1495
@iosif1495 6 күн бұрын
Гарний дядько Одна проблема він не знає як і чому слов'янські племена тобто народи опинились в Європі Порада учи історію Кореї іКитаю особливо про їхню стіну тоді можливо щось відкриється Учись
@rusyatkach8995
@rusyatkach8995 2 күн бұрын
Дуже дякую за співрозмовника Дуже приємно слухати❤
@user-ed5zq5so1e
@user-ed5zq5so1e Күн бұрын
Яка світла голова!!!!!!!! Величезне спасибі,це --- те ,що відгукується в душі!!!!!
@evgentkach7346
@evgentkach7346 2 жыл бұрын
Зміна назви країни, тим більше на даному етапі можливо й дискусійно. Проте як мінімум, науково обгрунтовану правову оцінку давати однозначно потрібно. До прикладу, запис у Конституції, що Русь - це історична назва нашої країни ( а не Московії). Московська Федерація однозначно буде нагнітати і з нашого боку повинна бути відповідна інтелектуальна рефлексія (культурна, наукова, інформаційна, правова, політична і т.д.) Ще у 2008 році їхній всія .... на Мюнхенській безпековій конференції заявив що їм все дозволено бо вони "страна с тисячєлетней історієй". ( В ютубі можна проглянути той виступ). Тоді на це не відреагували, не рефлексували, не звернули увагу. Наслідки були потім, особливо відчутні саме для нашої країни... Ось вже маніфест (псевдо стаття) про адін народ вийшла... Знов залишити без уваги?
@user-wx6jf4cs6z
@user-wx6jf4cs6z Жыл бұрын
Пане Євгене,я з Вами солідарний- треба все поставити на своє місце. Хватить дивитися на те ,що думає та буде робити зло імперія ОХУ-ЬіН. Залізо треба кувати коли воно сильно нагріте,а хараз така можливість є.
@Nothingfailz
@Nothingfailz 10 ай бұрын
@@user-wx6jf4cs6z я ще з Евромайдану не вживаю назву Русия щодо Московийи. Пишу М о с к о в л ъ к та москвитяни, - за иншу точнищу йихню назву блокують. В Бо(Л)Гарийи половина людей не вважайе що Украйина майе бути окремою, бо вважають украйинцив зрадниками ''русского'' мира, хоча македонський Бо(Л)Гар на Святий Гори Атон Паисий Хилендарски у 1745р. у 8 роздили Исторїѧ славѣноболгарскаѧ писав окремо про москвитями та руси!!!!
@Velikorosss
@Velikorosss 9 ай бұрын
@@Nothingfailz дупамовный киевит из жовтоблявотной киевии ты видно забыл что до начала 20 века не было от слова САПСЕМ ни государства Украины ни так званных укрАинцев А это запиши себе на каССтрюле и запомни : Каждый украинец кое что знает об Истории ,но вот История ничего не знает об украинцах Потому что даже Весьмирсвами учит академическую историю. Но только НА укрАине учат шумерскую типа от историков мостостроителя Білінського ,программиста Бебика и такой чепухи как Вятрович ! Вот какие хаФФноФысеры вливают в уши зомбированным жовтоблявотным шЕнЭвмЭрликам , то у них выливается изо рта. Согласно закону сообщающихся сосудов
@lidiabuts494
@lidiabuts494 6 ай бұрын
І Х Т О ж насамперед мав звернути увагу, що його країну принижують віками оті, вибачайте, брехні з тих іще часів, коли з'ясувалося про викрадення історії справжньої РУСІ отим дивним сусідом, що багато разів і донині перебріхує ті навіть відомі усім реальні факти ??? І вічна боротьба продовжиться знову і знову ? 🤔
@user-ls6un3ef5e
@user-ls6un3ef5e Күн бұрын
Дякую за екскурс в історію,для мене це цікаво і корисно для пізнання.
@user-hz2vw9je4n
@user-hz2vw9je4n Жыл бұрын
Дуже шкода, що в радянських школах ми вивчали зфальсифіковану історію України,але десь в підсвідомості вірили у справжню історію...
@user-ux9hv6zo8o
@user-ux9hv6zo8o 8 ай бұрын
а правда у тому,що Русь ,це було княжество оаботорговлi.русинiв продавали у римську мперiю та на схiд хто платив золотом чи серебром .
@user-jz3ns9jz3e
@user-jz3ns9jz3e 5 ай бұрын
...забавна твоя ...ложь ... скажи орел комнатный , як тоби живеться без мазгоВ ???@@user-ux9hv6zo8o...
@sergeeusachov8252
@sergeeusachov8252 2 жыл бұрын
Україна була і буде Слава Україні !
@user-tr5tq5js7n
@user-tr5tq5js7n 2 жыл бұрын
РУСЬ.
@user-ob9zd6qp3s
@user-ob9zd6qp3s 2 жыл бұрын
@@user-tr5tq5js7n Русь--Україна!
@user-mb4mw4bb7f
@user-mb4mw4bb7f Жыл бұрын
@@user-ob9zd6qp3s не Русь-Україна, а Країна Русь.
@Velikorosss
@Velikorosss Жыл бұрын
@@user-ob9zd6qp3s не подскажешь в какой Летописи или в каком историческом документе можно найти упоминание об такой вашей исторической шизофрении как Русь--Україна ?
@user-vi4dh8xq9r
@user-vi4dh8xq9r 9 ай бұрын
@@Velikorosss Х...с хазарский ,Шизофренія это ваше историческое,а это название упоминалось во многих летописях и как не странно у ваших орков,Хазар,улуса Джучи и Мацковии ....
@user-wv9lr6sf9t
@user-wv9lr6sf9t 2 жыл бұрын
«Русские называют всё русское славянским, чтобы потом назвать всё славянское русским»
@seym1
@seym1 2 жыл бұрын
Ну какие из московитов русские
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@user-wv9lr6sf9t
@user-wv9lr6sf9t 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 Грицак хвілосох, їм можна молоти все що заманеться, а нам потім розбиратися зі всім тим гармідером.
@user-zp3hj2xs9i
@user-zp3hj2xs9i 2 жыл бұрын
@@seym1 Грицак пояснив що Рускі це Православні а Уніати то вже не руські .Аналогічно як в Югославії православні це Серби ( чорногорскі теж серби , бо нема нації Чорногорец ) а ось католики то вже Хорвати ..
@sindar5964
@sindar5964 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 В житті країни щось на краще зміниться? Чому б, доречі, італійцям не претендувати на спадщину Римської імперії?
@user-ly6pn1hl8q
@user-ly6pn1hl8q 9 ай бұрын
Бути українцем - бути у пошуку себе: хто ти є, на території де ти живеш, у суспільстві у якому ти живеш з сусідами з якими ти живеш, для чого ти живеш, яке твоє місце у світі. Україна - це край який об'єднує таких як ти, за мовним, культурним, історичним, релігійним, етнічним, політичним принципом для осмислення минулого, теперішнього і формування (побудови) майбутнього для себе і інших таких як ти.
@user-ot3ls2sh6w
@user-ot3ls2sh6w 5 ай бұрын
Как может украинцев объединять мова села - сталинский новороб 1948? А куда деть наш древний руский язык, наше имя Русь, а с ним и историю Украины. Поэтому тебе - крепостному рабу, до украинца далеко, бо украинец это синоним просвещённости, а ты крепостной крестьянин - смерд и чернь. Слава Руси-Украине!
@yuriyuri5376
@yuriyuri5376 6 ай бұрын
Короткий зміст бесіди : 1 - у нашої країни дві історичні назви. 2 - варто ввести назву нашої держави, Україна-Русь.
@serge56ca
@serge56ca 6 ай бұрын
Корисна розмова з розумною людиною. Дякую.
@user-db5uf8zk3w
@user-db5uf8zk3w 2 жыл бұрын
Дуже потрібна й цікава розмова. Дякую! Однак з мовознавчою термінологією трохи плутанина - мова не протиставлена діалекту, вона має різні вияви: живорозмовний (діалект), літературний іі т.д.
@valentinakulik2775
@valentinakulik2775 2 жыл бұрын
Дякую за важливу просвітницьку бесіду.
@user-eq7dj9rs2s
@user-eq7dj9rs2s Жыл бұрын
Я Вам ДЯКУЮ ДУЖЕ , живіть довго ,у ЗДРАВІЇ ,бо ВИ потрібні Україні
@user-lf6ih6mq3j
@user-lf6ih6mq3j 2 жыл бұрын
Це все класно звичайно, але пан Грицак говорить про українців так ніби вони з'являються як етнос тоді коли починають називати себе українцями, більше привязуючись до самої назви і не беручи до уваги те, що це всього лиш назва яка не міняє суті, що та сама група людей(українці) називала себе русинами і відрізняла себе від інших і говорила одною мовою(не берем до уваги діалектні особливості регіонів) сотні років. З появою назви "українці" не з'явився новий етнос, це просто перейменування старого, а не поява нового. Бо слухаючи його, виникає якесь відчуття, ніби я вже щось таке схоже десь чув... наприклад з РФ.
@Vic-Ukraine
@Vic-Ukraine 2 жыл бұрын
Просто зараз витягли політики на обговорення саме назву. Тому саме цей аспект і обговорювали. Вже з цього видно, як погано, коли політики влазять в науку чи істоію.
@user-pb9xm3gk8t
@user-pb9xm3gk8t 2 жыл бұрын
Так, Русь з часом стала називатись Україною, а Поляки були Ляхами, а Греція-Елладою, Іран-Персією і так можна довго перераховувати. Українці були русинами, але наших предків хотять забрати собі московити, бо присвоюють нашу історію собі.
@user-lf6ih6mq3j
@user-lf6ih6mq3j 2 жыл бұрын
@Вікторія К я розумію це, і не намагаюсь зробити з різних племен " адін народ"))) ясне діло що племен полян і волинян не вважали себе одним цілим,я маю на увазі пізніший час коли назви за племенами зникли і всі ці племена почали називати себе русинами. На рахунок імен, тут це не доречно, хочете сказати, що Петро і Галина які назвуть 2020 році свого сина Річард , змінить його усвідомлення себе як українця?))) А шаровари тут при чім?) На заході, чи поліссі взагалі шаровари не носили і шо? Стали іншим народом від того? Я про те що певна група людей набагато раніше за козаків називала себе одною назвою, говорила +- одною мовою, мала +- однакові традиції, звичаї і відрізняла себе від інших, навіть якщо не підозрювала про існування одне одного)))( як сказав Грицак, що в Полтаві думали,що у Львові говорять німецькою) і не зважаючи на те чиїми підданими вони були. А шляхта і селяни що були з різних континентів?) Це і надалі були одні і ті ж люди. Якщо я ідентифікую себе "середнім класом"це не змінює мого походження, це взагалі не зв'язані речі, соціальний статус і етнічне чи територіальне походження.( Можливо я не дуже цілісно висловив думку, але суть вловити можна))
@Dunadai
@Dunadai 2 жыл бұрын
З'являються як модерна нація під назвою українці
@helengonchar8654
@helengonchar8654 2 жыл бұрын
то московський "історик")) він багато чого робить)) наприклад, здійснював саботаж роботи українсько-німецької комісії (головою якої був) щодо визнання Голодомору геноцидом в німецькому законодавстві)) просуває тезу, що українська мова та спільна історична пам'ять українців - то речі. які нічого не варті і ними можна знехтувати) і багато чого ще)
@natella4857
@natella4857 6 ай бұрын
Неочикуванні думки кидає пан Грицак неймовірно цікаво. Але так швидко каже що багато чого не втямила. Поки не понизила швидкість. Більш стало зрозуміло. Дуже хотілось все це більш розвинуте почути і з субтитрами. Бо дуже важливе де коли ускользає
@hofter7483
@hofter7483 2 жыл бұрын
Тільки що помітив, що за гостем на полиці книги дарії донцової, яка вихвалювала окупацію Криму. А самі ці книги від видавництва Ексмо, яке в Україні вже довгий час під санкціями. Сигнальніть там цій бібліотеці, що в них на полицях підсанкційне чтиво)
@Maria_Fedosova
@Maria_Fedosova 2 жыл бұрын
А ще Карл Маркс з правої сторони)))))
@ptnxyilo6323
@ptnxyilo6323 2 жыл бұрын
@@Maria_Fedosova карл не заперечував існування україни 😉 і хто така донцова у порівнянні з марксом?
@Maria_Fedosova
@Maria_Fedosova 2 жыл бұрын
@@ptnxyilo6323 за Вашою логікою,то можна ще поряд поставити тома Леніна-той взагалі творець держави та нації :D
@ptnxyilo6323
@ptnxyilo6323 2 жыл бұрын
@@Maria_Fedosova у мене крім логіки ще є знання, поглиблюйте свої знання, пані 😉
@ivansiusko6343
@ivansiusko6343 2 жыл бұрын
@@Maria_Fedosova яких, держави і нації?
@user-bm1ln1kr3n
@user-bm1ln1kr3n 10 ай бұрын
Абсолютно згодна д коментарем. Про. Неможливість поновлення стосунків з расеєю. ,невже. Багатовікова історія не доіела ,що це неможливо ,вони знову повернуться до агресії через 10 о20 років. ,це обри ,яких треба позбутися НАЗАВЖДИ
@user-ss7ew3ps1b
@user-ss7ew3ps1b 2 жыл бұрын
Щира вдячнісь . !!!!! Важливі запитання - мудрі відповіді. Дай Боже !!!
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@user-eu3il6ex5i
@user-eu3il6ex5i 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 для чого всюди писати один тупий коментар всюди ?
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
@@user-eu3il6ex5iА ви спробуйте його спростувати!? ;)
@user-eu3il6ex5i
@user-eu3il6ex5i 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 а навіщо? нав'язливі стани це до психіатрів
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
@@user-eu3il6ex5i До чого тут навязливий стан? Я навів аргументи і нестиковки у Грицака. А що можете ви?
@olegmuzyka8006
@olegmuzyka8006 Жыл бұрын
Чудова , інтелектуальна бесіда. Я зрозумів , що історія є для погляду у майбутнє ! Відчував це , але не міг пояснити чому так. Тепер - прояснішало!
@tamaradoroshko7396
@tamaradoroshko7396 2 ай бұрын
Щоб дізнатись майбутнє, треба пам'ятати, що було в минулому.
@user-eu7gi4ce6q
@user-eu7gi4ce6q 2 ай бұрын
Україна , це - КРАЇНА 😊 Від застави до застави 😮 від краю до краю 😊 край , крайовид .
@iglalala
@iglalala 2 жыл бұрын
грицака важко слухати у прискоренні))
@user-kc8lq6rh3f
@user-kc8lq6rh3f 2 жыл бұрын
поставте відтворення 0,75 - все супер)))
@mykolayurchenkomain
@mykolayurchenkomain 2 жыл бұрын
@@user-kc8lq6rh3f на 1.75 каждый раз слушаю :)
@solo-mia
@solo-mia 2 жыл бұрын
А я думала що тільки мені))) Вперше за довгий час слухала в 1.0 а не 1.75 І однак не почула что він каже про книгу Снайдера - "найвищий рівень насильства між ..(??). І Москвою" на 0.38
@user-zp3hj2xs9i
@user-zp3hj2xs9i 2 жыл бұрын
@@solo-mia Ось це є справжня мова Галичини у Грицака .Коли я говорю так то мені закидають що я не українець , нащо я відповідаю ми Галичани ..
@hofter7483
@hofter7483 2 жыл бұрын
і не у прискоренні теж)
@user-ci3ro3fe8k
@user-ci3ro3fe8k 6 ай бұрын
Це дуже ц1каво! Щира вам подяка за таку потр1бну нам ус1м розмову.
@zumjung5689
@zumjung5689 2 жыл бұрын
Читаючи коментарі під відео, переконуєшся що ця передача дуже потрібна. Складається враження, що у багатьох розуміння історії, це загадування бажань а не реальне минуле. На жаль бажання можливо загадувати тільки на майбутнє, а спиратися задля їх досягнення треба саме на реальність.
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@helengonchar8654
@helengonchar8654 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 нічого тут дивного нема. То працівник московських спецслужб. А може й польських водночас) ви завжди намагаєтеся шукати логіку проукраїнську) але вона буває й ворожа))
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
@@helengonchar8654 Грицак - американец, який відірвався від української політичної реальності і який має забагато гонору як для історика. Але він не агент, не шпигун. Він Україну любить, Це точно.
@triariustriarius2950
@triariustriarius2950 Жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 хіба Грицак американець? Я років 20 слідкую за його таорчістю. Багато в чому, концептуально я з ним не погоджуюся!
@Matte_Kudasai
@Matte_Kudasai 2 жыл бұрын
Дякую за цю розмову! Чудові метафори про правоту в дискусії та "російський позашляховик" і модернізацію
@danor9913
@danor9913 Жыл бұрын
Класс-подібні лекції дозволяють зрозуміти хто ми -є ,чому ми є-і чому ми маємо бути далі -
@user-lb9cu7kk2g
@user-lb9cu7kk2g 10 ай бұрын
Пан Ярослав дуже мудро аналізує сучасність (не просто розумно, а мудро!). Але щодо минулого, то частенько впадає у "термінологічний" та інший хаос, а іноді і в помилки. Наприклад, прусси ніколи не були слов'янами. Це - балти. Було б непогано, якби він таки краще розібрався з власним постмодернізмом, в який мав схильність аж лишнє впадати. Адже коли в народу немає єдиної для більшості його членів самоназви, то і народу немає(і справа тут не в картах). Це загальне правило, в тому числі і стосовно білорусів. А українці - це виняток, оскільки його самоназву і самоназву країни вкрала Росія, і тому інтелігенція змушена була, як зазначав Ісаєвич, в умовах монополізації Росією давньоруської спадщини, при модерному націєтворенні взяти на озброєння вироблені козаками нові (але які вже існували) назви - Україна і українці. Це якщо коротко.
@user-bz1le4ys2o
@user-bz1le4ys2o 2 жыл бұрын
Із власного досвіду : так сталось,що у Західну Україну я вперше потрапив у дорослому віці і був вражений саме українською Україною.Ми внутрішне і ментально один нарід із своїми особливостями.....Тому пане Ярославе зовсім не дивно а закономірно що ми возєднались у одній державі і відєднались від московії....
@whitelightwhite
@whitelightwhite 2 жыл бұрын
Дякую за цікаве відео. Коментар просто для просування каналу.
@nasimialiev6314
@nasimialiev6314 Жыл бұрын
В будь-якому випадку дуже цікава розмова з Панем Грициком. Я напевно не займовався питанням достатньо серйозно, але можу уявити, що Украïна одного корiння зi словом краïна. Це нi в жодном разi не росiйська окраина.
@olgakokhan9786
@olgakokhan9786 2 ай бұрын
А чому окраїна саме рашки? Навколо багато інших народів, але жоден з них не дійшов до маразму вважати когось чиєюсь окраїною, як те роблять московити.
@x_andr
@x_andr 6 ай бұрын
Прослухав двічі, деякі моменти промотував по кілька разів, і всеодно не все розібрав🫤
@Vasyko
@Vasyko 2 жыл бұрын
Перфектна розмова. Стільки цікавезного давно не чув. Історія про перекидання тютюну, мабуть зі спогадів Михайла Горбового.
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@user-zr7fh5yl9w
@user-zr7fh5yl9w 2 жыл бұрын
Чудова розмова. У 1996 році ще проговорила у колі друзів- хочу жити у скучній країні. А розважатись будемо деінде . Шлях тільки довгий . Не доживу,вже точно.
@romanroman1850
@romanroman1850 2 жыл бұрын
ніхто не знає куда воно (напр )(уйло) дале поверне...
@triariustriarius2950
@triariustriarius2950 Жыл бұрын
Як вам зараз? Нескучно правда?
@user-re1nz6lh1f
@user-re1nz6lh1f Жыл бұрын
Вольтера спитали:''Де б ви хотіли знаходитись після смерті?Він відповів:В раю звичайно,хоча,в пеклі не нудна компанія!?''
@user-zr7fh5yl9w
@user-zr7fh5yl9w Жыл бұрын
@@user-re1nz6lh1f я люблю понудьгувати. А Вольтер в одному котлі з Катериною II- старі гріховодники.
@liubovorlenko2674
@liubovorlenko2674 Жыл бұрын
Дякую за цікаву історію Русі Київської-України...
@Velikorosss
@Velikorosss Жыл бұрын
г. Киев стал столицей Украины лишь только в 20 веке Поэтому украинский Киев никогда не имел отношение к Руси И тем более в Летописи так и записано :"и реч̑ Ѡлегъ . се буди мт҃(и) городом̑ 4 Рус̑скымъ И Русь в летописях еще называли Русская Земля . А причем тут Украина которая как государство появилось лишь только в 20 веке !
@Velikorosss
@Velikorosss Жыл бұрын
г. Киев стал столицей Украины лишь только в 20 веке Поэтому украинский Киев никогда не имел отношение к Руси И тем более в Летописи так и записано :"и реч̑ Ѡлегъ . се буди мт҃(и) городом̑ 4 Рус̑скымъ И Русь в летописях еще называли Русская Земля . А причем тут Украина которая как государство появилось лишь только в 20 веке !
@theaist1
@theaist1 9 ай бұрын
@@Velikorosss Герб Украины - знак князя Владимира, Тризуб. Киев, мать городов , Стольный град РуСи. Країна это - Страна, Мова - Молитва, Молва - слова с тысячелетней историей и понятны всем славянским (и не только) народам . А для Орды - у Країну это куда то за пределы ордынского сознания отправиться - Колыма и Воркута - Центр роZZиянской феZZерации, можешь по карте проверить - тут базара нет. Ну и мАсква, СП, Чебоксары, Чита, Улан уде, Казань - это конечно РуZZь! Главные батыры - Кадыр Донской и Тува Кужегетович -) Україна - держава. От символа власти, которая передается, Геть и все дела. РФия - государство, от слова Государь ( 1991 год образования, до этого не было). Можешь в Конституциях почитать. В этом вся суть. В летописи Нестера РуСь всюду с 1 С. Остальные писались пост монголо - татарскими деятелями, типа Невского, холуя -хероя, из Орды не вылазившего, 3 раза с поклоном за ярлыком туда ездил. Главный исторический герой роZZиянской истории. А Киев и РуСь - не сдались - сожгли всей ордой дотла, после многомесячной осады, не без помощи мокша - мордва чего изволите нью союзничков .
@margaritayegorchenko9064
@margaritayegorchenko9064 2 жыл бұрын
Локальна історія, а зробіть серію інтерв'ю про саме ремесло історика, про історичну "кухню", трохи про особисте. І почати з Грицака)
@user-mb4mw4bb7f
@user-mb4mw4bb7f Жыл бұрын
Ремесло гісторика, таке ж, як і сама древня жіноча прохвесія.
@user-br3gv1ls5c
@user-br3gv1ls5c 2 жыл бұрын
Подяка та вподобайка, дуже цікава розмова!
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@user-qo3wj1qg8i
@user-qo3wj1qg8i Жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 перепрошую на Україну - Русь, а не навпаки. Коротко якось
@Velikorosss
@Velikorosss 9 ай бұрын
@@maksymdudyk1718 Запиши себе на каССтрюле и запомни : Что Киевская Русь это всего лишь придуманный термин начала 19 века . Ибо ни в одной летописи ,ни в одном историческом документе ты не найдешь упоминание об твой фантазийной киевской руси ! Ты забей в свой биЗЗмозг , что турки проживают на бывшей территории Византии ,но они нигде и никогда не называют себя византийцами и не натягивают на себя Историю Византии ,в отличии от вас дуппамовных щИррых шЕнЭвмЭрликов которые натягивают Р на Украину эту самую Русь !
@Velikorosss
@Velikorosss 9 ай бұрын
@@user-qo3wj1qg8i задаю тебе шЕнЭсдоХлику простой короткий вопрос :). Украинцы почему ваша страна называется по кличке Украина , а не Русь ежели по вашим же утверждениям она находится типа на вашей территории ?
@user-vi4dh8xq9r
@user-vi4dh8xq9r 10 ай бұрын
Нам навязали цю назву наші закляті сусіди щоб вкрасти нашу історію і наші землі.
@Velikorosss
@Velikorosss 9 ай бұрын
Вот какая может быть история у государства Украина которое появилось лишь в начале 20 века ? Ибо это по историческим меркам означает лишь только одно ,что твоя история украиниы лишь пиССает не первый снег ! Бугага )))
@user-lm8rr1wq2m
@user-lm8rr1wq2m 6 ай бұрын
Не возражает против имени нэмовля, домашня тваринка, там кишка чи щенок, ну ще пидсвынка.
@orysyakhomashchuk9017
@orysyakhomashchuk9017 22 сағат бұрын
Ні! Не переймайтесь! Україна походить від сакрального числа Y" і від давньої назви Укри.
@sergeyershov2458
@sergeyershov2458 Жыл бұрын
Дуже гарна лекція .Хто спілкувався з людми зї смішаних родин ,то все що каже Грицяк стае зрозумілим .В україно -польської родині діти одна дитина себе називае українкою ,а друга полькою .Цікава тееденция з еврейсько - українських ,до певного часу називають себе укра їнцями ,а як стає корисніше раптово стають євреями та навить змінюють призвище.
@user-oz4pw2jt7v
@user-oz4pw2jt7v 3 күн бұрын
А чому це вас дивує? Коли евреї почали виїзждати з ссср, дуже багато змішаних сімей були в розпачі - бо виїзжали на зустріч з НЕВІДОМИМ ! Знаю родину, в якій матір, українка, заплативши солідну суму, переробила метрику і паспорт, на еврейку, бо боялась розлуки з чоловіком і дітьми! Не судіть по собі, бо не все продається!
@viktoryatsenko7081
@viktoryatsenko7081 Жыл бұрын
слово Україна згадується ще в 1180--х роках відразу в декілька історичних памятках.
@Velikorosss
@Velikorosss Жыл бұрын
ты прав что упоминается в Летописи от 1187 года про Переяславское княжество со словом ОУКРАИНА ! Но это слово ОУКРАИНА ни каким образом не упоминается в значении Украина а уж тем более государства Украины ибо в то время даже топоним Украина еще даже не придумали ! А слово оукраина обозначала лишь приграничье Переяславского княжества !
@Velikorosss
@Velikorosss Жыл бұрын
ты прав что упоминается в Летописи от 1187 года про Переяславское княжество со словом ОУКРАИНА ! Но это слово ОУКРАИНА ни каким образом не упоминается в значении Украина а уж тем более государства Украины ибо в то время даже топоним Украина еще даже не придумали ! А слово оукраина обозначала лишь приграничье Переяславского княжества !
@user-tw6np5ci9s
@user-tw6np5ci9s Жыл бұрын
​@@Velikorosss велосипедный росс это то же самое, что педальный росс!)))))
@author7027
@author7027 9 ай бұрын
@@Velikorosss я хотел тебе дать карту гдеибыло несколько Украин в неожиданных местах, но вот есть текст получше=но осторожно с сайтом, он опасен=historyukrainian.blogspot.com/2014/07/16.html
@author7027
@author7027 9 ай бұрын
@@Velikorosss Карты в руки: что старинные карты рассказывают об Украине Первая карта стала для меня кусочком пазла, который я стал собирать. Оказалось, что есть еще более ранние карты 1648 года созданные французским инженером Гийомом Бопланом. Я хорошо помню, что преподавали в советской школе, никто никогда нам не рассказывал про Гийома Боплана. А его роль для нашей страны, по сути, роль Христофора Колумба и Америго Веспуттчи для Америки. - То есть открыл Украину для Европы? - Когда Боплан находился в Украине, он написал книгу "Описание Украины" и создал несколько карт. Его книга "Описание Украины" - это записки путешествующего по селам и городам Украины в 1630-40-ых годов.
@nataliyazhuk1526
@nataliyazhuk1526 2 жыл бұрын
Дуже дякую. Було цікаво послухати.
@mykhaylodorozhovets6120
@mykhaylodorozhovets6120 10 ай бұрын
Вихідці з радянс ької історії залишаться ними назавжди!
@vladyslavh3940
@vladyslavh3940 Жыл бұрын
Яка прекрасна розмова! Співбесідник дуже цікавий, дякую
@evgentkach7346
@evgentkach7346 2 жыл бұрын
Історична назви України - це Русь. Це є факт. А те, що називається РФ - це Московія та її володіння. Наша країна не має права відмовитись від своєї історичної назви. Це наша історична пам'ять. Саме від Русі бере свій початок процес державотворення сучасної української держави, а також поширення християнства, розвиток писемності, становлення різних інститутів... Можливо тезис про те, що історична назва України це Русь портібно записати в Конституцію, а також включити в освітні навчальні програми та максимально донести всім громадянам країни та міжнародному співтовариству.
@nikolayzelenko7732
@nikolayzelenko7732 2 жыл бұрын
@@ottoreitstock2465 Хто не знає, і не бажає знати, свою історію - той віддає територію.
@user-qy8oo3jo2s
@user-qy8oo3jo2s 2 жыл бұрын
@@ottoreitstock2465 вже вісім років війна триває кривава... А інформаційна війна щонайменше з Тузли триває!..
@user-xr6un4fs8k
@user-xr6un4fs8k 2 жыл бұрын
Підтримую! Саме ць ого і боїться московія!
@olgakokhan9786
@olgakokhan9786 2 ай бұрын
Отже, треба законодавчо закріпити, що Україна є спадкоємиця УНР, козацької держави та Русі , столицею якої є Київ.
@user-gn7jr4db4n
@user-gn7jr4db4n 4 күн бұрын
ЩОСЬ ВІН МЕНІ НЕ ДО ДУШІ! УКРАЇНЦІ ВСЕ ЖИТТЯ ПОНЕВОЛЮВАЛИСЬ ВСІМА СУСІДАМИ. ВСІ ВИЖИВАЛИ, ЯК МОГЛИ. ТЕ, ЩО МИ ЗБЕРЕГЛИСЯ, ТО ЦЕ МИЛІСТЬ БОЖА!!!
@user-tm9fb4uv1t
@user-tm9fb4uv1t 2 жыл бұрын
Дякуємо за цінну розмову!
@elenaviter3644
@elenaviter3644 2 жыл бұрын
Дякую за цікаву бесіду і чудового гостя, але важко сприймати вимову, можливо ви могли б додати субтитри?
@vassylzavgorodniy642
@vassylzavgorodniy642 Жыл бұрын
Грицак так хоче всіх переконати в своїй правді що не звертає увагу на дикцію. Дуже балакучий але не має ніякого плану у викладі своїх думок виходить про все потроху.
@user-ux9hv6zo8o
@user-ux9hv6zo8o 8 ай бұрын
це дiалект галичини , Закарпатья ,волинi.
@yuriyuri5376
@yuriyuri5376 6 ай бұрын
Ніякий це не діялект. Просто невдала штучна щелепа.@@user-ux9hv6zo8o
@capitoshko
@capitoshko 2 жыл бұрын
Дуже файна розмова
@volodykrupnuk585
@volodykrupnuk585 2 жыл бұрын
Дуже цікава передача.Шкода ,що наші політики її не хочуть дивитися і тому фантазують.Назву міняти,перейти на на латинницю?
@grygoriymelnyk4533
@grygoriymelnyk4533 2 жыл бұрын
Вони фантазують не від розуму, а від запитів електорату або щоб змінити новини на шось неістотне
@nestorze
@nestorze 2 жыл бұрын
кирилиця, або латинка? - латинка
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@user-zp3hj2xs9i
@user-zp3hj2xs9i 2 жыл бұрын
А чому на Латинь , найкраще перейти на Івріт або Ідіш як на Київському Подолі говорять ...
@olgamarsh169
@olgamarsh169 2 жыл бұрын
Було б добре якби дали список книжок які пан Грицак згадав в інтерв’ю.
@DashaPerekipska
@DashaPerekipska Жыл бұрын
Одну яку я почула це на 22 хвилині приблизно це Сергій Плохих Наливайкова Віра
@dmytroyevtushok7189
@dmytroyevtushok7189 2 жыл бұрын
Цікавий випуск , щира подяка за проведену роботу.
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@user-qq7zi4bi4l
@user-qq7zi4bi4l 2 жыл бұрын
Цікаво , здивована , а головне , що при всіх наших негараздах ми , таки , модернизуємось .
@creatogen
@creatogen Жыл бұрын
Дякую за ваш канал. Відео по годині, але я вже без перестану переслухав 3.
@vivatamator
@vivatamator Жыл бұрын
При поверненні нашій країні історичної назви треба зберегти і назву "Україна", закріпивши її за складовими частинами країни. Наприклад: Слобожанська Україна (Харківська область), Донецька Україна (Луганська та Донецька обл.), Таврійська Україна (Херсонська і частина Запоріжської обл.) Дніпровська Україна (Київська, Черкаська і Дніпровська обл).
@user-ux9hv6zo8o
@user-ux9hv6zo8o 8 ай бұрын
ОбластiДнiпровькоii ще не ма !!! А Донецька Обл.,це в минулому земля вiйська донського ( украiiномовного ). Луганська Обо., це були 90% поселення сербiв ,хорватiв, македонцiв, боснiйцiв, чорногорцiв переселенцiв з Балкан. Як i Кiровоградська Обл ,це в минулому 90% пеиеселенцiв сербских греничар ( вiйскових кавалериських гусарiв драгунiв) з сiм'ямм з Балкан )
@user-ux9hv6zo8o
@user-ux9hv6zo8o 8 ай бұрын
А Одеська Обл.,це у минудому земля ногайских татарiв, болгар, грекiв.А Крим ,це земля болгар, грекiв, готов,караiiмiв - евреiiв, кiпчакiв - тартар гiрейських.,
@sinister6578
@sinister6578 Жыл бұрын
Країна -> Родина (Наш Край, наша Родина), Українці, Вкраїнці -> соотечественники, земляки. Украина и украинцы - это обобщённое название всех наших земель и народов, населявших наши земли и внёсших вклад в наш генетический код. От Трипольцев, Славян, Сарматов, Готов и Руси, до народов Таврии и Крыма. Сегодня мы все Украинцы, а наша родина Украина !!!
@user-nr6wu6yo2v
@user-nr6wu6yo2v 11 ай бұрын
Дядько говорить,як ренегат і відступник.Для чого нам ставати якимось фінами,коли,в нас така насичена історія,нашими героїчними постатями,ці говірки, тільки підштовхують до національної дряблості і звільнення простору,для країн- загарбників і ніввелювання нац.ідеі,апріорі. В вогні загартовується метал,в боротьбі,народ,стає нацією!
@rhymes18
@rhymes18 6 ай бұрын
Дядько явно на мокшан працює
@yurii475
@yurii475 2 жыл бұрын
Дякую! Дуже цінні думки!
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@vitaliibruelov9490
@vitaliibruelov9490 11 ай бұрын
@@maksymdudyk1718 Не набридло спамити?
@lydmilatokar
@lydmilatokar 2 жыл бұрын
Дякую. Дуже цікава інформація
@user-pe3fh1pg4z
@user-pe3fh1pg4z 2 күн бұрын
Я розумію все .Дякую за цікаву розмову!
@juliefuco5922
@juliefuco5922 2 жыл бұрын
Щиро дякую!!! Один з найкращих україномовних каналів!! Яка ж насолода це слухати !!!
@user-ep9kd5qi3x
@user-ep9kd5qi3x Жыл бұрын
Вам насалода, а я ничего не понимаю. А перевода нет. А мне было интересно услышать происхождение слова Украина. Русские говорят, что из окраина, но они это говорят, чтоб унизить Украину, оскорбить. Мне это не нравится, поэтому хотелось бы , узнать правду. Возможно очень, что оно и так. потому что раньше люди говорили укрАинский, на УкрАину. Я не придираюсь к названию, мне подходит и то, и то. Но нехорошие люди этим пользуются.
@vitaliibruelov9490
@vitaliibruelov9490 11 ай бұрын
@@user-ep9kd5qi3x Грицак про це говорить на початку відео. Він говорить про те, що багато слів мають різні значення, і що Україна може бути похідним як від "окраїна", так і від "край" (або від дієслова краяти, украяти). Багато слов'ян називають свою землю "край", і зовсім не мають на увазі "окраїну". Ну і ще Грицак каже, що інтерпретація цього слова може залежати від того, хто вживає - російський або польський імперець скаже, що це окраїна, в той час як той, хто тут живе, скаже - край.
@Velikorosss
@Velikorosss 9 ай бұрын
@@user-ep9kd5qi3x Страна по-украински "країна".УКРАИНА- в переводе с украинского на русский: У Страна или Страна "У".Я понимаю конечно, когда Сербская Краина-это Страна Сербов, но Страна "У".."У"-это кто такие? Если краина - страна , то получается украинец - устранец или встранец ? Бугага )))
@Velikorosss
@Velikorosss 9 ай бұрын
@@vitaliibruelov9490 Если слово украина, по вашему шЕнЭвмЭрлому , от слова краина, а краина =страна. То есть украина =страна. Страна по названию страна. Придумайте хоть название для страны. )) Вот например England переводится, как земля (страна) англов, Deutschland, как земля(страна) дойче, то есть германцев, а украина переводится просто как земля, страна. Это феерично. Страна по названию страна. У+краина=У+страна...=УСтраны (чей-то) Украина - это ТЕРРИТОРИЯ У СТРАНЫ: Польши или России ? О вяликий диФФанный лингвист тебе в помощь : «Етимологичний словник української мови.»том 6 город Киев за 2012 год значение слова Украина краина, КРАЙ - окраина, околица, окраинная местность, территория вдоль границ державы около ее КРАЯ смысл выражения "около ее края" понятен? Это не "около ее страны" Данный словарь находится в свободном доступе в интернете и любой желающий может с ним ознакомится
@user-ep9kd5qi3x
@user-ep9kd5qi3x 9 ай бұрын
@@Velikorosss придурок, ты у лингвистов спроси, они тебе объяснят значение слов. 😆😂
@user-rj2fl5rj4y
@user-rj2fl5rj4y 6 күн бұрын
Все чітко,аргументовано та справедливо.Пан Грицак толковий дядько ,але все змішує в одну кучу. Нічого дивного бо пан Грицак савковий дослідник, щось написав при тих часах у дисертації , а тепер не може відмовитись.
@user-ck9vi6dh1e
@user-ck9vi6dh1e 2 жыл бұрын
Дякую за працю!!!
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@olegadamchuk4931
@olegadamchuk4931 2 жыл бұрын
Грицак дуже небезпечний, косноязикий баламут. Русь йому, дебілу, заважає. Він хоче скучного життя і хоче, напевно, щоби ми всі в могилу лягли - там найскучніше і найзатишніше.
@Olexa1961
@Olexa1961 2 жыл бұрын
Величезна подяка
@AnatoliyYakub
@AnatoliyYakub Жыл бұрын
Виступи Ярослава Грицака завжди викликають у мене внутрішній супротив. З багатьма його особистими судженнями, які, начебто спираються на знання історії, я не можу погодитись, бо вони, ці судження, твердження, здебільшого направлені на намагання переконати нас, громадян України, в тому, що московити насправді мають спорідненість зі слов'янами-українцями-русинами.
@user-ju4ju8ub4j
@user-ju4ju8ub4j Жыл бұрын
Так, вони пішли від нас, але змішалися з народами іншими...не слов'янськими...тому відрізняються від нас.
@lavenderlimonium2511
@lavenderlimonium2511 Күн бұрын
​@@user-ju4ju8ub4jНавпаки, вони прийшли до нас, ці не слов'янські племена, угро-фіно-ординські.
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@yurayt7378
@yurayt7378 2 жыл бұрын
україні тре боротись за свою історію найлібший спосіб то переіменування на русь україну
@olegadamchuk4931
@olegadamchuk4931 2 жыл бұрын
Ненавиджу Грицака! Найзатишніше і найнебезпечніше в могилі.
@darialutsyshyna2553
@darialutsyshyna2553 2 жыл бұрын
Гадаю, під "формується аж в кінці 19 століття" мався на увазі не сам зв'язок, а його обгрунтування істориками
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
@@darialutsyshyna2553 Чудово, підкажіть, будь ласка, метру Грицаку, що речі треба називати їх іменами.
@darialutsyshyna2553
@darialutsyshyna2553 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 я не знаю, чи це він мав на увазі, але для себе зрозуміла так
@antonpodlutzkyi1995
@antonpodlutzkyi1995 6 күн бұрын
термін "Русь" - скандинавського походження (Грицак). щось наш шановний історик загруз ментальним корінням в московской школє. дуже сумно
@MyElektroman
@MyElektroman 7 ай бұрын
Мова - це діалект, якою розмовляє армія! Класний вислів👍
@romanroman1850
@romanroman1850 2 жыл бұрын
клас прослухав повністю не зміг відірватись))). 非常感谢 панові Грицаку і звісно Віталієві Лясці!!
@Nothingfailz
@Nothingfailz 10 ай бұрын
надто довго!!! я не миг усе подивитися!!!
@romanroman1850
@romanroman1850 10 ай бұрын
@@Nothingfailz не переймайся
@user-nv3mm3li5i
@user-nv3mm3li5i Жыл бұрын
Я за перейменування України на "Русь-Україна", щоб позбавити рашу історії, вкраденої у нас: "Характерним в цьому плані є виданий в 1869 році для членів французького сенату і міністрів спеціальний матеріал, присвячений українсько-московській проблемі. «Існує, - сказано в цьому матеріалі, - величезна Російська імперія, яка займає половину Європи і третину Азії, являє собою мозаїку численних уярмлених народів і склалася через завоювання їх московитами. З цих народів вкажемо на рутенів, литовців і поляків. У Франції ми допускаємося великої і ускладненої чисельними наслідками помилку, вважаючи Російську імперію одноцілістю. Ця «одноцілість» ні що інше, як прояв ідеї панелівізму. «Об'днання» робиться на наших очах, наприклад, ми бачимо, як в університетській науці змішуються назви двох в дійсності різних народів - більше того, народів цілком протилежних своїми супротивними цивілізаціями і всіма традиціями їх історій. Ці два народи - московити і рутени. Рутени мали раніше ім'я русинів й руських і були поневолені московитами в минулому сторіччі, після чого народ-поневолювач перейняв собі ім'я переможеного народу для того, щоб надати собі видимі права на володіння цим народом. Таким чином, імена руських і московитів нині здаються нам синонімами, тоді як справді для історика вони радикально різні. Таке змішування дозволяє московитам присвоїти собі також історію русинів. Але треба сказати правду у Європі існує нарід русинів (12,5 млн. під царем і 2,5 млн під Австро-Угорською монархією), такий же численний, як народ Еспанії, втричі більший за богемців і рівний всім підданцям корони Св. Стефана. Цей нарід існує, має свою історію, окрему від історії Польщі і ще більше окрему від історії Московщини. Він має свої традиції, свою мову, одмінну від московської і польської, має виразну індивідуальність, за яку змагається. Історія не має забувати, що до Петра I той нарід, який ми нині називаємо рутенами, звався руським, або рутенами і його земля звалась Русью, а той нарід, якого ми нині звемо руським, звався московитами, а їх земля Московією. В кінці минулого століття всі у Франції і в Європі добре вміли відрізнити Русь від Московії. Як же сталася ця заміна? Виключно через те, що все ціле сторіччя московський уряд працює над тим, щоб утворити над справжнім значенням цих обох назв злиття. Відновімо істину, яка освітить сучасність і дасть можливість передбачити НЕБЕЗПЕКИ МАЙБУТНЬОГО. Покиньмо свавільно зміщувати в однім спільним імені «руські» русини, без сумніву слов'ян, і московитів, слов'янство яких більше ніж сумнівне». (Un people europeen de gulnze millions oublie devant I'HISTOIRE,Я PARIS. 1869. 80)
@user-rj6fv3uk7c
@user-rj6fv3uk7c 6 ай бұрын
Дякую за ваші цікаві історичні інтерв'ю. Цікаво вас слухати!
@volhapaulava4059
@volhapaulava4059 Жыл бұрын
Дякую авторам проєкту та пану Ярославу за дуже пізнавальну розмову! Лише хочу додати, що на мою думку, Франко став по інакшому мислити , більш глибоко, коли він взяв за дружину дівчину з Київа- Ольгу Хоружиньську. Звісно, це був складний шлюб, але він змінив їх, він впливав на світосприйняття) Шлюб- споріднено зі словом шлю(б)пка- вони вже були в цьому "човні" разом, це як маркер суспільних змін.
@olhayemelianova1951
@olhayemelianova1951 2 жыл бұрын
Мені здалося, чи розмова про назву України дійсно ведеться на тлі книг Донцової та іншого рос. сміття?
@helengonchar8654
@helengonchar8654 2 жыл бұрын
а до чого тут навіть ті московські автори?) грицак сам є консервою) Ви ніколи не чули його "спічів"? там ж повністю кремлівські наративи)
@user-rr8tv2mm6b
@user-rr8tv2mm6b 2 жыл бұрын
Быстрый темп речи это особенность львовского говора?
@user-rr8tv2mm6b
@user-rr8tv2mm6b 2 жыл бұрын
Коричневые тома с синей полоской это собрание сочинений Гоголя, Москва, 1966.У меня такое же
@user-rr8tv2mm6b
@user-rr8tv2mm6b 2 жыл бұрын
А также стоят тома Библиотека всемирной литературы, 200 томов,1967-1977
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@user-fq9cv1gw9q
@user-fq9cv1gw9q 10 ай бұрын
Чудова дискусія. Отримав задоволення
@yevgeniyabodnarchuk7500
@yevgeniyabodnarchuk7500 Жыл бұрын
Пан Ярослав має виробити чітку дикцію і не ковтати слова. Дякую.
@aboutromania4960
@aboutromania4960 11 ай бұрын
голова болить його слухати
@user-vy9ot9xm7m
@user-vy9ot9xm7m 11 ай бұрын
Створити лекцію,виголосити її без папірців-великий труд! Такий матеріал не просто слухаєш,а й насолоджуєшся текстом,мовою,тембром,тому хочеться (а я так і роблю) ще і занотувати дещо. Але лектор дуже спішить,я не встигаю,,переварить'',не те,що записати. Але ж об'єм матеріалу,його глибина і оригінальність спонукають щиро подякувати ведучому,що запросив Пана до бесіди. Успіхів!
@yevgeniyabodnarchuk7500
@yevgeniyabodnarchuk7500 11 ай бұрын
@@user-vy9ot9xm7m Просто пан Портников - це рідкісна ходяча енциклопедія. Його виступи і лекції, участь у дискусіях слід обов'язково записувати у студійних якісних умовах і потім ще і ще раз давати переглядати і прослуховувати широкій аудиторії , студентам, службовцям, керівникам різних рівнів. Мені досить одного разу, тому що потім спрацьовує підсвідомість та інтелект: головне бути спокійним і розслабленим.Записувати нічого не потрібно, мозок сам робить потрібний нам відбір.Наприклад, у мене один за одним йдуть практичні заняття з італ., нім. та англ. мов : мозок сам переходить з однієї мови на іншу на потрібному мені рівні. Дякую. Здоров'я, успіхів, перемоги.
@svitlanalohvinenko8580
@svitlanalohvinenko8580 10 ай бұрын
@@svartalf939 ПЗ
@orestsheyka8664
@orestsheyka8664 7 ай бұрын
Дякую. Історія простою мудрою мовою!
@olgamykhailenko6885
@olgamykhailenko6885 2 жыл бұрын
Дякую!
@user-iw4zo9il1l
@user-iw4zo9il1l Жыл бұрын
Пана Грицака цікаво слухати, але важко. Якби він говорив повільніше і більш розбірливо - вдячних слухачів було б значно більше.
@serhijesperanto9710
@serhijesperanto9710 2 жыл бұрын
Термін Русь-Ураїна вже давно існує.
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@Effecttour
@Effecttour 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 дуже влучно і аргументовано. Ви праві. Тільки українці (не всі) здатні відмовитись від того, що дійсно їм належить, а московит завжди те, що не його буде собі привласнювати.
@romanapyastka8066
@romanapyastka8066 2 жыл бұрын
Моя баба ,також називала себе -русинка.1889р.н.
@user-qp9li1ij4o
@user-qp9li1ij4o 2 жыл бұрын
Стравлюють мізки. А що нам робить. От потринділи, записали, викинули. "Система України " багато кому заважає. Нашу владу розмінюють.
@nataliazhdaniuk3127
@nataliazhdaniuk3127 2 жыл бұрын
Дякую вам за таку цікаву розмову!
@leonidavkhimenko2339
@leonidavkhimenko2339 2 жыл бұрын
Цікаво ! Подяка за працю !
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@solo-mia
@solo-mia 2 жыл бұрын
Дуже цікава вийшла розмова Для себе знайшла нові факти і ідеї для роздумів
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@solo-mia
@solo-mia 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 підставою для перейменування має бути по-перше здоровий ґлузд, саме так я зрозуміла думку пана Грицака. Зв'язок із спадщиною Русі формується у 19 ст. в українців так само, як і в інших народів Європи через загальноєвропейський тренд вивчення до історичної спадщини, віднайдення "джерел". І так далі. Розумію Ваші тези, але на жаль, маю мало часу для підтримання дискусії
@solo-mia
@solo-mia 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 щодо Китаю - 3000 років тому такої назви не було) І Грицак, і я також, вважає, що українці є спадкоємцями Русі, так само як італійці є спадкоємцями Риму
@rayguffey7593
@rayguffey7593 6 ай бұрын
Якщо ментальность націїї відображена у мові, то з точки зору українців Мала Русь - у значенні перворідності. Ну, а по своїй ментальності московити сприймають все тільки на розмір. Це можна прослідкувати у їхніх пословицях. Дякую за випуск і гостя! З повагою із США
@user-gp6um1nb1g
@user-gp6um1nb1g Күн бұрын
дуже важлива тема .для спекуляцій..на цей час . для делитантів . але фахівці на сьогодня не поставили крапку ..на мій погляд важливо виділити націю а саме поняття .і етнос як статус природньго права..я за друге
@budlaskaua
@budlaskaua Жыл бұрын
Розкішне інтерв'ю. Дякую
@romanm8079
@romanm8079 2 жыл бұрын
Гарна дискусія.
@user-mn5wu4bl7m
@user-mn5wu4bl7m Жыл бұрын
Дуже швидко розмовляє,і часто не чітко промовляє слова.Тому частинами важко зрозуміти зміст))
@user-iy4sm6ze7h
@user-iy4sm6ze7h 9 ай бұрын
То просто знущання (над слухом) з його боку.
@yuriyuri5376
@yuriyuri5376 6 ай бұрын
Може у нього невдала штучна щелепа.
@user-tn2ci8ps2m
@user-tn2ci8ps2m 2 жыл бұрын
Після згадки про толочка бай- бай...
@user-kz7id2mw1r
@user-kz7id2mw1r Жыл бұрын
Україна у русі. То означає, що Україна жива бо рух э житья.У 14 сторіччі в Іпатіївських літописах, що є дотичним артефактом, вперше зазначається слово Україна де літописець описує події у 12 сторіччі. Так у цих літописах використовують одночасно дві назви територій Русь та Україна. Є теорія про те, що слово Україна то є назва етнокультурна, можна сказати духовна. Та слово Русь, це було географічно-політична назва держави яке може походити від слова РУХ, це може скіфська назва, так як вони завжди були у РУСІ. Так держава знаходилась в постійному русі тобто жива, рух - у русі - РУСЬ. (Приклади: Військо у русі. Воїни у русі. Україна у русі до перемоги.) Та от друга назва наших земель розкладається ось як: Рай - К раю(й) - Краї на - У країні(а) та більш детально то слово Україна морфологічно розкладається та має рядок сенсів, що каже нам про складання назви від хрещення Русі з 10 сторіччя по 14 сторіччя. Так слово: РАЙ то є те місце де душі померлих єднаються з Богом та вигадали його християни, що перекладали біблію з грецької на слов'янські мови. Так у слов'ян, що сповідували на той час язичництво, не було слова РАЙ та в них були слова: ВИРІЙ чи ІРІЙ, що мали сенс та релігію іншу, тому це слово треба було вигадати для насаджування нової віри. Далі йде слово: КРАЙ, яке було створено вже вірянами у яких цілеспрямованість К РАЮ, тобто віряни повинні прожити на Богом даній землі так, щоб потрапити до раю і вони називають свою землю: КРАЙ. Так коли з'являються наприклад Переяславський край, Чернігівській край та інші КРАЇ НА на визначених землях з єдиним етнокультурним, духовним сприйняттям світу. Та от вже Україна походить від вірян які ототожнюють себе з цією землею та етнокультурним соціумом і коли їх, наприклад, питали "де ти живеш?" чи то "де народився? де пуп закопаний?" то мешканець відповідав "у країні" звідси і назва "Україна", що має вищу вертикаль творення. Так могла зникнути з мапи географічно-політичних створінь будь яка країна так наприклад Скіфія чи то Русь але ж етнокультурна, духовна назва Україна зникнути не може бо має духовний зміст існування. Але ж вибір, як завжди за людиною, хто ти є українець чи окраїнець. В доповнення: у всіх симитських релігіях, які були домінуючими в нас тисячоліттями, цілеспрямованість одна і таж сама. Вчіться та вчіть дітей правильно, от вам і будуть українці. Ще можете, для прикладу, перевести з всіх слов'янських мов слово КРАЙ, здивуєтесь. Миру та нашої перемоги браття та сестри.
@Oksi352
@Oksi352 Жыл бұрын
Ну як слухати Грицака?? 🙈 Я вже всоте намагаюсь і у мене чудовий слух, я не розумію!! Половину слів з' їдає, ковтає... НЕРЕАЛЬНО!!
@user-xh7fy3uf7v
@user-xh7fy3uf7v Жыл бұрын
Є функція уповільненого відтворення відео, в таких випадках мені завжди допомагає
@user-mk9ex1og3b
@user-mk9ex1og3b 10 ай бұрын
Я цього не відчуваю і все прекрасно розумію
@user-pe3fh1pg4z
@user-pe3fh1pg4z 2 күн бұрын
Не слухайте! 😢
@user-tk6co1xk8z
@user-tk6co1xk8z Жыл бұрын
Про походження назв українці та Україна. Стаття "ЧОМУ НАШІ СЛОВ'ЯНСЬКІ ПРЕДКИ СТАЛИ УКРАЇНЦЯМИ" в блозі Святояр UAmodna. Варто прочитати і знати...
@user-tb9lu3bp9z
@user-tb9lu3bp9z 2 жыл бұрын
Цікавий , мудрий , досвідчений погляд на нашу націю, наш історію і наші проблеми та напрямку нашого руху
@user-ji7us6gd1q
@user-ji7us6gd1q Жыл бұрын
Дякую!!!
@user-sb6jf1fl9v
@user-sb6jf1fl9v 3 ай бұрын
І я такої думки, що він своїми (шкідливими) розомуваннями шкодить історії.
@stepan9060
@stepan9060 2 жыл бұрын
Слово " окраїна"- це не слов'янське слово. Це в московитів є те слово. Україна- від слова край, країна, держава, власна земля.
@user-oq4rp2ee1f
@user-oq4rp2ee1f 2 жыл бұрын
Саме так. Але українофобам грицакам йдеться про те, аби завести українців на манівці. І що взагалі Грицак може знати про назву Україна? Від таких всезнайок - одна шкода
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@user-ns2ey2xg3j
@user-ns2ey2xg3j 2 жыл бұрын
@@user-oq4rp2ee1f що ти плетеш,немудра
@user-ob9zd6qp3s
@user-ob9zd6qp3s 2 жыл бұрын
У нас не окраїна ,а околиця. Україна поїхньому буде страна, государство.
@proxy5758
@proxy5758 Жыл бұрын
Чому це інтерв'ю не показують в марафоні,? Є купа матеріалу, який здалося б показувати - зараз безпрецедентний випадок, коли покриття дозволяє впливати на більшу частину населення. Уроки української мови, історичні передачі та інтерв'ю, цікаві канали, фільми про Європейські країни, до яких ми рухаємось, але про які ми нічого не знаємо. Натомість купа експертів, які намагаються вгадати, що в голові у московитського правителя та скільки і якої зброї воює.
@nadiapodsolnuh1397
@nadiapodsolnuh1397 6 ай бұрын
Ж
@user-ks9ts8jo7q
@user-ks9ts8jo7q 2 жыл бұрын
Вибачте, скажу про мінуси. Треба просити гостя, говорити чіткіше повільніше та робити підсумки...
@maksymdudyk1718
@maksymdudyk1718 2 жыл бұрын
Нагадую: вони обговорюють перейменування України на Русь-Україну (1:29). Грицак виступає категорично проти, вважаючи, що це "чистої води спекуляція" (2:46)! Але його аргументація трохи дивна! З одного боку він каже, що: "ідентичності існують, але вони не є дуже важливими" (11:11). А з іншого, каже, що: "українська ідентичність починає формуватися десь з кінця 15 століття..." (11:28), а тому за його логікою - перейменувати Україну на Русь-Україну не можна, бо тоді Русі вже не було. А ще він каже і дивнішу річ. Що звязок між Русю та Україною "формується аж в кінці 19 століття" (1:50). Тобто про спадковість Київської Руси 9-13 століть українцям мріяти зась. Тільки от він не пояснює, чому це підставою для перейменування має бути лише наявність саме ідентичності? А як же спорідненісь України і Русі і географічна, і політична, і мовна, і етнічна, і ментальна, і релігійна, і навіть - геральдична?! Чому Крицак позбавляє права українців на їх величну спадковість? ... Кожен китаєць скаже вам, що теперішній Китай є спадкоємцем того Китаю, який зародився 3000 років тому і їм плювати, коли зародилася власне китайська ідентичність.
@mirans53
@mirans53 2 жыл бұрын
@@maksymdudyk1718 Да, мне тоже кажется позиция Грицака невнятной. Украинцы не из космоса прилетели, не из-за Урала пришли. Моя бабушка родилась в 1895 и рассказывала о трех поколениях живших на территории Одесской обл (Бессарабия) и говоривших украiнською мовою. Поэтому жители Русi наши предки, украинцев. Только у нас есть право считать Русь нашей историей. А все остальные пусть ищут свои корни у себя - россияне в московских болотах, белорусы - в белорусских. Мы разные народы.
@hlybokosturbovana
@hlybokosturbovana 2 жыл бұрын
@@mirans53 Лол, пишіть українською.
@ivanmyky5669
@ivanmyky5669 2 жыл бұрын
Основна теза розмови: Україну змінить не назва а реформи.А на рахунок ,що швидко говорить, то це характерно для Західної України .
@user-br6hi4ob5q
@user-br6hi4ob5q 2 жыл бұрын
Швидкість 0.75 і все зрозуміло
Иран ударил по израильскому аэропорту
00:14
TRT на русском
Рет қаралды 3,3 МЛН
How to Sneak Make Up Into Class 💄 #shorts
00:30
BubbleBee
Рет қаралды 7 МЛН
Ярослав Грицак «Християнство в Україні: коротка, але глобальна історія»
56:30
Український Католицький Університет
Рет қаралды 29 М.
Ярослав Грицак - Історія України. Лекція 1
1:16:42
Яна Рожнятовська
Рет қаралды 38 М.
Иран ударил по израильскому аэропорту
00:14
TRT на русском
Рет қаралды 3,3 МЛН