Nevyřčená Pravda O Penězích! Kde Se Berou Peníze?

  Рет қаралды 75,180

TrochuLepší

TrochuLepší

Күн бұрын

❓ Otázka: Kde berete tolik času na čtení?
👉 Odpověď: Nečtu. Poslouchám audioknihy. 🎧 Používám aplikaci Audible (od Amazonu). Zaregistrujte se zde k 30denní zkušební verzi a získejte 1 knihu (jakoukoli) ZDARMA. - amzn.to/3kS1eNH
❓Otázka: Jak nakupujete drahé kovy?
👉 Odpověď: Moje volba č. 1 - zlatymichalkol...
👉 Odpověď: Také používám společnost GOLDAVENUE www.goldavenue...
❓Otázka: Jaké brokery používáte? 📈
👉 DEGIRO - bit.ly/3Gx9Ipu
👉 Trading212 (Evropa) - www.trading212.... - Získejte akcie v hodnotě až 100 EUR ZDARMA 💶
❓Kurzy, které doporučuji (všem)
🎓Moc bdělé přítomnosti - Eckhart Tolle - elopage.com/ep...
Je potřeba zaškrtnout "Máte promo kód?" Zadat ECKHART_TROCHULEPSI852 a kliknout na "Aplikovat".
🎓Dr. Joe Dispenza - Formula - elopage.com/ep...
📚Většinu knih, které jsem shrnula, si můžete koupit zde - bit.ly/3Vi2IRl
⚠️PRO TRANSPARENTNOST: Některé z výše uvedených odkazů jsou affiliate odkazy, což znamená, že pokud si skrz ně něco koupíte, dostanu malou provizi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пікірлер: 166
@trochulepsi5044
@trochulepsi5044 2 жыл бұрын
Obsah tohoto videa je dnes aktuálnější než kdykoli předtím. Mnoho věcí, které se dnes dějí, jsou důsledkem věcí zmíněných v tomto videu. Původně jsem ho zveřejnila již před časem, ale nedostalo se mu takové pozornosti, jakou by si zasloužilo. Možná to nebylo správně načasované. Rozhodla jsem se ho tedy zveřejnit znovu, aby se dostalo k více lidem. Omlouvám se, pokud jste ho již shlédli a cítíte se kvůli opětovnému zveřejnění naštvaní.
@ivansoukup578
@ivansoukup578 2 жыл бұрын
Prominte ale komerční banky nevytváří peníze. Nebo prosím dejte odkaz na zdroj. Komerční banky si půjčují zdroje od centrální banky - proto se napr. promítá zvyšování úrokových sazeb ČNB téměř instantne do zvýšení úvěru komerčních bank. Opravdu by mě zajímal zdroj. Premisa celého videa je imho špatně.
@oskarnemec5097
@oskarnemec5097 2 жыл бұрын
@@ivansoukup578 To video je zavadejici. Banka skutecne vytvori penize pouhou ucetni polozkou “jakoby ze vzduchu”. Ale taky si da ty penize do svych zavazku. Aby se ty penize daly nekam poslat, banka musi mit likviditu - to jsou vklady u centralni banky. A na tu likviditu si banky pujcuji mezi sebou nebo primo od centralni banky.
@ivansoukup578
@ivansoukup578 2 жыл бұрын
@@oskarnemec5097 Díky. Imho je "zavádějící" slabé slovo. Video totiž vytváří iluzi, že banky si ty peníze svévolně tisknou bez nějakého krytí. Ale v realitě je za tím kontrolní mechanismus, který drží moc v rukou centrální banky. Btw, tím neříkám, že to není i tak celé problematický systém, ale ta formulace ve videu mi fakt přijde nějak moc mimo :(
@mirkomalko6657
@mirkomalko6657 2 жыл бұрын
SUPER DÍKY MOC. NĚKDO TO TĚM LIDEM MUSÍ ŘÍCT 👍
@danielfilo1210
@danielfilo1210 2 жыл бұрын
@@ivansoukup578 a FED a ECB ??? Komu podliehaju??? Neni to nahodou sukromna spolocnost hlavne ta americká 🙋
@Lebka99
@Lebka99 2 жыл бұрын
Pěkné video. Tak dlouho jsem nadával na banky, až jsem si koupil jejich akcie, když byly dole. Při výplatě dividend reinvestuji na nákup dalších a jakmile přijde větší krize (nic neroste do nebe a stačí se podívat na zadlužení států), tak je možnost levně přikoupit další, případně trochu nevýhodně, ale stále s krásným ziskem prodat a koupit např. další nemovitost levněji :)
@ctiradcermak9222
@ctiradcermak9222 2 жыл бұрын
⭐⭐⭐ Děkuji za vaši práci! ⭐⭐⭐
@asvusvk7258
@asvusvk7258 2 жыл бұрын
další super video, sem rád, že aspon nekto sa snaží otvárať oči ostatným, lebo vela ludí sa o to nesnaží
@hodrot
@hodrot 2 жыл бұрын
Bitcoin tenhle problém řeší. Děkuji autorce za skvělé video po kterém snad i jednodušším opicím dojde že jsou permanentně oje..ávani a přestanou podporovat (používat) systém který je jen vykořisťuje.
@hodrot
@hodrot 2 жыл бұрын
@Tom the Grey wolf Chtít můžou, ale ničeho nedosáhnou.....je to stejné jako když stát lidem zakazuje pěstovat, prodávat marihuanu...to taky nefunguje...jen to celou službu prodražuje a chybí kontrola kvality pro koncového zákazníka...a těch regulací je které nefungují je spousty, v nejrůznějších odvětvích.
@kastro-servis-user-experiences
@kastro-servis-user-experiences 2 жыл бұрын
To video je takové uřízlé, nedošlo k problému při uploadu či tak?
@gingerbread_0973
@gingerbread_0973 2 жыл бұрын
Původní myšlenka peněz byla jednoduchá - pracuješ, dostaneš peníze a za ně si můžeš něco koupit. Vpodstatě to byla zhmotněná práce. Za to, že vyrobíš 100 židlí si můžeš si koupit barák, jehož stavba stála tolik práce jako vyrobit 100 židlí. Bohužel tento systém se zvrtnul ještě dřív než začal fungovat.
@lukaszazvorka6842
@lukaszazvorka6842 2 жыл бұрын
Já už ani nevím, který díl je lepší 😀 tenhle se mi hodně líbí a děláš to skvěle 👍 Díky
@josefhab2441
@josefhab2441 2 жыл бұрын
Super video, jsem zvědavý, kam se toto vyvine 😌
@kubiklau
@kubiklau 2 жыл бұрын
Krásné videjko jako vždy, děkuji móóc.
@adrianvorcak1143
@adrianvorcak1143 2 жыл бұрын
Myslím že tieto dokumenty stoja za pozretie: Inside Job (2010), The Big Short (2015). Potrebné sú zákony, ktoré budú regulovať ľudskú chamtivosť ... a hlavné zmeniť vzdelávací systém, ktorý nás vzdeláva vo veciach vo veľkej miere stupidných (nie všetkých)... len tak sa posunieme ďalej ako ľudstvo. Najlepším spôsobom ako to započať je začať od seba a mať neustále otvorenú myseľ a pochybovať o veciach...
@Sochy526
@Sochy526 2 жыл бұрын
"Potrebné sú zákony, ktoré budú regulovať ľudskú chamtivosť" - Si si tímto jistý? Zní to dost komunisticky. Chamtivost se sníží když pro lidi nebude neobyčejně obtížné zaobstarat si střechu nad hlavou a živobytí. A toho lze dosáhnoput tak, že necháme ekonomiku být efektivní - přestaneme regulovat.
@adrianvorcak1143
@adrianvorcak1143 2 жыл бұрын
@@Sochy526 Komunizmus považujem za jednu veľkú chamtivosť za mocou, postavením na úkor ostatných ľudí, ktorý nie sú o nič menej dôležitý ako ti na špičke ľadovca. Chcel som tým upozorniť na to že keď nebudú pravidla/zákony aj v tej vyššej sfére (napr. banky - kríza v roku 2008) tak to môže znovu dopadnúť zlé (zas pre chudobnú triedu). Jedine vláda to dokáže zmeniť. Pokladám niektoré regulácie za dôležite, keď regulujú menšinovú mocenskú elitu (ktorý sa pozerajú na zisk a nie dopad ich krokov) ku prospechu ostatných. Sám to vidíš aké zákony/regulácie platia pre nižšiu a strednú triedu a aké pre vyššiu triedu (vieme ako vedia zo všetkého vykľučkovať). Nechcem tým odsúdiť teraz vyššiu triedu, len chcem povedať že by systém mal spolupracovať ruka v ruke ku obohateniu celku a nie rozširovať priepasť medzi bohatými a chudobnými.
@Sochy526
@Sochy526 2 жыл бұрын
@@adrianvorcak1143 Vím, že to myslíš dobře, ale tohle je past, do které bohužel padá většina politiků a s nimi i celá naše společnost. Regulovat, zvětšovat moc státu a pak následné (nevyhnutelné) problémy řešit dalšími regulacemi, případně výjimkami z regulací. Příčina těch bublin a finančních krizí, které tady máme průměrně tak každých 10 let, je to, že státy si násilím vynucující monopol na peníze a ty peníze potom vytváří z ničeho. To, do čeho proudí ty ničím nekryté peníze potom vytváří bubliny. To znamená, že je velmi důležité konečně odebrat státu tento monopol. Ne zregulovat, ale odebrat těm elitám tyto pravomoce. Není vhodné politikům a dalším elitářům vložit do rukou obrovskou moc a pak se tu moc snažit nějak regulovat nějakým směrem. Je třeba jim tu moc vzít a vrátit ji všem jednotlivcům. Zkratka nikdy se nemělo stát to, že peníze přestaly být kryty. Nekryté peníze jsou zdrojem obrovských nespravedlností a nerovností ve společnosti.
@lubomirkohus344
@lubomirkohus344 2 жыл бұрын
Státní systém jako je u nás a ve většině státu je totální blbost - diktatura udržující moc nad ostatními Je potřeba změnit způsob fungování států a ekonomiky, tak aby par lidi nad tím nemělo moc
@radekhejl6689
@radekhejl6689 2 жыл бұрын
Hezké video. Téma je velmi široké a chápu, že není možné vše podrobně rozebrat. Ve zkratce: monopol na peníze a určování pravidel fungování peněžního trhu má stát. Komerční banky se pohybují v mantinelech určených a upravovaných státem. Problémem je, že cena peněz je určována centrálními bankami. Co se týče Itálie, Španělska a Řecka, nesouhlasím. Největším problémem při vytváření pracovních příležitostí v těchto zemích není fungování bankovního trhu, to není jiné než v jiných státech měnové unie. Je extrémně těžké v těchto státech podnikat kvůli dańové, pracovněprávní a ostatní legislativě. Totéž platí i pro Francii a řadu jiných zemí.
@sergejbodnar4818
@sergejbodnar4818 2 жыл бұрын
Top!
@Martin_cze
@Martin_cze 2 жыл бұрын
Zákony a podmínky dělají mocní a bohatí rovnováha a spravedlnost je taková jakou si oni nastaví. Peníze jsou prostředek na ovládání lidí, proto si myslím že toto nikdy neskončí, obyčejný člověk na tom nic nezmění. Jediné co je na penězích dobré, že jsou univerzální platidlo.
@fimistokulus3616
@fimistokulus3616 2 жыл бұрын
Aha a já blbec jsem si myslel, že komerční banky si půjčují od té centrální.
@rudolfsadibol4600
@rudolfsadibol4600 2 жыл бұрын
Já jsem si taky myslel, že komerční banky si půjčují od centrálních bank, anebo používají úspory klientů.
@aronn2270
@aronn2270 2 жыл бұрын
To co je ve videu je i v tomto citátu : Akt kontroly peněz nám zajistí také kontrolu celých národů a to tak, že vybudujeme obrovské soukromé monopoly, které zlikvidují malokonkurenci, přičemž budeme postupně stále více hromadit a držet celkové světové bohatství jako takové nádrže, na kterých se Goymové stanou kompletně závislými. Vytvoříme politický úpadek a prosadíme státní úvěry, které budou samozřejmě splácet obyvatelé v jednotlivých státech a národy pak budou trestané prostřednictvím stahování peněz z oběhu a to povede k velkým hospodářským krizím. Náš důmyslný Systém spočívá v nahromadění většiny soukromého kapitálu, který bude námi následně zabavený, a státy si ho potom budou od nás nuceny půjčovat, což je zatíží úroky a všechny národy přemění na bezcenné otroky. Musíme donutit státy žebrat v našich bankách. Na úkor lidí pak budou požadovat velké daně a my je necháme brát si stále další a další takové půjčky, které budou fungovat jako neúnavné pijavice v jejich tělech. Goymské státy se dluhů a půjček už nikdy nezbaví, díky úplatnosti státních úředníků, což povede k jejich stále většímu zadlužování, k jejich systematické kontrole a závislosti na nás tak to uděláme. Kde se tento citát nachází?
@paveljiranek9824
@paveljiranek9824 2 жыл бұрын
Protokoly sionských mudrců
@awerewolf8594
@awerewolf8594 2 жыл бұрын
Protokoly Sionských Mudrců!
@milansnoslav
@milansnoslav 2 жыл бұрын
PSM
@jerryzoumusic5774
@jerryzoumusic5774 2 жыл бұрын
Prosím, z jaké publikace čerpáte ty čísla, co platí pro Anglii? Chtěl by tyto údaje použít ve své práci. Děkuji, jinak Skvělé video.
@liberta8888
@liberta8888 2 жыл бұрын
Zakladatelem tohoto kanálu je Ing. Elvin Mansimov. IČO i LinkedIn jsou dohledatelné na internetu. Proč se autor prezentuje jako žena autorka? Co za tím stojí?
@tomasjanku6843
@tomasjanku6843 2 жыл бұрын
Stát má monopol na peníze. Na banky je tento monopol pouze delegovaný. Pořád je to stát, kdo ovládá peníze, jen ne přímo, ale to se může ve vhodnou dobu s vhodnou záminkou změnit a lidé tomu ještě budou tleskat. Už nyní je si s takovou myšlenkou pohráváno, CBDC.
@Atsamj
@Atsamj 2 жыл бұрын
Buď je treba zaviesť decentralizovanú menu priamo riadenú občanmi štátu a okamžitú daň s každej transakcie a parametre nastavovane priameho referenda alebo používať bitcoin.
@kinimod5
@kinimod5 2 жыл бұрын
Tak vlady ty prachy tisknou a jedina mena, ktera je kryta zlatem je Rubl :D.. Rusko holt hodilo tem fasistum z Ameriky do planu vidle a oni se ted msti na celem svete. Proc? Jsou pred krachem a ridi celou EU :) hlavne jsou to zkurveni psychopati.
@mirzomukhiddinov5055
@mirzomukhiddinov5055 2 жыл бұрын
Dobrý den, chci se Vas pouze zeptat z jaké knihy jste čerpala statistiku z Velké Británie. Děkuji předem za odpověď
@jancirtek645
@jancirtek645 2 жыл бұрын
Já tomu nějak nerozumím, znamená to že banky si na půjčky defakto tisknou peníze? Sem měl za to že banka když chce někomu půjčit tak buď ty peníze má nebo si je půjčí od centrální banky. Ale ne že si na poskytovanou půjčku vytvoří elektronické peníze. To mi nějak nedává smysl.
@fimistokulus3616
@fimistokulus3616 2 жыл бұрын
A to má ta holka prej vystudovanou ekonomku.
@jozefpe6735
@jozefpe6735 2 жыл бұрын
Presne tak. Banka ti požičia len čísla. Ty vraciaš skutočné peniaze, ktoré zarobíš/vyrobíš prácou.
@zdenekzase280
@zdenekzase280 2 жыл бұрын
Paní to nevysvětlila úplně, ty peníze se vytvoří až prací a splácením té hypotéky, úroky jsou výdělek banky a tu částku hypotéky půjčují dalším klientům atd ...
@fimistokulus3616
@fimistokulus3616 2 жыл бұрын
A byl si snad raději, kdyby banky nepůjčovaly nic a ty si musel 30 let šetřit a až pak si mohl bydlet? Mezitím bydlet pod mostem.
@zdenekzase280
@zdenekzase280 2 жыл бұрын
@@fimistokulus3616 to je otázka, jako by ti dali hypotéku hned po škole 😁 tak teď jsem koukl na hypoteční kalkulator a aby jsi na nejlevnější dům dostal hypo, tak musíš mít 42k plat a asi 800k na učtě. Při dnešní inflaci za rok to bude více atd.... Je to jako plavat proti proudu. A hlavně levné hypotéky minulejch dob teď všichni hezky zaplatíme.
@ΣεραφειμΕμπορος
@ΣεραφειμΕμπορος 2 жыл бұрын
11:12 o nevyhnutnosti dluhů
@lubomiralasova8304
@lubomiralasova8304 2 жыл бұрын
Podla videa (resp. knihy) banka pri poskytnuti uveru uplne svojvolne vygeneruje nuly a jednotky. Ma vraj ale problem ist do "rizika" a poskytnut uver malemu podniku. V pripade nesplacania uveru sa moze dostat k nehnutelnosti. Ale ak zbankrotuje maly podnik, tak pride "len" o nuly a jednotky. Tak ake riziko?
@lubomirkohus344
@lubomirkohus344 2 жыл бұрын
Tento systém dopadne jednou tak, že jeden člověk bude ovládat cely svět
@borisko92
@borisko92 2 жыл бұрын
Toto video je úplný diletantizmus. Vytváranie peňazí má na starosti Centrálna banka. Len a len centrálna banka môže požičať komerčným bankám peniaze, ktoré neskôr použijú ako pôžičky. Takže keď centrálna banka chce, a robí to, vie zásobu peňazí aj znížiť tak že Vašej banke jednoducho tie peniaze požičia za privysoký úrok. Rozhodne ale nie je pravda že Vaša bežná banka za rohom vyrába peniaze.
@adorebel8654
@adorebel8654 2 жыл бұрын
A čo tak schváliť zákon, ktorý by určoval, koľko maximálne percent všetkých požičaných peňazí môže dať banka na hypotéky a minimálne koľko percent musí dať na podnikateľské pôžičky.
@m1LANtovidi
@m1LANtovidi 2 жыл бұрын
Bylo by dobré zmínit že splácením úvěru ty vytvořené peníze zase nechají banky zmizet.
@marekworbis4172
@marekworbis4172 2 жыл бұрын
To je pravda. Jenže mezitím banky emitují nové peníze prostřednictvím dalších úvěrů. A to v poměru, kdy za libovolnou časovou periodu vytvoří více nových peněz, než kolik jich za stejnou dobu "spálí" prostřednictvím stávajících úvěrů. A to je inflace.
@reznikkrahulecky2612
@reznikkrahulecky2612 2 жыл бұрын
@@marekworbis4172 ne to je zadlužování celé společnosti...
@selloutBTCselloutBTCrareasfck
@selloutBTCselloutBTCrareasfck 2 жыл бұрын
zisti si niečo u multiaplikacii penazi :D z jednej stovky vkladatela kolko vznikne dalších :) nehovoriac o tom že aj keby peniaze z trhu zmizli ceny sa nikdy na povodne hodnoty nevratia...takže zas kupna sila tvojich uspor klesa
@pavelzarybnicky9589
@pavelzarybnicky9589 2 жыл бұрын
Taky je dobré zmínit,že splacený uvěr možná zmizí ale ne profit z uvěru.
@pavolholic6873
@pavolholic6873 2 жыл бұрын
Bylo by mozny udelat audio stopu jako Podcast ... casteji cestuji autem a klidne bych si ty audio stopy prohral i vice krat
@loptos12
@loptos12 2 жыл бұрын
Z videa mam taký zmiešaný pocit, nie že by to nebola pravda ale bolo povedané "a" a nebolo "b". V závere posledných pár sekúnd možno. Chcelo by to rozvinúť vety že banky nám nedávajú peniaze ale dlho čo na druhej strane znamená že si môžme dovoliť niečo na čo nemáme teraz. Skúste si predstaviť že si všetko kúpite až keď si na to nasporíte, čo to bude pre vás znamenať a aký to bude mať vplyv na ekonomiku.
@medvedmarek
@medvedmarek 2 жыл бұрын
Presne tak vsetci len mudruju aky je zly system,ale oni by robili presne to iste.
@Sochy526
@Sochy526 2 жыл бұрын
Úrok z dluhu = cena peněz. Stát dává zdarma peníze bankám, aby je mohli půjčit a nechat si úrok. Ve výsledku cena peněz je úplně odtržená od reality. Nehledě na to, že jak si banky zasloužily vydělat si úrok z dluhu, když ty peníze nejsou jejich a nemusely udělat nic pro to, aby jimi mohly disponovat? Tohle jsou umělé zásahy do ekonomiky, které opravdu ti politici a centrální bankéři nedomysleli úplně do důsledku. Nedělejme si iluze, že by byli tak chytří, že by mysleli na to, jaké všechny důsledky to může v průběhu desítek let mít. A nedělejme si ani iluze, že i kdyby tušili, že to bude z velmi dlouhodobého hlediska mít negativní až fatální následky, tak by je to zastavilo, když krátkodobě viděli samé benefity.
@reznikkrahulecky2612
@reznikkrahulecky2612 2 жыл бұрын
Pokuď jsou banky tak skvělý byznys tak proč výkonost SaP 500 indexu je vyšší než výkonnost akcií amerického bankovního sektoru? (Tzn. průměrný americký byznys vydělá výc než průměrná banka)
@roberts5453
@roberts5453 2 жыл бұрын
SnP rozhodne neni prumerny byznys, jsou tam nejvetsi us firmy. Dale je dobre podivat se na slozeni, sektory jsou nerovnomerne zastoupeny, s naskokem to tahnou technologie. Co se bank tyce, tak dulezite u us bank jsou urokove sazby a ty byly dlouhodobe nizke...
@reznikkrahulecky2612
@reznikkrahulecky2612 2 жыл бұрын
@@roberts5453 Možná to je ten důvod, když banky mohou vytvářet peníze, tak si fed může dovolit držet nízko sazby a tím podporovat ekonomiku. Kdyby banky nemohly vytvářet peníze, nízké sazby by je postupně přivedly ke krachu a to by ohrozilo finanční stabilitu takže by fed musel držet úroky mnohem výš. Geniální na co společně nepřijdem, dost věcí to vysvětluje. 🤑👍
@alesrunner1903
@alesrunner1903 2 жыл бұрын
Drobná připomínka: ta nezaměstnanost mladých ve všech uvedených zemích je způsobena brutální státní regulací tamního pracovního trhu. Ta regulace má chránit zaměstnance, ale dopadá to jako vždycky v socializmu.
@Mirecsooor
@Mirecsooor 2 жыл бұрын
50 % vzdelania zo strednej skoly by som vymenil za tieto informacie ^___^
@ΣεραφειμΕμπορος
@ΣεραφειμΕμπορος 2 жыл бұрын
Dva procesy tištění a půjčování peněz
@jardavitasek7498
@jardavitasek7498 2 жыл бұрын
5:44 To není Ježíšek, to je pochybný "santa" Claus přemalovaný společností Coca-cola na červeno
@saSA-ll6oq
@saSA-ll6oq 2 жыл бұрын
A proto je potřeba reforma finančního systému. Budou to ale kryptoměny?
@zdenekzase280
@zdenekzase280 2 жыл бұрын
Možná, ale o tom rozhodnou opět ty loutkaři.
@saSA-ll6oq
@saSA-ll6oq 2 жыл бұрын
@@zdenekzase280 Pokud public sektor bude mít v píči 😇 což věřím že nebude protože young generation listens
@zdenekzase280
@zdenekzase280 2 жыл бұрын
@@saSA-ll6oq Jj beďary vládnou světu. Akorát že vůbec. Spíš to vypadá, že mají problémy s psychikou, podle návštěv psychiatrů.
@petrpodlesakpraha
@petrpodlesakpraha 2 жыл бұрын
Ve videu se dopouštíte celé řady nepravdivých až scestných tvrzení. Jen namátkou ty největší. Když komerční banky vytváření peníze, říkáme tomu multiplikace vkladů a učí se to běžně na ekonomických školách. Není to tedy žádné tajemství a skrývání pravdy, jak naznačujete v úvodu. Systému se říká bankovnictví částečných rezerv a výši minimálních rezerv stanovují centrální banky. Není to tedy tak, že banky si vytvářejí peníze, jak chtějí. Když mluvíte o nevýhodách, měla byste mluvit i o výhodách. Bankovnictví částečných rezerv je jedním z důvodů, proč prosperita lidstva v posledních staletích tak výrazně vzrostla. Lidé opravdu v minulosti nežili materiálně líp než dnes. Pak zmiňujete, že multiplikace vkladů způsobuje růst cen nemovitostí. Dávat to jen za vinu bankovnictví částečných rezerv je hodně nefér. Díky multiplikaci vladů může víc lidí získat hypotéku a koupit si nemovitost, o které v minulosti mohli jenom snít. Důvodů, proč ceny nemovitostí rostou je mnohem víc. Např. růst populace a tím poptávky a nedostatečná výstavba, která nestačí na uspokojení rostoucí poptávky a růstu životní úrovně, ale také nesprávně nastavený daňový rámec, který umožňuje bohatým lidem ukládat peníze do nemovitostí s minimálními náklady. Bohatí lidé pak tyto peníze mají bezpečně uložené raději v nemovitostech, místo, aby je investovali do ekonomiky a tím přispívali k vytváření nových pracovních míst. I proto také má celá řada vyspělých zemí mnohem vyšší daně z nemovitostí než třeba v Česku. To je jenom část nesmyslů o penězích, které zmiňujete. Možná by stálo za zamyšlení, prostudovat si látku víc do hloubky a seznámit se i s prací významných oponentních ekonomů, např. Milton Friedman atd. než papouškovat tyhle monetární extrémisty. Pak mohou vznikat mnohem kvalitnější videa. Máte příjemný hlas, dobře se poslouchá, ale u týhle slátaniny mě skřípaly zuby.
@plastovyplast7965
@plastovyplast7965 Жыл бұрын
Děkuji za tento komentář. Já si obecně myslím, že tyto videa, co nabízejí "tajemství" ekonomiky jsou jedna velká pipeline k nedůvěře k iracionální nedůvěře k systému, nebo k populistickému libertariánství.
@ByF3N0M3N
@ByF3N0M3N 2 жыл бұрын
To už všechno víme, ale jak to vyřešíme? :-) Jaký je alternativní systém? A proč si každý nechce založit banku, když je to tak skvělé? A proč jsou bankovní sektory ve světě různých indexů a akcií s výnosností na tom mnohem hůř než třeba všechny technologické firmy?
@kareldohnal7614
@kareldohnal7614 2 жыл бұрын
bitcoin je řešení
@ByF3N0M3N
@ByF3N0M3N 2 жыл бұрын
@@kareldohnal7614 blockchain a decentralizovana mena je urcite zajimava vec, bitcoin rozhodne ne. Nebo ono by bylo urcite fajn, kdyby mi jeden tweet znasobil penize o x % nebo naopak snizil.
@justteddy431
@justteddy431 2 жыл бұрын
@@ByF3N0M3N až na to, že úplně stejný fenomén se děje i v hodnotě akcií. Například zvolení Trumpa nebo Brexit zamával s akciovými trhy... Není to vina toho trhu nebo té měny, ale lidí, kteří tam obchodují.
@ByF3N0M3N
@ByF3N0M3N 2 жыл бұрын
@@justteddy431 já vím, že se to děje i ve světě akcií, ale já ani nikdo jiný nenavrhujeme, že budeme platit akciemi místo dolarů🙃
@kareldohnal7614
@kareldohnal7614 2 жыл бұрын
@@ByF3N0M3N tak chce to ještě trochu času ta adopce
@simonkuba5845
@simonkuba5845 2 жыл бұрын
Jezisi to je zase propaganda
@00houmr
@00houmr 2 жыл бұрын
Jelikož v naší republice má většina lidí pocit, že mají právo bydlet a žít v blahu a bohatství. A banky samozřejmě lidem v jejich touze rádi vyhoví
@Sochy526
@Sochy526 2 жыл бұрын
Nevím jaké má kdo z tohoto hlediska právo, ale minimálně lze říct, že kdyby bpohatství, které tady zůstalo po našich předcích nebylo násilím rozdělováno nespravedlivě (viz video), tak by opravdu většina lidí mohla žít v blahu a bohatství a podíl takových lidí by byl významně vyšší oproti realitě způsobené tímto systémem.
@00houmr
@00houmr 2 жыл бұрын
@@Sochy526 máte pravdu, že 40 let socialistických hodnot zdevastovalo spousty lidských životů. Zároveň však vytvořila myšlení, že každý se musí mít dobře a každý toho chce dosáhnout. Není normální mít ve 20 svůj byt pokud je zatížen mnohdy 90% úvěrem jen protože dotyčný má dle smlouvy se svým zaměstnavatelem staly plat a má tedy jak dluh zaplatit.
@Sochy526
@Sochy526 2 жыл бұрын
@@00houmr Takováto snaha žít ve velkém luxusu je hnacím motorem lidského pokroku, ale přesně jak říkáte, pokud toho docílí bezpracně jen díky extrémně uvolněné "monetární politice", tak je to časovaná bomba.
@00houmr
@00houmr 2 жыл бұрын
@@Sochy526 samozřejmě musím souhlasit pokud by nebyl nikdo kdo by chtěl překonávat limity nebyl by pokrok. Pokud by nebyly restrikce a nařízení kdo by byl solidární aby mohli fungovat školy, nemocnice a rozvíjet veřejně prospěšné projekty. I s druhou částí vašeho tvrzení souhlasím. Pokud je něčeho moc zvláště v teorii kvantitativního uvolňování a až skoro (bezdůvodného) obohacení velmi to škodí. A to jak na straně kdy je viník spotřebitel jelikož prostě nemá na něco co chce a přesto si to koupí tak banka při honu za co největším ziskem za cenu obrovské systémové chyby. Každá mince má dvě strany a pravda je vždy uprostřed
@Sochy526
@Sochy526 2 жыл бұрын
@@00houmr Co se týče těch škol a nemocnic. Kdyby tady nebyli restrikce, ani nařízení a stát by nám tyto služby neposkytoval, vy byste si nezaplatil soukromou školu pro své děti a zdravotní pojištění u soukromé pojišťovny? Možná by vás mrzeli ty peníze, které byste na to musel vynaložit, ale vzhledem k tomu, že zhruba 2/3 příjmů teď zaplatíme státu (daň z příjmů, DPH…), tak s trojnásobým platem byste si to zřejmě mohl bez problému dovolit. A zároveň stát s našimi penězi hospodaří velmi neefektivně, takže služby, které nám poskytuje, by v podání soukromníků, kteří si navzájem konkurují, byli výrazně kvalitnější, případně levnější, nebo obojí.
@lenka6426
@lenka6426 2 жыл бұрын
Ahoj, napises mi, prosim, jmeno toho britskeho autora a nazev knihy? Moc rada bych si to precetla.
@pravdaexistuje1491
@pravdaexistuje1491 2 жыл бұрын
Komerční banky nevytváří peníze. Ty vytváří centrální banka, která je pak komerčním s určitým úrokem půjčuje. Video je nepřesné a zavádějící
@lukaslolek6133
@lukaslolek6133 2 жыл бұрын
Stát má monopol na peníze, jelikož nikdo nemůže říct že jim na korunu/euro/usd kašle, a míto toho si bude používat radši něco jiného, více transparentního (a je jedno, jestli bitcoin nebo něco jiného).
@maschkerobert
@maschkerobert 2 жыл бұрын
Ono to tak úplně není. Ve videích je tu často zjedudušeně řečeno, že je to stát, který má pod kontrolou peníze. Tak to ale není. Centrální banka nepředstavuje stát, nýbrž je to nezávislá instituce, která cíluje na stabilizaci cen. Stabilizace cen však není vysoká inflace, ale ani deflace. Jelikož je nemožné ceny udržet pořád stejné, cíluje centrální banka jen na velmi malé procento růstu. Systém to není dokonalý, avšak lepší momentálně nemáme a současná podoba kryptoměn určitě nejsou vhodnou plnohodnotnou náhradou.
@lubomirkohus344
@lubomirkohus344 2 жыл бұрын
Toto by měli vyučovat již na ZŠ Vždy si kladu otázku - k čemu je nám třeba banky, makléře veškeré třetí osoby v transakcích, které nenesou žádné náklady ani riziko ? K ničemu !!! Kdyby lidi nebyli hloupý, tak dnes 100m byt stojí půl milionu Za všechno může lidská hloupost a lenost
@mocalzkrkonos1793
@mocalzkrkonos1793 2 жыл бұрын
Nic takového v životě ve škole učit nebudou protože potřebují nevzdělané lidi které se stanou krysami v krysím kolečku a otroky kteří budou poslouchat na slovo :)
@martinjanda48
@martinjanda48 2 жыл бұрын
Takhle to úplně není, je důležité zahrnout peněžní multiplikaci atd. Finanční teorie a bankovnictví 1...
@majdavlk649
@majdavlk649 2 жыл бұрын
problém není v tom že tisknutí peněz je privátní, problém je v tom že není volnotržní. I kdyby stát měl plnou kontrolu nad tisknutím peněz, podobné věci se pořád budou dít.
@vlksamouk6219
@vlksamouk6219 2 жыл бұрын
Omlouvám se, ale tohle video nedává moc smysl.
@Michal.Pari111
@Michal.Pari111 2 жыл бұрын
Bitcoin je cesta
@kinimod5
@kinimod5 2 жыл бұрын
Vubec :D cely system je pred krachem, to plati i pro internet apod. Do roku 2030 se to stane. Jediny smysl je zlato.
@gaaranamekaze3
@gaaranamekaze3 2 жыл бұрын
Jak může být před krachem? Vydělávají takových peněz o kterých se nám ani nezdá
@kinimod5
@kinimod5 2 жыл бұрын
@@gaaranamekaze3 Trva to uz leta, kdo se informuje tak vi. Ten dluh je prilis velky a temi sankcemi si podrezali vetev. Jedina mena, ktera je kryta zlatem je RUBL. Jine penize jsou vlastne jen barevne papirky, nemaji zadnou hodnotu proste nic. Dolar padne cely, tim padem vsechno, jako to zname ted ;) Zapad chce socialni system formou kreditu, coz je absurdni :D
@mocalzkrkonos1793
@mocalzkrkonos1793 2 жыл бұрын
@@kinimod5 je to absurdní ale je to tak a oni tak chtějí. V mnoha zemích to už skoro jede na plno. Že by se lidi sebrali a zamysleli se to pochybuju, takže bůh nám pomáhej. Každopádně ekonomický kolaps soon :D nevím kdy ale bude. Otázka času. Buď zruší hotovost a nebo pokud zůstane taky zázrakem tak tady bude euro :D ale spíš úplná digitalizace. Takže totální kontrola a sociální kredit no
@kinimod5
@kinimod5 2 жыл бұрын
@@mocalzkrkonos1793 Pujde to po malych kruckach v ramci ,,dobra,, opet, stejne jako s covidem. :D nicmene by se mel vzbudit i ten nejvetsi blbecek, ty zmeny budou fakt velke.
@tomc.2808
@tomc.2808 2 жыл бұрын
NEJLEPE rychle rozdělení tem správným vyřešila KIKINA PASTUSIA TOBOLKA 💰
2 жыл бұрын
Přesně, pojďme do BTC 🙂
@SekundovaMaria
@SekundovaMaria 2 жыл бұрын
Jedna velka reklama na kiwisakyho 🤣
@marekworbis4172
@marekworbis4172 2 жыл бұрын
Omyl, na Bitcoin
@radek_balint
@radek_balint 2 жыл бұрын
Mám Rád Váš Kanál, Ale Je Opravdu Nutné Používat Clikbaitové Titulky Včetně Té Neskutečné Hovadiny Počátečních Velkých Písmen? Vážně Si Myslím, Že To Nemáte Zapotřebí. Je To Stejně NEPŘÍJEMNÉ, JAKO KDYŽ NĚKDO NEUMÍ VYPNOUT CAPSLOCK!!!!!!!!!!!!!! Asi netušíte, jakou to dalo práci, psát jako debil. Prosím, nedělejte to. Díky a hezký den!
@mh9713
@mh9713 2 жыл бұрын
Suhlas!
@patrikvavro5199
@patrikvavro5199 Жыл бұрын
to je Santa nie Ježiš :D
@michaldymacek4713
@michaldymacek4713 Жыл бұрын
Smutná realita
@HaunterButIhadNameGagWtf
@HaunterButIhadNameGagWtf 2 жыл бұрын
A proto jsou kryptoměny nejlepší :) Ale pokud člověk ví, jak s tímto starým systémem pracovat, je bohatý.
@macekpusch7609
@macekpusch7609 2 жыл бұрын
Omyl. POUZE bitcoin je zatím nejlepší.
@HaunterButIhadNameGagWtf
@HaunterButIhadNameGagWtf 2 жыл бұрын
@@macekpusch7609 jasně, i mezi měnami se najdou takové, které nemá smysl kupovat/používat. LTC, ETH jsou taky docela ok. BTC by se dal přirovnat zlatu, LTC stříbru, ETH asi k USD, bo pořád zkouší blbosti :-D
@macekpusch7609
@macekpusch7609 2 жыл бұрын
Ltc už je zbytečný, lightning networking (BTC LN) řeší menší platby s minimálním poplatkem. A Eth je centralizovaná tiskárna na peníze.
@HaunterButIhadNameGagWtf
@HaunterButIhadNameGagWtf 2 жыл бұрын
@@macekpusch7609 každá decentralizovaná kryptoměna nakonec bude lepší než klasické měny. Co je na ETH centralizovaného? ETH má nesmírnou výhodu v Solidity.
@macekpusch7609
@macekpusch7609 2 жыл бұрын
Ethereum Foundation, Vitalikovi premined kojny, konec PoW a přechod na PoS = zlo
@bbbbbb8us
@bbbbbb8us 2 жыл бұрын
Bitcoin. Bodka.
@mocalzkrkonos1793
@mocalzkrkonos1793 2 жыл бұрын
Spadne na nulu :D bodka.
@stanislavafarkasova6013
@stanislavafarkasova6013 2 жыл бұрын
S tlačením peňazí má veľa spoločné ministerstvo financii a centrálne banky sú riadené odtiaľ 😐😏.
@matozony
@matozony 2 жыл бұрын
nie,na Slovensku už nie
@stanislavafarkasova6013
@stanislavafarkasova6013 2 жыл бұрын
@@matozony to akože vážne ?? Kde ste našli túto informáciu, prosím vás ??
@matozony
@matozony 2 жыл бұрын
@@stanislavafarkasova6013 eurá netlačia u nás
@stanislavafarkasova6013
@stanislavafarkasova6013 2 жыл бұрын
@@matozony ale aj tak žijem v tom, že ECB riadi Európsky parlament, alebo rada Európy, alebo neviem, ako sa volajú ...
@thespalek1
@thespalek1 2 жыл бұрын
Treba v CR je centralni banka de-facto nezavisla organizace. Cleny jmenuje prezident,ale rozhodne je nikdo neridi. Fed v americe ma jeste vetsi samostatnost. Ministerstvo financi je v podstate takova lepsi uctarna,ktera spravuje hospodareni ostatnich ministerste a vybira dane,tot vse. Dojem,ze ministerstvo financi nejak ovlivnuje, jak jede ekonomika,je z vetsi casti mylny.
@georgemorava
@georgemorava 2 жыл бұрын
Dobrý den, chtěl bych trochu jinak. Ten Váš přednes chce hodně vylepšit. Základní pravidlo poklesu hlasu až na konci, při čtení. Zatím uděláte pomlku i uprostřed věty. To nechcete. Chtělo by na to zapracovat. Trhá to uši.
@medvedmarek
@medvedmarek 2 жыл бұрын
To je robot, nie realna osoba.
@veronikacejpova1047
@veronikacejpova1047 2 жыл бұрын
😂😂😂🤦🏻‍♀️
@georgestochl2094
@georgestochl2094 2 жыл бұрын
Video je krásné....jen škoda, že jsou priklady v EURECH....jsme v ČR...tady nejsou eura, tady jsou koruny. Video by bylo ještě o level lepší, kdyby se sem necpali eura, USA, zimbabwe atd....není to konkretne toto video, ale obecně všechny od této tvurkyně. Já fándím vaši práci a jelikož mám lehke podvedomí o ekonomice a obecně penězích, tak chápu o čem mluvíte. Člověk neznalý terminologii vámi používané bude brát vaše videa jako pyramidu...mlm...atd. Bohužel už jsem se s tím setkal
@matejnosal3735
@matejnosal3735 2 жыл бұрын
To bude tím, že koruna je naprosto nevyznamná. Veškerý zahraniční obchod ČR je také v eurech.
4 finanční chyby, kvůli kterým jste chudí!
15:16
TrochuLepší
Рет қаралды 124 М.
How to Fight a Gross Man 😡
00:19
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 21 МЛН
How Much Tape To Stop A Lamborghini?
00:15
MrBeast
Рет қаралды 260 МЛН
Tuna 🍣 ​⁠@patrickzeinali ​⁠@ChefRush
00:48
albert_cancook
Рет қаралды 33 МЛН
Blíží se HYPERINFLACE? 3 Silné Ukazatele
23:44
TrochuLepší
Рет қаралды 109 М.
Co BANKY dělají a nechtějí, abyste věděli
15:17
TrochuLepší
Рет қаралды 71 М.
Největší peněžní PODVOD - papírové peníze
11:21
TrochuLepší
Рет қаралды 57 М.
FINANČNÍ IQ-STAREJTE SE O SVÉ PENÍZE LÉPE// Robert Kiyosaki
25:44
Z Chudáka Milionář: Dave Ramsey - Total Money Makeover
18:07
TrochuLepší
Рет қаралды 72 М.
Pravda o penězích (na kterou škola zapomněla)
20:58
Lukáš Investor
Рет қаралды 21 М.
Jak být o 1 % lepší v čemkoli - Atomové Návyky
22:28
TrochuLepší
Рет қаралды 115 М.
How to Fight a Gross Man 😡
00:19
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 21 МЛН