No video

odc 3 dom pasywny budowany przez inwestora, ściany szczytowe izodom, więźba dachowa

  Рет қаралды 159,273

Tomasz Budowniczy

Tomasz Budowniczy

Күн бұрын

DODATKOWE INFORMACJE
/ @tom_budowniczy
/ tom-budowniczy-1719083...
tombudowniczy.b...

Пікірлер: 94
@johngraxa
@johngraxa 7 жыл бұрын
Pomysł z przecinarką akumulatorową robi wrażenie..... straciłem kilkanaście godzin na przycinanie i oczyszczanie otworów pod krokwie oraz skosy na szczytach, szkoda że nie wiedziałem o tym wcześniej. Co do zaprawy spływającej ze szczytów to wielki problem. Tak jak Tobie raz ściana mi się rozerwała, nauka nie poszła w las i podpierałem miejsca osłabione płytą OSB.
@kemotxb8799
@kemotxb8799 7 жыл бұрын
Nie dolewa się wody do gotowego betonu, taka czynność pogarsza współczynnik w/c i może drastycznie pogorszyć właściwości betonu. Jeśli jest za gęsty to znaczy, że został źle przygotowany lub zamówiony, a jeśli już koniecznie trzeba zmienić konsystencję to nie wodą a zaczynem cementowym.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 7 жыл бұрын
Kemot XB dzięki za informacje. U mnie to już po ptokach ale moze innym się przyda;)
@kamilk1403
@kamilk1403 6 жыл бұрын
Są specjalne plastyfikatory do betonu i chyba tutaj ich raczej nie zastosowano .Żeby ułatwić zalanie samych skosów próbowaliście wibrować ?? Jak coś można by jeszcze spróbować natrysku betonu, tzw. torkretowanie , ale nie wiem czy da rade tą samą mieszanka czy trzeba by zamówić inną dedykowaną do natrysku
@andrzejn6078
@andrzejn6078 3 жыл бұрын
Piękna robota
@toc126162
@toc126162 6 жыл бұрын
Kurcze, szacun, ogrom pracy z docinaniem, łączeniem krokwi. Chyba by mnie strzelił szlag przy 3ciej.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
no nie powiem że mnie strzelał ale objechało się jakoś :)
@toc126162
@toc126162 6 жыл бұрын
Uff, to dobrze bo już myślałem że jesteś ideał :) ale i tak nick zupa trupa najcelniej to ujął "Widać, że koleś w huj ogarnięty."
@karolcieslik6404
@karolcieslik6404 5 жыл бұрын
Z odpowiednim wymiarem sie zamawia.Wtedy nie ma pier....... zabawy..
@wsip82
@wsip82 5 жыл бұрын
Jak się robi dla siebie to troszkę inaczej ;)
@mariuszciechanski3822
@mariuszciechanski3822 6 жыл бұрын
U nas również doszło do rozerwania ściany szczytowej, która ma ponad 5 m wysokości jednak był to mój błąd wykonawczy. Chcąc zaoszczędzić materiał użyłem do budowy kawałków kształtek klejonych na pianoklej , niestety lenistwo ;) doprowadziło do rozerwania kształtek po zewnętrznej stronie budynku czyli tam gdzie nie były kształtki sklejone bo nie chciało mi się rozkładać rusztowania. Tak samo jak u Pana Tomasza płyta OSB pozwoliła kontynuować race.
@AeuquitasVeritas
@AeuquitasVeritas 6 жыл бұрын
Czyli chcesz mi powiedzieć, że zalałeś szczyt do lica ściany zewnętrznej? xd To gdzie ta pasywność?
7 жыл бұрын
również nie mogę się doczekać odcinków. jestem również ciekaw całych kosztów tego projektu na gotowo (tych ukrytych lub nie spodziewanych takze)
@robertkaszewski2391
@robertkaszewski2391 6 жыл бұрын
Czołem Świetny materiał. Sam czekam na kolejny odcinek. Mieszkam już w takim domu od 15 lat. Wówczas były to kształtki 5/15/5cm. Co roku sprawdzam swoje wydatki energetyczne dla domu o powierzchni 200m2 w tym garaż ogrzewany. Zapotrzebowanie sumaryczne wychodzi (energia elektryczna i gaz) - 90KWh/m2rok. Myślę, że przy tych nowych kształtkach bilans będzie zdecydowanie lepszy.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
Robert Kaszewski dzięki za dobre słowo. No i jak się mieszka? Jakieś problemy w wilgocią czy zawieszeniem szafek kuchennych? Mam już podklejone odcinki ale awaria internetu przedłuża mi wstawienie. Pozdrawiam Ps. 90 to i tak dobry wynik jak na moje oko;)
@robertkaszewski2391
@robertkaszewski2391 6 жыл бұрын
Czołem Nie wiem co to wilgoć. Raczej odczuwam zimą zbyt suche powietrze. To efekt pracy kaloryferów. Dom od środka jest oklejony płytami GK. W łazienkach kafelki. Co do szafek kuchennych. W obawie, że płyty GK mogą nie wytrzymać obciążeń, przed ich przyklejeniem ( w miejscu gdzie zawiesiłem szafki) wstawiłem drewniane listwy. Wcześniej wyciąłem fragment styropianu i przykręciłem do betonu. Na to przyszła płyta GK. Teraz już wiem, że było to niepotrzebne. Nośność płyt jest naprawdę duża. Nie mam rekuperatora tylko wentylacja grawitacyjna (dawniej nie było to tak popularne). Myślę, że przy rekuperacji wynik zapotrzebowania na energię znacznie by się poprawił:)
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
Robert Kaszewski no to niech czytają sceptycznie nastawieni. Też myślałem o tych drewnianych listwach ale przed tym zrobiłem test( który będzie na YT) i zrobilem normalnie sama płytę na piankę. Pozdrawiam
@lucjanpawarotti1672
@lucjanpawarotti1672 6 жыл бұрын
Kurczę - to ponad 4 tony średniej jakości węgla w miarę poprawnie spalonego w dobrym kotle. (80%+ sprawności). Coś źle liczę czy to się dzisiaj nazywa "energooszczędność"?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
Mowa o 90kwh/m2? . Budynek 15 letni z pierwszych kształtek to nie ma co się dziwić.
@piotrszostak782
@piotrszostak782 7 жыл бұрын
Witam Panie Tomaszu! Witam wszystkich użytkowników. Sciany szczytowe przede mną. A gdyby tak zaślepić skosy styr. tak jak Pan, ale wewnątrz pustaka? Skosy dociąć większe trochę i jakiś XPS albo coś takiego ale włożyć pomiędzy warstwy pustaka izodomu, przewiercić małym ale długim wiertłem i przekłuć jakimś cienkim drutem np. fi5 albo fi6, każdy kawałek co najmniej w dwóch miejscach. Przekłuć poziomo od wewnątrz do zewnątrz ściany. No ale co do zalewania to ten sposób wymaga zalewania warstwami 2-3warstwy maks. Więc z gruchy chyba słabo. Może kto ma jakiś inny pomysł chętnie posłucham.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 7 жыл бұрын
Piotr Szostak można ale trzeba się liczyć z tym ze poprzeczki będą przeszkadzać a więc piana trzeba uzupełniać. A żeby ścianą betonowa od góry nie była narażona na przemarzanie to trzeba by z 20 cm w głąb ten xps pchać i uszczelniać pianą. Dlatego ja wybrałem większą docinke i płytę z góry. A co do lania po dwa rzędy to bez problemu powinno wyjsc. Powodzenia życzę i proszę zdać relację po osiągnięciu szczytów;)
@pablitopablito2177
@pablitopablito2177 5 жыл бұрын
Nie jestem za domami ze styropianu i betonu...ale szacunek za upór i konsekwencje,bo żeś sie chłopie narobił przy tej chałupie👍
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Dzięki. I tak się pewnie mniej urobiłem niż przy tradycyjnej;)
@matwiesz
@matwiesz 9 ай бұрын
Dostałem info od Izodom, że powinno się zalewać od dołu. Rura z gruchy na sam dół pustaka.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 9 ай бұрын
To jest idealny scenariusz dla betonu ponieważ nie uderza o posadzkę i poszczególne frakcje kruszywa i wody nie rozdzielaja się na wszystkie strony. Jednak w praktyce nie da się wepchnąć rury do samego dołu a rozwiązaniem jest lać beton w beton. Żeby tak zrobić trzeba zaczynać od niskich punktów czyli np od okien a potem dbać by beton z rury wpadał w warstwę płynnego betonu.
@wojciechbrodowski3844
@wojciechbrodowski3844 5 жыл бұрын
wg mnie uzycie wibratora by pomoglo zalewac szalunek z ksztaltek i uzycie ksztaltek z lacznikami plastikowymi ktore sa ciensze niz styropianowe
@wojciechbrodowski3844
@wojciechbrodowski3844 5 жыл бұрын
bardzo fajne sa te klocki styropianowe
@grzegorzk4042
@grzegorzk4042 6 жыл бұрын
Git materiał : ))
@Mati4297
@Mati4297 5 жыл бұрын
Budujesz ten dom dla siebie tak? Moje pytanie jest takie jak później mieszka się w takim domu? Czytałem opinie na forum i spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami, ale żadna z nich nie była obiektywna. Polegały one na tym co dana osoba usłyszała od: kolegi, kierownika, wujka itp. a żadna z tych osób nie posiadała takiego domu. Drugie pytanie jaki koszt jest budowy od podstaw do stanu mieszkalnego?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Koszty jeszcze nie zliczone ale będzie film jak podlicze. Mieszka się komfortowo. Też miałem problem ze zdecydowaniem się ale był w pobliżu taki dom i spytałem mieszkanow o zdanie i też mówili że jest spoko więc zaryzykowałem i nie żałuję
@PiMa6420
@PiMa6420 6 жыл бұрын
Witam. Mam zamiar budować w tym systemie. Planuję start w marcu. Możesz mi napisać jaki transformator i średnicę drutu użyłeś do przecinarki? Też będę budował systemem gospodarczym i nie ukrywam iż twoje filmy są pomocne.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
+Piotr Mączka Siemasz cieszę się że się przydają. Ogólnie źródło musi mieć 12-20 V i raz używałem drutu oporowego z allegro grubość 1mm a raz drutu od grzałki ze sklepu elektrycznego ( ten drugi taniej wychodzi) raz to był trafo do ledow a raz akumulator od wkrętarki tyle że 20V ( szybko padał) a raz taki większy trafo jak w 5 odcinku. Dasz se radę;)
@AD-fm3vd
@AD-fm3vd 7 жыл бұрын
Czekamy na następne odcinki!
@246rs246
@246rs246 3 жыл бұрын
opłacało się z tych klocków? na drugi raz nadal byś wybrał tą metodę czy coś bardziej tradycyjnego?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 3 жыл бұрын
Tak wybrał bym izodom. Garaż może na wiosnę będę stawiał to też z Izo tylko cieńsze ksztaltki
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 3 жыл бұрын
Jak bys chciał wycenić materiał na dom czy inny budynek to pisz na tombudowniczy88@gmail.com mam cennik i exela dobrze zrobionego
@MM2009
@MM2009 5 жыл бұрын
Wody sie nie dodaje do gotowca. I taki nie zawibrowany ten beton zostawiles? Zaczales dobrze im dalej tym gorzej .
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Nie wibruje się betonu w bloczkach wg wskazań producenta. Dolana woda to błąd-fakt ale nie sądzę żeby coś się zawaliło przez to.
@tomaszwojcik4793
@tomaszwojcik4793 6 жыл бұрын
Tomasz masz policzone zapotrzebowanie energetyczne dla tego domu? Wszyscy pytają ile kosztuje dom a moje pytanie jest takie: Ile ten dom będzie kosztował w skali 25 lat czyli w okresie kiedy będę spłacał kredyt na dom?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
Tomasz Wójcik Siemasz Tomasz. Nie mam policzone go zapotrzebowania. Za dużo było niewiadomych na etapie projektowania ale jest pewne założenie które towarzyszyło od początku. Zbudować dom jak najbardziej energooszczędny i na energię elektryczną. Po to żeby wrzucić pv na dach i mieć coś w stylu zeroenergetyka. Czy to się zwróci? Nie wiem nie liczyłem ale w moim przypadku to było najlepsze rozwiązanie. Mam dom w miejscu gdzie nikt nie pali węglem w promieniu km i da się tu w zimie oddychać. Prąd to jedyne medium na działce a poza tym widzę potencjał w darmowej energii odnawialnej i w sumie nie musi mi się zwrócić czy opłacać. Ważne że warto zrobić taki dom. I tak to będzie pewnie najtańszy dom tego typu bo jest mały prosty i zrobiony samodzielnie.
@beshade86
@beshade86 7 жыл бұрын
Jakie dom ma parametry powierzchnie kubaturę i przede wszystkim zapotrzebowanie na ciepło (ozc)
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 7 жыл бұрын
beshade86 wymiary zewnętrzne 8.5x8.5 kubatura około 250m3 ozc nie było obliczane po zmianach w projekcie. Ale podlicznik pokażę
@wojciechbrodowski3844
@wojciechbrodowski3844 5 жыл бұрын
podejrzewam ze takie klocki to chyba nie taka tania sprawa
@wsip82
@wsip82 5 жыл бұрын
jakie miałeś największe wkręty ciesielskie i czym je wkręcałeś? Jakieś wskazówki?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
8*260 około 200 sztuk plus jeszcze mniejszy kaliber wkrętów wkręciła parkside 20v która chwale zawsze i wszędzie. Coz mogę doradzić: wkręcać prosto pod odpowiednim kątem i używać wkrętów ciesielskich dobrej jakości której nawiercać drewno.
@wsip82
@wsip82 5 жыл бұрын
czyli to tzw. wkrętarka? Bo ja szukam zakrętarki z poleenia (impact driver) czyli udar w obrocie. Pozdrawiam i gratuluję mnóstwa patentów. Będę budował dom szkieletowy na wiosnę, to zapraszam na kanał :)
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
tak wkrętarka dla majseterkowicza. też ma udar a siły tyle że czasem ręke wyrywało z łokcia. dzięki i życzę udanej budowy. wpadnę zobaczyć napewno
@Bemx2k
@Bemx2k 4 жыл бұрын
Pomiędzy bloczki idzie jakaś spoina / klej ?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
nie. dobijanie są ciężkim młotkiem przez deskę a całość łączy rdzeń betonowy
@maciej009
@maciej009 7 жыл бұрын
Panie Tomaszu... Jestem na etapie poszukiwania technologii a jest tego trochę :) Czy robił Pan sobie porównania cen materiałów do wykonania ścian domu? Ciekawi mnie, czy "styropian" jaki Pan stawia jest tańszy/droższy od pustaków czy szkieletowca? Gdyby miał Pan takie porównania, to chętnie poczytam :) Przy okazji...co do pytań w stylu "jak coś na tym powiesić" to mnie się nasuwa pytanie co ludzie chcą wieszać? Słonia raczej nie więc..gdybym ja stawiał taki dom jak Pan, to na ścianach, gdzie będą wisieć szafki czyli kuchnia/łazienka, zamiast przyklejać płyty GK montowałbym je na stelażu, bo już kilkukrotnie tak ludziom robiłem i nikt po latach nie ma zastrzeżeń. Oczywiście jest "gęściejszy" piony dawałem co 20m. Koszt niewielki ale pewne :) Później tylko listwa na wkręty (oczywiście trzeba nimi trafić w pion) i ani drgnie :) Pozdrawiam.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 7 жыл бұрын
Witam serdecznie. ja wybierając technologie najpierw brałem pod uwagę porotherm dryfix o grubości 30cm wypełnionym wełną. (Współczynnik byłby ten sam przykrywając go jeszcze 20 cm styropianu) ale po wgłębianiu się w temat doszło do mnie że dom powinien być zbudowany z warstwy konstrukcyjnej i izolacyjnej -wtedy można uzyskać ciągłość izolacji termicznej. Dlatego szkieletowiec odpadł w przedbiegach. pozostał 30 cm styropianu z murem z silki ale po co się męczyć jak izodom jest dużo prostszy i ma o wiele lepszy styropian. a co do ceny? metr ściany z izodomu kosztuje coś koło 280 pln. inne materiały są tańsze ale za to pochłaniają więcej pieniędzy na wykonanie więc w sumie jak co komu pasuje ja robiąc wszystko sam napewno mam tańszy dom niż wykonany tradycyjnie z robocizną ( o tych samych parametrach przenikania) Co do wieszania ciężkich przedmiotów to ja obaw nie mam. Zrobiłem test który będzie w przyszłym odcinku. pozdrawiam i życzę trafnych dezycji
@qc24pl
@qc24pl 7 жыл бұрын
izodom fajny ale drogi, a z silki buduje się bardzo lekko (idealnie równe bloczki) z Ytonga jeszcze łatwiej (równe bloczki i łatwe w obróbce). Bez żadnego doświadczenia przeciętnie ogarnięta osoba jest w stanie samemu postawić sobie domek tymi technologiami. Mój pasywny już postawiłem, płyta fundamentowa, na ścianach z Ytonga 24cm, styropian 25cm, duże przeszklenia od południa, ciepła stolarka i wentylacja mechaniczna.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 7 жыл бұрын
qc24pl pogratulować;) jednak izodom ma dla mnie takie zalety jakich nigdzie indziej się nie znajdzie. Pomijając to że szybki montaż i dwie pieczenie na jednym ogniu (konstrukcja plus izolacja) to jeszcze takiego styropianu nie ma na rynku. Ten neopor jest tak twardy i gesty że nawet najlepszy eps nie ma co startować. Po drugie 5 cm styropianu na moje oko jest zaletą. Oprzesz się o ścianę to jest ciepła. Zastanawiam się czy na poddaszu między profile sobie nie walnąć 3cm eps. Przy montażu okien też masz dodatkowe 5cm izolacji która wyklucza całkowicie most liniowy. I pewnie jeszcze mi się coś przypomni ale to może później. Pozdrawiam;)
@qc24pl
@qc24pl 7 жыл бұрын
Zastanawiałem się nad izodomem ale odstraszyła mnie cena i komplikacje przy zalewaniu ścian. Szczelne termicznie zamontowanie okien jest bardzo ważne, ale problem mostków rozwiązuje ciepły montaż w warstwie ocieplenia. Swoją drogą jak montuje się tu rolety zewnętrzne, jest opcja montażu w warstwie ocieplenia? Twardość tego styropianu już po przykryciu siatką i klejem jest nieistotna, a jej ciepłość przy dotykaniu świadczy o braku akumulacji ciepła w przegrodach co może być niewskazane, szczególnie przy pasywnym budownictwie z dużym zyskiem z przegród od południa. Żebyś mnie źle nie zrozumiał, nie krytykuje tego rozwiązania, staram się tylko rozważać wszystkie za i przeciw, przy tym podziwiam wszystkich którzy nie płyną z prądem, tylko próbują zrobić coś inaczej. Pozdrawiam.
@maciek8801
@maciek8801 5 жыл бұрын
facet ma nie od środka płytę żelbetową i strop gęstożebrowy, a za 5cm styropianu sam żelbet - lepszej akumulacyjności nie zrobisz
@206kuba206
@206kuba206 7 жыл бұрын
Czekam na następny odcinek :D
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 7 жыл бұрын
206kuba206 już czekasz? no to świeży materiał właśnie się ukazał. dajcie czas na montaż ;)
@206kuba206
@206kuba206 7 жыл бұрын
czekam, czekam :D mógłbym całą serię od razu obejrzeć od a do z :P
@Maciek828
@Maciek828 6 жыл бұрын
Można prosić jakieś informacje/zdjęcia odnośnie tej przecinarki z drutu oporowego ?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
+Maciek828 drut oporowy i źródło 12-20v może być transformatorek a może być i akumulator od wkrętarki. Nie wiem która przecinarka cię dokładnie interesuje bo jest ich tam 3 chyba w tym odcinku
@Maciek828
@Maciek828 6 жыл бұрын
Tomasz Budowniczy ta która jest w 11:20, chodzi mi o dokładne dane transformatora oraz o grubość i rezystancje drutu. Pozdrawiam.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
+Maciek828 a ta maszynka to na patencie mego Papy. Transformator jakiś stary ruski większej mocy ale nie wiem jakiej bo nie ma tabliczki. Napięcie albo 12 albo 24 bo ma nastawy i teraz nie pamiętam jak to leciało. A drut oporowy od grzałki za 5zloty w elektrycznym. Spirala którą trzeba wyprostować.
@jozeft7283
@jozeft7283 4 жыл бұрын
@@TOM_Budowniczy witam. Nie wiem na ile to się przyda ale ja ostatnio wykręciłem drut ze starej mikrofalówki . Dokładnie z podgrzewacza. Jest tego drutu masa jak się go wyprostuje tylko nie wiem czy taki się nada. Dajcie znać jeśli ta informacja komuś się przydała . Pozdrawiam
@MrJasio600
@MrJasio600 6 жыл бұрын
Jaka jest powierzchnia tego domu ?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
Jan tam tam 90m2 wg projektu. Po podlogach coś ponad 100
@CzesioEmeryt
@CzesioEmeryt 6 жыл бұрын
wibrator budowlany pomógłby ci z zalaniem tych szczytów
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
+CzesioEmeryt tyle że producent klocków stanowczo odradzam używania wibratora;/
@CzesioEmeryt
@CzesioEmeryt 6 жыл бұрын
+Tomasz Budowniczy w sumie jest uzasadnione
@kamilmazur8593
@kamilmazur8593 6 жыл бұрын
Beton mostowy c30/37 ma wspaniałą plastyczną wręcz konsystencję jednak cena za m/3 przeraża... poza tym czas wiązania tego betonu po wylaniu (tak że można na niego wejść z butami to około 2-3 h jednak trzeba pamiętać że musi zostać wyłożony najlepiej nie później jak godzina po odjechaniu z betoniarni ;-)
@darekczechu2368
@darekczechu2368 6 жыл бұрын
witam ile kosztuje taki pustak, i ile kosztuje budowa takiego domu systemem gospodarczym prossze o info????? :)))
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
Darek Czechu dokładnie ci nie powiem puki co muszę się wgłębić w faktury ale strzelę że stan surowy zamknięty to jakieś 150-160 tysi
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
Darek Czechu 60 tysięcy same elementy styropianowe. Ściany i płyta fundamentowa.
@darekczechu2368
@darekczechu2368 6 жыл бұрын
o to bardzo drogo,za te pieniądze postawil bym z maxa do drugiego stropu systemem gospodarczym,ale dzięki za info i powodzenia w dalszych pracach pozdro:)
@darekczechu2368
@darekczechu2368 6 жыл бұрын
moze i masz racje,to wszystko zalezy od portwela itd:)
@darekczechu2368
@darekczechu2368 6 жыл бұрын
Gdzie mozna kupic takie elementy styropianowe o grubosci 30 cm???
@yttablet6467
@yttablet6467 5 жыл бұрын
Co to za pustaki
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Izodom 2000 polska
@franswujtowicz3450
@franswujtowicz3450 7 жыл бұрын
Styropian coś itp nie są zbyt zdrowe na to płyty gipsowe a wiadomo skąd gips z elektrociepłowni.... Nowoczesne ale mało zdrowe tak jak jedzenie wspolczesne
@JACEKFe1
@JACEKFe1 7 жыл бұрын
Gips z elektrociepłowni...???
@maciej009
@maciej009 7 жыл бұрын
Oczywiście. Płyty robi się z tego, co zostaje po spaleniu węgla w elektrociepłowniach - tak w skrócie. W temacie czy to zdrowe się nie wypowiadam, bo nie wiem :)
@JACEKFe1
@JACEKFe1 7 жыл бұрын
Chyba wam się coś mocno pomyliło z cementem hutniczym, tudzież pustakami żużlowymi, płyta kartonowo gipsowa, zrobiona jest z gipsu, który jest skałą osadową wypaloną w temperaturze 150-190°C oraz zmieloną, gdzie tu kuwa elektrociepłownie, węgiel żużel etc.???
@maciej009
@maciej009 7 жыл бұрын
Cóż..mnie się nic nie pomyliło. Gips z polskich i nie tylko elektrociepłowni, jest odpadem z filtrów kominowych. Mieszkam w pobliżu dwóch niemieckich elektrociepłowni i trochę się tym interesowałem. Poza tym, możesz sprawdzić w necie www.wnp.pl/wiadomosci/elektrownia-rybnik-gips-z-odpadow,19340.html wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/elektrocieplownia-ktora-zmienia-spaliny-w-gips-zobacz-ja-na-zdjeciach-galeria/177/7 www.muratorplus.pl/technika/konstrukcje/gips-syntetyczny_56928.html
@JACEKFe1
@JACEKFe1 7 жыл бұрын
No rzeczywiście zwłaszcza ostatni link bardzo dobry, nie miałem pojęcia o produkcji gipsu w ten sposób, aczkolwiek i tak w tej metodzie wykorzystuje się wapień, i podają również, że stężenia izotopów promieniotwórczych są zbliżone, a nawet niższe, niż w gipsie naturalnym... więc nie ma się czego bać, i wytrzymałość jest wyższa o 35-40% wiec dużo. Maciej009 dzięki za info.
@robertsobiesinski7807
@robertsobiesinski7807 5 жыл бұрын
Jak prowizorka 😂😂
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Co dokładnie?
@kanuto14ify
@kanuto14ify 6 жыл бұрын
ja pierdole, ale prowizorka xD
BUDOWA DOMU W TECHNOLOGII IZODOM  -  4 GŁÓWNE ZALETY
8:33
Budowa domów Gracus
Рет қаралды 20 М.
odc 5 dom pasywny budowany przez inwestora. instalacje, płyty gk
10:58
Tomasz Budowniczy
Рет қаралды 114 М.
The CUTEST flower girl on YouTube (2019-2024)
00:10
Hungry FAM
Рет қаралды 39 МЛН
王子原来是假正经#艾莎
00:39
在逃的公主
Рет қаралды 25 МЛН
Oh No! My Doll Fell In The Dirt🤧💩
00:17
ToolTastic
Рет қаралды 13 МЛН
1ОШБ Да Вінчі навчання
00:14
AIRSOFT BALAN
Рет қаралды 4,9 МЛН
Ile kosztuje metr kwadratowy ściany w systemie IZODOM?
0:59
IZODOM Domy pasywne
Рет қаралды 17 М.
rekuperacja Toma po 2 latach
26:18
Tomasz Budowniczy
Рет қаралды 194 М.
Izodom 2000 na výstave For Arch 2022
7:11
SaB - Stavebníctvo a bývanie
Рет қаралды 2,3 М.
IZODOM 2000 Polska - 30 min
32:19
IZODOM Domy pasywne
Рет қаралды 37 М.
zalewanie ścian Izodom 2000 Polska - na co uważać
18:12
Tomasz Budowniczy
Рет қаралды 9 М.
✌4. Roof / Сам собрал кровлю - сэкономил 200т.руб на работе
27:40
Диванный строитель
Рет қаралды 1,6 МЛН
Systemy w technologii IZODOM -  domy energooszczędne i pasywne
0:57
IZODOM Domy pasywne
Рет қаралды 12 М.
Nadzór budowlany na budowie. Budowa stop...
14:22
Działka i ja.
Рет қаралды 108 М.
The CUTEST flower girl on YouTube (2019-2024)
00:10
Hungry FAM
Рет қаралды 39 МЛН