Další pecka video, díky! Tohle nepochopení rizika je třeba naprosto typické u investorů do nemovitostí, až zarážející jak často a jak moc tu netriviální fatalitu nechápou 😀
@KirillJuran3 ай бұрын
Taky si toho všímám 😀
@TomZymrus3 ай бұрын
Můžeš být konkrétnější v čem prosím? :)
@x555543 ай бұрын
@@TomZymrus nejsem investor do nemovitostí, ale kdybych měl o tom uvažovat vidím několik problémů: Úrokové sazby - většinou se pro koupi nemovitosti použije hypotéka, může se stát že skončí fixace ve velmi nevýhodném období a splátka se může klidně i zdvojnásobit Měnící se legislativa - daň z nemovitosti, předčasné splacení hypoték. Byť zatím nebylo nic likvidačního za posledních pár let, je tam riziko že se legislativa změní v neprospěch "investora" který třeba vlastní X nemovitostí. Vybydlení - nevhodný nájemník zničí nemovitost, případně obecně problémy s nájemníkem- neplatič, je docela složité to vyhamat a vůbec ho vystěhovat (asi záleží taky jak je napsaná smlouva) Krach trhu - beru celkem jako nízké riziko, stavba u nás je moc pomalá a nemovitosti budou stále víc chybět ještě několik let Samozřejmě pak to má několik výhod: Je to majetek kterým jde ručit při dalších úvěrech, čili ano pokud je příjem z nájmu, lze získat další úvěr na další nemovitost. Likvidita - nemovitosti chybí, prodají se celkem snadno Konstantní poptávka / zvyšující se poptávka - lidi musí někde bydlet Možnost hedgingu - proti některým rizikům (kolem najemníka) existují 3. strany které rizika nevhodného/neplaticího najemníka za poplatek pokryjí a vezmou si kompletní správu nemovitosti pod sebe Čili shrnutí po mé krátké úvaze: je to stále lukrativní investice. Avšak pro lidi, kteří v tom začínají vidím spíš vyšší riziko při první nemovitosti, které postupně klesá čím víc jich nakoupí (případně po splacení hypotéky kdy je investor už 100% vlastníkem).
@rogi19742 ай бұрын
Dobrá práca. Ako vždy 👍👍😎😎
@romandedic44813 ай бұрын
Video super 👍 Ešte ten kabrhel by už konečne mohol k tebe zavítať 😀
@robertvasicek91552 ай бұрын
Z velké části souhlas. Je třeba ještě zmínit, že velký kapitál nemá možnost dělat rizikové investice, pakliže jej neřídí blázen, protože jeho nalití do nějaké investice může významně ovlivnit jeho cenu. Proto se velký kapitál pohybuje pouze na velkých zaběhnutých trzích kde moc cenu neovlivní a je rád že výnos udrží krok s inflací. krásně je to vidět na lending platformách v cryptu kde když vložíš/půjčíš třeba jen 10% aktuálního objemu peněz pohneš s úrokem třeba o polovinu.
@petrnovacek42843 ай бұрын
Jako algotrader 100% souhlas!
@konnyas33113 ай бұрын
Máte vlastní nebo cizí software?
@petrnovacek42843 ай бұрын
@@konnyas3311 Vlastní, na pronajatých strojích kvůli latenci.
@michalnikk473 ай бұрын
Proto je neefektivnejsi cesta investovaani do etf, kde clovek maximalne snizi riziko diky siroke dizertifikaci, stim ze na pasivni investovani bylo udelano hromada studii, ktery potvrdili vetsi bezpecnost oproti klsickym akciim.
@giorgiocorleone27473 ай бұрын
Existuje pravidlo pri investovani do cennych papiru (akcie/oblikace/atd.), ktere rika, ze se ma do jedne akcie/firmy investovat jenom 1/10 penez ktere clovek ma. Penez, ktere ma nazbyt - to je prvni a uplne zakladni pravidlo. V tom je ale ten hacek. Kdyz ma nekdo malo kapitalu, tak vynosy jsou nizke. V sume. Ten kdo ma milion, zbytecny, tomu se lepe deli na 10 x 100.000, kde je vynos vyssi, nez delit 100.000 deseti. U ETF se to da delat jako mesicni sporeni, ale nesmi se zapomenout, ze i profici, kteri s Vasimi penezi nakladaji = investuji, delaji chyby. V Nemecku udelal uz pred 30 lety casopis Finaztest takovou soutez. Kazdy se mohl prihlasit a investovat teoreticky 10.000 DM (bolo to jeste pred €). Naproti nastoupilo 10 profiku z finacni branze. Doba investice byla 1 rok. No a ten kdo vydelal nejvice (teoreticky - bylo to jenom hypoteticky), ten dostal od toho casopisu 10.000 DM jakozto premii. Zajimave na tom bylo, ze ti profici nebyli lepsi nez amateri. A to ani kvartalne. U vsech finacnich produktu nesmite zapomenout jednu dulezitou vec. Kolo uz nikdo znova nevymysli, takze vsechny nove finacni produkty slouzi k tomu aby ti co ty produkty prinesou na trh a pak spravuji/investuji, ti jsou temi, co vydelaji nejvice...a to hned od zacatku...zadny neceka 30 let.
@JaroslavStedryjaroslav93 ай бұрын
@@giorgiocorleone2747to znam🙂 ale taky byl proveden pokus taky na rok ohledně investice na burzu a vyber akcií provadel simpanz a take byl na stejno jako normální makleri..
@mi.chal.2 ай бұрын
@@giorgiocorleone2747 Ta soutěž byla ale v podstatě nesmyslná, protože investiční horizont u akcií jsou roky až desetiletí. To, že něco je ve ztrátě po roce nic neříká o tom, jak to dopadne za 10 let a že se na tom nedalo vydělat. Takhle se dá soutěžit tak na tradingu, kde se dělá hromada krátkých obchodů (dny nebo hodiny). Pak můžete dejme tomu porovnat nějaké strategie těch lidí. Jenže ty zase fungují v nějaké době, za desítky let už nemusí.
@mi.chal.2 ай бұрын
@@giorgiocorleone2747 Ta soutěž byla ale v podstatě nesmyslná, protože investiční horizont u akcií jsou roky až desetiletí. To, že něco je ve ztrátě po roce nic neříká o tom, jak to dopadne za 10 let a že se na tom nedalo vydělat. Takhle se dá soutěžit tak na tradingu, kde se dělá hromada krátkých obchodů (dny nebo hodiny). Pak můžete dejme tomu porovnat nějaké strategie těch lidí. Jenže ty zase fungují v nějaké době, za desítky let už nemusí. (2)
@mi.chal.2 ай бұрын
@@giorgiocorleone2747 Ta soutěž byla ale v podstatě nesmyslná, protože investiční horizont u akcií jsou roky až desetiletí. To, že něco je ve ztrátě po roce nic neříká o tom, jak to dopadne za 10 let a že se na tom nedalo vydělat. Takhle se dá soutěžit tak na tradingu, kde se dělá hromada krátkých obchodů (dny nebo hodiny). Pak můžete dejme tomu porovnat nějaké strategie těch lidí. Jenže ty zase fungují v nějaké době, za desítky let už nemusí. (3)
@petrkanovsky65372 ай бұрын
Proto by neměl maximalizovat průměrný výnos, ale průměrnou užitkovou funkci. V případě logaritmické by zde vyšlo, že do investice má dát 98,5% svého majetku. Samozřejmě zde také záleží, kolikrát je možné investici opakovat.
@kroupicz2 ай бұрын
Souhlas i ty jsi měl video tuším kde se říká, radši mít menší výnos, ale zvýšit svůj příjem a investovat víc kapitálu s menším výnosem. Každopádně Buffett někde říkal, že kdyby začínal tak má rozhodně jinou strategii a to je najít něco rizikového a napálit to tam, rychle vydělat. Ale Když máš dost času i kapitálu tak asi není kam spěchat. Záleží na prioritách :)
@TheLama1234562 ай бұрын
Kde se ta ruleta dá zahrát?? Rád bych se zůčastnil 🤑
@jakubzajicek45052 ай бұрын
Prosím, udělej video na neefektivy trhu.
@KirillJuran2 ай бұрын
To je dost široké téma. Mas bližší námět?
@drommer0073 ай бұрын
Tu ruletku bych si zahrál minimálně 5x 😂😂😂😂
@Aminier3 ай бұрын
😂
@radeksrb3 ай бұрын
Přesně, spousta lidí dělá věci, kde pravděpodobnost smrti je vetší než 1 % a ani na tom nevydělají.
@jankolar75393 ай бұрын
Ten danej příklad je tou hyperbolou fakt směšnej, nebojim se říct, že by po tom většina lidí skočila v okamžiku. Zajímavější je třeba milion korun. U toho by ale taky byla spoustu lidí zamačkala víc něž jednou. 🤠
@jirimarek76062 ай бұрын
Tak pro každého je lifechanging něco jinýho. 😂 Určitě by se našli i lidi, kteří kdyby jediná podmínka, aby mohli skočit clift diving nebo base jumping (oboje cca 1% pravděpodobnost smrti) by byla zaplatit 1mld usd, tak by byli ochotni tu miliardu za ten zážitek i zaplatit. 😂 @@radeksrb
@michalcondl36883 ай бұрын
Je to hezky vysvětlené a pochopitelné, to bezesporu, ale chybí to téma uzavřít, že celý život je “hra” s bilancováním rizik a následnému rozhodování. Kdyby ses dogmaticky držel názoru dnešního videa, neletěl by jsi nikdy dopravním letadlem, že?
@JiriDusek1163 ай бұрын
Kirillova videa vyžadující urcitou dávku přemýšlení a nejsou pro každého. Pro vás dost možná nejsou a nebo musíte myslet vaší hlavou to vás nikdo nenaučí. K vaší otázce: Tady jde o investiční rizika, které sami dobrovolně podstupujeme. Samozřejmě nejde aplikovat na celý život protože jakmile vyjdu ven z domu, tak roste % pravděpodobnost smrti. Jenomže kdybychom celý život byli jenom v krytu,tak máme život ztracený a tudíž není rozumné bát chodit ven, jezdit autem nebo letadlem.
@michalcondl36883 ай бұрын
@@JiriDusek116 To byl důvod, proč jsem to napsal. Náročný to pochopí. Je to veřejné médium a může to vidět každý, i ten který není dost učenný a zkušený. Příklad patří i pro investice, protože pokud umíte dělat analýzu, tak víte, že žádná bezpečná investice taky neexistuje. Vždy musíte postoupit riziko a je jen na vás, které přijmete a které ne😉
@mi.chal.2 ай бұрын
Zase u investic je možnost (nebo spíš nutnost) prostředky rozložit, takže je malá pravděpodobnost, že se podělá vše. Zatímco poslat letadlem jenom ruku a být pak na dvou místech úplně nefunguje :-)
@jakeenoj.90042 ай бұрын
Kemo borec tu vysvětluje risk reward u investic... A ty do toho zatáhneš letadlo. Kolik hodin by to video mělo, kdyby měl zmínit všechno? Co třeba člun? Eskalátor? Přechod? Jízda na žirafě.........................💡?
@DexxxterCZ3 ай бұрын
Já jsem v gamblingu hodněkrát udělal z pár stovek několik tisíc, ale z několika tisíc nebo desetitisíců jsem nikdy víc neudělal. 😂😂😂😂 Gamba je zlo.
@jenda95023 ай бұрын
Musíš vsázet víc. Nakonec to vyjde. Věř mi...😂
@petrprazak25163 ай бұрын
Video fajn, ale ten tvůj oblíbený obrat, že někdo "performuje", je fakt strašný.
@KirillJuran3 ай бұрын
Miluju ho 😍😅
@АндрейХабибуллин12 ай бұрын
Россия ❤
@sudiyy3 ай бұрын
Tak nemít už velkej kapitál tak si tu rulety o miliardu dolarů zahraju jestliže budu mít 99% šanci winu😁