💥 Підтримати мене системно можна тут: Patreon: www.patreon.com/rationalist Buy me a coffee: www.buymeacoffee.com/rationalist/membership Спонсорувати: kzbin.info/door/ioz7pLeEpBNrFfwHb2m-pAjoin Одноразовий донат: Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович Монобанк: 4441 1111 4286 8862 або за посиланням: send.monobank.ua/8mb1tPrUVL
@kulturnyj_aborigenАй бұрын
Назва видива не коректна
@Oleksii_UA_66Ай бұрын
Підкажіть, а монобазу не плануєте відкривати?
@K.RationalistАй бұрын
@@Oleksii_UA_66розглядаю таку можливість)
@mori_ncАй бұрын
Доброго дня, вибачте що тут пишу. Хотів повідомити що тільки що бачив в ютубі рекламу яка використовує фрагмент з вашого відео де ви щось розповідаєте з накладеним голосом який рекламує "Lawyer Company"
@ПахолокГаннаАй бұрын
Як донор скажу, що мені легше морально обмежити свій раціон, ніж зрозуміти, що усі зусилля на ранній підйом, приїзд до центру переливання крові, саму донацію (а тим паче компонентів крові, яка триває майже годину) марні і мій матеріал просто утилізується через умовну смажену котлетку на ніч Цікавий випуск, дякую
@dandroshchukАй бұрын
регулярно здаю як цільну кров, так і плазму. навіть маю сертифікат від прометеуса з курсу про донацію. завжди усе було добре, але одного разу, перед донацією плазми, випив каву з домашнім молоком. ще й ввечері їв горіхи. по плазмі прям було видно що там жир плаває) навіть не думав, що так буває. з донації мене зняли)) вручили памятку донора. було дуже не зручно) після того став значно уважніше ставитись до дієти донора. P.S.: дякую за дуже корисний контент. його зараз так мало і так не вистачає ❤
@vadymmudryi7978Ай бұрын
Я грів воду в мікрохвильовій печі кілька років поспіль. В нашому офісі не було електрочайника. А бойлер часто не працював. Проблему вдалося вирішити, я змінив роботу. І в новому офісі був і чайник і бойлер і мікрохвильовка.
@michaellearningstuff7732Ай бұрын
Звучить як історія успіху😅
@smert_okupantamАй бұрын
не усі сьогодні можуть дивитися у майбутнє, не в усіх має бути гаряча вода
@pavelognev108Ай бұрын
А в мене в офісі є індукційна електроплита. Я ще з домашнього досвіду зрозумів, що за наявності індукційної плити будь-які інші способи підігріти воду не витримують жодної конкуренції, просто за часом. Хіба що на роботі треба було підшукати підходящий ковшик для кип'ятіння.
@ІлляМаркоАй бұрын
Кип'ячу воду в мікрохвильовці у керамічній чашці, щоб зберегти її смак незмінним. Так, вода має смак.
@juljul7639Ай бұрын
Так от що це було! Дякую вам за те, що ви пояснили мій досвід десь так п’ятнадцятирічної давності. Ще коли я була студенткою, то я з іще однією дівчиною в університетській біологічній лабораторії взяли дистильовану воду, налили її в хімічний скляний стакан і поставили в мікрохвильовку. Я вже не пам’ятаю, навіщо, але нам навіщось треба була стерильна вода, і ми вирішили взяти дистильовану воду і прокип’ятити в мікрохвильовці. Водички треба нам було небагато, в тому стакан був маленький, ну може до 50 мл обʼємом. Так от, протягом кількох хвилин ми через напівпрозорі двері спостерігали абсолютно спокійну воду, яка не подавала ніяких ознак кипіння, а потім раптово й одномоментно вся вода в стакані наче вибухнула і розлилася по всій мікрохвильовці. Добре, що це трапилося всередині закритої мікрохвильовки. На той момент ми вирішили між собою, що це вона просто якось дивно закипіла. А тепер я здогадуюся, що вона не просто закипіла, а саме перегрілися і таки справді вибухнула.
@MrMikerbehemothАй бұрын
О, яка тема цікава про донорство, сам вже 2 роки здаю кров, і обмеження добре знаю, але! - Наскільки жирна повинна бути їжа, яку вже не можна. Якісь кількісний показнак а не ото "шоб нежирна". Салат із чайною ложкою оливкової - це жирно чи ні? і так далі. - Молочку неможна взагалі, чи може не можна жирну молочку, а 0% м'який сир можна? Чи йогурт 1% наприклад. - Яйця не можна, а яєчний білок (без жовтка) можна? Через те що нема чіткого обгрунтування кожної заборони і деталізації її це відлякує. І наприклад Книга рецептів донора "що їсти перед донацією" - це був би дуже цінний внесок в поширення донорства. Бо мене саме реально вибісило що є кууупа заборон що неможна, але майже нема нормального приклада шо можна.
@mariasana9Ай бұрын
А чому ви думаєте, що в яйці саме жовток заборонений, а не білок? Зазвичай саме білок - алерген. Чи це не через те, що він алерген, бо взагалі написано «тваринний білок і жир заважає розділяти кров..». До речі, _тваринний_! Тобто від рослинної олії шкоди не буде!
@MrMikerbehemothАй бұрын
@@mariasana9 не бачив заборон на нежирне мясо, те саме куряче філе. Не думаю що там протеїни нетакі. А ось у жовткі яйця 28% жиру (приблизно). Звідти і припущення,.
@karinalarshina5702Ай бұрын
Про відлякує я із вами згодна! В країні,де я зараз живу - я не можу бути доноркою, бо важу менше 60 кг, а в Україні можу, і в Україні це прям треба. Тому коли я прїхала додому в Харків - вирішила зареєструватися на донацію, але побачила що не можна їсти лохину 72 години перед забором крові, а я вже якраз перед тим наїлася лохини. Донацію довелося пропустити, і вийшло так що ті ягідки повністю позбавили мене можливості здати кров, бо потім я фактично щодня проводила в стоматолога, де мені кололи місцеву анестезію. І це прикро, бо я молода здорова жінка, зі здоровим раціоном без будь-яких особливих обмежень, не палю, алкоголь пʼю рідко. Моя кров могла б врятувати комусь життя, але ж ні…
@MrMikerbehemothАй бұрын
@@karinalarshina5702 це сумно
@marovi_gorАй бұрын
Тю, я постійно грію воду в мікрохвильовці, переважно чай підігріваю, що встиг остигнути)
@K.RationalistАй бұрын
Це майже тягне на грінкарту))
@michaelsinner3058Ай бұрын
так чай то вже не чиста вода, як і кава, компот чи тому подібне. я бульон розігріваю, не лити ж його в чайник чи бруднити цілу каструлю. цікаво, що вигідніше в плані використання електроенергії - підігріти воду в чайнику чи мікрохвильовці.
@marovi_gorАй бұрын
@@michaelsinner3058мікрохвильова, я по рахівнику перевіряла)
@mariasana9Ай бұрын
@@marovi_gor, о, дякую! Теж цікаво було. Я теж чай підігріваю, якщо вистиг.
@bohdankladochnyi3995Ай бұрын
@@michaelsinner3058 Дивитесь споживання обох приладів, множите на час, необхідний для кип'ятіння води, отримуєте результат. Споживання різних приладів дуже коливається (чайники можуть бути як на 1кВт, так і на 2кВт), тож перевіряйте конкретно ваші прилади. Щоправда, дослід не повністю правильний, оскільки в чайнику ми не кип'ятимо лише склянку води (зазвичай там мінімальний рівень 0,5 л, і раджу його дотриматись, щоб не перегріти нагрівальний елемент).
@kostiantyn4716Ай бұрын
Дякую за відео без вступів і модною зараз нарізкою типу "у випуску". Нарешті не треба перемотувати початок в очікуванні корисного контенту.
@Beloff_uaАй бұрын
Як людина, яка регулярно здає кров, можу сказати, що на можливість для бажаючих здавати кров сильніше впливають не дієтичні обмеження, а заборона з весни 2024 року здавати кров у лікарнях, де раніше щоранку була черга із донорів. 2 центри забору крові у місті-мільйоннику під час війни замість розгалуженної мережі центрів при лікарнях. Деякі знайомі перестали здавати кров просто через неможливіть у робочий день зранку дістатися протилежної частини міста і потім потрапити на роботу.
@adosadiosАй бұрын
слава богу в коментарях є здорові люди, які спростовують твердження про стереотипність і дивність нагрівання води))) бо я багато разів кип'ятив воду в мікрохвильовці. і знаю випадки з офісів, де не має\зламався чайник, і там готують чай в мікрохвильовці. це щодо того щоб кип'ятити. а просто підігріти будь-який напій - то ж взгалі буденна справа. буває сьорбнув каву, а тебе терміново кудись кличуть, приходиш через годину, каву мертва. поставив, закип'ятив ще раз, п'єш ніби нікуди й не ходив))
@vondur.kotturАй бұрын
Лишаю тут цей коментар для того, щоб у автора каналу було більше підписників та вподобайок)
@cpbaserhii2030Ай бұрын
Офігезний фон для запису відео! Супер картинка, молодці! Тема теж цікава. Отримав візуальне та наукове задоволення, дякую.
@mormatusАй бұрын
Так, гарний підбір кольорів на тлі
@YK-fv3ydАй бұрын
Коментар про мікрохвильовки. З дитинства люблю какао, і мама завжди варила його багато, тому не завжди встигали випити гарячим. Коли вдома з'явилася мікрохвильовка, проблема підігріву однієї чашки мала вирішитися, але виникло питання, як уникнути того, щоб молоко збігало. Тоді в інструкції знайшов пораду про чайну ложку в чашці й завжди користувався нею - молоко не збігало, і дуги не було.
@cheburapin20 күн бұрын
Коли в ковід люди воювали проти масок - це ще якось ладно, подумаєш "застуда якась", але воювати проти шоломів - це така весела історія) свобода) від мозку) П.с. гріла чай у мікрохвильовці, але вже не буду. Він якийсь недобрий стає
@isab_el_leАй бұрын
Дякую за корисну інформацію) Зайшла написати, що я та сама людина, яка регулярно гріє воду в мікрохвильовій, я думала всі так роблять) найчастіше мені потрібна просто трохи тепліша вода, ніж кімнатна температура. Але інколи і для чаю нагріваю чисту воду. Тепер я знаю, що це було, коли вода виплескувалась мені на руку. То був вибух води, бо вона перегрілась. Добре, що тільки рука постраждала трохи.
@nataliyamaksymiv5035Ай бұрын
а мені подобається кілька днів дотримуватись дієти щоб здати кров як донор. Відчуваю себе очищеною, а після здачі можу дозволити собі смаколики без мук совісті😊
@AlaenoricАй бұрын
Головне не мати медичної заборони на донорство і все буде ок)
@patritional988Ай бұрын
до речі, про ці стани, навіть на газу таке можна реалізувати. Буває грієш воду, і як тільки кидаєш туди сіль, вода відразу "вибухає". А про охолодження. Якщо зробити у холодильнику температуру 2-3 градуси і покласти під отвір для охолодження пляшку з водою(рекомендую кока-колу) і через певний час дістати, то вона миттяво перетворюється у лід, я б навіть сказав у сніг :)
@andreberezovskiyАй бұрын
Оце крутий закон про те що можна їздити без шолома, але з великою медичною страховкою! І до речі цікаво щодо донорів, а в світі людям з мігренню можна здавати кров? Дякую Вам Артеме за як завжди дуже файне, цікаве, корисне та пізнавальне відео!!!
@freezer86Ай бұрын
Долучився до спонсорів. Такий контент має бути присутній на KZbin, радий що можу з цим допомогти.
@K.RationalistАй бұрын
Дякую вам!
@lanaartoramaАй бұрын
Моєму чоловікові шолом урятував життя. Він їхав по Червонозоряному проспекту, коли через суцільну подвійну смугу в нього розвернувся джип. Це трапилося 10 років тому, в чоловіка лишилося багато переломів і шрамів та на все життя абсолютно відсутнє відчуття запахів. Але він живий. Покривлений шолом зберегли на пам'ять. Мотоцикл не забирали - гора металобрухту лишилася.
@N_Tony88Ай бұрын
Поки дивився це цікаве відео, забув про чай. Піду підігрію його і мікрохвильовіці😅 А ще я - донор крові. Хоча частіше здаю плазму. Бо її можна здавати частіше🙂
@koorchik21 күн бұрын
Давно мабуть не був тут на каналі, бо як тільки відкрив відео, то просто шок від якості картинки. Не уявляю скільки треба було перепробувати варіантів, щоб довести до такого рівня 🔥
@rere-iiikaАй бұрын
Хтось борить шоломи, хтось раціон/дієту для донорства, а хтось як правильно вберегти воду від перегріву в мікрохвильовці(і що вже небезпечніше раз на те пішло) Гарний випуск, було цікаво, дякую!
@angustifoliaАй бұрын
Несподівано ваше відео відповіло на мої деякі запитанея, які я давно ставлю собі.Я є донор, рекомендацій в цілому дотримуюсь, але маю досвід, що варене яйце з'їдене напередодні донації, не робить кров непридатною)
@yegoryelgeshin6090Ай бұрын
Я нагрівав воду у микрохвильовці в офісі - коли до чайника була черга. А ще тоді, коли заварював у чашці у микрохвильовці каву. Багато-багато разів.
@ОлександрРундель-з5ыАй бұрын
То був американізований офіс)))
@Tosha_uaАй бұрын
Я купив свій мотоцикл у Флориді і дивувався як вони їздять без шоломів по тих болотах з тучами мошок.
@RemyDeRyanАй бұрын
Мене завжди дивувало, як люди борють своє "право" здохнути або творити хуйню. Я мотоцикліст і я ношу шолом не тому що у нас законом так написано. А тому що я хочу вижити у випадку непердбачуваної ситуації, в якій удар прийдеться на мою голову. Я вже не кажу про банальний комфорт, коли тобі в очі і рота не летить купа сміття, пил, комахи та каміння (яке може розворотити тобі харю на раз два). А ще шолом і екіп миожуть бути засобом самовираження і виглядають круто. На відміну від чмонь на скутерах в кєпках і шльопках. (голдоводи не рахуються, у них не мотоцикли а двоколісні тачки пїпїпїхпхпх)
@adosadiosАй бұрын
ну в автомобілях ті самі додіки. котрі дебіли навіть не доганяють що з ними буде у випадку аварії. а про мотоцикл я мовчу. та на швидкості 30км будь-який удар черепком голим об асфальт, або боронь боже бордюр - це вже путівка в лікарн, струс мозку, гематома. це в кращому випадку. гедь легесенько можна приїхати в морг навіть спокійно їдучи міською вулицею. люди тупі, і нічого з цим не поробиш. але на щастя діє отой чудовий закон саморегуляції популяції тупих людей - вони самі себе вбивають))
@_Cheshirecat._Ай бұрын
Нє, ну що вам скутер зробив? 😅
@tonywhitehill2825Ай бұрын
Підтверджую. Там Хонда в останніх генераціях навіть подушку безпеки впровадила. Вартість апарату теж цілком "автомобільна". Нащо платити за автомобільний комфорт на байку замість покупки авто - загадка.
@RemyDeRyanАй бұрын
@@_Cheshirecat._ якщо його райдер одягає екіп - то нічого) але це така рідкість....
@МаріяКороль-ч3иАй бұрын
нічо собі тебе паяє від того шо хто як хоче так і катається, волаю
@NokusjaАй бұрын
Артеме, можете зробити випуск на тему електронних сигарет, вейпів? Про вплив їх диму/пари на курців і не курців. Взагалі на тему всіх видів паління, включно з кальяном.
@patronklfulАй бұрын
Дякую за підняту тему по дієті донорам. Здаю досить давно і знаю, що з аналізами у мене все ок, тож почав дозволяти собі не дотримуватися дієти і проблем не було. Але щодо логіки такої «дієти». Одного разу здавав в Інституті Серця. Людей було багато і за мої спостереженнями 2/3 відбраковувалися за результатами первинних аналізів. Як я пізніше дізнався, в основному через «печінкові» проби. Первинною причиною цього є загальний стан здоров"я, а «неправильна» їжа перед донорством може додатково підняти «жирність» зразку. Тому згоден з вашою логікою, вони просто перестраховуються, враховуючи досвід і стан здоров"я тих, хто приходить здавати.
@maximbulkowsky6507Ай бұрын
Я довгий час кип'ятив у МП маленьку чашку кави й потiм засипав мелену каву. При всипаннi бувало що закипала. Iнодi вибух перегрiтої води теж бачив dcthtlbyш/. В обличчя не вибухало :-) тому що при вiдкриваннi механiчною кнопкою струс був доволi сильний :-). Якийсь час не розумiв чому чашка майже пуста, бо ж тiльки що через скло воду було видно. Потiм зрозумiв. Що до дивностi - нормальна практика. Маленька чашка закипає за 20-30 секунд, нахiба цiлий чайник грiти.
@ivankovtun5999Ай бұрын
Клятий Раціоналіст так цікаво розповів про перегрівання води у мікрохвильовці, що аж захотілося спробувати провести цей небезпечний експеримент.
@DmytroBaryshАй бұрын
Дякую за випуск, цікаво та інформативно! Слава нашим захисникам, все буде Україна!
@ajanamirei8026Ай бұрын
Прекрасна дієта. Кілька днів і відчуваю себе дуже добре після неї.
@ДмитрийСамойлов-ю6о8 күн бұрын
Дякую за ваш відос. Слава Нашим Захисникам.
@Мирослав-ш8кАй бұрын
Колись часто грів воду в мікрохвильовці коли жив в гуртожитку і десь почув про перегрівання води і спробував по тих рекомендаціях повторити і в мене вийшло, був приємно здивований коли почав ложечкою перемішувати а вода почала кипіти😊
@NiavusMАй бұрын
Ох. добре, що чай в мікрохвильовці не перегріється, бо я інколи падаю в цю прірву підігрівання %) Дякую за випуск!
@pavelognev108Ай бұрын
Стосовно персональної свободи носити мотошоломи чи пристібуватись пасками в автомобілі, в мене дещо інше, але схоже формулювання: якщо людина травмується в ДТП, відповідальність за це повністю падає на винуватця ДТП, навіть попри свідомі дії потерпілого, що призвели до погіршення його травм (такі як відмова від шолома чи пасків безпеки).
@Ірина-с3щ9ыАй бұрын
Дякую, що продовжуєте робити контент. Тим більше, що тема донорства зараз надважлива. Сама була донором крові і плазми багато років і часто спостерігала, як людей вже під час самої процедури донації відправляли додому. Там неозброєним оком видно, що плазма каламутна. Тож краще дотримуватись простих правил харчування протягом доби до донації. Це не складно і збільшує ваші шанси долучитися до доброї справи )))
@edoretanАй бұрын
Про донори і дієти: той хто свідомий і хоче здати кров - йому не проблема пару днів харчуватися як просять. А інші туди не прийдуть навіть якщо можна з пивом в центр крові прийти
@mariasana9Ай бұрын
Взагалі-то проблема! Це основна проблема для мене. Я здавала вже десь 4 рази і кожен раз це найбільша проблема: ШО тоді їсти?! Мені було би простіше влаштувати собі голодування на 2 дні, ніж збалансувати свій раціон, але є НЕ їсти як раз не можна. Треба примудритись без молочки та яєць придумати, що приготувати аби це було корисно… справа ж не у дотриманні дієти, а в тому, що тут фантазія треба! Я зазвичай на вугливоди переходжу - сушки з чаєм, гречкою та яблуками, але це ж зовсім не різноманітне харчування ((
@edoretanАй бұрын
@@mariasana9 ну gpt запропонував: Вівсяна каша на воді з додаванням свіжих фруктів (наприклад, яблук або ягід); Рисова каша на воді з невеликою кількістю меду для смаку; Манна каша на воді з родзинками або курагою; Тост із цільнозернового хліба з варенням або джемом без масла; Сухе печиво або галети з несолодким чаєм або компотом; Фруктовий салат з яблук, груш та ягід (уникайте бананів); Овочевий суп-пюре без додавання вершків та жирів; Відварені овочі (морква, броколі, цвітна капуста) з легким приправленням; Запечене яблуко з корицею; Хлібці з натуральним фруктовим пюре.
@MytyaPrykhodАй бұрын
Та просто їжте декілька каш різних з фруктами та й все. Я за добу-півтори до донації переходжу на булгур, пшоно, гречку, ячку, рис, кукурудзу, плюс яблука, груші, всілякі персики і журавлина вялена з родзинками. Один-два дні можна пережити і так. Зранку тупо вівсяні пластівці, прям дофіга і чай зелений солодкий. В нормальних центрах донації вам теж дадуть чай і якісь смаколики.
@MrMikerbehemothАй бұрын
@@mariasana9 згоден тому треба зробить книжку\пам'ятку з їжею яку можно і корисно перед донацією.
@Dreamdi1Ай бұрын
@@mariasana9 як на мене найважливіше в плані дієти - прибрати велику кількість жиру в день перед донацією (не їсти 100г сала за день, пікілограмовий тортик і не вживати "свинину по сичуанські"), обмежити кількість тваринного білка розумними межами (дієта "дюкана" і "бодібілдера на сушці" не підходить), головні обмеження це вечеря і сніданок (от там краще якісь дуже нежирні каші чи печена картоплинка на вечерю і тости з варенням на сніданок) та й все (відведення по дієті не було ніколи, а останні роки я дуже активний донор). от медикаменти - там все серйозніше.
@elizabethp4315Ай бұрын
Існують в світі такі микрохвильовки де дійсно є такий значок і у нас в країні вони теж є, і ложка в чашці, або той же суп щоб розвгріти - то з ложкою в таких микрохвильовках з ложкою розігріваються швидше та що важливіше більш рівномірно, а не як в інших коли тарілку в руки взяти не можливо, а суп все ще холодний. Воду розігрівають в м не тільки американці, я теж робила так кілька разів, проте суп з ложкою та воду/чай з ней розігрівала тільки в тій, на якій була така наліпка. Дякую за відео
@Kostyk_ButenkoАй бұрын
На думку мотоциклістів, питання не в смертності. А в тому що б вибір захистити себе, був на їхній совісті, а не з наказу держави. З іншого боку, громадянство це не тільки про права, але і про обов'язки. Оскільки держава, це регулятор прав, та обов'зків нації, перед самою собою, то дії держави на збільшення безпеки, це економія грошей, які можна назначити на освіту, чи медицину, а доводиться на додаткові карети швидкої.
@dinashevtsova8516Ай бұрын
так, тому я вважаю треба підвищувати ціни на сигарети і алкоголь, і акциз спрямовувати одразу на медицину, а не в загальне корито. Бо то свідомий вибір і право громадянина гробити своє здоров'я, чому я, яка не курить і не п'є, повинна платити державі, щоб вона витрачала більше коштів на лікування алкашів та захворювань від сигарет. Нехай своє лікування оплачують самі.
@Kostyk_ButenkoАй бұрын
@@dinashevtsova8516 тоді вже нехай податки на школу йдуть з батьків, а що б повністю відчути смак трампа, податки на лікування людей з інвалідністю, з самих людей з інвалідністю, які ще й не завжди спроможні працювати... Нє, так це не працює. Всі громадяни, відповідальні за усіх громадян. Ми фінансово відповідальні, за реабілітацію залежних, так само як залежні, кримінально відповідальні, не сідати за кермо.
@АртурМалов-ы3чАй бұрын
На мою думку хай хрустикі катаються без шоломів, але відсутність шолому повинна автоматично означати відмову від медичної та фінансової допомоги зі сторони держави в разі аварії. За кожен "вільний вибір" повинні бути наслідки - проломило голову бо "вільні люди шоломи не носять" ось і лежи собі на дорозі поки не здохнеш, ніяка скора за тобою не приїде.
@Nashiadok_ucraina_Ай бұрын
Дякую за корисну та пізнавальну інформацію, Артеме! ... Особливо про мікрохвильовки та межі приватного і суспільного. )
@ViktorMatveenkoАй бұрын
Щодо відкладеного закіпання то пару раз мав: дістаєш, легенько парує над поверхнею, а коли щось додаєш різко починає бурлити кілька секунд. Один раз то був чай, в який розігрів, легенько парував і коли додавав трохи молока він почав бурлити. Другий раз не пам'ятаю, то була просто вода, чи з цукром (відволікли і не поклав чай), розігрів, і теж при додаванні чаю бурлило. Чашки були скляні. Грів здається довго але не на повній потужності.
@ОльгаОльга-н6вАй бұрын
Дізналася багато корисної інформації,дуже дякую за цікавий контент❤❤❤
@Olena.bookoholicАй бұрын
Пам'ятаю як вперше пішла здавати кров у 2014 р, начиталась всих цих заборон, і вирішила просто їсти день відварний рис та курку. Нічого - не вмерла від того, не розумію проблем з харчовими обмеженнями... Взагалі вперше чую про таку причину... я знаю тільки тих, хто не може бути донором, бо в дитинстві перехворіли боткіна... А коли я здавала, я тоді і колегу з собою затягла, все ок було... Єдине що в мене після здачі крові тиск завжди падає так, що мене мутить (але я не втрачаю свідомість) і на другий раз такого ефекту мені сказали в пункті здачі крові "ну може тоді вам краще не здавати більше?"... я аж трошки ошелешена була, типу - вам не потрібна кров? так, в мене не найрідша 4-та група, але менш з тим... До речі, чого в мене кожен раз такі проблеми з тиском я не знаю, зазвичай в мене він ок (і гемоглобіну в мене багато, якщо що)))
@Dreamdi1Ай бұрын
якщо в центрі крові нормальний персонал, то навіть якщо їм дуже треба, а ваша точно треба (сам такий), кров - вони не хочуть вас "вбити" ну і не можна, щоб ви втратили свідомість в процесі здачі (там дуже жорсткий протокол), але якщо ви спокійно витримуєте саму здачу, а зле вже стає потім - просто не поспішайте виходити з центру крові і робіть те, що вважаєте потрібним і правильним.
@Olena.bookoholicАй бұрын
@@Dreamdi1 мені стає не дуже добре буквально на останніх мл )))) але я не втрачаю свідомість, мене просто нудить трошки через падіння тиску. Але це завжди проходить через 5-10 хвилин і потім я нормально йду на роботу)))) Але вони завжди навколо бігають з нашатирним спиртом, що мені стає незручно за той шарварок що через мене здійнявся 😅 я перестала здавати, бо робила тату, а за протоколом після них треба чекати чи то півроку, чи рік... Але тепер напевно піду знову ))
@aloevera9462Ай бұрын
В мене якось "вибухнула" перегріта вода в мікрохвильовці. Це дійсно реально відбувається, перевірено)
@mindphaser2k8Ай бұрын
В мене кілька разів було. Грів-грів воду, а вона не кипить. Дістав перемішати, тільки занурив ложку, а вона як пшикне ))) Добре, що стакан на столі стояв, а не в руках.
@mstudilkoАй бұрын
Колись був проєкт з Гороховським "СЕО на день". Він ходив в Біофарму і досліджував процеси в донації. На запитання (не пам'ятаю точно як було, але принцип збережено) "Який шанс, що моя кров не підійте, якщо я звечора об'їмся оселедця, вип'ю пляшку і рано наверну яєць?" Відповідь була щось порядка кількох відсотків. То рекомендація Гороховського і була такою, як в Американців - беріть всіх, за рахунок зменшення обмежень ті кілька відсотків з лихвою окупляться.
@ergernoniАй бұрын
Можу дивитися ці відео вічно. Неймовірно цікаві теми та розбори. Мій персональний міні довідничок з наукових цікавинок :)
@ОльгаПанфилова-я3рАй бұрын
Неймовірні вдячні Вам за мобілізацію! На звязку. Дякую
@mala_naznimalaАй бұрын
Переважно завжди пʼю теплу воду, тож постійно підігріваю її в мікрохвильовці, вода ще ніколи не вибухала, але дякую за попередження😉 Часто бувало так, що води ставало менше на відсотків 25% у чашці, якщо залишала на декілька сек довше, і я дивувалася як так могло статися, але тепер ви дали відповідь на це питання ☺️
@OxStarioАй бұрын
19:57 😂 в цей момент кладу воду в мікрохвильовку. Завжди грію воду на чай в мікрохвильовці. Головне дочекатись кипіння і не буде нічого взриватись. Більше 15 років досвіду з кип'ятіння склянки води в мікрохвильовці😅
@VaLc_DDАй бұрын
😂
@AlexGvinderАй бұрын
Дякую за цікаву інформацію і рекомендацію літератури. Про можливість перегріти воду в певних умовах знав, але здивувало, на яку температуру це можливо
@МаринаХома-к6цАй бұрын
Відео прям ТОП. Дякую за вашу роботу
@UserOlhaPelivanАй бұрын
Дякую за контент. Обожнюю цей канал, от і вісім слів ;)
@svitlaniv_UAАй бұрын
Дуже класно, дуже цікаво, і, як завжди, з душею! Дякую!
@non_binary_deusАй бұрын
Дякую вам за ваші відео 💚 та і у нас багато людей в мікрохвильовці гріють вже готовий чай, який просто остиг. Тим паче взимку) у мене нема мікрохвильовки, але якби була я б теж так робив думаю)
@K.RationalistАй бұрын
Гріють) але у відео мова передусім про кипʼятіння)
@annaeisendorf1446Ай бұрын
Про американців і чайник - абсолютна правда. Часто зупиняємося в Airbnb та готелях, чайники дуже рідко бувають. Ми навчилися гріти воду в кавомашинах
@mindphaser2k8Ай бұрын
В Італії, до речі, теж чайники рідко бувають.
@marynamahomedova2183Ай бұрын
В готелях - то все ж не показник, в готелях і в Європі рідко бувають, з міркувань безпеки.
@ЛесяШпак-б8фАй бұрын
Вже рік регулярно здаю кров з Соломянськими котиками.Щоразу створюють чат і починається «ой,в мене голова боліла,я випила таблетку.Ой,в мене нога болить я випив таблетку.Ой,я забув,що в мене стоматолог,ой я забулась в мене місячні.Тобто людина свідомо записалась на певний час,а за день/два передумала і відмовилась.3 дні без чорниці-який жах.Два дні без банану-я зараз вмру.Якщо людина хоче здати кров,то вона дотримається дієти,не вип’є лишню таблетку,поп’є водички замість коли і здасть кров.Якщо людина починає відстоювати своє право їсти банан в день донаціі-то вже якось дивно,як на мене.
@subminorthreatАй бұрын
Тобто ви проти того, щоб стати донором було легше?
@mormatusАй бұрын
Можна просто прийняти як факт що у багатьох заклопотаних людей погана пам'ять і вони можуть просто за звичкою вжити якийсь заборонений продукт, а потім вже запізно виправляти
@enigma9576Ай бұрын
Дякую Вам, пане авторе, за цікавий ролик 😊
@цукерка-ю4еАй бұрын
На роботі майже всі заварюють чай в мікрохвильовці. Кажуть, що так смак кращій.
@hail_andyАй бұрын
Неймовірно цікаві факти, дякую за відео! 🔥
@AndreyUdovenkoАй бұрын
дякую за рoбoту, кoментар задля підтримки українськoгo кoнтенту не менше десяти слів у кoментарі
@OjIAyekCJINMoHoMАй бұрын
З приводу нагрівання води, нажаль я зараз так роблю, бо вїхав в нову квартиру тут не було чайника але є мікрохвильовка, тож поки не привезу з іншого міста свій чайник, то поки грію так, дякую за інформацію що воно може вибухнути, буду обережнішим
@MrTrismegistАй бұрын
Дякую за контент! Було цікаво, очікую ваших наступних відео.
@yanakhrapko3634Ай бұрын
ДУЖЕ дякую за вашу працю! Класне відео і класний блогер! МИ дуде цінуємо ваші старання
@Andrii1973Ай бұрын
Дякую автору за працю.
@AwknownАй бұрын
Про мікрохвильовку: я знімав житло, в якому не було чайника, але була мікрохвильовка. Воду перегрівав неодноразово, вона кипіла після нагрівання тільки після додавання цукру чи кави, може і після струсу, але я не пробував
@AlekcakisАй бұрын
Дякую вам за цікавий контент ❤
@sofiiaopanasiuk4424Ай бұрын
дуже цікаві теми і гарно розкриті. як і завжди!❤❤❤
@Делан-ч9йАй бұрын
Ваш контент цікавий:)
@viktoriapikh1399Ай бұрын
Дякую за випуск! Підписуюсь на донати) обожнюю цей канал😇
@K.RationalistАй бұрын
Дякую вам!
@romanFedochenkoАй бұрын
В Україні люди теж іноді гріють воду в мікрохвильовці. Сам особисто в студентстві грів собі зранку чашку води для чаю, бо чайник поламався, а на газу - то йти на загальну кухню (гуртожиток). Так, перегріта вода траплялася і так, вона "вибухає" (по суті дуже швидко вскипає, з викидом води з чашки). Я просто ставив на правильний час, вода не встигала перегрітися. Також можна кинути пару кристаликів цукру - вони не встигнуть розчинитися повністю і запустять кипіння (працювало не завжди).
@securusfishch4908Ай бұрын
Мене, як заслуженого донора ніколи не напрягали обмеження в їжі. А от татуювання і пірсинг, які відкладали здачу крові на пів року, трохи бісять.)
@ЯрославаМишкоАй бұрын
Тааак!!
@alexeybatievskiy4600Ай бұрын
Артем, тримаймося. Все буде Україна)).
@touchthegeometryАй бұрын
Дякую за випуск 🧡🧡🧡
@YouTube_is_badАй бұрын
Дякую за відео!
@stepanvasylchenko6138Ай бұрын
Катаюсь на мотоциклах вже років 15, пройшов еволюцію від їзди в шапці до інтегралу, а зараз катаюсь касці. Є одна дуже неочевидна штука яку не зрозумієш, поки не спробуєш. Коли ти їдеш в інтегралі то відчуваєш себе в безпеці, це оманливе відчуття, так як ти менше чуєш звук мотору і тобі в пельку не задуває вітер, ти більше крутиш двигун і швидче їдеш. Їзда в інтегралі набагато динамічніша ніж в касці. А от що до їзди в половинці, то тут ти прям відчуваєш, що твій гарбузик може дуже легко репнути і ти прям обережно їдеш. Але хоч якийсь шлем треба однозначно.
@anamitson6785Ай бұрын
Завжди чітко намагаюсь дотримуватися дієти за пару днів до донації. Два рази тільки відхилялась, коли в перший раз заступила і за звичкою на сніданок з'їіла варене яйце, і коли іншим разом напередодні була в гостях і з'їла трохи сметани до голубців і ложку салату з майонезом. Але на наступний ранок кров була в нормі, слава богу. (^~^;)ゞ Я зовсім не проти дієти, тільки бішусь, коли батьки такі: "Ой, а ми тортик купили", а я така: "АаААААаа, залиште на післязавтра папу шматочків ( ;∀;)". Або коли всього дотримувалась, але не вистачило трохи гемоглобіну і треба буде цю дієту через тиждень повторювати. Але цікаво шукати якісь прикольні рецепти. Мені здавати кров через кілька днів як раз, і вчора я спробувала приготувати хумус із квасолі. Смакує класно. (◕ᴗ◕✿)
@anamitson6785Ай бұрын
Оновлення. Гемоглобін 117, сказали прийти через місяць. І заодно зайти до сімейного лікаря, бо у мене гемоглобін тільки раз через три достатній. Може попити залізо. (╯°□°)╯︵ ┻━┻
@СлаваЯ-э7лАй бұрын
@@anamitson6785, шукайте причину низького НВ. Часто у жiнок - меноррагii, то - до гiнеколога, чи шлунок - то гастроэнтеролог, чи постiйний дефiцит бiлку в харчуваннi. То найпростiшi та найпоширiнiши причини. Якщо не так, копайте глибше
@hardporter7042Ай бұрын
Здав кров приблизно 30 разів, 15 під час повномасштабного вторгнення 6 разів в 2023 році (декілька разів брали тромбоцити) можу сказати що головне не нажертися жирного, молочного і алкоголя за день до донації. Каши, супи нежирні з вареним м'ясом, мучне, варення, кампоти можна вживати без проблем. Після донації купіть кров'яну ковбасу чи телячу печінку і вживайте тиждень або два щоб підняти феритин. Про банани почув на цьому каналі спитав у центрі крові мені посміхнулись у відповідь, тому їжте без проблем. Особисто я обожнюю відчувати що допоміг камусь. І не робіть як я 2-3 донації на рік не більше
@MrMikerbehemothАй бұрын
@@hardporter7042 а чого 2-3 в мене 5 норм. Але я здоровий дядько 100кг+
@hardporter7042Ай бұрын
@@MrMikerbehemoth справа не в вашій вазі а в тому як швидко організм може поповнювати запаси заліза в організмі, тобто той самий аналіз на феритин. Щоб не сталась анемія
@Dreamdi1Ай бұрын
штука з бананами вузькоспецифічна, насправді, - деякі люди їх використовують як сніданок і перекус безпосередньо перед здачею (і це проблема), а якщо ви наїстеся бананів на вечерю - то за пару годин від них мало що лишиться в вашому організмі ))
@MrMikerbehemothАй бұрын
@@Dreamdi1 цікаво
@anastasiakarvatskaya2334Ай бұрын
Дякую за відео! Як завжди цікаво та інформативно)
@rostykrost3725Ай бұрын
Дякую за вашу працю та цікавий контент
@oleksandr6031Ай бұрын
Оо Оце випуск прям топ 🎉 Піду пошукаю стан і ложку
@V.Prima.Ай бұрын
Ото беру я дистильовану воду, що призначена для мого Форд ф-350, наливаю в склянку і кладу до мікрохвильовки. Бо на Різдво, Великдень і День Подяки п'ю чай.
@YuriyPodobaАй бұрын
Мав колись пригоду із перегрітою водою та розчинною кавою😂 було схоже на ефект ментосу в кока-колі... Обійшлося без втрат.. майже... трішки кави таки розлилося
@ruslanvideoАй бұрын
Новий випуск. Вже іду дивитись
@ЮліяПузаАй бұрын
Дякую за відео ❤
@rostyslavyeromchenko22 күн бұрын
Артеме, можливо буде цікава тема іонізаторів повітря в кліматичній техніці. Бачу багато обговорень щодо доільності, впливу на улюбленців та утворення озону.
@hveskaaАй бұрын
Живу США і можу підтвердити що у багатьох немає чайника в хаті. Тому що вони якщо і пʼють чай то в більшості випадків холодний. Тупо в пляшку з водою кидають чайні пакетики і залишають на кілька годин. 🥲 Я як це побачила то ледь не зомліла. І знайомі теж в мікрохвильовій печі гріють воду.
@МихайлоДуда-и9ъАй бұрын
Дякую за цікавий відеоролик.
@nastenkashainskaya6188Ай бұрын
Дякую ❤
@ValigoziАй бұрын
Дякую за нове відео. Як завжди все цікаво і пізнавально.
@Pavlo_Horb29 күн бұрын
Дуже, цікавий випуск. Шукав чи є у вас щось про старіння та продовження молодості, тема грошова і тому в ній багато хламу, і публікують таке що страшне, а всілякі Доктори створюють університет,и спілки і публікують відео, а там глютен, старіння від кави, сомотропін залежний від бо зна що. Якийсь би лікнеп чистої води і останні науково підтверджені досягнення, було б супер. Бо я шукав у вас на каналі не знайшов
@Lukas_505Ай бұрын
Дієта донора - це найважче в донорстві))
@vladyslavademianenko5962Ай бұрын
Коментар для поширення ❤
@eu.kobetsАй бұрын
Нещодавно обзавівся двоколісним транспортом і постало питання вибору безпечного шолому. Уявіть моє здивування, коли дізнався, що у штатах сертифікація шоломів проходить за куди менш надійними і сучасними тестуваннями DOT. Від того шоломи менш безпечні і, зазвичай, важчі, ніж ті, що існують у нас на ринку (Європи), хоч і дешевші. Із вашою інформацією стає зрозумілішим, куди прямує моторух штатів
@charyna86Ай бұрын
Простіше правил дотримуватись, аніж не дотримуватись. Регулярний донор крові - взагалі святі люди
@yushi48025 күн бұрын
Я цю тему, шоломів та примусового прищебання пасками безпеки давно для себе піднімав, моя думка така- кожна людина в праві сама вирішувати як їй поводитись з своїм здоров'ям та життям. Ніхто, тим більше держава не має права змушувати, та карати за не дотримання цих вимог. держава людині не давала ні життя, ні здоров'я, тому і права вказути як ним розпоряджатись не має. Моє не носіння шолома, та не прищебання, за кермом не несе жодної загрози та небезпеки оточуючим, а значить є суто моїм особистим питанням. Я не кажу всім не прищебатись, я не агітую за це, я тільки про, особисте, про волю вибору. Держава може змушувати дотримуватись цих правил по двох причинах- 1- шоб не втратити платника податків . 2- збагачення покаранням за не дотримання.
@ОКСиГеНАй бұрын
Нещодавно саме таким способом обпекла руку. Зовні склянка з водою була абсолютно спокійна, а коли дістала, все пролилось на руку, буквально вибухнуло😢
@guitarmaster4294Ай бұрын
Завжди клав метал в мікрохвильовку, головне, щоб ложка не торкалася до стінок мікрохвильовки. І не бажано класти фольгу, якщо не хочеться спостерігати невеликі феєрверки всередині) Як правило грію молоко, зручно і не підгорає 😊
@ShcherbinaHannahАй бұрын
Ми з друзями колись робили каву у мікрохвильовці. Здається в них на деякий час вимкнули газ, а електрочайника в не було. Вже не пам'ятаю, в яку воду ми додавали каву - холодну чи гарячу, але пам'ятаю, як догрівали чашки вже з кавою, бо вона була мелена і треба окроп)
@avotaramoja2937Ай бұрын
Бачу ви не знали рецепт мікрохвилової кави: Треба пристрілятися щоб дізнатися скільки часу треба протримати воду у мікрохвильовці (приблизно 2/3 чашки) майже закипіла але не закипіла. Ось в таку перегріту воду всипається мелена кава - вода миттєво закипає кава підіймається як у турці. У турці все-ж смак краще але дуже близько. Доречи витягати треба чашку обережно щоб не провокувати вибухове закипання до всипання кави.