Я (не) хочу дітей | ебаут + Таня Пренткович

  Рет қаралды 210,407

ебаут

ебаут

Күн бұрын

Пікірлер: 1 900
@Dreamwalker7th
@Dreamwalker7th 3 жыл бұрын
Не знаю, чи в тему, але мене засмучує той факт, що чайлдфрі зазвичай є людьми, які в принципі були б непоганими батьками. А заводять дітей переважно ті індивіди, щодо яких подумки хапаєшся за голову і хочеш кричати "ЧОМУ ВАМ ТАК ХОЧЕТЬСЯ ПЛОДИТИСЬ?"
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Ми не обираємо батьків 🤷‍♀️ в будь-якій родині можуть бути чудові діти (і в будь-якій - не чудові)
@kristinavorobiova
@kristinavorobiova 3 жыл бұрын
💯
@Ole4kakrim
@Ole4kakrim 3 жыл бұрын
@@ebautebaut гадаю, тут питання було більше не в тому, що ми обираємо/не обираємо батьків, а в тому, що МИ ОБИРАЄМО, народжувати чи ні. І часто вирішують народжувати саме ті, чиї гени краще не передавати
@olenkazmiyuchka7994
@olenkazmiyuchka7994 3 жыл бұрын
Бо "плодитися" є якраз інстинктивним бажанням:-)
@yaro_kun
@yaro_kun 3 жыл бұрын
Більшість чайлдфрі просто більш гостро бачать негативні процеси, які мають місце у світі, і не хочуть прирікати своїх дітей на майбутнє існування в таких умовах
@Bumanuv
@Bumanuv 3 жыл бұрын
Об’єктивно не всі створені для батьківства, і дуже добре що у таких людей вистачає мужності чесно відповісти на це питання самому собі. Краще щаслива людина яка свідомо не має дітей, ніж нещасті батькі і діти ;)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
теж так думаємо)
@ivaiva9201
@ivaiva9201 3 жыл бұрын
З усім згодна, окрім слова "мужність". Скоріше хоробрість. Бо мужніми можуть бути тільки чоловіки.
@oliknew
@oliknew 3 жыл бұрын
да, лучше понять это ДО рождения детей и всю жизнь ныть и жаловаться, как большинство "счастливых родителей".
@Tata_G
@Tata_G 3 жыл бұрын
Згодна з Вами на 100%. Я в свій час просто не змогла протистояти тискові родичів і чоловіка. А тепер відношуся до отих других, нещасливих. І народити дитину було скоріше проявом моєї слабкодухості, аніж свідомим вибором.
@wildm1104
@wildm1104 3 жыл бұрын
амінь👏🏼👏🏼👏🏼
@serhii_pazii
@serhii_pazii 3 жыл бұрын
Який же крутий проєкт, українському ютубу цього реально не вистачало
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо!
@НикитинЕвгений-о7ы
@НикитинЕвгений-о7ы 3 жыл бұрын
Так- так ... якщо пiдвозити нове лайно , то саме таке ... круте ...
@02195kr
@02195kr 2 жыл бұрын
@@НикитинЕвгений-о7ы не дивіться
@LadaSchrapnell
@LadaSchrapnell 3 жыл бұрын
Шкода, що у цьому випуску зібрали лише єдинорогів, у яких все ОК і якось замовчали інші сторони материнства. Реальна ситуація в Україні для більшості жінок вкрай гнітюча - купа неоплачуваної домашньої праці, дискримінація з боку роботодавців, домашнє насилля (а з малою дитиною від абюзера піти набагато складніше), несплата аліментів (майже половина сімей неповні), часто жінки дбають ще за пристарілими хворими батьками (а не вони за онуками). Малі діти багато хворіють і не можуть постійно перебувати в садочку + далеко не всі можуть дозволити собі няню + дуже небагато жінок мають гнучкий графік або можуть працювати з дому. Ярослава наче намагалась витягувати цю тему, але якось її задавили "достігаторші" у яких "все ок, треба лише правильно розставити пріоритети, дати дитині мультик, делегувати й любити себе", хоча це реальність у якій живуть від сили 10% українок.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо за фідбек! постараємось це врахувати в наступних епізодах
@Вікторія.Веселовська
@Вікторія.Веселовська 3 жыл бұрын
Підтримую
@vitalinakibirina151
@vitalinakibirina151 3 жыл бұрын
Правда. Тема Ясі не розкрита
@MrBlindTony
@MrBlindTony 3 жыл бұрын
А що таке неоплачувана домашня праця? От я наприклад готую і прибираю вдома. Хто і з якої радості має мені за це платити? Це ж потрібно мені. І тут не важлива стать, наявність чи відсутність дітей. Це те що потрібно мені як дорослій людині. І про своїх дітей в перспективі я дбатиму, бо завести дітей це моє рішення)
@АлінаДанилюк-ж4п
@АлінаДанилюк-ж4п 3 жыл бұрын
Погоджуюся. Є різні сторони, багато не розкрито. Наприклад, на мене давили деякі друзі та знайомі як я можу сидіти ( не люблю це слово) у декреті, "деградувати". Важко пояснювати кожному, що у мене такий етап життя і це мій вибір. До речі,діти різні і не всі легко звикають до чужих людей, а бабусі працюють або вже не мають фізичної сили доглядати за дітьми і немає від кого чекати допомоги. Жінки схильні хейтити одна одну, а хочеться, щоб навчилися поважати вибір. Народити одну чи десять дітей, не народжувати,вийти відразу на роботу, не виходити певний час на роботу, зробити аборт чи народити - будь-яке рішення нормальне.
@DariaMaslovaHappy
@DariaMaslovaHappy 3 жыл бұрын
Стогодні почула термін «бабулінг» - коли бабуся тебе постійно питає коли вже онуки і хоче нагодувати 🤣🤣🤣🤣
@Vladislava666
@Vladislava666 3 жыл бұрын
Мені 26, я будую кар'єру та шалено люблю те, чим займаюся. Я тільки почала вибиватися з того, що грошей вистачає лиш на їжу та одяг, я тільки почала жити для себе. Хочеться побачити світ, стати КИМОСЬ. І тут почалося: 1) подруги, хто народив незапланованих дітей: "Пора діток, можеш дозводити, ми перебиваємося, давай, дітки треба, діткочки, дитинки"; 2) бабуся тисне: "Навіщо чекати на квартиру та авто, народжували й без них, і ми народжували, я народжувала так"; 3) Мама каже: "Я хочу внуків" (це при тому, що від неї ніякої допомоги не буде, бо я батькам допомагаю матеріально, а вони займаються своїм життям). Мого вибору, моїх бажань, мого особистого простору не поважають. Соціум, близькі, ГІНЕКОЛОГИ. Я планую дітей років після 30 або коли сама захочу. Але наскільки мені важко, що мене як особистість хочуть упхати в якісь рамки, ігноруючи те, чим я хочу жити, мої амбіції та бачення щастя.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Тримайте від нас розуміюче сердечко ❤️ ніхто не має нікого змушувати робити вибір, який робити не хочеться
@ЮрийН-и7м
@ЮрийН-и7м 3 жыл бұрын
Так а ти коли збираєшся дитинку бо завести?
@NataliaKutnenko
@NataliaKutnenko 3 жыл бұрын
Ігноруйте їх і крапка. Мою схожу ситуацію, давно прийняла рішення, що не хочу дітей. Також, прийняла рішення, не зациклюватися на тому, що там думають інші - це мої власні справи. Раніше дуже різко обривала ці розмови і тикала людей носиком в їх гавнєцо, то тепер ніхто не чіпає🤣
@ayyayaay9399
@ayyayaay9399 3 жыл бұрын
вибачте, що вмішуюсь, якщо соціум Вам там щось каже, то справді ігноруйте, але думку лікаря краще не ігнорувати. Бо йому абсолютно пофіг будете Ви мати дітей чи ні. Але враховуйте, що гінеколог можливо намагається натякнути, що за кілька років вже не Ви будете вирішувати бути чайлдфрі чи ні.
@yaro_kun
@yaro_kun 3 жыл бұрын
Мені 25, та сама історія, добре, що я хлопець і можу почекати з дітьми до 40 років 😅
@JC-fr6go
@JC-fr6go 3 жыл бұрын
В Німеччині незаконно питати жінку (навіть натякати) на співбесіді щодо вагітності або сімейного планування... Сподіваюся, що в Україні колись це теж стане реальністю.
@ArtemKrykun-Trush
@ArtemKrykun-Trush 3 жыл бұрын
В нас також незаконно.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
В нас теж не мають цього робити, але, на жаль, роблять 🤷‍♀️ єдине, що тішить - є й адекватні роботодавці
@JC-fr6go
@JC-fr6go 3 жыл бұрын
@@ArtemKrykun-Trush дякую, невірно донесла думку. Сподіваюся, що як і в Німеччині законодавство буде дотримуватися😉
@annadubovyk6224
@annadubovyk6224 3 жыл бұрын
Мене і в США, і в Україні, нажаль, про таке питали мої менеджери.
@olgagerasymova1778
@olgagerasymova1778 3 жыл бұрын
Це вже реальність, все залежить від компанії. Моя історія 10 річної давнини: тільки влаштувалася на роботу - жодних питань, через десять місяців привіт. В результаті я не мала жодних проблем, більш того - змогла з 4 місяцю працювати дистанційно, через рік повернулась в офіс. Якщо такі питання виникають, це багато говорить про роботодавця, можливо не варто з такими співпрацювати. Мені здається тут ми можемо впливати - знати свої права і не боятися їх висловлювати.
@yuliiaharabach4813
@yuliiaharabach4813 3 жыл бұрын
Це прекрасно коли людина не бажає мати дітей і не має їх. Свідомий вибір, відповідальне рішення. Жахливо, коли все навпаки, бо не має гіршого, коли страждають діти(( молодці дівчата, що обговорюєте такі важливі теми❤
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо ❤️
@phooeniixal
@phooeniixal 3 жыл бұрын
Щось з висвітленням альтернативних точок зору зле вийшло) Ясю задавили позитивним досвідом материнства і успішним успіхом.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Ясю так просто не задавиш)
@linak3129
@linak3129 3 жыл бұрын
Справді якийсь перекос вийшов
@iv5346
@iv5346 3 жыл бұрын
Якось випуск вийшов не про чайлдфрі, а про те "як же прекрасно бути мамою"
@Константин-ь3э3п
@Константин-ь3э3п 2 жыл бұрын
згоден, перекос, не хочу додивлятись навіть
@olgadidenko6299
@olgadidenko6299 3 жыл бұрын
Років 10 назад, я постійно стикалась з тим, що коли приходиш до лікаря бо в тебе шось там болить чи турбує, тобі одразу - "Вам треба народити і все пройде". З тих пір, я одразу міняю лікаря який каже мені таку єресь і хожу до адекватних.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ох, якби ж все було так просто - народжуєш і зцілюєшся від всього 😂 правильно робите, що обираєте адекватних лікарів
@olhadidukh7497
@olhadidukh7497 3 жыл бұрын
По цій логіці, усі «дітні» мали б не хворіти
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
@@olhadidukh7497 бажано одразу стати безсмертними
@linavehera3030
@linavehera3030 3 жыл бұрын
Я десь прочитала, що такі вислови пов'язані з нерозумінням лікаря, з чим він ( чи вона ) має справу. Жіночий організм досліджувати складніше через гормонально зумовлений цикл і раніше цим особливо паритись науковці не хотіли. Вивчали, що і як клацає більше у чоловіків. Але ж ми різні. І коли лікар тупо не відстрілює, що з тобою, він ( чи вона, знову ж таки ) з виразом обличчя юного Декарта впарює тобі " нада радіть і всьо прайдьот "
@MsSVETALA
@MsSVETALA 3 жыл бұрын
Ольга Діденко, але в деяких випадках це правда - при гормональних порушеннях (а більшість хвороб і є наслідком таких порушень) вагітність часто збалансовує організм. Звичайно 100% гарантії немає, але ж і ліки виліковують не всіх
@irynavolovyk5185
@irynavolovyk5185 3 жыл бұрын
Більше вийшов випуск про позитивне материнство, Ясю задавили, ще й на допомогу інших мам взяли) потрібно було запросити ще когось з позицією child free, розкрити цю тему більше
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
просто ми озвучуємо свої думки і свої досвіди) p.s. задавити Ясю не вийшло би)
@olgadubrova8032
@olgadubrova8032 3 жыл бұрын
100%
@laviva1411
@laviva1411 3 жыл бұрын
у мене склалося враження, що Яся не дуже й хотіла представляти позицію чайлд-фрі. Треба було запросити когось, хто почувається більш комфортно у своєму виборі, без обов'язкової умови мати "няшний і толерантний" вигляд до "яжемам". Бо хоча усі скаржаться на відсутність умов для мам, та проте "яжемами" зідкись беруться такі упевнені в собі і своїх правах. В той час як "чайлд-фрі" швидше старатимуться подбати про свій затишок, ніж вторгатися на територію "яжемам".
@marynafedorenko9197
@marynafedorenko9197 3 жыл бұрын
Мені 24 роки, я не маю партнера та дітей. Ось тезиси, якими я керуюсь: 1. Не нормально ставити за мету народження дитини саме по собі, як і не нормально виходить заміж лише щоб мати чоловіка. 2. Нема такого, що "треба заміж". Але вы можете знайти людину, з якою вам краще, ніж одною. І народжувати лише якщо ви хочете увічнити вашу любов у ще одній людині. 3. Якщо людина не хоче дитину - не потрібно за це засуджувати. Бо ж багато людей, які не хотіли дитину, але народили і все життя знущаються фізично або психологічно. Суспільству просто треба зрозуміти, що не всі люди можуть бути батьками. До того ж, хтось хоче дитину, але не може її народити. Такій людині дуже боляче чути "тобі вже час, чому не народжуєш?" 4. Не нормально ділити людей на тих, які люблять дітей і тих, які не люблять. Діти - це прості люди. Одну людину можна любити всім сердцем, а іншу - ненавидіти. Тому, вважаю нормальним відноситись нейтрально до дітей всього світу і при цьому обожнювати своє дитя. 5. Вважаю, що людина повинна бути щасливою, та не заважати іншим бути щасливими. Тому боротьбу між яжемамками і чафлдфрі вважаю безглуздою. Хто хоче - хай не народжує, хто хоче - хай народжує, але пам'ятає, що для нас його святі діточки - просто пересічні людини і ми не маємо на них молитися. 6. Ну і в кінці хочу добавить: я не чайлдфрі. Я не маю дитину бо поки що не хочу її мати. Але настане день, коли я зустріну чоловіка і зрозумію, що моя дитина мусить мати його колір очей і характер.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
❤️
@yak_mene_to_vkurvliuie
@yak_mene_to_vkurvliuie 3 жыл бұрын
Стосовно третього пункту. В світогляді багатьох людей насилля над дітьми - це не наслідок неготовності батьків до дітонародження, а виховний процес, типу: "Мене так виховували і виріс нормальним"(ні).
@андрейскрыпник-ъ2е
@андрейскрыпник-ъ2е 3 жыл бұрын
"Увічнити любов у дитині"- на жаль , лише романтичний міф.
@openUworld
@openUworld 3 жыл бұрын
Здається у цьому віці у мене були схожі погляди. Але все змінилося. І дякую богу, що ні тоді ні зараз мене ніхто не цькує за це.
@yuliianikolaienko4762
@yuliianikolaienko4762 3 жыл бұрын
Дякую, що обрали цю тему - вона наразі дуже часто обговорюється у нашій сім'ї. Мені "пощастило" мати маму гінеколога, яка все життя присвятила появі на світ чужих дітей, а тут рідна дочка не дає їй реалізувати свій досвід на повну. Моя матір не запитує, коли вже я завагітнію - вона просто залякує тим, що після 30 народити здорову дитину дуже важко і, чим далі, тим гірше. Такі казочки я чую принаймні раз на місяць, а якщо ще й хтось з однокласниць народить енну дитину, то наша пісня гарна й нова... Ще й свекруха підливає масла - одразу після весілля і вже 6 років у неї єдине привітання: "чтобы у вас наконец-то появились детки". Ми з чоловіком неодноразово обговорювали цю тему і поки що сходимось на тому, що діти не на часі. Іноді мені навіть здається, що чоловік більше хоче дітей, ніж я. Але це швидко минає, варто нам лиш стикнутись з чиєюсь "квіткою життя", яка істерить на всю вулицю. Ми це називаємо "оновлення системи античайлд". І доречі, я солідарна з Ясею щодо того, що мене відштовхує сам процес вагітності і пологів. Я теж задумувалась над тим, щоб взяти дитину із сиротинця і подаруватиїй нормальне життя. Можливо, це допоможе прийняти думку про народження своєї дитини, або ні.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
так, найскладніше - коли тиснуть найближчі люди
@miszk5690
@miszk5690 3 жыл бұрын
Вибачте, якийсь вона не дуже доінформованний гінеколог- насправді жінки ще до 40 років мають хороші шанси завагітніти та народити живу здорову дитину, після 40 ці шанси ще є, але невеликі
@katrynasunrise1015
@katrynasunrise1015 3 жыл бұрын
моя мама народила в 41 рiк - здорову, гарну дiвчинку) проблем при вагiтностi та родах не було. Зараз у мене з сестричкою 19 рокiв рiзницi) так що не бачу нiчого страшного в тому, щоб родити дитину коли саме ТОБI схочеться)
@VitaliiTsariuk
@VitaliiTsariuk 3 жыл бұрын
Так давно хотіли тему про чайлдфрі, що аж зробили випуск про щасливе материнство) Тема Ясі не розкрита, нажаль...
@olexandrash
@olexandrash 3 жыл бұрын
Кльова тема. Я завжди ставилася до чужих дітей як Яся - "то, добре, але подалі від мене", але не виключала, що колись захочу власних. Найжахливіше, що власної дитини захотілося, коли сильно впала впевненність в собі, як у спеціалісті та взагалі своїх здібностях. Тому після народження дитини нічого не покращало, а я опинилася в депресії на два роки (поки не пропрацювала все зі спеціалістами). Зараз я в нормі: люблю себе, свою родину, в мене також ідеальний син)), люблю свою справу і цілком задоволена життям. Але, коли зі мною діляться думками "в нас вже все є - будинок, машина, робота, подорожі, от думаємо, що мабуть потрібні діти, але не те, щоб ми цього прагнули, просто прийшлов час", я завжди раджу не робити цього, якщо немає чіткого бажання. Бо чайлдфрі - це чесно сказати собі "не хочу", і це дуже доросла позиція насправді, аніж таки піддатися тиску суспільного "треба". Все має бути так, як любиш. Всім обіймів!
@irynavlasova5959
@irynavlasova5959 3 жыл бұрын
Проблема на ринку праці в жінок виникають через те, що чоловіки поводяться так ніби діти - проблема жінки. І всі лікарняні, оздоровлення, садочок, ранки, школи, збори - завжди мама випрошується з роботи. А міг би і тато робити це. Не те щоб всі чоловіки такі, але це норма в суспільстві
@ОЛесяКиянка
@ОЛесяКиянка 3 жыл бұрын
Золоті слова! Правда на 100%!
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Думаєте, ця норма може змінитись?
@With_Lime_Trailer
@With_Lime_Trailer 3 жыл бұрын
@@ebautebaut думаю тут як з квотами на українську мову, спочатку буде отой баскервільський вой, а потім всі такі «о, а так можна було?» Я за квоти на працевлаштування жінок, чисто щоб змінити світогляд роботодавців
@ОЛесяКиянка
@ОЛесяКиянка 3 жыл бұрын
@@ebautebaut Так, зміни вже почалися, однак патріархальні норми все ще рулять... Ну і жінконенависництво серед милих дам теж буйно квітне: нема для жінки сильнішого ворога, як інша жінка. "Як це ми прати пелюшки і працювали, а ви хочете запрягти чоловіків. Тоді що це за чоловіки?. Нащо тобі працювати-в тебе чоловік гарно заробляє! Нащо їй няня- і так спить до обіду... "Ну і так далі...
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
@@ОЛесяКиянка одна з причин мізогінії - як раз ці патріархальні норми "я прорвалась в цей світ - не забирай в мене моє місце". хоча це дурість, звісно
@nataliia4526
@nataliia4526 3 жыл бұрын
Мені колись подруга відкрила очі ще на таку точку зору, про яку я навіть не думала: наскільки це грубо та жорстоко питати "коли там вже діти" будь-кого, адже є чимало пар, котрі їх хочуть, але не можуть завагітніти. І уявіть їх біль, щоразу, коли вони чують все те, що дратує нас ,котрі дітей просто не хочуть. Тобто, ми собі подратувались забули, і живемо своїм життям без дітей далі. А ті жінки (та чоловіки - не будемо їх ігнорувати) не можуть забути. І не будуть же всім розказувати свій анамнез. Тим паче, що і тоді, думаю, будуть непрохані поради. І колись прочитала дуже класну фразу, на жаль не пам'ятаю дослівно. Суть була в тому, що жіноча вагіна, на відміну від чоловічого пенісу, дуже стигмована та табуйована, але всі чомусь вважають себе в праві туди залізти.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
класна фраза!
@lidag3726
@lidag3726 3 жыл бұрын
Так,покопирсатися в чужих трусах у нас є нормою....
@СашаСвит-г1о
@СашаСвит-г1о 3 жыл бұрын
Так а в тебе самої коли вже будуть діти?
@ЮрийН-и7м
@ЮрийН-и7м 3 жыл бұрын
Правильно. Пінус треба відрізать
@kateryna.karpiuk
@kateryna.karpiuk 3 жыл бұрын
Дякую за крутий випуск. Справді позиція Ясі не висвітлена до кінця. Поважаю її позицію. Взагалі складається враження, що жінка, яка має дитину -- це якась вища верства населення. Це ніби клуб жєнщін, які дастігли всєво на свєтє. Мене це хаааарить!
@marianak7721
@marianak7721 3 жыл бұрын
Якщо б поряд зі мною був чоловік, який сказав би "мала, я буду вставати вночі, всі питання про садки і школа будуть на мені, я прочитаю всі книжки про виховання дітей і буду їх практикувати" - я б народила вже пару років тому))))) Чомусь мені здається, що народження дитини понижує якість життя жінки (час який вона може приділити на себе, час який їй доводиться витрачати на сімю, фінанси які вона може витратити на себе) таке....
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Як думаєте, що ж нам робити, щоб такі чоловіки були / їх ставало більше? Бо, здається, багатьом такі потрібні)
@ViktoriaYev
@ViktoriaYev 3 жыл бұрын
@@ebautebaut плюсую) якщо знайдете родовище/джерело чи звідки там такого чоловіка взяти, маякніть. Мені теж потрібен!)))
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
@@ViktoriaYev гадаємо, ці чоловіки точно мали би дивитись наше шоу 😉
@MK-cm2cc
@MK-cm2cc 3 жыл бұрын
@@ebautebaut не зв'язуватися з чоловіками, які не готові до партнерства. Звучить радикально, так. Я теж порвала одні стосунки, бо не хотіла тягнути все на собі. Є багато крутих чоловіків, тому треба тільки дати їм можливість
@zlatagordenko1441
@zlatagordenko1441 3 жыл бұрын
чому "доводиться" витрачати? Чому ж прям так не хотіти, щоб аж прям доводилось? Коли читаєш з дитиною книгу, то сам згадуєш Дороті і Тотошку з книги "Дивовижний чарівник країни Оз", яку ти сам читав у дитинстві. Це ж задоволення перечитати ці сторінки, передивитись ілюстрації з дитиною. Це навіть краще, ніж сходити в кіно, або на розпродаж одягу. Я на "фінанси на себе" має трошки іншу позицію. Я - дівчина і меня звісно хочеться нову сукню, але з моєю статурою я буду гарною навіть у простих джинсах і білій футболці. Ми іноді купуємо більше, ніж навіть ми потребуємо. Зараз у мене є можливість трохи себе балувати, але я можу бути гарною і навіть без великих витрат. Зачіску я навчилась робити самостійно і у мене виходить не гірше, ніж мені робили у салоні.
@marijasergeeva3751
@marijasergeeva3751 3 жыл бұрын
Я дуже вдячна своїм батькам, які ніколи не тиснуть на мене через те, що я досі незаміжня і не маю дітей, а поки живу для себе. Мені дуже подобаються сім'ї, де жінка і чоловік однаково розподіляють час на дитину і мають можливість розвиватися, як особистості. Усі щасливі😊 але виходити заміж за когось, щоб народити -то не моя історія.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
А якщо народити, не виходячи заміж?) P.s. Передайте вашим батькам, що ми їм теж вдячні)
@ТаляВинарська
@ТаляВинарська 3 жыл бұрын
Не вистачило трохи думки жінки, яка шкодує, що народила дітей і якій все це важко і не вдається бути крутою в усіх сферах
@ОЛесяКиянка
@ОЛесяКиянка 3 жыл бұрын
Насправді таких багато, просто вони не можуть (соромляться, бояться) відкрито про це говорити. Особливо-якщо дитина з особливостями розвитку, і весь гіркий тягар на одній мамі...
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Можливо, не всі жінки навіть готові перед собою визнати, що вони шкодують про це - бо у суспільстві так не прийнято
@user_iren
@user_iren 3 жыл бұрын
@@ebautebaut Не все ,но когда сама мама признается сама себе становится хотя бы воспринимать все намного легче. Это я по личному опыту сужу
@ТаляВинарська
@ТаляВинарська 3 жыл бұрын
@@ebautebaut згодна! І я боюся, що жінці довелося б після такої заяви добряче вигрібати лайно коментаторів
@senikko
@senikko 3 жыл бұрын
Не дуже розумію хто схоче про себе таке публічно казати - в нас хейт ллється й за меньші «провини»
@roks1146
@roks1146 3 жыл бұрын
Декілька разів я чула думки людей типо "Кожна жінка хоче дітей" або "Нормальна жінка хотітиме дитину", чи навіть "Якщо в неї немає дітей, то вона хвора чи безплідна, і тому каже що вона чаїлд фрі". Тут хочеться трохи поринути в історію і згадати чому люди раніше народжували 7 і більше дітей. Висока дитяча смертність, багато не виліковних хворіб, середній вік життя жінки в рази коротший, з семи дітей дорости до дорослого віку могли троє або ж і двоє. Плюс варто згадати, що на генетичному рівні у людей є ще територіальні інстинки і якщо б наші предки не народжували багато дітей то якась чума просто напросто могла б нас винищити. Зараз коли на планеті більше семи мільярдів людей, лікуються майже всі відомі нам хвороби, рівень життя виріс врази, нам просто немає більше потреби народжувати багато. Тому цілком нормальним і логічним вважаю, що жінки народжують пізніше і що люди вирішують мати 1-2 дитини або не мати дітей зовсім.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ось би ще пояснити це тим, хто досі подумки живе в умовному 17 сторіччі! і не знає, що нам не потрібно 7 дітей, щоб з них вижила половина
@ziu__
@ziu__ 3 жыл бұрын
І контрацепції раніше не було
@MK-cm2cc
@MK-cm2cc 3 жыл бұрын
Зі всім згідна, окрім перенаселення планети. Гляньте, що робиться в Індії. Чому там люди можуть нині мати 10 дітей, а я не можу мати двох? У розвинених країнах приріст населення мізерний, навпаки, йде старішання нації
@nataliyavlasenko
@nataliyavlasenko 3 жыл бұрын
@@MK-cm2cc, так, але в яких умовах живуть ті 10 дітей в Індії? Я б не хотіла такого життя для своєї дитини. Суцільний безлад, антисанітарія, відсутність адекватної освіти та медичної системи для більшої частини населення. Це НЕ життя особисто для мене і, відповідно, для моєї гіпотетичної дитини.
@MK-cm2cc
@MK-cm2cc 3 жыл бұрын
@@nataliyavlasenko я говорю про те, що я можу дозволити собі двоє дітей. І можу не карати себе за перенаселення планети. До дупи мені Індію, там люди мають свою голову
@ОксанаБеца-б3е
@ОксанаБеца-б3е 3 жыл бұрын
Шикардосний випуск!!! Дівчата, дякую😘 Далі буде сумбурно - мені майже 36, я третя дитина-дівчина в родині, мої сестри вже подарували батькам разом 5 онуків, я люблю своїх племінника і племінниць, але я переконана чайлд-фрі, при тому якби я поєднала свою долю зі своїм першим коханням у 21, то я б зараз однозначно була б матір'ю, потім мала тривалі стосунки (понад 10 років) і я вирішила, що наша родина до дітей не готова... Зараз я щаслива у гостьових партнерських стосунках, а любих родичів-сусідів-подружок, які переживають через моє невиконане призначення - делікатно (не завжди) посилаю... Ще раз - величезна вподобайка 😘😘😘😘
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
оце так історія! дякуємо, що поділились ❤️ а ваші батьки та сестри вас підтримують? чи вони як раз ті, хто "переживає"?
@ОксанаБеца-б3е
@ОксанаБеца-б3е 3 жыл бұрын
@@ebautebaut Сестри щасливі, бо я допомагаю своїм племінникам, хоча коли дискутуємо щодо виховання чи ще якихось моментів може прозвучати "своїх народи - і виховуй як хочеш". І інколи, звісно, включають про "часікі" і "стакан води". А батьки - роблять вигляд, що змирились, бо вважають, що скоро це пройде, і я стану на путь істинний "нормальної жінки" ;)
@helenjong9579
@helenjong9579 3 жыл бұрын
Дякую за ваш контент. Для моїх рідних слова "у мене немає ресурсів та бажання зараз народжувати" - не аргумент, а "егоїзм"та "ти про мене не думаєш зовсім". Я думаю в першу чергу про себе, і вважаю, що так і повинно бути. Чекаю нових випусків!
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
А ви спробуйте показати їм цей випуск 😉 Може, ми їх переконаємо
@deChihiro
@deChihiro 3 жыл бұрын
Це маніпуляція - те, що вам кажуть! Тримайтеся та відповідайте тим самим: що вам їхній тиск - то неприємно і ознака, що ви їм - не важливі. Хай відповідають
@yukiua7338
@yukiua7338 3 жыл бұрын
Здоровий егоїзм - це добре. А їм, до речі, можете відповісти, що жити як хочеться - це не егоїзм, егоїзм, це бажання, щоб інші жили, як хочеш ти. Тобто "про мене не думаєш"?
@InonoYazy
@InonoYazy 3 жыл бұрын
@@yukiua7338 записала собі в цитати щоб батьку цитувати
@kelpie5941
@kelpie5941 3 жыл бұрын
Приклад Ясі про чоловіка який під сорок років передумав бути чайлдфрі - це 100% страх мого життя. Тут важливо розуміти свого партнера і причини його відношення до цього питання. Коли виходила заміж - чоловік був попереджений, що через проблеми зі здоровям дітей може не бути. На той момент він був молодий і його ця тема не чіпала. Але через 8 років шлюбу, почалися «дзвіночки» про те, що йому «хочеться залишити свій слід у майбутньому», «дати генам продовження» і взагалі «цікаво вкласти свій досвід у когось і подивитись на результат». Було страшно, що якщо я не зможу цього дати - сім’я розпадеться. А причина зміни поведінки банальна: за минулі роки він просто став доросліший, знайшов цікаву хорошу роботу, купив житло і просто став себе впевненіше почувати. Добре що лікарі в нашій країні помиляються і тепер наша сім’я збільшилася) Отож діалог на такі теми важливий у парі, і не один раз , а постійно проговорювати щоб розуміти - наскільки людина свідомо прийняла рішення .
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
круто, що вам пощастило! але взагалі ситуація складна - без діалогу її справді було б важко вирішити
@InonoYazy
@InonoYazy 3 жыл бұрын
тобто вам вам довелось підстроїтись під чоловіка чи це було чимось таким, що у вас викликало негатив спочатку (коли він зінив свою думку)? як це відчувається?
@kelpie5941
@kelpie5941 3 жыл бұрын
@@InonoYazy з мого боку завжди був розпач, бо мені всі лікарі говорили про бездітність. Тому я чоловіка одразу попереджала, що нащадків не буде. Але, на щастя, медицина крокує вперед, і нам вдалося. Тому я навіть рада, що його погляди змінилися:)) це дало стимул шукати варіанти вирішення нашого питання.
@MsSVETALA
@MsSVETALA 3 жыл бұрын
@@ebautebaut а який може бути діалог, типу ти ж обіцяв? Але ж дописувачка написала, він "виріс" змінився і тепер має інші погляди. І ні від кого в світі не можна чекати, що людина не змінить свою думку
@nikavadimovna6567
@nikavadimovna6567 3 жыл бұрын
100%.Люди повинні говорити,про своє бажання не мати дітей на початку стосунків,щоб партнер чи партнерка знали чого очікувати.В мене була співробітниця,якій чоловік протягом багатьох років розказував,що він поки не готовий.Їй минуло 35,а він і досі був не готовий.Десь в 37 вона таки народила,бачила її в соцмережах.Просто він іще був на кілька років молодший за неї,міг теж морочити голову до 40,а потім з молодою одружитись.
@myroslavakuntner7754
@myroslavakuntner7754 3 жыл бұрын
Супер, що ви говорите про можливість вибору. 15 років назад цей вибір мені здавався неможливим...
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
А чому вам так здавалося?
@ЮляБорис-г4к
@ЮляБорис-г4к 3 жыл бұрын
Тому що не раз відбувались схожі ситуації. Якщо ти починаєш давати зауваження дитині яка тобі відверто заважає , то всі навколо підтримають маму, а не тебе . Хоча заважали мені. А у відео з сторони жінки в якої є дитина йде відверте переконання ну нічого страшного , дорослі більше можуть заважати . І взагалі я погоджуюсь під словами « я б заплатила більше як би навколо не було дітей» З нетерпінням чекаю коли відкриються заклади з таким принципом , або побудують житлові комплекси . Думаю буде користуватись попитом .
@sofiiahitlan9313
@sofiiahitlan9313 3 жыл бұрын
Є класний посібник по психології. Називається “I never knew I had a choice”. Якщо коротко, то багато ідей/думок ми впитуємо як губки не питаючи себе чи ми погоджуєтесь з ними. Це в основному про недоліки/відсутність критичного мислення. Люди часто не ставлять під сумнів речі перед тим як в них повірити. Не має нічого дивного в тому, що люди не знають про існування вибору. Їх сім’я/друзі/суспільство допомогло їм в це повірити.
@annafromlviv
@annafromlviv 3 жыл бұрын
Дуже бракувало подібного формату на україномовному ютубі. Дякую! ❤️
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ми як відчували ❤️
@olenkaizum
@olenkaizum 3 жыл бұрын
О так, дуже погоджуюсь з Ясею! Найбільше зупиняє уся ця фізіологічна частина - твоє тіло і здоров'я ніколи вже не буде таким як до вагітності і це жахає. Навіть якщо всі зорі зійдуться і буде повна реалізованість у всіх сферах життя (робота, хоббі, фінансові ресурси, бажання опікуватись і ділитись своїм досвідом з маленькою людиною, буде дуже класний партнер з яким хотітимеш дітей) цього може бути не досить аби наважитись на дитину. Чому людство може зібрати і запустити адронний колайдер, але не створило інкубатор, де би діти виростали до 9ти місяців, як у фільмі Дитя робота?
@iuliannaromanchyshyna2710
@iuliannaromanchyshyna2710 3 жыл бұрын
ті ж самі думки!!!
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
А якби (ну от теоретично) був такий інкубатор - це б вплинуло на ваше бажання мати / не мати дітей?
@deChihiro
@deChihiro 3 жыл бұрын
Як я погоджуюсь!!!!! Я не хочу бути інкубатором й інвалідом після пологів!
@InonoYazy
@InonoYazy 3 жыл бұрын
було б цікаво аби жінка розказала про своє тіло після пологів. хоча кожне тіло різне і ніколи вже не дізнатися що було б без пологів. мені, до речі, теж не хочеться народжувати.
@churochhka
@churochhka 2 жыл бұрын
@@ebautebaut так
@89Suricata
@89Suricata 3 жыл бұрын
Мені 32. Я свідома чайлдфрі і на роботі я відчуваю себе дискримінованим працівником, адже колеги в основному своєму жінки, які мають дітей. В них завжди дуже багато лікарняних, відпрошувань, відпусток, і мені необхідно виконувати додатково їх роботу за ту саму зарплатню, що мають і ці жінки. Я не дуже розумію чому. А буває ще таке, коли мені потрібно відпроситись, керівництво мене питає, мов, "а куди тобі треба, що в тебе можуть бути за справи, в тебе ж нема дітей". Дикість якась
@Elli_Oz
@Elli_Oz 3 жыл бұрын
Очень вас понимаю. Были такие подчиненные:больничные,родительские собрания,детей приводили в офис постоянно и т.д.,при этом я до ночи на работе,чтоб успевать все сделать. Уволилась. И те же разговоры "у нас семья,дети", женская философия о том,что можно не выполнять свои должностные обязанности. Понимаю работодателей,не желающих брать на работу матерей.
@89Suricata
@89Suricata 3 жыл бұрын
@@Elli_Oz Особенно забавно было в локдаун. Школы и сады не работали и все поголовно сотрудники ушли на больничные, чтоб сидеть с детьми... И я такая "ух тыыы, и это мне теперь работать за всех... класс" xD
@Elli_Oz
@Elli_Oz 3 жыл бұрын
@@89Suricata да,к сожалению,в таких ситуациях даже доплата не радует. 🤔
@fusionua
@fusionua Жыл бұрын
Я говорю , что мне надо кота к врачу отвезти все все понимают, это тоже член семьи
@blackcelebration5219
@blackcelebration5219 Жыл бұрын
О, я так само. Мені 32 і не хочу дітей. На роботі також, одні мамки, які не пропустять можливості мене підї**нути з тим що немає дітей. І це вони роблять з якоюсь агресією, з постійним нагадуванням про часіки. І правильно ви сказали за ці всі лікарняні - хай вийде попрацює Таня, а що в неї ж дітей немає 😔
@liuba6600
@liuba6600 3 жыл бұрын
Навіть якщо в тебе вже є дитина, то тобі буду закидати "треба дві дитини, бо перша буде егоїстом", або "треба друга, бо потім пошкодуєш". Реально?! Я хочу одну дитину, все. Порадники навколо бісять, нереально бісять.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Хотілось би зрозуміти, чим їм мало однієї дитини))
@АннаШкандиба
@АннаШкандиба 3 жыл бұрын
Дійсно, чому суспільству мало однієї дитини?Постійно слухаю ці розмови. Треш! Дівчата ви супер, що підіймаєте такі важливі "жіночі" теми!
@НаталяБойко-ш4я
@НаталяБойко-ш4я 3 жыл бұрын
Я друга дитина, моя мама народила мене в 35 років, що в союзі вже було "старородяща", у нас з братом різниця в 11 років, рішення народжувати вона прийняла сама, бо ніхто не планував, так сталося, а тато сказав - роби як хочеш. Так от вона ніколи не шкодувала про це рішення, я щаслива, що в мене є старший брат, а наша сусідка - мати кращого друга дитинства мого брата - потім казала мамі, яка вона щаслива, що наважилась. Моя мама дуже переживала, що в мене не буде дітей, прям казала, що заставить, бо вона хоче, щоб я була щасливою, а мені зараз буде 29 - і я не впевнена, що колись буду готова... У кожного своє щастя. 1 дитина це такий самий вибір як і 2 чи відсутність дітей, просто не те щоб століття - півстоліття тому багато дітей просто не виживали, потрібна була допомога по господарству, от і народжували багато.
@ОксанаХаритонюк-в9ю
@ОксанаХаритонюк-в9ю 3 жыл бұрын
@@ebautebaut однієї дитини мало, що б вам забезпечити пенсію. Бо зараз жартики, а через 40 років буде ниття про злидні
@kris.korinets
@kris.korinets 3 жыл бұрын
Яся - дуже дякую за висловлену позицію! Це просто слово в слово те, що я думаю і відчуваю ))
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
іноді кожній з нас потрібен внутрішній голос, схожий на Ясю)
@ivaiva9201
@ivaiva9201 3 жыл бұрын
@@ebautebaut є таке)
@Olha-Zakharchuk
@Olha-Zakharchuk 3 жыл бұрын
Випуск про материнство і чаідлфрі де позиція Ясі не сприймається і ігнорується, а обговорюється як добре бути мамою і працювати. Роль батька теж під питанням
@олямаланчук-к6ю
@олямаланчук-к6ю 3 жыл бұрын
цілком підтримую, саме це і хотіла закоментувати але не вийшло так влучно як у вас!
@ustynovaa
@ustynovaa 3 жыл бұрын
Лайкаю, коментую, мрію, аби такий контент став якнайшвидше популярним
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Ми теж про це мріємо) до речі, якщо є побажання, про що хотіли б почути в наступних епізодах - пишіть)
@viraiefremova7097
@viraiefremova7097 3 жыл бұрын
І я так само роблю😉 і випуск, і формат загалом, просто супер🔥🔥🔥
@vasylbendas
@vasylbendas 3 жыл бұрын
Блін, це так ніби просто, що це наша СПІЛЬНА дитина і обов'язки в нас в обох однакові (крім грудей), але чувачки думають, шо якшо вони працюють, то все, вони ж гроші заробляють, своє виконали... Я не уявляю, як тим дівчатам, яким тре і прати і готувати і пилососити і гуляти і підгузки міняти. Перший місяць після пологів, дружину на кухню навіть не пускав. Всім добра і взаєморозуміння :)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
тішимось за вас і вашу дружину! бо багато хто справді не розуміє, що дитина - справа спільна
@annaparkhomenko8469
@annaparkhomenko8469 3 жыл бұрын
Дякую дівчата, що підіймаєте такі важливі теми! Дуже цікаво! В мене є подруги, які не мають і не хочуть мати дітей і це ОК. Те, що відбувається у Польщі дуже небезпечно і на мою думку є порушенням прав людини. Коли старі консервативні дядьки прикриваючись релігією та іншими відмазками, вирішують долі жінок... З нетерпінням чекаю нових випусків! Успіхів вам та натхнення!
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
так, ситуація в Польщі просто жахає! дуже шкода жінок, про почуття яких в цій ситуації мало хто думає
@colonelpenny677
@colonelpenny677 3 жыл бұрын
Ідея: «дати цьому світові нову таку чудову людину» - не обманюйте ні себе, ні інших. Цьому світові від людей нічого не потрібно. Люди - це паразити, які тільки шкодять планеті. Не шукайте ніяких причин для того щоб завести дитину - робіть те що робить вас щасливими, не порушуючи меж оточуючих
@sofiayablonska7492
@sofiayablonska7492 3 жыл бұрын
А як я «люблю» коли твою думку як дорослої і зрілої людини не поважають ( в будь яких аспектах життя, тут не йдеться про мамські штучки) , бо ти не родила, не виховала і взагалі нічого в тому житті не знаєш. «От народиш-тоді будеш знати» і т.д Таке враження, що після пологів вручають якийсь диплом компетентності😂
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
цікаво, як саме пологи відкривають доступ до цих таємних знань🤔
@Bumanuv
@Bumanuv 3 жыл бұрын
Якщо ця думка стосується дітей, то краще і не мріяти що по книжках, або маючи досвід «спостерігання збоку» ви можете отримати навіть приблизну уяву про діточок ;)
@КонстантинЖмурко
@КонстантинЖмурко 3 жыл бұрын
@@ebautebaut Ваш комент є влучний і прикольний, та все ж після пологів дійсно все змінюється як для жінки, так і для чоловіка. Коли став батьком, я по іншому став реагувати на дітей, таке враження, що чужих дітей немає, готовий прийти на допомогу будь-якій дитині чи мамі/татові з дитиною. В голові почав працювати окремий процес, що аналізує потенційні небезпеки для маленьких людей. Такі ж зміни відбуваються і з жінками (в усякому разі в кого запитував). Батьківство дає людям можливість перейти на інший етап розвитку психіки, навіть етапи, адже ти розвиваєшся разом з розвитком психіки дитини. Цей досвід нічим не замінити. Загалом ставлюся спокійно до свідомого вибору не мати дітей, не лізу в душу, коли не просять), але я точно знаю, що природа заклала неймовірні механізми, які спрацьовують автоматично.
@СвітланаМельник-ч8з
@СвітланаМельник-ч8з 3 жыл бұрын
@@ebautebaut щоб дізнатися, треба народити😉
@annalelechenko4904
@annalelechenko4904 3 жыл бұрын
На мою думку, якраз потрібно ввести диплом компетентності перед тим, як народжувати. Як з правами - вивчив теорію, попрактикувався в дитячому будинку чи садочку, отримав хороший бал - вперед, народжуй
@_MinUk_
@_MinUk_ 3 жыл бұрын
Можливо трохи жорстко - але я б для тих хто часто питає "коли будуть діти" провів екскурсію в пологовий будинок. Чим далі від Києва - тим більше жесті. Плюс прайс на пологи(
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
як кажуть, гроші за пологи - наш "первородний" гріх
@АрінаГончаренко-х7э
@АрінаГончаренко-х7э 3 жыл бұрын
Ох дякую рекомендаціям ютубу, що показав, що цей канал існує. Люблю формат Подруг на російському ютубі, як круто, що тепер є подібне, але про мою країну, про моїх прекрасних співграмодянок, моєю чарівною мовою. Дякую вам дуже ❤
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо ❤️
@ihavetwohobbies
@ihavetwohobbies 3 жыл бұрын
На щастя, на мене батьки не тиснуть з цим питанням, але я сама з цим прекрасно справляюсь)))) В тому плані, що в нашому соціумі часто важко відрізнити свої справжні бажання від тих, що нав'язувались з дитинства. Бо коли тебе з першого класу питають якого ти хочеш чоловіка та як назвеш дітей, потім в дорослому віці важкувато від цього відчепитись
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Ох як розуміємо ❤️ але ж ви вже усвідомлюєте це, тож це перший крок, щоб від себе відчепитись
@deChihiro
@deChihiro 3 жыл бұрын
Сто проц! І всі діснеєвскі мультики про принців і кінцівпою гепі-ендом!
@mariecurieee9491
@mariecurieee9491 3 жыл бұрын
Вау, другий випуск - це прям бескоштовний сеанс терапії! Дякую, зловила купу інсайтів, вийшло дуже цікаво і змістовно
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Записуйтесь на наступний сеанс ❤️
@marynanahirniak5160
@marynanahirniak5160 3 жыл бұрын
Тепер ще хейтять багато, коли ти мама і проводиш час з дітьми, то типу ти --не реалізована
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Всім не вгодиш 🤷‍♀️ а мамам краще не звертати уваги на хейтерів і тих-хто-знає-краще-як-жити
@АлінаДанилюк-ж4п
@АлінаДанилюк-ж4п 3 жыл бұрын
Це точно. Чула неодноразово. Тема важлива. Дякую дівчатам, що порушили її. Обмірковую її другий день
@ИринаТерещук-я7ь
@ИринаТерещук-я7ь 3 жыл бұрын
Якщо вам комфортно то це ваша справа вашої реалізованості )
@paulamersy
@paulamersy 3 жыл бұрын
Дуже активні женщіни з дітьми які вічно сплять, або віддані на поталу телефону, дуже часто вихваляються, що вони такі активні і реалізовані, а ти якась чмошниця вічно біля тої дитини
@murmur6716
@murmur6716 3 жыл бұрын
@@ebautebaut ну з такою позицією, нехай і чайлдфрі просто не звертають увагу, навіщо ж тоді боротися за повагу
@annadanylenko3324
@annadanylenko3324 3 жыл бұрын
які прекрасні пані, що піднімають такі теми українською вельми дякую 💖
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо ❤️
@ІринаДрана-н4ф
@ІринаДрана-н4ф 3 жыл бұрын
Тисячу лайків Ярославі за її позицію! Вона повністю співпадає з моїми поглядами!
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
так і перекажемо ❤️
@laviva1411
@laviva1411 3 жыл бұрын
так, мені теж не подобається саме процес народження. Ну і ще наступні років 3 вигодовування та тотального "догляду" за дитиною. Не всі здатні доглядати за іншою людиною і отримувати від цього радість та задоволення.
@ІринаДрана-н4ф
@ІринаДрана-н4ф 3 жыл бұрын
@@laviva1411 згодна. Звичайно, кожному своє, але мене теж найбільше "засмучує" те, що ти тотально витрачаєш свої сили на одну людину, зміщений фокус у житті. А перфекціонізм та підвищена відповідальність не дозволяють перекинути ці надважливі функції та відповідальність на інших людей. Народити - це половина справи, а от виховати, адаптувати цю маленьку особистість до життя - це багато ресурсів.
@AnnaDelinska
@AnnaDelinska 3 жыл бұрын
Дівчата, спасибі за випуск! Мрію про суспільство, де кожна дитина - бажана, а батьківство/материнство усвідомлені (а не тому що "часікі", "головне призначення жінки" та інша маячня), ну і, звісно, щоб ніхто ні до кого не ліз з особистими питаннями. Але чи доживу.. =))
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Ми теж мріємо ❤️ наближаємо його як можемо
@annaptashka5597
@annaptashka5597 3 жыл бұрын
Діти дуже ускладнюють життя фізично, психологічно, фінансово, часово. Суспільству, звісно, необхідно, щоб люди розмножувалися, але для кожної конкретної людини від дітей ккд сумнівний. Доки вони виростуть мине здоровіша частина життя, і лишиться тільки та, яка плавно перетікає в носіння склянок. Не хочеться бути нещасливим за молодості, зрілості задля потенційної допомоги в колись, яке може і не відбутися. І не хочеться приводити в світ людей, які, як і їх батьки можуть просто не знайти собі в ньому місця.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Просто треба народжувати дитину, якщо ти точно цього хочеш і готова до цього
@ОксанаЧопик-ь2д
@ОксанаЧопик-ь2д 3 жыл бұрын
Коли вже нарешті люди перестануть лізти в чуже життя(інтимне) інших людей... Я ж не питаю тьоту Люсю скільки разів вона ходить в туалет і чим. Хочеться інколи крикнути - від**ся від мене. Дякую, що піднімаєте такі теми
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
а ви спитайте - цікаво, як би відреагувала тьотя Люся на таке питання 😅
@deChihiro
@deChihiro 3 жыл бұрын
Згодна! Вражай тьотю Люсю цікавими питаннями!
@artist7566
@artist7566 3 жыл бұрын
Чому є Мотричка , й до сих пір не позвали Мотурначку? Дівчата, камон, так переглядів не чекайте=/
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
зараз ми подзвонимо до Мотурначки!
@Anna_Kot
@Anna_Kot 3 жыл бұрын
😂😂😂
@deChihiro
@deChihiro 3 жыл бұрын
Ахаха
@olenasavchuk3585
@olenasavchuk3585 3 жыл бұрын
Я думала мені одній та Мотурначка згадалася 😁
@d_mosyagina1575
@d_mosyagina1575 3 жыл бұрын
Чекаємо 😍
@latronlana5749
@latronlana5749 3 жыл бұрын
Вважаю себе занадто молодою для дітей та стосунків - 19 рочків, хоча деякі мої однолітки, прости Господи, вже по двох понароджували. Регулярно стикаюся з тиском оточення про " плани про дітей" або "в тебе є хлопець?", "а коли буде?" і вибішуюсь до чортиків, проте важливо навчитися відповідати на такі закиди і не втрачати самоконтролю через людей, в яких життя таке нудне, що їм є діло, коли ж ти вже чадо народиш.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
розкажіть, що ж ви відповідаєте на ці дурні питання?)
@InonoYazy
@InonoYazy 3 жыл бұрын
иене в 19 про таке ніхто не запитував. почли певно тільки з 25
@SunlightSource
@SunlightSource 3 жыл бұрын
тут і в 29 таке запитують. це як прийнятна тема для розмови, типу як погода для британців. про шо ше тут можна поговорити? так всі переживають....
@SunlightSource
@SunlightSource 3 жыл бұрын
@Al D може перший час, але потім ті запитання - як норма життя, як то вітер прошелестів там. Дивуєшся, якшо не питають з часом, тіпа шось не то..)))
@marinakoval227
@marinakoval227 3 жыл бұрын
Не було поруч чужих квітів життя😭😂🤌🔥
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
немає нічого поганого в квітах, просто іноді вам не треба бути разом)
@MK-cm2cc
@MK-cm2cc 3 жыл бұрын
@@ebautebaut бо у вас алергія на квіти життя?
@iv5346
@iv5346 3 жыл бұрын
Це взагалі топ фраза) Теж ненавиджу коли тобі просто втюхують дітей у простір, де апріорі не повинно бути жодних подразників для психіки, і це нормально 🤯
@deChihiro
@deChihiro 3 жыл бұрын
Цікаво те, що я у свої 29 років ЖОДНОГО разу не стикнулася з питанням " коли діти/заміж?". Ні від кого в сім'ї такого не чула. Але це не про толерантність - зовсім ні. Мене дискримінують за всім, чим тільки може збочений мозок [моїх родичів]: не такі джинси - не така сукня, не такі друзі - не такі хлопці, не в тому місці живеш - краще гний в селі поруч з нами, діти? - ще цих проблем від тебе не вистачало!". (Я - відмінниця в школі, вища освіта, магістратура, робота за спеціальністю, жодного татуювання, перший секс в 19 років - і все-одно я їм НЕ ТАКА). Приблизно так. Тому бачу глобальну проблему суспільства - дискримінація! За будь-якою ознакою: народила - клеймо "Яжмать", всі будуть лізти дорікати і радити, не народила -"щось з нею не так, мабуть, хвора". Дуже багато в чому погоджують з Ясею! І думаю, що народжувати дітей отримують право люди, які пропрацювали свої психотравми (бо скільки навколо кричащих на своїх дітей незадоволених матерів!), також люди, які не мають спадкових захворювань або ризику - безвідповідально народжувати від двоюрідного брата (знаю приклади інцесту), тому що кохання, при тому знаючи, що дитина навряд народиться здоровою ( і таке інше), і люди, які хочуть дітей, бо готові ділитися щастям і досвідом, а не тому що закривають потреби в реалізації/визнанні/ призначенні за допомогою дитини (дитина, як інструмент і засіб). Я свідомо визначилася, що мій шлях - це чайлдфрі (хоча я дуже люблю дітей і добре з ними взаємодію). І розумію, що коло чоловіків, які хочуть зі мною серйозних стосунків - дуууужее звужується, знову-таки через традицію дискримінації, сексизму, ярликів і необхідності мати дітей, щоб виглядати у правильному світлі в соціумі(
@katerinashevchuk1504
@katerinashevchuk1504 3 жыл бұрын
Є форуми чайлдфі. Там багато знайомств проходять.
@deChihiro
@deChihiro 3 жыл бұрын
@@katerinashevchuk1504 прикольно)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
будь яка дискримінація - це жахливо
@Anna-ps2tt
@Anna-ps2tt 3 жыл бұрын
Минулого разу в родичів. Після традиційного вступу: "ну є вже у вас все, тільки одне залишилось..." я вже давно завченими фразами відбивала всі пропозиції стати мамою. Як завжди, спочатку давали "пряника": "Це ж найбільше щастя в житті, оті маленькі ручечки, ножечки, мягенька попочка..." Далі "кнут": погрози пов'язані зі стаканами з водою та болячками, якщо не народиш. Під кінець, коли аргументи закінчились, а ціль не досягнута, завжди найважче: "ну Аааааня, дитино моя". І на цей раз я трохи псіханула і розплакалась. І знаєте що? Вони вибачились та сказали, що все зрозуміли. Не вірите? Так і було... Фактично. Вони подумали, що ми просто не можемо. Що я розплакалась не через нерозуміння з їх боку, а через те, що я безплідна і мені соромно признатись. Все "зрозуміли" і вибачились. Занавєс.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ох, співчуваємо ❤️ іноді найскладніше - це добитись розуміння в рідних
@helenamandat9666
@helenamandat9666 3 жыл бұрын
планую своїм батькам травити байки про безпліддя, якщо замахуватимуть) ггггг я не дуже ок донька, але й вони далеко не золотце
@alionakyrychenko8
@alionakyrychenko8 3 жыл бұрын
Дуже круто, що з’явився такий україномовний канал! Ви в цьому випуску обговорили чимало тем, яким можна приділити окремі випуски. Наприклад, тему сакралізації материнства і сепарації від батьків. Ця тема актуальна для багатьох в Україні, чиї батьки, а особливо мами, намагаються постійно втручатися в життя дорослих дітей.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
але тоді цей ефір тривав би досі))
@alionakyrychenko8
@alionakyrychenko8 3 жыл бұрын
@@ebautebaut 😁😁😁так, це заслуговує на окремий ефір
@tayachernyavska7206
@tayachernyavska7206 3 жыл бұрын
Дуже дякую за випуск! Погоджусь, однак, з іншими коментарями щодо того, що тема чайлдфрі не розкрита. У свої 33 з окремими випадками тиску я чудово справляюсь однією фразою - "Це мій вибір". Після цього у адекватних людей бажання розвивати тему далі відпадає, а з неадекватами спілкування просто закінчується. Однак, я не відчуваю, що суспільство готово прийняти мій вибір, ставитись до мене на рівні з жінками та чоловіками з дітьми і поважати мої кордони. Наприклад, у мене на роботі жінки і чоловіки з дітьми дуже часто відсутні по причині "дитина кашлянула-засмутилась-засумувала без мами чи тата\дитину везу до бабусі\веду дитину на шкільне зібранні-свято-збори". У цей час всю роботу за цих людей виконоють інші, а винагороду всі отримають однакову. Після локдауну до цього додались ще діти, котрі під час важливих мітингів пригають у мами чи тата на голові, відволікають їх, і голосно кричать. Розвиваючи тему з готелями 18+. На стадіоні біля мого дому неможливо бігати, бо бігові доріжки зайняті мамами-татами-бабусями з візочками. На мою скаргу керуючий стадіону мені прямо заявив "Так, це не правильно, але я нічого не буду робити, бо мене лінчують".Я декілька разів потрапляла під хейт натовпу, коли робила чемне зауваження щодо поведінки дитини, якак мені заважала, або коли матусі з дітьми проходили без черги. Бо "этажерибенок, мразь, радишь тогда поймешь!". Кожна друга-третя подорож чи відпочинок супроводжується плачем-вереском. Я розумію, що багато з цих питань теоретично можна вирішити в адміністративному порядку - розмовляти з директором стадіону, стюардами, адміністрацією готелю. До речі, мами у випуску наводили порівняння з п'яними людьми, которі також заважають. Але щодо п'яної людини скарги працюють, а от щодо дітей - ні. В більшості випадків це завідомо програшно для людини без дитини, бо чомусь преференція завжди надається людині з дітьми. Можливо, для багатьох це звучатиме як чайлдхейт, але для мене це несправедливість, з якою я часто стикаюсь. Адже, як і будь-який інший вибір у житті, народжувати - вибір особистий, і він не має негативно впливати на оточуючих.
@dana_art_zi_sharmom
@dana_art_zi_sharmom 3 жыл бұрын
Дякую вам, що піднімаєте такі важливі питання. Я стала мамою в досить ранньому віці і шкодую лише про те, що в силу недосвідченності мені приходилось слухати інших, як мені і що робити, як я маю доглядати і виховувати свою дитину, особливо це тиск збоку бабусів, вони ж краще знають, коли дитину в садочок треба віддавати і тд.. і я зараз розумію, що деяких моментів можна було запобігти, якби я на той час була більш досвідченішою морально і психологічно дорослішою.. Тому я всім своїм подругам, які запитували про заміжжя і дітей говорила, не спішіть з цим, поживіть трішки для себе, станьте на ноги як морально, так і у фінансовому плані, розберіться чого ви хочете досягнути в цьому житті, а тоді вже думайте, чи готові ви привести в цей світ нове життя, і дати цій людині все, щоб вона змогла вирости самодостатньою свідомою людиною. Всім миру і кохання
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо за вашу історію!
@liudmylarepeta1970
@liudmylarepeta1970 3 жыл бұрын
Не думала, що випуск зайде, але включила і не змогла відірватись, доки не додивилась до кінця. Дівчата, Ви - круті. Успіхів Вам у розвитку каналу! :)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо!
@oxana5599
@oxana5599 2 жыл бұрын
Випуск здебільшого про успішних дітних. Мені забракло тези про безвідповідальне материнство і батьківство, коли люди просто плодяться, бо можуть. Це жахливо! То як якісь тварини у розпліднику. І ще дякую вам, прекрасні жінки, за український контент!)
@vasylpavliuk
@vasylpavliuk 3 жыл бұрын
топ тема, про це треба говорити, аби люди задумувалися і шукали своїх відповідей на свої бажання, а не жили інстинктами і так, "як було завжди".
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Думаєте, людям бракує лише інформації, щоб перестати жити інстинктами?
@vasylpavliuk
@vasylpavliuk 3 жыл бұрын
@@ebautebaut гадаю, що якщо виводити щиру дискусію про глибокі душевні переживання і тривоги на загал, без цензурування, то це дасть вагомий результат) просвіта, як на мене - це основна зброя не лише минувшини, а й сьогодення. Суджу по собі: багато речей, які стосуються дівчат - я був консервативніших поглядів просто тому що не приділяв часу роздумуванню: "а чи може бути інакше")) а при наявній інформації, так чи інакше, мимовільно починаєш роздумувати і відходити від консервативізму. Розуміння і проговорення проблем провокує її вирішенню) слішкам заумно, але хезе, як інакше відповісти на ваше питання))
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
це так круто, що ви це розумієте, цікавитесь і готові змінювати думку! от би більше людей були відкриті до такого діалогу
@vasylpavliuk
@vasylpavliuk 3 жыл бұрын
@@ebautebaut няв)))🙃
@vasylpavliuk
@vasylpavliuk 3 жыл бұрын
@@ebautebaut подумав, що слід озвучити мотивацію: якщо хочеш щиро кохати людину (в моєму випадку дівчину), яка стає рядом з тобою, аби провести це життя в союзі - не можна плисти за течією, варто вчитися любити її у всіх проявах і у всіх аспектах, які відомі і які стануть відомими. Всі ми маємо плюс мінус якесь враження від стосунків "дорослих" і відчуваємо в душі - що вони робили правильно, а що - ні. І наша місія - виправити ті помилки, аби наступне покоління виправило наші НОВІ, а не сліпо повторювати за пращурами. Інакше ти не кохаєш жінку, а кохаєш батьківські традиції, а жінка стає заручником. (це стосується й зворотнього прикладу)
@dianaantonova1196
@dianaantonova1196 3 жыл бұрын
Дуже круто, правда відверто. Ралію, що є такий якісний і різнобічний контент українською, це варте того, аби витратити годину свого часу. Ніби посиділа з подружками на кухні. Окреме величезне дякую, що дослухалися до прохань і запросили експерток - це зробило випуск ще більш насиченим та інформативним.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо! приймаємо заявки на теми - кажіть, про що було б цікаво послухати ще)
@dianaantonova1196
@dianaantonova1196 3 жыл бұрын
@@ebautebaut і ще гроші в стосунках - про хто більше заробляє і поділ бюджету, розрахунок в ресторані на двох чи ні?
@ФоростинаМария
@ФоростинаМария 2 жыл бұрын
Обожнюю чайлдфрі тему! Дуже приємно бачити таке на українському ютубі! Дякую вам за це!
@МайяМотуз
@МайяМотуз 3 жыл бұрын
На мою думку, тиск на жінку стосовно необхідності народжувати призвело до виникнення явища чайлдфрі. Тому, що, коли тобі нав'язують будь-що, виникає бажання післати всіх далеко. Стосовно особистого простору - в когось є право на особистий простір, в когось є право ходити зі своїми дітьми де хочеться, при цьому не смикаючи дитину на кожному кроці, щоб вона не сміла дихнути, бо це порушує чийсь особистий простір.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
мабуть, рішення цієї ситуації - максимально поважати чужі кордони
@sundress2167
@sundress2167 3 жыл бұрын
Неймовірно чекаю на новий випуск😍😍
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Розкажіть обов'язково, які враження від нього)
@irapotocka2537
@irapotocka2537 3 жыл бұрын
Оооооо, цей випуск як бальзам на зранену душу, мене так дістали питання про дітей, ніби маю месію народити, вже доходило до істерик, при чому переважно насідають люди, яких я б в жодному разі не наслідувала, а деяких відправила до психолога.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Просто людям треба менше лізти в чужі життя ❤️
@irapotocka2537
@irapotocka2537 3 жыл бұрын
@@ebautebaut ага, і це в мене все ок зі здоров'ям, а є ще жінки, які не можуть мати дітей і не дуже хочуть розповсюджуватись про це, а їм лізуть в душу зі своїми порадами /питаннями/настановами - мрак, кароче. Людям треба більше розвиватись і виховувати в собі толерантність, бо відкотимось назад в середньовіччя
@sophietekliuk9864
@sophietekliuk9864 3 жыл бұрын
Ммммммммм як я кайфую від вашої поважної дискусії ✨ як мені подобається, що є люди з таким розумінняи і широким кругозором. Просто люблю (♡˙︶˙♡)
@ivaiva9201
@ivaiva9201 3 жыл бұрын
Я чайлдфрі, феміністка. Маю купу дітних подруг, в тому числі феміністок, свідомо заміжніх та з дітьми. Не виключаю що колись передумаю щодо дітей, але мабуть краще взяти дитину з сиротинця ніж плодити ще (не розумію оцього що дитина має бути обов'язково твоєї крові і з твого лона). Дякую вам, Яся, за вашу висловлену думку. Хотілося б більше послухати про ваші думки з цього приводу! Ви цікаво і гуманістично мислите)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Дякуємо ❤️
@VitaliiTsariuk
@VitaliiTsariuk 3 жыл бұрын
оооо мені розказумвали, чому саме треба свою кров. Ну там типу "продовження роду", "батьківська кров", "передача духовної генетики" і інша схожа на "призначення жінки народжувати" хрінь. Але от щодо біологічної генетики, там ще можуть бути питання і сумніви.
@openUworld
@openUworld 3 жыл бұрын
Я вважаю, що жінка/чоловік мають право на свою позицію і точку зору без приведення купи аргументів і пояснень. Аналогічно, вони мають право змінити своє ставлення до питання, і не пояснювати нікому чому так сталося. Дайте людям спокій і право вирішувати своє життя та буде щастя всім.
@hex_dreams
@hex_dreams 3 жыл бұрын
Ви молодці, дякую за випуск. Особисто в мене є дитина, але я дуже поважаю вибір тих хто не хоче дітей. До того ж мене теж дратує коли чужі діти порушують мої кордони і я з дитинства вчила свою дитину щоб вона чужих кордонів не порушувала. Але ви зовсім не висвітлили досвід тих мам, які були в довгому декреті. Адже про цих мам дуже багато стериотипів. Насправді більшість стериотипів саме про таких мам. Кажуть що їм молоко в мозок вдарило, оце все "Я же мать" це все про них. Але ж це не так. Довгий декрет це теж часто не легкий досвід, коли ти випадаєш з професійного життя, а потім треба повертатись. Довгий декрет теж впливає і на стосунки, і на кар'єру, і на самосприйняття. Саме в довгому декреті тебе поступово всі починають сприймати просто мамою, а не згідно того яка в тебе освіта, професія, інтереси і т.д. Багато хто каже що довгий декрет це вибір жінки. Але це не завжди так... Менше з тим.. Ви опитали лише працюючих жінок більшість з яких самі собі директорки. Тому проблема висвітлена трохи однобічно.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо за фідбек)
@ОлександраКривенко-е6к
@ОлександраКривенко-е6к 3 жыл бұрын
всім привіт!) я не згодна із тим, що потрібно м'яко терпіти тиск, типу жаліти тих, хто тисне. тиск - це моральне насильство. коли тебе згвалтували десь в парку, звісно можна пожаліти нещасного гвалтівника, бо йому, можливо, нікуди свій 'досвід' засунути, але... ні. якщо у жінки із 5 дітьми не було іншого досвіду, крім материнства - це не погано, якщо вона при цьому усвідомлює, що інші люди мають право на інший вибір, і щоб не відчувати себе непотрібною ніхто з її дітей, і ніхто у світі їй нічого не повинен, сорі. коли приймаєш рішення, треба усвідомлювати його можливі наслідки, і ніколи не буває пізно реалізуватись у чомусь, шукати і знаходити нові сенси життя. мені 31 і я не планую дітей. я не проти, і якщо завагітнію, планую бути щасливою мамою. якщо не завагітнію, але захочу отримати досвід материнства, але 'часіки' покажуть ризик - всиновлю. якщо не буде у мене дітей - чудово, матиму багато часу для себе, здорово егоїстичного способу життя. у будь-якому разі, абсолютно не бачу трагічності. що є, так це дискомфорт і роздратування, коли мою позицію і мій життєвий простір не поважають, гвалтуючи мене у вуха своїм досвідом і баченням як мені жити моє життя, своїм уявленням про призначення і т.д. я була б щаслива, якщо був би закон, забороняючий такого роду насильство, я б вмикала диктофон і збирала компромат. і тут річ у тому, що просто реально ніхто не має права лізти у чуже життя, якщо не питаю як мені жити і що робити/не робити зі своїм тілом і часом - значить мені не цікаво, якщо буде цікаво - запитаю. це елементарне виховання, що полягає у повазі до співрозмовника і його життєвих поглядів, і будь-яка розмова повинна базуватися на дотриманні комфортної поведінки, щоб співрозмовника не ставити в незручне становище. у нас же навпаки, купа садистів, які люблять насолодитися тим, як комусь погано, дискомфортно і незручно. тепер про садизм. крім окремих історій, коли у сексі пара (чи не пара) хоче спробувати гостренького та із взаємної згоди садо-мазо влаштовує, у всіх інших випадках, садизм є проявом паталогічних психічних розладів. звідки такі розлади? зазвичай від того, що сама людина була, чи є жертвою якихось травмуючих обставин, і це в собі не вирішивши, не пропрацювавши, жертовність як комплекс залишається, і рветься назовні у формі агресії. і тут знову таки, я за те, щоб можна було звернутись до суду, у разі, коли чиясь непропрацьована травма на тебе агресією виливається. а далі суд хай вирішує на яке лікування чи виховання відправляти агресора. те, що тіло має ноги, не зобов'язує сідати у шпагат. хто хоче - будь-ласка, хто не хоче - ніхто не має права тиснути і змушувати, принижувати за те, що ти сідаєш на шпагат, і за те, що не сідаєш. те саме з дітьми: наявність репродуктивної функції абсолютно не зобов'язує нею користуватись. у світі понад 7 млрд людей, перенаселення є проблемою, а не 'червонокнижність' людини, наш вид вимре, швидше сам через себе, а не через те, що хтось не народить, бо хтось народить більше, ніж двох дітей. але, може як адепти все тієї ж радянської пропаганди, якій потрібно було більше гарматного м'яса щоб весь світ лякати, ми все ще хейтимо і тиснемо на чайлдфрі, а треба, на мій погляд, дякувати. так само з тиском на жінок, це все радянська пропаганда, і замість підтримувати одна одну, ми плюємо в компот одна одній, за те що чайлдфрі дозволяє собі свободу і вільний час, який мамка собі не дозволила, за те, що мамка від гормонів тупить, що є цілком природнім, за те, хтось може дозволити собі няню, а хтось ні, за те, що хтось тільки мама і не рветься до іншого, і за те, що хтось встигає дорватись до усього, ще, от же падлюка, бути щасливим. успіх, як на мене, міряється лише одним показником - чи людина щаслива жити так, як обрала, будь то чайлдфрі, чи материнство, тільки материнство, чи материнство і щось іще. і тут ми всі настільки індивідуальні, що жоден універсальний рецепт не спрацює, тільки слухати себе і робити по-своєму у Своєму унікальному житті. хизуватися - це теж про певний комплекс, зазвичай щасливі люди щасливі тихо, і їм не потрібні ні схвалення, ні заздрість, ні навіть, частіше всього, визнання. тому, єдині, від кого я свій особистий простір не захищаю, так це на хизувальниць. їм я співчуваю, бо значить чуже схвалення людям важливіше власного, а це не зовсім про щастя і самодостатність. від хизувальниць 'успішним успіхом', що не від щирого бажання почути 'супер, молодець, і як ти з усім пораєшся?', і не від бажання поділитись корисним досвідом хваляться, а з метою когось іншого виставити лузером і самоствердитись за його рахунок, от від таких хизувальників теж варто захищитись, дистанцією, або прямою розмовою із постановкою усього на свої місця, хай це складно. бо з власною агресією людина повинна розбиратись власним коштом, і так, щоб ніхто не постраждав, а як постраждав - будь готовий відшкодовувати збитки. у нас поки немає такої культури, а увесь цивілізований світ відстоює цінності етики суспільних стосунків, сподіваюсь, до нас теж дійде колись.
@nastya_moon
@nastya_moon 3 жыл бұрын
Вже 10років як в шлюбі. Обоє егоїсти мабуть, тому і не плануєм «поки що»🤣 дітей. Декілька днів тому чоловік задумався «то що, виходить що ми чайлдфрі?!» А тут якраз випуск Ебаут цікавий вчасно вийшов🖤 таки чайлдфрі🤣
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Ого, як цікаво) а чоловік теж бачив випуск?)
@deChihiro
@deChihiro 3 жыл бұрын
@@jakescorpytron8679 десь погоджуся. Або злочин - або подвиг!
@nastya_moon
@nastya_moon 3 жыл бұрын
@@ebautebaut ще ні, але ссилку йому вже кинула☺️
@nastya_moon
@nastya_moon 3 жыл бұрын
@@deChihiro влучно сказано👏🏻👍🏻
@olesia_kachur
@olesia_kachur 3 жыл бұрын
Крутий випуск! Класні ведучі, зловила себе на тому, що якщо при обговоренні у мене з'являються якісь думки чи запитання, то їх озвучує котрась з дівчат))Загалом відчуття, ніби провела час в компанії подруг + це справді важливі теми!
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
Якщо що, то ви пишіть нам - будемо обговорювати питання та думки ❤️
@ІринаДрана-н4ф
@ІринаДрана-н4ф 3 жыл бұрын
Я - чайлдфрі, але коли при прийомі на роботу починають мені ставити умови стосовно того, народжувати мені чи ні, і коли. то я погрожую судом та "відповідним піаром". Я вважаю, що це лише жінка вирішує - народжувати їй чи ні. І ніякі роботодавці (які на співбесіді мені гооврять. що не хочуть мене офіційно оформлювати і ще безліч утисків) не мають права мені розказувати, що мені робити зі своїм життям у таких питаннях.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
і правильно робите!
@ІринаДрана-н4ф
@ІринаДрана-н4ф 3 жыл бұрын
@@ebautebaut так, бо адекватне суспільство починається з кожного з нас. І власними зусиллями можна і треба боротися з тим, що не влаштовує!
@innaarsavelcheva
@innaarsavelcheva 3 жыл бұрын
Дякую за такий чудовий проєкт та цей випуск. Дуже важливе питання підняли, і я рада, що знайшла вас)) Українскому Ютубу цього не вистачало. Однак, якщо можна, скажу, що саме мені тепер хочеться почути - плюси та мінуси материнства. Слухаючи вас, материнство - це таке щастячко: якщо вирішили стати мамою, то буде вам класно - делегуйте та будьте щасливою. Мені здається, це трішки поверхневий підхід, все не так просто. Не всі директорки, не у кожної є підтримка, у багатьох післяродова депресія - і мені здається, це саме тому, що є невірне уявлення про материнство. Не всі розуміють яка жопа іноді їх чекає. Чого конкретно чекати? Я почула у вас, що не хотіти дітей - це норма і треба прислухатися до себе, однак як зрозуміти, де твій вибір, а де нав'язаний?
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
можливо, пункт про "прислухатись до себе" тут теж спрацює. вирішувати так, як буде зручно саме вам, а не сусідці чи родичці
@samspiesonu
@samspiesonu 3 жыл бұрын
Дякую за випуск, якось дуже лампово
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо за відгук! про тему подумаємо
@century_fox_film_content9037
@century_fox_film_content9037 2 жыл бұрын
Ви чудесні, що піднімаєте тему "небажання жінки мати дитину"! Надзвичайно цікавий випуск, дякую вам. Історія Тетяни, про розлучення із чоловіком дуже прикра і віддає Середньовіччям( релігія, як завжди у всьому обвинувачує жінок.
@irinaharbarchuk9005
@irinaharbarchuk9005 2 жыл бұрын
випуск старий, але дивлюсь тільки зараз. Яся, підписуюсь під усіма словами, про сиротинці і тд! Просто респект! Як зняла з язика все це! Я просто тремтіла, ну скажи, скажи і о боже! Яся це❤
@АлияСакишева
@АлияСакишева 3 жыл бұрын
Чайлдфрі - це позиція, до якої ще треба свідомо дійти. Ми з чоловіком довго розмовляли з приводу дітей і обидва дійшли висновку, що ми чайлдфрі. Моя мама підтримує нашу позицію, але бабусі доводиться раз за разом пояснювати мою мотивацію у цьому рішенні, що іноді виснажує. Мама доречі розповідала, що вона також чайлдфрі, але не в традиційному розумінні. Вона не хейтить дітей (в неї 3 дитини), вона любить проводити час без дітей і не хоче більше народжувати, вона розуміє на власному досвіді, як це буває тяжко і хоче свій вільний час присвячувати собі, а не дітям. Тож я думаю, чайлдфрі це не тільки про людей без дітей та які їх заводити не хочуть)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
це дуже цікава інтерпретація чайлдфрі) а що бабуся думає про таку позицію вашої мами?
@mari_lado
@mari_lado 3 жыл бұрын
@@ebautebaut Я, гадаю, що я такой відношу себе до чайлдфрі, після народження третього сина. Ну, дуууже люблю проводити час без дітей, і, забувати, що вони в мене є. Але... Нажаль... Цього часу для мене недостатньо. Виносити в народити набагато легше, ніж бути відповідальною за них кожну хвилину свого життя. І я прийшла до думки, що добре в східних країнах, коли повну відповідальність, особливо за хлопців, бере батько дитини та інші чоловіки роду по досягненню певного віку сина.
@dante1kiev
@dante1kiev 3 жыл бұрын
Вопрос: зачем вообще тогда заводить отношения и выходить замуж?
@АлияСакишева
@АлияСакишева 3 жыл бұрын
@@dante1kiev отношения и брак это о союзе и любви двух людей, а не о детях.
@АлияСакишева
@АлияСакишева 3 жыл бұрын
@@ebautebaut бабуся старається бути оупенмайнд) тож наймається зрозуміти філософію життя своєї доньки і деяким речам вчиться в неї. На жаль, до мене більш повчально відноситься
@veronikakovmir3048
@veronikakovmir3048 3 жыл бұрын
Як же я мріяла про таке шоу в наших реаліях! Ще й з Ясею ❤️
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ми теж мріяли ❤️
@laviva1411
@laviva1411 3 жыл бұрын
так, Яся мені теж дуже подобається
@klantsa
@klantsa 3 жыл бұрын
Потрібно більше переглядів! випуск топчик
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ебаут в топи!
@volodyroho5984
@volodyroho5984 3 жыл бұрын
Ххах, крутезне порівння з мікробіологом - ніколи не дивився на людей, що не втомлюються питати нас із дружиною коли ми вже порадуємо їх онуками та й інших радників, під таким кутом =)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
і взагалі, чому ви маєте когось "радувати" своєю дитиною?)
@МаріяПецоляк
@МаріяПецоляк 3 жыл бұрын
Найс
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо)
@irri_sa
@irri_sa 3 жыл бұрын
Дівчата, все чудово, дуже дякю вам за формат! P.S. побажання: було б трошки зручніше, якби ваші розмови були більш структурованими та всі важливі питання розкривалися в однаковій мірі
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо! працюємо над цим 💪
@МарусяКіс
@МарусяКіс 3 жыл бұрын
Потрібно щоб діти 90х і 2000х стали дідусями і бабусями) от тоді цей тиск пропаде Тому що я не буду свою дочку задовбувати розмноженням)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ох, ще стільки чекати!
@olhashtets6464
@olhashtets6464 3 жыл бұрын
Класний випуск і класна тема! Але не вистачило більше обговорень чайлдфрі, хоча б когось ще одного з такою (теперішньою, а не минулою) позицією чи відео від інших про те, чому вирішили бути чайлдфрі. А то навіть про материнство вийшло так позитивно "діти у нас ідеальні, делегую, присвячую час собі, є няня чи дитсадок", що я аж на кілька хвилин забула, що поганого і важкого в гіпотетичному материнстві я вбачала для себе.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ну, у нас на 5 дівчат - одна чайлфрі, то ж так і вийшло)
@olhashtets6464
@olhashtets6464 3 жыл бұрын
@@ebautebaut просто були ще додаткові відео саме від жінок, які вже з дитиною, а не від жінок, які чайлдфрі) і одна з запрошених гостей теж з дитиною. Тому і не вистачило, але це ж суб'єктивно)
@helenamandat9666
@helenamandat9666 3 жыл бұрын
от від себе додам обгрунтовану позицію: я не хочу робити цього зі своїм тілом і зі своїм життям. Мені не підходить, нічого в материнстві не бачу для себе хорошого. Тому коли нащупала підліткою варіант "а можна і не народжувати" - будую своє життя навколо цього факту, роками і роками. Можу бути непоганою тіткою чи маминою подружкою, а мамою - нє, дякую)
@agata-i9j
@agata-i9j 3 жыл бұрын
Дуже крута тема, я недавно знайшла наукиню Ірину Ігнатенко яка вивчає українську сексуальність. І в її дослідженні і висновках є банато відповідей, чому у нас саме так які у нас страхи та фобії передаються по спадковості. По факту нічого не змінилося, кому цікаво відео є у доступі "як кохалися наші предки" Дякую вам за відверті теми і змістовні бесіди
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
у неї ще є подкаст про це, слухали?)
@agata-i9j
@agata-i9j 3 жыл бұрын
Ні, але обов'язково послухаю, дякую
@MrBlindTony
@MrBlindTony 3 жыл бұрын
Єдиний мінус в чайлдфрі, це те що такі як Яся - хороші і розумні, не передадуть свої гени. А деякі люди гени яких, скажемо так, є неоднозначними - активно плодяться.Та це все відносно, бо генетика і соціум не працює так прямолінійно. А стосовно того, що робити з надто активною думкою оточуючих - навчитись забивати болт (супер скіл)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ну ми ж не яблуньки, щоб дбати лише про прищеплення правильних генів. тут і виховання, й оточення впливають
@olenaprymachuk1554
@olenaprymachuk1554 3 жыл бұрын
Круто!
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо)
@nnabaum9797
@nnabaum9797 3 жыл бұрын
Як мама трьох дітей, я ну дуууже розумію чайлдфрі) Жінки реально часто народжують, коли не готові до цього, а потім травмують дітей. Деякі жінки реально вважають, що вони "справжні жінки", бо народили - в нас був повний майданчик таких. А як хтось не може\не хоче\ще не готовий? Мене особисто питали, чому троє ( діти підряд з маленькою різницею ) у найгріших виразах) Типу "то ви залетіли і прийшлось народити?", "ви сектанти?", моє улюблене "тато хоче хлопчика?" ( в нас троє дівчат ). За останнє взагалі прибити хочеться! Дівчата типу для тата не годяться, це теж якась фігня в суспільстві! ( насправді, в них ідеальний коннект і я пишаюсь своїм чоловіком) Про готелі підтримую Ясю! бо коли я без дітей, в мене сіпається око, як чужі кричать 0_0 )))
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
❤️
@СвітланаКикоть-ю9с
@СвітланаКикоть-ю9с 3 жыл бұрын
В моєї мами троє дітей. Мені 26 і дітей не маю. І жодного разу я не чула від мами чи рідних про те, що пора дітей, коли замуж і часіки тікають. І насправді, я їм дуже вдячна за це, адже дійсно, багато на кого чинять тиск. Але мені мабуть пощастило, адже особисто я з цим практично і не стикаюсь в жодній сфері мого життя
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
ми за вас дуже тішимось) але якщо погортати коментарі, можна побачити, що в багатьох інший досвід
@МихайлоОвсянніков-ц3ь
@МихайлоОвсянніков-ц3ь 3 жыл бұрын
Блін, я прям реально чекаю на новий випуск
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
А ми тепер реально чекаємо, як враження від нього?)
@АлександраТкаченко-т2я
@АлександраТкаченко-т2я 3 жыл бұрын
Чайлдфрі- це вибір кожного. Суспільство не має права засуждувати!
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
теж так думаємо!
@oksanakovalenko3367
@oksanakovalenko3367 3 жыл бұрын
Очень здорово провела время в вашей компании. Спасибо большое за такой легкий формат несмотря на серьезность к поднятым темам ❤️
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
❤️ єй, дякуємо!
@Mary31801
@Mary31801 3 жыл бұрын
дякую за українсикий кльовий, цікавий контент :)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
❤️
@olhamedvedieva6366
@olhamedvedieva6366 3 жыл бұрын
Що ви знаєте про соціальний тиск? Мені сьогодні в магазині з люстрами і світильниками консультантка порадила обирати яскравіші лампи, бо я і мій чоловік молоді, у нас же будуть діти, а їм потрібне яскраве світло для формування зору!((( Випуск чудовий, тисну на всі кнопки (і на вас соціально), щоб ви 'народжували' скоріше новий випуск! Часікі то тікають, встигаю засумувати за 2 тижні))
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
сподіваємось, ви їй відповіли, що це не її справа?)
@olhamedvedieva6366
@olhamedvedieva6366 3 жыл бұрын
@@ebautebaut ні, я ще не навчилась такому(
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
@@olhamedvedieva6366 наступного разу в вас точно вийде 💪
@ОксанаМартинюк-д5ю
@ОксанаМартинюк-д5ю 3 жыл бұрын
Оооцее проблема...... хочете народжуйте, не хочете - не народжуйте! В чому тут проблема? В тиску суспільства? Вам суспільство кожної секунди буде вішати ярлики і кричати в вухо якийсь треш і що тепер? Як на мене, якась проблема висмоктана з пальця і яка існує лише в головах жінок, які самі собі її придумали...
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
погортайте коментарі і почитайте, якщо не вірите нам, як саме виглядає цей тиск
@ОксанаМартинюк-д5ю
@ОксанаМартинюк-д5ю 3 жыл бұрын
@@ebautebaut і як виглядає цей тиск? Гінеколог щось там про материнство сказала раз в рік і родичі? Перестаньте! Ви будете товстою вам суспільство буде кричати, що ви жирна. Худою - анорексичка. Народите багато дітей - виводок цілий наплодила! То тепер малювати плакати і йти на демонстрацію тому, що вам хтось там щось сказав... Доросла людина має розуміти, що суспільсво складається не завжди з адекватних людей і не реагувати на такі висловлювання! Не подобається як гінеколог себе веде-то зміни його. В чому тут біда? Або змінюй ситуацію або ставлення до неї.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
@@ОксанаМартинюк-д5ю ми й намагаємось змінювати ситуацію - донести до якомога більшої кількості людей думку, що ставити подібні питання не варто. якщо для вас цей меседж не актуальний - що ж, просто тоді лишить його тим, кому він потрібен)
@innalev6639
@innalev6639 3 жыл бұрын
Божечки, Ясю, як я з вами погоджуюсь! Коли насильно оточений чужими квітками життя, то ніякі мі-мі-мі не переконають, що то нащастя. Мене просто виводять батьки, які забивають на ситуацію і думають, що їх діткам все можна.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
просто за цим квітником треба доглядати)
@nastusi
@nastusi 3 жыл бұрын
Дуже дякую! Класна бесіда, багато про що замислилась, зокрема, подивилася по-новому на деяких мам, яких я не розуміла. І ще хотіла б поділитися однією порадою, про яку я не просила. Я поки що теж не хочу і не планую народжувати дітей, з фізіологічної точки зору, як Ярослава. Одного раз, коли я в розмові з незнайомою жінкою про якісь побутові речі мимохідь сказала, що в нас з чоловіком немає дітей, вона одразу з’їхала з основної теми розмови і почала мені рекомендувати якихось лікарів, бабок, шаманів, які можуть вилікувати безпліддя. У вашому відео ви, дійсно, зібрали найадекватніших жінок, але цікаво, чи витримали б ви челендж спілкування з їбанутими яжмамками? Я б таку розмову теж послухала би, щоб навчитися їх теж розуміти і приймати.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
а чим вони відрізняються від не-матерів, які вірять в шаманів і бабок-ворожок?)
@nastusi
@nastusi 3 жыл бұрын
@@ebautebaut ну, якщо знайдете таких нематерів (чайлдфрі) і запишете з ними відео - теж з цікавістю послухаю. Просто я особисто з такими не стикалася. Вони також люблять нав’язувати свою думку іншим, як мамаші нав’язують про необхідність і обов’язок народжувати? І що вони нав’язують в такому випадку - «рекомендую тобі шамана, який тобі допоможе не народжувати»? Справа ж не в шаманах, не знаю, чому ви саме це прокоментували. Справа в тому, що у вашому відео немає такого архетипу матері, який зустрічається не у столичних інтелектуальних колах директорок та продюсерок, а, наприклад, у селах, у спальних районах міст і містечок, з яких ніколи не виїжджали, тому світогляду - нуль, бо навіть книжок вони не читають і граних фільмів не дивляться. Таких я особисто знаю, і з ними дуже складно спілкуватись на тему (не)чайлдфрі.
@Rita-is7uu
@Rita-is7uu 3 жыл бұрын
Подруга знайомої з Австрії у 30 років зібралась в декрет і розказала про це на роботі. До неї підійшла колега і така: "А чьо ти ідеш в декрет? А як же кар'єра? Іди роби аборт!". У різних суспільствах різні очікування щодо поведінки жінок, така собі мода на пріорітети, а тиск і токсичні люди є усюди. Я стала мамою майже у 30, в мене нема подруг з дітьми, тільки знайомі. І у мене з'явились переживання, що я буду їм набридати розмовами про малого, плюс стереотип про яжматерів, таких собі здеградованих клуш у декреті. Зараз актуальним є певний тиск, що зай.баним мамам треба обов'язково встигати усе: і займатись дитиною, і своєю зовнішністю, і кар'єрою, і саморозвитком. Тому час від часу перші декілька місяців я почувалась фрустрованою, бо сил вистачало лише на малого. Потім з'явились сили на рефлексію, зрозуміла, що мої очікування нереалістичні і навіяні ззовні. І я відчепилась від себе. Тому тиск є завжди, хоч з дітьми, хоч без. Іноді потрібно багато сили, щоб відбрикуватись як від оточуючих, так і від себе, і не винити себе за те, що живеш, як сама хочеш, і робиш, що можеш. І цього достатньо❤
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
є такий дуже хороший підхід - бути достатньо хорошою мамою. здається, це як раз ваш варіант)
@tat2188
@tat2188 3 жыл бұрын
Ми люди і по-перше в житті маємо можливість вибору. Жінка має вибір, не важливо що нам закладено інстинктами. Хоче народжує, хоче не народжує. У кожного свое призначення в цьому житті, хтось буде мамою, хтось не буде і це нормально абсолютно! Я насправді люблю дітей і немаю нічого проти чужих дітей . Я хрещена мати , майкращої маніпусечькі Лідочки. Але сама не маю дітей.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
так, головне - щоб наш вибір поважали!
@kateryna_today
@kateryna_today 3 жыл бұрын
Класне відео! Цікаво було б послухати жінку яка втомилась від своїх дітей (любить звісно ж але мабуть є такі моменти коли тебе вже навіть твої діти задовбали) 😅 для прикладу, схожа тема виствітлюєттся круто в серіалі «Working Moms”...якщо комусь цікаво, раджу подивитись:)
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
дякуємо за пораду) подивимось) та й кожна мама час від часу може втомитись від своєї дитини - тож, мабуть, кожна наша гостя підійшла би під цей опис
@mopsss18
@mopsss18 3 жыл бұрын
Круто! Дякую за випуск. Цікаво щось нове дізнаватися про себе, чесно відповідати на деякі питання. Вже вкотре радію з того, що нормально бути неідеальною мамою, що нормально, коли діти бісять (і не завжди чужі), нормально не бути мамою.
@ebautebaut
@ebautebaut 3 жыл бұрын
нормально бути собою ❤️
Мастурбувати (не) можна | ебаут | 18+
53:56
Як (не) реагувати на хейт | ебаут
1:11:49
ебаут
Рет қаралды 98 М.
ЗНАЛИ? ТОЛЬКО ОАЭ 🤫
00:13
Сам себе сушист
Рет қаралды 4,2 МЛН
Osman Kalyoncu Sonu Üzücü Saddest Videos Dream Engine 275 #shorts
00:29
ТЫ В ДЕТСТВЕ КОГДА ВЫПАЛ ЗУБ😂#shorts
00:59
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 3,1 МЛН
Що (не так) з фліртом  | ебаут
55:28
ебаут
Рет қаралды 190 М.
Чому нас (не) хвилює вік
58:06
ебаут
Рет қаралды 155 М.
Місячні це (не) соромно | ебаут
1:14:40
ебаут
Рет қаралды 141 М.
ЗНАЛИ? ТОЛЬКО ОАЭ 🤫
00:13
Сам себе сушист
Рет қаралды 4,2 МЛН