Tomu říkám velice dobrý postřeh s tím zateplením štítu! Pavel.
4 жыл бұрын
Díky. Tohle video nemělo být původně o izolaci, ale o té chybějící krokvy před štítem. :)
@matusrohal13697 ай бұрын
Zatepliť štít z hora, je super detail. Rad by človek videl aj dobré príklady a nápady.
@viktorricin54784 жыл бұрын
Skvělá práce..
4 жыл бұрын
Děkujeme 👍
@michalmalis28117 ай бұрын
Páči sa mi tento zdravý sedliacky rozum. Ak mam dierovanú tehlu, zhora ju vytieram termo maltou. Štít si kreslím a aj celý realizujem dopredu a až potom robím krov. Snažím sa nechávať 20mm difúznu medzeru ku fólií. Okolo pomúrnic sa vždy snažím dávať či už mäkkú,alebo tvrdenú vatu( záleží od šírky venca). Osobne nerozumiem systému domov bez poriadneho ostrešia 🤔 Keď som pred pár rokmi videl takto realizovanú strechu, prišlo mi to ako XXS strecha na XL dome. Dom bez ostrešia je zbytočne namáhaný počasím na fasáde, ostenie je taktiež zbytočne premočené a tým aj základ. V daždi sa ani len okolo domu nedá prejsť.
7 ай бұрын
Mě se to taky nelíbí, ale když kouknu na staré chalupy, tak tam přesahy mají jen tam, kde to potřebovali. Takže třeba jen na jedné stranně. A ve městech na domech taky minimální přesah.
@petzed22 ай бұрын
Osobně bych to vyřešil poslední řadou (ami) lepšího ytongu. Má to slušnou tepelné vlastnosti. Skvěle se to řeže a tvaruje, uzavře to z vrchu komínový efekt duťáků a lze do toho smysluplně kotvit. Na kraj přidat kontrola lať nebo fošínku a je to vyřešené dokonale po všech vlastnostech.
@ondrejzavadil38654 жыл бұрын
To je dobra informace. Pred měsícem jsme to řešili. A přesně jsme to udelali jak jste popisoval. Je lepší kdyz se late vynáší pres štít. A pozednice je protáhnuta pres štít. Meli jsme jeste jeden špek a to napojeni sedlove střechy na pultovou.
4 жыл бұрын
A jak to dopadlo to napojení? To jsem asi ještě nedělal :)
@ondrejzavadil38654 жыл бұрын
@ nu zatím dobre. Jeste me čeká konstrukce po bocích kde je vikýř. Nejvíce asi bylo obtížné to vse prolepit paskama na folii.
4 жыл бұрын
@@ondrejzavadil3865 tak ať se dílo daří :)
@MilanJaros-wv4gj Жыл бұрын
Jaký je tedy max doporučený přesah latí přes poslední krokev aby se neprohýbaly? Latě 60x40, sklon 40 st, keramické tašky Brněnka, Francouzská
Жыл бұрын
Dobrý den, Nám vždy říkali, že lať může mít maximální přesah přes krokev 25 cm. To se vztahovalo ke komínovým výměnám. Takže se dá předpokládat že to platí i na kraj střechy.
@kuba1913 Жыл бұрын
dřevo DELA tepelný mosty. Stačí se podívat termo kamerou na zateplené pudy kde se nedala izolace do krize i přes tramy ale pouze mezi tramy a uvidíte ten teplotní rozdíl.
Жыл бұрын
Dost často bývá chyba v provedení izolace, kdy nechají mezi izovací a trámeme mezírku. Musíme si uvědomit, co značí přesná definice tepelný most. A jestli už ta definice není zavádějící. Pokud dáte jak píšete izolaci do kříže, to znamená i pod krokve, tím nezmizí tepelný most, akorát ze zvětší tepelný odpor. Ale prostě v místě krokve bude tepelný odpor vždy menší, než v místě, kde je jenom izolace. Takže se dá říct, že tam bude vždy tepelný most,.
@petroswaldos71943 жыл бұрын
proto dělám radši pro lidi než pro firmy,lidi si to nechaj vysvětlit a poraděj se s řemeslníkem a u firmy mi projektant řekne že on má školu a já jen učnák.Zato já mam zkušenosti a on si bez počítače ani neutře zadel :)
3 жыл бұрын
Já dělám jen pro omezený počet firem a zatím nemám problém s diskuzi :)
@mattes84573 жыл бұрын
Dobry den,na druhem obrazku mate krokev obalenou v eps.Coz urcite bude znat na fasada kdyz se krokev jevem schnuti pohne a vypraska na fasade.Reseni je Ytong stavba a nemusite nic resit.A pokud date eps na vrchni hranu porotherm cih. udelate velmi dobre ale dal bych ji na flex.lepidlo nejlepe tvrzeny xps a nalepit jej do presne vysky tak at late lezi na xps.
@vaclavkral15653 жыл бұрын
Zdarec, tohle na stavbě říkám už strašně dlouho a málo kdo to řeší. To samé je u oken, teda když uříznou duté cihle, dá se na to parapet a hotovo :-)
3 жыл бұрын
Jelikož já dělám střechy ještě před okna, tak to jsem nikdy nesledoval :)
@davidpavlicek91763 жыл бұрын
Když jsem firmě říkal aby mi ukončili štít na spodní hraně krokve a ne na horní, že tam musí přijít izolace aby to nepromzalo od střechy tak si tloukli na čelo že jsem první kdo to tak chce... Proto jsem to hledal a narazil na toto video a mám stejný názor... Jenom nevím jestli tam nebude problém s rosným bodem v izolaci, kterou chci dát stejnou jako na zbytek podkroví mezi krokve tedy vatu...
@DoubleFful2 жыл бұрын
Ak by bol štít vymurovany napríklad z porfixu je taktiež nutné ho zhora zatepliť?
2 жыл бұрын
Já myslim, že by to mohlo být dostačující.
@TECHNICUSChannel Жыл бұрын
Úplně tě chápu, akorát ted řeším to zateplení štítu
@PRNFraxik11 ай бұрын
promiňte laický dotaz. Řeší tuto problematiuku nadkrokevní izolace nebo ne? po vašem videu jsem nabral dojmu, že už vím, kde máme problém u nás v domě.
11 ай бұрын
Pokud je nadkrokevní izolace přetažená přes štítovou zeď, tak by to mělo vyřešit. Pokud vsak stavitel dojel s izolací jen ke štítu, tak to neřeší. Teď když je na střechách sních, tak by mělo být vidět, kde taje a kde zůstává. Pokud někde výrazně taje, tak tam je tepelnej most. A pokud je to zrovna nad štítem, tak tam je něco nejspíš v nepořádku.
@petersvec30703 жыл бұрын
A co by nieslo tie vynesene krokvy pred stitovou stenou? Musela by tam byt o to dlhsia pomurnica pripadne aj vrcholova vaznica. A pri prechode stitom tychto prvkov vznikaju dalsie detaily ktore maju svoje muchy. Idealne su stare koncepcie striech ale tie su z dnesneho pohladu dizajnu nemoderne. Bohuzial.
3 жыл бұрын
Tady je problém spíš s projekty. A jakýkoliv změny zvlášť když je na to dotace je zdlouhavé a majitelé a stavitelé to mnohdy nechtějí řešit.
@mugil13 жыл бұрын
A nešlo by to vyřešit tím ,že ta šikmá řada cihel by se dala s vnitřní izolací?Nebo aspoň vypěnovat PUR pěnou vnitřek cihly
3 жыл бұрын
řeší se to tím, například že štít se dotáhne 10 cm pod vršek krokve a pak dá zateplení. Já osobně při představě, že každou dutinku zapěňuji, tak to bych si rovnou hodil mašli. Hlavně toto by měl řešit projekt.
@dusanslavkovsky82784 жыл бұрын
me na stavbni stredni ucili presahy a pripadne krokev na zed.. nedaval bych ji az do izolace. zed nemzsi a nema byt az k podbiti, ke krokvim nebo prknum. normalne bych dal krokev na hranu zdi aby slo zateplit a krokev klidně jen bodove podlozil (jindy by ji nesly pozednice, vaznice, vrcholová vaznice) zdivo s 2cm mezerou na utěsnění mekkou izolaci kvůli dilataci) tepelna izolace střechy ma probíhat az k venkovni hraně, tedy k venkovni fasádní izolaci. nešvar bez přesahu co kritizujete znamena
4 жыл бұрын
Vidíte a mě učili, že krokve nedávat na zdivo. Asi každy učitel má jiný pohled na stejnou věc. :) Já si myslim, že jak jsem to navrhl, je to lepši. Když vidim, jak stříkají izolaci na dřevo, tak to je obdobné. Takže krokev do izolace není z pohledu normy v rozporu. Nejlepší by bylo dát krokev před izolaci a udělat přesah.
@dusanslavkovsky82784 жыл бұрын
souhlasim. drive drevo a cihla se neparovalo(vlhkost, nevetrani, hniloba, degradace) podle zkusenosti za 300let.. dnes zalezi na způsobu provedení. cihly jsou derovane natolik ze cihla je v platkach, masivni izolace, dobre folie, parobrzdne skladby apod .. co se delalo pred 50, 30, 20 lety je relativne zastaralé, podobně jako u automobilu.
@barboratirindova22104 жыл бұрын
kontralätě zvedají výšku nejčastěji o 4cm, to jest kvulï provetravani. kdyz to vycpete izolaci tak to provetravany nebude a bude se tam take srazet voda. . vetsi cast krokve zabalëna v polÿstyrenu ? ma to vetsi nebo mensi vlhžkost v sobe. . Zajimave postrehžy, ostatne dobre ze to prakticky resite a ma to zpetnou vazbu z praxe
4 жыл бұрын
Děkuji za reakci. Kontralať má několik funkcí. Lépe řečeno ta mezera mezi fólií a latěma. V první řadě odvádí vodu která se dostane pod krytinu důsledkem větru a díky proudění vzduchu ochlazuje mezi střešní prostor a tím pomáhá aby v podkroví bylo příjemněji v letních měsících. Přiznávám, že toto jsem při návrhu nevzal v úvahu. U pálených a betonových tašek vznik kondenzátu by měl být řešen tím, že dle normy by tašky měli být nasakave. Alespoň jestli si to pamatuju že školení. Taky konstrukce tašky by měla umožnit stečení kondenzátu po spodku krytiny na tu další tašku. Rádi je alespoň vidět, že když se při stavbě něco opomeneme, že se potom těžko hledá nějaké přijatelné řešení. Co se týče zabalení krokve do polystyrenu... Já osobně bych polystyren na zateplení zakázal. Ale když projektanti zabalení do izolace celou pozednice, tak by to asi neměl být zas tak velký problém. Nejlepší by bylo, kdyby lidí dělali přes štít větší přesah a krokev byla mimo. Bohužel lidí si myslí že bez přesahu ušetří...