Nareszcie szanowny pan się zbudził 😅😅😅, aż nie wiadomo czy oglądać czy zostawić na święta do oglądania 😊😊 powoli tworzy się marka premium filmów na yt 😅😅
@chaser125416 сағат бұрын
Dokładnie tak! To są typowe rozkminy fana tego kanału: JEEEEST, ZROBIŁ UPLOAD!!! Tylko kiedy to obejrzeć, by najlepiej smakowało, bo następna porcja ciekawostek o titanicu za 2 miesiące...
@alan_s_73716 сағат бұрын
Hasło do konta sobie przypomniał 😅
@xsoopranox16 сағат бұрын
@ dobre 😎😀
@mrmaroko19316 сағат бұрын
aż zawróciłem z wyprawy do biedronki żeby obejrzeć
@PadreSantiago20414 сағат бұрын
Reklama na końcu fajnym podsumowaniem "jakie to byli czasy"! Swojego EeePC 2gen kupiłem za pierwsze zarobione w dorosłym życiu pieniążki, posłużył mi do prezentacji maturalnej z polskiego. Musiałem go mocno wykastrować z funkcji, żeby film w prezentacji w 720p poszedł płynnie, ale udało się. Z aktualnej perspektywy to był jeden z moich lepszych zakupów w życiu - w domu rodzinnym mocny PCet, a w internacie, podróże 2 razy w tygodniu - netbook. Mniejsza że słaby, ważne że był. Teraz pora na umówienie kolonoskopii
@FlashSlothmore65114 сағат бұрын
Miałem od nowości Asusa EeePC model bodajże 1000H z 1 GB RAMu i WinXP, używałem go w technikum informatycznym, dawał radę nawet z maszynami wirtualnymi (oczywiście z mocno ograniczonym RAMem ale dla WinServer 2003 do nauki stawiania domen itd wystarczało), dało się na nim pograć w starsze gierki, bateria trzymala 6h (bez obciążenia). Bateria swoją drogą była gigantyczna, Intel Atom pobierał chyba 2,5W ale chipset w tym modelu był przestarzały i żarł kilka razy tyle co procek :) nowsze modele były smuklejsze, lżejsze i trzymały jeszcze dłużej, niemniej swój egzemplarz wspominam bardzo dobrze, później kupiłem większy sprzet, a eeepc oddałem kuzynce na studia, jej również się bardzo przydał. W tamtych czasach to był sprzęt tańszy i lżejszy niż standardowe 15,6”, dużo bardziej mobilny (ja swój wrzucałem do plecaka wraz z malutkim leciutkim zasilaczem), i o ile był na xp a nie na viscie, to chodził wystarczająco dobrze.
@sebastianstefaniak652614 сағат бұрын
Kupiliśmy eeePC, chyba w wersji 901 z Xandrosem, jako mały laptop na studia dla mojej mamy. Głównym kryterium wyboru było to żeby był nowy(gwarancja) tani i długo trzymał na baterii. Dla mamy okazał się za mały ale ja mam z nim same miłe wspomnienia i służył mi z 8 lat podczas wyjazdów, w szkole, kursach itd. Usunąłem tego Xandrosa i zainstalowałem na nim XP w wersji lite, nie był demonem prędkości ale z YT, internetu i office dało się bardzo dobrze korzystać. To samo jeśli chodzi o prezentację PowerPoint, wyświetlanie obrazów. Mam bardzo miłe wspomnienia i zdecydowanie się w moich zastosowaniach sprawdził :) a klawiatura- była mniejsza sle wygodna. Ale ta wersja 900 była chyba większa od 700, może dlatego była wygodna.
@Se8a9016 сағат бұрын
Mój netbook cały czas mi służy do diagnostyki auta, zawsze mam go pod ręką aby sprawdzić błędy czy parametry silnika ;)
@Marcinm27214 сағат бұрын
Uwielbiam pana filmy! Pierwszy raz oglądam uważanie, później zwykle puszczam do snu. Merytoryczne, długie, dobrze opracowane. Komentarz dla zasięgu i życzę wszystkiego dobrego!
@MartinNoiser12 сағат бұрын
mam tak samo
@RadosławSobieszczyk15 сағат бұрын
55:20 - pominąłeś kwestię kupowania tych netbooków wraz z abonamentami i komórkami. Chyba wszyscy dostawcy wówczas to oferowali. Większość przypadków jakie znam, to zakup pod kątem używania na uczelni. Co do długości pracy na baterii - ja w tamtych czasach kupiłem jakiegoś biznesowego HP niższej serii z dwiema bateriami. Co ciekawe - tamte konstrukcje umożliwiały dołączenie takiej giga-baterii w formie jakby "podkładki". Łączyło się to przez złącze z dołu lapka w jego centralnej części. Taka bateria dawała sama około 6h, a w połączeniu z fabryczną dochodziliśmy do okolicy 10h.
@chudypjoter160015 сағат бұрын
A kojarzysz może jakie laptopy były w Twoim kręgu najbardziej popularne? U mnie w powiatowej królowały budżetowe HPki, Acery i ASUSy, a Delle (nie Inspirony) i Thinkpady mieli raczej zamożniejsi ludzie pokroju lokalnych januszy z januszexów.
@jan1814 сағат бұрын
Aż w oku łezka się zakręciła. Też kiedyś chciałem mieć takiego asusa, myślałem że będę robił notatki na studiach, ale szybko się z tego wyleczyłem. Moim zamiennikiem za laptopa był Dell venue 11 pro 7130, z dodatkową klawiaturą. Rozczarowałem się jednak wydajnością, bo trottling procesora był ustawiony już przy 60 stopniach, a dostępne modyfikacje mnie przerosły by podnieść wydajność. JTeraz leży i się kurzy. A szybkim sprzętem do netu stał się smartphone i chromebook.
@Mike_XC9 сағат бұрын
Zawsze chciałeChciałem mieć takiego do pisania notatek z lekcji, aczkolwiek czas pracy na baterii nie był zadowalający a dostęp do gniazdek w szkole mocno ograniczony. Dwa lata później (2010-2011) kupiłem za jedną z pierwszych pensji 1215N 4G ram 500GB HDD. Laptop wytrzymywał do 6h pracy z tekstem. Na przerwach można było posłuchać muzyki, zagrać w nowsze gry dzięki NVIDIA ION 2. Byłem jedynym uczniem z laptopem xD. Polubiłem robienie notatek w moim "zeszycie". Patrzenie jak reszta ledwo nadąża pisać odręcznie sprawiało niemałą satysfakcję.m takiego mieć do notatek
@kundelgra177615 сағат бұрын
Nowy materiał od Coleława i od razu dzień lepszy
@alan_s_73716 сағат бұрын
Sam używałem Asusa Eee t101mt (biały) netbook/tablet oraz Fujitsu netbooka który też był z obrotowym ekranem (nie pamiętam nazwy modelu) i konfigurowany sprzętowo na zamówienie przez Fujitsu, a używałem ich z prostej przyczyny były one mega lekkie i mobilne w mojej pracy programisty sieciowego/administratora. Wspominam je bardzo miło i pracowało mi się na w "terenie" mega łatwo.
@86smoke14 сағат бұрын
Netbooki z Atomami były genialnymi notatnikami, bo takiego Asusa EEE 901 można było podwoltować i dzięki temu czas pracy wynosił ok 12 godzin, co w tamtych czasach było imponujące. Edit: obejrzałem do końca - widzę, że też kupiłeś takiego klocka ze względu na możliwy czas pracy :)
@ukaszse271212 сағат бұрын
Dopiero zacząłem oglądać, ale sam kupiłem Netbooka i byłem mega zadowolony. Studiiowałem i jeździłem na uczelnię PKSem 2,5h-3h. Netboo był w miarę niedrogi, dokupiłem drugą baterię do mojego Eee 900 i miałem czas na baterii około 9h. W podróże rewelacja.
@RadosławSobieszczyk15 сағат бұрын
Cóż, sporo się pozmieniało. Właśnie po przerwie wracam na bazowego lapka z 7-12700h. Jednak przez ostatnie dwa miesiące wszystko ogarniał ultrabook z Ryzenem 5 5600U ważący 1kg. Mimo iż jestem programistą i komputer wykorzystuję nieco bardziej intensywnie niż statystyczny Kowalski, to nie odczułem żadnego dyskomfortu (jeden i drugi sprzęt zwyczajowo spięty z klawiaturą i monitorem). Wniosek dla mnie jest prosty - dzisiaj dla statystycznego obywatela ultrabook o mocy sprzed paru lat spokojnie wystarcza. Pełnowymiarowe laptopy mają sens w konkretnych przypadkach (częsta praca zdalna z programami wymagającymi możliwie dużego ekranu / brak miejsca z monitorem i klawiaturą / gry).
@walak8911 сағат бұрын
Kupiłem EEEPC 1005HA ok. 2009 roku. Przeszedłem z nim całe studia. Pamiętam, że jeszcze na pierwszym roku całkiem sporo osób miało Asusy z serii 900, choć większość korzystała ze zwykłych laptopów. Co do mojego egzemplarza to całkiem dobrze się trzymał, ale klawiatura w końcu wysiadła i skończył w elektrośmieciach. Mimo to byłem z niego zadowolony, bo 6 godzin pracy nie było żadnym problemem, a jako odtwarzacz filmów służył mi aż do 2015 roku.
@websterek11 сағат бұрын
Ostatnio myślałem że chętnie bym kupił ponownie taki sprzęt. Bez wstydu dobrze go wspominam, na studia był rewelacyjny i świetnie uzupełnienial stacjonarne. A miałem już w czasach jego posiadania jakiś bieda smartfon!
@theworldwillfallsoon15 сағат бұрын
Komć dla zasięgu i oglądamy! Jaka wielka szkoda, że tak rzadko, ale jakość, a nie ilość! Swoją drogą stworzyłem własną jednostkę czasu. 1 Coleslav = 2 miesiące, czyli okres, co jaki średnio pojawia się film :D Pozdrawiam :D
@liwesgood14 сағат бұрын
Nareszcie, ile można słuchać o powstaniu AMD 😂 Łapka w górę w ciemno!
@AdrianuX198516 сағат бұрын
"Sałatka" wrócił z mlekiem 13 grudnia w piątek. ;-)
@kopratko15 сағат бұрын
Królu złoty! W końcu! Miałem chyba w 2010 roku Asusa Eee PC 1201T z procesorem AMD Athlon Neo-V (oryginalnie z Win7 HP). Do neta, filmów i lekkich multimediów był jak złoto. Nawet można było komfortowo w Hirosków III grać. 720p z YT - ponad możliwości procka.
@arturbrzoza198013 сағат бұрын
Asus EEE PC 1001HA - kupiłem go bo był tani (i w dodatku w promocji) 640zł, po za tym potrzebowałem sprzętu małego i który wytrzyma na baterii dłużej niż godzinę. Mój poprzedni laptop działał 20 minut... Fajne było to ustrojstwo.
@KrzysztofTybora14 сағат бұрын
Chryste Panie, a miałem skończyć sprzątanie domu. No cóż, są priorytety. Odpalamy!
@chudypjoter160015 сағат бұрын
Cześć. Dzięki za film i na wstępie sorry za długi komentarz. Pamiętam netbooki doskonale, bo w latach 2009-2013 były one bardzo popularne u mnie, w Polsce powiatowej. Chodziłem wtedy do gimbazy, a potem do liceum i średnio co trzeci kolega z klasy miał netbooka - głównie Acera. Moim zdaniem powodem był rozmiar - takiego Acera bez problemu można było wrzucić do plecaka, przejechać się z nim PKS-em do szkoły i odpalić z niego prezentację w Powerpoincie. Sam w 2010r. miałem 15 calowego notebooka z Pentium Dual Core i przy netbookach wydawał się niepraktycznym klocem. Co do nabywania rzeczy bo są tanie - jestem fanem małych laptopów z dotykową matrycą, a ten komentarz piszę z Lenovo X270. 2 lata temu dałem za niego 800zł i było to najlepiej wydane 800zł na komputer ever. W 90% zastąpił mojego PC-ta. Żeby było śmieszniej - od kilku tygodni posiadam także hybrydę - Lenovo X1 drugiej generacji z i7 na pokładzie. Kupiłem go totalnie z czystej ciekawości i póki co służy za zgrywarkę kart SD oraz sprzęt do szybkiej obróbki foto. Oba te sprzęty mają wszystko, czego potrzebuję - porty USB 3.0/3.1, dysk SSD, matrycę dotykową o wysokiej rozdziałce, w miarę szybki procesor pozwalający na zabawę w Photoshopie i względnie długi czas pracy na baterii. Pozdrawiam! :)
@tomaszsz343916 сағат бұрын
W 2010 r. skusilem sie na netbooka MSI Wind U135dx w konfiguracji z 2 gb RAM i Windowsem 7 Starter. Zalezalo mi wowczas na malym sprzecie z dobra bateria na studia - i w tym kontekscie sprawdzil sie bardzo dobrze. W domu, po podpieciu pod zewnetrzny monitor i klawiature wystarczal do owczesnych zadan (glownie internet i Office). Lepiej dzialal ten sprzet na XP - tu downgrade systemu zadzialal na in plus. Z perspektywy czasu lepszym wyborem bylo kupno laptopa 12-14" poleasingowego niz nowego netbooka - bardziej uniwersalny sprzet.
@Lesio61413 сағат бұрын
O Mistrzu powrucił 😀co do materiału to tak było coś w netbokach sam chciałem takiego nabyć , choć nie mogę sobie przypomniec do czego by mi był potrzebny.
@AndrE_Chom13 сағат бұрын
Miałem kiedyś netbook-a MSI na atomie, fajny był, poręczny ale nastąpił podział majątku i go straciłem lata temu. Strata tego małego komputerka to jedyna rzecz, której żałuję z tamtych lat ;-)
@zuchu6662 сағат бұрын
No w końcu jest coś od szanownego Pana :) Idzie od razu łapa w górę w ciemno bo przecież zaraz czeka mnie merytoryczna uczta. Inaczej być nie może
@psxmaniak16 сағат бұрын
Ja jadę do miasta. Jak wrócę to będę oglądać.
@-Maciej7 сағат бұрын
Ja kupilem swojego w Realu (hipermarket), byl za 800 pln, ale dodawali bony za 300 pln. Komputer służył mi wiele lat do prowadzenia sesji rpg poza domem i puszczania zeń muzyki z winampa. Uratował niejedną impreze. Do pociągu też był idealny. Archiwum X spokojnie leciało od warszawy do poznania i zostawało z 15%. Sprzęt dziala do tej pory, choć 3 lata temu padła bateria. Używam go do backupowania scenariuszy rpg i muzyki.
@qrajr16 сағат бұрын
Wbiłem tylko po to by dać komentarz i like dla zasięgów. A całość oglądnę wieczorem :D Polecam Pana materiały moim stażystom np to o intelu czy amd aby poznali trochę historii :)
@MrDrapski56 минут бұрын
Ja nie miałem takiego sprzętu bo w 2007 wyjechałem do UK i w 2008 stać mnie było na Sony Vaio za 1000 funta. To był przeskok, z biedy i kilkuletniego kompa w Polsce, w świat laptopów premium 😂 Film świetny i pewnie jak bym siedział w PL to możliwe, że bym posiadal takiego netbooka.
@Pentanteles16 сағат бұрын
Nisza w niszy - na Acerze ZG 5 mam zainstalowanego nie Windowsa, Nie Linuxa a Arosa. To otwartoźródłowy system amigowy. Akurat ten model netbooka jest w pełni kompatybilny i Aros działa zdecydowanie najlepiej ze wszystkich OSów.
@orzelia14 сағат бұрын
U rodziców mam ciągle eee oraz aspire one. Samsung był zdobyczny a aspire one kupiłem za tysiaka na studia. Służył mi dość długo, jako mapy, do pisania i do przeglądania internetu. W zeszłym roku odpaliłem go jak byłem u rodziców. Bardzo dobry zakup napisze:)
@1MechWarrior11 сағат бұрын
Netbook sprawdzał się świetnie w plecaku w trakcie studiów. A odnośnie chińskich kieszonsolek to switcha szkoda mi zabierać na biwak a na chińczyka powie się no trudno jak namiot lub plecak przemoknie.
@sailorgreens98772 сағат бұрын
Zaletą było to, że Netbook działał na baterii 6 godzin, miał znośną klawiaturę i był w miarę tani. Ja kupiłem NC10 w promocji za 1 zł. Wada: mało pixeli w pionie (600) i procesor Atom. Ale to były czasy XP. Swojego podrasowałem do 2GB RAM i dysk SSD. Działa do dzisiaj. Pozdrawiam.
@marrccin8316 сағат бұрын
Lajk i komentarz dla zasięgów. Wiem, że nie robisz dla tego celu... No ale do szuflady nie odkładasz :)
@Macias.10 сағат бұрын
Pamiętam że swego czasu te Netbooki były popularne bo sieci komórkowe dawały je w abonamencie wraz z internetem mobilnym, tylko to już chyba były czasy późniejsze, bo kojarzę że miały windowsa 7 w wersji starter
@psxmaniak10 сағат бұрын
Win 7 starter. Nawet tapety nie szło zmienić... Mam koszmarne wspomnienia z tym systemem.
@Macias.9 сағат бұрын
No ja do dziś w sumie nie rozumiem dlaczego ludzie to kupowali, chyba tylko dlatego że te mini laptopy, jak to je nazywałem były oferowane w abonamencie z internetem
@psxmaniak9 сағат бұрын
@@Macias. Bo na takie tylko było stać. Tanie było to ludzie brali by mieć jakikolwiek komputer w domu. Ja pamiętam że mieliśmy i dobrze się filmy oglądało.
@stjepan666615 сағат бұрын
Mam trzy sztuki, jeden z AMD, dwa z Intelem. Wszystkie działają. Stacjonarkę gamingową też mam oraz laptopa gamingowego też z R5 5600H, 32GB DDR4, 1,5TB SSD i RTX3050 4GB GDDR6, da radę na nim grać, miałem go ostatnio w Bieszczadach, a lapek waży lekko ponad 2kg, jak to poszło do przodu, dzięki za materiał zajebisty jak zwykle, czekam na drugą część. 👍
@ens850216 сағат бұрын
Moja muszelka eee 1201n nadal działa. W tej wersji z 12 calowym ekranem to już był całkiem dojrzały sensowny mały laptop 15 lat temu. Od tego pokazanego na filmie 701 to przepaść
@c64club11 сағат бұрын
Nowa porcja Colesława! To musi zostać uważnie obejrzane.
@LeszczAmiga13 сағат бұрын
A g....prawda, te malutkie komputerki przenośne mają się dobrz. Szczególnie u elektromechaników samochodowych.
@TheBugger773314 сағат бұрын
Oooo masz Ci, moje to były najpierwszy Asus Eee PC i Samsung NC10 oba nieporozumienia, a człowiek łykał jak pelikan : -). Panie jak Pan zrobisz materiał to och, czoło chylę! Częściej!
@patryk861916 сағат бұрын
Wciąż mam tatowego EEEPC (z którego sam korzystałem gdzieś koło 2015-18 roku, postawiłem na nim Linuksa i służył mi do prowadzenia zajęć na Uczelni).
@mariuszmirkiewicz25794 сағат бұрын
Dziękujemy.
@Sztukmistrzzlublina10 сағат бұрын
Jedyny kanał którego oglądanie zaczynam od polubienia
@tomekpiekoszewski427516 сағат бұрын
Jako sprzęt serwisowy były spoko, mój ma dwa systemy z pakietem programów diagnostycznych leży w szafce, w erze smartfonów stracił na praktyczności.
@bartlomiejm09 сағат бұрын
Swój pierwszy netbook nabyłem jakoś w 2010 roku, i był to któryś z modeli Samsunga. Kupiłem go, bo był za jedyne 350 zeta, a ja miałem mało kasy i potrzebowałem cokolwiek na studia. Przyznam, że często ratował mi tyłek, działał na Windows 7 Starter, a nawet umożliwiał odpalenie Windows XP na maszynie wirtualnej bez większego kaszlu.
@Kuvatkaaaa14 сағат бұрын
Mam takiego w błękitnym kolorze w komplecie z ładowarką, znalazłem na śmietniku :)
@maciejmaciej805 сағат бұрын
Plus za ratunek
@grzegorzkolbrecki83448 сағат бұрын
Testowałem eeepc 701 w roli sprzętu do konfiguracji modemów, routerów, access pointów czy linków wifi, straszny muł, ekran tak mały, że nie ogarniał paneli konfiguracji przez www, praca w konsoli też nie miała sensu bo albo nieczytelne albo mało się mieściło. Do tego niska jasność powodowała, że trzeba było szukać cienia aby coś zobaczyć, powodzenia na dachu, może za komin się wczołgać :D
@janchrzciciel9 сағат бұрын
I od razu piątek lepszy :D
@krzysztofkosak472013 сағат бұрын
Mialem msi wind u100. Przydawal sie na studiach technicznych zeby puscic matlaba albo obejrzec film w czasie okienka. Byl maly, lekki w miare tani (1200zl) i wystarczajaco wydajny do podstawowych zastosowan. Czesc programow glupiala przy rozdzialczosci 1024x600 pikseli i trzeba bylo ustawiac 800x600 z paskami po bokach. Windows xp niezle dzialal zwlaszcza po dolozeniu ramu do 2gb.
@marrccin8316 сағат бұрын
Kiedyś w delegacji, miałem jakiegoś netbooka. Teraz nie pamiętam co to było, Asus, MSI? Ale Age of the Empires III chodziło. :)
@vvy198812 сағат бұрын
oj ja duuużo czasu spędziłem z netbookiem od Compaq z intel atomem na pokładzie. Kupiliśmy taki siostrze bo był mały i poręczny. Potem gdy padł nam pc to maleństwo robiło nam długo za jedyny komputer domowy. Napisałem nawet na nim pracę magisterską (ile się przy tym nakląłem na źle umieszczony alt to moje). Jednak dobrze go wspominam bo nawet dało się na nim pograć w wiele tytułów.
@ukaszrutkowski836814 сағат бұрын
Plansza tytułowa mnie (no właśnie to zrobiła grupka "laptopów" z "netbookiem" #PDK) w kosmos!
@whizzz872 сағат бұрын
olać śniadanie kawka i lecimy :D
@mamphisrandal767214 сағат бұрын
a mówią, że piątek 13-go przynosi nieszczęścia. Pozdrawiam i Dziękuje
@Michal_Jakobczyk13 сағат бұрын
Asus 1215N akurat na zawsze w moim sercu. Jeszcze gdzieś truchło leży w domu rodzinnym.
@kek_916 сағат бұрын
kapuśniaku się z żeberkami najadłem, to teraz jest co oglądać ;] piona!
@medyk889111 сағат бұрын
No i powrócił 😊😊
@Siweka11 сағат бұрын
Stary wrócił z mlekiem ❤🎉😂
@Se8a9015 сағат бұрын
Procesor: Procesor
@PoleWidzenia12 сағат бұрын
Biedronka sprzedawała w 2018 (albo '17) Kiano za równo 300 zł. Dwurdzeniowy Celeron, 1 GB RAM, chyba 64 GB SSD, oczywiście pamięci lutowane, pasywne chłodzenie, Windows 10 - ogólnie całość na płycie z tabletu, ale z większym ekranem i klawiaturą. Waga piórkowa, jedyne co tam ważyło to kawał metalowego płaskownika wewnątrz obudowy, który służył za radiator. Komputerki wykupiono tego samego dnia w którym się pojawiły w sklepie. Żałowałem, że nie kupiłem dziada, bo to idealne rozwiązanie pod względem małego zużycia energii, gdy komp musi być włączony całą dobę, a jednocześnie posiadać "normalny" OS - bez znaczenia Linux/Windows, byle nie Android.
@rolnikzkorpo535210 сағат бұрын
Heh. Też kupiłem Aspire One, czerwonego i też dlatego, że miałem do pokonania 7h pociągiem 🙂. Baterie 6cel dokupiłem osobno. Do dziś mam tą zabawkę w stanie idealnym. Jest mega wolny, już nawet za wolny jako host do narzędzia diagnostycznego do samochodów 😆
@majonezrysiowy14 сағат бұрын
Ahh eeePC pamiętam jak z niego korzystałam Na windowsie 7 Starter (bo akurat nowszy model) z Atomem na pokładzie radził se średnio ale Linuxa Ubuntu (chociaż lubuntu powinnien być lepszym wyborem) radził se bardzo dobrze Nawet w MC Można było pograć
@qskocz28832 сағат бұрын
Mam taki wynalazek od Lenovo. Kupiony dlatego że był mały i w damskiej torebce trochę większej się mieścił i zawsze w pracy był pod ręką. Miał też złącze na kartę sim i mógł wszędzie pracować i pracował. To był do bry wynalazek a zabił go następca Windowsa XP i słaba bateria. Dziś chętnie bym siego pozbył ale jeszcze służy do diagnozowanie aut. Mały wygodny.
@604psysutra60412 сағат бұрын
54:11 - that's the same picture (właścicielem obu sieci było Ceconomy)
@marcinj.938613 минут бұрын
Jak nazywa soe ten zielony pierwszy komputerek? Da sie go gdzies zakupic?
@GearVision14 сағат бұрын
kocham jak coleslav wraca z mlekiem
@fervidoctor10 сағат бұрын
Ja tam nie miałem bezpośrednio, kolega miał na studiach 2 rdzeniowego AMDka i działało to całkiem całkiem jak na ówczesne czasy. Ja miałem Motorolę Droid 4 i Lapdocka 100, więc taki netbook Androidowy ... i jeszcze OnLive śmigał :D
@interproservice13 сағат бұрын
A moze kiedys o SONY VAIO P? :)
@adifinanse11 сағат бұрын
Świetny materiał! Nie rozumiem tylko dlaczego powielasz częsty błąd definiując smartfona przez ekran dotykowy. Klawiszowe telefony z Symbianem, to również były smartfony i używaliśmy tej nazwy już wówczas w stosunku do przykładowo Nokii 6630, N70 czy później N73 i N95.
@Illutorium4 сағат бұрын
43:28 Wypadałoby jeszcze dodać że pod AMD C-50 {HD6250} przy Asus EEE PC 1015 dałoby się upchnąć 4GB RAM o ile byłaby Pierwsza Rewizja z Slotem {seria B}, bo przy Drugim {seria BX} wypadałoby pobawić Hot Air'em żeby było 2GB albo przy wymianie pod 4GB - tak czy inaczej Kostki te były zgodne z Standardem JEDEC {czyli takie Kostki to mają maksymalnie do: "1,8V"} czyli jeśli ma Uniwersalny protokół to nie musi być nawet Micron w praktyce czyli więc nawet Samsung na uparcie może być upychany. | a taki typ był już ostatnim powsród "ULPC" ponieważ że póżniejsze typu: "x102b" nie miały Kompatybilnośći z Starszym Systemem typu Windows XP chociażby pod względem Sterowników chyba że będzie to na okroju "A6-1250" {HD 8210} co nie wątpie. W tym wypadku zupełnie szczerze sporo żałuje powsród Ekonomii że nie wybrałem "Atom N270" czyli 1000 zamiast X5DAB {HD4570} - tak to bym miał co zostawić jednakże miałem wówczas 15 lat i niestety jak próbowałem argumentować że chcę taki model to Familii nie dotrało, ale cóż trudno, nie byłem wszystkiemu Winien tejże sytuacji...
@claroquesi989614 сағат бұрын
Miałem. Służył mi do grania w DIABLO. Pierwszego Diablo 🤣
@BRX_213712 сағат бұрын
W 2008 można było mieć dysk SSD?
@RadOGuitar12 сағат бұрын
mój samsung n570 czy jak tam mu było był z grafiką ION i naprawdę śmigał, ale zawiasy były z kupki
@Konqer16 сағат бұрын
Lajk w ciemno i lecimy
@alan_s_73715 сағат бұрын
53:12 Otóż w tego typu wagonach były gniazdka, ale na 110v 😅 czego nie mogę zrozumieć. Pierwszy raz zwróciłem na to uwagę podczas wakacyjnej podróży pociągiem z Warszawy do Kołobrzegu w 2001 roku, przykuło to moją uwagę ponieważ wychowałem się w USA, a tam jest napięcie 110v 60Hz, co było i jest dla mnie dziwne bo w tamtym czasie w polskich sieciach było 220v 50hz, a tu wagony z gniazdkami 110v 🙃. Może ktoś wie po co komu w polskich wagonach napięcie 110v?😅
@Pittu413 сағат бұрын
Z tego co pamiętam (ale musiałem się jeszcze upewnić) w lokomotywach starego typu (i w wagonach pewnie też) wszystkie obwody sterowania itd. pracowały na napięciu 110V DC, stąd było ogólnodostępne i gdzieniegdzie było wyprowadzane na takim zwykłym "kontakcie" jak na ścianie w domu. Na przykład maszyniści mieli z reguły w kabinie przynajmniej jedno takie gniazdko to sobie podłączali czajnik żeby zrobić sobie np kawę czy zupkę chińską na postoju - tylko warunek był taki że czajnik musiał chodzić pod 110V. Teoretycznie dałoby radę podłączyć też ładowarkę jeśli ma zakres 100-250 V AC - jeśli nie ma jakiejś dziwnej przetwornicy w środku to na prądzie stałym też powinna ruszyć.
@kopratko14 сағат бұрын
No i gdzie materiał dodatkowy? :D
@HACMiNos16 сағат бұрын
miałem kiedyś netbooka samsung n150 dysk hdd 2gb ramu z mintem 19.3 na pokładzie dało się oglądać yt w 360p a laptop głównie działał na codzień na windows xp od miałem dualboota
@QnshT13 сағат бұрын
No panie Kolesław, tak się nie robi! Mówić o dodatkowym materiale... którego jeszcze nie możemy zobaczyć ! Tak się po prostu nie robi... nierobi :(
@sylwesterwoch107312 сағат бұрын
Bo nie tylko pić ale i kusić trza umić 🙂...
@SynapseDynamicsOne28 минут бұрын
Miałem takiego maluszka. Jedyny komputer wtedy co mogłem sobie pozwolić bo studia. Plusy to że działał, minusy to jak działał, ale ogólnie lubiłem go chociaż wkurzał:)
@FalkorTV7 сағат бұрын
Ja się dziwię dlaczego na dziś tego nie przywróci? Mamy Intele N95/97/100/150 - mega energooszczędne i wydajne, 10’1/11’6 i na prawdę były by to fajne maszyny
@Pablo_sanches16 сағат бұрын
W końcu nowy film na taką chwile tak długo czekałem nowe ibtro też zauważyłem
@Randomowy_typ-cf7gk15 сағат бұрын
Może byś zrobić najtańszy komputer jaki się da ?
@commandantee16 сағат бұрын
10:33 Już tutaj ziomuś nie manipuluj, to te 511 MB RAMu wpływa na ocenę 1.0 wydajności systemu, a nie ten procek! 😆
@pawlacz123415 сағат бұрын
Mam takiego asusa eee pc series tylko że czarnego
@BRX_213716 сағат бұрын
Czy rynek netbooków nie przejęły chrombooki?
@lukaszp.388814 сағат бұрын
Raczej dobiły go macbooko air.
@adamm88159 сағат бұрын
Panie Salatkowy.. a dzie temat tzw palmofonow? Osobiscie w 2005 mialem a925 Motoroli, mial symbiana v7, a reszta znajomych w tym czasie dzialala na tel z conajwyzej 2g, bez selfie i brakiem grafy 3d.. u mnie carma3d i doom robilt furorę pod lawkami w liceum
@miosnikgentoo359812 сағат бұрын
Ja się zastanawiam czy dzisiaj takiego netbooka dałoby się zmodyfikować tak, żeby wywalić z niego całą płytę główną zostawić tylko ekran, klawiaturę i baterie, a zamiast oryginalnej płyty głównej do obudowy włożyć np Banana PI, Raspberry Pi, albo Radxa X4 jeżeli ktoś chce na X86 wtedy faktycznie taki netbook byłby mały i wydajny. CPU w tych netbookach nawet w dniu premiery to z mojego punktu widzenia największy problem tych urządzeń. fajne małe mobilne ale CPU nawet w dniu premiery to był świetny tester cierpliwości.
@pmcmalec12 сағат бұрын
Dla mnie takim idealnym małym laptopem był XPS 13
@hubertus323f9 сағат бұрын
Dzięki wariacik
@Ype14 сағат бұрын
Mialem Samsunga n150. World of Warcraft chodzil, na studiach nic innego nie bylo potrzebne do szczescia 😂
@whizzz87Сағат бұрын
Asus Eee PC 1215N mam ze zbitym ekranem ;/
@PLMacflyPL8 сағат бұрын
Miałem Eee PC 2 . Nigdy więcej takiego . Matka kupiła a bo fajny mały . Z Windowsem Vistą to nie chciało chodzić w ogóle , cięło się , muliło , ramu mało nie dało się rozbudować a na XP nie było sterowników pod kartę graficzną Intela ...
@ernestcichy77203 сағат бұрын
Teraz możemy kupić pojedyńczy mikrokontroler który ma podobną specyfikację 😅
@misiekthcteam11 сағат бұрын
Ej ale szanuj R36s 😉
@xsoopranox16 сағат бұрын
🎉🎉🎉🎉🎉
@Rys322 минут бұрын
Pozdrawiam
@airpele56573 минут бұрын
Hehe no fakt, Cooleslawik ma częstotliwość wrzucania materiałów godną 486 DX😂