Nagyon örülök a beszámoló nak, lakás felújítást tervezek, az épület a 80- évek végén épült természetesen padló szigetelés nélkül. Evvel az anyaggal utólagosan megoldható a probléma.
@elektromosfutesek Жыл бұрын
Igen, ennek pont ez a lényege. Felújítás előtt érdemes konzultálni szakemberrel.
@Nazco Жыл бұрын
2. videó, amit az előadótól hallgatok, borzalom ez is. Negyed ennyi időben ennél sokkal jobban el lehet mondani...
@torpemonguz Жыл бұрын
3 cm xps bemarod a 16-os csövet kitöltöd csemperagasztóval, és mehet rá, a járólap.. máris tudsz 33 fokos vízzel fűteni..
@Wasya875 ай бұрын
Mennyi az élettartama egy ilyen szerkezetnek? Nem töredezik össze az XPS a használat során?
@akosharka1938Ай бұрын
@@Wasya87 xps 300 (30tonna /nm) bőven elég egy lakáshoz.. xps 500 már ipari csarnokba megy - Hogy ne mocorogjon alura is ragasztás és a tetejére is egy háló + ragasztó, igy jóval olcsobban kijössz
@zsoltsvelta15 күн бұрын
20évvel ezelőt igy szigeteltem magamnak 5c beton fólia szigetelés hőtűkör fólia 7c beton,de én az xps azon a helyen ahol járunk hagytam köze 2-3c gerincnek azért ,hogy legyen egy teherviselő gerinc ott ahol közlekedűnk.
@zaholanehajnalzsuzsanna35456 ай бұрын
A legjobbkor. Köszönöm!
@elektromosfutesek6 ай бұрын
Örülök, ha hasznos volt a videó!
@BálintMiklós-j7p Жыл бұрын
Üdv, Azt vettem észre, hogy egyes mértékegységek mintha hibásan hangzottak volna el. Pl w/mk -> w/m²k és a n/m³ -> n/m² Szerintem érdemes lenne egy egy felirattal javítani. Számomra ez kicsit olyan hatást keltett, mintha egy laikust hallgatnék. De ettől függetlenül hasznosnak tűnt a videó, köszi.
@MrPityuuu Жыл бұрын
A hővezetési tényező mértékegysége a W/mK szóval teljesen jól mondta a videóban, ezzel az adattal jelölik a szigetelőanyagokat. Amire te gondolsz az a hőátbocsátási tényező, annak valóban W/m²K a mértékegysége, de a kettő nem ugyanaz, ne keverd össze. A hővezetési tényező az adott anyag keresztmetszetén áthaladó hőmennyiség. Ezért méterben van megadva, hiszen a vastagságát nem tudod négyzetméterben megadni. A hőátbocsátási tényező pedig adott anyagnak egységnyi területén átadott energia, tehát egy ebből épült fal felületén átadott energia.
@elektromosfutesek Жыл бұрын
@@MrPityuuu Így van, köszi!
@Totya7911 ай бұрын
Érdeklődöm, hogy bitumenes aljzatra mivel lehet rögzíteni az építőlemezeket?
@zaholanehajnalzsuzsanna35456 ай бұрын
Csempe ragasztóval. Azzal is ajanlja a gyártó
@turulcsaba689 ай бұрын
Szuper ez a videó ! XPS hőtükörrel...De azért ez már 5 éve sem volt titok. én a parkettára telepitettem a fütőfoliát. 2 cm xps-- szivacsos hőtükör- fütőfolia -
@kalmancsiszler336428 күн бұрын
Üdv! Retegrend lentről: szerelőbeton, vizszigeteles, 6cm lepésállo, párazáró fólia, 5cm aljzat beton és nem marad több helyem csak a kb 5mm ragaszto es a 8mm jarolap. Kérdés, hogy azon az 5 cm ajzat betonon mennyi hőt veszitek, van e értelme szigeteles nélkül belerakni a a ragosztoba a szőnyeget? Van-e ilyenről tapaszralat? 1,5 m2 wc és kb 4 m2 fürdő lenne. Köszönöm a valaszt!
@elektromosfutesek25 күн бұрын
Üdv! Mivel ez egy modern rétegrend, azaz van aljzatszigetelés, semmi gond nincs ezzel. Az 5cm-es aljzatbeton lényegében egy hőmegtartó közeg lesz a szigetelés felett ilyen esetben. Részben átfűtődik, de a hő nem fog távozni, csak felfelé. A fűtőszőnyeget nyugodtan le lehet rakni, és mehet rá a hidegburkolat. Ha van a szerelő és aljzatbeton között szigetelés, nincs szükség építőlemezre.
@kalmancsiszler336419 күн бұрын
Köszi a választ! Kipróbálom mindenképp, viszont a 150 wattosat gondolnám tutibbnak. Ha meg nem elég, még mindig tudok fűtőpanelt is tenni. Jövök majd beszámoloval.
@lajosnagy968910 күн бұрын
FONTOS! A fűtőszönyeget először öntsd ki aljzatkiegyenlítővel és utána ragaszd a járólapot. Ha közvetlen ragasztasz a fűtőszőnyegre nagy eséllyel sérülni fog a kábel. A legjobb mester is leejthet egy vödröt, kanalat, vagy glettvassal megsérti a kábelt és kuka az egész. Nagyon sok ilyennel találkoztam. Utána jön, hogy hogy keressem meg a hibát esete + javítás. Gondold el, hogy azon a vékony kábelen fog térdelni a mester amíg ki nem rakja az egészet. Hiába rak alá bármit, ahogy fárad ő is hibázhat. Egyetlen hiba és kuka az egész padlófűtés.
@fanaticpass Жыл бұрын
üvegszövet hálós xps semmi több.
@karolyandras6 ай бұрын
Nagyon sok felesleges magyarázat, a tábla méreteinek elmagyarázása meg kritikán aluli. A terhelhetőség meg egy nagy átverés! Nem ez az az ember aki ennek a terméknek a reklámozására való! Ez egy XPS , melyre gyárilag kasíroztak valamit. Házi kivitele: XPS , mindkét oldalán hálózva flexi ragasztóval. Az is jó kemény!Ráadásuk csillagászati az ára!!!! A 20 mm-es 1db 8.000,- Nyolcezer Ft/0,75 nm!
@dawebee9073Ай бұрын
Nem láttam se a terméket sem a felhasználását
@Zoltan.Feher.Official6 ай бұрын
Szia! Ki gyártja ezt a cuccot?
@ferencgyori6172Ай бұрын
Szia! Nem kell kötésbe rakni? Mondjuk 3+3 cm? Ha leraktam le kell hálózni és úgy lehet rá burkolni vagy nem kell rá aljzat és úgy a burkolat? Válaszodat köszönöm!
@elektromosfutesekАй бұрын
Üdv! Természetesen eltolással kell lerakni. Itt vannak róla képek: futesotthon.hu/Epitolemez-20mm Ha le van rakva, rá lehet egyből burkolni. A lemez külseje hálózott kemény réteg.
@IstvánKertész-z5b2 ай бұрын
Szia, mivel nekem nem sok lehetőségem van , csak a 6 mm-es jöhet szóba. Mi van ha az építő lemez alá aufóliát rakok? Vagy a tetejére a fűtőszőnyeg és az építő lemez közé??? Tudnál válaszolni?
@elektromosfutesek2 ай бұрын
Üdv! Sajnos ezeknek a vékony kiegészítő rétegeknek, mint fólia, nem igazán van szigetelési hatásuk. A 6mm-es építőlemez viszont több, mint a semmi, a lefelé távozó hőt legalább megfogja.
@IstvánKertész-z5b2 ай бұрын
@@elektromosfutesek Köszi, arra gondoltam hogy hőtükör hatásként lehetne alkalmazni. Inkább a szigetelő lap alá rakom, mint a szőnyeg alá.Szigetelőlap alatt biztonságosabb lesz. :)
@szabolcscsicso37547 ай бұрын
Sima 2cm XPS lapot ha leragasztok azon megàll a padlopon? Majd arra jàrólap az úgy jó lehet?
@elektromosfutesek7 ай бұрын
Üdv! Nem mindegy, hogy milyen az XPS, főleg, ha arra aljzatkiegyenlítő megy. Ott, ahonnan az XPS-t beszerzi, kérdezzen rá, hogy az megfelelő-e, és mi a helyes rétegrend.
@lajosnagy9689 Жыл бұрын
Remek cucc. Igazi "életmentő" padlófűtéshez. Én is ezt használtam felújításkor padlófűtéshez
@Wasya875 ай бұрын
Milyen a kialakított rétegrend pontos felépítése, ha szabad kérdezni?
@lajosnagy96895 ай бұрын
@@Wasya87 Felújítás nyaralóban 20m2. Felső lágy betonréteget leszedtük a kemény, alap betonig. Utána szinteztük aljzatkiegyenlítővel. Utána csemperagasztóval 2cm vastag DIMAT építőlemezt felragasztottuk. Rá a tervnek megfelelően 143m hosszú 6mm fűtőkábel (20W/m) 9cm távolságra. Kábelt Stanly "C" 14mm-eres tűzőkapoccsal rögzítettem kézzel benyomkodva kb 20cm-eneként, hogy a kábel ne sérüljön. Utána 2cm (28 zsák) Novoplan Maxi aljzakiegyenlítővel kiöntve. Burkolólap Keraflex Easy csemperagasztóval ragasztva. Ügyelni kell, hogy a kábelen lehetőleg mezitláb vagy zokniban mászkáljunk. Ha a kábel sérül, vagy megnyomódik, akkor kuka az egész.
@lajosnagy968910 күн бұрын
@@Wasya87 -Alapbetonra ragasztottam az építőlemezt flex csemperagasztóval. -Építőlemezre rögzítve a fűtőkábel U alakú tűzőkapoccsal (TŰZŐKAPOCS ˝A˝14MM 1000 DB STANLEY) szigorúan kézzel belenyomkodva 25cm távolságokban ügyelve hogy ne sérüljön a fűtőkábel. -Kábelezés és aljzatkiegyenlítőzés közben cipő nélkül, zokniban közlekedtem, hogy kerüljem a kábel sérülést. -Építőlemez Primer G tapadóhíddal lekenve. -Fűtőkábel 20mm vastagon MAPEI NOVOPLAN MAXI aljzatkiegyenlítővel kiöntve. -1 hónap száradási idő. -Járólap Mapei Keraflex Easy S1 ragasztóval rögzítve.
@gyorgyt.2246 Жыл бұрын
Padlófűtéshez a lamináltpadló rossz hő átadó.
@elektromosfutesek Жыл бұрын
Igen, ezért javasolt, hogy maximum 12-14mm vastag legyen, és padlófűtéshez ajánlott, ha valaki ragaszkodik a fa laminálthoz.
@jenotobai3442Ай бұрын
Nézhetetlen ez a komunikáció.
@pmikiАй бұрын
Komminikáció lesz az!
@petronas215 Жыл бұрын
Krva drága
@ezelesan Жыл бұрын
eltudom képzelni, plusz még a lerakása...😡
@elektromosfutesek Жыл бұрын
Az ára egyrészt relatív, továbbá a lényege pont az, hogy sokkal olcsóbb, mintha egy teljesen új 25-30cm-es rétegrendet kellene kialakítani, ami ráadásul hetekbe és szakemberek idejébe kerül. Ennek fényében remek alternatíva.
@lajosnagy9689 Жыл бұрын
Az, de enélkül nem szabad padlófűtést építeni. Két ismerősöm is belefutott ebbe a hibába hogy spórolt vele. Beton minden hőt elszív. Nem is használják a padlófűtésüket. Én tanultam a hibáikból és 20mm-est tettem le ebből a lapból, rá fűtőkábel (20W/m, 9cm távolságban), 20mm Mapei Novoplan Maxi, burkolólap. Pillanatok alatt felmelegszik a burkolat. 1 óra alatt a szobahőmérséklet 4 fokot emelkedik. Teszteltem a lapot is. Nagyon jó hőszigetelő.
@horestapisti2 ай бұрын
Érdeķlödnék , hogy a lefektetett lapokra műgyanta padló buroklat közvetlenül mehet?