Panie Szymonie jak to dobrze że Pan jest i tak świetnie wyjaśnia obsługę tego krz ja na tym krz poległam 😢😢
@szymonstasinski3 ай бұрын
Staram się😉
@irenaboron21243 ай бұрын
@@szymonstasinski szkoda że takich syndyków jak pan nie utrudniających życia upadłym jest tak mało szacun dla Pana
@elzbietakrawczyk84142 ай бұрын
A ja myślałam że tylko mnie się trafił taki syndyk który traktuje mnie jakby mu kogoś zabiła
@primalex-s2u26 күн бұрын
Panie Szymonie jest Pan rewelacyjny
@szymonstasinski2 күн бұрын
Dziękuję! Bardzo mi miło :)
@leonpedowski38813 ай бұрын
Dziękuję serdecznie za materiały, upadłość ogłoszona 10.01.2023, prosiłem o dostęp do akt wysyłając smsy. Teraz wysłałem o dostęp do akt zobaczymy co będzie. Pozdrawiam.
@szymonstasinski3 ай бұрын
Powodzenia🙂
@BarbaraDebowska-vj1uvАй бұрын
Dzień dobry .a czy świeżo po wydaniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości gdy jeszcze nie wyszła propozycja planu spłat można złożyć wniosek w toku postępowania o wykluczenie w połowie zajmowanych środków z wynagrodzenia by nie wpadały w masę upadłości ?! Ponieważ właśnie ta wartość zajęć blokuje mi normalne funkcjonowanie i utrudnia życie?! Jak długo trwa czas uprawomocnienia postanowienia o ogłoszeniu upadłości ? Serdecznie pozdrawiam .Myślę ,że dzięki Pana instruktażu uda mi się współpracować w platformie KRZ.
@szymonstasinski2 күн бұрын
Tak, można złożyć wniosek o ograniczenie potrącenia z wynagrodzenia. Pokazuję to w tym materiale: kzbin.info/www/bejne/fHmqonlvn62li8U
@NatalieMalik-mr7hxАй бұрын
Panie Szymonie, mam taka zagwozdkę - dostałam postanowienie na warunkowe umorzenie na 5 lat, minęły 2 lata i ktoś upomniał sie o długi przerywając ciągłość. Czy gdy przerwał ciągłość upadłość jest nieważna juz czy będzie kolejna sprawa w sądzie?
@szymonstasinskiАй бұрын
"Upomniał się o długi" - jak to rozumieć? Czy dostała Pani wezwanie do zapłaty, czy wierzycieli złożył wniosek o ustalenie planu spłaty? Warunkowe umorzenie to czas, kiedy można wrócić do ustalenia planu spłaty. Samo upomnienie się o dług - przez co rozumiem np. wezwanie do zapłaty- to za mało.
@NatalieMalik-mr7hxАй бұрын
@szymonstasinski tak tak dokładniej , wierzyciel złożył wniosek o ustalenie planu spłaty i uchylenie postępowania o umorzeniu zobowiazań
@SylwiaGodardtАй бұрын
Witam. W jaki sposób można zmienić te dane podczas pisania wniosku. Zmieniło mi się nazwisko i w żaden sposób nie mogę go zmienić. w filmiku mówi Pan że można to zrobić.
@szymonstasinskiАй бұрын
Nazwisko trzeba zmienić (uaktualnić) w module "Moja tożsamość". Tam w opcjach po prawej stronie jest "Zgłoś potrzebę zmiany danych", a dalej "Zgłoszenie potrzeby zmiany imienia lub nazwiska".
@anettakorzeniowska9858Ай бұрын
Witam Panie Szymonie, co zrobić jeżeli nie mogę wpisać mojego identyfikatora?
@szymonstasinskiАй бұрын
Problem może wystąpić np. przy zmianie nazwiska. Taką zmianę trzeba zgłosić w KRZ w module Moja Tożsamość. Może to też być błąd w działaniu KRZ, który można zgłosić w Centrum Wsparcia KRZ.
@Lukasz-i1q2 ай бұрын
Witam panie Szymonie Otrzymałem list z kruka że przejęli moje zadłużenie z Santander bank które było częścią mojej upadłości konsumenckiej syndyk dostał wszystkie dokumenty z Santander ale nie widzę tego w planie spłaty kontaktu z syndykiem nie mam co mogę robić w takiej sytuacji ? Czy można gdzieś sprawdzić czy wierzyciele zgłoszeni we wniosku o upadłość nie dołączyli do planu spłaty ? Pozdrawiam
@szymonstasinski2 ай бұрын
Zgłoszenie wierzytelności jest prawem wierzyciela. Nie jest jego obowiązkiem. Jeśli nie chce, to nie musi brać udziału w sprawie. Pana obowiązkiem jest wymienić wierzyciela we wniosku o ogłoszenie upadłości. Obowiązkiem syndyka jest zawiadomić wierzyciela o upadłości. Dalej piłeczka jest już po drugiej stronie. Jeżeli wierzyciel się nie zgłosi, to nie będzie go w planie, nie dostanie żadnej spłaty, ale jego wierzytelność też umorzy się po wykonaniu planu.
@dorotalewandowska1212 ай бұрын
Panie Szymonie dostałam pismo od nadzorcy układu i informację o wniosku z zaznaczeniem czy jestem za układem czy też nie...moje pytanie -bo nie chcę kupować przysłowiowego kota w worku, tym bardziej że kwota mojej wierzytelności jest bardzo zaniżona...czy przed wypowiedzeniem się czy jestem za układem czy też nie mogę otrzymać informację na temat ogólnej kwoty wierzytelnosci , planu spłaty a przede wszystkim informacji czy dłużnik wykazał prognozę swoich przychodów ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
@szymonstasinski2 ай бұрын
Zdecydowanie. Informowanie o sytuacj dłużnika należy do zadań nadzorcy układu.
@krzysztofK-f3x3 ай бұрын
Panie Szymonie mam taką zagwostke: mam ustalony przez Syndyka plan spłaty (propozycję). Do czasu aż sąd upadłościowy rozstrzygnie co dalej z owym planem Syndyk dalej zajmuje moje wynagrodzenie...moje pytanie jest następujące: co się stanie z tą kwota która została potrącona po ustaleniu planu spłaty aż do momentu prawomocnego wyroku sądu? @szymonstasinski
@szymonstasinski3 ай бұрын
@krzysztofK-f3x Plan spłaty ustala sąd, syndyk daje propozycję. Do czasu wydania przez sąd postanowienia będą następowały potrącenia do masy upadłości. Przed wydaniem postanowienia sąd zapyta syndyka (lub sam ustali) jaka jest aktualna na dzień rozstrzygnięcia suma potrąceń. W ten sposób potrącone kwoty zwiększą stopień zaspokojenia wierzycieli i mogą zmniejszyć zakres planu spłaty. Po wydaniu postanowienia wynagrodzenia powinno zostać zwolnione. To, co później trafi do syndyka, powinno zostać przez niego zwrócone.
@nataliemalik5838Ай бұрын
Po 1 grudnia 2021, czyli jest postanowienie upadłościowe dostałam w czerwcu 2021 to owego dostępu nie będę miała już w krz?
@szymonstasinskiАй бұрын
Jeżeli upadłość była ogłoszona w czerwcu 2021 roku, to sprawa jest prowadzona w formie papierowej, a nie elektronicznej, czyli poza KRZ.
@krzysztofK-f3x26 күн бұрын
Drogi Panie Szymonie w połowie października mój plan spłaty z rata blisko 2500 zł/msc został opublikowany w KRZ. Nikt z wierzycieli nie zgłosił sprzeciwu…po dwóch tygodniach projekt ten powinien trafić do Sadu dobrze rozumiem? Mijają już prawie 3 miesiące więc nic się nie dzieje? Czy to naprawdę tyle trwa? Pisałem do swojego Syndyka - zero odpowiedzi. Czy to pora aby napisać do sądu wniosek o przyspieszenie rozpoznania? Chodzi o to żeby sobie sytuacji nie pogorszyć….sprawa ciągnie się już 1,5 roku pomimo braku majątku…
@szymonstasinski2 күн бұрын
Co Pan rozumienie przez opublikowanie w KRZ. Jeżeli chodzi o to, że syndyk dodał projekt planu spłaty do akt, to teraz trzeba czekać na stanowiska uczestników postępowania (lub upływ terminu na takie stanowiska). Syndyk może jeszcze zmienić projekt (co raczej należy do rzadkości). Jeżeli jednak to sąd opublikował (obwieścił w KRZ) o planie spłaty, to oznacza to zakończenie sprawy. Proszę o sprawdzić i skontaktować się z syndykiem. W razie potrzeby zapraszam na konsultację prawną: kzbin.info/www/bejne/n6mqiqaGhbOMj9k
@Bananek213724 күн бұрын
Panie Szymonie. Czy w taki sam sposób można dodać swoje id do akt sprawy postępowania restrukturyzacyjnego jako wierzyciel ?
@szymonstasinski2 күн бұрын
Dostęp do sprawy może nadać ten, kto sprawę prowadzi. W restrukturyzacji może to być np. nadzorca (w postępowaniu o zatwierdzenie układu) lub sąd (w postępowaniu układowym, przyspieszonym postępowaniu układowym lub postępowaniu sanacyjnym).
@Lukasz-i1q2 ай бұрын
Witam panie Szymonie mam jedno pytanie czy po ustaleniu planu spłaty sąd może chcieć wyciągi z konta naszego ? Pozdrawiam
@szymonstasinski2 ай бұрын
Moim zdaniem, nie. Trzeba jednak pamiętać o corocznym sprawozdaniu z wykonania planu spłaty💡
@Lukasz-i1q2 ай бұрын
A czy w sprawozdaniu dajemy wyciąg z konta czy tylko pit za poprzedni rok ?
@szymonstasinski2 ай бұрын
@@Lukasz-i1q PIT, ale trzeba też wykazać spłacone kwoty, czyli np. dołączyć potwierdzenia przelewów, ale wyciągi z rachunków nie są wymagane.
@Lukasz-i1q2 ай бұрын
@@szymonstasinski rozumiem Jak najbardziej pamiętam o tym Dziękuję bardzo Pozdrawiam
@Robertoalechandro3 ай бұрын
Jest 7 dni na złożenie pism od syndyka w KRZ a syndyk nie odbiera telefonu i nie ma dostępu do KRZ co zrobić?
@szymonstasinski3 ай бұрын
Pismo można też wysłać bez dostępu do sprawy. Wystarczy znać sygnaturę. Pismo z wnioskiem o dostęp do sprawy, o którym mówię w materiale można połączyć z wnioskiem o przedłużenie terminu.
@irenaboron21243 ай бұрын
Gdyby każdy syndyk był taki jak pan to upadłym byłoby łatwiej dziękuję ❤❤@@szymonstasinski
@darkforyou-y6y23 күн бұрын
To ja zapytam inaczej , czy po zakończeniu sprawy dostep do akt syndyka moze dać ktos inny niz syndyk . Np. w sytacji w kiedy syndyk jest juz na emeryturze ze tak powiem .
@szymonstasinski2 күн бұрын
Teoretycznie po zakończeniu postępowania akta sprawy prowadzonej przez syndyka (GUp-s i GUp-s-Zw) stają się składową akt sądowych, a zatem to sąd mógłby nadać taki dostęp. W praktyce, według mojej wiedzy, ten problem pozostaje nierozwiązany.
@grzegorzkl46223 ай бұрын
2:00 "łączne postępowania zero" ... w tym przypadku nie "łączne" a Aktywne i tylko w urządzeniu ewidencyjnym GU
@szymonstasinski3 ай бұрын
Tak. Tu celem było odtworzenia sytuacji osoby, która ma tylko swoją upadłość, a może trafić na stan, w którym jej sprawy zostaną zakończone. Tak potrafiłem pokazać to w moim PUZ. Świadomie w moich materiałach nie używam określeń technicznych typu "urządzenie ewidencyjne", co jest niezrozumiałe dla większości niebranżowych użytkowników systemu KRZ.