Promiň, ale asi mi vadí když říkáš AJEASOU, ISO je česky a líp se to poslouchá. Diky za video.
@mirekdanda4 жыл бұрын
Docela zajímavé, jen tak dále, díky
@kubaAanet4 жыл бұрын
Děkuji, vážím si toho!
@17ps174 жыл бұрын
Zdravím, zeptal bych se jenom k tomu co zaznělo ve videu. Proč je počet snímků 25nejlepší? Není kvalitnější obraz když tak řeknu blbě.. čím víc tím líp? Děkuji za odpověď. :-)
@kubaAanet4 жыл бұрын
Je to 24 snímků. Je to ustálená norma, která se používá během natáčení velkých filmů, ale nemusí to být nutně výhodou. I 25 snímků je pořád standart. V podstatě jde o to, že s těmi 24 nebo 25 snímky se pak lépe pracuje v post-produkci, at už jde o velikost souboru, nebo přidání efektů, těch 24 snímků to tak nějak nejlépe ,,snáší". Pokud ale chcete natáčet ve Slow-mo, potom doporučuji více snímků za vteřinu. Ještě vysvětlím v dalším videu. :D
@premyslcerny10614 жыл бұрын
Jakube moc děkuji za veškeré informace kolem létání aktualizaci a zkrátka všeho co se Meviku Mini týká jsou pro mě velice přínosné a cenné jsem začátečník a vše je pro mě moc užitečné.Droník je super.Teď ještě udělat ty zkoušky v červnu.Přeji Ti hodně úspěchů v další činnosti.
@kubaAanet4 жыл бұрын
Děkuji za podporu! Jsem rád, že se Vám videa líbí, a že droník létá. Přeji hodně srandy s tímto malým, ale šikovným dronem. :D
@zilamila95734 жыл бұрын
Video SUPER pro amatéry jako já super podání které člověk pochopí! Díky 😉 Ještě otázka mas pocit ze s aktualizaci se zlepšila síla signálu a dolet? Díky
@kubaAanet4 жыл бұрын
Tahle nejnovější aktualizace by měla přinést i zlepšení komunikace mezi dronem a ovladačem, tudíž vylepšit dolet. Ale nevím, jak moc to bude znát. Musím ještě vyzkoušet. 😅
@vl.k.18264 жыл бұрын
Ahoj Jakube, pěkný a srozumitelný video, dávám palec nahoru. Měl bych praktický dotaz - když létáš třeba ve městě, tak v zóně, kde se lítat nemá se vůbec nedá vzlétnout, nebo to jde v nějakém minimálním vzdálenostním režimu ? A jak to funguje, kdybys třeba vyletěl z místa bez GPS signálu na místo ,kde sinál GPS je, ale bylo by to zrovna v té zóně? Dron se vrátí - RTH, nebo přistane tam, kde je? Díky Vláďa
@kubaAanet4 жыл бұрын
Zóny mají různé druhy a různá kritéria. Rozdělení zón se dá najít na stránkách DJI, pokud létáte s dronem od DJI. Ale abych odpověděl na Vaší otázku: Pokud budete chtít vzlétnout s dronem v zóně, která je zakázána (např. letiště), tak dron vůbec nevzletí. Pokud už budete ve vzduchu a dostanete se na hranici zakázané zóny, tak Vám dron napíše, že dál neletí a zůstane stát na místě ve vzduchu, nebude se vracet, ani přistávat. Pak jsou i další zóny, kde létat můžete, ale jenom do určité výšky. Tohle je moje zkušenost s drony od DJI, u ostatních dronů nevím.
@vl.k.18264 жыл бұрын
@@kubaAanet Díky za info.
@kubaAanet4 жыл бұрын
@@vl.k.1826 není zač, rádo se stalo.
@petrsmolik644 жыл бұрын
Jakube prosím tě, jak je to s větrem? Já už se bojím lítat v 10m/s. Jsou ale i tací, co lítají ve 20m/s a tvrdí, že to je v poho. Zkoušet to nechci. Díky za tvůj názor :-)
@kubaAanet4 жыл бұрын
U Mavic Mini se udává 8m/s, ale dron vydrží i víc. Taky je dobry, že pokud fouká hodně, dron Vám to napíše a toto varování se vyplatí poslechnout. Jednoduše, když víc fouká, tak byste měl létat víc opatrně, abyste se kdyžtak mohl hned vrátit zpátky.
@patrikplechac88564 жыл бұрын
Ahoj prosím te chci se zeptat ty aktualizace si děláš sám ?
@kubaAanet4 жыл бұрын
Když jdeš litat s Mavicem Mini a otevřes tu aplikaci Dji Fly, tak ti to nabídne aktualizace. Pak to stačí jen stáhnout a aktualizovat. Samozřejmě musíš být připojeny k Wi-Fi, aby ti to ty aktualizace nabídlo.
@janjechino85134 жыл бұрын
Jakube dobrý, ale co je to "ajsou" ??? Myslím, že tím akorát pletete lidem hlavu, mezi fotografy to bylo vždy ISO a žádné anglické názvy se nepoužívali..
@kubaAanet4 жыл бұрын
Slovo ISO je z angličtiny, takže to je ta původní, správná výslovnost. A moje výslovnost prameni z toho, ze chodím na Anglickou univerzitu. :) Ale děkuji za Váš názor.
@pp-dh1te4 жыл бұрын
@@kubaAanet Slovo ISO není z angličtiny ale z řečtiny a znamená stejný. A čte se ISO (česky), viz. cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_organizace_pro_normalizaci (Je častým omylem považovat ISO za zkratku z anglického názvu. Ve skutečnosti je odvozeno od řeckého slova ἴσος (isos), znamenající stejný ve smyslu shodného pojmenování téhož bez jazykových rozdílů.[2] Název organizace by se tedy dal považovat za backronym. ) To jen tak k doplnění.