Piękny film a lektor z poczuciem humoru. Pierwsze o czym pomyślałem oglądając ten film to to że większości tych ludzi na filmie już nie ma wśród nas.
@PiotrZych-xt4xv8 ай бұрын
Blondynek zwiewający przed kanarem może jeszcze jest.
@jaceklangiewicz34867 ай бұрын
@@PiotrZych-xt4xv No właśnie 🤣
@jolantaj49287 ай бұрын
Lektor to aktor Kazimierz Rudzki znany chociażby z komedii Wojna domowa
@jaceklangiewicz34867 ай бұрын
@@jolantaj4928 Tak, zgadza się
@bobsum17454 жыл бұрын
Az sie lezka w oku kreci gdy to ogladam. Pewnego niedzielnego ranka w 1955 roku sie urodzilem. W Warszawie. Ci wszyscy ludzie na tym filmiku sa starsi odemnie. Tylko ilu z nich jeszcze zostalo na tym swiecie.
@samsungs21music2 Жыл бұрын
Moja prababcia świętej pamięci klika dni temu zmarła i teraz patrzę sobie na takie filmiki w jakich pięknych czasach żyła jak miała te 19-23 lat
@antonitrochimiak17797 ай бұрын
W 1955 byłem na światowym zlocie młodzieży. Razem z moją 19 - letnią ciocią Celiną zwiedzaliśmy Warszawę. Ciocia żyje i jest w dobrej kondycji. Wspaniałe czasy. 🙂
@jaceklangiewicz34867 ай бұрын
@@antonitrochimiak1779 Piękny komentarz. Życzę jak najwięcej zdrowia dla pańskiej cioci
@ZuziaS-n9v3 ай бұрын
Raczej tylko dzieci
@krystynarakowiecki25583 жыл бұрын
Piękny film i nasza piękna Warszawa, prosimy o więcej. Miło zobaczyć miejsca znajome po tylu latach
@PatrickLechevallier4 жыл бұрын
I do not understand polish but this a beautiful vidéo,I watched it all....Thank you very much/merci pour le partage.
@jacekpomaranski11865 жыл бұрын
Chciałbym się przenieść w te czasy i ucałowć moich kochanych śp dziadków
@johnfalstaff22705 жыл бұрын
A ja takze moich rodzicow i wujostwo. Nie pozostal juz nikt dzisiaj.
@stevenweinberg49774 жыл бұрын
Tylko intelektualnie upośledzony głupiec chciałby wrócić do stalinowskich czasów! Niemieccy komuniści potrafili odbudować Drezno, lecz polskojęzyczni komuniści w miejsce pięknych kamienic postawili stalinowski Pałac Kultury i Nauki, który ani z kulturą ani z nauką miał niewiele do czynienia. Oto prawdziwie piękna polska Warszawa - Paryż Północy... kzbin.info/www/bejne/rGewe5yuipqVjNk Fuck Communism!
@robal5144 жыл бұрын
@@stevenweinberg4977 Pałac Kultury (pałac im. Stalina) zbudował ZSRR w darze dla Polski, a nie polscy komuniści. Ten pałac, podobnie jak budynki wysokościowe w Moskwie mają amerykańską konstrukcję taką samą jak na Manhattanie. Całe budownictwo "socrealistyczne" było zaprojektowane w USA. W stalinowskich czasach niektórym było dobrze - "ubecji", żydokomunie, rodzinie Kaczyńskiego (Kalksteina), Wojtyle. Ich wnukowie wspominają z nostalgią "bierutowską Polskę".
@MrPablohasan4 жыл бұрын
Ludzie tesknia nie za komuna tylko za relacjaami z ludzmi ktore byly na wyzszym poziomie niz w kapitalizmie gdzie robi sie wyscig szczurow np kto ma wiecej szybciej
@robal5144 жыл бұрын
@@MrPablohasan Za to w komuniźmie to relacje z ludźmi są wspaniałe - sami towarzysze !!!
@piotrgostkowski11825 жыл бұрын
piękne ujęcia , wszystko czyściutkie , świeże , pasażerem autobusu 313 , był oczywiście Mieczysław Fogg , urodziłem się 10 lat po tym filmie ale pamiętam te czerwoniaki tzw ogórki , naprawdę fajnie się ogląda , moi rodzice byli wtedy młodzi jak ten kierowca z autobusu , dziś już niestety ich niema , piękny materiał
@pawelk.83255 жыл бұрын
To nie ogórki to Chausson w rożnych wersjach. Ogórki sa duzo późniejsze. Ciekawostką jest przemykający ZIS 155 który w Warszawie był tylko jeden rok
@jakubgg37814 жыл бұрын
@@pawelk.8325 ciekawy autobus, co z tym zrobili
@h.w.mueller46163 жыл бұрын
Fajnie ze mogę sobie obejrzeć moje miasto w roku moich narodzin i młodości moich rodziców !Pamiętam z mojego dzieciństwa czerwone autobusy i trolejbusy!Pamietam tez prywatne budki sprzedawców , na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i Marszałkowskiej!Mozna tam było kupić wiele nieosiągalnych w sklepie towarów!
@gatta_rossa8 ай бұрын
Chyba w pawilonach przy Marszałkowskiej... Pamiętam jeszcze przed świętami zakupy robiło się na Polnej... A jak poszłam do szkoły, to babcia zabierała mnie na bazar Różyckiego na początku roku szkolnego, bo tylko tam można było bezproblemowo wszystko kupić...
@alexeyalex62335 жыл бұрын
Cudowny film! Bardzo interesujące było zobaczyć miasto w tym czasie. Dodatkowej pochwały zasługuje ten elegancki humor!
@danutamolikiewicz28864 жыл бұрын
A lektorem jest Kazimierz Rudzki, aktor. Dziś już takich aktorów nie ma, z pewnością ktoś mnie nazwie wielbicielem komuchów, gdzieś już pytałam, skąd się oni wzięli.
@BartlomiejKrysiak3 жыл бұрын
Właściwie nie lektorem, a "narratorem", przynajmniej według napisów ;)
@chris336612 жыл бұрын
@@danutamolikiewicz2886 kazimierz rudzki byl wyjatkowa sw..ia, komunistycznym slugusem.Pamietam jak do swojego programu w TV zaprosil wspanialego artyste, jednego z najlepszych w swiecie, Czeslawa Niemena.Zaprosil go tam tylko po to zeby sie z niego nasmiewac.Nic o tworczosci wybitnego tworcy,o jego dorobku artystycznym.Ten rudzki kpil z pieknego skad inad ubrania Czeslawa Niemena.Takim oto"wspanialym aktorem" byl ten stalinowski komunista rudzki.TFUUuu !!!
@chris336612 жыл бұрын
W pelni was rozumiem, towarzyszu.Lezka wam sie kreci w oku...
@danutamolikiewicz28862 жыл бұрын
@@chris33661 Bardzo możliwe, że był komunistą. Nie miałam w otoczeniu komunistów, więc nie mam wprawy w rozpoznawaniu cech komunisty.
@patrycja503 жыл бұрын
Ten film pokazuje, wbrew powszechnemu przekonaniu, że ludzie w latach 50' w siermiężnym stalinizmie, też pięknie i elegancko wyglądali. Zaledwie 10 lat po wojnie... Dziewczyna w spódnicy w grochy - cudo!
@pawel005553 жыл бұрын
to jest film wyreżyserowany wiadomo ze pokażą od najlepszej strony.
@patrycja503 жыл бұрын
@@pawel00555 to oczywiste, chodziło mi o to, że ludzie w epoce stalinizmu też potrafili się ładnie ubierać. Widać to też na zdjęciach Zbigniewa Siemaszki, na których fotografował ulice Warszawy. Niektórzy ludzie ubrani przepięknie. Tymczasem z kronik filmowych utrwalił się (upraszczając) obraz kobiet w chustkach i mężczyzn w walonkach.
@ctve3 жыл бұрын
Przepraszam za poprawkę, ale to są dokładniej czasy odwilży, (Czasy po śmierci Stalina.) Zaczęto coraz częściej mówić brudy Stalina. O dziwo mimo że PRL i głęboki komunizm (nie mylić z komuną i socjalizmem) to w tamtych latach, (latach odwilży) Polska była szybciej się "budowała" niż kraje zachodu, jakość życia też była podobna do krajów zachodu. Oczywiście nie było wtedy wspaniale, bo Polska, (jak i cała Europa i Azja oraz Afryka) się odbudowywała się nadal po wojnie. niektóre państwa zachodu nadal dostawały C.A.R.E.
@Leszczu232 жыл бұрын
Jak widać po twoim wpisie, propaganda komunistyczna pomimo tylu lat, nadal działa... .
@patrycja502 жыл бұрын
@@Leszczu23 a tobie jak widać nie pomogła edukacja, bo wystąpił jakiś problem w czytaniu ze zrozumieniem... I to jeszcze napisał ktoś, kto sobie jako nick wybrał kapelę Chrisa Cornella...
@88AHeb3 жыл бұрын
Pamietam jak budowali Trase WZ. Jako dzieciaki tamtych czasow, jako atrakcja jezdzilismy pierwsze schody ruchome tam i spowrotem. A w domu radio gralo "Nad Wisla wstaje Warszawski dzien" To byly piekne czasy chociaz biedne finansowo.
@soles45692 жыл бұрын
Teraz są lepsze finansowo, ale duchowo bardzo ubogie i gdzie obecna np. Warszawa, do tej z 1955 r.pozdrawiam :-)
@zoja6610 ай бұрын
Zgadza sie!!! ❤❤
@antonitrochimiak17797 ай бұрын
@@soles4569 Fakt , gdzie ta dawna Warszawa? Szkoda słów na tych rządzących obecną Warszawą.
@jaceklangiewicz34867 ай бұрын
@@soles4569 Właśnie, tak to niestety właśnie jest
@jaceklangiewicz34867 ай бұрын
@@zoja66 Też tak uważam
@onlyoneamong300 Жыл бұрын
I only understood the words plac, kultury, autobus, kolektor, and pani, but i really enjoyed this fun video! 😀 First of all, it's amazing to see Warsaw almost totally rebuilt just 10 years after the war! 🎊 Also, the introductory music is so different from what Western European standards would be. It was so funny seeing the lovebirds (driver and assistant) playing hard to get and the older man getting all excited about the beautiful woman in her pretty dress! 🌷 Then, I thought it was cool seeing the woman reluctantly having to yield her seat to the man and his little girl! 🥰 At the same time, i thought the heavy set man in the tight, short shorts looked weird! 😖 But the main impact for me was seeing people in Warsaw going about their business in a very normal way like I haven't seen in years! 👍 I just wish you guys would have included some English or Spanish subtitles! Thanks very much for giving us a better sense of what living in Warsaw was like back in the 50's! 💕
@stefan22928 ай бұрын
I was a five year old boy in Warsaw when this film was made. My father was a friend of the narrator, they had been prisoners of war together. Later, I lived in New York, San Francisco, Washington, Paris, other cities. Still, there is a special place in my heart for Warsaw.
@jackj.43047 ай бұрын
Same her my friend, same here, i was 8 yrs old in 1955, left Lwow in 1949 and moved to Warsaw, Pelcowizna, Siedzibna 45, left Poland in 1967. Best from Texas.
@jaceklangiewicz34867 ай бұрын
@@jackj.4304 Greetings from Warsaw, Poland
@jacek46283 жыл бұрын
W 1955 roku odbył się w Warszawie światowy festiwal młodzieży. Jakaś część tych autobusów Chausson APH47/48 została przerobiona na mobilne toalety. Z powodu braku częsci zamiennych ostatni autobus APH 47/48 dotrwał do 1963.Obsługa konduktorska została zlikwidowana w 1960 r. Dziękuję za ten film☺️☺️
@sosna1417 Жыл бұрын
o proszę- na ówczesne czasy, to nowatorski pomysł :))
@robal5149 ай бұрын
W czasie światowego festiwalu młodzieży powstała taka zagadka : Co to jest - Czarne na czerwonym jedzie po zielonym ? Odpowiedź : Murzyn na "Jawie" jedzie po trawie. "Jawa" to marka czeskiego motocykla produkowanego w kolorze czerwonym rozpowszechnionego w Polsce.
@jacek46289 ай бұрын
@@robal514 Był też inny wierszyk - "Nawet murzyn z Guadelupy ceni sobie polskie d.. y" 😁
@alinadw97187 ай бұрын
Mój tata śp. był na zlocie młodzieży na pamiątkę mam legitymację uczestnika zlotu. Bezcenna.
@antonitrochimiak17797 ай бұрын
@@robal514 Jawa 250 z 1958 roku, stacyjka do uruchamiania w zbiorniku paliwa. Jeżdziłem taką na początku lat 70 - tych. Super motocykl.
@dankasmolinska33834 жыл бұрын
Fajnie zobaczyć Warszawę z tamtych lat :)
@ghjkghj69294 жыл бұрын
Byłem w tym roku z żoną na urlopie - wnioski: Budynki fajne a poza tym betonoza, brak zwykłych sklepików, dużo sodomitów, puste kościoły.
@dankasmolinska33834 жыл бұрын
@@ghjkghj6929 No ale mowa jest o t a m t y c h latach. Ciekawe, a ja tylu wierzących i kochających Chrystusa znam...z Wwy :)
@jankar532910 ай бұрын
Pięć lat po wojnie.Goście z za Odry pozostawili Warszawę w zgliszczach.
@tomaszdabrowski50874 жыл бұрын
Uwielbiam perełki kinematografii z tamtego okresu. Fascynują mnie lata '50-'80
@magorzatakrzaczkowska25975 жыл бұрын
Myślałam, że będzie więcej ujęć Warszawy, a to taki film z aktorami, ale i tak fajny. Uwielbiam oglądać starą W-wę lata 60,70,80 :)
@pawelk.83255 жыл бұрын
Na tym filmie nie ma nic co nie stałoby dzisiaj. Krakowskie Przedmieście i AL Ujazdowskie Marszałkowska z pl. Konstytucji , plac Zbawiciela gdzie zakochany się przesiada, Plac Bankowy, Senatorska.
@danutahag79964 жыл бұрын
Pawel K. Nie ma Zamku Królewskiego a autorzy tak pokazali Plac Zamkowy że nie widać fragmentu ściany, który ocalał, reszta to było puste miejsce po Zamku.
@januszrzepka53083 жыл бұрын
@@pawelk.8325 Mylisz się nie mają masek na twarzy.
@@januszrzepka5308 a tobie stoi maska na twarzy? Mi nie.
@jackpl63067 жыл бұрын
10 lat po wojnie, a miasto już odbudowane. I to bez pomocy z zewnątrz. Szacun!
@cezarylaskus6 жыл бұрын
Spostrzeżenia bez grosza szerokiego przemyślenia, nie wiem czy pomyślałes nad tym, ale ten film zapewne kręcony był na tle miejsc już odbudowanych i schludnie dość reprezentacyjnie wyglądających. Miejsca brzydkie i niekorzystne wizualnie jak zwykle w takich filmach są pomijane. Podobnie kręcono filmy w 20 leciu miedzywojennym
@bozkasteiner69796 жыл бұрын
Co odbudowane pokazuja co zbudowali.
@wojcio5 жыл бұрын
Umiejętne kadrowanie. Zamek Królewski w 1955 byl kupą gruzu, ale żadne ujęcie z pl. Zamkowego nie pokazuje jego wschodniej strony. :-)
@krzysiacelia83485 жыл бұрын
@@cezarylaskus ale odbudowali!a teraz ten sam rejon budowali by z 1000 lat!
@tyrael8645 жыл бұрын
Zsrr pomagał...
@hanckabzdziocha12385 жыл бұрын
Niby o niczym a tak pzyjemnie się obejrzało 😊👍
@kolorowejarmarki95973 жыл бұрын
Bo taka była cała telewizja w PRL. Nie można było się oderwać. Ja lekcje zaczynałam odrabiać o 21.30, albo później
@michals5478 жыл бұрын
Piękny film, ludzie jak dziś, różni, umęczone miasto podnoszące się z ruin, ale już piękne.
@arekwilk6148 жыл бұрын
no nwm bo wiesz, to były czasy biedy i PRL.
@michals5478 жыл бұрын
RandomChallenge I , co ?
@dariuszreda32917 жыл бұрын
takie piekne jak twoje wynurzenia _ SYF kurewski , wstyd o tym SYFIEpamietac
@arturpetrzyk73257 жыл бұрын
dariusz reda ;; TROLL usmarkany !
@dariuszreda32917 жыл бұрын
mniej w kanal, bo bredzisz dupku...
@PanJarekKozera4 жыл бұрын
Jestem szczęściarzem, bo pamiętam życzliwość, gdy prosiło się o kupno biletu w tłoku, podając pieniążek i po chwili pieniądz trafiał do konduktora, a za chwilkę łańcuszek pasażerów podawał kupiony bilet. Tak było, słowo daję.To były czasy Pana Rudzkiego i tego wszystkiego co On sobą reprezentował.
@h4wk7424 жыл бұрын
Ile ma pan lat?
@PanJarekKozera4 жыл бұрын
@@h4wk742 No właśnie dokładnie tyle, żeby to pamiętać, ale... ale ja się dobrze trzymam i młodo wyglądam. Pozdrawiam
@mar-mz8kv3 жыл бұрын
@@PanJarekKozera ja pamietam lata 60 te i tez jestem szczesciara.
@PanJarekKozera3 жыл бұрын
@@mar-mz8kv No to jest nas paru szczęściarzy na tym pokręconym świecie. Pozdrawiam
@mar-mz8kv3 жыл бұрын
@@PanJarekKozera moje marzenie... Oby to wrocilo...
@bobsum17456 жыл бұрын
Co za zbieg okolicznosci. Urodzilem sie wlasnie tego roku, w Warszawie, i tez w niedziele.
@Terrus_385 жыл бұрын
Bob Sum Może tego słonecznego dnia?
@piotrglowicki55074 жыл бұрын
Nie ma się czym chwalić. W niedzielę urodzony i podczas mszy a na dodatek w czasie uniesienia kielicha
@richardwawrzyk23854 жыл бұрын
NO KIDDING WHAT THE STREET, .....
@bobsum17454 жыл бұрын
@@richardwawrzyk2385 Ja z Pragi. wiec urodzilem sie w Szpitalu Praskim, co troche dziwne, bo moi rodzice urodzili sie na Karowej, zreszta tak jak i moje dzieci.
@richardwawrzyk23854 жыл бұрын
@@bobsum1745 Ja sie urodzilem ( w trojkoncie Bermudanzkim) na Brzeskiej ale w domu ...dawno Temu od 43 lat jestem za Oceanem .🇺🇸
@asuseyi40547 жыл бұрын
jestem dumny z tej mojej Polski. kocham. .
@Sowa567 жыл бұрын
Paweł Paweł To nie jest Twoja Polska, to jest Polska gudłajów, tego dziadostwa jest na Wiejskiej ponad 80%.
@BigBoss19826 жыл бұрын
To żydoUBecka Polska była.
@jjsjsjs1114 жыл бұрын
@Robin Hood ONR jest świetny.
@maxpl03754 жыл бұрын
@@jjsjsjs111 xD
@pakolorente74233 жыл бұрын
@@BigBoss1982 I jest niestety do tej pory.
@RobRock077 жыл бұрын
Piękne ujęcia Warszawy.
@obadiah135 Жыл бұрын
Z rzeczywistoscia tamtych lat w prl ten film niema wiele wspolnego,typowa propaganda tamtych lat czyli zaklamanie uwczesnej rzeczywistosci.
@dariuszsowinski20022 жыл бұрын
Rudzki jest debest narrator !
@tadjanaszek885110 күн бұрын
Mieszkal w domu profesorow ul.Brzozowa , sasiad
@kingcasimirthegreat22282 жыл бұрын
Fajnie opowiedziana historia.Narrator super :-)
@tirza5098 Жыл бұрын
Narrator to wspaniały aktor p. Kazimierz Rudzki.
@jaceklangiewicz34867 ай бұрын
Bardzo dziękuję za ten Niedzielny poranek w Warszawie 1955. Miałem wtedy, zdaje się, niespełna roczek
@zdzisawbanasiak25544 жыл бұрын
Jakże my, dzisiejsi! nie doceniamy narodowego zrywu polskiego romantyzmu, wyrażającego się w ówczesnym haśle "Cały Naród buduje swoją Stolicę!". Podnieśliśmy się z rozpaczliwej bidy, poranieni, przetrzebieni, zapracowani, ze skromnymi możliwościami - ale właśnie dlatego trzymający się razem, jako Naród. Później, im nam było lepiej, tym bardziej się rozchodziliśmy, daliśmy się podzielić i narzucić sobie atmosferę wstydu za tamte lata. Gdy inni szanują własną, nawet bolesną historię, my bezustannie niszczymy groby i pomniki, wypieramy się życia własnych dziadów i rodziców... Już płacimy za to brakiem szacunku ze strony krajów Europy, odcięliśmy się od czasów odbudowywania się z powojennych ruin - jaką cenę za to zapłacimy?
@szymondobrzynski27862 жыл бұрын
""odcięliśmy się od czasów odbudowywania się z powojennych ruin", n ie rozumiem, w jaki sposób się odcięliśmy ?
@MariaKrumlowska Жыл бұрын
Duza.
@kudakcudak10 ай бұрын
Ja również nie rozumiem w jaki sposób niby się odcięliśmy, w jaki sposób niby zapomnieliśmy? Na każdym kroku czcimy zrywy narodowe, bohaterów, pomniki nadal stoją... Pamiętamy. Oczywiście naród się rozluźnił, jesteśmy 80 lat po wojnie, trzy-cztery pokolenia do przodu. Naturalnym jest, że ludzie bardziej żyją teraźniejszością i przyszłością, a nie tkwią mentalnie w czasach które znają tylko z opowieści dziadków czy kronik filmowych. Ale że zapomnieli - z tym nie mogę się zgodzić.
@mmgg06088 ай бұрын
Nie mamy rządów, które reprezentują polski interes narodowy. Pomiata nami agentura do wynajęcia/nieudacznicy, bez względu na chorągiewki partyjne
@wacekc37688 ай бұрын
Jaki romantyzm? Zwariowałeś czy ci bolszewicka indoktrynacja rudymenty rozsądku wypaliła? Co jest romantycznego w przepędzeniu przedwojennych warszawiaków i zastąpieniu ich zwożonymi ze wszystkich pipidówek zasłużonymi ubekami, których nie bez wysiłku nauczyli abecadła i zrobili z nich dygnitarzy? Oni sprowadzili tam swoich krewnych i przyjaciół i tak oto powstała społeczność współczesnych wsiawiaków, którzy ma swego prezydenta wybierają komucha. Ot i bolszewicki romantyzm!
@zofialuszczniska70355 жыл бұрын
Piekne stare filmy chwytaja za serce ludzie jakby troszke inni ja nie pamientam bylam malutkim dzieckiem
@johnfalstaff22705 жыл бұрын
Ja mialem wtedy 7 lat i we wrzesniu rozpoczalem nauke w szkole podstawowej. Co prawda nie w Warszawie ale w Gdyni, bo tam sie urodzilem ale mimo wszystko. Nie klocilismy sie czy PiS ma racje czy Platforma.
@ghjkghj69294 жыл бұрын
Byłem w tym roku z żoną na urlopie - wnioski: Budynki fajne a poza tym betonoza, brak zwykłych sklepików, dużo sodomitów, puste kościoły.
@blazejabc73303 жыл бұрын
Mega lektor, i te poczucie humoru. I pomyśleć że większość tych ludzi było dotkniętych wojną. Nawet powojenne ruiny jeszcze widać
@zdzisawdyrman4235 Жыл бұрын
Tu lektorem był akurat Kazimierz Rudzki. Wielki aktor. Dzisiejsze popierdólki "aktorskie" z telenowel we wszystkich telewizjach to mogą mu, a nie nawet nie mogą takim aktorom buty czyścić.
@ewa39955 жыл бұрын
A kobiety w sukienkach przeważnie chodziły i wyglądały mega kobieco😊
@jakubgg37814 жыл бұрын
Wtedy spodnie w modzie damskiej dopiero się pojawiały
@mareklipniak95195 жыл бұрын
Warszawa wówczas i obecnie jest pięknym miastem. Opiewano ją w piosenkach i w wierszach. Ten prosty film to jeszcze jeden pean na jej cześć, jego autorzy to są znani i cenieni twórcy.
@kifil243 жыл бұрын
Noo piękny beton, szkło i aluminium.. Pozdrawiam
@AVE_LUCIFERUS_666 Жыл бұрын
@@kifil24 TY ZAPEWNE WOLISZ SZALAS I DREWNIANY WYCHODEK ZA STODOLA:)
@oniona10436 жыл бұрын
w tym roku urodziłam się , ha,ha,ha ,ale jak kojarzę to ludzie lepsi byli dla siebie , szczersi i większy szacunek mieli dla siebie .
@pawelpap96 жыл бұрын
Ja tez się urodziłem w 1955 roku, nawet w 6:30 widać gdzie. Zupełnie jednak nie przypominam sobie żeby w 1955 ludzie byli lepsi.
@oniona10436 жыл бұрын
HA,HA,HA MYŚLAŁAM O TROSZKĘ WCZEŚNIEJSZYCH LATACH , JAK MIAŁAM 10 , 12 LAT . POZDRAWIAM
@tusepomaluj80846 жыл бұрын
Grażyna Kuc Skoro się Pani urodziła w 1955 to jak Pani może pamiętać 1943/ 1945 rok ? Raczej Pani chciała napisać późniejsze lata czyli lata 60 druga połowa .
@oniona10436 жыл бұрын
Oczywiście , pozdrawiam cieplutko .
@tusepomaluj80846 жыл бұрын
Grażyna Kuc Również pozdrawiam ;-)
@stanisawbartosik126 жыл бұрын
Przybyłem do Warszawy we wrzesniu 1956 na 4 lata.Potem,wielokrotnie ,przy różnych okazjach,przez 60 lat odwiedzałem naszą stolicę,obserwując zmiany i polecając ją swoim dzieciom i wnukom jako stolicę naszych regionalnych stolic tzn.Krakowa,Szczecina i Berlina
@krystynarakowiecki25583 жыл бұрын
Kocham ta wrzutkę " i Berlina". Brawo dla Pana !
@JezykFilmu5 жыл бұрын
Ale klimat!!! :)
@richardwawrzyk23854 жыл бұрын
Warszawa to byla Praga Poludnie .....Zabkowska Brzeska ,tam sie Urodzilem 1949 r .....Ach to byly czasy .
@-Pawuloniasty-4 жыл бұрын
Praga Północ
@richardwawrzyk23854 жыл бұрын
@@-Pawuloniasty- You right, have nice day. 👍
@BlazeMaster4 жыл бұрын
Fajnie było się przenieść do 1955 i pojeździć sobie z nimi w ich autobusie, ciekawe jakie komentarze pod tym filmem znajdziemy w 2040-tym
@sawomirpostek3583 жыл бұрын
2040 r.po rządach PIS-u w końcu wyszliśmy na prostą długi spłacone.
@janpstrowski80262 жыл бұрын
@@sawomirpostek358 święta prawda, oby nie dłużej
@annas.78815 жыл бұрын
Uroczy film I ten glos narratora! Wspaniale! 👍
@daf6545 жыл бұрын
"baba formalistka" złoto! :)
@jjsjsjs1114 жыл бұрын
Cudo. Jaki spokój bije z tego filmu....
@henrykw69852 жыл бұрын
W tym roku sie urodzilem. Wszyscy znajomi zawsze mowili... to dobry rocznik, a i film nie najgorszy.
@mariagrzegolska9252 Жыл бұрын
Rozpoczęłam naukę w liceum wPoniatowce.
@-Cheat Жыл бұрын
@@mariagrzegolska9252 okeJ?
@zoja6610 ай бұрын
Ja 1956!!!❤
@gabrielaokwieka538510 ай бұрын
W tym roku się urodziłam na Śląsku.Który pracował na odbudowę Warszawy🤔
@Kurkuma10 Жыл бұрын
1955 rok moich urodzin :) Chaussonów nie pamiętam, ale chyba były to pojazdy dobrej jakości*Dziękuję za udostępnienie !
@mellowtrax19794 жыл бұрын
Ślicznie się pani uśmiechała 🤗🤗🤗❤️❤️❤️
@gregorink9548 жыл бұрын
Lektor - Kazimierz Rudzki znany jako ojciec Pawła z filmu "Wojna Domowa".
@SaturdayCarFever8 жыл бұрын
Kaziu! Kaziu! :D
@77akademik5 жыл бұрын
Jako aktor, klasa, ale jako człowiek skończona zawzięta "świnia" przykładem Czesław Niemen i nie tylko.
@poprostupan19925 жыл бұрын
@@77akademik wyjaśnij
@pawel005554 жыл бұрын
77akademik dlaczego ? Wyjaśnij
@zdzisawbanasiak25544 жыл бұрын
@@77akademik Jest faktem, że zaszkodził Niemenowi, piłując go z wiedzy podobno wymaganej do bycia Artystą. Niemen udowodnił, że był nieprzeciętnym Artystą.
@rafirafi66843 жыл бұрын
Ładna warszawa Pozdrawiam 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱
@Dog_Tamer6 жыл бұрын
Oglądam ze świadomością że 80% aktorów nie żyję
@ellisyys63775 жыл бұрын
Fe der Niestety, smutne.
@SebaX925 жыл бұрын
W tym sam lektor...
@Alterego8080804 жыл бұрын
Ja zawsze mam uczucie jakbym duchy ogladal, troche "creepy" jak sie zastanowic nad tym...
@Mieczewo-rx1wf3 жыл бұрын
e
@Rio-by1eh5 жыл бұрын
I love the silent film , great voice over...and Thomas the Tank soundtrack...
@LeRoi7159 жыл бұрын
Jest jeszcze jedn film Andrzeja Munka nt. Warszawy w roku 1955/56? Tytul: Spacerek Staromiejski...cudo. Pan Munk tak kochal Warszawe i dzieki Niemu mamy co wspominac. Jaka ta Warszawa byla piekna w tych filmach....pamietam . Dziekuje~!
@papparira8 жыл бұрын
Piękna to była przed wojną po to już jak cały ten zafajdany PRL sama propaganda.
@arturpetrzyk73257 жыл бұрын
Rado Sław : Każdy wspomina co było piękne , "mruczki stękające" stękają, zawsze.
@arturpetrzyk73257 жыл бұрын
LeRoi715 "Spacerek Staromiejski" oglądnięty, urokliwy, Dzięki !
@LeRoi7156 жыл бұрын
Rado Slaw ja nie pamietam tej przedwojennej ale byly b. ubogie dzielnice pelne smierci przedwczesnej i ubostwa...jakie widac w filmach przedwojennych ...przestan gderac OK?
@kolorowejarmarki95973 жыл бұрын
@@papparira wypowiedź Himmlera z 24 września 1944 roku, w którym porusza sprawę Powstania Warszawskiego. Mówi m. in. : "" Walka ta jest najcięższa spośród tych, jakie prowadziliśmy od początku wojny. Można ją porównać z walką uliczną o Stalingrad . Wybrniemy z tego. A potem Warszawa, stolica, głowa, inteligencja tego byłego 16, 17-milionowego narodu Polaków będzie zniszczona, tego narodu, który od 700 lat blokuje nam Wschód. A wówczas historyczny problem polski nie będzie już ważnym problemem dla naszych dzieci. Wydałem rozkaz całkowitego zniszczenia Warszawy "" Obergruppenfuhrer von dem Bach otrzymał zadanie : spacyfikować Warszawę, tj. jeszcze podczas wojny zrównać Warszawę z ziemią. Przed zburzeniem ewakuować wszystkie surowce, wszystkie tekstylia i wszystkie meble. Rozkaz wykonano skrupulatnie. Codziennie z wymarłego miasta odjeżdżało tysiące wagonów załadowane dobrami. Ekipy specjalne przystąpiły do systematycznego palenia i burzenia całych jeszcze domów. Bombardowania i pożary w czasie powstania oraz niszczenie miasta z premedytacją po jego upadku doprowadziły do strat sięgających 80 % dorobku narodowego
@RyszardRybszleger6 ай бұрын
Urodziłem się w niedzielę 1952 roku ! w Poznaniu , jednak ,, klimaty ,, były podobne . Z przyjemnością obejrzałem , i proszę o WIĘCEJ 😂
@dajmos69696 жыл бұрын
Większość ludzi z tego filmu już nie żyje.Yo smutne
@zxc-lx5hw5 жыл бұрын
W przyszłości będzie to samo z nami to normalne za 40 lat po nas...
@mlew713 жыл бұрын
@@zxc-lx5hw Jak nas zaszczepia to ludzie beda zyc maksymalnie po 65 lat .
@festeplatte42253 жыл бұрын
A o tych autobusach to już wogóle nie wspominać...
@antonioestay63766 жыл бұрын
Este filme muestra que solo diez años después de finalizada la guerra, Varsovia era una ciudad que había sido reconstruida de manera muy importante. Interesante documento.
@christopferbla28505 жыл бұрын
pensé que yo era el único
@zibijas95804 жыл бұрын
Mogę oglądać godzinami 👍
@ekunsa4 жыл бұрын
10 lat po strasznej wojnie i miasto wygląda lepiej niż teraz tu i owdzie
@pawelnotts Жыл бұрын
Wtedy tu i owdzie wygladalo lepiej niz teraz 😉
@sayit4627 ай бұрын
Rok moich urodzin. Mieszkam w Perth Mama ma 92 lat w Domu Starcow. tutaj . Czas mija mija.
@adamkorniak255 Жыл бұрын
To były czasy, w których w każdym autobusie czy trolejbusie był konduktor sprzedający bilety.
@tomaszturek93822 жыл бұрын
Dziękuję za wstawienie filmu
@madmaninporsche9117 жыл бұрын
Super film, piękny klimat, Polki wtedy były jakieś takie też piękne. ;) Teraz to tylko piękna chirurgia estetyczna została hehe.
@kolorowejarmarki95973 жыл бұрын
@Marcin Tajny jak kobiety są traktowane, tak wyglądają
@przasnik-l6k2 жыл бұрын
i narzekanie
@andrzejchrzanowski96604 жыл бұрын
Narracja pana Kazimierza wspaniała.
@ritawencel82202 жыл бұрын
Piękny film w dzisiejszych czasach relacja pasażer kierowca nierealna,,,,,
@rafal83082 жыл бұрын
Piekny kierowca :)
@ІгорСтецько-э8ъ5 жыл бұрын
I LOVE WARŚAWA ....
@plattonxyz...69745 жыл бұрын
Spojrzcie na tych mlodych ludzi... Minely 64 lata i...
@johnfalstaff22705 жыл бұрын
90% z nich juz nie ma...
@-Pawuloniasty-4 жыл бұрын
Wszystkich nas to czeka, kiedyś...
@mar-mz8kv4 жыл бұрын
Bardzo mi sie podobaly te lata. Mam porownanie, wiec tamte byly lepsze.
@dasboot59034 жыл бұрын
@@mar-mz8kv < Zalezy jak dla kogo - komuchy mialy sie doskonale wowczas !!!!
@mar-mz8kv4 жыл бұрын
@@dasboot5903 normalni ludzie tez tylko agenci musieli sie borykac bo obmyslali jak tu dojsc do koryta.
@nopeoppeln3 жыл бұрын
jak na 55 rok, to kozacko zrobiony, komentarz bardzo nowoczesny ale archaicznie zrobiony :D
@Dark-tg8cj Жыл бұрын
Muzyka Jan Krenz. Tak się pisze muzykę ilustracyjną, współcześni k.,,kompozytorzy" Trzaski i inne yassy...
@sysispgm27914 жыл бұрын
Piekna Warszawa. Wolna od nowoczesnych osiedli, biurowców i słoików...
@as-od3sb3 жыл бұрын
tacy wszyscy eleganccy
@Slownerer3 жыл бұрын
Taka była moda
@andrzejzuger9143 жыл бұрын
@@Slownerer a teraz wszyscy chodzą ubrani jak uchodźcy
@Hanisia-i3z7 ай бұрын
1955 to jest już 10 lat po wojnie i ja się wtedy urodziłam. Był wtedy w Warszawie zlot światowy młodzieży. Podobno spacerowali pod oknami szpitala na Karowej i wołali w: niech żyje fabryka dzieci!!! A mój tata byl tak niecierpliwy, że wdrapał się na drzewo i zaglądał przez okno. A lekarz na niego krzyczał : człowieku co ty robisz??!! 😂😂❤❤❤
@MrBaluba535 жыл бұрын
Małe arcydziełko !
@mar-mz8kv4 жыл бұрын
Niech wiecej ludzi to obejrzy a szczegolnie mlodzi. Niech poczuja klimat tamtych lat. Ten film to nie propaganda jak wam wpiera prawica.
@przasnik-l6k2 жыл бұрын
no propaganda
@mar-mz8kv2 жыл бұрын
@@przasnik-l6k nie, bo zylam w tamtych czasach to wiem.
@przasnik-l6k2 жыл бұрын
@@mar-mz8kv jeździłaś tramwajem de besta, prawica mówi, że nie było tramwajów (twoje urojenia)
@mar-mz8kv2 жыл бұрын
@@przasnik-l6k jeździłam, bo jestem warszawianka... Chyba ty masz urojenia...
@paulocezarzorzi48593 жыл бұрын
dziekuje bardzo.
@joannajoanna24912 жыл бұрын
Fajne ludzie.
@Bogd79410 ай бұрын
Autorem zdjęć jest Romuald Kropat. Ten sam, który był współorganizatorem zdjęć do serialu "Czterej pancerni i pies".
@Piotr626 жыл бұрын
Czasy bez tandety , dziadostwa , chamstwa i nie bylo kretynskich reklam !
@wowerman5 жыл бұрын
Jako produkcja to nawet ładnie zrobiona.Gustownie ubrani ludzie, ujęcia kamer.Podobała mi się scenka w autobusie" gazu". Iście film szpiegowski,haha. Wiadomo ,że film ma podtekst propagandy komunistycznej jakobo nam tak miło i dobrze w tym systemie. Jednak pustki w sklepach i wszstko surowe i bez technologi oto powojenna Polska. Komuna(common,comun-wspólnota,wspólne). Ja nigdy bym nie chciał wrócić do komunizmu,to samo destrukcyjny system. Koniec polityki. Dzięki za film.
@kolorowejarmarki95973 жыл бұрын
Co było surowe??? Była doskonała kiełbasa surowa biała i jeszcze taki materiał z czystej bawełny. Nazywał się surówka
@tomaszroot4 жыл бұрын
Ale świetny film
@cotletco.98166 жыл бұрын
Nie licząc ustroju to pod względem jakości życia duży przeskok ( porównując to co było przed wojną ). Później niestety coraz większy dystans do zachodu.
@tadeuszmierzecki59177 ай бұрын
Ja mieszkałem na Targówku więc z tych czasów pamiętam moje wyprawy z ojcem na ruchome schody a wcześniejsze czasy to wyprawy z matką na "gęsiówkę " do więzienia gdzie siedział ojciec.
@borez19363 жыл бұрын
W tym roku moja babcia się urodziła fajny film
@danielyczak41465 жыл бұрын
Tyle powiem że 10 lat po zbrodniach mamy wspaniały kraj mlekiem i miodem płynąca. Paranoja.
@johnfalstaff22705 жыл бұрын
Ale wiesz, pamietam ze miod byl bardzo tani a po mleko nie musiales chodzic do sklepu. Zawsze rano pelna butelka mleka stala pod drzwiami naszego mieszkania.
@TheMsWeRoo4 жыл бұрын
Mój tato akurat akurat rok później się urodził. Niestety nie ma go na świecie
@malgorzatazygmunt506610 ай бұрын
Miasto moich rodziców i moich narodzin miasto wolności i nadzieji
@danielcunningham11442 жыл бұрын
They rebuilt Warsaw pretty quickly after the war. Those bus uniforms looked like military uniforms though.
@jerzywnorowski2 жыл бұрын
Wspomnień czar !! Czasy się zmieniają i my w nich .
@zbigniewwlodarczyk64388 жыл бұрын
pan rudzki ! brzmi pewnie jak krol Artur -ale ten glos, ten aktor- osobowosc . podobnie jak jan susin!
@tusepomaluj80846 жыл бұрын
zbigniew wlodarczyk Suzin a nie Susin ! Do kurwy nędzy ! Jasne ?
@bronco65 жыл бұрын
@@tusepomaluj8084 ale Jan Suzin to była kultura.
@kathrynmcmorrow71705 жыл бұрын
I've heard of flagging a taxi. But in Warsaw they flag the busses. 😉
@Rio-by1eh5 жыл бұрын
@ 8:34 is the TRUE origin of HIPSTER , backpack, the hat, etc...
@kathrynmcmorrow71705 жыл бұрын
@@Rio-by1eh My thought, too! XD
@mariuszchile4 жыл бұрын
Moja mama miala wowczas 3 lata. Dzis juz jej tu niestety nie ma...
@alicjabojnowska40444 жыл бұрын
Jeszcze mnie długo na świecie nie było . moja mama była małą dziewczynką z warkoczykami,.
@matijos61784 жыл бұрын
gdzie można obejrzeć kolejne części ?
@Ajax77046 жыл бұрын
czasy podłe, ale przynajmniej nie było tych wstrętnych reklam.
@enuajsifoto6 жыл бұрын
Ja nie widze tutaj zadnej dychotomii - podle czasy poznaje sie po wszechobecnych wstretnych reklamach. A wtedy czasy byly podle bo tak powiedzieli w dzienniku telewizyjnym ci ktorzy maja Polske w kieszeni?
@kolorowejarmarki95973 жыл бұрын
Nie oglądaj telewizji. Nie słuchaj radia. Przejdź całkowicie na internet. I nie będziesz miał reklam. I wreszcie będzie normalnie
@piotrglowicki55074 жыл бұрын
W dużym mieście niedzielę tłumy ludzi. A w małym mieście puste ulice w niedzielę.
@isadora74095 жыл бұрын
A teraz za rozmowę z pasażerem 500 zł kary. Za zatrzymanie po za przystankiem 500 zł kary.
@Jack-jh7fk5 жыл бұрын
Czyli 500+ha ha ha ha ha ha ha
@johnfalstaff22705 жыл бұрын
@@Jack-jh7fk, przeciez z czegos rzad musi te pieniadze generowac.
@Termidryna4 жыл бұрын
@@johnfalstaff2270 tak i na pewno kara jaką nakłada firma transportowa na kierowcę trafia do rządu.
@kubamiki594 жыл бұрын
@@Jack-jh7fk nie śmieszne raczej żałosne
@mariawawrzak21814 жыл бұрын
Kocham Polske
@revenge31784 жыл бұрын
Nostalgia......
@beata659310 ай бұрын
I pomyśleć, że w tym czasie w ubeckich katowniach zamęczano ostatnich patriotów.
@peterlj6137 ай бұрын
tacy sami patrioci teraz w rzadzie.
@mariusclockworkorange3726 жыл бұрын
Fanny klimat na spokojnie
@80snewwavemusic-synthpostp806 жыл бұрын
PKiN już skończony, a Teatr Wielki z rusztyowaniami... o Zamku Królewskim nie ma co wspominać - odbudowa skończyła się w latach 70-tych.
@ghjkghj69294 жыл бұрын
Byłem w tym roku z żoną na urlopie - wnioski: Budynki fajne a poza tym betonoza, brak zwykłych sklepików, dużo sodomitów, puste kościoły.
@gregski32724 жыл бұрын
Chciałabym cofnać czas
@wojcio4 жыл бұрын
5:12 - 5:19 Tak mniej więcej musiał wyglądać widok z kiosku Juliusza Kalodonta. :-))
@dariuszwojtaa44133 жыл бұрын
Ile razy oglądam ten film to nie potrafię ogarnąć gdzie ci wszyscy ludzie jadą rano w niedzielę ? Wszystkie autobusy na trasie...