Οι παίκτες γουστάρουν να παίζουν στην Εθνική του Σπανούλη - έχει όμως ακόμα πολλά να μάθει

Όχι, δεν θα κάνω βίντεο για Χουγκαζ Μωραΐτη και Χαραλαμπόπουλο γιατί δεν μπορούν να κριθούν στην πραγματικότητα
Σήμερα θα μιλήσουμε για έναν πρώην παίκτη, για τον κοουτς Βασίλη Σπανούλη
Στόχος επετεύχθη - η ομάδα πέρασε το προολυμπιακό και μπήκε στην 8αδα χάνοντας από μια καλύτερη ομάδα.
Τα πήγε καλά; Ναι! Ειδικά στο κομμάτι της ψυχολογίας.
Είχε και 5-6 απουσίες: Σλούκα, Ντόρσεϊ Παπαπέτρου, Ρογκαβοπουλο, Κώστα και Θανάση
Θα μπορούσε να πάει καλύτερα στο κοουτσάρισμα; Ναι είναι πάλι η απάντηση. Στα ματς με Καναδά και Ισπανία, η ομάδα χάρισε το 1ο ημίχρονο στον αντίπαλο. Ειδικά στο ματς με τους Ισπανούς, κόλλησε στη ζώνη, χωρίς απάντηση και το στυλ παιχνιδιού που επέλεξε έδωσε πολλά ελεύθερα σουτ στον κακό μας δαίμονα.
Επίσης, η ομάδα δεν είχε καθαρό μυαλό. Κι αυτό φαίνεται απ’το ότι δεν τελείωσε σχεδόν κανένα 10λεπτο με μια καλή άμυνα η επίθεση.
Δεν είμαι μέσα στην ομάδα, όμως ξέρω ότι φάνηκε ότι ο Ιτούδης μια χαρά δουλειά έκανε. Όμως οι παίκτες γουστάρουν πιο πολύ να παίζουν μπασκετ για την Εθνική για τον V-Span.
Ο Σπανούλης είναι καλός προπονητής, αλλά έχει ακόμα πολλά να μάθει. Δεν έχει καν προπονήσει Ευρωλίγκα ακόμα. Για αυτό και του πήρε την ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ο Σκαριόλο. Θυμίζει Γιαννάκη στην 1η του θητεία στην Εθνική.
Θα βελτιωθεί, δεν υπάρχει αμφιβολία. Και τον πιστεύω, ότι θα έρθουν οι επιτυχίες.
Αυτό είναι και το τελευταίο βίντεο της σειράς για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Σας ευχαριστώ για την στήριξη και τα λέμε σύντομα με μπασκετικές εκπλήξεις. Δεν θα απαλλαγείτε εύκολα από μένα 🏀🤘
#PantaDipla #hellenicbasketball #ελληνικομπασκετ #greek #greece #aris #αρης #Γιαννης #giannis #greekfreak #antetokounmpo #fearthedeer #arisbc #galis #γκαλης #Spanoulis #Σπανουλης #Vspan #KillBill #hellasbasketball #euroleague #olympiacosbc #paobc