W Kościele modernistycznym takich kazań nie ma , niech Ks. Grzegorza pan Bóg ma w opiece i prowadzi.
@Tabita3316 жыл бұрын
Bóg zapłać Ks.Grzegorzowi za to kazanie! Trzeba nam wszystkim pokory i pokuty, modlitwy i opamiętania. Aby 100 lat niepodległości Polski było powodem do dziękczynienia i prośby o mądrość. To robię codziennie.
@PatrooPL6 жыл бұрын
Jako człowiek przygotowujący się do Małżeństwa bardzo Księdzu dziękuję za to kazanie. Deo gratias!
@panjanek91226 жыл бұрын
Wspaniałe kazanie, niech dobry Bóg dopomoże, aby zostało w pamięci jak najdłużej.
@MM-dh2hl5 жыл бұрын
Piękna nauka.
@marcingrzeszczak18075 жыл бұрын
Piękne kazanie, Bóg zapłać.
@robertbogucki36516 жыл бұрын
Bóg zapłać z Panem Bogiem
@kurkinasadze74926 жыл бұрын
Dziękuję za słowo i przypomnienie tych trudnych historycznych faktów z dziejów naszego narodu. Jest to słowo ku przestrodze... Brońmy się i nasze dzieci przed Czarnymi parasolkami i niebezpieczną ideologią, lansowaną w Europie.
@TheJanner115 жыл бұрын
Dziękuję za materiał.
@jarosawderybowski17066 жыл бұрын
Dziękuję. Boże zapłać i my odrobine wspomóżmy.
@zeronapfron41204 жыл бұрын
Majstersztyk!!!
@WojciechTrojanowski19786 жыл бұрын
I nie wyciągają ludzie z tego wniosków. To wszystko działo się przed Soborem Watykańskim II, który jest tak krytykowany jako źródło wszelkiego zła. Warto to sobie wziąć do przemyślenia.
@sarnikowskirafal6 жыл бұрын
wydaje mi się w kontekście SWII chodzi raczej o zło w Kościele itd., a nie to to, że przed SWII ludzka natura była lepsza. To jest pomieszanie pojęć.
@WojciechTrojanowski19786 жыл бұрын
@@sarnikowskirafal Właśnie zdaje się, że nie, szanowny Panie (czy może Szanowna Pani). Zarzuca się - słusznie czy nie, to osobna kwestia - że SWII sprawił, że ludzie stracili wiarę i zaczęli odchodzić (odwracać się) od Kościoła itd. Otóż odwracali się od niego już dużo dużo wcześniej. SWII był zwieńczeniem tych, niestety, tendencji. To jest bardzo złożony temat. Proszę się w żadnym razie nie oburzać za to, co napiszę, ale często podnosi się kwestię, że po SWII zlikwidowano Mszę św. i że jest to jeden z powodów, że w Kościele nastąpiło takie rozprzeżenie wśród wiernych itp. Otóż w czasach, o których mówi Ksiądz była i Msza trydencka, i było nauczanie, i był autorytet kościelny, i dogmaty przestrzegane itd. A jednak większość ludzi żyła w sposób bezbożny. Dlaczego?