Nie wiem czy da się lepiej, jaśniej wyjaśnić różnice między tymi trzema rodzajami 😘 DZIĘKUJĘ, że nagrywasz takie filmiki💖🥺 Dla osoby, która nie ma od kogo się bezpośrednio nauczyć i może polegać tylko na internecie, to takie porządne, ułożone, zadbane lekcje są na wagę złota!! 👏🤗💖 Serdecznie pozdrawia początkująca 👩💻😄
@Szyjpl4 жыл бұрын
Dziękuję Barbaro! :)
@pierzvnek5 ай бұрын
No i fajnie! Wszytsko szczegółowo wyjaśnione, dlaczego tak, a nie inaczej 👌🏻
@iw4038 Жыл бұрын
Super te nowe maszyny. Ja na starym Łuczniku gdzie jest tylko stebnówka i zygzak muszę dużo więcej czynności zrobić. Ale dziurki też daję radę robić. Ten pierwszy Singer bajer!
@MartaZubowicz4 ай бұрын
bardzo dziękuję za ten genialny tutorial. teraz już umiem szyć dziurki
@anitaszewczyk32512 жыл бұрын
Dziękuję za ten filmik. Życie stało się prostsze
@zbigniewchmielewski3563 жыл бұрын
Nareszcie zrozumiałam.Bardzo dziękuję za profesjonalny filmik. Jest bardzo pomocny. 👍🏼
@Szyjpl3 жыл бұрын
Dzięki za komentarz i miłe słowo! Pozdrawiam!
@korneliazajac-romanowska58045 ай бұрын
Idealne wytłumaczenie ❤
@katarzynakasperczyk62112 жыл бұрын
Dziękuję! Bardzo logicznie i przystępnie to wytłumaczyłeś!
@Szyjpl2 жыл бұрын
Dziękuję Katarzyno! Dobrego dnia!
@ewakowalczyk14394 жыл бұрын
Dziękuję za ten filmik ☺️ Instrukcja od Singera, jest bardzo nieczytelna, a dzięki Tobie w końcu się nauczyłam👏👏👏👏👏
@Aaaa1234-a27 күн бұрын
Swietny filmik. Co do singer 4423mam..uszylam mnostwo dziurek juz te tzw bielizniane na koszulach..wychodza ok. Nie ma koniecznosci w tym modelu cofania i przywracania symbolu dziurki na pokretle gdy szyje sie jedna dziurke do konca cyklu i zaczyna sie nastepna..maszyna sama to wie.
@janusznowak78044 жыл бұрын
Oglądam różne porady i są bardzo pomocne a przede wszystkim na wysokim poziomie
@Szyjpl4 жыл бұрын
Dziękuję!
@nataliabuszta93764 жыл бұрын
Dziękuję ❤️ nie wiedziałam co się dzieje a filmik pomógł ❤️
@malgorzatakasica77743 жыл бұрын
Mam Singera 4423 i pół dnia się wściekałam, bo maszyna raz szyła a raz nie. Dobrze, że trafiłam na Twój film! Teraz wiem co robiłam źle. Dziękuję!❤️
@Szyjpl3 жыл бұрын
Super, że udało się pomóc! Powodzenia!
@JolaK-i1l6 ай бұрын
Super filmik. Dziękuję 😊. Mam Janome HD 1800 i problem... ścieg zygzak z jednej strony ( jak maszyna wraca i szyje do przodu) jest rzadszy. Czy coś można na to poradzić. Maszyna na gwarancji. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
@edekedek68734 жыл бұрын
Rewelacyjne porady. W punkt.
@Szyjpl4 жыл бұрын
Dzięki!
@aleksandrakocman43004 жыл бұрын
Narescie znalazłam to czego szukałam! Mega dokładnie! Super ! Dziekuje :)
@Szyjpl4 жыл бұрын
Dzięki! Cieszę się, że pomogłem :)
@tulaj_pieska4 жыл бұрын
Świetna lekcja! Prosto wyjasnione roznice, juz wiem jak zrobic na mojej :)
@Szyjpl4 жыл бұрын
Dziękuję ;)
@elamaciaszek72274 жыл бұрын
Dziękuję za fachową poradę
@Szyjpl4 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz!
@monikaw71114 жыл бұрын
Dziękuję za odpowiedź
@AnnaLauriea4 жыл бұрын
Dzięki!! Uratowales mi życie 🤗
@Szyjpl4 жыл бұрын
Dzięki Anno :) Cieszę się, że film pomógł!
@Magda-pp7sd3 жыл бұрын
Super materiał
@Szyjpl3 жыл бұрын
Dzięki Magdo!
@pantadeusz83924 жыл бұрын
cześć 🙂 Moglibyście zrobić odcinek o pikowaniu ?
@Szyjpl4 жыл бұрын
cześć. Weźmiemy pod uwagę :) Dzieki za sugestię. Napisz jeszcze tylko, co konkretnie znaczy dla Ciebie pikowanie, bo do tematu można podejść z kilku stron :) Pozdrawiamy!
@pantadeusz83924 жыл бұрын
@@Szyjpl W tej kwestii jestem zielony. W mojej maszynie w zestawie była płytka do pikowania i cerowania więc zwracam się z prośbą o wytłumaczenie od podstaw jak to działa ( pikowanie )
@Szyjpl4 жыл бұрын
@@pantadeusz8392 Płytka służy do przykrycia transportu. Nie możesz opuścić ząbków w swojej maszynie, więc w celu pikowania musisz je przykryć :) Ot, cała historia z płytką :)
@piotrpawlowski4584 жыл бұрын
Witam serdecznie 👋super robote wykonujesz dającporady ze wszystkim 👍 mam pyt o ile można : Posiadam ŁUCZNIK 451 wiekowy model dla początkującego 😊i pękł pasek od napędu oraz kołowrotek do nawijania nici nigdzie nie ma gdzie można takie coś kupić ? Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę 👋
@Szyjpl4 жыл бұрын
Dzięki Piotrze! Z paskiem nie powinno być kłopotu. Co do kołowrotka to już nie wiem... Niestety nie pokieruję Cię w konkretne miejsce, ponieważ pewnie wysyłka maszyny nie wchodzi w grę i musiałbyś poszukać serwisu w swojej okolicy. Chyba, że chcesz sam naprawić co trzeba, to wtedy trzeba podzwonić i zapytać, który serwis ma takie części. U nas mamy taki pasek: szyj.pl/pasek-napedowy-uniwersalny/, ale nie wiem, czy o taką długość chodzi. Do sprawdzenia :) Pozdrawiam!
@halinawojtun30033 жыл бұрын
A ja mam pytanie do tej części, którą ominąłeś - jak precyzyjnie ustawić stopkę na odpowiednim miejscu? Co z czym trzeba uzgodnić, żeby dziurka była tam, gdzie chcę?
@Szyjpl3 жыл бұрын
Witaj, jeśli masz obszywanie półautomatyczne, to można narysować dziurkę na materiale. Wiedząc, jak pracuje program (w którą stronę najpierw transportuje materiał) ustawiasz materiał tak, żeby pierwsze wkłucie było na "narożniku" dziurki. Jak wycelować? Tu już Twoje oko podpowie :) Można też "na sucho" przekręcić kołem i zobaczyć, w które miejsce trafia igła. Analogicznie w przypadku programu automatycznego, tylko wtedy nie trzeba rysować całej dziurki. Wystarczy początek, a całość zostanie obszyta na wymiar guzika. Pozdrawiam!
@bukobuko95815 жыл бұрын
dobry filmik
@Szyjpl5 жыл бұрын
dzięki!
@ingabeta81064 жыл бұрын
moja maszyna z obszywaniem półautomatycznym, przy obszywaniu do tyłu prawie nie robi zygzaku. Szerokosc sciegu jest o połowę mniejsza niz przy szuciu do przodu. Czy to normalne? To nowo zakupiona maszyna i moze jest wadliwa? To Janome 523s. Nie wiem czy mam ją zwrócić
@Szyjpl4 жыл бұрын
Witaj! Maszyna zapewne wadliwa nie jest. Jednak ten model nie ma na obudowie dedykowanego pokrętła do regulacji dziurki. Zalecam ustawienie pełnej szerokości ściegu i ponowny test. Jeśli już tak próbowałaś, spróbuj się skontaktować z infolinią serwisową 61 863 87 35 (w godz. 10-16) i zapytać, czy możesz to zrobić samodzielnie. Możliwie, że będzie można np zdjąć dolną część obudowy i szybko zlokalizować śrubkę, która odpowiada za tą regulację. Jeśli nie to możesz spokojnie poprosić o poprawę tego feleru. Z reguły maszyny są idealnie dostrojone już na starcie, ale czasem zdarza się, że program obszywania dziurki wymaga korekty.
@ingabeta81064 жыл бұрын
@@Szyjpl Wyprobowalam rozne opcje i jedynie na nr 5 szyje poprawnie. nie będę tego drążyć dalej. Taka dziurka też mi wystarczy. Dziekuje za odpowiedź
@Szyjpl4 жыл бұрын
@@ingabeta8106 W większości maszyn to właśnie na pełnej szerokości ściegu wychodzi najlepiej. Pomimo podanego w instrukcji zakresu np. 3-5. Jeśli na 5 dziurka wygląda dobrze, to raczej nie ma co regulować. Pozdrawiam!
@Cien_Swiatla5 жыл бұрын
łapka w górę
@monikaw71114 жыл бұрын
Witam czy Singer 4423 ma metalową obudowę czy plastikową?
@Szyjpl4 жыл бұрын
Obudowa z tworzywa, choć stylizacja może podpowiadać inaczej :)
@monikaw71114 жыл бұрын
@@Szyjpl No właśnie wydawałoby by się że metalowa 😊
@monikaw71114 жыл бұрын
A zależy mi żeby była z metalową obudową
@Szyjpl4 жыл бұрын
@@monikaw7111 jeśli chcesz całą metalową, to tylko stare modele np. Łuczników - solidne, cięzkie, metalowe. Z nowych maszyn np. 523s z metalowym ramieniem - szyj.pl/maszyna-do-szycia-janome-523hd-easy-jeans/
@albertbockowski67264 жыл бұрын
Witam, mam problem z obszyciem dziurek do guzików, lewy ścieg jest rzadszy od prawego, żle to wygląda, maszyna moja to FIF NM 900, może ktoś poradzi gdzie jest problem, ponoć można to wyregulować ,,albo,,
@Szyjpl4 жыл бұрын
Witam Albercie. Modelu nie znam, więc nie potrafię powiedzieć, czy jest w nim do dyspozycji regulacja dziurki. Jakaś powinna być, tylko pytanie czy dostaniesz się do niej od zewnątrz, czy konieczne będzie zdjęcie obudowy.
@albertbockowski67264 жыл бұрын
Szyj.pl zdjęcie obudowy to nie problem, tylko czym pokręcić. Na filmikach widziałem takie śrubki ale w innym modelu. W instrukcji nic na ten temat nie ma. HELP!!!!!
@Szyjpl4 жыл бұрын
@@albertbockowski6726 jeśli nie ma nic w instrukcji, to znaczy, że producent nie przewidział, że może to robić użytkownik... Nie potrafię wskazać miejsca, bo nie znam modelu, niestety. Możliwe, że dostęp do niego wcale nie jest taki prosty. Zapraszam do naszej grupy na FB - facebook.com/groups/maszynosfera/ może tam się znajdzie ktoś, kto zna model.
@DanutaKorniłowicz7 ай бұрын
Co zrobić jak nowa maszyna się zacina już na wstępie igła nie wchodzi, coś blokuje?
@Szyjpl7 ай бұрын
Nawlec maszynę od nowa ze szczególną uwagą, żeby bębenek z dolną nitką włożyć poprawnie - powinien "kliknąć" po wskoczeniu na swoje miejsce. To jeden z najczęstszych błędów na początku, że nie wkładamy go do końca na miejsce. Dlatego rozpocząłbym od szukania w tym miejscu.
@martazamojska5507 Жыл бұрын
Mam Juki HZL-G220 i nie mogę obszyć dziurek w wełnianym płaszczu - maszyna sie zacina, rygluje nie dochodząc do konca. Używam ustawień producentana, ale probowalam juz tez trochę je zmienić. Na cienkich materiałach dziurki wychodzą dobrze. Co i jak mogę poprzestawiać?
@Szyjpl Жыл бұрын
Obawiam się, że w tej maszynie nie ma czym sobie dopomóc. Materiał jest zapewne na tyle gruby, że maszyna ma dość dużą trudność z jego równomiernym przesuwem i w efekcie krawędzie dziurki są nierówne bo jedna z nich jest nadmiernie zagęszczona. Z reguły w takiej sytuacji radzimy, żeby zmniejszyć przede wszystkim siłę nacisku stopki. Niestety w Twojej maszynie nie da się tego regulować.
@martazamojska5507 Жыл бұрын
@@Szyjpl dziękuję za informację
@joannako-e7i9 ай бұрын
Wszystko ustawione zgodnie z poradnikiem i instrukcja a moja Husqvarna E20 z automatycznym obszyciem dziurek raz je robi a za chwilę blokuje sie na pierwszym rygielku tlucząc w miejscu. Zaznaczam ze wszystko oczyszczone i resetowane. Jakby czasami przesuwała stopkę a czasami nie. Pomocy !