Mám ten kotel, který výrobce doporučuje v návodu na použití čistit jednou za 3 dny. V praxi lze čištění prodloužit až na cca 1 týden. Ale za specifických topných podmínek, do kterých patří každodenní zatápění. Tedy, v případě klasického pouhého rozhoření žhavých uhlíků z předchozího dne - citlivé odroštování a něco dřeva, plus dosypání ráno, to už týden nevydrží. Projeví se to na výkonu kotle. Jinak doba čištění trvá cca 5-10minut, ne více! A to včetně vymetení roury z kotle do komínové šachty. Je to jednoduše vysvětlitelné tak, že kotel je plný žáruvzdorných desek, kovového "turbulátoru" (můj výraz) a ty je třeba vytáhnout ven a zase po vyčištění vnitřního prostoru kotle vrátit. Já to ale zjednodušuji a vytahuji pouze 3 desky. A to proto, že ty ostatní jsou velmi obtížně vyjmutelné a velice snadno praskají. Jsou jak z cukru. Apropos, ten kovový "turbulátor" odešel do věčných topišť po 3 sezonách topení. Roztavil se z 50%. Pokroutil a musím shánět nový. Je to jakýsi "bazmek" v podobě duté trubky s několika otvory a slouží k nasměrování sekundárního tahu. Jinak klasika Háčko kotel.
@pavelsykora64953 жыл бұрын
Automaty se čistí mnohem déle a mnohem složitěji
@pavelsykora64953 жыл бұрын
Energie asi poletí rychle nahoru. Díky Vrběticím se bortí obchod s Ruskem : Tedy tyto vztahy zasáhnou Strojírenství, Ropu a plyn. www.idnes.cz/ekonomika/domaci/rusko-vybuch-vrbetice-analytici-skoda-auto-strojirenstvi-ropa-plyn.A210418_171545_ekonomika_klf?
@pavelsykora64953 жыл бұрын
Ovšem bude nutno vyřadit všechnu ruskou vojenskou techniku : www.idnes.cz/zpravy/nato/rusko-vrbetice-armada-gru-vrtulnik-sedivy-pavel-gabal.A210418_174519_zpr_nato_inc?
@stanislavvondruska12943 жыл бұрын
Vrbětice nám už zatápí. Hlavně pod řízením BIS se dočkáme mnohých překvapení.
@matejgavlas8393 жыл бұрын
Dobry den, jaký model Kotle si pod tím mám představit? Jinak děkuji za poutavé a zajímavé video! 👍
@pavelsykora64953 жыл бұрын
kotel se vyrábí v licenci, pod různými značkami.
@petr-52173 жыл бұрын
Kupovat kotel na dřevo teď v roce 2021 jsou už předem vyhozené peníze. Není dost dřeva na topení za přijatelnou cenu. Co bylo šlo nesmyslně na export nebo do elektráren a už ani nikdo nechce prodávat dříví. Jen samovýroba a k tomu šílené práce plus doprava. Tepelná čerpadla jsou ještě dražší nesmysl díky zdražování jak investice,, tak samotné elektřiny. Zákaz topení plynem bude možná brzo a EU tak zlikviduje součané pojetí společnosti. Bude to boj o přežití a to nikdy nekončí dobře.
@vojtik12342 жыл бұрын
A co je teda nejlepší řešení? Asi půjdu do dřeva. S traktorem odvezu od známého a mám to za pár kaček :-)
@JBlucozaderiader2 жыл бұрын
kurit drevom je teraz jedina istota a najlacnejsia varianta, žiadna blbost ako to opisujete. Žial ľudia si zvykli na na pohodlie digitalnych termostatov a boja sa tej pripravy dreva pred zimou
@pavelsykora64953 жыл бұрын
vzhledem k zelenému údělu + covidu = zadlužování, + krize s Ruskem, nás čekají : slzy, dětský pláč a chleba bez marmelády.
@jaroslavlinka66213 жыл бұрын
Není to zelený úděl, ale zelená dohoda a neděláme to jen tak, ale právě pro ty děcka
@filippo.58733 жыл бұрын
Ak mám v dome podlahové kúrenie a možnosť kúriť na samotiaž akumulačná nádrž je nutnosť aj pri tomto type moderného kotla ? Išlo by o 25 kw kotol. Ďakujem
@pavelsykora64953 жыл бұрын
hydraulicky bych tam tu aku nádobu dal, alespoň 400 l, tím pádem by vám zůstala samotížka do aku nádoby a nepotřebujete ani vodní smyčku. Za nádobou bych to směšoval do podlahovky
@filippo.58733 жыл бұрын
A viete mi to spraviť aj na Slovensku?
@pavelsykora64953 жыл бұрын
@@filippo.5873 asi ano, pokial to nebude daleký východ. Pošlete dopyt na arokys.pavel@seznam.cz
@filippo.58733 жыл бұрын
Je to stredné Slovensko pošlem dopyt.
@pavelsykora64953 жыл бұрын
@@filippo.5873 Banská ?
@pavelnagr96463 жыл бұрын
Uveďte prosím název tohoto kotle. Mohl byste prosím v příštím videu uvést jak vybrat a dimenzovat akumulační nádrže?
@pavelsykora64953 жыл бұрын
Ano, další video bude: "Jak zmenšit akumulační nádobu do kotlíkových dotací." Jinak, kotel se vyrábí v licenci, pod různými značkami. Spíše menšími, českými, nadnárodní firmy typu Viessmann nevím, že by ho vyráběly. Ve videu jsou fotky hned 2 výrobců.
@PetrLANDSFELD3 жыл бұрын
Drahé je všechno. Důležité je mít nízkou tepelnou ztrátu objektu. My třeba máme peletový automat s lambda sondou a na celý třípodlažní barák protopíme mezi 1300-1500 kg pelet. Takže silo s peletami nám s přehledem vydrží 4 roky. Vzhledem k tomu, že všechno pořád zdražuje, tak nyní topím za ceny před 3 lety. A kdyby stály pelety 7 Kč, tak to máte necelých 10 tísíc za rok. Ani ne tisícovku měsíčně!! Včetně TUV. Až začne zdražovat pořádně elektřina, tak už ani to tepelné čerpadlo nebude takové terno. Ano pořád vyrobí 1:4 nebo 1:5 tepla ku spotřebované elektřině. Ale porovnejte, co to stálo před 10 lety a co to stojí nyní. A ano, máme termické solární panely a na pořadu dne je i fotovoltaika. A ano stojí to peníze. Ale lepší ty peníze vrazit do tohoto jak na důchodové spoření. Toto nám prokazatelně sníží náklady na stáří, kdežto uložené peníze? Budou tam? Jakou budou mít hodnotu? Budu schopen si za ně dopřát stejný komfort jako nyní? Obecně se vyplatí zateplit, zateplit a zateplit a pokud možno co nejvíce využít zatím jediného nezpoplatněného zdroje tepla = slunce.
@HonzaZalabak2 жыл бұрын
Mužu se zeptat, jakou mate tepelnou ztratu domu?
@davidpernicky6317 Жыл бұрын
Izolace jsou základ, náš dům se 2 bytovými jednotkami a podkr. pokojem jsme průběžně posledních 18 let izolovali mimo fasády, letos ještě příjde dodělat zateplení zbytku střechy a stropů v patře. Topný systém jsem před pár lety svépomocí zmodernizoval-z části nové radiátory, všude nové ventily s termohlavicemi, komín vyvložkován do nerezi a ke stávajícímu odhořívacímu kotli přibyly akumulace včetně nezbytné regulace otopné vody. Komfort topení parádní, zatápí se v průměru každý 3. den, čištění kotle od slabé vrstvy popílku co 4-6 týdnů, práce na 15 minut bez ušpinění a hlavně výrazně nižší spotřeba- sousedi ani neví, že topíme. Tuhle zimu cca přes 6m tvrdého dřeva, zásobu máme za starou nízkou cenu ještě aspoň na 3 další zimy. Celkové náklady i po započtení práce s přípravou dřeva 10-11 tisíc, v případě topení uhlím než loni zdražilo podobná částka, ale oproti dřevu skoro bez práce.
@janprochazka37712 жыл бұрын
Dnes se mění situace,dřevo dochází a v podstatě nebude. Bylo mi doporučeno, topit v kotli Verner uhlím. Nejsem si jist,jestli to snese kotel a nechci zamořit okolí uhelným smogem. Mát s tím někdo zkušenost ? Verner je první generace. Téměř nepoužit.
@pavelsykora64952 жыл бұрын
řešil bych to, až nebude. Zatím je ho dost. Zatím.
@janprochazka37712 жыл бұрын
@@pavelsykora6495 Tady ne.
@pavelsykora64952 жыл бұрын
@@janprochazka3771 tak kupte automat na uhlí
@janprochazka37712 жыл бұрын
@@pavelsykora6495 Dražší varianta.
@janprochazka37712 жыл бұрын
@@pavelsykora6495 Verner už mám několik let. Koupit nový je samozřejmě také možnost. Jen trochu dražší.
@petrdavid24523 жыл бұрын
Oteplování nefunguje? K takovému soudu někomu stačí krátkodobý výkyv? Autor výroku je asi velice mladý člověk, který toho moc nezažil a zjevně nemá přístup k informacím o vývoji klimatu.
@jaroslavlinka66213 жыл бұрын
Nepochopení rozdílu mezi globálním klimatem a lokálním počasím
@petr-52173 жыл бұрын
Oteplování tak, jak tvrdí klimatologové nefunguje. Severní pól měl rekordní mrazy, jižnmí rekordní zalednění. Průměrná teplota je kravina, takto není možné počítat teplotní stavy. Jaro 2021 bylo trochu později, protože byla stále zima. Zkrátka počasí si dělá co chce a člověk změnám nezabrání. Stačí 2 výbuchy sopky a statisíce tun plynů jsou v atmosféře. Problémy s CO2 i metanem jsou podle vrtů z ledovců po tisíciletí. Nic nového pod sluncem. otázkou je, kdo a proč dokola šíří nesmysly a doměnky. Když se ukáže, že to je přeci jen jinak, nic se neděje a nikdo se neomluví. Globální oteplování může za zimu a za teplo.......
@radeksimka793 жыл бұрын
Dobrý den pane Sýkora, mohl bych poprosit o vaš email, rád bych se vás zeptal na pár otázek. Moc děkuji, Radek Šimka